Opticien-optometrist Hilde Biesemans: de bril van je keuze dadelijk klaar tie bracht grootse hulde aan afscheidnemende emeentesecretaris! Wieze Oktoberfeesten 1984 staan alvast op het getouw Jeugdspelers van Thor Kokerij Meldert planten elk hun boom Opticien - optometrist Hilde Biesemans De Voorpost - 11.11.1983 - 3 'AN WAAS jjnietntesekretaris Maurits Anthuenis Mynheer Maurits, zoals hy door vele denaars werd genoemd nam per 1 november 1983 ontslag uit de hoogste jjjistratieve funktie, om van een welverdiend rustpensioen te genieten. Alhoewel hij iBrfst anders had gewild, hield de gemeente er aan om hem een grootse afscheidshulde beogen. Oververdiend, voor een persoon die zich onverdroten heeft ingezet om Zele isn moeilijke na-oorlogsperiode tot een modelgemeente te laten uitgroeien. Tijdens de jdemische zitting in een bomvolle raadszaal van het gemeentehuis, het huis waar de gemeentesekretaris vele uren, dagen, soms wel nachten heeft doorgebracht, waren esprekers er het over eens: hy bewees zelf onschatbare diensten. Burgemeester Jozef Bruyne kwam het eerst aan het woord om verdiende lof te zwaaien naar zijn chterhand: de gemeentesekretaris. oonderlijk geheugen jmgemeester meende dat bereiken van de pensioen- tiiiede leeftijd door Mau- Anthuems. geen feit is jtovtr de gemeente zich Kt verheugen, integendeel, sin heel wat redenen voor in om dit afscheid als een [Hts te bestempelen. Zijn sit aflatende inzet, geduren- njnganse loopbaan, is een inschakeling geweest, van olitieke He vrije t te missen, aan de sled idelijk. ide perspü- e Waasland r is ma a raai voor it he persoon konkurmt rking tas wel op.. "«O# "en lijdt vzw One oi station ploti rtlg jaar ten dienste van gemeentelijke administratie ijver i noeste arbeid. i de inwoners te dienen. k Zeienaar van groot tot tent de ere-gemeen- Zijn dagelijkse met de inwoners, of mrdigden van de Hogere rfitid, zijn massa's tele- zijn werkkracht niet vijf iKven dagen in de week, alen die onmiddellijk in sog springen. Als vrij jon- ebtenaar heeft hij gedu- 1 de oorlog zijn intrede ia de gemeenteadmini- Daarna heeft hij al de i van de hiërarchie ien, met misschien het gezegde voor ogen: sicl naar hoge ambten, ikI eerst naar de kennis lie bekleden. wist hem te waarderen rqn enorme dossierken- krbij gebruik makend a uitzonderlijk geheu- :e hij de juiste weg tbewandelen in de admi- doolhof, om alzo de *Ser te worden van de fc^emccnte, die Zele lis. ad zijn sukses en zijn te danken aan de ring die hij tot boczem- rad daar biim. id de '"m* <kd genomen, de erva- Zl'n w'ïze raadsman 2 Barden, de voorzichtig- 'thij zag als zijn oudere m de hoop was zijn stengel Dat de raads- Pi n op de gemeente vlot en is te danken aan zijn roorbereiding, maar an- derzijds wist hij toch steeds de meest moeilijke vergaderingen en besprekingen, door zijn persoonlijk inzicht, tot een vlot verloop te laten komen met het beoogde doel als resul taat. De burgemeester wendde zich ook tot Mevrouw Anthuenis. Hij citeerde, dat in onze be schaafde samenleving bigamie niet meer toegelaten is. Op dit verbod van een tweeledig hu welijk maakte de sekretaris een uitzondering. Hij was niet alleen met zijn echtgenote ge trouwd, maar evenzeer met de administratieve wetgeving. Het huwelijk met de admini stratie wordt nu ontbonden en de burgemeester hoopte dat Maurits Anthuenis nog vele jaren in goede gezondheid tus sen zijn echtgenote en kinde ren mag doorbrengen. Vruchtbare loopbaan Namens de gemeenteraadsle den sprak Alfons Rupus, als oudste raadslid. Het ontslag van een gemeentesekretaris is niet zo maar een alledaagse gebeurtenis en zeker als het gaat om iemand met meer dan 40 jaar anciënniteit als ge meenteambtenaar. waarvan 27 jaar als gemeentesekretaris. Alfons Rupus bracht de mooie loopbaan van de scheidende sekretaris in herinnering. Na enkele jaren dienst bij de pro vinciale administratie trad hij vanaf 1 juli 1943 in dienst van het gemeentebestuur als klerk en werd hij vanaf 1 november 1944 bevorderd tot opsteller. Inmiddels