Aktle om Scheldewater van bron tot monding te zuiveren Aalst wil rechteroever een nieuw hart geven Stormvloedkering wel, potpolders niet nodig aan Wase Scheldekant «Stroomafwaarts», film over water en watervervuiling Sociale verandering kan ook geweldloos 11.11.11.: de wereld, ons dorp Met Meldert naar de 100.000 Solidariteitsweekend te Stekene voor 11.11.11.-aktie 4 -11.11.1983 - De Voorpost Dat de Schelde moge herleven Vervolg van blz. 1 Nu leeft Gouy-le-Catelet van de landbouw. De dertien boe ren bewerken hun velden met de modernste middelen. Sui kerbieten, graan, maïs, erwten en andere veldvruchten wor den er gewonnen. Industrie is er haast niet, alleen een kon- struktiebedrijf voor de bouw van chalets verdient op dit vlak een vermelding. De bronnen van de Schelde Met behulp van heel wat wel doeners kon de vereniging «De Bronnen van de Schelde» de ware oorsprong van de Schelde veilig stellen voor het nage slacht. In 1969 kreeg het dorp je het bezoek van de burge meester van de stad Antwer pen die meteen het peterschap van de gemeente op zich nam. Een gedenksteen in het ge meentehuis van Gouy-ie-Cate- let herinnert aan dit bezoek. De Scheldebronnen bieden op dit ogenblik aan de bezoekers een aangenaam geheel. En die bezoekers worden van jaar tot jaar ook talrijker. Zij kunnen er de helderheid van het water bewonderen, vertoeven in het groen en gebruik maken van de banken en tafels die er werden neergezet en waar men dus de knapzak kan aanspre ken. Er is ook een klein huis opgetrokken waar men allerlei dranken en souvenirs ver koopt. Eenmaal Gouy-le-Catelet voorbij begint in feite de lij densweg van de Schelde. In Frankrijk worden achtereen volgens volgende gemeenten en steden aangedaan: Mar- ciong, Noyelles, Cantaing sur Escaut, Cambrai, Lourches, Valenciennes, Bruay, Fresnes, Saint-sur-Escaut, Conde sur Escaut en daarmee zijn we aan de Belgische grens. Van het klaterende heldere riviertje aan de bron, schiet helaas niet meer zoveel aan zuiverheid over. De pollutie is er al sterk toegenomen. In eigen land komen dan vol gende steden en gemeenten aan de beurt: Antoing, Vaulx, Doornik, Pecq, Escanaffles, Avelgem, Petegem, Ouden- De penning die aan de prijs van 500 fr wordt verkocht. aarde. Gavere, Merelbeke, Gent, Schellebelle, Wichelen, Wetteren, Dendermonde, Grembergen, Vlassenbroek, Baasrode, Mariekerke, Sint- Amands, Weert, Temse, Bor- nem, Rupelmonde, Hemik- sem. Burcht, Antwerpen, Doel, Lillo, Berendrecht, Zandvliet, Temeuzen, Bres- kens en Vlissingen. Dat allemaal over een afstand die schommelt om en bij de 370 kilometer. Espa heeft zich nu tot doel gesteld deze prachtige rivier, die door zovele dichters, schrijvers en kunstenaars werd vereeuwigd in nooit te verge ten werken, weer zuiver te ma ken, leefbaar voor iedereen. ESPA De «European Shipping Press Association» werd opgericht in 1966 met als doel de journalis tieke aktiviteiten van allen die in Europa bij de scheepvaart- journalistiek onder al haar vor men zijn betrokken, te groepe ren. Op die wijze wilde men de taak van de maritieme journa listen vergemakkelijken, in- tensifiëren en ook de betrek kingen met de overheden be vorderen en de rechten en vrij heden vande journalisten ver dedigen. Na 17 jaar bestaan kan ESPA een welgevuld pal mares voorleggen. Reeds van bij de stichting werd vooropge steld dat op geregelde tijdstip pen maritieme konferenties zouden worden ingericht, waarop prominenten uit mari tieme kringen het woord zou den voeren. Enkele van deze belangrijke sprekers zijn: Cor nelius Verolme, Dudley Per kins, ingenieur Mesu, minister Bertrand, minister De Saeger, John Luncj, admiraal Rees, minister Chabert, premier Tin- demans. Anderzijds werden heel wat leden uitgenodigd voor bezoeken aan vreemde havens en in april 1982 