Drii HOOGEINDE - SINAAI: 1-2 Mee aan de leiding M' RANGSCHIKKING LAGERE AFDELINGEN TIELRODE - WHITE BOYS: 1-1 De Pultvoetploeg met een noodteam aan de slag VERREBROEK - SK LOKEREN 1-0 RUPELMONDE - EKSAARDE 1-2 SK. WICHELEN - HILLEGEM: 1-2 Beste paard kreeg de haver! STRAATJE STEKENE - KLEIN LAAR VRASENE: 0-1 SCH00NAARDE - DOGGEN 1-2 Hector van Mossevelde heeft hersenschudding Sfeersnuiven tijdens SK Lebbeke-Racing Gent De siesta van Pierre Van Extergem S.K. KIELDRECHT - GERDA: 3-1 Eerste verlies van de bezoekers Lastiger dan verwacht 1'NAT KAM 30- '11.11.1983 - De Voorpost 4* Provinciale De jonge formatie van trainer Van den Bossche blijft hoge ogen gooien. Daar waar weini ge vooraanstaande formaties in de reeks in slagen, bracht geel-blauw wel voor mekaar, met name winnen in Sint-Gillis tegen Hoogeinde. Toch was dat niet zo makkelijk want de Wijkploeg kwam kansrijk aan de leiding via Smet en pas naar het einde van de wedstrijd toe kwamen de Sinaainaars langs zij. Eerst stond Rudy Eeckhout aan het kanon en vervolgens nam Peter Maes met een opportunistische be-, vlieging alle twijfel weg. Sekretaris De Meester is over de huidige gang van zaken dan ook best tevreden: «Met prak tisch allemaal eigen jongeren halen we tot nog toe veertien op twintig punten en staan daarmee aan de kop van het klassement. Meteen het bewijs dat gans de reeks sterk aan mekaar gewaagd is en wij een geslaagde jeugdpolitiek voer den. Overigens is het voor ons geen must kampioen te wor den maar indien de mogelijk heid zich voordoet zullen we natuurlijk niet aarzelen». Volgens onze gesprekspartner wordt het alleen maar moeilijk de huidige spelersgroep samen te houden, maar anderzijds zet hij ook in de verf dat Herle ving traditioneel in de terug ronde de meeste punten pakt. Indien dit ook tijdens dit sei zoen wordt gerespekteerd maakte Herleving alvast een- grote kans. M.N. Hofstade-Erembodegem. Met dit prachtig schot uit een moeilijke positie kon Vergeylen de itaj openen voor Hofstade (per) Tielrode-White Boys: De Whites waren iets beter in de lucht (dw) De jongste weken is het duide lijk dat groen-wit in een moei lijk parket verkeert. Dat kwam zondag waarschijnlijk op zijn hoogtepunt tijdens de ver plaatsing naar Tielrode waar bij een zestal vaste pionnen om uiteenlopende redenen afwe zig warenen zodoende een on uitgegeven elftal van beschik bare mensen werd uitgespeeld. Deze ploeg metonder andere Willy De Langhe, Peter Reel, Dirk Vereecken en Gunther Van Kerkhove hielden het aar dig uit tijdens die wedstrijd maar konden niet beletten dat Tielrode uit een stilstaande fa se op voorsprong kwam. De gelijkmaker werd aangetekend door Van Immerseel en dit nadat de thuisdoelman een spetter van Gerrit Rooms liet ontglippen. Veel belangrijker dan het ver worven punt is het klimaat dat momenteel op de Puitvoet heerst. Hierover is sekretaris Thomaes kategoriek: «Het to tale gebrek aan enige interesse voor voetbal, laat staan aan klubliefde, is hetgeen de White Boys momenteel als het ware verlamt. Ga zelf maar na: An- dré van der Aa is eigenlijk al genezen van zijn kwetsuur maar wenst geen enkel risiko te nemen, Erwin Van Camp liet zondag verstek gaan door een geboortefeest, Patrick Piessens lag aan het pompiers- feest, en voor de rest zijn Dirk Rooms en Guy Verbeeck wer kelijk nog gekwetst. Dat alles brengt met zich mee dat we bijvoorbeeld vorige week vijf veteranen moesten