Kwarteeuw WV-hostessen in Temse VOO Toerisme in 't Land van Waas: volg de gids "sar* Oud mannenhuis uiteindelijk eigendom van i gemeente Hamme tJSIlif ihi Eerste Vlaams-nationale boekenbeurs VNJ-Hamme Rotary Club Lokeren Wintercyclus 1983-84 Voer-avond van Wase Jonge Leeuwen te Beveren «To 8 - 18.11.1983 - De Voorpost De toeristische instanties in Sint-Niklaas, in de hele Wase regio, blijven allerminst bij de pakken zitten. U vernam al via De Voorpost dat het in de bedoeling zou liggen, volgend jaar een optocht van Wase reuzen op het getouw te zetten, een verruiming van de jubileum-Sinterklaasstoet als het ware; u kwam óók aan de weet dat Henk Cruyssaert uit Tielrode een sympathieke Klaasvaas (geen Klaas Vaak, mensen van zetterij en korrektie...) aanmaakte, Jeuk ge schenk, tof initiatief van de WV; u las zo nu en dan iets over bezoekjes aan Barbierama en De Witte Molen; u vernam dat de stadskernwandelingen in Sint-Niklaas ddnsloegen; u kreeg informatie over het opnieuw erg suksesvolle -vambachtelijk weekendin augustus. Kortom: ze schieten duchtig uit hun krammen bij de VW('s). Wandelingen te boek Hoe schoon is 't Land van Waas? Zéér schoon. Je hoeft maar om je heen te kijken. De Wase toeristische diensten attenderen de Waaslanders, de bezoekers van buiten de regio, graag extra op al dat fraais. Op al dat lekkers ook, op tal van aktiviteiten, ambachtelijke en kulturele evenemen ten. Via publikaties gebeurt dat. Toeristische uitgaven over het gewest, ze tieren welig. De «Rekreatiekrant Land van Waasbijvoorbeeld. Een prettig gelayout overzicht, een gulle gids. Of de «Toeristi sche en rekreatieve kalender», één keer per jaar verschijnt die, er staat in wanneer je wat meemaken kan, en waar. Ondermeer in het toeristische kantoortje aan de Cipierage op de Grote Markt in Sint-Niklaas kan je, tegen een geringe vergoeding, heel wat dokumentatiemateriaal over het Waas land buitmaken: kaarten en stratenplannen, routebeschrij vingen. Te voet, per fiets of met de wagen het gewest verkennen. De brochuurtjes waarin wandel- of fietsroutes aangeduid staan maken het je makkelijk. Op enkele jaren tijd werden enkele tientallen 'paden' uitgegeven. Een vijftal over Sint-Niklaas, vijf ook telkens over Waasmunster en Temse, wel een stuk of acht over Siekene. In elke folder beknopt wat over monumenten en landschappen, ook historische toelichting die niét zwaar op de hand is maar toch essentiële gegevens voorlegt. Enkele jaren geleden had men laten doorscheme ren dat al die brochures samen moesten aanzwellen of uitgroeien tot een heuse wandelgids. In hoeverre dat «Wase Wandelboek» dat begin december voorgesteld wordt en waarover ik, eind juli was het, in één krant al wat lezen kon, een kompilatie is van die brochures, valt af te wachten. Met belangstelling kijk ik uit naar dat boek, dat met medewerking van de VVV-Waasland tot stand komt. Het werd samengesteld door André Govaert en Willem Persoon. Wéér een boek over al dat fraais en monumentaals dat het Land van Waas te bieden heeft. Boeken zijn er nooit genoeg, en de aanpak van dat wandelboek zal wel verschillen van het op initiatief van de Oudheidkundige Kring gerealizeerde boek van Anthony Demey over bouwkunsten 't Land van Waas, dat óók in december wordt voorgesteld. Over het «Wase wandelboek» breng ik volgende week een iets uitgebreider bericht Vorming Nóg een initiatief van de Gewestelijke Vereniging ter Bevordering van het Toerisme in het Land van Waas, de VW-Waasland. Weldra worden kursussen