H DE H B.S Moedige Vogelvrienden Sint-Niklaas lauwerden kampioenen Kulturele Raad Hamme start nieuw werkjaar Rijbaan Piet met paardenshow te Dendermonde Wase kwis:64 ploegen' K 22 -18.11.1983 - De Voorpost Geboorten Van Handenhove Tom, Wichelen, Brugstraat 2, zoon van Hugo Van Handenhove en van Godelieve De Bruyne. Trogh Konstantijn, Wichelen (Serskamp), Wanzelesteenweg 83/C, zoon van Eric Trogh en van Christine Coppens. Roels Joachim, Wichelen (Schellebelle), Hekkergemstraat 113, zoon van Harry Roels en van Hiide Verbeke. Deceuninck Saskia, Wichelen (Serskamp), Wetterensteenweg 6, dochter van Philippe Deceuninck en van Christine Schollaert. Roels Isabelle, Wichelen, Hulst 10, dochter van William Roels en van Francine Vergeylen. Scholiers Kevin, Wichelen (Serskamp), Dorpstraat 67, zoon van Danny Scholliers en-van Marleen Van der Haegen. De Maesschalck Dorien, Wichelen, Statiestraat 57, dochter van Maurice De Maesschalck en van Hélène Goeman. Houbracken Kim, Wichelen (Schellebelle), Brugsken 7, zoon van Paul Houbracken en van Jeanine De Geyter. De Winter Stephanie, Wichelen, Nieuwstraat 3, dochter van André De Winter en van Zlfriede Roef De Rycke Christof, Wichelen, Nederkouter 100, zoon van Eddy De Rycke en van Lea Verdonck. Veeckman David, Wichelen, Moleken 9, zoon van Lucien Veeckman en van Martine Van der Eecken. Huwelijksafkondigingen Janssens Erwin, Wichelen en Stieners Lisette, Maaseik. Uyttendaele Mare, Wichelen (Serskamp), Billegem 1 en Van Kerckhoven Anita, Lede, Reymeersstraat 89 De Brucker Jean-Pierre, Wichelen, Boterhoek 50 en De Brucker Brigitte, Lede, Speckaertstraat 12. De Winter Peter, Wichelen, Margote 29 en Van Damme Anna, Wetteren, Driebundelstraat 30. Van der Borght Prosper, Wichelen (Schel), Hekkergemstraat 78 en Bracke Godelieve, Wichelen (Schel), Hekkergemstraat 78. Frangois Etienne, Wichelen (Serskamp), Wanzelesteenweg 16 en Van Impe Nancy, Lede, Billegemstraat 69. Beelaert Frans, Lede, Ronkenburgstraat 11 en Roef Brigitte, Wichelen, Rimeir 65. Huwelijken Deschampheleire Hubert, Wichelen (Serskamp), Galgenberg 73 en Dejonghe Nancy, Wichelen (Serskamp), Gaigenberg 73. Lammens Mark, Wichelen, Hulst 31 en Rasschaert Mia, Wiche len, Statiestraat 17. Galle Luc, Wichelen (Schel), Stationsstraat 154 en De Pauw Martine, Wichelen (Schel), Oostakkerstraat 13. Van de Velde Erik, Lede, Billegemstraat 5 en Samson Godelie ve, Wichelen, Elsbrug 73. Bontinck Hugo, Wichelen (Schel), Drabstraat 5 en Dierinck Francine, Wichelen (Serskamp), Damstraat 1 Over tijdens Vermeiren Grandina, Wichelen (Serskamp), Kruisbocht 4, we duwe van Van der Vurst Frangois, 77 jaar. De Visscher Maria, Wichelen (Schel), Stationsstraat 72, echtge note van Van de Velde Paul, 68 jaar. Melckenbeeck René, Wichelen, Heide 23/A, ongehuwd, 70 jaar. Schockaert Maria, Wichelen, Dorp 33, weduwe van Van Key- meulen Amedé, 73 jaar. Matthys Georges, Wichelen (Schel), Hekkergemstraat 11, echt genoot van De Baere Diana, 50 jaar. Rombaut Julien, Wichelen (Serskamp), Konkelstraat 1/D, echt- Sint-Niklaas. Politie en brandweer organizeerden samen een handboogwt spuitgasten wonnen en kregen een stadsschotel. uit handen van schepen Van h Belsele. Rudy Rossaert werd als Prins Rudy van Belsele aangesteld De Kabuskes heeft de smaak al te pakken (dw) Smt-Suklaas