opstellen om een ploeg reserveren spcel- gelegenheid te kunnen geven! Tegen deze wat verziekte in stelling is moeilijk wat te on dernemen en kunnen we ons alleen maar troostenmet de gedachte dat het alleen nog maar kan verbeteren». M.N. Het doelpunt dat Verrebroek skoorde in de 15' minuut langs Van der Linden is veruit het enige wat van deze wedstrijd te zeggen valt, We zagen een slechte partij langs beide kan ten, met zeer weinig inzet van alle akteurs. Alhoewel de Lo- kerse ploeg normaal moet kun nen winnen op Verrebroek, noteerden we slechts één halve kans voor de bezoekers en wel 10' minuten voor tijd langs Van De Wiele die op hoek schop op de staak kopt. SK Lokeren komt door deze ne derlaag op de derde plaats en verspeelde zo de kans om met een overwinning direkt vier plaatsen op te schuiven. Volgende week is er de aarts- moeilijke verplaatsing naar lei der Sinaai. SK moet echter punten halen. GDI. Eksaarde toonde zich op Ru- pelmonde als technisch de bes te ploeg en kreëerde dan ook meer gevaar dan de thuis ploeg. Om de 15' kon Dirk Crève een inzenden van Dirk Verschueren met een kopstoot omvormen tot een eerste doel punt. Rupelmonde moest wachten tot de tweede helft om gevaar lijk te zijn en ook te skoren. Maar dan wel met de hulp van Patrick De Vos van Eksaarde die een schot op doel deed afwijken en daardoor zijn keeper verrastte. Diezelfde De Vos maakte korte tijd later alle leed ongedaan door zijn ploeg maat Mark Van de Putte een gemakkelijk doelpunt voor te schotelen, nadat hijzelf door gegaan was op rechts. 1-2 was en bleef de stand. De mannen van Eksaarde waren zeker te vreden met deze twee punten. Normaal moet één punt halen bij Rupelmonde al een moeilij ke opdracht zijn. Toch kunnen we deze overwinning van Ek saarde zeker niet onverdiend Het voor de gelegenheid in paarse truien uitgedoste Wichelen moest voor zyn derde opeenvolgende thuiswed strijd 5 bassisspelers missen (De Nooze, E. De Winter, J. Schuddinck, D. Hoogewijs en P. Murphy) Tot grote verbazing van menig toeschouwer speelde Hillegem veel beter dan zijn lage klassering liet vermoe den. Wichelen had alle moeite van de wereld om enige vat op de wedstrijd te krjjgen. Op de 10* min. kon Wichelen t dan toch wat gevaar scheppen met een kopbal van Verheuen die net naast ging. Hillegem was doorlopend iets vlugger by de bal en speelde overigens met volle overgave, steeds goed geruggesteund door zijn talrijke luidruchtige supporters. min. misten zij op het nippert je de gelijkmaker, wanneer een voor doel ingezonden bal van zeer dichtbij werd overge schoten. Het was slechts uitge steld: tien min. later plukte de Wichelse portier weer mooi een hoekschop uit de lucht, gooide onmiddellijk de bal uit in de richting van J. Steeman doch het leder ging buiten. Er volgde een snelle inworp die met het hoofd in doel werd verlengd door P. De Latte, een dik verdiend doelpunt voor de bezoekers overigens. Wichelen had heel wat werk met de sterk opzittende bezoe kers, die aanvoelden dat er meer dan èèn punt in stak. Daar slaagden ze nog in ook, 88ste min.: weer eens een nut teloze en daarbij nog slechte terugspeelbal moest door Scheerlinck noodgedwongen met de hand gestopt worden net buiten het strafschopge bied. De vrijschop werd in eerste instantie op de muur gegeven, maar de terugspringende bal werd hard naast de wanhopig duikelende keeper tegen het net gejaagd; 1-2, en dolle vreugde