georganizeerd, in samenwerking met de plaatselijke VVV's. De bedoeling daarvan is tweevoudig: enerzijds'toeristische gidsen rekrute ren en vormen, opdat ze zouden kunnen ingeschakeld worden in de opvang én begeleiding van groepen die de streek bezoeken; anderzijds al wie zich voor het toerisme en de toeristische problematiek in het Waasland interesseert konfronteren met de brede waaier van mogelijkheden, van kultuurhistorische trekpleisters. Een wintercyklus is het, zeven woensdagavonden worden ervoor uitgetrokken. De data: 30 november, 14 december, 11 januari, 25 januari, 8 februari, 22 februari en 7 maart (om 20 u. telkens). Natuur en landschap, bouwkundig erfgoed, visies, 'strukturen, ambachten, het komt allemaal aan bod. De lessen worden gegeven in merkwaardige of toeristische gebouwen in de streek; de eerste avond vindt plaats op het Sint-Niklase stadhuis. De lesgevers zijn deskundigen of mensen uit de toeristische praktijk. Bij het kursussenpakket hoort ook een drietal studiebezoe ken: Sint-Niklaas, de Schelde kant en Beveren, Lokeren en het noorden van het Land van Waas. Die vinden plaats op woensdagen 17 maart, 31 maart en 14 april en voor de begeleiding staan de VVV's van ter plekke in. Deelnemen kost niet veel: voor 250 frank zit je goed. Je moet wel tenminste achttien jaar zijn. Wie gediplomeerd wordt krijgt een getuigschrift dat wordt uitgereikt in mei volgend jaar. Wie zich als gids wil aandienen moet eerst in een praktische proef slagen. Inschrijven voor de cyklus kan op de toeristische dienst van hel Sint-Niklase stadhuis (tel. 031776.34.71) of in het toeristisch kantoortje, Grote Markt 45 in Sint-Niklaas (tel. 031777.26.81). Er zit 'beweging' in het Wase toerisme. In Beveren (schepen Goossens en zijn team) maakte men onlangs nog het bilan op, in Temse (schepen De Ryck en zijn mensen) werkt men aan een toeristische inventaris, in Sint-Niklaas (schepen Van Daele en zijn ploeg) weet men blijkbaar zéér van wanten. Door de JCl-Lokeren werden de Lokerse groenzo- nes op leerrijke wijze uitgebouwd, één dezer dagen zijn de VVV-hostessen van Temse in feest, enz. Toerisme in 't Land van Waas, kan dal wel? Beslist. Ook al zit deze regio wat weggedoken en rij je er zo makkelijk voorbij als je van de Antwerpse metropool naar hartje Gent of Brugge moet. Ook al heeft het Land van Waas niet zóveel te bieden misschien als bijvoorbeeld Veurne-Am bacht of de Vlaamse Ardennen Misschien. Want de Wazenaren weten wel beter, ze beseffen dat het goed, gezellig toeven is in «de tuin van Vlaanderendat hier erg veel 'eigens', 'merkwaardigs' te vinden is. Doel bijvoor beeld, met dat kerngeweld dat tegen de molen opklotst. Of Bazel, met die magistraal minzame Barbierbeek en dat artistieke, authentieke dorpscentrum. Of de omgeving van Sinaai en Moerbeke, een oase nog. Of Sint-Niklaas, dat én een orgelmuseum én een kappersmuseum én een grammo foonmuseum én een exlibriskollektie met wereldfaam her bergt, plus nog een resem pittoreske panden, kastelen, kerken en zo. Het Wase toeristische produkt is er en de toeristische infrastruktuur in deze regio blijkt in ruime mate voorhan den. Door de WV('s) worden volop pogingen onderno men om hel Waasland binnen én buiten het gewest aan de man te brengen. Wij van De Voorpost moedigen die initiatieven in sterke mate aan. W.V. Zestig leading ladies Het was in 1958, het jaar van de wereldtentoonstelling te Brussel, dat het Kommissariaat-Generaal voor Toerisme in België een beroep deed op