Financien aan de orde te Lebbeke Collegeklap Kriskras doorheen Lebbeekse raadszitting Collegeklap De Voorpost 18.11.1983 - 5 njdens de jongste Lebbeekse raadszitting werd vry Lbreid gepraat over het financieel beleid van de meente. Besloten werd niet alleen de opcentiemen op de rovinciaie belasting op de drijfkracht noodgedwon- benadrukte financieschepen De Gucht te verho- gok het saneringsplan werd even noodgedwongen aangepast. Bovendien werden twee begrotingswijzigin- één in buitengewone en één in gewone dienst «Igekeurd. materie werd zo grondig maar noodgedwongen bij Leoakt dat sommige raads- gebrek aan inzicht de voorkeur En Wrikbaar genoeg kregen aan gaven een extra-iange pipi- E doorheen de vaak tech- uitstap te maken of de bar op kch ere ingewikkelde bespre- te zoeken. Waar klaarblijke- r" n te worstelen en er dan lijk zeer interessante klap ver- Pers op visite bij Lebbeekse schepencollege +0P 18 augustus j.l. greep in de Provinciale Technische Dienst der gebouwen te Gent. de aanbesteding plaats voor de bouw van het OCMW-bejaardentehuis te Lebbeke Waar een bedrag voorzien was van 57 miljoen, bedroeg heilaagste van de in totaal 21 aanbiedingen 43.525.501 F. Dit voor de bouw en de wegenis. Het ontwerp voorziet een kapaciteit van 90 bedden, verhoogd met zes bedden bestemd voor de religieuzen; bedden die mettertijd in de algemene kapaciteit zullen opgenomen worden. Voor 15 december moet nu de beslissing vallen of de aanbesteding aanvaard wordt, legde schepen Tirez uit. De verdere realisatie hangt o.a. af van de kredieten welke de nationale voogdijoverheid voor 19S4 zal voorzien. De Gemeentelijke Muziekschool, aldus onderwijssche- pen Franqois De Ridder, telt dit schooljaar 383 ingeschre- «n leerlingen en 680 kursisten Vorig jaar waren dat 389 leerlingen en 650 kursisten. De kursus toneel, drie lesuren en met betoelaagbaar, sneuvelde. De slagwerkklas werd ondergebracht in een zaal die door de gemeentelijke technische dienst werd gebruikt Het gemeentelijk lager onderwijs wordt bevolkt door 108 jongens en 122 meisjes, één leerling meer dan vorig jaar Een aangroei van twintig kleuters van 132 naar 152 resulteerde in een winst van één kleuterklas. Wat het gebruik van de omleidingsweg betreft, deelde burgemeester Moeyersoon mee. dat totnogtoe geen telling uitgevoerd werd naar het gebruik van deze weg. De burgemeester benadrukte wel de rol die de weg vervult roor de weggebruikers die richting Wieze en Denderbelle rijden en het nut ervan in momenten dat het centrum van de gemeente gebruikt wordt voor manifestaties allerhand. Maximaal wordt van de weg nog geen gebruik gemaakt, gaf Moeyersoon toe. Daartoe zullen we moeten wachten op het plaatsen van de vereiste verkeersborden nota un steller; wat in de loop van vorige week gebeurde en cp de aanleg, ter hoogte van de uitmonding op de Bnisselsesteenweg van een extra-rijvak, dat het voorsorte ren makkelijker zou maken. t Sinds enige tijd maakte schepen Tirez bekend, is in de gemeente een team milieuwerkers aan de slag. Samenge teld uit één geschoold vakman en uit vier handlangers. Hun opdracht omvat o.a. het nazicht van de wegels, het lokaliseren en verwijderen van sluikstorten, een onder zoek naar een plaats waar grond zou kunnen gestockeerd worden enz. Aktiei waren ze reeds met het schoonmaken van de zybcimen van de omleidingsweg en met het schoonmaken van de omgeving van de glaskontainers. Tijdens