w APPELS-TERJODEN 1-2 Aanvechtbare strafschop. S. MOORSEL-EREMBODEGEM 0-3 Te zware cijfers LEBBEKE - TX MELDERT 5-3 RP. LEBBEKE-DOGGEN 2-2 Richard Vermeulen oog in oog met zijn schoonzoon Veel volk voor Rondo Gymnastica te Hamme <5 KLINGE-BUGGENHOUT 4-0 BURST-MERE 1-0 Goed voor jicht maar slecht voor 't hart Zonder enige moeite Behoorlijke prestaties van Rust Roest op het V.T.L.-kriterium te Gent KALLG-BAZEL1-1 HAASDONK-KRUIBEKE1-0 Eerste uitnederlaag van groenwit Logisch resultaat KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET KATOLIEK WAAS TURNVERBOND JEUGDHANDBAL Een op 34 - 2.12.1983 - De Voorpost 4' Provinciale Door rff zege op Schoonaarde en hei verlies van TK Melden wordt Hofstade leider in 4de provinciale (per) De strafschop waardoor Ter joden op het einde van de wedstrijd aan een tweede doelpunt Is gekomen, is in Appels zwaar op de maag blijven liggen. Die sanktie werd niet alleen door spe lers en publiek aangevoch ten. Ook de lijnrechter leek niet akkoord met de beslis sing van de spelleider. Maar die heeft nu eenmaal het laatste woord. De strafschop werd omgezet en leidde tot een Appelse nederlaag. Een goede wedstrijd heeft de thuisploeg zeker niet ge speeld. Zij kwam wel op voorsprong na een halfuur langs Dirk Frangois die een persoonlijke aktie verlengde tot een doelpunt. Vrijwel onmiddellijk daarop stelde Kerkhofs gelijk. Aan de rust werd Alois De Blezer ver vangen Hij was gewond. Dit betekende een handicap voor de Appelse aanval. Langs weerskanten werd er toen gevaarlijk uitgehaald tot op vijf minuten voor het einde. Dan deed zich het fameuze strafschopgeval voor, dat Houben toeliet om twee punten mee te pikken. Door deze nederlaag is Sparta nu afgezakt naar de middenmoot van de rang schikking. E.D.M. Door de storm en de regen val van de voorbije nacht, was het veld tamelijk zwaar en drassig. Maar direkt ging Erembodegem aanvallen. Na slechts vijf minuten was SK al aan zijn derde hoekschop maar de scheidsrechter be trapte Erembodegems aan vallers steeds op duwfouten. Een vrije trap werd tegen de lat geschopt. Schroevers Moorsel kon slechts spora disch in de aanval gaan. maar kreeg natuurlijk geen vat op de wedstrijd. Wel was hun verdediging zeer attent en dat was maar best ook. Het grootste gevaar bleek te komen uit de twee de lijn en werkelijk, na een half uur spel zoefde een loeier vanop 30 meter voor bij de Moorselse verdedi ging en plofte tegen de net ten, 01. Onmiddellijk daarna had Colson de gelijkmaker aan de voet, doch door zijn over haasting ging deze unieke kans verloren. Vijf minuten voor de rust was er weer een spektakulaire redding van doelman Vercauteren nodig om SK te beletten de stand op te drijven. Na de rust was het beeld identiek. Moorsel kwam nog één keer gevaarlijk opzet ten met een gevaarlijk schot maar tevergeefs. En dat was dan alles wat Schroevers presteerde. Anders verliep het aan de overzijde. Op de 20e minuut viel dan het lang verwachte doelpunt. Boman kon de bal niet goed wegwerken en een vlugge Erembodegemse voet schoot de bal binnen. Moorsel kwam nu niet meer over de middellijn, hoewel zij toch nog redelijk ordelijk verdedigden en kombineer- den. Dan kreeg de Moorsel se doelman de bal in het aangezicht, groggy. De bal in het lege doel trappen was dan ook maar een koud kunstje en het was 03. Voor hetgeen de voetballers gebracht hebben zijn de cij fers toch wel wat zwaar uit gevallen en dat in het na deel van de thuisploeg. Maar toch was Erembode gem de beste ploeg. (wm) Leiders gaan onder in dolle wedstrijd Hoofdzakelijk in de eerste helft waren de twee spitsen van Lebeke ongrijpbaar voor de defensie van TK Meldert. Bij Lebeke bleef men vijfenveertig minuten lang kwistig goede voorzetten uitdelen. De ploeg bezit bovendien een paar uitstekende vleugelspitsen die telkens weer aan hun belagers wisten te ontsnappen. TK Meldert kwam daar door onder een druk te staan waaronder ze nooit meer uitkwam. Het had nochtans allemaal anders gekund. Er waren nau welijks negen minuten gespeeld als William 'T Sas uit pakte met een magistraal hakje, gezwind twee verdedi gers voorbij liep en vanop rechts de keeper verraste met een geplaatst schot 01. Toen begon een dolle wed strijd. In de elfde minuut maakte de thuisploeg gelijk. Amper vijf minuten later lag er een tweede pad in de korf van de