Daalde St.-Maarten te Aalst per helikopter uit de hemel neer? Zinvol vrijwilligerswerk in Aalsterse vereniging of dienst Kiwanis-paviljoentje in stadspark Aalst Elf november... dag van paarden en mensen OCMW Aalst «Lasterkampagne moet eindigen» Moorselse Tinnenhoekschool uiterst aktief 6 - 11.11.1983 - De Voorpost gtctaf ging' faken om ita met z'i Kt, maar tc pi dat Al it aandach itiktussen nnecr je e> la raakt o dan dat get cm op een taders. kev Kwam St.-Maarten vroeger met de trein naar de Dirk De zeer vele kinderen die Martensstad ook al stapte de Sint in Erembodegem pas reeds een half uur op voorhand „p en belandde de .speciale, wel eens op hel verkeerd "te'nu°et spoor verleden zaterdagnamiddag het het vernieuwd ijk de -chte sint.Maarten Aalsters Feestkomitee deze man aanbrengen per heli- was want ze hadden er ook 's konter. Aalst. En maar aanschuiven om de Sint goededag te zeggen, (a) voormiddags op de markt reeds gezien, keken dan ook reikhalzend uit als het hef- schroefvliegtuig stipt op tijd kwam aangevlogen en enkele sierlijke toertjes rond de om geving van de Esplanade ver zorgde. Toen de helikopter achter building Terbeke was zou de Sint geland zijn op het terras bovenaan dit hoge ge bouw. In realiteit was ex-prins Jempi die de taak die een le raar van het St.-Maarteninsti tuut gedurende jaren sukses- rijk had vervuld had overgeno men met zijn Zwarte Piet'via de lift naar boven gestegen en verscheen, handenwuivend, juist getimed boven op het ge bouw tot konsternatie van de kinderen en hilariteit van vol wassenen. De helikopter mocht immers op het Esplanadeplein Van de regie der luchtwegen niet lan den. Zulks zou alleen mogelijk zijn geweest op het speelplein in het stadspark of op de uiter ste hoek van de pendelparking maar dan wel zonder toeschou wers. De invalshoek die het hefschroefvliegtuig op de Esplanade zou moeten gebrui ken was immers veel te groot. In de gegeven omstandigheden losten de organisatoren het probleem dan ook elegant en valabel op. Uit een bus kwamen dan met een ook een heel leger Zwarte Pieten en de Vlaamse Katho lieke Fanfare St.-Cecilia uit Welle zorgde voor een muzika le omlijsting van dit uiteraard zeer simpatiek gebeuren waar aan ook groteren blijkbaar heel wat pret beleefden. Volg de dan voor de mikro indivi dueel gezang van St.-Maarten liederen door piepjongen die achteraf samenzongen voor een begrijpelijke kakafonie van jewelste. Achter de fanfa re reed de Sint dan begeleid door zijn vele Zwarte Pieten nog nooit kwamen er zoveel samen naar onze stad en gevolgd door burgemeester Uyttersprot, schepenen De Maght, De Pauw en Vinck, door leden van het feestkomi tee met ondervoorzitter Albert Comand en honderden kinde ren en ouders via de centrum- straten naar de Grote Markt waar St.-Maarten van zijn wit paard stapte om op een erg mooi aangeklede troon de vele jongeren te ontvangen. Snoep en fruit in overvloed. Kinderen zwaaiden met hun gekregen «St.-Maarten op een stok» en deponeerden hun «brief» in de spiksplinternieuwe «hemel- bus» aan de voorgevel van het stadhuis. Van bevlagging zoals gevraagd was in de stad echter weinig te zien. De tijd dat volwassenen aan de Sint ge loofden is reeds lang voorbij. LH Aalst. Het schuiloord voor wandelaars, geschonken door de Kiwanis Aalst, (per) joggers in het Aalsterse stadspark Aalst. En zingen kon de brave man ook. (a) «Schachten» op de ludieke toer te Aalst Verleden vrijdagavond was het de beurt aan de eerstejaars van de Industriële Hogeschool van het Rijk C.T.L. (Chemie, Tekstiel, Landbouw) om de vuurproef, in casu de «doop» aan de univ. te ondergaan. Zulks in en rond de «Nieuwe