mm OUOEGEM - BOONWIJK 2-1 Van Hauwermeiren en Vercauteren legden de zege vast SPARTA BUGGENHOUT - WAASMUNSTER 3-0 Voor het eerst wapperen de vlaggen te Buggenhout! GREMBERGEN - HAASDONK 1-3 Luc Van Der Jeugt knalt drie keer raak STEKENE - OPSTAL: 2-0 Marc Van Stappen geeft doelpunten aan BAASRDDE - LUTTERZELE 3-2 MERE - VLIERZELE: 1-! Rik D'Haen reageert op de uitdaging waar blijft de eerste zei EXCELSIOR - BERLARE: 4-0 BAZEL - Si. KLINGE: 1-1 Niks op aan te merken Uitsluitend strafschopdoelpunten BAMBRU6GE - HERDERSEM: 2-1 Afwerkers gevraagd KRUIBEKE - KALLO: 6-0 Eindelijk een monsterscore op eigen ve 30 - 25.11.1983 - De Voorpost 4 3'Provinciale Het is er uiteindelijk van gekomen. Sparta Buggenhout heeft voor het eerst in deze kompetitie een wedstrijd gewonnen. Voor het eerst heerste er in Buggenhout vrolijke stemming. Het spook van de degradatie naar vierde provinciale was immers de laatste twee weken al een paar keer opgedoken. Wat een ramp zou dat geweest zijn voor de Buggenhoutse centrumploeg. Het kan nog allemaal maar zover is het nog niet! «Wij zijn op goede weg» zegt een tevreden sekretaris Freddy De Bisschop. «Onze gekwets ten hebben we gerekupereerd. Patrick Verheyden is terug naar de schaapstal gekeerd en alleen Dré Turneer ontbrak nog in de ploeg. Hij doet al licht nu zondag zijn wederop- treden in De Klinge. We ver wachten veel van hem. Hij is tenslotte een speler die vorig seizoen nog geregeld mee speelde in eerste provinciale. Dergelijke voetballers moeten bekwaam zijn om de ploeg in zijn geheel op te tillen en min der ervaren en bekwame spe lers stimulansen te geven en hen wat bij te brengen. De 3-0 zege die we tot stand brachten, moetwel wat gerela tiveerd worden. Daarmee wil ik geen afbreuk doen aan de verdiensten van de spelers, maar wel de objektiviteit laten zegevieren, (nvdr. wat we al tijd gewoon zijn geweest van de Buggenhoutse sekretaris). «Eerst en vooral» aldus Freddy De Bisschop» is met Sparta Waasmunster allicht een ern stig degradatiekandidaat ge kend. Die ploeg liet op mij een hopeloze indruk. Zo slecht had ik het niet verwacht. Het is natuurlijk niet aan mij om an dersmans rekening te maken, maar dat is toch de konklusie die ik er aan vastknoop, na wat ik vorige zondag heb gezien. Een tweede aspekt is dat we deze keer de kansèn groten deels hebben benut. Dat was in het verleden niet altijd het geval. Al bij de aanvangsmi- nuut kwamen we tot scoren toen Guy Aga een nummertje opvoerde, vervolgens naar Pa trick Verheyden doorgaf, die kon besluiten. Mare De Meester deed het voorberei dende tot een doelpunt van Mare Meert. Patrick Verhey den en Frankie Rogi nadien nog eens Langs de andere kar ook onze doelman opJ de zijn om o.a. een J peelman en Impens lijk te maken. In helft is er toen nogea doelpunt tot stand dat Guy Aga binnenin een aangeven van a Meester. Op het 1^ nog Mare Meen ny Roels gewond. Zij m mild voor Verschuertj Oudegem-Boonwijk: Merckx besluit met een schot één van de talrijke Oudegemse offensieven (vh) S.K. Oudegem heeft gunstig gereageerd op het verlies van vorige week tegen Lutterzele. Het onderging nochtans tijdens de eerste helft de invloed van een tegenstander, die een betere indruk liet dan de algemene rangschikking laat vermoeden. Trainer Walter Bauwens van S.K. Oudegem looft immers Racing Boonwyk. Hy krediteert deze ploeg zelfs hoger dan F.C. Lutterzele waartegen zyn eigen elftal nochtans de boot inging. «Onze tegenstanders waren gewapend en initiatieven geno- werklustige voetballers waar- men. Dat resulteerde in een mee we het in de eerste helft overwicht en twee doelpunten niet onder de markt hebben» die voldoende bleken voor een zegt de Oudegemse oefen- overwinning die nodig was en meester. op zijn tijd kwam. «Boonwijk streed hardnekkig Wij kwamen op voorsprong en zijn spelers vochten voor langs Van Hauwermeiren. Dat iedere bal. Die geestdrift heeft doelpunt sproot voort uit een niet tot