de Allerheiligendagen werden ze aan het werk gezet op het kerkhof Geruchten als zouden thesaurieproblemen leiden tot het niet uitbetalen van de wedden van het gemeentelijk personeel, werden door Financieschepen Karei De Gucht ontkend. Totnogtoe zijn we onze verplichtingen steeds nagekomen, aldus de% schepen. Dat zullen we in de toekomst evenzeer doen. Ook tegenover de zelfstandigen die ons materiaal en diensten leveren. Van belang daar omtrent is wel dat we zo vlug mogelijk een consolidatiele- ning van 25 miljoen toegekend krijgen. Wie geïnteresseerd is in een inventaris van de Lebbeek se buurtwegels en dat zijn er heel wat. want Lebbeke telt er 358, Wieze 91 en Denderbelle 58 genummerde althans kan hiervoor terecht op de gemeentelijke technische dienst. Al enkele jaren, vernamen we van schepen Tirez, doet de gemeente een beroep op de Bomenbank om gratis plantoverschotten te bekomen. Enkele tijd geleden wer den we op de hoogte gebracht dat we in de loop van 1984 tullen vernemen of we een deel van die gratis koek zullen krijgen. Het college is wel van plan aanplantingen te verrichten. O.a. langsheen de muur van het Toreken en de Bierboom, waar geleide linde zal aangepland worden, op het Kerkplein te Wieze waar bolaccacia's komen en langsheen de Sasbaan. waar knotwilgen in de grond zullen gestopt worden. Van dc wegwijzers die ooit. in het kader van het Jaar van het Dorp. langsheen enkele wandelwegen geïnstalleerd werden en die daar nu verdwe nen zijn, bevinden er zich een paar in de magazijnen van dc Gemeentelijk Muziekschool. Andere blijken spoorloos verdwenen te zijn. De bebloemingsaktie die ooit in bepaalde straten van de gemeente, via het plaatsen van bloembakken dan. gevoerd *erd. droeg niet eenieders goedkeuring weg. aldus sche pen Tirez. Dit informatie ingewonnen bij de bewoners van de Albert I-straat, waar de meeste bakken geïnstaleerd waren, bleek dat 70% van de bewoners contra was. Nu in bewuste straat gedeeltelijk parkeren op het voetpad toegelaten is, zijn alle bloembakken verdwenen. Schepen Tirez benadrukte overigens de noodzaak van het prive-initiatief terzake Als het op de bloemetjes buiten zetten aankomt, aldus de schepen, mag niet alle heil van net gemeentebestuur verwacht worden. De bewoners moeten ook zelf het initiatief nemen. Wat de gekontesteerdc zandwinning in Belle-Broek betreft, konden we vernemen dat de aanvrager nu om een vergunning 1ste kategorie verzocht heeft. Bij de provincia le overheid. Het dossier zou zich momenteel op de diensten van minister Akkermans bevinden. Op 3 november jl. kwam dc verkeerskommissie voor het wnt samen. Besloten werd de verkeersregeling op het Wiezeplein zo spoedig mogelijk te klaren en ook een verkeerscirculatie op het Lebbeekse Dorpsplein boor te drukken Het verkeer zou dan uitsluitend langs een zijde kant Sneeuwwitje op en af het Dorpsplein gtttuurd worden, terwijl de inrit langs de kant Gemeen tehuis, zou afgesloten worden. Dit o.a. om de mensen die och vanaf de parkeerplaatsen naar het gemeentehuis begeven, veilig het plein te laten oversteken. e Vredesboom in de Leo Duboisstraat zo blijkt uit een onderzoek is nog gezond van lijf en leden. Het enige wat die boom vraagt is een betere verluchting voor zijn wortels. Daartoe zal de grond er vlak omheen losgemaakt worden en zullen de verkeersplaten en de bank, die er zich momenteel bevinden, verwijderd worden. <m!