Ten bate van de nieuwe land- en tuinbouwschool werd een feestje gebouwd in de Broedersschool. In de buurt van de nieuw op te richten onderwijsinstelling zien we al proefvelden, het atelier, de boomgaard en de nieuwe serre natuurlijk (l\ De karn Kwis De Culturele Centrale van Zele organizeert op vrijdag 25 november om 20.00 uür in het Volkshuis, Kouterstraat 81 te Zele een «De Morgen kwis». De vragen worden gesteld op basis van de informatie die tussen donderdag 17 en woensdag 23 november in de krant zijn verschenen. Meer informatie: bij de bestuursleden van CC Zele of bij het streeksekretariaat, Dijk straat 59 te Dendermonde VERWELKOMT aaar gesl Deeltijdse arbeid te Temse In vele gevallen zijn vrouwen, ten gevolge van hun gezinssitua tie aangewezen op deeltijdse arbeid. Of zij het nu als positief of negatief ervaren, de realiteit wijst dit nogal dikwijls eens uit. Nochtans heeft de deeltijdse arbeid een aantal problemen, maar ook een aantal positieve zaken met zich meegebracht. Over de deeltijdse arbeid, de gevolgen en de toepassing ervan in de sociale wetgeving, de sociale zekerheid, de werkloosheid enz... geeft het A.C.V. afdeling Temse, verouwelijke syndikale dienst, een informatieavond op dinsdag 22 november te 19.30 uur in Het Volk, Oeverstraat 9. Te Temse, alle belangstellende leden zijn van harte welkom! Naast de informatie is er ook tijdens deze avond een tasje koffie en een versnapering alsook gratis tombola onder de aanwe zigen. Kwarteeuw VW-hostessen c. c Smt-Niklaas. Bij het Werk van de Akker werd een ledenfeest gehouden. Algemeen Zaterdag 19 november worden de hostessen van de VW op het kampioen werd A. Christiaens (dw) gemeentehuis ontvangen, om 20 u. De VW-hostessen zijn een kwarteeuw aktief (niet allemaal natuurlijk, bedoeld wordt dat de groepenng vijfentwintig jaar geleden werd gesticht), 's Avonds om 20u30 gezellig samenzijn m zaal Waesmeer Derde leeftijd Zondag 20 november om 14u30 Eddy Herman-show t.g.v. de «week van de drde leeftijd». Organisatie: gemeentelijke bejaar- denraad i.s.m. het gemeentebestuur. In de schouwburg, enkel voor gepensioneerden. Kanarische Eilanden Vrijdag 25 november in Het Volk, Oeverstraat, toeristische dia avond, door Louis De Graeve over «De Kanarische Eilanden per schip». Om 20 u. Kampeerklub feest Zaterdag 19 november in het Parochiaal Centrum te Temse om 19u mosselfeest van de Kampeerklub Sint-Niklaas. Fotowandeiing Zondag 27 november cm 14u aan de Heikapel in Temse vertrek van een wandeling van Fotoklub Temse.'Het gaat naar de omgeving van De Ster. UNICEF WENSKAARTENVERKOOP IN ALLE GEMEENTEHUIZEN VAN GROOT-TEMSE Op zaterdag 3 december 1983 organizeert het plaatselijk genoot van De Loose Euphrasie, 63 jaar Unicefkomitee Temse voor de 3e keer een Unicef-wenskaarten- Van der Eecken Maria, Wichelen (Schel), Ertbrugstraat 18/A, verkoop. weduwe van Van Migerode Achille, 80 jaar. Dit jaar verleent «Wereldwinkel-Temse» ook zijn medewerking door produkten uit de derde Wereldlanden op die dag aan de bevolking aan te bieden. De Unicef-wenskaartenverkoop heeft plaats in alle gemeen tehuizen van Groot-Temse (Temse, Tielrode, Steendorp, Elver- sele) telkens van 10 tot 12 u en van 14 tot 18 u. De ornithologische vereniging «De Moedige Vogelvrienden» uit Sint-Niklaas huldigde de