een doelpunt geleid strafschop die terecht door de omdat onze verdediging over- spelleider was toegekend, na- eind bleef. Langs de kant van dat de Boonwijkdoelman een Boonwijk bleef de afwerking overtreding had begaan op Ed- bovendien ondermaats. Wij dy Van Ransbeeck. Hij was tot hebben twee keer gedreigd in het doelgebied doorgedron- langs Eddy Van Ransbeeck en gen en werd zomaar bij de Francois Mercks die het doel- benen gegrepen toen hij wou hout op zijn weg vond. De 0-0 afdrukken, bij de rust was zowat de juiste Dat doelpunt betekende een weergave, alhoewel ik mij in stimulans en een aanzet om de mijn binnenste op dat ogenblik voorsprong uit te bouwen, gelukkig achtte. Bert Vercauteren werd later Na de hervatting waren de be- auteur van het tweede doel- zoekers minder strijdlustig, punt. Verschillende acteurs gingen Daarna hebben de bezoekers ten onder aan de inspanningen risico's genomen. Er ontston- die ze in de eerste helft hadden den «boulevards». Daar kon- geleverd. Wij hebben ons toen den we niets uit benutten om dat bij iedere aanval de laatste voorzet in de verkeerde voet terechtkwam. Het doelpunt waarmee de be zoekers de eer redden op 120 sekonden voor het einde, was wel een toevalstreffer. Nu zondag ondernemen we de verplaatsing naar Eendracht Opstal. Gemakkelijk zullen we het daar niet krijgen. Indien we ons streefdoel willen bereiken, namelijk eindigen binnen de eerste vijf, is het noodzakelijk dat we een punt winnen». Langs de kant van Boonwijk was men het in grote trekken eens met de kommentaar van de Oudegemse oefenmeester. «We hoeven niet te herhalen dat we in de eerste helft be hoorlijk hebben gepresteerd en na de kampwisseling zijn weggedeemsterd. De gevolgen hiervan zijn dat we in de algemene rangschik king achterop geraken en wij genoodzaakt zijn om vlug te reageren, en doelpunten te maken om die positie te verbe teren. Zin om naar vierde pro vinciale terug te keren hebben we niet. Niet verliezen, en zelfs een overwinning, tegen Baasrode is thans het hoofdpa rool. E.D.M. Oudegem-Boonwijk: Vercauteren (O) kopt naar doel, maar de bal ketst af op de paal (vh) S.K. Grembergen heeft van een nochtans verzwakt Haas donk de kous over de kop gekregen. De bezoekers speelden behoorlyk tegen een thuisploeg die moeizaam reageerde en opviel door haar zwakte. Luc Van Der Jeugt skoorde drie keer. Met dit kleine kereltje, dat tot vorig seizoen nog lid was van K.A.V. Dendermonde, hadden de lokale verdedigers beslist de handen vol. Hy was ongrijp baar voor de Grembergenaars. In de voorbereiding van de drie doelpunten was telkens Eric Schelfhout betrokken. Ook hy is een gewezen Dendermondse voetballer. Voorzitter Waterschoot van 'Jonghë en Eric Maes ontbra- Haasdonk is begrijpelijk tevre- ken nog. den met het resultaat. Toen hebben onze spelers 'We hebben behoorlijk voetbal voortreffelijke met de bal gedemonstreerd en de tegen- rondgespeeld en zelfs na een 1- stander voortdurend met de 3 voorsprong tegen ze nog ge- rug tegen de muur geplaatst, regeld de thuisploeg de stuipen Wij konden bovendien nog op het lijf. Na het derde doel- niet eens beschikken over een pufit hebben we goalgetter komplete kern. Benny Da- Van Der Jeugt vervangen om- man, Van Boxelaer, Gerrit De dat hij zelf nog niet volledig fit In de eerste helft ging het L op en neer zonder veel doel kansen. Toch versierde de Sportiefploeg een openings treffer wanneer in de 24e mi nuut een hoekschop door Van Stappen goed "voor de muit werd gezet en Eddy Saman gepast inkopte. Aan de over zijde was keeper Vande Wiele tweemaal de val nabij: eerst wanneer Van Handenhove een vrijschop tegen de deklat ko gelde en vervolgens wanneer diezelfde gastspeler een penal ty op het doelhout besloot. Deze zwaarste sanktie werd toegekend na een lichte over treding van Van Guyse. Deze twee gelukjes plaatsen geen domper op de lokale aan valslust want bijna onmiddel lijk bij aanvang van de tweede helft