Belgische Vereniging voor Suikerzieken Meer afdeling Aalst in volle aktiviteitsontplooiing ongevallen m Prof Dr Chr. Willems: gemeentelijke fiskaliteit, evenwichtige begroting Vrouw uit Temse levend verbrand Dendermonde, maar minder gekwetsten Plechtige uitreiking van Rode Kruisbrevetten te Erpe-Mere Paardenprijskamp op Houtmarkt te Aalst! 12 - 2.12.1983 - De Voorpost Denclermonde. Zonder veel plichtplegingen werd de Vlassenbroekbrug geoptnd het verkeer (v) Advokaat André Emiel Bogaert, liefst niet verwar ren met schepen Etienne Bogaert, heeft bedenkin gen bij de tekst van de OCMW-motie en vraagt zich af waarom het OCMW geen ander teken van le ven geeft om hetzij zich te verdedigen hetzij de nodi ge kentering aan te bren gen. Hij stelt dat hij be schikt over schriftelijke be wijzen dat de meest bij de zaak betrokkenen een klachtenbundel bij de OCMW-raad hebben aan hangig gemaakt dat veel verder gaat dan zijn eigen aan de pers medegedeeld dossier. Volgens Bogaert werd door de OCMW-raad geen enkel aangeklaagd feit weerlegd. Zo de raad be gaan is met de goede naam en faam van haar instelling, zou hij eerst de hand in eigen boezem moeten steken, zegt inter- venant. Zijn kritiek zou niet gericht zijn tegen perso neel of geneesherenkorps doch tegen het politiek be leid dat er gevoerd wordt. Het enig positief geluid dat André Bogaert mocht vernemen van de OCMW- raad is dat deze het nodige zal doen om aan de las- terkampagneeen einde te stellen. Hij stelt dat het de raad uiteraard vrij staat alle middelen van recht aan te wenden om het tij te doen keren doch voegt eraan toe dat wie het on derste uit de kan wil al eens het deksel op de neus khjgt. Ook de Persbond der Denderstreek betreurt de eerder stugge houding van het OCMW wat betreft het verlenen van informatie aan de pers. Een dreigen de motie zonder het aan brengen van bewijzen kan niet van aard zijn om een langzaam groeiend wan trouwen te milderen. Een open gesprek tussen OCMW en pers, al dan niet in de vorm van een pers kon ferentie of een informe le kontaktname zou een hele stap betekerfen naar groei van wederzijdse waardering. Erpe-Mere. pendelge meente" bij uitstek naar Brussel en anderzijds van elders komend naar het in dustrieterrein Erpe-Mere, Er zijn in ons land ongeveer 100.000 gevallen van suikerziekte of diabetes bekend. Daar moet men vermoe delijk een even groot aantal ongekende suikerzieken bijvoegen. E^n niet te onderschatten probleem van volks gezondheid dus. Diabetici hebben nood aan begeleiding en informatie. Om hieraan tegemoet te ko men startte verleden jaar te Aalst een afdeling van de Bel gische Vereniging voor Suiker zieken. Deze vereniging heeft intussen reeds heel wat positief werk verricht en program meerde er tevens verscheidene interessante voorlichtingsa vonden waarmee vooral be tracht werd de problematiek te behandelen waarmee de sui kerzieke in zijn dagelijks leven wordt gckonfrontcerd Met een infovcrgadcring in de feestzaal van het Aalsterse stadhuis over «De voeding van een suikerzieke», behandeld door Mej D'Hacselecr. diëtis te. en «Zwangerschap en Erfe lijkheid», thema dat werd in geleid door dr. Bouillon, inter nist verbonden aan het Akade- misch Ziekenhuis te Leuven, sloot per 18.11.83, de BVS- afdeling Aalst het werkjaar 1983 af. In zijn slotwoord werd door dhr De Neef. voorzitter van deze regionale BVS-kem. een evaluatie van het voorbije werkjaar gemaakt. Dat de af deling leeft, kan worden bewe zen door: het aantal toehoorders op de vier gehouden voorlich tingsvergaderingen. dat over de verschillende avonden ge spreid. een zaalbezetting van 100 belangstellenden vertegen woordigde; het feit dat het verdeelpunt voor materiaal en dokumenta- tie steeds meer en meer uit breiding neemt; een begin van belangstel ling vanwege de pers; het aantal nieuwe leden die zich in de loop van 1983 aan sloten en die. medici en para- medici inbegrepen, nu het aan tal van 200 'zeer dicht bena dert; het feit dat het programma