voleindigde hij de studies aan de Hogere Provin ciale School voor Bestuurswe tenschappen en behaalde hij het diploma voor gemeen tesekretaris. in welke funktie hij op 1 april 1956 ten tijdelijke titel werd benoemd, om die funktie definitief te verwerven op 3 mei 1956. ter vervanging van Achiel Boeykens. Raadslid Alfons Rupus be klemtoonde de schitterende resultaten welke de opeenvol gende gemeentebesturen sinds het einde van wereldoorlog II hebben bereikt en waar de voorstellen van de sekretaris heel wat mee te maken heb ben. Hij legde de nadruk op de financiële toestand van de ge meente. welke niettegenstaan de de moeilijke tijden die wij doormaken of doorgemaakt hebben, uitermate gezond is, op het groot aantal uitgevoer de openbare werken, op de belangrijke milieusaneringen, op het stimuleren van de wo ningbouw, o m. door de ge meentelijke premies, de socia le woningbouw, kortom alles wat met het bestuurlijk leven van de gemeente te maken heeft en dat vertaald of vercij- ferd wordt in de jaarlijkse be groting. Spreker konkludeerde de erva ringen van de gemeente raadsleden. tot welke politieke overtuiging ze ook behoren, in verband met zoveel jaren sa menwerken; en daarbij kwam de grote persoonlijkheid van de sekretaris naar voor, zijn grote dossierkennis, zijn min zaamheid en korrektheid. Namens het gemeenteperso- neel kwam Willy Raemdonck aan het woord Hij bekeek de loopbaan van de gemeentese kretaris vanuit het gezichtsveld van de samenwerking onder het personeel. Hij noemde de verhoudingen uitstekend. Wil ly Raemdonck meende dat de gemeentediensten niet alleen een schitterende sekretaris verliezen, maar tevens een goedt vriend, met wie het prettig was om samen te werken. Tot slot kwam ere-sekretaris Maurits Anthuenis zelf aan het Het komitee van de Wieze Oktoberfeesten houdt er aan volgende persmededeling te laten verschijnen: «Nu de 28ste Wieze Oktoberfeesten al ongeveer een maand achter de rug liggen, is het o.i. gepast een evaluatie over het verloop ervan te maken. Zele. De afscheidnemende gemeentesekretaris gezin, (gb) i Zele, Maurice Antheunis met zijn Een eerste positieve vast stelling. Ondanks de geweldige ekonomische en internationale moeilijkheden waaraan ook ons land niet ontsnapt, mogen de inrichters, qua publieke be langstelling, niet klagen. Wa ren de eerste twee zondag avonden beslist kalmer, dan werd dit ruimschoots vergoed door de rush van het derde weekend. Zo was de 3de zater dag een schlager uit de «top tien» van de Wieze-suksessen Een tweede gelukkige kon- statatie is dat er veel minder strubbelingen en ongeregeld- hede.n gebeurd zijn dan tijdens de vorige edities. Dit hebben we zeker voor een groot ge deelte te danken aan de effi ciënte privé-ordediensten. die. in nauwe samenwerking met de rijkswacht, diskreet, gepast maar toch kordaat, meestal preventief konden optreden. De Wieze Oktoberfeesten zijn op dit terrein aan een verheugende remonte begon nen, welke hen de vroegere goede faam op het gebied van gezond massaal volksamuse ment zullen terugbezorgen. Ver van ermee te stoppen i$ het Komitee reeds hard aan het werk voor de 29ste uitgave (1984), Deze zal plaatsvinden op volgende weekends (vrij dag, zaterdag en zondag): 28, 29 en 30 september, 5, 6 en 7 oktober en 12, 13 en 14 okto ber 1984. De eerste vrijdag houden we weer opendeurdag met een gratis toegang en een gratis 1/2 liter bier. Er zijn een paar nieuwe en betere akkomoda- ties voorzien, welke te gepas ter tijde zullen bekendgemaakt worden. De grote massa fer vente feestvierders wordt weer venvacht op het reuze-rendez- vous der optimisten. Tot daar deze persmedede ling. Wij duimen alvast op de internationale happening: een 9-daagse ode aan de vreugde... (j.v.l.) Zele. De scheidende gemeentesekretaris met zijn echtgenote tijdens de akademische zitting (gb) woord, die elkeen dankte voor de bloemen en geschenken, maar bijzonder voor de blijken van waardering ter gelegen heid van een voor hem cn zijn familie onvergetelijke af scheidshulde De