175-jarig kollege van Sint-Niklaas wil gouden toekomst tegemoet gaan Middenstandsweek van het gewest Denderntonde <Waar zijn panelen van Aalsters struktuurplan? «Méér nadruk leggen op faktor arbeid in onze ekonomie> Geen eindejaarstoelage voor Aalsters stadspersoneel Volksvertegenwoordiger Jos Dupré te Beveren «r. Spirit Temse organiseert popkwis «Sint-Niklaas veilig» Miss en Mister Spoeie te Lokeren KVG organizeert hoorzitting te Dendermonde 2-18.11.1983- D® Voorpost Zondag 13 november was dus de dag waarop het Sint-Jozef-Klein-Seminarie werd gevierd. Eerst vond in de kollegekerk een plechtige koncelebratie plaats waarbij drie oud-superiors, met name Jules Daem, ex-bisschop van Antwerpen, vicaris-generaal Guido De Langhe en oud-pastoor-deken Kamiel Vinck, in gezelschap van huidig superior Daniël De Smet voorgingen. Naderhand werd een akademische zitting gehouden ten stadhuize. Daar verwelkomde burgervader Paul De Vidts de talrijke aanwezigen. Hij sprak over een hoogfeest voor de scholenstad Sint-Niklaas omdat het kollege de 'primus inter pares' is. Verder verwelkomde hij speciaal de prominenten en stelde hij dat de geschie denis van de stad Sint-Niklaas onvoorstelbaar is zonder het Klein-Seminarie. Superior Daniël De Smet druk- tot slot sprak de huidige supe- te zijn zichtbare voldoening uit nor de wens uit dat zijn school over de overrompelende op- ook in de toekomst de ver komst en dankte burgemeester wachtingen van Sint-Niklaas en schepenen voor de betoon- en omliggende zou inlossen, de gastvrijheid. «Dit stadhuis De feestrede van minister Da- is het enige passende kader niël Coens handelde over het waarin het 175-jarig jubileum thema «Onderwijzen nu, een kan gevierd worden.» uitdaging». Maar de minister Naderhand maakte De Smet begon pas echt zijn feestrede nog een toespeling op de vlug- nadat hij de stijl had geprezen ge reaktie van minister Coens waarin de ganse akademische om aanwezig te zijn, dit in zitting verliep. Als vertrekpunt tegenstelling met de «snel- stelde hij wel dat de eerste heid» waarmee de administra- verantwoordelijkheid voor de tie doorgaans werkt. Ook gast- opvoeding bij de ouders ligt en spreker Anton Van Wilderode dan pas bij de leerkrachten, werd bij voorbaat bedankt en Als redenen voor die uitdaging haalde hij de technologische én maatschappelijke evolutie aan. Hoe de scholen deze ver anderingen kunnen opvolgen was eigenlijk de kern van zijn exposé. Daarbij haalde hij o.m. de verlenging van de leer plicht, de integratie van de technologie in de dagelijkse vorming en het aanleren van een houding tot voortdurende bijstudie aan als belangrijke faktoren. Tenslotte beklem toonde de onderwijsminister nog dat het onderwijs heel wat waarden als solidariteit, vrede en een zeker arbeidsethiek moeten aktualiseren, en deed hij nogmaals een oproep tot iedereen om de leerkrachten te steunen. Anton Van Wilderode gaf een overzicht van zijn vijftig jaar kollegeleven. Hij trad inder daad in 1933 in als leerling de kollegepoort binnen en bleef daar tot 1940 omdat de oorlog dan een voortijdig einde stelde aan zijn opleiding in de wijsbe geerte. Na een zes jaar duren de omzwerving, keerde hij naar het Sint-Jozef-Klein-Se- minarie terug om tussen 1946 en 1981 les te geven. De pries ter-dichter belichtte dan ook deze lange periode waarin hij een school van nauwelijks 140 leerlingen zag uitgroeien