de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer en Toerisme (VW) van Temse om mee te zorgen voor het onthaal van de vele bezoekers die de hoofdstad Brussel niet meer slikken kon. VVV-Temse zette zich hier zeer positief voor in en kon zo b.v. de avond van de «Scheldefeeërie» een massa van 22.000 toeschou wers op de kaai genoteerd worden. In datzelfde jaar opperde de toenmalige WV-sekretaris Martin De Ryck het idee om VW-hostessen in te schake len. Hy kreeg onmiddeliyk de steun van voorzitter dr. Jan Poort en het dagelyks bestuur, nadien gevolgd door de ganse beheerraad van VW-Temse. De bedoeling was, goed pre senterende en intelligente jon gedames aan te werven om bij feesten, plechtigheden en ma nifestaties, de taak van gast vrouwen voor Temse te vervul len. Zij dienden deze funktie onbezoldigd te vervullen, maar kregen van de VW wel het blauwe, met geel afgebiesde uniform (de kleuren van Tem se) en de gele hoedjes. Zij dienden aanvankelijk zelf voor de bijpassende hoge schoen tjes, zwarte handtas en dito handschoenen te zorgen. Nu wordt dit alles door de VVV ter beschikking gesteld, met de steun van het gemeentebestuur van Temse. De eerste hostess die bij WV dienst deed was Lucia Van Damme, een voorname en mooie lerares, die later, na haar huwelijk met een Brit, naar Engeland zou gaan wo nen. Zij werd gevolgd door een charmante en knappe groep van bijna zestig jonge dames, gespreid dan over deze kwarteeuw. De Temse-hostes- sen zouden al vlug hun sporen verdienen en waren steeds weer onvermoeibaar op post. Denken we maar aan de Schel- defeëeries, de Palingfestivals, diverse bezoeken van promi nenten, tentoonstellingen, be geleiden van groepen door de gemeente, diverse voorstellin gen en vooral de topprestatie geleverd in 1969 toen dank zij de Stichting Heraldiek Bene- lux-waarvan Jean Boeykens de spil was, het «Europees kon- gres voor Vlaggenkundigen en Heraldiek» in Temse plaats had en VW-Temse gelast werd met de logistiek (over nachtingen, eetmalen en ont spanningsprogramma's) van dit drie dagen durende evene ment. Toen heeft de toenmali ge ploeg VW-hostessen die dan werd geleid door Josée Van der Stichele de kongres- sisten die tot de diverse hoog ste Europese dignitarissen be hoorden, begeleid en ze te woord gestaan in het Neder lands, Frans, Duits, Engels, Spaans, Portugees. Hun naam en faam ging aldus tot over de landsgrenzen heen. Ook tijdens de Eurogala- koncerten die tien jaar lang hét grootste kulturele evenement van de streek vormden en die bij gebrek aan de nodige finan ciële steun dienden gestopt te worden, waren de VW-hos tessen van de partij. Zo werd de Italiaanse konsul-generaal keurig in zijn moedertaal te woord gestaan, wat ook het geval was voor de ambassa deurs van Groot-Brittannië, de Verenigde Staten van Ameri ka, Duitse Bondsrepubliek, Oostenrijk e.a. Ook buiten Temse stonden de VW-hostessen hun «man netje», in dit geval eigenlijk «hun vrouwtje». Denken we maar even aan Lea Van Dam me die eerste eredame van de «Scheldefee» werd en meerde re malen zelf als Scheldefee in binnen- en buitenland moest optreden; Denise Molinard: Scheldeprinses tijdens de Bloemenkorso te Sint-Niklaas en thans in Australië verblij vend. Diverse verenigingen en ook de Boelwerf deden en doen op de VVV-hostessen een beroep om hun organisa ties meer standing te verlenen; steeds waren de diverse gene raties hostessen lieftallige am bassadrices voor Temse en de mensen van Temse. In zuster stad Eupen zijn ze steeds har telijk welkom en