Madeion» zodat men op en rond de Grote Markt af en toe «schachten», een dertigtal in getal, van beider kunne, zag laveren met een of andere ludieke opdracht. Men had er wel voor gezorgd dat het gebeuren binnen de perken van de redelijkheid bleef al komt bij dopen uiteraard wel water te pas. Wegens het feit dat in Aalst van deze Hogeschool alleen de twee kandidaatsjaren zijn gevestigd voor de rest moet men naar de Arteveldestad was het wel even moeilijk om een valabele «studentenbond» op te richten. Tweedejaars zijn er immers reeds «anciens». Toch kwam «Inventia» als studentenklub van de grond, daarvoor was men te Aalst inderdaad inventief genoeg. Een naam die heel wat laat veronderstellen en waarvan we dan ook enkele specimens van hun esbattementen kon volgen. In maagdelijk blank getooid en met het kleurig studentenlint omhangen zag men op de markt meisjes en jongens doende papiertjes op te rapen en ze aan een draad te rijgen, enkele meter lang. Een hele bedoening maar rond de frituur was er wel voldoende voorraad. De frituur zelf werd ook druk bezocht. Niet alleen om de inwendige mens te versterken en als tegengewicht voor het ingenomen Aalsters vocht maar ook als ludieke opdracht. Schachten werden eveneens op boodschap gestuurd met «een vuile kommissie» naar het Colinetplein bij de stadspolitie of naar de brandweer waar uiteraard Water diende te worden gehaald. Maar dan wel het typisch spuiterswater. Naast het buitengebeuren waarvan we uiteraard slechts enkele staaltjes bijwoonden ging het er in de vernieuwde Madelonzaal eveneens studentikoos aan toe met toespraken, ondervragingen en allerhande opdrachten tot de schacht uiteindelijk gedoopt werd. Dit dan als aanloop naar een onderonsje waarvan de deelnemers zich jaren later nog heel wat zullen herinneren. LH Vrijdag 11 november a.s. van 13.15 uur af is de Erondegem- se manége De Hoefslag voor de derde maal het toneel van een ruiterdag die zowel begin nende en gevorderde ruiters als de toeschouwers een formi dabele hoogdag zullen bezor gen. Voor de echte liefhebbers van paardensport wordt deze Sint-Maartendag een onverge telijke belevenis. In onze vol gende uitgaven brengen wij verslag uit van die «Elf No vember, dag van paarden en mensen»! Programma: 13.15 u. springwedstrijd voor beginnenden en gevor derden 15.15 u. ruiterspel voor an ders-valide ruiters (voorbe houden aan de leerlingen van het RIBSO) 16.00 u. dressuurwedstrijd voor beginnenden en gevor derden 17.30 u. drie ruiterspelen voor beginnenden en gevor derden 19.00 u. demonstratie van twee groepsfiguren te rijden op muziek, door beginnenden en gevorderden 19.30 u. barbecue, 3 scho tels: brochette, kip en vlees 22.00 u. Sint Maarten opent de dans op muziek van studio Didier en deelt tot in de vroege uurtjes snoep uit. Uit erkentelijkheid zal het hier navolgende worden uitgereikt: een stalplaat en 50 fr aan iedere ruiter; een natura prijs aan iedere ruiter: beker, stalplaat, erelint aan de winnaar van elke proef; beker, stalplaat, erelint aan de jongste ruiter; beker, stalplaat. erelint aan de oudste ruiter; beker, stalplaat, erelint aan de van verst komende ruiter; een geldprijs aan de vier geklasseerden per proef; een herinneringsmcdaille aan iedere ruiter die deel neemt aan- het rijden van groepsfiguren; 300 fr aan de ruiter die het meeste supporters meebrengt (familie, buren, vrienden...). Inkom gratis. Deelname aan de barbecue voor kinderen tot 12 jaar 150 frank, voor de overige deelne mers 200 frank. Tijdens een korte plechtigheid in het stadspark in aanwezig heid van het quasi voltallig kollege van burgemeester en schepenen, werd het «Ki-pavil- joen» - «Ki» staat hier voor «Kiwanis» - verleden zondag door de voorzitter van de ser- viceklub aan het stadsbestuur overgedragen. Gift die trou wens reeds tijdens de laatste zitting van de Aalsterse ge meenteraad werd aanvaard. Serviceklub Kiwanis schonk de materialen voor de bouw van dit paviljoentje, een bouw van 5 bij 3 m en 2,25 m hoog, en de stad zorgde voor het gieten van een betonnen vlöer, voor ver voer van de prefabplaten en het optrekken van het pavil joen. Dit paviljoen, gelegen in de nabijheid van het speelplein richting Erembodegemstraat wil zorgen voor beschutting kinderen en wandelaars bij ontij. Ook als verkleedplaats voor joggers en scholieren die er turnlessen krijgen. Serviceklub Kiwanis waarvan Louis De Pelsmaecker voorzit ter is geweest, werd 7 jaar terug opgericht en stelde zich vooral op in de kulturele sek- tor. Praktische hulp werd ver leend bij hoogstaande muzika le manifestaties met o.m. het optreden van solisten als 1 Pierre Rampal, Ingrid Hi en E. Rodriguez. Andere initiatieven va nis waren de financiêl aan organisatie van v; voor nierdyalisepatiën de O.-L.-V.-Kliniek, si het Rode Kruis, aan «I, Hand», aan jeugdcentm bron», aan «De Patnan verzending van geneest len naar ziekenhuizenini Met dit paviljoentje hoo wanis een steentje te fej bijgedragen tot heimeet- trekkelijk maken tail Aalst. Louis De Pelsmaecker, voorzitter Kiwanis 1982, lichtte de beslissing toe waai er werd overgegaan tot de oprichting van een stadsparkpaviljon (per) Vanwege OCMW-raadvoorzitter Richard Goossens bereikt i weekbladen i.v.m. het stedelijk ziekenhuis St- het Irat figde As ml van aller Ms nijverhe motie betreffende 'mm' m nu e Köe info te vierii etttekens artikelen verschenen in bepaalde dag- Elisabeth en het beheer e De Raad voor Maatschappelijk Welzijn van de stad Aalst stelt vast dat bepaalde artikelen niet alleen tendentieus maar bovendien kwetsend, cerrovend en lasterlijk zijn; j dat de goede naam en faam van bovenvermelde instelling en het hieraan verbondei geneesherenkorps onherstelbare schade wordt toegebracht; vertK dat de werkgelegenheid van tientallen mensen door deze gcorchcstreerdc campagne in tó gedrang wordt gebracht; betreurt, dat de pers klakkeloos bepaalde beschuldigingen, geuit door een buitenstaander, o«*j neemt zonder nader onderzoek over de juistheid hiervan, neemt zich voor: al het nodige te doen opdat aan deze lastercampagne een einde wordt gesteld en alk middelen, gerechtelijke inbegrepen, met dit doel te zullen aanwenden. Inlclijke »oons ml lot u %vaan tering a lom. in i (wAnny tiing «ei otondho «i aloud itasen d Aalst 2000 naar «Honderd jaar Aalsterse Geschiedenis» «Aalst 2000», met o.m. reeds op zijn aktief de rapporten over het kultureel centrum, het biblioteekwezen en de socio-kulturele infrastruktuur alsmede de realisatie van het pers- en dokumentatiecentrum «Aalsterse samenle ving en gemeentebeleid» neemt een nieuw initiatief: «100 jaar Aalsterse Geschiedenis». Bedoeld wordt het organiseren van een vormingscyclus, voornamelijk naar jongeren gericht, over de laatste 100 jaar politieke sociale, ekonomische geschiedenis in het Aalsterse. Cyclus zowel op te vatten onder vorm van voordracht, diareportage, gesprek of tentoonstelling. Be roep wordt dan ook gedaan op al wie hiertoe interesse of ervaring heeft. Een voorbereidende vergadering wordt trouwens gehou den op woensdag 16 november te 20 u. in de lokalen van het Stedelijk Trefcentrum, Driesleutelstraat 51 te Aalst. Naast de leden van de Raad van Beheer van Aalst 2000 en de medewerkers worden er op uitgenodigd Karei Baert, Rik Strijpens, Jos Ghysen, Bert Van Hoorick, Maurice