voorbije dagen zijn kampioe nen. Traditiegetrouw is dat een flinke rij met gevierden. want zoals dat een vogelvere niging met naam en faam past. heeft ook deze club binnen haar rangen een zeer grote verscheidenheid aan gekweek te vogels. En vermits er in iedere kategorie een kampioen wordt aangeduid, kan de rij eindeloos lang zijn. We probe ren ze weer te geven in de hoop dat we niemand over het hoofd hebben gezien. Alge meen kampioen werd Roger Van Duys Het plakket van het ministerie van landbouw werd overhandigd aan Norbert De Kimpe en het plakket van het ministerie van kuituur was weggelegd voor Eddy De Vleeschouwer. Jos Van Op- pens werd bedacht met de schaal van het gewest Waas land en de schaal BBC Oost- Vlaanderen zal de schoor steenmantel van Percy De Middelaer sieren. Kristien De Beule kreeg de trofee van de jongste deelnemer. Het algemeen klassement wordt aangeveerd door Andre Ferket. Dan volgen Albert Broeckaert, Desire Spiessens, Erwin Lens, Lucien Blom- maert, Rene Lauwers, Patrick Wauters, Alfons De Beule, Eddy De Vleesschouwer, Ro ger Van Duys, Jozef Van der Stricht, Jos Van Oppens, Gil bert Verbraeken, Marcel Baert, Ronny Pauwels, Percy De Middelaer, Geert Spies sens, Hugo Schevernels, Gerry Beeckmans en Patrick Water schoot om ons tot de eerste twintig te beperken. De kampioenen In de klas A eigen kweek gin gen de titels naar: Marcel Baert (grote inlandse), Erwin Lens (kleine inlandse). Geert Spiessens (zebravink en Japan se meeuw). Lucien Blommaert (andere exoten). Alfons De Beule (vetkanaries geel en rood); Roger Van Duyse (vet kanaries ivoor en ino), Roger Van Duyse (gepigmenteerde kanaries klassiek), André Fer ket (gepigmenteerde kanaries nieuwe), Rene Lauwers (pos tuur border), Percy De Midde laer (postuur gloster), Kamiel Van Steenland (andere pos tuurkanaries), Desire Spies- (niet getekende graspar kiet), Jos Van Oppens (gete kende grasparkiet). Jozef Van der Stricht (overige parkie ten), Eddy De Vleeschouwer (gr. parket van valkparkiet), Lucien Blommaert (kruising met kanaries), Albert Blom maert (kruising zonder kana- Sint-Niklaas. De kampioenen van de ornithologische kring (foto Delro) ries), Georges Goossens (hoenders en duiven). In de klas B eigen kweek vori ge jaren gingen de titels naar Marcel Baert (grote Europe se), Lucien Blommaert (kleine Europese), Erwin Lens (zebra- vink en Japanse meeuw), Ron ny Pauwels (kanarie vctkleur). Bernard Van Riel (gepigmen teerde kanarie), Alfons Ver meiren (postuurkanarie). Jo zef Van der Stricht (kleine par kieten), Desire Spiessens (alle grasparkieten). Hugo Schever nels (parkieten). Desire Spies sens (alle grasparkieten). Hu- go Schevernels (parkieten groot), Erwin Lens (kruising met kanaries). Albert Broec kaert (kruising zonder kana ries), Eddy De Vleeschouwer (hoenders en duiven). En ten slotte in de vrije klas: Nobert De Kimpe (alle Europese), Jos Van Oppens (alle parkieten), Andre Ferket (alle kanaries vetkleur en alle kanarias menteerd), Gerry B«di (alle kanaries postuur),F* Waterschoot (alle kruió Irene Minnebo (alle en tenslotte Gilbert Vette ken (hoenders en duiven) De gemeentelijke kulturele raad van Hamme start haar werkjaar 1983-1984 met een algemene vergadering op maandag 21 november te 20 uur in de feestzaal van het gemeentehuis. De afgevaar