ook in het Nederlandse Montfoort en Willemstad kent men de WV- hostessen van Temse. Nadat van bij het ontstaan tot in 1969 Martin De Ryck zowat als de voedstervader der hostessen had gefungeerd, nam in 1969 Josée Van der Stichele de leiding op zich, nadien en tot bij haar vertrek uit Temse naar Spanje was Odette Vermeülen de door al len op de handen gedragen leidster van de hostessen- groep. Thans werd een «werk- groep hostessen» 6CV0nBiI voorgezeten door Lucille Feil' D A mans, zelf oud-hostess, fe UPil staan door Maria Lobelle Marianne Stroobandt, e\t,j eens oud-hostess. vertegenwd,. etot digsters van het toerisme j iel aantast Temse en de Scheldekaa door hun onbaatzuchtige ii®. -^K.uLuuge in® M de kosi hun charme en dienstvaak Tl, mjn heid. Zij hebben recht nn„„: u"^ loedkering ld, de kost niibeke, E inleggen. 1 heid. Zij hebben rechtop^ «zilveren» grote dankbaar^ en erkentelijkheid, die na wij verhopen naar een «g^ n> «u—o den» apotheose over 25 y De Bont zal leiden. - |tp0|ders a VW-Temse viert zijn |U:, tor er is n lerende hostessen op zaterdsj 19 november. Om 10 uur% den zij plechtig ten geme» tehuize ontvangen en 's avond om 20u30 is er een «ge«| samenzijn» in zaal Waasm»; Cauwerburg, met W Raymond en zijn orkest. 'Uit de geschiedenis leer je het verhaal van je volk', schrijft de betreurde Cyriel Verleyen in de aanhef van zijn jeugdboek 'Vertel eens wat over Vlaanderen'. Een volk dat de wortels ver liest van zijn geschiedkundige groei en ontplooiing is inder daad een volk dat de basis van zijn bestaansrecht verloo chent, is een volk de naam 'volk' niet eens meer waardig. Dat het VNJ-Hamme (Vlaams-Nationaal-Jeugdver- bond) het aandurft een 'Vlaams-Nationale-Boeken- beurs' in te richten is een ge volg van het feit dat ze ook een vormende taak heeft. Hun tijdschrift 'Pilleseintjes' doet veel aan vorming door maan delijks één Vlaamse figuur te belichten. Deze artikeltjes, hoe goed en gevat ze ook zijn, kunnen niet op tegen een boek geschreven door of over een Vlaams figuur. Het is dan ook verheugende vastelling dat er zich, vooral vanwege de jeugd, een groei ende belangstelling manifes teert voor de Vlaams-Nationa le literatuur, voor de histori sche te-boek-stelling van de so ciale, ekonomische en politie ke wording van ons Vlaamse Volk. Onze lektuur bestaat te veel uit komsumptie van cijfers, be schouwingen. en verslagen uit het buitenland. We moeten te rug echte Vlaamse schrijvers leren lezen. Het V.N.J. van Hamme vindt het dan ook een fundamentele plicht tegenover zijn Vlaams- Nationale opvoedende taak aan deze behoefte op een tast bare wijze tegemoet te komen. Het is dan ook niet zonder fierheid dat het VNJ-Hamme u allen uitnodigt op zijn boeken beurs die plaats heeft op 25, 26 en 27 november 1983 in zijn recent geopend meisjesheem, Dendermondsesteenweg 2 te Hamme. Samen met de opening op vrij dag 25 november 1983 om 20 uur een doorlopende diamon tage over het VNJ en de moge lijkheid om een gezellig samen te zitten. Boekenbeurs is zaterdag open: 9.30 tot 20 u. en zondag van 9.30 tot 20 u. Voor vele jeugdverenigingen een welgekomen oplossing Reeds geruime tyd stelde het gemeentebestuur van Ham me, het oud-mannenhuis ter beschikking van de Hamse jeugdverenigingen. Maar omdat het gebouw nog eigen dom was van het OCMW- van Hamme konden geen uitvoerige aanpassingswerken gebeuren. In haar zitting van 18 april 1983 besloot de gemeenteraad het gebouw aan te kopen voor een bedrag van vier miljoen. Men verkreeg de goedkeuring