bij de bezoekers. Zo werd Hillegem, weliswaar Wichelen-Hillegem: Rony Hoentjes (W) in de aanval. Eén op de valreep, verdiend verdediger ziet u, de rest gaat de mist in (jj) winnaar. Het onvermijdelijke gebeurde dan ook op de 25c min.: zo veelste hoekschop voor de be zoekers, mooi ingekopt, maar met de hand uit het doelvlak geslagen door verdediger Daelman, die er een boeking en een strafschop aan over hield. Doelman Scheerlinck onderscheidde zich voor de zo veelste maal door de noch- thans goed gegeven strafschop te stoppen, én dan verder de 0- 0 stand tot de rust op het bord te houden. Zeven minuten na de rust bouwde de thuisploeg een mooie aanval op en na een geslaagde èèn - twee beweging tussen Verheuen en Steeman was het deze laatste die on houdbaar afwerkte en zo Wi chelen gevleid op voorsprong bracht: 1-0. Wie dacht dat Hillegem nu volledig ten onder zou gaan Wichelen-Hillegem: Etienne Eestermans (W) trapt de bal de mist kwam bedrogen uit. Op de 55' in (jj) Oost-Vlaanderen Klassement na 23.10.1983 2* Provinciaal A Lokerse SV 8 5 FC Brakel 8 4 FC Evergem C 8 4 FC Destelbergen 8 4 SK Nevele 8 4 ZultseW 8 4 FC Ol. Gent 8 4 Sp. Petegem 8 3 RC Wetteren 8 3 RC Gavere 8 3 FAC Waarschoot 8 3 KFAC Meulestede 8 3 WS St.-Amandsb. 8 2 FC Nederename 8 1 SK Maldegem 8 1 SP Adegem 8 1 2' Provinciaal B KI. Kemzeke 8 5 H. Vrasene 8 5 S. Melsele 8 4 St.-Gillis-W. 8 3 E. Appelterre 8 3 Winnik 8 2 E. Meldert 8 3 FC Robur 8 2 SVTemse 8 2 Kerksken 8 3 Pollare 8 2 St.-Gillis-D. 8 2 FC Heikant 8 I Wieze 8 2 St. Denderleeuw 8 2 FC St.-Pauwels 8 0 3' Provinciaal D Herzele 8 7 Nieuwerkcrken 8 6 Schellehelle 8 4 Vlierzele SK Aalst Meerbeke Herdersem Gijzegem Okegem Bambrugge J' Heldergem 0 Mere Burst Ede 1 W. Moorsel jj St.-Antelinks 6 (y 3' Provinciaal E 5 Stekene Sp. 4 Kruibeke 4 Baasrode 3 Oudegem Bazel Kallo 12 Lutterzele II Opstal 11 Klinge 11 Waasmunster 9 Boonwyk 9 Berlare 8 Excelsior 8 Haasdonk 8 Grembergen 7 Buggenhout 4' Provinciaal F 6 Erpe 5 Massemen 5 Edixvclde 3 Smetlede Serskamp Oordegem 14 Letterhoutem 13 Westrem 11 Erondegem 9 Bavegem 9 Ol. Wetteren 8 E. Houtem 8 Wichelen 7 Hillegem 7 Aaigem 7 Kwatrecht 7 7 4' Provinciaal G 6 TK Meldert 6 Erembodegem 5 Hofstade 3 Appels Terjoden Doggen Lebeke Ji Iddergem Baardegem JU Schoonaarde H. Lebbeke JJ Outer l Opdorp l Welle S. Moorsel 8 4' Provinciaal H JJ FC Moerbeke Gerda Sinaai Jj KI. L. Vrasene Verrebroek Meerdonk Kicld recht Sombeke J^ Rupelmonde SK Lokeren JU Eksaarde JJJ Hoogeinde JU Tielrode 'U WR St.-Niklaas JJ Str. Stekene 8 6 7 6 1! 7 S 7 5 7 3 8 3 8 2 S 8 3 7 3 7 3 8 3 8 6 I! 8 5 8 3 It 8 3 7 I 7 I I Juventus Schoonaarde heeft tegen Doggen Erembodegem- de duimen moeten leggen. Nochtans kwam de thuisploeg na een kwartier op voorsprong langs Van Hauwermeiren. Voor de bezoekers werd de gelijkmaker geskoord even voor de rust. Toen we zondag avond navraag deden in het lokaal van Doggen wie de ma kers waren van de doelpunten kregen we iemand aan de lijn die het vertikte om ons de namen over te maken. Dat is wel jammer. Vermelden we nog dat Hector Van Mossevelde van Juventus Schoonaarde na een botsing met een bezoekende speler in bewusteloze toestand werd overgebracht naar het zieken huis te Aalst. Waarschijnlijk heeft hij uit het harde kontakt een hersenschudding overge houden E.D.M. De kentering in de prestaties of zelfs de overwinning enkel toeschrijven aan de terugkeer van Goossens zou