spurtte Mark Vereecken ver door maar liet zich al te teatraal neervallen in dé grote backlijn. Eventjes later legde Hugo Van Overloop die de geschorste Patrick Merckx ver ving een corner op het hoofd van diezelfde Veree cken, maar Mark trof de In een beschouwende bydrage over F.C. Baasrode stelden we vorige week dat Rik d'Haen als aanvaller in negen wedstrijden amper een keer had geskoord. De jonge blonde knaap heeft daarop in de wedstrijd tegen Lutterzele afdoende gereageerd. Hy maakte twee doelpunten en leverde zo ruimschoots zyn aandeel in de overwinning die Baasrode verdiend behaalde. Trainer Marcel De Cock had voor het eerst terug een beroep gedaan op de herstelde Karei Baro. Hy werd de maker van een tweede doelpunt dat nog voor de rust op het bord kwam, een rust bracht in het kamp van de thuisploeg. Globaal genomen is de derby- sfeer die in een dergelijk tref fen wordt verwacht, achterwe ge gebleven. Alleen in het laat ste kwartier konden we daar wat van opvangen, toen Lut terzele onder impuls van zijn spelertrainer jacht maakte op de gelijkmaker. Onder het oog van vijfhonderd toeschouwers kwam Baasrode in het eerste halfuur aan twee doelpunten. Lutterzele liet toen een zwakke indruk en kon nauwelijks reageren tegen een opponent die geregeld uit haalde. Na de hervatting zag het er eveneens naar uit dat de Lutterzeelse boys maar weinig in de Baasroodse pap zouden brokken. Toen de derde Baasroodse treffer op het bord werd ge prikt zagen vele waarnemers de zaak voor bekeken. Maar toen trok Choe De Bleeckere in het veld. Hij wisselde de plaats met Joris De Nijs. De Lutterzeelse speler-trainer vat te post in het middenveld van waaruit hij zijn makkers aan porde zelf het voorbeeld gaf. Baasrode zou nog enigszins in verlegenheid worden gebracht. Het moest een strafschopdocl- punt toestaan. Een sanktie die door de spelleider getroffen werd voor een overtreding van Geerick op Van Aken. Col- laert was de man die de elfme- tertrap omzette. Toen verloor Baasrode zowat zijn vertrouwen. Het ging zich defensief organiseren, hetgeen de tegenstrever de gelegenheid gaf om meer zijn invloed te laten gelden en een offensief te ontketenen dat tot een tweede doelpunt (langs Carlier) maar niet meer tot de overwinning heeft geleid. Op het einde van de match zei trainer Marcel De Cock, op van de zenuwen, nog ongezouten zijn mening tegen de gelegenheidsgrensrechter die een paar keer zou te pas en te onpas gevlagd hebben. Toch wel een handikap dat men voor een dergelijke wed strijd al geen beroep meer kan doen op officiële grensrech ters. Het zou de kans op even tuele moeilijkheden alvast een flinke dosis naar beneden ha len. Mere is er ook tegen Vlierzele niet in geslaagd om de volle winst te grijpen. Daarvoor was Vlierzele te uitgekookt en heeft men geduldig de tijd af gewacht om fataal toe te slaan. Tijdens de eerste helft waren er nochtans weinig problemen voor de thuisploeg. Alles ver liep naar wens. De bal ging goed rond en de stand werd nog voor de rust geopend. Coppens knalde vanop respek- tabele afstand schitterend raak. Een knap doelpunt dat een ware steun was voor het gehandikapte Mere. Vlierzele voelde echter nattigheid en be gon nu ook regelmatig voor gevaar te zorgen. De gelijkma ker bleef echter uit. Mere kon gaan zitten met een geringe voorsprong. Na de rust kregen de gastheren toch de klap van de gekende hamer Mere bezweek aan de inzet, de fysieke kracht van de bezoekers. Eschevario bracht de gelijkmaker op zijn naam. Dit was voor Vberzelea te stimulans. Men verder op zijn elan Dij keieer knalde de bezong voorsprong. Voor Menu kous toen volledig ren door deze gang duidelijk zo aangesl— nog zelden goed den. Toen bouwde H zijn voorsprong uit neboog. Typerend eigenlijk vo«H toch die inzinking in des helft, al zal de afwezidw enkele basisspelers dis. iets mee te maken k> Door die nieuwe neda» landt Mere nu op benijdenswaardige pUs< rangschikking. Voon® week