tot een instelling met ongeveer 1600 leerlingen én met een veelheid aan afdelingen. Zijn eindwoorden maakten nog maals duidelijk dat hij in het kollege een gelukkige tijd heeft gekend. Met onnavolg bare volzinnen gaf Van Wil derode inderdaad de sfeer weer en beklemtoonde hij meermaals dat hij er niet voor zou terugschrikken nog eens alles te herdoen. Zijn met hu mor doorspekte monoloog werd op het eind beloond met een dankbaar applaus. Ook nog vermelden dat tussen de verschillende sprekers door bijzonder knappe instrumenta le intermezzi werden verzorgd door een aantal solisten van de muziekakademie onder leiding van de heer Delcourte, met werken van Pachelbel, Benóit, Mozart én door een trio be staande uit Walter Boeykens, Paul Van Egghen en Mare Matthijs (met een werk van Beethoven). Al bij al een bijzonder geslaag de bekroning ter gelegenheid van de zeven zilveren bogen van het kollege, waaruit eens te meer blijkt dat men met vertrouwen in de toekomst blikt. M.N. Als antwoord op de vraag «Waar zyn de panelen van het struktuurplan van Klein- Aalst?» stelt schepen De Maght dat het stadsbestuur in het bezit is van alle dokumenten i.v.m. het struktuurplan van Aalst-Centrum. Die werden trouwens reeds voor de desbetreffende interpellatie samengebracht en een plan was even zoek. Het berustte trouwens ter konsultatie als basisdokument in een binnendienst. Die panelen werden trouwens voor alles en nog wat voortdurend gebruikt, voegt de burgemeester eraan toe. Welke dokumenten? Tot de voornaamste dokumen ten in dit verband behoren het voorontwerp struktuurplan en de bijhorende plannen, de toe spraken n.a.v. de tentoonstel ling in maart '76, de verslagen van studiedagen met staf- en kaderpersoneel met architek- ten en juristen, met schooldi- rekties en leerkrachten, de verslagen van de kontaktdagen met ministeriële departemen ten en openbare instellingen, met de centrumgemeenten, met de fusiegemeenten. Ver der de verslagen van de debat avond met de bevolking en van de kontaktdag «verkeer», de beslissing van de gemeente raad dd. 3.06.76 houdende goedkeuring van het vooront werp struktuurplan en deze houdende herziening en her- opmaking van de B.P.A.'s nr. 1 (Centrum), nr. 2 (St.-Job- straat) en nr. 5 (Station). De ganse procedure resulteer de uiteindelijk in de nieuwe B.P.A.'s «Centrum», «St.-Job- straat» en «Station» die op 26.05.81 door de gemeente raad voorlopig werden aange nomen en daarna in openbaar onderzoek werden gelegd. Het paneel met voornoemde B.P.A.'s is permanent ten toongesteld in de vergaderzaal van het departement Openba re Werken. Waar bevinden zich de panelen v.h. struktuurplan Klein- Aalst? Bij het voorontwerp struktuur plan Aalst-Centrum behoren 16 plannen. Plan A: stratennet en be bouwing Plannen Al en BI: funktias van het centrum Plannen A2 en B2: Groen Plannen A3 en B3: Bebouwing Plannen A4 en B4: Verkeer. De leden van de kommissie Verkeer ontvangen eerlang een gekopieerde bundel van zowat 200 pagina's als basis voor verdere werking. Plannen A5 en B5: Grote Ring Plannen A6 en B6: Gemeen schappelijk vervoer Plannen A7 en B7: Parkings Plan C3: Bebouwing, Monu menten. De belangrijkste van deze plannen werden op panelen gekleefd en werden in maart 1976 tentoongesteld. Deze pa nelen blijken sindsdien voor aanbrengen van dokumentatie van andere tentoonstellingen gebruikt te zijn geweest,, die