natuurlijk al te korzichtig zijn, maar feit is dat Sportkring zondag wel een erg sterke indruk gaf en vooral in de eerste vijfenveertig minu ten de leidersploeg het leven zuur maakte. Het middenveld was dan goed bezet en de zo nodige doelpunten bleven ook niet uit. Allebei aangetekend door de andere heropgeviste Erik De Wit, Erik was voor enkele weken door kwetsuur onklaar geraakt en zette zijn wederoptreden zondag dus alle kracht bij Eerst lukte hij een succesvolle kopbal waarbij gastkeeper De Pclsmaecker iets te vet uit doel stond, en vervolgens verlengde hij een doorsteekpas van Goossens tot in het Gerdadoel. In de tweede helft wilden de groen-witten natuurlijk de si tuatie wat graag rechttrekken, maar daar kregen ze zelden of nooit kans voor omdat Guy Van Cleemput sterk in de klem zat en zelden of nooit zijn spitsen Heirbaut of Mervaille kon uitspelen. Toch krabbel den de Sintniklazenaars in de 70ste minuut lichtjes terug met een mooie goal van Pros Bar- thier en leek de thuisploeg eventjes het noorden kwijt omdat rots in de branding Jur- gen Penneman voor een twee de boeking werd uitgesloten. De lokalen hielden niettemin het hoofd koel en mochten na een derde doelpunt van Mark Van de Perre na goed uitge speelde tegenaanval de puntjes zeker in eigen bezit weten. M.N. In de eerste helft schoot bezoe ker Marc Van Looy eenmaal tegen de staak en trof ook thuisspits Ferket twee keer het doelhout. Verder verliep de strijd redelijk gelijkopgaand en dat verplichtte trainer Peirs- man ook tot een wijziging tij dens djf rust: Patrick De Loor kwam in plaats van John Meunchen en dat bracht met een wat meer vaart in de ge- stakties. De uiteindelijke be slissing kwam rond de 65ste minuut op de tabellen nadat een vrijschop keurig werd in geschoten door Stanny Ver- haert en Ronny Van Damme tot in de gastnetten verlengde. Klein Laar was nu van die druk toch bevrijd en kwam nog en kele keren vervaarlijk opzet ten met pogingen van onder andere De Loor en Vandevij- vere waarop thuiskeeper Fer ket bijzonder klasrijke staal tjes van zijn kunnen liet be wonderen. Met deze overwinning schuift Klein Laar naar de gedeelde eerste plaats en dat is volgens onze zegsman Hoskens een morele opkikker voor zijn for matie. «Het was bij het begin van dit seizoen niet direkt onze bedoeling de kop te ambiëren maar we lonkten wél naar een pLaats bij de bovenste vijf. Nu de inschakeling van niet min der dan zes nieuw gezichten in het elftal geslaagd lijkt, willen we natuurlijk graag vooraan blijven en dat zal in de komen de weken wel vlug duidelijk worden of we dat aan kunnen. De weken van de waarheid dienen zich dus aan» M.N. Hofstade-Erembodegem. Vergeylen had er inderdaad zin i Hij stormt hier door de roodwitte defensie (per) Een zondagnamiddag in de herfst van hel klassieke pat roon: kil, mistig, grijs en geslo ten. Op hei Lebbeekse Konkel- goed, waar eersteprovincialer SK Lebbeke sinds jaar en dag zijn thuiswedstrijden afhaspelt, probeert de d.j. met dienst het publiek, dat mondjesmaat het stadion binnensijpelt, via mars muziek in de vereiste stemming te brengen. Vlak voor de ingang - strate gisch noemt men dergelijke po sitie - slijten twee entoesiaste SK-aanhangers «De Sportkrin ger», het plaatselijke klubblad. Eén van beiden, zijn baard en de blik in zijn ogen verraden meteen dat hij bij de komende eeuwwisseling vijftig wordt, zit in likwiditeitsproblemen, maar krijgt