werd zelfs een maidentrip gemaakt met het vernieuwde cruise schip «Azur» van de Rederij Paquet. ESPA is ook mede- organizator van de «Interna tionale Dag van de Transpor ters». Een ander belangrijk i- nitiatief is de organizatie van de «Jaarlijkse Maritieme Prijs Graaf Daniel Le Grelle» die voor het eerst werd uitgeschre ven in 1968 met de bedoeling bij de studenten meer belang stelling te wekken voor mari tieme en aanverwante onder werpen. Elk jaar organizeert ESPA ook zijn «Checkpoint ESPA» waar alle vooraanstan- den uit de maritieme, financië le, industriële en konsulaire middens elkaar ontmoeten. Sedert 1972 wordt tijdens deze manifestatie de ESPA ere-pen- ning uitgegeven aan de meest verdienstelijke «maritieme man van het jaar». De eerste laureaat (1972) was de toen malige Antwerpse havensche pen Leo Delwaide. Op 2 fe bruari 1979 brachten de stad Antwerpen, de Groepering der Havenbelangen (Assiport) en ESAP onder het motto «90 Flags Day» gezamenlijk hulde aan de 90 landen waarvan de schepen de haven van Antwer pen regelmatig aanliepen. Eind oktober had er een analo ge viering plaats, dit keer on der het motto «100 Flags Day» en het is op deze viering dat voor de eerste maal de pennin gen «Revivat Scaldis» te koop werden aangeboden. Wie meer informatie wenst te be komen over ESPA en overde penning zelf doet er best aan kontakt op te nemen met ES PA, Ter Rivierenlaan 10 bus 7 te 2100 Deurne. Vervolg van blz. 1 Namens de RVA: W. An- seeuw en T. Van Gijseghem. In beide stuurgroepen zetelen Patrick Geeroms (ontwerper), Jan Buyl (Openbare werken), Louis Kieckens (leefmilieu), Alain Van Geem (grondbe leid), Luc Moereels (kabinet burgemeester), Emile Buyle (politiekommissaris). Mare Moortgat (verkeerskommis- sie). Henri Joostens (huisves ting). Noël De Wolf (leefmi lieu). Rik Galle (oppnbare werken, ir.-dir.), Reginald Van Hecke (ruimtelijke orde ning). Victor Coolens (stede- bouw), Maurits De Smet (Goedkope Woningen), Eddie Monsieur (Dewaco). Edmond Nijs (Veilig Wonen), Wim Verleysen (Kleine Landei gendom), Jan Blindeman (leefmilieu) en Marinus Pen ning (stedebouw). Varia De premie wordt uitbe taald op vertoon van fakturen. Er moet dus eerst voorgescho ten worden. De keuze van beide her waarderingsgebieden is een politieke optie. Binnen deze projekten is er inspraak voor de stuurgroepen. Andere ge bieden kunnen daarna aan bod^ komen. De Werkgroep Stadsher- waardering stelt dat er te wei nig bewoners in de stuurgroep zetelen, dat milieuverenigin gen ontbreken, dat de Werk groep Stadsherwaardering niet werd uitgenodigd en dat het aantal middenstanders in de stuurgroep veel te groot is. Samen Burgemeester Uyttersprot zegt dat in het opzet de subsidiëring centraal staat en dat alle be trokkenen samen zullen moe ten werken om tot een valabel resultaat te kunnen komen. Hij wijst de leden van de stuur groepen op hun grote verant woordelijkheid en kijkt uit naar latere projekten. Als u deze regels onder ogen krijgt hebben beide stuurgroepen reeds een werkvergadering achter de rug. LH yiadvoka Aalst. De heer Wim Verleysen en de heer De Ceuninck, de voorzitters van de linker-i de rechteroever, (per) tmngsp tmprichtirii Senslgeboi BS spoon opgesti ottert d. lindend ton) mei Kiïen be 0e! bi Aalsterse werkgroep voor stadsherwaardering: verontwaardigd In een open brief gericht aan het college van burgemeester en schepenen van de stad Aalst heeft de werkgroep Stadsherwaardering bij monde van D. Jaspaert zijn verontwaardig^ uitgedrukt over de wijze waarop de werkgroep is samengesteld. In de open brief wordt gesteld dat bij de samenstelling van de stuurgroepen de term «inspraak» nog maar eens door het stadsbestuur is misbruikt en afgezwakt. De wil om de gewone burger daadwerkt- lijk te betrekken bij de besluitvorming, hem macht te geven, de drempelvrees en afkeer voor politiek bij hem af te bouwen, is niet aanwezig. Aldus de open brief die vervolgens era analyse maakt van de naamlijsten van de stuurgroepen. Die geeft volgende resultaten: voor de linkeroever: 4 vertegenwoordigers van sociale bouwmaatschappijen, 10 handelaars. 