wijze raakten ze aldus vier stadsgebouwen ver®. Huis «De Bolle», Stadsnu zijnen «Friac» en «HogeV ten» en dienst «LeefinilieuT Momenteel zijn alle paj* samengebracht in een aftg ten lokaal in het huis ,r, Bolle». Onafgezien deze panelen in rusten in het dossier «Stnj tuurplan Aalst-Centrum» (opgevouwen) plannen. Bij) cent nazicht bleek plan ontbreken. De ontwerpe.., het struktuurplan hebben' middels hun «calque» aisj stadsdiensten bezorgd een nieuwe afdruk van plan] kan worden genomen. I Alle dokumentatie- en materiaal inzake het sti plan is nu veilig opgetx Voor het verifiëren van aanvragen in het bestrel bied worden de B.P.A.'. vergaderzaal Openbare ken dagelijks geraadpk De hulp at Op een algemene ledenvergadering van de NCMV-afde- ling Beveren, gaf gastspreker volksvertegenwoordiger Jos Dupré zijn visie over het huidig ekonomisch beleid in ons land. Hij brak een lans voor een méér arbeidsintensieve groei met méér nadruk op de faktor arbeid dan op de faktor kapitaal. Verder was de CVP-volksvertegenwoor- diger van mening dat degelijke druk dient uitgeoefend te worden op de sociale zekerheid, zonder daarom de basis overboord te gooien. De toespraak van Jos Dupré werd donderdag 10 november II. bijgewoond door zo'n tach tig NCMV-ers, meestal zaak voerders van kleine of middel grote ondernemingen in groot- Beveren. Voor een degelijk herstelbe leid van 's lands ekonomie zocht Dupré heil in vier be langwekkende middelen: het herstel van het konkurrentie- vermogen. het orthodox ma ken van onze relaties met het buitenland, zuurstof pompen in onze bedrijven en het sane ren van de openbare financiën. Voor het herstel van het kon- kurrentievermogen vond spre ker dat een grote stap in de goede richting was gezet met de devaluatie. België nam al dus 3% terug ten opzichte van zijn voornaamste konkurren- ten. Wel waarschuwde Dupré ervoor dat de loonkosten niet sneller mogen stijgen dan de index. Hij zei ook dat de ar beidsduurverkorting meer ge kost heeft dan verwacht werd en dat een zeker voordeel dat men genomen heeft t.o.v. de konkurrerende landen niet mag verloren gaan. Dit zou kunnen gebeuren wanneer de ze landen méér gaan presteren aan arbeid dan wij. Inzake de relaties met het bui tenland loopt het herstelplan in de goede richting en ook in de situatie van het bedrijfsle ven zag de volksvertegenwoor diger enkele hoopgevende te kenen, deels door de vermin derde druk op de belastingen en de verbetering van de finan ciële struktuur van de be drijven. Minder suksesrijk verloopt de sanering van de openbare fi nanciën. Het tekort op de staatsbegroting mag slechts een bepaald percentage bedra gen van het Bruto Nationaal Produkt. Dit percentage be draagt voor ons land momen teel 12%. daar waar het doel van de regering rond de 7% ligt. Voor 1984 verwacht de regering een groei van onze ekonomie met 1%. Daarente gen verwacht zij een stabilisa tie van de tewerkstelling Dit wil echter niet zeggen dat er geen werklozen zullen bijko men. Hun aantal wordt op 22.000 verwacht. Tering naar nering De afname van het verbruik en van de koopkracht zal dit jaar nog toenemen, aldus de CVP- volksvertegenwoordiger. en dat zal wellicht nog het geval zijn vóór 1984. Waarschijnlijk zullen wij dan het dieptepunt van de ekonomische krisis be reikt hebben. Jarenlang, zegt Jos Dupré. hebben wij méér verteerd dan wij hebben verdiend. Dat