Zonder enige diskussie SCHROEVERS MOORSEL - OPDORP Scheidsrechter legde wedstrijd stil! BAZEL - BUGGENHOUT: 1-0 Moeizaam maar verdiend Fietsencross B.L.F.C.B. Ie Evergem Belsele 29.10.1983 KRUIBEKE - STEKENE: 0-4 APPELS - LEBEKE: 2-2 Sparta trekt scheve situatie recht RED STAR HAASDONK - 0UDEGEM: 1-0 SPARTA WAASMUNSTER - BERLARE: 0-1 Flauwe bedoening Eerste thuiszege De Voorpost - 11.11.1983 - 29 ia hm laag w, bben it hie mij- gebur ijn best op dei suppoi. fgewffl latei, destani 'ellekens i keepg 'fbeeot b on Va uua en pm ken. De Hermen zo dt 's dat bij Maepj Ie eerst, ten. He leiditt de dó ngena 2-1 ra en. j siert eedstnjd Ctofll 'reigen, e ugdtk 'elk op reehsk- •nshaa tem ha slaagde her. Dt zo een j \fmmunster-Berlare: Slaes en Leys steeds opnieuw in de aanval dirocvers Moorsel moest de 1 itnslen missen van Janssens Ntö wt deze wedstrijd, maar kon goalgent fa vervangen door de hcr- 1 "e Idde Hans Buys. S.M toog nagenoq «middellijk in de aanval, ündam Surmate de tijd verstreek kon S.M. zich terug wat meer Kngcn in het debat en kon ook enkele goede aanvallen «schudden, doch van zeer ho- {tkwaliteit waren zij niet. De stapelden zich op in kampen en er vielen ra ke klappen. Nog voor de rust wd bereikt, noteerden wij ra boeking voor Wiemeersch Vui Nuffel (beiden S.M.) en raRombaut (Opd Hierme de was omzeggens het voor- oumsic verteld en werd de «l bereikt met blanke skore M. de rost zagen wij een gewij zigd spelbeeld. Het was de thuisploeg die resoluut de aan val speelden en in dezelfde minuut tweemaal dicht bij een doelpunt kwam. Bij het kwar tier. bij een zoveelste hoek schop. een zeer mooie omhaal van Colson (S.M.) doch de Opdorpportier kon redden. Spijtig dat wij het moeten her halen maar na twintig minuten van de tweede helft kwam de weerman terug roet in de wed strijd mengen, zo hevig dat de spelleider niets anders kon dan de wedstrijd stoppen. Men kon ten andere de doelwachters niet meer onderscheiden, tot groot spijt natuurlijk van de thuissupporters. die zeer ge brand lagen op een zege. Dus na 65' met 0-0 stand wedstrijd stilgelegd. W.M. Oefenmcester Hubert Her mans had er wel goeie moed op voor zijn mannen, hoewel hij een belangrijke wijziging moest doorvoeren. Reserve doelman Gcrrit Vcrstraeten moest in deze belangrijke ont moeting de keeperplaats over nemen van Bolssens. Groen wit begon overigens niet on aardig met een halfvolley van Van Polfliet juist naast in de derde minuut en een lichte pressie in het eerste kwartier. Stekenc bezag alles echter erg Van de lokale ontreddering maakte Stekenc al te makke lijk gebruik en dat werd rond het halfuur de aanzet van een tweede doelpunt Een bal werd onbegrijpelijk slecht uit verdedigd zodanig dat De Boom naar Schacp kon sturen over links. Stefaan lukte' een bijzonder goeie voorzet waar Vercecken, in het centrum mee opgekomen, alweer de kale kruin onder zette en tegen deze botsbal was met recht geen keeper opgewassen. Bij sloot. Bij de daaropvolgende Kruibekeaanval belandde een kopbal van Milfiam alweer op de deklat omdat keeper Van de Wiele niet attent ingreep Daarna probeerde Gerrit van der Aa het met een verre drop- bal maar nu kon de Stekenc- portier de bal vanonder de dwarsligger wegtikken. Nadat Peter Van Polfliet een vrij schop van Beek ruim over kop te was de lokale druk ziendero gen aan het tanen en dat stelde de messcnvechters meteen in Het bestuur van Red Star Haasdonk herstelt stilaan v door de recente zege (dw) i de mindere prestaties van de eerste ploeg Meisjes A 1. De Koek Kelly 2. Grootaert Tanja 1 Dhaeze Valeric De Koninck Elise 5. Dick Veerle Meisjes B 1. Diericx Cindy 2 Van Goethem Mariella Dick Nathalie k De Ruysscher Peggy Heyvaeri Ilse Meisjes C 1- Van Den Berghe Nancy 2 Sack Grace 2 Dhaemers