ÜP 2,' novcrnbcr, aldus schepen Hiel, grijpt de aanbeste- <*b|g plaats voor de bouw van 21 woningen in de op te richten teld werd. Karei De Gucht: Kritiek aan het adres van voogdijminister Galle Omdat het ene probleem het andere de hand gaf, stelde schepen De Gucht voor, de vier agendapunten met betrek king tot de gemeentelijke fi nancien globaal toe te lichten En kondigde hij meteen aan, dat ingevolge het sanerings plan, de gemeente verplicht- wordt, voor 1983, de gemeen telijke opcentiemen op de pro vinciale belasting op de drijfkracht op te voeren van 400 naar 1.000. De opcentie men op tewerkgestelde perso neel stelde hij voor ongewij zigd te laten. Zo spoedig mo gelijk, voegde de schepen er meteen aan toe, zullen echter de opcentiemen op de drijf kracht op het oorspronkelijke peil teruggebracht worden en de opcentiemen op het perso neel zullen, vanaf 1984, ge schrapt worden. De verhoging noemde hij erder nog een op gedrongen maatregel. Passen we de verhoging niet toe, dan lopen we gevaar dat de begro tingswijziging geweigerd wordt en dat onze Konsolidatlele- ning gebloKkeerd wordt. Het standpunt van minister Galle dat dc «deficitaire» ge meenten de gemeentelijke op centiemen. wat drijfkracht be treft, tot 1000 moeten optrek ken, noemde de schepen «niet koreekt». Omdat, legde hij uit. uit de begroting blijkt dat de gemeente, via besparingen en belastingverhoging, zeer grote inspanningen gelverd heeft om een sluitende begro ting in te dienen. De tekorten die de begroting nu nog ver toont zijn uitsluitend te wijten aan de tekorten opgelopen tij dens vorige dienstjaren. Op deze verplichting van mi nister Galle. konden we op twee manieren reageren, aldus de financieschepen. Ofwel de 1000 opcentiemen niet goed keuren en bij de Raad van Staten in beroep gaan. Met het gevaar weliswaar op korte ter mijn gekonfronteerd te wor den met een blokkering van de gemeentelijke financiën, het niet kunnen betalen van factu ren enz. Ofwel de 1000 nood gedwongen doorvoeren en meteen o.a. over de zekerheid beschikken van de sociaal-fa- kultatieve uitgaven blijvend uitgekeerd kunnen worden. Daarbij vanzelfsprekend niet nalatend de politieke verant woordelijkheid van de verho ging te leggen op de schouders van de minister die met het toezicht op de gemeenten be last is. In casu minister Galle, die deze verplichting oplegde op basis van een ideologische overtuigingen en niet op basis van een korrekte financiële analyse. Als oorzaken van het niet aan vaarden van het door de ge meente voorgestelde sane ringsplan. haalde Karei De Gucht de mali aan die het plan, wat betreft 1986 en 1987, vertoont. Daarom zal. wat die jaren betreft, naar bijkomende middelen gezocht worden. Hetzij door een verhoging van de personenbelasting, hetzij door een verhoging van de op centiemen op de onroerende voorheffing, hetzij door de in voering van een andere belas ting o.a. urbanisatiebelasting). Willy Van Vossole: Meerder heid neemt hypokriete houding In zijn reactie op het betoog van Karei De Gucht noemde oppositielid Willy Van Vossole de houding van de meerder heid «dubbelx-hypokriet. Dit omdat de opcentiemen pas verhoogd worden, onder de paraplu van de hogere over heid en de centen, vanaf het ogenblik dat ze geïnd worden, opnieuw uitgegeven worden. De financiële problemen, al dus het SP-raadslid, laten de gemeente niet los. Dat we op nieuw met begrotingswijzigin gen gekonfronteerd worden, bewijst