is de uitstap nazi gepland. Mere heeft dis goed te maken terwijl S ook van geen kamen j« wil verliezen. Het dethi digt zich dus als zeer sant aan. Op de Heistraat leefde al enkele weken de overtui ging dat de eigen ploeg heel wat beter kon dan tot nog toe uit de rangschikking en de opeenvolgende resulta ten tot uiting kwam. Dat was denkelyk ook de me ning van de beide trainers die er zondag toch wel wat werk van maakten: Van den Branden die geschorst was, werd vervangen door Stremersch en vooraan kwam Mare De Breucker in de plaats van Serge Bar- thier. Met Luk Janssens werd nog eens goed afge sproken waar hy aan toe was en de hele ploeg was in de voorgaande dagen ook deerlyk opgepept. Indien er een doelpunt valt, zyn we gelanceerd, was dan ook het motto waarmee de groen zwarten aan deze wedstryd begonnen. In het prille begin raakte een bezoeker behendig door maar het schot werd kiasrijk wegge- duikcld door Mark Nosman. Excelsior kon daarentegen zijn willetje opdringen met Dirk Kindt als grote spelmaker in de middenstrook. Toch bleef het eerste doelpunt lange tijd uit. In de 35e minuut knutselden de beide ex-Vrasenaars Kindt en Janssens een vloeiende ak- tie in mekaar. Dirk stuurde kwikzilveren Luk in de diepte en deze schoof schuinweg binnen. Pas begonnen in de tweede helft nam de thuisploeg een duidelijke optie op de zege. Luk Vereecken stak keurig door naar Danny Vergauwen en deze trof roos vanop ruime afstand. Even voor het uur lukte de vroegere SK Sint-Ni- klaasspeler zijn tweede doel punt wanneer hij goed door raakte op links en vervolgens een verbazende lob produceer de waardoor de Berlaredoel- man werd gepasseerd. Nu zat de thuisploeg natuurlijk op ro zen en liep alles bijzonder ge smeerd. Stremersch en Jans sens vielen wel nog uit maar hun vervangers Blommaert en Barthier draaiden op hun beurt goed mee. Enige minu ten voor inrukken kwam er nog een vierde lokale treffer op de plank toen Mark De Breucker onweerstaanbaar op rukte en suksesrijk uithaalde. M.N. De wedstrijd van zondag aan de Barbierbeek was op zijn minst gezegd aangenaam om volgen omdat beide ploegen niks anders dan offensieve be doelingen hadden. De lokalen konden ook de bes te kansen voorleggen in de eerste helft maar zowel Denijs als Sciacca kwamen tets te kort in de afwerking. Bij de tegen partij werd vooral gerekend op de snelle uitvallen van het tweetal Franckaert - Coclfheyt, maar doelman Trocljf was steeds bij de zaak. Even voor rust raakte Eendracht verras send aan de winst wanneer Jacky Danijs onderuit werd ge trapt in de strafschopzone. Erik De Dijcker zette deze penalty om. In de tweede helft gingen de oranjehemden kundig in de tegenaanval om alsnog een tweede nederlaag te ontlopen. Dat lukte ook dankzij een strafschop toegekend in de 76ste minuut. Danny Cockheyt zette makkelijk om, daar waar zijn ploegmakker Reyns eer der was tekortgeschoten bij ■Het k Me een eerste elfmetenn: Imperil* deze eerste gelegedm Guido Troch bij de aft er ook van zij eeo^i punt voor de Klmgm zelfs van enige mochten spreken o nen als Coucke en Fran in de tweede helft n goeie kansen verkw De thuisploeg gaf in dc lav minuten er duidelijk blijkfe Óver dat ze wat blij waren mdfm nu d puntje. was na een vroeger opgelopen kwetsuur. Wij wilden geen risico's ne men. Al bij al moet ik van S.K. Grembergen zeggen dat deze ploeg mij allesbehalve een be hoorlijke indruk heeft ge laten». Voorzitter Herman Burgh- graeve is zeker niet tevreden over de verrichting van de ei gen ploeg. «Wij lukken er maar niet in om op eigen terrein een behoorlij ke repliek te geven. Bovendien faalde onze verdediging. Zij deelde geschenken uit. De kleine Van Der Jeugt was ons veel te snel af. Het werd glo baal genomen een verdiende overwinning van de bezoekers. Zondag moeten we reageren in Berlare.» e.D.M. staander. Ook een vrijschop van Van Overloop zag er gevaarlijk uit maar gastdoelman Spruyt red de uitstekend. Even