ere-sekretaris bevestigde gelukkig te mogen bevestigen dat al de schepencolleges waarmee hij samenwerkte, bij al hun handelingen waren doordrongen van wederzijds vertrouwen en waren geken merkt door een ware familie geest en dat hun beslissingen steeds waren ingegeven door hun grote en bestendige zorg voor het welzijn vgn de ge meente an al haar inwoners. Ook bij de gemeenteraadsle den bestond voor de werkelijk belangrijke zaken steeds de zelfde sfeer van vertrouwen, wat er toe heeft bijgedragen dat de voorbije 40 jaren dc gemeente steeds goed is be stuurd geweest en zulks op een zuinige en sobere wijze en met steeds zeer lage gemeentelijke belastingen. Het werd sentimenteel en ont roerend als de sekretaris een speciaal woord van dank had voor zijn echtgenote. Het officiéél afscheidsfeest van Maurits Anthuenis als eerste ambtenaar van dc gemeente, was een bewijs dat hij dc voor bije decennia de gemeente Ze le enorme diensten heeft be wezen en daar wilde elkeen hem voor bedanken. - BF.NO Thor Kokerij Meldert heeft momenteel de wind in de zei len. Op kop van de rangschik king. zelfs met een paar pun ten los, is er hoop op pro motie. Het wakkere bestuur onder impuls vooral van Jos Van den Steen kon een paar weken te rug uitpakken met akkomoda- tie uniek in de afdeling en zelfs heel wat afdelingen hoger. Een up-to-date verlichting die aan ?lle eisen glansrijk voldoet en een tribune met overspanning goed voor zowat 1500 per sonen. Op vrijdag 11 november wordt het geheel nu ingekaderd met streekeigen bomen. En zulks op een uiterst simpatieke manier 150 jeugdspelers aangesloten bij Thor zullen elk hun eigen boom. variërend tussen de 3 en de 6 jaar. planten. Eiken, beu ken. linden, esdoorns, plata nen. notelaars, vogelkers, lijs terbes en sleedoorn. Alleszins géén coniferen Niet alleen een investering in een verre toe komst doch vooral een simpa- tiek groenscherm dat de instal laties passend inpast in het lan delijk gebied bij uitstek tussen Molenvijver en Faluintjes. Niet alleen zal elk jeugdspeler er zijn eigen boom. met naam en etiket hebben, doch daaren boven komen er naar een plan ning door bomenplanter Lam bert Van de Sijpe nog een 100- tal vlierstruiken. Een verscheidenheid qua in heemse beplanting die in de hele regio, tenzij in het Aal- sters stadspark, zijn gelijke niet meer vindt. Een voorbeeld van een privé-, vereniging die zonder steun of betoelaging in staat blijkt te zijn tot enorme realisaties ten bate van de dorpsjeugd en zulks binnen een groen kader de Faluintjes waardig. De planting is voorzien te 11 u en rond 12.30 u volgt dan een receptie la Thor. LH cn in staat id te zijn. ing trachi del van iH uil duidelijl I 13 norcd bekijken i aan hef in Sinl-NÜ I) frank. ze dat geleid. ïaticbrod» ngsuren: >p zaterdaj 12 u. Vriji ;loten wordt de t rond met waarop :d. Dc deeh frank, lichtingen C Hoi lat 145, :n, Icraii Lekker jrijselijka Jt meninj rdagavcK ia 18 uur Een modieuse bril. een stoer montuur, een stevige bril voor de sport, een skibril, een verrekij ker, termo- of barometer, het zijn allemaal zaken die men niet om de haverklap koopt en daarom wendt men zich in volle vertrou wen tot een opticien. Want een bnl verkopen is een vak, een bril herstellen of glazen slijpen en inzetten is gewoon vakman schap. Hilde Biesemans, die in de Sint-Ursmarusstraat te Baas rode een nieuwe zaak is begon nen, weet dat ze zich tot het gild van de vaklui mag rekenen. Maar ze weet ook dat ze haar troeven nis verkoopster best kan uit spelen. Eerst studeren en pas dan Opticien word je niet van van daag op morgen en je mag de litel van opticien niet zomaar in ie banier voeren. Daarvoor moet je in een erkende instelling met °P zijn minst voldoening blijk ge ven van voldoende kennis. Drie jaar lang studeerde Hilde Biese mans aan het IORT te Brussel. Haar leerde ze de teoretische kant van het sekure vak. Er kwam ook wel wat praktijk bij kijken en vooral dan leren werken met de up-to-date machines. Maar zij vond dat het aantal uren praktijk aan de