het failliet van het be grotingsbeleid. Het sanerings plan werd voorgesteld als «het» van «het», werd gepre zen om zijn realisme. De be lastingen zouden niet ver hoogd worden. En dat. bena drukte Van Vossole. terwijl het plan gewoon gebouwd was op drijfzand. Gewoon een dubbeltje op z'n kant was. Iedereen wist overigens dat een saneringsplan niet met ma li ingediend mocht worden. En toch is het gebeurd. Zonder rekening te houden met de voorstellen en bemerkingen van de oppositie. Men blijft dus maar aanmod deren te Lebbeke, besloot in- tcrpellant. Het nieuw voorge stelde saneringsplan deugt op nieuw niet en mijn berekenin gen vertonen andere resultaten van deze voorgesteld door de meerderheid. Lebbeke is bo vendien één van de duurste gemeenten in Vlaanderen ge worden. En vanaf 1985 staat ons nog een en ander te wach ten; 9% personenbelasting, 2000 opcentiemen op de on roerende voorheffing, een ur banisatiebelasting. Johan De Mol: saneringsplan is waardeloos dokument Het voorliggende sanerings plan, aldus Johan De Mol, wordt gekenmerkt door beper kingen van sommige uitgaven en het verhogen van de inkom sten. Konkrete maatregelen zijn er enkel voor de inkom stenzijde: verhogen van belas tingen en retributie, het kreé- ren van nieuwe belastingen, terwijl ten aanzien van de be sparingen op geen enkele wijze vermeld wordt hoe die zullen gerealiseerd worden. Tenzij men maatregelen als het gelei delijk afvloeien van tijdelijk personeel. tewerkgestelde werklozen, het niet meer ver vangen van op rust gestelde personeelsleden, serieus kan nemen. Hoe kan de dienst voortaan verzekerd worden, vroeg de VU-woordvoerder zich af. Of wel bestaat er nu een overtal aan personeelsleden, ofwel zullen de voorgestelde maatre gelen een ontwrichting van de administratie en een verslech tering van de dienstverlening tot gevolg hebben Ten aan zien van de werkingskosten zijn twee opmerkingen moge lijk. vervolgde Johan De Mol. Op de zeer hoge bedragen wordt een klein stijgingsper centage toegepast, terwijl ner gens wordt aangeduid hoe dit stijgingspercentage in de hand wordt gehouden. Om uit de penarie te geraken, besloot intcrpellant. is drin gend een beleidsvisie nodig. De keuzen die men maakt moeten enerzijds duidelijk en anderzijds voldoende uitge werkt zijn. Zoniet is dit sane ringsplan een waardeloos stuk. dat evenveel waarde bezit als de energienota's. Arie Abbeloos van zijn kant herhaalde dat de verhoging van de opcentiemen op dc drijfkracht enkel doorgevoerd werd omdat die maatregel op gedrongen werd ert nadat Ka- rel De Gucht de VU-tussen- dienst een boni vertoont van wachten om' te zien hoe de komst bestempelde als een 24 miljoen, dat de 16 miljoen financiële toestand van de ge- herhaling van vroeger aange- schulden van het vorig dienst- meente er uitziet, maakte hij haalde argumenten, stelde jaar weg gewerkt zijn. Met een eind aan de diskussie. schepen Hiel vast dat de ge- deze nuchtere cijfers en het meentebegroting in gewone voorstel de rekening 84 af te Pierre Van Rosten Buggenhout. De nieuwe Jozef Vinckestraat is ingehuldigd te Buggenhout (v) Buggenhout. Heel wat vaderlandslievende verenigingen woonden de plechtigheid bij het onthullen van de gedenkstenen van twee oud-strijders (v) u M-'t Rot. (de ruimte tussen de Langestraat, C ,®ldcs"aat> de Yzerwegstraat en Nayers wal). Dit aantal kan achteraf eventueel nog uitgebreid worden met 8 woningen. Het