wreekt zich nu duidelijk. Er zijn nochtans lichtpunten in de duisternis. Het volume van de investeringen stijgt bij de pri- vé-instellingen en wij merken hier een betere evolutie in ons land vergeleken bij onze buur landen. Ook de werkgelegen heid is minder slecht dan bij de ons omliggende landen. Op internationaal vlak ziet Dupré geen heil in de sterke hoge vlucht van de dollar. In tegendeel. Er is een forse eko nomische expansie waar te ne men in de Verenigde Staten en een matige in Europa, vooral in Duitsland en Groot-Brittan- nië. Teruggang is waar te ne men in Frankrijk en Neder land. Europa zal bovendien in de eerstkomende maanden geen sterk stimulerende eko nomische politiek voeren. Het heeft nog de handen vol met het rechttrekken van zijn be grotingen. Het eigen ekonomische beleid in België moet nog méér ar- beidsgericht zijn, besloot Du pré, vooral in een land met méér dan vijfhonderdduizend werklozen kan men de faktor kapitaal niet de belangrijkste rol blijven toebedelen. Dupré waarschuwde voor de dertig miljard deficit op de sociale zekerheid: «Wij kun nen dit morgen niet meer beta len» zei hij. en hij verzekerde de tofehoorders dat hij dit ook bij gelegenheid in het parle ment zou verklaren. Tot zover een korte samenvat ting van een interessante toe spraak die veel vragen los weekte bij het middenstands- publiek. Ook een uiteenzetting over de staalproblematiek, waarin Dupré bijzonder goed thuis is. wekte de grootste aan dacht. NCMV-werking Deze voordrachtavond werd opgezet door de aktieve Be verse NCMV-afdeling onder de leiding van voorzitter René Verhulst en sekretaris Ray mond Van Hoecke. Deze afde ling, die ook organisator is van de Jabe, legt een ongemeen grote aktiviteit aan de dag. Ook het uitgeven van een mid- denstandsgids behoorde tot haar merkwaardige verwezen lijkingen. Minder opzienba rend. maar even belangrijk wellicht, was het oprichten van een jongerenafdeling in de groep. Een eerste objektief voor het werkjaar '83-'84, aldus de voorzitter, is en blijft steeds het verdedigen van de belan gen van de middenstanders in de gemeente, dit mits een goe de samenwerking met schepe nen Goossens en Smet. Spe ciaal voor 1984 zal aandacht geschonken worden aan het opvijzelen van NCMV-kernen in de Beverse deelgemeenten. Ook de eindejaarsakties van de «Koopkern» worden steeds gesteund door NCMV. die in de gemeente Beveren een be langrijke rol speelt in de bloei van het middenstandsleven. (wvdv) De besprekingen tijdens de jongste Aalsterse gemeente raad koncentreerden zich vooral rond de gevraagde begrotingswijzigingen, het stemmen van stedelijke belas tingen en een pleidooi van de oppositiepartijen VU en SP om toch maar de eindejaarstoelage aan het stadspersoneel te betalen. SP-raadslid Baita Dolores Discipline blijft nodig. Verge- deed vooraf een mededeling in leken bij de oorspronkelijke verband met de voorbije begroting valt het op dat de 11.11.11-Aktie. In Groot- budgettaire toestand fel verbe- Aalst werd een bedrag ingeza- terd is. Het batig saldo voor meld van meer dan 600.000 fr. het gewone dienstjaar stijgt Dit is zo wat 150.000 fr. meer van 225.000 fr. naar 67 mil- dan vorig jaar. Ook dit jaar joen, zodat het nadelig eind- liep Meldert op kop met een saldo vermindert van 128 mil- inzameling van meer dan joen naar 61 miljoen. 