8 politiekers, 13 ambtenaren, 1 verdediger van de bewoners (vzw's en handelaars). bewoner zonder handels- of politieke belangen. Voor de rechteroever: 5 handelaars, 6 politiekers, 15 ambtenaren. 4 vertegenwoordigers van sociale bouwmaatschappijen, I verdediger van bewoners, verenigingen en 1 bewoner zonder handels- of politiek belangen. De milieuverenigingen, aldus de open brief, die zich belangloos inzetten voor dt bewoonbaarheid van de stad Aalst en de kansarme bewoners van de verkrotte straten zeil (om wie het uiteindelijk toch allemaal moet gaan), zijn de enigen die deze struktuurgroe- Kvóenda pen de omschrijving «inspraak» kunnen geven Maar zij ontbreken totaal. De werkgroep Ifws/ra//6 stadsherwaardering die de platselijke overheid in he( verleden reeds mocht leren hoe de man in de straat samen te werken (tegeltuinaktie, LP Boon-woonerf...) werd uitgenodigd deel uit te maken van de voornoemde stuurgroepen en dat vindt Dirk Jaspaert ongehoord Trouwens, ook de andere milieugroepen werden niet gevraagd. De werkgroep stadsherwaardering erkent het belang van ambtenaren en vertegenwoor- V digers van de sociale bouwmaatschappijen voor het proces van inspraak. Maar dt werkgroep vindt dat hun aantal schril afsteekt tegen het aantal bewoners en ook het aantal middenstanders die volgens de werkgroep vooral hun professionele belangen zullen verdedigen, ligt veel te hoog. aldus Dirk Jaspaert in de open brief aan het stadsbestuur Aalst. De werkgroep stadsherwaardering stelt daarom ook voor: een vertegenwoordiger van dt vereniging op te nemen in elke stuurgroep; vertegenwoordigers van andere milieuvereni gingen zoals door Raldcs is voorgesteld, op te nemen in elke stuurgroep; een verminden^ van het aantal middenstanders in de beide groepen, liefst door het schrappen va] winkelstraten en toevoegen van woonstraten in of aan het gebied; het intensief aantrekken van bewoners van de betrokken woonstraten, desnoods door persoonlijke kontakten dooi ambtenaren van een op te richten stadsdienst «inspraak» en een strukturering van i waarborgen voor de inspraak in het algemeen, door een reglement en een efficiën werking van voornoemde dienst. dat de mde beta mberz Volgens ven kunne 0 de ari nHvoerint 0e ziji BS van i gt toudei som de ykondic, -De kort: vederc Vartin's S vetwt In De Spiegel te Beveren De toenemende vervuiling van de Westerschelde begint on rustwekkende vormen aan te nemen. Dat heeft alvast voor gevolg gehad dat een aantal vissoorten zo goed als verdwe nen zijn. Ook zeehonden heb ben het tegen de vervuiling moeten afleggen. In de Wad denzee kwamen die nogal tal rijk voor, maar steeds toene mende verontreiniging door PCB's heeft er anders over beslist. Het begint nu ook dui delijk te worden dat de veront reiniging met vooral zware me talen en PCB's erg nefaste ge volgen kan hebben voor het Europees vermaarde Verdron ken Land van Saeftinghe. Tij dens het Internationaal Milieu tribunaal in Rotterdam werd alvast een beschuldigende vin ger uitgestoken in de richting van ci.emische bedrijven op Linker- en Rechteroever. Door aanpassingen aan het produktieproces zou volgens het Watertribunaal de vervui ling kunnen worden ingedijkt, maar hier is wel degelijk een taak voor de overheid wegge legd. In het sociokultureel cen trum De Spiegel te Beveren wordt begin december een in formatieve avond georgani seerd rond deze problematiek. «Stroomafwaarts» Om een inleidend beeld van de toenemende vervuiling