talrijke gelauwerden bij Tai Jutsu Kwai Sint-Niklaas ANDRE VAN AVERMAET UIT ZELE: VOORTDURENDE QUIEVRAIN-OPGANG! Schotse klappen voor Belgisch klubvoetbal Drie Waaslanders in kwartfinales )e Voorpost lA^fiEVECHTSSPORTEN~^~ en Gina De Middelaere (blau we gordels). Kristien Jansscns (6- KYÜ), Vera en Nadine De Pauw (beiden T KYU). Enke le minder dan 10-jarigen wer den door Joe Vanhacvere ook bij de huldiging betrokken (stijl Jiu-Jutsu): Alain en Serge De Puysseleyr als gele gordels en Mataria Verspreet (witte gordel). Echter nog geen volle dige lijst der bekroonde klub- ledcn van Tai Jutsu Kwai Sint- Niklaas, dat nu al voor meer dere demonstratieavonden werd gevraagd. Roger Van Laere gordels en diploma's uitgereikt, (dw) St. -Niklaas werden DUIVENSPORT Op het vlak van verzorging en ze gezond houden wordt tc Hansevelde niets onverlet gelaten. Vóór het koppelen en vóór het spelen wordt de dierenarts geraadpleegd. Hij wil zeker zijn dat op het moment dat de twee voornaamste opdrachten van een duif: kweken en vliegen, worden aangevat hij op een gezonde lei kan beginnen. Voor de voeding betrouwt André op de koerante handels mengelingen en daarin gaat hij met de seizoenen mee. Voor de jonge duiven wordt er af en toe wel wat gerst aan toegevoegd Voor het hok worden er groenten geplant, waar de duiven naar. hartelust kunnen pikken De Hanseveldenaar beschikt over tuinhokken. die dage lijks worden gereinigd. De vochtigheid wordt er uit geweerd met een steuntje van warmteplaten. Want droog te is belangrijk om de duiven gezond tc houden Ziekte via de drinkpot wordt zoveel mogelijk uitgeschakeld door ze dagelijks uit tc schuren. De Quiévrainkoning 1983 is voorstander van vroege kweek zowel bij kwekers als bij vliegers. De vliegers brengen twee ronden jongen na elkaar groot. De jaarlingen worden beperkt tot één jong in nest per ronde. Enkele uitslagen van jonge duiven: 5.6: 324 jonge: 1 2 10 20 31 32 37 45 48 51 52 57 94 95 96 1238 140 148 149 155 (20 prijzen van 24 d.) 10.8. 350 jonge: 15 33 43 45 51 53 64 84 90 100 104 112 121 131 136 148 170 (17 pr vn 20) 17.8: 300 jonge: 8 12 14 21 28 37 47 50 65 72 83 111 122 126 130 133 (17 pr van 20) 25.9: 319 jonge: 4 6 12 15 26 29 (6 pr van 8 duiven) BENO In enkele sportseizocnen heeft de Hanseveldenaar zich opgewerkt tot een sterk Quicvrainspelér. Het is pas sedert 1976 dat hij met het duivelspel begon en onmiddellijk kon hij zich klasseren op de meest begeerde plaatsen van de- uitslag. De goede aanloop met de jonge duiven heeft hij achteraf bevestigd in het weduwschapspel. André heeft zich om zover te komen heel wat inspanningen getroost. Zijn tekort aan kennis, en dan bijzonder in de beginperio de. kompenseerde hij met een stipte en hygiënische verzorging. Hij heeft de knepen van het vak zelf geleerd door ervaring, een beetje met vallen en opstaan. In het begin probeerde hij alles. Hier en daar werden wat tips opgevangen, maar het is wel zo dat weinige geroetineerde en gereputeerde melkers echt bereid zijn om een nieuwe ling te helpen. In het achterhoofd denkt men dan reeds aan een toekomstige konkurrent. De Hanseveldenaar versaagde niet en uiteindelijk distilleerde hij een eigen vastgesteld systeem en hij vaart er zeker niet slecht bij. André geeft grif tóe dat er een tikkeltje geluk moet mee gemoeid zijn om aan een goede ploeg vliegers te geraken. Hij ging niet uit met de dikke portefeuille, om aan de- goede rassen te geraken. Goede vrienden bezorgden hem goede duiven. Uit eigen gemeente verkreeg hij duiven van Jozef D'Hollander. Daniel Baert. Jozef Vercauteren en via zijn broer Aimé Van Avcrmaet de origine van Paul Christiaens. Avicl De Gucht uit Lokeren. ook al via een familiaal ommetje, en Ackc Kortrijk vulden de kweek- stam aan. Een jonge duiver rechtstreeks van Jozef D'Hollander manifesteerde zich van jongsaf aan als een echte sterke vlicgduif. De eerste jaren was de kweek echter niet om er grote brieven over naar huis te schrijven. De vijfde duivin die Andre er aan koppelde was de goede.'Vertrouwen betekent ook veel. Momenteel is die duiver van 1976 gekoppeld aan een 1980 duivin uit een kruising Paul Christiaens-Aviel De Gucht, de' voortbrenger van de- goede vliegers. Het vlicghok is hoofdzakelijk bevolkt^met zoons of kleinzoons