100.000 fr. Twee - driehonderd vrijwillige medewerkers, waar- onder een 8-tal gemeente- Eindejaarstoelage raadsleden, zorgden voor dit Dit batig saldo werd door VU- prachtig globaal resultaat. Bai- fraktieleider Caudron aange- ta dankte de Jeugddienst voor grepen om in extremis het uit- de perfekte organizatie en de betalen van de eindejaarstoe- verantwoordelijke schepen lage aan het personeel op te Gilbert Bourlon kreeg van op eisen. Volgens Caudron zat er de oppositiebank felicitaties ook wel een belastingsverla- mee, ook voor zijn persoonlij- ging in. Ook SP-raadslid Gra- ke inzet. cienne Van Nieuwenborgh Bij de bespreking van de be- drong, gezien de verbeterde grotingswijzigingen gewone en financiële situatie, aan op het buitengewone dienst, ver- uitbetalen van de program- klaarde schepen van financiën matoeslag. Zij drong er zelfs Bogaert dat de zieke stadsfi- zeer sterk op aan om tijdens de nanciën dankzij de operatie bespreking van deze begro- 'bistouri' weliswaar gezonder tingswijziging de nodige kre- zijn geworden, maar nog niet dieten te voorzien, zo niet zou genezen. de toelage dit jaar niet meer uitbetaald kunnen worden. Haar voorstel werd bij middel van ammendement ingediend met de bovenliggende beden kingen dat wie zou tegenstem men het personeel opzettelijk van een deel van zijn inkom sten zou beroven. Op voorstel van SP-fraktielei- der Hooghuys werd de begro tingswijziging blad per blad be sproken. De persmensen had den er het nakijken naar. Zij beschikten immers niet over de nodige dokumenten om de be spreking punt per punt te kun nen volgen. Bij de bespreking van het voorstel Van Nieuwenborgh wees burgemeester Uytersprot op de overeenkomst die door de drie vakbonden (ACOD, CCOD en VSOA) in verband met het toekennen van de ein dejaarstoelage aan het college werd voorgelegd en de morgen van de gemeenteraad nog goedgekeurd. Het-voorstel van de vakbonden, dat ter zitting niet beschikbaar was, werd ook ondertekend door de re gionale afgevaardigden en er in voorzien dat de nodige kre dieten zouden ingeschreven worden in de begroting 1983. De SP maakte er melding van dat dit niet kon en door de voogdijoverheid omwille ij de toegekende saneringsleéi van de begroting zou worfe 'f""10 geschrapt. Meerderheid te» minderheid werd het voorst van Nieuwenborgh-Caudrj verworpen. De begrotingstij zigingen werden goedgekend f door de meerderheid. K. op net e ■dig adres: tabon, Ine s beetje ardrijkskui Op vraag van Dany Denaje werden de goed te keuren» delijke belastingen punt je punt besproken, waarna t ook punt per punt ter ste ming werden voorgelegd.. Dt meeste belastingen werden I» houden op het peil van vors jaar." Alleen de huisvuilbelï ting gaat naar omlaag q lttl5ler'ni 1.750 fr. in 1983 naar 1». in 1984. Maar er zullen pa gratis vuilniszakken meet git verd worden. Schepen Bogat stelde voor de belastingen'! hun huidige vorm maar vat "ku °P één jaar te verlengen om int» f.. sen het hele systeem te ha struktureren. Het innen va: mwc sommige belastingen koi tr°aven soms meer dan wat ze opbren P3, gen. De raadsleden wenta h.et verzocht, ter zitting of late hun voorstellen terzake ken baat te maken. lndonesi 12 in han an, waar werd leComp: jlelbegii na 1 ïkelijk. boofdstï De kulturele vereniging Spirit-Temse organiseert op zater dag 17 maart 1984 een popkwis. De vragen handelen over de popmuziek vanaf de jaren vijftig tot heden. De kwis vindt plaats in