Van den Steen, Etienne Buyle, Reinoud D'Haese, Alfons Van der Heyden, Remi Bogaert, A. Van der Poorten en een vertegenwoordiger van het Land van Aalst. Op de agenda: schets en bedoeling van het projekt, afbakening naar inhoud en tijd van de voorgestelde thema's, medewerkers en planning. LH Aalst. De gemeenschappelijke eindproef. De peters en de meters dopen hun een glaasje bier. (aj door de RVA vrijgtöl wordt van stempelkonttok prioi Sport- en jeugdorganisaties, kulturele verenigingen en private sociale diensten vervullen zondermeer een zeer belangrijke rol in onze Aalsterse samenleving. Wat zy Aalsterse reuc kunnen verwezenlijken, staat of valt meestal met het aantal medewerkers waarop zij een beroep kunnen doen. Overal kampt men immers met hetzelfde probleem: han den tekort. Vrywilligersdraaischijf Zijn er mensen uit het Aalster se bereid om enkele uren per dag of per week vrijwillig en onbezoldigd dergelijk werk te verrichten? Wij denken van wel. Tenminste als men de voorwaarde van vele vrijwilli gers respekteert dat zij «geen meid voor alle werk» zijn... Terecht vragen zij goede af spraken, juiste taakomschrij vingen en aanvaardbare werk omstandigheden. Sommigen beschouwen deze inzet als een kans om zich bepaalde vaardigheden of ken nis door deze praktijkervaring eigen te maken, kortom als een soort «stage». Voor werklozen die het dage lijks aanschuiven aan het stem pellokaal beu zijn, zit er daar enboven, mits te voldoen aan een aantal voorwaarden, de kans in dat men op die wijze urnen ni de hai lc slaa spreeksti 'Move is dan o f komer I met bet Socio-Cultureel Werk I» het initiatief genomen om' soort «vrijwilligersdraaiw op te richten, met de bedod vraag en aanbod aan gers te koördineren. Onze vrijwilligersdraaisd geeft informatie en helpt juiste keuze te maken te een waaier van mop heden. Denk je aan vrijwilligers*" rauw, te Aalst, aafzel dan niet neem kontakt op met de »i willigersdraaischijf, A* Federatie voor Socio-CiW Werk, Korte Nieuwstraü Ne erct (2e verdiep), 9300 AA telefoneer 053-78.89 84. Jnj iket in de kt ovei t telancc look via d< «orden tetektort seenemci de b r scheper Pauw, vo 'dan Ca O'Hoi len Wal Nadat op de pedagogische ver gadering leerkrachten o.l.v. in- spekteur Norbert Zenner ver leden woensdag nagingen op welke wijze het geschiedeni sonderwijs kon verbeterd wor den hielden ouderkomitee, personeel en leerlingen van de gemeenteschool op de Moor selse Tinnenhoek o.l.v. school hoofd Fred Van Biesen op donderdag 10 nov. een zeer geslaagd St.-Maartensfeest waarbij zelfgemaakte truffels, spekuloos en marsepein tij dens een feestje werden uitge deeld, In zelfgemaakte dekors met zelfgemaakte poppen speelden leerlingen van de der de klas zelfgemaakte poppen- kastverhaaltjes. Elke klas kreeg bovendien een eigen St.- Maarten en Zwarte Piet waar van de kledij gemaakt werd met medehulp van bereidwilli ge ouders. 's Avonds werd een «Bieten- tocht» gehouden doorheen de wijk met uitgesneden bieten met een brandende kaars erin. Een stukje folklore uit de tijd van toen. Sint en Piet deelden, voorafgegaan door politie cn radiowagen snoep uit aan de kinderen, langsheen hun weg Tinnenhoekstraat, tenkruis. Hollestraat, 8 akker. Kok- en Herbt Vandaag vrijdag start dan«J u. de veldloop in het inters™ lentomooi op het C"1"" plein en morgen zaten» november gaat in de50 een super mossdfestijn van 18 tot 21 u. cn zondapj 11.30 tot 15 u. Nadruk «T gelcgd op kwaliteit en de se bereidingswijze Wie mosselen lust kan zich tepj doen aan een koude met cerste-keus-garaaleti. I Aalst. De gezamenlijke familiefoto van de geslaagden, (a)

De Voorpost | 1983 | | pagina 6