van deze aankoop op 24 oktober II. De heer André Pieters, architekt, werd aangeduid voor het opmaken van een studie voor het uitvoeren van enkele noodzakelijke verbeteringswerken. De heer Laureys kreeg een opdracht voor een studie aangaande de verwarming. nomen en kwam het oud-man nenhuis in de Nieuwstraat vrij. Aankoop De jeugdraad vroeg het ge meentebestuur dit gebouw ter beschikking te stellen van de jeugdverenigingen. Probleem was dat dit kompleks nog steeds eigendom was van het OCMW. Als voorlopige oplos sing werd gedacht de" lokalen te huren, doch dit stuitte op verzet bij de Hogere Over- wijngilde Amphora krijgt hun eigen lokaal. Bovendien kan de ge telijke muziekschool kompleks eveneens over 4 degelijk en noodzakelijk H kaal beschikken en dit in d oude kapel van het rusthuis Hier zullen in de toekomstoj openbare muzickuitvocrioi en examens kunnen plaats-1 vinden. Het jeugdcentrum Nieuwstraat biedt fantast mogelijkheden aan de Ham» jeugd. De aankoop van h« oud rusthuis in de Nieuwstra door de gemeente kan als een zeer goede zaak beschouwd worden. De aankoopprijs «r 4 miljoen is billijk te noemj en niet al te hoog. Boven&s wordt de koopsom aan ea ondergeschikt bestuur. M Hamse OCMW, betaald waar van het financieel tekort doa de gemeente dient bijgepast Zodoende blijft het geld van de gemeente bij de gemeente. Het is zogezegd een financiële nuloperatie. Hamme. Het nieuw jeugdcentrum in de Nieuwstraat. Hier zijn verschillende jeugdveren!- gtngen gevestigd (vh) Zoals op vorige perskonferen- tie van de Lokerse Rotary-club reeds werd uiteengezet gaat jaarlijks veel aandacht uit naar het. lenigen van noden op so ciaal of financieel gebied. Dit jaar wil de Rotary-club spe ciaal het Rode Kruis steunen. Iedereen kent ongetwijfeld de hulpploegen die bij allerlei omstandigheden, door weer en wind, gaande van eerste hulp bij ongevallen, tot dienstverle- nen bij sportmanifestaties, op tochten, wijkkermissen en wijkkoersen op zon- en feest dagen, belangloos ten dienste staan van onze bevolking. Ro tary Lokeren wil hen een ere saluut brengen en de op brengst van de voorstellingen gebracht door de Vlaamse Ex- plorators gaat dan ook volledig naar het aanschaffen van mate riaal voor deze hulpploegen, zodat zij hun taak nog beter kunnen vervullen. Hier volgt het programma van de Vlaamse Explorators: Donderdag 15.12.1983: «Zuid- Afrika» Lichtpunt in donker Afrika?, Luc Serraes-Dirk Van den Heuvel. 26.1.1984: «Sea-fari» Joz. Hol- lenfeltz. 23.2.1984: «Molukken, geuri ge eilanden» Erich Van Gars- se-Marc Tuerlinckx 22.3.1984: «Thailand: in het spoor van de bergstammen» Freddy Michiels-Eric Deca- booter. Abonnementen voor vijf voor stellingen bedragen 500 fr. CJP, studenten en minder-vali- den 350 fr. Losse tickets 120 fr (of 80 fr). De Voerstreek, een prachtig stukje Vlaamse grond midden in Wallonië kennen velen meestal alleen uit nieuwsbeel den over soms ware veldsla gen, die zich in dit doorgaans liefelijk oord hebben afge speeld. Nochtans is deze streek voorbestemd om een oase van absolute rust en stilte te wor den. Maar de Belgische politici beslissen er anders over en slagen er telkens opnieuw in om roet in het eten te gooien en de rust in de Voerstreek te verstoren. Voordracht en dia's Dit hete kommunautair hang ijzer uit de Belgische politiek Voeren is het onderwerp van de eerste aktiviteit van de Wase Jonge Leeuwen te Beve ren. Met medewerking van het Verbond V.O.S.