voor het dienstjaar 1984 reeds grotendeels werd vastgelegd. Alvorens definitief af te ron den wil het bestuur eerst de resultaten van de enquête die bij de leden werd gehouden, analyseren om eventueel met geformuleerde voorstellen bij het vastleggen van de te be handelen tcma's rekening te kunnen houden. Kortom, dank zij de onbaat zuchtige inzet van velen, be wijst de afdeling zijn nut en dientengevolge wordt op de ingeslagen weg verdergegaan Een beperkende faktor is daar bij wel de tarificring van de stadszalen en vooral van de feestzaal van het stadhuis waarvan de huur (4x300 fr) zwaar zal doorwegen op het budget van weliswaar een mar ginale groep, die als vereni ging. tegemoet komt aan de acpute nood voor het verstrek ken van informatie aan suiker zieken en aan gezinsleden die met diabetici samenleven. Voor meer informatie over doel en werking van de vereni ging kan men steeds terecht op volgend adres Viktor De Neef. Verbindingsstraat 27. 9440 Eremhodcgcm-Aalst. tel. 053-70.12.23. DB De 74-jarige Irma Martens. Azalcalaan 17c in Temse. werd bij het koken verrast door vonken die uit het gas- vuur sloegen. De kamerjas van de vrouw vatte vuur. Hulp van familieleden, die Ofschoon men in 1982 meer ongevallen diende te noteren dan in 1981 daalde toch het aantal gekwetsten. Een posi tieve vaststelling die het gevolg is van een negatief verschijn sel. Toch mag men in Dender monde met klagen. In 1982 gebeurden er in het Dender- mondsc 256 verkeersongeval len hiermee bedoelen we ongevallen met gekwetsten tegenover 229 het jaar voor dien. maar ook tegenover 271 in 1980. Bij deze ongevallen werden twee doden betreurd. In 1981 waren er dat 5 en in 1980 zelfs 12. Aan de hand van het aantal ongevallen, die wer den geregistreerd door politic en door rijkswacht, heeft men ook de zwarte punten van groot-Dendermonde kunnen vaststellen, gevaarlijk is het aan het kruispunt Hoogveld Wolveslraat waar vier ongeval len werden genoteerd, aan de Kroonlaan die met zes onge vallen aan'de spits staat, de Mandekensstraat en de Ros- straat. ook goed voor elk vier ongevallen. Hierbij moet men evenwel op merken dat de ongevallen in de Kroonveldlaan en het Hoogveld gebeurden tijdens de periode dat het verkeer van de Mcchelsestcenweg diende omgeleid Maar doorheen de ongevallen loopt de rode Dendermonde. De Vlassenbroekbrug werd eiiulelijk voor hel verkeer opfd# draad: met verlenen van voor rang. Wat betreft de rijkswegen krijgt men op het grondgebied van Dendermonde volgend re sultaat: op de provinciale weg nr. 16 (Mcchelsestcenweg. BaasrodestraatSint-Ursma- rustraat. Fabriekstraat en Pro vinciale Baan) 16 ongevallen, op dezelfde baan (maar dan het stuk Zandstraat. Bevrij- dingslaan. Eegene en Schoon- aardebaan) 15 ongevallen. Hierbij dient men aan te stip pen dat deze ongevallen meestal waren toe te schrijven aan het niet verlenen van voor rang. overdreven snelheid en afslaan. Op de rijksweg 60 (stuk Gcntsestccnweg. C)ude- gemse Baan Ouburg) gebeur den 27 ongevallen. Hierbij wa ren er heel wat die te wijten waren aan mhnalmaneuvcrs Op het stuk Scheldebrug. Grootzand. Dr. en Hamscsteenwejj de rijksweg 60 notre 35 ongevallen. E" 'I1 poldlaan. de viadukt- Gillislaan en beurden er 33 Zwarte punten z«!n duidelijk: ter hoog» gemeentehuis van het kruispunt Sint-ui Wegcevoerdenstraiil. komt door herstrukturenng van de NMBS in een deli- kate situatie. Van de 11 verbindingen naar Aalst en 12 naar Burst zouden er 6 en 7 behouden worden. Wie in de bouw werkt en vroeg te Brussel of Gent moet zijn komt er via lijn 82 alvast niet meer. Een bijko mende rit wordt gevraagd 's morgens en 's avonds en een. halve rit 's middags.' Het debat in De Nieuwe Madeion met ondermeer prof Balthazar, voorzitter van de raad van beheer van de BRT, J. Kerremans, persadviseur van minister Poma en L. Michiels, pers chef van minister Geens met als moderator S.J. Bo gaert genoot een slechts matige belangstelling. Zulks niettegenstaande het brandend aktueel the