Sandra k Rogiest Nathalie y Haesaert Caroline Meisjes D Haesaert Katrien 2 Van Cleempui Pascaline 1 Van Den Eede Hedwige I Broothaerls Els y De Jonghe Cathy J jaar Dhaemers Nathan 2. Slagmulder Ludovic y De Schijnkel Wesley k Van den Broeck Kristof y Claey s Tom 6 jaar De Smet Heinki 2' Annaert Andy 2. Van Hooirick Brian k Buysrogge Donny 5 Engels Davy 7 jaar I Haegeman Bart 2- Vanhyfie Bart Waej Tom Mestdagh Rony 7 De Plukker Michael k jaar Mermeire Jimmy Eompaeri Jurgen j'. Stevens Andy 4. Naudls David 5. De Plukker David 9 jaar I Vandamrne Geoffrey 2. De Keyser Jan 3. De Rudder Kris 4. De Jonghe Nico 5. Van G erven Rony 10 jaar I De Mey Arjan 2. Van Hoyweghen Nico 3. De Maesschalck Geert 4. De Ruysscher Mario 5. Dhaeze Filip 11 jaar 1. Steels Tom 2. De Smet Kurt 3. Diependale Kurt 4. De Geest Christophe 5. Sarfaty Erwin 12 jaar 1. Pannekoek Gunther 2. Van der Sypen Filip 3. Buggenhout Alain 4 Van Lierde Wim 5. De Cree Philippe 13 jaar I Van de Voorde Chris 2. De Rijcke Rob 3. Uyttenhove Geert 4. Martens Pacha 5. Annaert Danny 14 jaar 1. Saey Peter 2. Rasschaert Miguel 3. Callewaert Nicolas 4. Stremersch Pascal 5. Vercauteren Kris 15 jaar I Michiels Peter 2. Fijnhout Eric 3. De Baender Ronny 4. Deramoudt Mark 5. Van Vooren Didier Inters 1. De Wael Patrick Gedurende de eerste helft zochten de hekkesluiters hun toevlucht in bikkelhard spel en wie Bazel ietwat kent, weet dat deze formatie daar niet zo erg tegen is opgewassen. In die periode bleef de leiding wat zachtjes in de beslissingen zo dat de gasten zich denkelijk gedekt wisten. Na de pauze gingen de thuis- speiers van bij aanvang opval lend sterk in de aanval, wat waarschijnlijk wel een op dracht was van hun trainer Gelukkig viel er dan bijna on middellijk een doelpunt. Een aanval van achterin werd door Rudy Stuer naar voren gezon den waarop Jacky Danijs over igens goed reageerde. Zijn ul tieme voorzet werd door Peter Buytaert kansrijk in de gast- netten gewerkt en meteen dacht heel de Bazelse suppor- tersschare aan ruime winst. Daar kwam evenwel niet veel van want Eendracht ging wa rempel op veiligheid spelen en liet de zwakke tegenstander naar een gelijkmaker jagen. Het is echter reeds lang duide lijk dat alle nodige stootkracht bij de Spartaformatie zoek is en dat werd ook zondag aan de Barbierbeek bewezen. De Buggenhoutse elf hadden wel goeie bedoelingen maar von den nooit ofte nimmer een ge legenheid om doelman Troch te bedreigen laat staan ver slaan. M.N. Kruibeke-Stekene. De soms zeer zwierige aanvallers van Kruibeke werden steeds gestopt door de Stekense verdediging (dw) nuchter en sloeg algauw onge nadig toe met als eerste verwit tiging een lobbal van Schaep bovenop de dwarsligger. In de reaktic kon Kruibeke nog een goeie tegenaanval voorleggen (één van de weinige) welke besloten werd door een kopbal van Robbie Maes rakelings over Op de 23ste minuut kreeg de thuisploeg de eigen lijke genadeslag wanneer Mark Van Stappen een goeie center voorbracht, waarop Mare Vereecken gepast inkop te. De makkelijk uitziende bal werd door doelman Veretrae- ten eventjes aangeraakt en sprong daarna in de touwen. deze fase liep Stefan Schaep overigens een bilverrekking op en zo moest hij zijn plaats afstaan aan Danny De Ruyte. Bij de pauze moest trainer Hermans natuurlijk wat offen sief risiko nemen en zo bracht hij Milliam in voor verdediger Herman D'Hondt. Dat werkte wel wat meer lokale druk mee maar een echte lijn was in deze akties nauwelijks te ontdek ken. De Stekenaars kwamen zodoende in de kountersituatic maar aan het uur had Van Stappen nog even medelijden wanneer hij na een miskleun van Palet alleen voor de Krui- bekemuit. nog voorlangs be staat weer koelbloedig toe te slaan. De voor De Cock inge komen