-Land van be veren en het Taal-Aktie-Komi- tee Waasland organiseren de Wase Jonge Leeuwen op vrij dag 25 november a.s. te 20 uur in lokaal Jong Vlaanderen (A. Panisstraat 4, Rijksweg Ant- werpen-Gent) te Beveren een Voer-avond, waarop het pro bleem Voeren in al zijn facet ten zal belicht worden. Als eerste spreker zal TAK- verantwoordelijke Guido Moons een korte inleiding ver zorgen en meteen klare wijn schenken over de redenen van de TAK-akties in de Voer streek. De eregaste op de avond is mevrouw Theunissen. Zij brengt een getuigenis uit Voeren zelf: wat betekent het om als bewuste Vlaming in dit uithoekje van Vlaanderen te wonen en te wérken? Haar relaas en visie op het gebeuren daar zal gepaard gaan met een diamontage over de zes Voer- dorpen. Ter afronding van het officiële gedeelte spreekt sena tor dr. Walter Peeters. Als TAK-militant en Voerwande- laar van het eerste uur is hij bijzonder goed geplaatst om met gezag en kennis van zaken te spreken over de Voersc kwestie. Uiteraard zal hierbij ook de nationale politieke be tekenis van deze streek aan bod komen. Ook het publiek zal niet op zijn honger blijven en mag later op de avond tal van vragen afvuren op de spre kers. K.V.D. Jeugdbewegingen Hamme heeft bijna 23.000 in woners en kent een zeer bloei end verenigingsleven. Naast de vele socio-kulturele, sportverenigingen en vereni gingen voor de derde leeftijd, is er ook een uitgebreide jeugdwerking, verdeeld over een 30-tal jeugdverenigingen. De meeste van deze jeugdbe wegingen coördineren hun werking via de gemeentelijke jeugdraad en/of het jeugdbu- reau. Bij dit adviesorgaan zijn reeds volgende verenigingen aangesloten; VKSJ, Klokhuis, Jeugdatelier Krea, Jeugdwerk- groep H. Familia, KAJ, Scouts, J.KVG, Jeugdhuis Old Chap, De Groeve, Jeugdclub Den Trap, Chiro jongens, Chi- ro meisjes, Chiro Sperato, KLJ Zogge, KLJ Meisjes St.- Anna, KLJ Jongens Moerze- ke, KLJ Meisjes Kastel, KLJ Jongens Kastel, Jeugdatelier Klimop, KLJ Jongens Ham me, KLJ Meisjes Hamme, VNJ. Ook ongeorganiseerden kunnen de vergaderingen van de jeugdraad meemaken en voorstellen doen. Huisvesting Wat de sportverenigingen en de verenigingen voor de derde leeftij betreft, stelden zich geen problemen m.b.t. de huisvesting; Hiervoor waren ofwel geen permanente acco- modaties noodzakelijk ofwel waren de infrastrukturen in mate voorhanden. Voor de socio-kulturele vere nigingen werden een paar jaar geleden de ruime huizen nrs. 2 en 3 in de Peperstraat aange kocht. Deze huizen worden ter beschikking gesteld van de Kulturele Raad en de talrijke, aangesloten groeperingen en voldoen aan de infrastrukture- le behoeften. De Hamse jeugdverenigingen beschikken daarentegen prak tisch over geen infrastruktuur, en hadden dringend nood aan enerzijds nieuwe lokalen en anderzijds betere lokalen. Daarom werd in de schoot van de jeugdraad op 30 november 1981 een werkgroep huisves ting opgericht. Deze werk groep zou op de eerste plaats moeten onderzoeken welke bewegingen nood hadden aan lokalen. Ten tweede moesten die noden uitdrukkelijk om schreven worden. En als derde doel had de werkgroep als taak te zoeken naar oplossingen voor de problemen van de ver schillende bewegingen. Het gemeentebestuur had van bij de aanvang grote interesse voor deze akkomodatieproble- men, en zocht samen met de jeugdraad naar passende op lossingen. De eerste konkrete zaken wer den gerealiseerd in de Zilver berkstraat. Door het vrij ko men van de lokalen van de civiele bescherming werden hier nieuwe mogelijkheden ge schapen. Het gemeentebestuur besliste dan ook