ma «mediabeleid in Vlaan deren». een heet hang ijzer. Het a capellakoor Ter- muren van Erembodegem kwam verleden week nog in de belangstelling met een uitzending van Darius Milhauds «Les Eumém- des», een aarlsmoeilijk werk waar wij zelf nog meewerkten bij een inter nationaal zangtomooi ge houden in het operage bouw van Lille in de vijfti ger jaren. Het dankfeest van de VVV De Faluintjesstreek aangeboden aan een 200- tal aktieve medewerkers zou zo wat het midden hebben gehouden tussen een vroegere boerenpen- senkermis en een eigen- tijdse barbecue. Het werd dan ook een met alledaags festijn bereid door een bur gemeester, een archivaris, een landschapsarchitekt en een laborant. Voor ani matie zorgden de Faluin- tjesbard Frans Jacobs uit Moorsel en de Faluintjes- kapel. Vedette van de avond werd ontegenspre kelijk Alfons De Ridder in een geïmproviseerd extra- komisch nummer. Dat verleden dinsdag amper na 14 dagen reeds een andere zitting van de gemeenteraad te Aalst plaatsvond zou zijn recfen hebben door de noodzaak van de vergadering van 12 november i.v.m. de admi nistratieve voorschriften voor de begrotingswijzi ging. Stadssekretaris Christiaan Willems was als voorzitter van nemcrsvcld. een pannel bestaande uit referenten en Prof. Dr. R. Van Tot slot hield gemeen- Hooland en de heer kabinetssekretaris van de minister van schapsminister H. Schiltz. die Binnenlandse Aangelegenheden nauw betrokken bjj het ^enc^ens zijn nationale op- symposium over gemeentelijke fiskaliteit en evenwichtige .rac vele jarcn !'ok begroting in de F.konomische Hogeschool St-Alojsins te g^mKlijL^lltoTen^vens Brussel. professor is aan de organise- Meer bepaald werd onder- toepassing te maken van het Hogeschoo|een slot- zocht hoe men in de gemeen- profijtbeginsel en de privatise- t ï'1 ZIJ" ten. gelet op de beperking van ring in de lokale, openbare [«t blijken voor de de groe, van hel Gemeen- scklor T a fm"ncldc lccfb!"lr- tefonds tijdens de laatste ja- Door de referenten Prof Fr ne' gemeenten, ren. in de praktijk kan komen De Braekelccr. Prof. Dr. H. Ekonomische Hogeschool tot de opmaak van een sluiten- Dubois en de Heer Fr. Haex. a f 1 T de begroting en welke beleid- adviseur bij de Vereniging van .f'""1,.3dr e ve.r' sopties hierbij kunnen worden Belgische Steden en Gemeen- 'tdiepen ^an de genomen. Vooral de verhoging ten. werd in de voormiddag de H- - HP Problcmen van de gemeentelijke inkom- algemene probleemstelling ee- -■ n iemuenten aanwezig sten langs een aangepaste fis- schetst. ZIJ" Da'zh,ervoor een f> kalitcit kwam ditmaal aan bod. Na de middag beantwoordde WCel j3" te ,rf In een volgend symposium op het pannel onder voorzitter- vo,„n 'J °r op Z,J. 6.4.1984 zullen de schijnwer- schap van Prof. Dr. Christiaan fJnP f pers worden gericht op het Willems, stadssekretaris van Dakk'!j ,oonaard weel adn te drukken van de uitgaven door Aalst de véle vragen van een p op een aanvaardbare wijze uitermate geïnteresseerd deel- LH Aalst. Jonge prijswinnaars met hun fiere eigenaars a In de officiële paardenprijskampen georganiseerd door het Ministerie van Li Dienst Veeteelt, behaalden paardenkwekers uit de Aalsterse regio i.g.v defest de Houtmarkt op 11.11. II. merkwaardige resultaten. Bij de hengstveulens ging de eerste prijs naar de Gbrs. Van Melckebeke (Zoiita Baron van 't Blauwhof, zoon van Cora van Moorsel. Bij de merrieveulens was de rangschikking als volgt: 1. Arthur Van Langenhove met Supra van 't Langhof. Denderbelle 2. Robert Van Bastelaerc met «Bea van de Regenjas». Kalken 3. Jozef Janseghers met «Bakkera van de Klokbeek». Lebbeke 4. Gebrs. Melckebeke met «Astra van "t hof». Zottegem 5. Albert Van Israël met «Christel van 't Polderhof». Zandbergen 6. Achiel De Sterck met «Frieda van de Gapenberg». Ophasselt 7. Petrus Donnairs met «Fanny van Hazelbeek». Becrvelde 8. Henri Van Buggenhout met «Farceuse van Hazelbeek». Aaigem Bij de veulens van 30 maand 1 Jozef Janseghers met «Superstar van de Klokbeek». Lebbeke 2. Mare