aanbod omvat vijf types van woningen, ouwheer is dc Gewestelijke Landmaatschappij. Pierre Van Rossem Omdat, zo legde VU-raadslid Karei Uyttersprot uit, de gemeente deel uitmaakt van verschillende interkommunales, waarin beslissingen genomen worden die de gemeente binden, stel ik voor dat de gemeenteraadsleden die van deze interkommunales deel uitmaken, de gemeenteraad regelmatig na iedere belangrijke vergadering waarin de belangen van Lebbeke aan bod kwamen en zeker na de algemene vergadering op de hoogte houdt van wat er in de schoot van die interkommunales beslist werd. Dat aanzien wij als vanzelfsprekend, meende burgemeester Moeyersoon. Da's ook mijn idee, voegde raadslid Abbeloos eraan toe. We hebben voorheen op dat vlak trouwens nooit iets moeten ontberen Het jaarverslag kregen we steeds in handen. Daarnaast mag niet uit het oog verloren worden dat bepaalde beslissingen niet bekend gemaakt mogen worden. Het wegdek van de Dries te Denderbelle bevindt zich in slechte staat aldus Johan De Mol. Bepaalde betonfragmenten zijn een tiental centimeter opgetild, andere verzakt. Deze toestand verslechtert steeds, doordat de krimp- en uitzettingsvoegen haast totaal verdwe nen zijn. De afwatering van de weg kan bovendien niet degelijk meer gebeuren. Een dringend optreden is dan ook noodzakelijk, om verdere beschadiging te voorkomen. Aan de gemeentelijke technische dienst zou de opdracht kunnen worden gegeven, een ontwerp terzake op te stellen. In zijn antwoord beklemtoonde schépen van openbare werken André Tirez, dat er in de gemeente heel wat dringender werken moeten uitgevoerd worden. De grootste oorzaak van de slechte staat van het wegdek op de Dries zijn de overstromingen, aldus de schepen. Een voorlopige schatting van het herstel van de betonstroken het verbrijzelen ervan en het bedekken met een nieuwe laag zou tot vijf miljoen frank oplopen. En dergelijke uitgave kunnen wij ons. gezien de financiële toestand van de gemeente, niet permitteren. Beslist niet in de nabije toekomst Wat er wel zal gebeuren is het vullen van de krimpvoegen en het verhelpen aan de wateroverlast. De gedeeltelijke afschaffing van wegel nr. 140, ergens op het Bremenhulleken gesitueerd, dit op aanvraag van G. Van der Steen en R. Leunis werd door iedereen negatief geadviseerd. Tegen de afschaffing werden weliswaar geen bezwaarschriften ingediend, maar, lichtte schepen Tirez toe, je zal ons voortaan aanvragen tot afschaffing van wegels nog heel zelden gunstig zien adviseren. De oppositie sloot zich bij het voorstel aan. Clement Vlassenroot signaleerde nog dat betrokken wegel achteraan moet opengemaakt worden. Van het Polderbestuur Vlassenbroek belandde op het gemeentehuis een voorstel tot het uitvoeren van onderhoudswerken aan de beek die loopt vanaf de Poelstraat, onder de Baasrodestraat, naar de polder te Dendermonde. De gemeentelijke tussenkomst in deze werken zou 43.707 F bedragen. De begrotingswijzigingen nr 1 in gewone dienst en nr.;2 in buitengewone dienst van het OCMW, voor het dienstjaar 1983. werden goedgekeurd. Enkel de VU-fraktie onthield zich. De wijzigingen lichtte financieschepen De Gucht toe. zijn binnen de oorspronkelijke enveloppe gebleven en komen in hoofdzaak neer op het verhogen van de bedragen voorzien voor het uitkeren van het bestaansminimum. In zijn bemerkingen omtrent de voorgestelde wijzigingen had 'Johan De Mol het allereerst over