digden van de verschillende verenigingen, aangesloten bij deze gemeentelijke advies raad, zullen uitzonderlijk nog een persoonlijke uitnodiging ontvangen, samen met ver schillende toegelichte agenda punten. Aan de afgevaardigden van al le verenigingen wordt ge vraagd om de hun toegestuur de agenda samen met de toe lichtende punten voöraf gron dig door te nemen en te be spreken met hun bestuur, om zodoende gemotiveerd naar de algemene vergadering te kun nen komen Men rekent op een belangrijke aanwezigheid van de vereni gingen. (bd) Zaterdag 19 november om 20.00 uur heeft in Rijbaan Piet te Dendermonde de jaarlijkse paardenshow plaats. In feite gaat het om een club- feest, waarop de leden demon streren wat ze kunnen met hun paarden en ponies. Iedereen is er evenwel van harte welkom en met het toegangskaartje kan men een pracht van een pony winnen. Op deze avond treden aan de leerlingen van de balletschooi de «Hardies», een must en een sukses. Bovendien een streling voor het oog. Verder zijn er ook de Zandruiters van Appels onder leiding van Mare Poppe en is er tijdens de pauze een gratis paardendoop. Een bui tenkansje dus. Nog op het programma: de strijd van boer Lissens tegen het publiek of het gevecht van twee Brabantse trekpaarden en het publiek. Afwisseling in overvloed dus en voldoende ontspanning om er een echt gezellige avond van te maken. Geluid en licht worden steeds prima verzorgd i Pros en Freddy Probij ker met dienst is FonsÜ tens. Vermelden we dat Tshing-Boem van zal zijn en dan weet a»! Voor meer informatie steeds terecht op het «t riaat op het 16161001111® 052/21.42.21. Voordracht afgelast in Sint-Niklaas De ill de Sint-Niklaae stads- man (se zou op vrijd^ bibliotheek geplande voor- november plaats®* dracht van de Nederlandse kan géén doorgang® i jeugdschrijfster Thea Beek- omdat de schrijfster^ Sint-Gillis-Waas. De Bond v en ruilbeurs (Iv) Orale en Jonge Gezinnen organizeerde een geschenken- Kruibeke.Devogelklub De Zingende Kanaries vierde de kampioenen en exposeerde i, zaal Sint-Cecilta (dw) Liefst 64 teams, beslaande Uit telkens vier spelers, deel aan de kwis die georganizeerd wordt door dc Persklub». De kwis handelt over de meest u'.,een'?l*f onderwerpen, zeg maar over «algemene kennis». M«r zaterdag 19 november, is het voorselektie in de kalfac het Sint-Jozef-Klein-Seminarie (kollege), vanaf twee in de namiddag. De finale is gepland voor vrijdagavo®' december in zaal Stad Npntes te Sint-Niklaas. Heel wat gereputeerde ploegen doen mee. Een aai» schoolteams, twee ploegen van De Voorpost lit gelegenheidsformaties ook. Het zal er stuiven, zat««S Voor de presentatie staan in Rolf De Ryck en medewerker Leo De Bock. Naar verluidt zal s"6* worden ingegrepen in geval van onregelmatigheden. De uiterste massale belangstelling voor deze wedstni vanzelfsprekend toe te schrijven aan het feit dat ned sponsors bereid werden gevonden, prijzen ter beschut te stellen. Hoofdprijs is een Amerikareis voor v'cr PjL nen. Ook onze uitgavengroep stelt prijzen ter besclhut. Wie wint? Wie haalt de tweede en ultieme rot» Volgende week doen we dat uit de doeken. <wv) Mn val komplel oiddele veel renaisw stemme wuzika; Hikhede even hc voortdu dere i van des wen. E Phaleai Krote c van hei tnuziel

De Voorpost | 1983 | | pagina 22