Van Overloop leverde immers een goeie vrijschop af in de loop van De Boom en deze laatste schoot knap in de verste hoek binnen. Vervol gens kende de voor iedereen goed leidende Coremans een penalty toe wanneer Verberck- moes weggeduwd werd. Deze wat overtrokken beslissing kon door diezelfde Franky Verbe- rekmoes zelfs niet benut wor den. Hij schoot juist in het centrum van het doel en zo doende kon Van de Wiele het gevaar weren Dat legde de thuisploeg natuurlijk helemaal mwrar Bazel-Buggenhout. Jan Verleyen (Bu) doemt gevaarlijk op, (dw) r daar staat Dirk (Ba) al p Kruibeke-Stekene Janssens (K) slalomt voorbij vier verdedigers maar zal niet kunnen besluiten lam en Stekene deed waar het zin in had. Het enige meldens waardige was dan ook de vier de bezoekende treffer langs Van Stappen even voor in rukken. Na afloop kon Jong Vlaande- ren-trainer Hermans zich best stellen in de zware nederlaag en was hij alleen maar ont goocheld in de lakse wijze waarop zijn mannen het verlies ondergingen. «Zelden of nooit werd er een echte vuist ge maakt, vele spelers haalden nimmer hun normale rende ment en dat zou wel eens kun nen toegeschreven worden aan het sterke spel van de tegen stander én de vele zenuwen in eigen gelederen. Wat er ook van zij. Sportief Stekene mag tot de beste elftallen van de reeks gerekend worden en wij hopen ons binnen de kortste keren te herpakken». Bij de Stekenaars natuurlijk de sfeer uit de grote dagen, te meer de kloof in de stand op gevoerd werd tot vier punten. Niettemin blijft trainer Van Goethem voorzichtig in zijn beweringen: «Vier doelpunten in één wedstrijd terwijl wij in de vorige negen matchen slechts aan 13 doelpunten toe kwamen is natuurlijk wel een bewijs dat we ook wat de af werking betreft aan verbete ring toe zijn. We zitten dan ook in het goeie schuitje en raken er meer en meer van overtuigd dat een ereplaatsje binnen schot is Vooral de wij ze waarop mijn spelers reage ren tegenover alle tegenstan ders die ons als leidersploeg voetje willen lichten, is bijzon der hoopgevend en opent heel wat perspektieven voor de toe komst.» De kwetsuur van Schaep zal wellicht niet te veel weken af wezigheid tot gevolg hebben, hoewel de kans op herhaling natuurlijk niet denkbeeldig is. Volgende week speelt Sportief alweer een uitwedstrijd in Boonwijk en dan nadert hét einde van de heenronde met liefst vier derby's op rij. M.N. Het heeft er voor Sparta Ap pels enige tijd benard uit ge zien. In de wedstrijd tegen Le- beke werden de Spartanen al vroeg op een 0-2 achterstand gezet na doelpunten van Rijn- ders en Branders. Appels heeft toen wel enige moeite gehad om te reageren. Bij de rust werden Geldof en Alois De Blezer vervangen door Peeters en Willy Van Zande. In de tweede helft kwam er meer vaart in de match. Ap pels nam resoluut het initiatief. Na een kwartier realiseerde Bert De Mey de aansluitings treffer. Uit een hoekschop, omgezet door Danny Praet, kon De Coninck later de ge lijkmaker tot stand brengen. Sparta is toen nog even dicht bij een derde doelpunt geko men, maar de poging van Bert De Mey, strandde op het doel- hout. In Appelse voetbalkringen had men vooral meer verwacht van deze wedstrijd en had men op een overwinning gerekend. Achteraf bleek men tevreden 1 te zijn met het resultaat dat ais 1 een juiste uitslag werd be- 1 stempeld. Zondag komt Hof- stade op bezoek. Een topwed strijd zegt men in Appels, waarin tot het uiterste zal wor den gestreden om de beide punten aan huis te houden 1 EDM. ^Provinciale^ De'Waasmunsteraars hebben hun overwinning van voor veertien dagen tegen toenmalig lijsttrekker Kruibeke niet tonnen bevestigen in de twee thuiswedstrijden die ze hebben afgewerkt. Tegen Lutterzeie kon men dan nog de toive inzet thuishouden