te schetsen zal de film «Stroomaf waarts» worden vertoond. De film handelt over water en wa tervervuiling en werd een eer ste keer getoond op het Inter nationaal Watertribunaal. Eugène Van Den Bosch en Kees Van de Ven zijn de ma kers van «Stroomafwaarts» Een kommentaar uit de film maakt de keuze van de titel duidelijk: «Stroomafwaarts ligt altijd de zee, eindpunt van alle rivieren en verzamelplaats van alle afvalstoffen, die door het doen en laten van mensen in rivieren terecht zijn geko men». In de film komen zowat alle aspektën aan bod; welke zijn de meest vervuilde rivie ren, welke stoffen worden ge loosd, welke zijn de gevaren voor mens en dier op korte en langere termijn, kan tegen die vervuiling dan niets onderno men worden? Voor het Waas land betekent deze vertoning meteen een première. Toelichting Na de film wordt uiteraard toelichting verstrekt. Daar naast werd een beroep gedaan op de heer Dossche van de Werkgroep Water. Hij heeft tijdens het Internationaal Wa tertribunaal een aanklacht te gen Métallurgie Hoboken ver dedigd. Overigens met sukses. Het bedrijf werd door een in ternationale jury van deskun digen verantwoordelijk gesteld voor de loodvervuiling, in de streek van Kruibeke. Voor de jury was het evenwel niet uit gemaakt dat Métallurgie de enige vervuiler zou zijn. Ward Dossche: «Een andere bron heeft men in elk geval niet naar voren kunnen schuiven». De gevolgen voor Saeftinghe komen ook aan bod in De Spiegel. Meer dan waarschijn lijk zal de situatie worden toe- Belicht door de h. Jos Neve. konservator van het unieke na tuurgebied. In het Verdronken Land is momenteel een onderzoek aan de gang naar het gehalte aan zware metalen. Een paar scha pen werden eerder al dood in de schorren aangetroffen en voor herder Jan Boom was de maat toen vol. Op zijn verzoek wordt nu wetenschappelijk uit gemaakt in hoeverre het nog verantwoord is om in bepaalde gedeelten van Saeftinghe zijn kudde te laten grazen. Aan de info-avond is ook een exkursie in het Verdronken Land gekoppeld. We houden de lezer in elk geval op de hoogte. L.V.B. Senator De Bondt versus minister Olivier Zeelse 11.11.11-aktie 1983 Vrede... Wie zou dat niet wensen! Wie na de tweede we reldoorlog vrede beloofde kreeg het vertrouwen van het volk, zover zelfs dat weinigen merkten hoe sys- tematisch de slogan werd voorgehouden «Wie vrede wil moet zich voorbereiden op de oorlog!» Wellicht hebben velen aangevoeld dat duurzame vrede niet kan steunen op afschrikking maar op een samenwerking dicht bij het leven van elke dag, vrede in het hart van de mensen. Het is een overtuiging dat echte vrede slechts kan gedijen in een geweldloze samenleving, waar mensen bekommerd zijn om el- kaars lot, waar ruimte wordt gegeven aan alle vol keren en elke bevolkings groep om zich naar eigen kuituur te ontplooien en te ontwikkelen. Vrede .brengen in een dorp als drinkwater kan worden aangevoerd voor elke familie, als door bete re voeding uitmoordende ziekten kunnen voorkomen worden, als gronden vruchtbaarder gemaakt worden, als landbouw werktuigen worden aange reikt die aangepast zijn aan de plaatselijke levenswijze. Vrede brengen is werken De verste landen liggen nog nauwelijks een dagreis van ons weg. Overal wonen mensen met dezelfde hang naar geborgenheid en een menswaardig bestaan. Hun wel en wee beïnvloedt het onze. De wereld is inderdaad ons dorp. 11.11.11. is een aktie voor mensen, niet voor strukturen. 