meteen assistentie van zijn kollega. Eén pot dus. Zo hoort het. Vlak achter één der toegangs- poortjes staat een triootje be stuursleden doodernstig te zijn. Enige vorm van optimisme om wat komen gaat, valt op hun gelaat niet te bespeuren. In tegendeel. Hun facies, revele ren stuk voor stuk de perfekte weerspiegeling van een donder wolk. Een voorleken van na derend onheil? Onder het publiek opvallend vee! Gentse supporters. Wat een jonge Lebbekenaar op mi- niemenleeftijd naar de klassieke «Kijk! Kijk! Nen twieëdijker»- mop doei grijpen. Enige vorm van meeval blijft van de kant van de Racing Gentsupporters voorlopig achterwege. Een KAVD-delegatie, o.a. gevormd door een heuse schepen onder een volkse pet en een kwasi- schepen - zonder pet - wordt via de mikrofoon verwelkomd. Hoffelijk zijn ze wel, de Lebbe- kenaars. Het selekte klubje ste delingen begeeft zich naar de zittribune. «Meatcenter» lezen we in koeien van letters op het bouwsel. De wedstrijdbal, dat verne men we uit «De Sportkringer» én via de luidspreker wordt geschonken door Pierre Van Extergem. Een plaatselijk brood- en banketbakker, die - lezen we verder - tevens leve rancier is van de lekker knap pende broodjes die men zich kan aanschaffen aan het hot- dogkraampje. Tussen de speaker en de sa mensteller van «De Sportkrin ger» blijken markante relatie- stoornissen te bestaan. Want al kondigt de man achter de mi- kro aan «de waarde van de staanklok in massief tin», - de prijs verbonden aan de gratis tombola na aankoop van «De Sportkringer- «niet te zullen verklappen», toch lezen we op het eigenste moment in datzelf de klubblad dat de klok een waarde bezit van om en bij de 5.000 frank. Een voorbijganger vraagt zich gniffelend af. of «De Sportkringer» ook het regle ment opgenomen heeft rond de opstelling van de spelers, hier mee duidelijk allusie makend op hel feit dat SK Lebbeke in zijn vorige thuiswedstrijd een speler op het terrein stuurde die nog geen zestien was. En wel licht de in die match gewonnen punten zal moeten afstaan Spelers zijn er vanzelfspre kend ook. Voorlopig lopen de meesten nog in de verkeerde richting. Over de breedte-as van het terrein. De opwarming, maakt mijn buurman - een kenner, want hij draagt een blauwwitte, zelfgebreide sjaal allesbehalve flatterend om de nek - me duidelijk. Van groot belang! We knikken en gaan op zoek naar de SK-spelers. Je bent immers Lebbekenaar of niet. Na enig zoeken vinden we de SK-jongens. Flinke kerels, stoere knapen. Stuk voor stuk lopen ze hun benen warm ten voordele van Kleding Oc taaf», Een naam die ons niet vreemd in de oren klinkt. De Gentenaars van hun kant zwe ren bij SecurexDaar moet ofwel een verzekeringsmaat schappij ofwel een kondomen- fabrikant achterzitten. Pierre Van Extergem, de do nor van de dag, verschijnt net voor de aftrap op het terrein, krijgt niet eens applaus en in stalleert zich dan maar behaag lijk in één van de klapstoelen van de tribune. Vlak in zijn buurt probeert een jongedame klappertandend de laatste symptomen van een kater te overwinnen. De scheidsrechter, de klein ste van het lol, geeft het fluitsig naal voor de aftrap. Uit de tribune weerklinken de mist hoorns. Mijn buurman produ ceert een rokershoest om bang van te worden. Erg veel entoesiasme blijken de tweeëntwintig bij het publiek niet los te weken. Voorlopig krijgt enkel de scheidsrechter enig kommentaar naar het hoofd geslingerd. Iets van «dèstereir». In Aalst loopt een karnavalsgroep met die naam rond. Menen we althans. Pierre Van Extergem krijgt het kwaad in de tribune. Bak kers zijn duidelijk geen dagjes mensen. De slaap dreigt hem te vellen, maar een doelpunt van de Gentenaars stelt die gezegen de toestand even uit. In de statribune krijgen twee SK-supporters het met mekaar aan de stok. Meningsverschil len in eigen schoot. Die ontbre ken er nog aan. Beiden kunnen Tegen hel lekes een wedstrjjd waar de t bereikt. 