maar zondag had men aan Btrlare een iets te zware opponent. De thuisploeg maakte er zon dag overigens niet veel van en omdat de gasten in de eerste helft in de totale malaise deel den, was het toen maar een flauw beestje. Na de pauze amen de Puiten gegroepeer- der aanvallen en dat bracht nogal wat paniek teweeg in de Sparta-verdediging. Ettelijke doelkansen werden door de ihuisdoelman nog bezworen terwijl ook de verdediging lan ge tijd de nul op het bord kon houden. Uiteindelijk ging de thuisploeg een tiental minuten voor tijd toch door de knieén meen magnifieke aktie van de Berlareploeg Vandewalle was uiteindelijk de man die de bal inschoot en uiteindelijk de twee puntjes aan zijn ploeg schonk. Met deze nederlaag is meteen duidelijk geworden dat Waas munster wel een erg moeilijk aanpassingsseizoen kent in derde provinciale, want on- pun„£, 5™ d^pLlnfntt V,aasmuns«r.Ber,ar<: Kris Uy, irap, defeUjk naar ba, W gevarenzone terecht gekomen. Het is de Heideploeg dan ook hoogst geraden in de komende beurten en zeker in de uitwed strijd bij rode lantaarn Bug genhout op 20 november aan staande puntjes te sprokkelen, zoniet is het kaartje retour al vroegtijdig in de maak. m.n. i r* En zelfs dat heeft lang aan een zijden draadje gehangen om dat Red Star nadat de beslis sende treffer was gevallen, al te nadrukkelijk terugplooide en Oudegem vrijuit mocht aanleggen. Niettemin ontpop te keeper Luk Van Moeseke zich ook nu weer als bijzonder betrouwbaar sluitstuk en dit betekende een steun in de rug voor de alweer vertimmerde achterlijn. Inderdaad. Erik Maes was nog steeds onbe schikbaar en ook Erik Cathoor werd langszij gelaten. Zo ver scheen Albert Diasson op de linksachterpositie, werd Karei De Bcule voorstopper en bleef Kris Stevelinck laatste man. Dirk Van Boxlaer werd van zijn kant naar het middenveld overgeheveld en daar werd hij gesecondeerd door Fons Bos man. Aan de flanken van het middenveld opereerden dan Lieven Verhelst en Jean-Pierre Verstraeten en in de spits wer den Benny Daemen en Luk Van der Jeught gestuurd. Dat alles impliceerde dus dat Erik Schelfhout op de bank zat en dat ook Erik Cathoor als dou blure op het scheidsrechter blad stond. Deze voor de zoveelste keer vertimmerde ploeg toonde in de eerste helft zeer zeker zijn tanden, in zoverre zelfs dat vele Haasdonkse volgers die helft omschreven als beste van het seizoen. Desondanks bleef de verdiende beloning in de vorm van een doelpunt uit en waren het zelfs de Hagemnaars die het dichtst bij een treffen geraakten. Aan de 20ste mi nuut spleet een doorsteek de Haasdonkse verdediging door midden en daar kon Bracke de bal onmiddellijk op de slof nemen. Luk Van Moeseke redde echter door middel van een grootse parade en hield zodoende de kansen van zijn ploeg gaaf. Helemaal bij het begin van de tweede helft brak de vervaar lijke Van Ransbeeck uit maar alweer was keeper Van Moese ke daar om in extremis weg te tikken. Daarna kwam ook Red Star even opzetten. Bij het naderen van het laatste kwartier viel dan toch de be slissing. Fons ging zijn kans en werd door de tweedp man, waarmee hij in de clinch wou, zowaar onderuit gehaald bin nen de zestien meterzone. j Meteen penalty die nu wel door Stevelinck werd omgezet. Even nadien een smet op de goed ogende wedstrijd wan neer Benny Daemen in een blijkbaar onschuldig duel werd gewond en naar een nabijgele gen ziekenhuis werd afge voerd. In de slotminuten voerde Ou degem omzeggens geen forcing meer en zo konden de Sterren afgaande op hun betere spel de overwinning opeisen, hoewel de betere kansen voor de be- zoekers geweest waren. Maar ja, een keeper is er toch om puntjes te winnen en dat had 1 Luk Van Moeseke alweer 1 gedaan. M.N. i I

De Voorpost | 1983 | | pagina 29