na het uur kwam er aan de Stekense on zekerheid dan toch een einde omdat Mark Van Stappen nog eens in goeie schietpositie maar besloot nogal onbeduisd over, en vervolgens moest Ma rino Spruyt voor de zoveelste keer beroep doen op al zijn klasse om Lieven De Cock van een derde doelpunt te houden. M.N. Bambrugge is erin geslaagd om de kapitale wedstrijd tegen Herdersem tot een goed einde te brengen. Toch stemt de ma nier waarop dit gebeurde som mige bestuursleden tot een licht pessimistische blik op de toekomst. Men ziet een duide lijk gebrek in het afwerken van het aantal kansen die men ge durende een partij bijeenvoet- balt. Bambrugge voetbalde vrij goed maar de afwerking was onvolledig en bleef meestal to taal in gebreke. Toch kwamen de lokalen nog net voor de koffie op voorsprong. De Grootc ondernam een solo ren. Die puike actie werd door Manu Janssens in een doelpunt omgebogen. De tweede helft was qua spel weer doorlopend voor Bambrugge. De lokalen verdubbelden hun voorsprong onmiddellijk na de rust. Op inzenden van Manu Janssens werd de bal suksesvol met het hoofd gedevieerd door Van Den Bossche. Bambrugge zat nu op rozen. Herdersem van zijn kant speel de niet onaardig maar het pres teerde onvoldoende tegen Bambrugge. Toch lukten de gasten de aansluitingstreffer in de 70ste minuut. Bracke knal de Herdersem terug in de wed strijd. Bambrugge kreeg nog tal van doelrijpe kansen. Die werden echter stuk voor stuk verkwan seld. De lokalen konden geen verdere afstand nemen van hun belagers. Zo bleef het spannend en was de opluchting groot bij de thuisploeg toen de scheidsrechter de finale fluit toon blies. De overwinning was dus binnen. Het resultaat was bevredigend te noemen maar het geleverde spel, daar over was de Racing-traincr al vast niet te spreken. Bambrug ge zoekt nog steeds naar goeie afwerkers. G.D.T. Klinge-Bazel: Segers B) wordt kordaat gestopt (dw) Daar waar dc mannen van trai ner Hermans eerder dit sei zoen reeds van zich hadden doen spreken met enkelen rui me uitoverwinningen bij Ex celsior en Lutterzele, bleven de supporters in eigen omge ving wat in de kou staan. Heel wat verloren puntjes en bijna onherkenbaar gekrassel bij de thuiswedstrijd kon immers nie mand bekoren. Zondag paste groen-wit daar een mouw aan. Na een gelijkopgaande eerste periode, liepen de Kruibeke- naars uit naar een ruime skore omdat de bezoekers dan wer kelijk door de knieën gingen door een gemiste strafschop. De Kruibekenaars kenden in de eerste helft wel enige tegen stand maar zaten bij rust toch al zo goed als op rozen omdat Robby Maes eerst een puike persoonlijke poging inschoot en even voor rust Danny Ha- merlinck een orgelpunt plaat ste op een bijzonder vlotte aanval. Bij het begin van de tweede helft kregen de Klingenaars een uitgelezen kans om aan te sluiten maar Alain Verdoodt schoot de strafschop op de paal. Aan de overzijde® Frank Milliam eveneens»* een elfmetertrap en schot trof keihard raak. Door deze wat ongelukkig mcnloop had de gastploegte voldoende meer in huis terug te krabbelen zodatk» beke met goals van respec velijk Hamerlinck, Mill«: Franky Verberckmoeshei» ve dozijn volmaakteoa' hun trouw supporters]*» op een gesmaakt v toon trakteerden. Liefst 57% van de inwoners van ons land zijn Vlamingen, zo staat te lezen in «Cijferdos- sier Vlaanderen» dat door de Volksunie werd uitgegeven. In het dossier zitten nog andere verrassende cijfers, die aanto nen dat Vlaanderen heel wat te bieden heeft, maar helaas vaak wordt benadeeld. Tot 5 februari van volgend jaar heeft in de Galerij van de ASLK in de Kreupelenstraat 12 te Brussel een tentoonstel ling «Het kind in onze kunst van 1800 tot heden» plaats. Meer dan 100 schilderijen zijn er tentoon gesteld, aangevuld met een reeks beeldhouwwer ken. De tentoonstelling is open van 10.00 tot 18.00 uur. Kruibeke-Kallo: Robby Maes (Kr.) verliest de bal (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 30