school best nog wat kon opgedreven, door zelf in een win kel te gaan werken bij een reeds gevestigde opticien. Hilde ging zodoende op stage bij de heer Boeykens in Lebbeke en leerde daar alle knepen van het vak. Ook de kleine dingetjes die je alleen bij een vakman kan opste ken. als je tenminste goed uit je ogen kijkt. Bij haar stage-baas viel haar be kwaamheid in zeer goede aarde en hij liet Hilde zelfs tijdens zijn vakantieweken rustig op haar eentje de winkel runnen. Een er varing te meer voor Hilde Biese mans en voor de heer Boeykens een geruststelling, want ook deze kieskeurige opdracht bracht Hil de tot een meer dan bevredigend einde. Op eigen benen Je kan natuurlijk niet eeuwig en drie dagen stage blijven doen. Hilde keek met belangstelling uit naar een geschikte plaats om zich ergens als zelfstandige te gaan vestigen. Haar keuze viel op Baasrode, waar ze een leeg staand pand vond dat ze samen met haar man ombouwde tot een verfijnde en vooral gezellige win kelruimte met bijhorend atelier. Het oude herenhuis werd met en kele fraaie ingrepen omgetoverd tot een moderne winkel, die per soonlijkheid, goede smaak en rust uitstraalt. Je wordt er trou wens dadelijk uiterst goed ont vangen. zodat de drempelvrees die bij velen nog leeft wanneer ze om de eerste bril moeten, spoe dig is verdwenen. Makkelijke stoeltje aan een lage toonbank geven je de kans om een blik te werpen op de verschil lende monturen. De beste merken zijn er present en de keuze is meer dan voldoende. Wanneer we namen als Metzier. Atrio, L'A- my en Licefa citeren dan weet de brildrager dat er inderdaad kwa liteit in huis is. Al deze merken brengen een breed gamma aan dames-, he ren- en kinderbrillen. En wan neer het toch mocht gebeuren dat je geschikte brillenmaat niet in voorraad is, dan kan die binnen de kortste keren worden besteld. Geen enkel probleem dus. Ook optometrist Hilde Biesemans draagt niet al leen de titel van opticien, ze is ook optometrist. Dat wil zeggen dat ze zich ook mag bezighouden met oogonderzoek. Zij kan dus ter plaatse bepalen welke sterkte van glazen de klant moet heb ben, maar anderzijds weet ze ook dat ze bij de minste twijfel de klant dient door te verwijzen naar de oogarts. «We kunnen geen oogziekten bestrijden», zegt Hil de die zich helemaal niet geroe pen voelt om een oogarts te gaan vervangen. Het is eerder een vorm van dienstverlening. Zoals er nog andere vormen van service zijn. Bievoorbeeld het huisbezoek bij klanten die al een dagje ouder zijn geworden en nog moeilijk te been zijn. bij minder- validen die zich minder gemak kelijk kunnen verplaatsen. Een eenvoudig seintje volstaat opdat Hilde langs komt en thuis je een keuze aan brilmonturen aan biedt. En dan zijn er de herstellingen. Die worden uiterst snel en met veel vakmanschap uitgevoerd. In het atelier worden de bestelde glazen op maat geslepen. Een sekuur werkje dat ook al vakman schap vereist. Het inzetten van de glazen is al even delikaat. Daar moet immers met verschillende faktoren worden rekening ge houden. Benodigdheden Een opticien verkoopt uiteraard ook alle toebehoren. Etui's voor brillen in verschillende materia len. produkten om glazen te reini gen, kettingen voor brillen, zijn er daar enkele van. Maar daarnaast vormen de ter- mometers, de barometers, de hy grometers of een kombinatie van deze drie in een set. ook een vast aanbod. Komen daarbij de veiligheids- brillen (op bestelling verkrijg baar), de nieuwe kollektie zonne- brilen (die komen eerstdaags bin nen) en de skibrillen. Maar voor de komende feestda gen is het aanschaffen van een verrekijker, een mikroskoop en voor de wandelaars (die zijn er nogal in Baasrode) een pedome ter misschien wel boeiende tips. Het zijn immers nuttige geschen ken die meer dan een dag lang pret beloven. Sint-Ursmarusstraat 84 Baasrode 052/33.08.59. Open elke dag van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 19.00 u Op zaterdag tot 16.00 uur. Op zondag en maandagvoormiddag gesloten.

De Voorpost | 1983 | | pagina 3