deze lokalen ter beschikking te stellen van de jeugdverenigingen. KAJ, KLJ. Scouts en Krea kregen hier lokalen die een degelijke werking van hun ver eniging mogelijk maakten. De ze realisatie was de start van een grondige aanpak van het huisvestingsprobleem Uiteraard besefte men dat met deze, zij het voortreffelijke realisatie, de problematiek slechts ten dele was opgelost. Heel wat andere verenigingen hadden immers ook een aan vraag voor een lokaal gedaan. Er diende dus verder gezocht. Ondertussen werd het nieuwe OCMW-rusthuis in gebruik ge heid. Het gemeentebestuur wenste echter een definitieve oplossing aan de huisvestings problemen te geven en onder handelde verder met het OCMW om het gebouw aan te kopen. Uiteindelijk werd geopteerd om het oud-mannenhuis aan te kopen voor 4 miljoen frank. Deze aankoop kan vele per- spektieven openen. Het gebouw is centraal gelegen in het centrum van de gemeen te, bezit vele lokalen, zodat daadwcrklijk zou kunnen ge sproken worden van een ge meentelijk jeugdcentrum. In overleg met gemeentebe stuur, jeugdbureau en jeugd raad werd een ontwerp van verdeling van de lokalen uitge werkt, in die zin dat iedere vereniging nu over de nodige ruimte zou beschikken om een degelijke werking te waar borgen. Het jeugd-infocentrum, het sekretariaat van de jeugdraad, VOKS, Roodkapjes, De Groeve, jeugdhuis Den Trap, chiro, jeugdatelier 't Hofken, Verbeteringswerken Hoewel het gebouw reeds aardige leeftijd heeft, is toch nog zeer degelijk en kaa het mis sobere aanpassing-' werken worden uitgelxiumi tot een volwaardig en nultij jeugdcentrum. De verbete ringswerken komen bovendia in aanmerking voor een betoe laging van 60% door het minis terie van kuituur, ingevoh* het KB van 22.2.1974. Sché pen Vincart beklemtoonde d:i men zal starten met het dak» repareren. De plans zullen op gesteld worden door de ge meentelijke diensten in samen- werking met architekt Pielen en het zullen alleen de nood» kelijkstc werken zijn die zuil» uitgevoerd worden. De bin-, nentuin zal door de gemeen tediensten opgekuist worden en heraangelegd. Het verwar mingssysteem in een dergelijk oud gebouw, met hoge zolder ing, brengt enkele problemen met zich. Men zal ernaar stre ven om kleine individuele ver warmingscellen te installeren in elk jeugdlokaal. Er word' gedacht aan gasconvecloren met afzonderlijke tellers. De kosten van de verwarmingen elektriciteit zouden ten laste zijn van de jeugdbewegingen Hierover dient er wel nog te worden onderhandeld mei de betrokkenen en dc schepen voor jeugdzorg. (bd) lierooil ormvloei eker de i nek, dat goed al (et dc st helen ge tloedkerir toiteit lel raam «voering amsterie oplossing w worde Ie hebber ttuurgroei eng, vooi «eiken. Ineen eei Hamerkermis in Stekene In de anders zo rustige Hamerstraat was het de zondag van Hamerkermis een drukke bedoening: het was er rommelmarkt, de Sint paradeerde door de straat, een warme luchtballon werd opgelaten en de meisjesgroep «Melisa» uit Wijnegem danste er vrolijk op los... De BeEr_ nu er ui men, na j m. De ti reusachtij «rankert 130 m). lol op de «ilerspie mende h< heeft al u verhogini zend jaai das wel betWatc ben spec: kunstwet gevolgen zijn. De wieb beneden zend tor wegen s gevaarte problem stand di boven d' zakken 'Een mi Mntium moet sti samenge dienst e recent g de Ludc gcmeenl eerst sir mogelijl op de 5 besliste van het 'isch Mi Agalev- gaschro ernstige werd, h gaschro toria v; nieuw 1 nen. 0 bekijke Guur "Het n De Bic

De Voorpost | 1983 | | pagina 8