terugbetalingen, benadrukte hij verder dat de VU-kritiek op de oorspronkelijke begroting nu bewaarheid werd en uitte hij kritiek op het feit dat «Villa Hofman», in de Heizijdestraat. door het OCMW gehuurd en voorzien van een centrale verwarmingsinstal latie. slechts door één kostganger bewoond wordt Schepen A. Tirez benadrukte in zijn antwoord dat tussen het OCMW en het Ministerie van Volksgezondheid nog altijd een diskussie aan de gang is of deze villa al of niet een uitbreiding is van de kapaciteit van het rustoord. In afwachting van een duidelijk antwoord, wordt daarom gewacht om de bezetting aldaar uit te breiden Waarom werd het gebouw dan oorspronkelijk gehuurd, wilde het VU-raadslid weten. Er worden hier blijkbaar gebouwen gehuurd zonder dat men precies weet wat er mee aangevangen moet worden. Precies hetzelfde wat met het Kwakkejtje gebeurd is. In zijn tussenkomst had Clement Vlassenroot het over het opvallend over- en onderbegro- ten. Het SP-raadslid wees ook op de opvallende stijging die de post voorzien voor het uitkeren van het bestaansminimum vertoont in 1981 werd hiervoor nog een bedrag van 3.150.000 F voorzien, nu staat 6.150.000 F ingeschreven en vroeg ook hoever het stond met het OCMW-saneringsplan. Daarvan zal binnen de week werk gemaakt worden, antwoordde schepen Tirez. Vanuit het college werd het OCMW gevraagd een planning op middellange termijn op te maken, voegde Karei De Gucht er nog aan toe. De vraag van Karei Uyttersprot om de mogelijkheid te krecren het burgerlijk huwelijk voor de bewoners van dc deelgemeenten Wieze en Denderbelle in hun voormalige gemeente tc laten afsluiten, werd negatief beantwoord. Ondanks de fusie, aldus het VU-raadslid. hebben de deelgemeenten gelukkiglijk. hun eigen karakter voor een groot deel behouden. Naast bepaalde diensten o m. de werkloosheidskontrole die nog in de deelgemeenten verleend worden, zouden we dat pakket graag uitgebreid zien O.a met het burgerlijk huwelijk. In zijn antwoord verduidelijkte burgemeester Moeyersoon nog nooit een klacht terzake gehoord te hebben. Integendeel, beklemtoonde de burgemeester, iedereen is tevreden in deze mooie raadszaal in het huwelijk te kunnen treden. Vergeet evenmin, aldus schepen Hiel, dat de raad besliste het ex-gemeentehuis van Wieze te slopen. En dat we aan energiebesparing doen. WEen VU-voorstel van reglement, toegelicht door raadslid J. De Mol, betreffende het houden van exotische in het wild levende dieren, werd eveneens afgewimpeld. Dit voorstel, aldus het VU-raadslid werd door de Dendermondse raad op 15 september jl. unaniem aanvaard. Arie Abbeloos zag in dit reglement ergens een aantasting van de individuele vrijheid en schreef de materie een «nationaal» karakter toe CVP en PVV stemden dan ook tegen De zoveelste poging van VU'er Johan De Mol om de opcentiemen op de rijwielen af tc schaffen, mislukte opnieuw. Deze belasting, lichtte hij toe werd weliswaar voor een periode van vijf jaar vastgesteld, maar kap elk jaar opnieuw aangepast worden. Dus ook afgeschaft. Deze afschaffing wordt ingegeven door het feit dat er andere inkomsten kunnen gevonden worden. Tevens kan gesteld worden dat in publikaties, verkiezingsprogramma's en - pamfletten, duchtig gepleit werd voor de afschaffing ervan. SP-raadslid Vlassenroot steunde De Mols voorstel en drong ook aan naar alternatieve inkomsten te zoeken. Pierre Van Rossem BuggenhouL De twee gedenkstenen die werden