11.11.11. respekteert mensen, niet de macht. Met de ineenstorting van derde wereldlanden met ontzettend hoge schulden stort ook ónze ekonomie in elkaar. Armoede is de ideale groeibodem voor honAikten, opstanden, oorlogen- Zich viiradhwfea achter «zullen mijn centen wel terecht komen waar het moet» is een drogreden. Dezenanten gaan dit jaar naar een projekt in Rwanda en een in Sri Lanka. In Rwanda komt eaaa studiecentrum dat plaatselijke projekten adviseert, begeleidt en koördiaeeft. In Sri Lanka, het vroegere Ceylon, komt een koöperatie van vissers in Negombo om hun lol te verbeteren. Meldert reken even voor: 4 «sobere maaltijden» per dag 4 x 305 fr. 840 fr. 1 krant per week minder 52 x 16 fr= 730 fr 1 sigaret per dag minder 365 x 2 fr 730 fr. 1 pintje per wfeek minder 52 x 20 fr 1.040 fr, 1 snoepje per week minder 52 x 3 fr. 156 fr. enz. Verleden jaar werd de 11.11.11.-aktie te Meldert een écht sukses. De 100.CKX) fr. werd benaderd. Wordt ze dit jaar ook bereikt? aan sociale verandering. 11.11.11 is 17 jaar gele den ontstaan vanuit dit die pe verlangen naar deze vre de. Jonge mensen voelden toen deze oproep in de 11- uurplechtigheid op de 11de van de 11de maand. Deze aktie is sindsdien uitge groeid tot een jaarlijkse uitgestoken hand van ons volk aan vele dorpsge meenschappen in de Derde Wereld. Het N.C.O.S. is een organisatie geworden die uw steun efficiënt aan wendt voor projekten van sociale verandering aan de basis in de ontwikke lingslanden zelf. 11.11.11 stelt daarmee daden die tot vrede leiden, dankzij ieders medewer- v king. Dit jaar heeft de jaarlijk se aktie plaats van 11 tot 13 november en men is er van overtuigd dat de Zeienaars de Derde Wereld niet in de steek zullen laten, want nog altijd wordt in de we reld 20 maal meer geld be steed aan bewapening dan aan ontwikkeling. Nog al tijd wachten in de ontwik kelingslanden de 800 mil joen armsten veel meer op sociale verandering dan op militair machtsvertoon. Nog altijd puilen de we- reld-konferenties uit van grote woorden en ontbre ken de daden. Vrede is geen kwestie van woorden. maar van daden! Zele steunt weer het Pro jekt 464: Ivoorkust: water putten voor gezondheid en ontwikkeling. Vervolg van blz. 1 Nu is het bekend dat de kwaliteit van het slib er de laatste jaren erg op achteruit is gegaan. Vooral de gehaltes aan zware metalen beginnen onrustwekkende vormen aan te nemen. Voor zo'n potpolder kan dat nefaste gevolgen heb ben Na een paar slibafzettin- gen wordt zo'n polder dermate belast dat men agrarische be zigheden beter kan stopzetten. Op middellange termijn zal er trouwens niets anders opzit ten. In een studie, eerder uit gevoerd door de Leuvense uni versiteit. komt men tot een zelfde konklusie. Daarin wordt gesteld dat het onjuist is dat overlopend water agrarisch en ekologisch gunstig zou zijn. De studie kent er een duidelijke negatieve waarde aan toe. Werkgelegenheid Tewerkstelling komt ook nog om de hoek kijken. De Bondt weet best dat de bouwsektor nood heeft aan grote, eenmali ge projekten die in termen van tewerkstelling doorwegen. In Zeebruggc nu zijn de haven werkzaamheden stilaan afgelo pen en wat grote projekten betreft is de kous zo goed als af. Senator De Bondt: «Eén van de weinige uitvoeringskla- re projekten is de stormvloed kering, een werk dat door zijn omvang in de tijd derwijze zal gespreid worden dat het büd- gettair haalbaar wordt. Over tien jaar gespreid, komt totaalinvestering van 25 a I bukten miljard op minder dan dl De miljard per begrotingsjaar». fde deze Honderden hektaren Als minister Olivier zijn a krijgt dan zullen nog ma, eens honderden hektaren se polders worden opgeoffnt "Ngde voor die fameuze ovcrsiro mingsgebieden Kruibeke te hoort tot de drie door Oliw jj<)|ifl gekozen potpolders die diVflQIU eerstvolgende maanden inw L voering moeten worden f| legd, samen met die van Bun en Rupelmonde. Samen zijns goed voor een watcropvn) van zowat dertig miljoen k;- bieke meter, Luc VAN BROEO X,! Koedijk I atl de ri Zonder «kunnen lezen en schrijven» is men nog een stukje eenzamer. Vandaar dat Stekene voor z'n 11.11.11-aktie het projekt 1.323 kiest: «Nicaragua, alfabetisatie voor vluchtelingen uit El Salvador». Door de burgeroorlog in El Salvador is er een groot gebrek aan vorming bij de bevolking en is er een groot deel van de bevolking ongeletterd. «Andes 21 de junio» is een Salvado- riaansc nationale beweging voor opvoeding. Zij trachten dat te verhelpen onder andere bij de vluchtelingen die in Ni caragua, leven. Via alfabetisa- tiekursussen werkt men ook aan de organisatie van de be volking, de herwaardering van de eigen kuituur en een techni sche vorming voornamelijk op het vlak van de landbouw. Tijdens het weekeinde van 11, 12 en 13 november organiseert het solidariteitskomitee van Kemzeke een solidariteits weekend ten voordele van de Stekense 11.11.11-aktie, waar van de opbrengst integraal gaat naar het projekt 1,323 gaat. Vrijdag II november: 20 uur «Hard Quiz», waaraan ieder een kan deelnemen. Per ploeg van 3 personen betaalt men 120 fr. bij de inschrijving, die kan gebeuren bij Kristien Sam son, Peter Benoitlaan 8 te Kemzeke, bij Roos Declercq, Kardinaal Cardijnlaan 18 te Kemzeke of bij Eric De Witte, Tybaertlaan 11 te Kemzeke. Er zijn 10 reeksen van 10 vra gen (11.11.11 aardrijkskun de, geschiedenis, politiek, huis, tuin, keuken, muziek, sport, film, t.v., plant- en dier kunde, literatuur en varia). Er zijn mooie prijzen te winnen. Zaterdag 12 november: 14 tot 18 u. speelgoedbeurs van den Bruno; verkoop- en ruilbeurs van tweedchandsmateriaal door volwassenen en kinderen. Inschrijvingen (zie boven) aan 50 fr. per volwassene en kinde ren 10 fr,; er zal ook taart, gebak en koffie te verkrijgen zijn; inkom symbolisch 5 fr. 20 uur: optreden van de Kem- zeekse formatie «Fel»; solida- riteitsfuif met disco-bar «Moonflower» voor jong en oud: toegangsprijs: 59,5 fr. met tombola. Zondag 13 november: van 12 tot ongeveer 18.30 u. - doorlo pende «info-beurs» met mede werking van onder meer Pax Christi, Wereldsolidariteit, Amnesty International, Vaka, NCOS, Unicef, Broederlijk Delen, A I B., Socialistische Solidariteit, Oxfam, El Salva- dorkomitée, enz. Latijnsame- rikaanse maaltijden tegen 170 fr. per volwassene, 100 fr. voor een kinderschotel. Inschrijvingen op voorhand bij uit El Salvador in Nicaragua, bovenvermelde personen. In het parochiecentrum, De opbrengst gaat integraal 'enstraat te Kemzeke. naar de 11.11.11.-aktie: de al- fabetisatie voor vluchtelingen tódiens 'iiuerpcll; bckor ¥®eestcr aliun k 'Wrouw •tl norma üekrijge <k kreeg per K via ■lender &n. T< Onze weersverwachting Kouder vanaf zaterdag Tussen een hogedrukgebied met kern boven Roemenië en een depressie ten westen van het Iberisch schiereiland wordt zeer zachte zuidelijke lucht naar ons land gevoerd. Vandaag donderdag en morgen vrijdag worden zonnige periodes verwacht naast wolkenvelden. Bij een zwakke wind, hoofdzakelijk uit het zuid-oosten tot het zuiden, zullen de middagtemperaturen oplopen tot 17 graden, Vanaf zaterdag komt het weer onder invloed van een nieuw hogedrukgebied dat op weg is van IJsland naar zuid- Skandinavië. Bij een naar noord-oost draaiende wind wordt dan wat koudere lucht aangevoerd, waarin de middagtemperaturen tijdens het week-end niet veel hoger zullen oplopen dan een graad of 10. In de nacht en ochtend moet plaatselijk op lichte vorst worden gerekend. Het blijft daarbij droog, alhoewel er zaterdag tijdelijk meer bewolking zal overdrijven» De mistkansen kunnen groter worden. Daarna breekt dan weer de zon door. Ook begin volgende weck handhaaft het droge en rustige weer zich. (E.D.M.) perst tinds hc nieuw b koe warcr fespreid ttrucchr ^aeelssch «gt he en met 1 kwter tw c«n 198 hifi lede II in d< «ten, 8 dozen cr 'diensten 'oorzaken °Pgcsom kvormi wetten k cn de 'de afvlo k «tal twee *ordt hf reeds iict ga; 30-tal br

De Voorpost | 1983 | | pagina 4