uit dat kwcekkoppel. Het voorbije seizoen is nijzondcr gelukt voor de Quié- vrainspccialist. Naast dertien eerste prijzen behaalde hij in de maatschappij Verbroedering te Zele-Huivelde ook de koningstitel en asduifjaarling. met 10 prijzen uit tien vluchten De kwaliteit van zijn kolonie heeft hij verder dan de eigen maatschappij geëtaleerd. In de septemberperiode van de kermisvluchtcn in de omliggende gemeenten werd hij telkens bij de beste melkers geciteerd Duivensport: André Vun Avermae, behalen. VOETBAL test (bruine gordel). Mark fffff Mulder. Patrick Quintelier b Lucicn Vacle (een drietal itlijkè klubledcn kwamen BEKERVOETBAL tot aan bod: Maria Fontevn Het Belgisch voetbal kreeg een serieuze Europese opdoffer. Landskampioen Standard en be kerhouder Beveren werden door hun Schotse tegenstanders aar dig om de oren geslagen en in Antwerpen kon de 'Great Old' zelden een vuist maken tegen het Franse Lens. kans. De Klaasjes mogen Luik Vooral de Schotse resultaten lij- thuis partij geven en al speelde gen 0p het eerste gezicht erg Waseige vorig weekeind op Lo- verwonderlijk maar voor wie een keren erg sterk, toch moet Luik van beide Schotse belevenissen voor een gemotiveerde Sint- meemaakte wordt alles heel be- Niklase ploeg inderdaad een grijpelijk. Zowel Standard als haalbare kaart zijn. Beveren botsten op een uitzon- Beveren. Lokeren en Sint- derlijk sterk klubelftal. Dundee Niklaas, de drie groten van het en Aberdeen toonden wat mo- Waas lands voetbal in de vol- Bern voetbal inhoudt. Snel. vi- gende ronde van het Belgisch riel, goed gekonstrueerd en bekervoetbal. Men komt dan m technisch hoogstaand voetbal, de kwartfinales. Drie op de jje Schotse manier van spelen acht klubs dus. Het zou erg herinnerde aan de wijze waarop mooi zijn. En de respektievclij jn de juten zeventig Nederlandse ke penningmeesters wrijven ui klubelftallen van het ene sukses ongeduldig in de handen wam naar het andere stormden. Ne- een Waas derby lijkt dan rtiei dcrland viel toen terug, België uitgesloten. Vooral in Beveren ygi er nu niet beter aan toe. en Lokeren is men daarvan Op klubniveau hebben de Belgi- trouwens nu al bijna zeker. Sche voetballers een grote stap (H.A.) moeten terugzetten. Vorig jaar was er nog Standard en Water schei die tot in de eindfase mee- gingen. Nu blijft er nog alleen Anderlecht. De ploeg die in de "*U Wamm kompetitie moeizaam verder de twee ligareeksen vun ons vaderlands voetbal. En het lijkt mogelijk dat hel Waasland ook erg hoog scoort in de Belgische bekerkompeti tie. Guy Thvs. al van vroeger een graaggeziene gast op Beve ren. stuurde Heinz Schönber- ger en zijn maats voor de acht ste finale naar het Brusselse RW DM en niemand voorspelt geel-blauw veel moeilijkheden met dal uitstapje Lokeren mag. net als vorig jaar. naar Sint-Truiden. de ploeg van hierboven inderdaad en kon toen de kanaries erg makkelijk met 3-0 wippen. Wellicht wordt dat nu wat moeilijker maar liet lijkt er toch op dat Lokeren vooral moet zorgen voorbij meester Wilfried Van Moer te komen. Sint-Niklaas kreeg van Guy Thvs ook een serieuze ille rechtgeaarde voelbal- itjhebber weel pnieuw waar 'm Waasland ergens gelegen is. lm bij de start van de huidige hmpetitie zijn de ogen van mbdmmded België immers opbel'Zoete Land van Waas» gricht. SK Beveren lijkt door niemand te stoppen en de Be- wenaars beginnen bijna zelf te geloven dat een tweede nationa le biel mogelijk is en Sint-Ni- llaas voert al weken het kom- mmdo in tweede afdeling, leek ■eg makkelijk zijn eerste perio- leiitel ic grijpen, maar moest bijSint-Truiden ervaren dat het ul van de beer niet... jaja: Alleen Lokeren kon tot nogtoe winig op de grasmat zetten maar de trikolorcn kunnen bienoor inderdaad wel een mlal verontschuldigingen in roepen. Het Waasland boven in Hugo Aerts Duivenmaatschappij De Bie (Appels) heeft ook vrouwelijke sypathisanten. Twee dames zowaar een duif te voorschijn uit hun handtas! tc) myo7kamnmChappii V"Redering (Zele) r. oyon-kampwenen m da bloemetjes, (gvw) hun lokaal Ons Huishun Quiévrain- KAPSALON GEORGES Schonk nieuwe spelersuitrusting aan de Junioresploeg van S.K. Berlare. ze wonnen tegen leider Wieze met 4-3 cijfers Adres: Pater Heirmanshoek 13, Berlare - Tel. 052/42.44.56

De Voorpost | 1983 | | pagina 39