het Parochiaal Centrum, Prinsenlaan te Temse, vanaf 19.30 uur. Na de kwis zal er dansgelegen heid zijn. De preselektie voor deze kwis heeft plaats in Taverne Bistro aan de Wilfordkaai in Temse en dit op zaterdag 3 maart '84 om 14 uur. Men moet met twee personen zijn om deel te nemen en het inschrijvingsgeld bedraagt 50 fr. Ben je geïnteresseerd, dan kan je inschrijven bij René Vermeiren, Houtkaai 17 H, 2690 Temse en bij Daniël Duribreux, Oeverstraat 61, 2690 Temse. De inschrijvingen dienen schriftelijk te gebeuren voor 20 februari. Stickerwedstrijd i.v.m. verkeersveiligheid in Sint-Niklaas. Vandaag, vrijdag 18 november, krijgen weer tien gelukki gen uit de streek een benzinebon van vierhonderd frank kado. Het zijn de eigenaars van de wagens met nummer plaat 70 RY 9, AXN 854, W 564 L, AHJ 155, T 4258, CSY 600, J 400 F, EVY 080, CLS 623 en DLZ 668. In de kantoren vin de Kredietbank in de Stationsstraat krijgen ze vanavond om 19 uur hun prijs. De Raad voor Jeugd en Wegverkeer vzw organizeert deze stickeraktie, i.s.m. firma's die als sponsors optreden. (wv) Het feestkomitee Spoeie kan terugblikken op een geslaag de Miss en Mister Spoeleverkiezing. Goede kandidaten en een sportief publiek vulden zaterdag II. de zaal Concordia te Lokeren. Bij de dames waren er tijdens het eerste gedeelte enkele kandidaten zeer aan elkaar gewaagd, nl. Kitty Pieters uit Beveren, Rita Chapelle uit Landen en Marleen De Loof uit Gent. Deze laatste moest de rol lossen en volgde op 38 punten van leider Pieters die slechts één punt voorsprong had op Chapelle. Na het tweede gedeelte werden heel wat klappen uitge deeld, wanneer er vragen moesten beantwoord worden over de historiek van de wijk Spoeie. Na de historiek kwameft nog 5 vragen aktualiteit en 5 variavragen en dat was blikbaar voor enkele kandidaten te veel, zodat leider Pieters wegzakte naar de 5e plaats. De kandidate uit Landen wist zich te handhaven. En de dame die best in haar schik was met de vragen was Claudi Cornelis die de grootste sprong maakte in de klassering en oprukte van de 4e naar de 2e plaats. By de heren waren er 4 kandidaten komen opdagen welke zeer aan elkaar gewaagd waren tijdens het eerste gedeelte. Deze kandidaten gingen de luchtige toer op tot groot jolijt van het publiek. En we mogen gerust zeggen dat er nog zo een verkiezing mag komen, gezien het entoesiasme van de kandidaten en de reakties van het publiek. Tijdens het tweede gedeelte wist Gaston Zaman zich eveneens de beste te vertonen in de vragen, wat hem dan ook de titel van de eerste Mister Spoeie opleverde. Alle kandidaten, zowel heren als dames, mochten meedelen van een rijk voorziene prijzentafel. Uitslag bij de dames: 1. Rita Chapelle uit Landen; 2. Claire Cornelis uit Lokeren; 3. Marleen De Loof uit Gent; 4. Fabi Coppens uit Grembergen; 5. Kitty Pieters uit Beveren; 6. Viviane Baetens uit Lokeren; Marina Audenaert uit Zaffelare; 8. Dina Verniers uit Lokeren; 9. Hilde Van Theemse uit Lokeren. Uitslag b(j de heren: 1. Gaston Zaman; 2. Dirk Bourgilion; 3. Alfons Van Kerschaever; 4. Milenko Van Bruyssel. J.V.L. Van 18 tot 26 november Met een tentoonstelling van bekende schilders uit de streek, een plechtige eucharistieviering en verschillende voordrachten wordt in de benedenzaal van het stadhuis van Dendermonde van 18 tot en met 26 november «de middenstandweek van het gewest Dendermonde» georga- nizeerd. Aan