1 opstelling Damme. tswiss achte Zodanig roemloos wellicht o; Aanvallend Kamill Het begon «n ver Eeckhout, gelijk in hi ran spitsspi maken. Na :kn bracht •it loop va die ie zwak kwartier be kt achierhc momenten, Oaessens - voortreffeli ie - over Brenda Var baar ku ten om hi role te krij a de Trees Van das begaa bentellen. voort' «ets op. Intussen be een eerste Ie De Wint Annemie reuzek Wait heme Onmiddclli schitterend Ann Baudc v het Van Damn tót bij Ai bet hoofd ifflnl zet er Diiivelfinni kW- icrdt Ann nar aang h werme luss «id en 0| Eeckh raw Dar kbalen N Ij de zaal raiaf (2-( a Van tol van vc bezoel ncienne I oekt weg est tegen tundig scl nogelijk eens woréa over de prestatie speler. Geen sjiek weit, oordeelt k ecrs,e njschopb; lend been precies ene - Zeker zo goed als in um tijd, replikeert de andere. Voorlopig blijft liet dad: maar een gebrekkige balkt tro/e van de bewuste speler dat de gemoederen opnieuw fel tf laaien. Tot een derde, de beide driftkikkers het zwijgen opleg door er hen op te wijzen da x beiden, in hun tijd, niet verin geraakten dan hel reserveelf tal. Het loopt intussen tegen it rust aan en in de tribune verliet Pierre Van Extergem de ongc- lijke strijd. De man valt dooi- moe m slaap... Tijdens de rust loopt de kei tien vol. Gelukkig weet de ps- tron van mijn stamcafé de wj naar de toog en naar de drank In «het floeren holleken», vet- zamelplaats van VIP's en anit- re hoge gasten, is alles rusti. Storm op komst? De tweede vijfenveertig nuten worden aangevat mist komt meer en ten. Nog maar net kunnen lezen dat «Suzy» syntm staat voor cakes, gebak en fels en dal «De Voorpost» uitgave is van Groep Cuyper. De Lebbeekse elf weren als duivels in een wijwatc Vanuit de dug out jut Van der Meersch zijn •meimf- kes» op en geeft hun aanwijffl gen op hel ritme van een tribu ne vol toeters. Langs de omlin ning probeert een rootns-hM- liek aanhanger Onze W* Vrouw van Lebbeke te vermar- wen er wat aan te doen, mf de Moeder Maagd kiest w' lijk geen partij. .God weel v0 wie supportert ons Heer.. Wie duidelijk zelf het v» opwil is de Gentse trainer in dent Bellens. Een mannetp putter van een vent, een van Gibraltar. De scheidsttJfc ter is het daar echter niet eens en stuurt de ex-Viareg» speler van het veld in de inf* ne. Vanuit een klapstoel t hoorbaar kreunt onder de opgedragen last, kan wedstrijd verder volgen. Kt*- pend en schreeuwend. Zo* tens, dat Pierre Van Estere er zowaar wakker van Net op tijd om Racing Gen tweede doelpunt te kenen. Hiermee is het bk-m finaal uit. Het eteufstp» weerklinkt. Vreugde bi) det<* cing Gentkolonie. ïersi»F- heid bij de SK-supporters. P ramp laar SU Lebbck." kondigt een aanhanger, w mand die hem tegenspreek Piekkb Van bij de f loud af. 3 uiten met< Voor de r Van taie vi Eeckhout, de Eeckhc se venled ten de vli slwt Greta twihet d Geert Ve gelancccrc Damme v mi de pa richting v;

De Voorpost | 1983 | | pagina 30