onthuld: links die van Otto De Maeyer, rechts die van Jozef Vincke (v) Op visite bij Buggenhouts schepencollege Het Buggenhoutse schepencollege is gestart met de voorbereidende werkzaamheden tot het opstellen van de gemeentebegroting 1984. Eind van dit jaar hoopt men dit dokument aan de raad voor te leggen. Van enige telefoonproblemen zal in de toekomst in de gemeentelijke sporthal geen sprake meer zijn. In de cafetaria werd nu immers ook een toestel geïnstalleerd. Twee jaar geleden reeds werd daartoe een aanvraag geformuleerd, maar pas na herhaaldelijk aandringen bij dé RTT en bij staatssekretaris Mevr. D'Hondt-Van Opdenbosch. kwam het toestel er. Een noodzaak overigens, want omdat het sekretariaat niet bestendig open is, konden telefonische oproepen om een dokter, na een-ongeval tijdens een sportwedstrijd, wel eens problemen stellen. Die zijn nu van de baan. De gemeentelijke sporthal is voortaan dan ook te bereiken via de nummers 33.41.07 (cafetaria) en 33.67.68 (sekretariaat). Omtrent het telefoonverkeer te Buggenhout worden de laatste tijd vaak klachten geformuleerd. Storingen zouden nogal frekwent voorkomen. Ook op dat vlak zal het kollege aandringen dc problemen zo spoedig mogelijk op te lossen. Het kollege maakte ook de cijfers bekend van de schoolbevolking in het gemeentelijk onderwijs. Voor wat betreft het schooljaar 1983-1984. In het lager onderwijs lopen 426 leerlingen uitsluitend jongens school: 252 in h£t centrum en 174 in Opdorp. Aan deze kinderen wordt onderwijs verschaft door 24 leerkrachten. Twee ervan bekleden een halftijdse betrekking Het BLO telt 87 leerlingen en 17 leerkrachten, waaronder zes halftijdse. Wegens het dalend leerlingenaantal viel daar een klas weg. Het BUSO daarentegen 84 leerlingen, 23 leerkrachten, waarvan zes halftijdse wint een klas bij. In de gemeentelijke avondleergangen zijn 264 leerlingen en 295 cursisten ingeschreven en telt men 28 personeelsleden De gemeentelijke muziekschool tenslotte wordt bevolkt door 450 leerlingen 900lcursisten en door 28 personeelsleden. Sinds aldaar het schoolgeld werd ingevoerd, wordt een dalend absenteïsme vastgesteld, blijken de leerlingen beter gemotiveerd en neemt het leerlingenaantal al bij al niet af Wat betreft de vernieuwbouw en nieuwbouw die op stapel staat voor de gemeenteschool te Opdorp, nam schepen Heymans. namens het college, kontakt op met de bevoegde diensten. De plannen vorderen, aldus de schepen. De aanbesteding wordt voorzien in het voorjaar 1984. Tijdens de voorbije Allerheiligenperiode werd vastgesteld dat heel wat grafzerken niet verzorgd worden zoals het hoort en sommige er zelfs verzakt bijliggen. Daarom zal op deze verwaarloosde grafstenen een bericht aangebracht worden, opdat de nabestaanden zouden kunnen kontakt opnemen met de gemeentediensten. Wordt hieraan geen gevolg gegeven, dan zullen deze zerken verwijderd worden Ondertussen werd ook de toegangsweg naar het kerkhof langsheen de spoorweg met steengruis verhard en dus makkelijker toegankelijk gemaakt. Te Buggenhout bleek geen belangstelling te bestaan voor de organisatie van een plaatselijke 11.11.11 .-aktie. Dat bleek althans uit gesprekken tijdens een vergadering georganiseerd door de jeugdraad. Men opteerde er nl. voor het verder blijven opzetten van de vastenvoettochten. Dit ten voordele van eigen missionarissen. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1983 | | pagina 5