Philips met «Sarah van 't Riethui». Denderbelle 3. Albert Israël met «Tania van 't Polderhof». Zandbergen Bij de merries 3 en 4 jaar 1. Arthur Van Langenhove met «Alma van 't Valkenhof». Denderbelle 2. Arthur Van Langenhove met «Heddie van Hofstade». Denderbelle 3. Gebrs. Van Melckebeke met «Stella van 't Hof te Massenhove». Zottegem 4. Albert Israël met «Orfelina van 't Polderhof». Zandbergen 5. Gbrs. Van Melckebeke met «Bianca van Oombergen». Zottegem i Vlassenbroekbrug voor het verkeer open gesteld Dinsdagvoormiddag werd de Vlassenbroekbrug voor het verkeer open gesteld. E kan men zeggen, want de werken voor deze brug kenden een aanvang in 1976. D kwam vrij snel tot stand, maar de verbindingswegen bleven achterwege en toes uiteindelijk toch kwamen, werd zowel door de gemeente Hamme als door dt Dendermonde bezwaar aangetekend. Zonder verkeerslichten was de weg onveilig, to* gesteld. Via allerlei besprekingen, die onder meer werden gevoerd door burgemeesierO en volksvertegenwoordiger Verberckmoes, werd bekomen dat er verkeerslichten kwam aan het drukke kruispunt met de Denstraat te Grembergen. Nadien werd gepleit vc verkeerslichten aan de Mechelsesteenweg. Ook die zullen er komen, wanneer de ring r; Dendermonde wordt doorgetrokken. De kostprijs van de werken bedragen 500 miljoen frank, waarvan 150 miljoen voot kunstwerk alleen. Voor de aanleg van de wegen werd 220 miljoen betaald Het overige ga ging naar de onteigeningen en de herzieningen. Met de openstelling van de nieuwe brug wordt het verkeer door Grembergen voorenÉ stuk ontlast. De brevetten werden zondag 27 november laatstleden uitgereikt in de raadszaal van het gemeentelijk admini stratief centrum Steenberg van Erpe-Mere in aanwezig heid van de provinciale afgevaardigde van het Rode Kruis, het voltallig bestuur van de afdeling Erpe-Mere en vertegenwoordigers van het schepencollege. Deze laatste bracht hulde aan die mensen, en vooral aan de jongeren die hun vrije tijd zo nuttig en vol inzet kondan be steden aan het volgen van de Rode Kruis-kursussen. Hij was dan ook bijzonder ver heugd deze brevetten, die hij zelf vroeger, weliswaar in min der plechtige omstandigheden, ook had behaald nu te mogen overhandigen met de nodige waardering, gepaard gaande met het officiële karakter, dank zij de medewerking van het gemeentebestuur. Geslaagde kursisten E.H.B.O. De Coninck Dirk. Els De Sut ter. An De Wittevrongel en Vera Vermoesen uit Erpe-Me re. Veerle De Petter uil Aalst. Johan Dumortier en Micheline Leemans uit Lede en Marnix Van Keymolcn uit Nieuwer- kerken Geslaagde kursisten Rode- Kruis-helper Annie Cooman. Lucien De Jonge. Ivan Schollaert, Paul Schollaert en Walter Steyaert, alle uit Erpe-Mere. Na de uitreiking werd aan alle aanwezigen - kursisten. be stuursleden dokters-lesgevers een drankje aangeboden. De voorzitster Annie Baten wist ons te vertellen dat het Rode Kruis Erpe-Mere kursus- sen inricht in de verschillende deelgemeenten en in verschil lende niveau's De lessen worden gegeven door speciale R K.-monitoren en drie plaatselijke dokters dr. Cooman. dr. Crommelinck en dr. Van de Winckel. Er zijn drie soorten kursussen: basiskursus E.H.B.O.: 6' lessen nijverheidshelper: wordt georganiseerd in de bedrijven zelf en is bedoeld om hulp te bieden bij arbeidsongevallen. Rode Kruishclper: een vol ledig pakket van 20 lessen. Vanaf januari start in Mere een nieuwe kursus voor Zie^ kenhelper (vroeger 'ambulan cier' genoemd). Alle inlichtin gen daarover: Annie Baten. Bij de merries van 5 jaar en meer 1. Pierre Dauw met «Katty van t Rivierhof». Beervelde 2. Jozef Janseghers met «Rita van Poesele». Lebbeke 3. Arthur Van Langenhove met «Suzy van 't Noordhof». Lebbeke 4. Henri Van Buggenhout met «Wilhelmina van Hazelbeek». Aaigem 5. Pierre Dauw met «Lily van 't Rivierhof». Beervelde 6. Gbrs. Van Melckebeke met «Quina van 't Hof te Massenhove». Zottegem 7. Henri Van Buggenhout met «Beatrice du Vallon». Aaigem

De Voorpost | 1983 | | pagina 12