deze organizatie verlenen hun medewerking: het kristen middenstandsverbond NCMV, de kristen beweging voor vrouwen uit de middengroepen CMBV en de NCMV jongeren uit het gewest Dendermonde. HET PROGRAMMA De week wordt ingezet op vrij dag 18 november om 20.00 uur. Dan wordt in de beneden zaal van het stadhuis de kollek- tieve kunsttentoonstelling geopend. Aan deze expositie verlenen hun medewerking: Jef De Coninck, Juul Kep- pens, Victor Suy, Georges Teugels en Wesemael. De ten toonstelling wordt ingeleid door de heer W. Otte, kunstre censent en wordt opgeluisterd door het Sint-Gregoriuskoor onder leiding van de heer De Fleur. Zondag 20 november om 10.00 uur is er in de dekanale Onze Lieve Vrouwkerk te Dender monde een plechtige eucharis tieviering opgedragen. Het Sint-Gregoriuskoor zal deze plechtigheid muzikaal opluis teren. De homilie wordt uitge sproken door e.h. Dufour, provinciaal proost van het NCMV. Op dinsdag 22 november om 20.00 uur houdt de heer H. Van Rompuy, direktcur van het Centrum voor politieke, ekonomische en sociale studies Cepees, een lezing over «het geloof in de mens: sleutel van ekonomisch herstel. Daarna volgt el een debat dat wordt geleid door de heer Johan D'Hondt. Woensdag 23 no vember om 20.00 uur houdt mevrouw Hendrickx-De Fon- seca, nationaal verantwoorde lijke voor de zakenvrouwen in het CMBV een toespraak over «de evolutie der koopgewoon ten». Dan volgt er een debat onder leiding van mevrouw Van Roy-Ranson. Een derde en laatste voordracht heefl plaats op donderdag 24 no vember om 20.00 uur en be handelt het tema «de over dracht van een familiebedrijf». Meer bepaald de burgerrechte lijke en vennootschapsrechte lijke regeling en de fiskalc volgen zullen er besprek» bgsamc worden door notaris Chr. Dt Wulf en accountant Van Gctt Net als de vorige malen kc® er een debat onder leiding ia de heer M. Bontinck. Na den opening van de tentoonsteiliij fjkheid bic en de lezingen volgt cr steeó een receptie. Deze aktiviteit» hebben ook plaats in de be» denzaal van het stadhuis. Op zaterdag 26 november os 14.00 uur wordt dan het kk gezelschap verwacht in hel kasteel van Laame met «ie happening voor jonge midden standers». Men zal er een be zoek brengen aan het histo risch kasteel, aan de brouwen; Walrave en deelnemen aa een boogschuttersfestijn, De deelnemers worden om Hl# uur verwacht aan het kasteel zelf. De deelname in dc onkos ten bedraagt 150 F po persoon. Het jongste nummer van «Weekberichten» van de Kre dietbank is gewijd aan de eko nomische toestand in België en in de belangrijkste industrie landen. Op het vlak van de ekonomische aktiviteit werd in België tijdens het eerste half jaar 1983 met moeite ongeveer een evenwicht gehandhaafd tussen een toenemende uitvoer enerzijds en een slinkende bin nenlandse vraag anderzijds. In de studio van het Gemeen tekrediet, Passage 44 te Brus sel, wordt nog tot 13 november een verkoopstentoonstelling ingericht van hedendaagse beeldende kunst uit eigen land. Dit initiatief van «De Vrienden van het Instituut Bordet» komt ten goede aan het vorsingswerk ter bestrij ding van kankerziekten. De tentoonstelling is alle dagen toegankelijk van 11.30 tot 18.30 uur. De Katolieke Vereniging voor Gehandicapten (KVG) organizeert te Dendermonde op zaterdag 19 november in de zaal Trefpunt (Bogaerdstraat 24 te Dendermonde) een hoorzitting met als tema «inspraak in instellingen» waar gehandicapte kinderen verblyven. De nationale studiedag «in- nemen maatregelen altijd het spraak in instellingen» die belang van het kind of de vol- door het centraal ouderkomi- wassen bewoner moet na- tee van KVG in mei 1983 werd streven, georganizeerd, heeft overdui- Daarom is het absoluut nood- delijk aangetoond dat ouders zakelijk over deze problema- van gehandicapte kinderen die tiek aan zoveel mogelijk ou- in instellingen verblijven, wei- ders informatie te verschaffen nig of niet ingelicht worden en met hen tot een aantal be- van wat er reilt en zeilt in die langrijke besluiten te komen, instellingen. die dan nadien aan het beleid De laatste tijd worden er nogal worden doorgespeeld, wat vrijheden doorgeseind die In de provincie Oost-Vlaande- sommige instellingen zich toe- ren worden twee dergelijke eigenen, maar die evenwel de hoorzittingen georganizeerd, wettelijke bepalingen van dc waarvan er een plaats heeft te verblijfsvoorwaarden te buiten Dendermonde op zaterdag 19 gaan. Daarbij komt dan nog november in de zaal Trefpunt, dat op het Ministerie van Ge- Bogaerdstraat 24 te Dender- zin en Welzijnszorg de laatste monde met aanvang om 14.00 l^and werd gelegd aan nieuwe uur. maatregelen, waaruit blijkt dat Op deze hoorzitting worden de de bewoners van een instelling nieuwe plannen van mevrouw minder bestaanszekerheid Steyaert doorgelicht en wordt gaan krijgen. Het ouderkomi- dieper ingegaan op de vragen: tee van KVG blijft er echter wat is een aanwezigheidsdag, bij dat alle voorstellen of te en wat krijgt men voor zijn geld? Ook het Fonds 81, de subsidiëring van de instellin gen wordt toegelicht. Een der de vraag die dan aan de orde komt is: ouders krijgen vaak een 'vraag' of 'opdracht' voor een 'extra-bijdrage' aan de in stelling en stellen vragen als mag dat? moet dat? en kan dat zo maar? Om de weg tot in spraak te openen doet hel oc- derkomitee van KVG eenaj» tal voorstellen. Na de kolw- pauze is er gelegenheid tot kussie en vragen stellen. Voor meer informatie kan^ terecht bij KVG, Sekrctarrt Peperstraat 2 te 9000 «s (091-24.12.12). Dendem een ja; Bikomen belangt daare minder Boon v. hm als Fibres wikkelin de eil; kvzw Fit J. nict-gi leun verlc wwprojcl lindustrii lp deze «nsen tei fflkelijket mi lot wet nemen, ding op hi m. tui: pal de out de al je. een ogen bev Plaatselijk middelen. TNS-lrans Ceiam. D nstig Zuic ïaasmigra gering eet wtenvan je verstat otrooud 1 niet bouwbare Aktie Boston: Grembergen help In Grembergen wordt er tijdens het weekend een aktie gevoerd met als tema «Aktie Boston: Grembergen help». Mevrouw Gerard Verhelst-De Rechter lijdt aan een uitzonderlijke kwaal en voor een betere kans op volledig herstel is deze 35-jarige moeder aangewezen op een verdere behandeling in de universiteitskliniek van Boston. Dat deze behandeling een zeer zware financiële last betekent voor het betrokken gezin, zal niemand verwon deren. Daarom wordt er een «Aktie Boston: Grembergen helpt» georganizeerd. Vrijwilligers zullen zich bij dc bewoners van Grembergen melden om bijdragen in tc zamelen. Men kan ook zijn financiële bijdrage storten op rekening nummer 001-1353496-34 van de Aktie Boston: Grembergen helpt. Gerard Verhelst is de vroegere stervoetballer van KAV Dendermonde en de ex-trainer van SK Grembergen. Dit is de itemit-p

De Voorpost | 1983 | | pagina 2