bezoekers en rond het halfuur wezen de bord jes 31. En nog was het niet gedaan. In de veertigste minuut had de bordjesman opnieuw werk 41. De bezoekers hadden waarschijnlijk een verdiende bol- wassing gekregen tijdens de rust, want amper was de tweede helft op gang of Erwin Michiels maakte er 42 van. Even was er hoop bij TK maar Van de Wiele dacht er anders over 52. Lebeke had zijn beste periode definitief achter de rug. Nu moest het voortdurend met vijf, zes man achteraan blijven om een nu allesgevend Meldert op te vangen. Doch de score was te hoog voor TK al milderde Luclen Roelands nog tot 53. De dertiende wedstrijd van TK Meldert was de eerste nederlaag van dit huidig seizoen. Rapide Lebbeke onderneemt zondag de verplaatsing naar Red Star Opdorp. Op het eerste zicht moet dat voor de Lebbekenaars een te nemen hindernis worden. De realiteit is echter vaak anders geweest. Opdorp is steeds een moeilijke tegenstrever geweest voor Rapide Lebbeke. De Lebbekenaars hebben daar nog niet te veel punten gehaald. Bovendien is er enige rivaliteit. Wil- fried Tilburg, de spits van Opdorp is immers de schoon zoon van trainer Richard Vermeulen van Lebbeke. On danks zijn 43 lentes, nam Vermeulen vorige zondag deel aan de wedstrijd. Hij had de plaats van de gekwetste Francis Van der Straeten ingenomen. Natuurlijk is de Lebbeekse ouderdomsdeken in Opdorp ounieuw een vas- to waarde. Aan hem om zijn schoonzoon het skoren te beletten. Dat anderzijds Wilfried Tilburg zal trachten om schoonpapa in de luren te leggen, ligt in de lijn van de verwachtingen. In ieder geval heeft Rapide Lebbeke wel geluk gehad in zijn treffen met Doggen Erembode gem. „Wij werden in de eerste helft op achterstand geplaatst" zegt sekretaris Eddy Van Overstraeten. „In die periode moesten we het meesterschap van de bezoekers erken nen. Zij hadden ook een stevige wind als bondgenoot. Kort na de hervatting verdubbelde Erembodegem de voor- spreng uit een strafschop. Ondanks de achterstand zijn onze spelers blijven vechten. Vijf minuten voor tijd mil derde Peter Roelandt en nog net voor affluiten stelde Danny Goossens uit een hoekschop met het hoofd ge lijk. Ik geef toe dat we wel een beetje meeval hebben ge» had. Maar een wedstrijd duurt nu eenmaal de volle ne gentig minuten. Ik moet er ook nog aan toevoegen dat we geen beroep konden doen op Hans Van Damme. In zijn plaats speelde Jan Verleysen E.D.M. Groot en klein deden mee aan de rondo gymnastica te Hamme (vh) Hamme kon dit afgelopen weekend. 25 en 26 november, zijn jeugd in aktie zien. Rondo Gymnastica werd er voorge steld door de tumklub 'De Gréves' uit Hamme. Historiek: Vanwaar een naam als 'De Greves' voor een turnklub? Even vragen bij de oprichters van de klub mevr. Callebaut- Van Damme Brigitte. «De turnklub heeft haar oefen terrein in de Sint-Jozefschool te Hamme. Deze school werd gesticht door twee zusters die 'De Greves' noemden. In de volksmond zei men vroeger dan ook: dat zijn kind naar de greves naar 't school ging. De ze naam verwatert echter stil aan en om deze traditie in ere te houden...» Vandaar dat 'Juffrouw Brigit te' bij de start van de turnklub koos voor deze enigszins vreemde naam. Deze start vond een 8-tal jaren geleden plaats. Het ledenaan tal steeg voortdurend zodat er nu in verschillende niveau- en leeftijdsgroepen geturnd wordt. Drie jaar geleden kreeg juffrouw Brigitte er een vaste medewerkster bij: Hoogewijs Hilde uit Dendermondc. Dit jaar werd de leidingsploeg nog verder uitgebreid met Hilde Van den Bossche uit Hamme Dit trio. met juffrouw Brigitte als stuwende kracht, nam nog maals de uitdaging aan een voorstelling te orgamzeren. De turnklub was hiermee zeker niet aan zijn proefstuk toe: Vroeger stond er jaarlijks een voorstelling op het program ma Ieder jaar wordt er in de buurt van Hamme en Moerze- ke een omnisportkamp georga niseerd. dat gemiddeld een 60- tal kinderen sportief bezig houdt. Na twee maanden van ijverig repeteren en een hoop kopzor gen kregen we als resultaat een waardevol en genietbaar spek takel te zien. Alle kinderen toonden zich van hun beste kant. Het eerste en tweede gedeelte werd telkens ingeleid door een mooi en knap stukje film over de inside-werking van de klub Hierna volgde een voorstelling van alle cxs In een vlotte aaneen^ zwaaiden de allerkleinst kleurrijke ballonnen, i oefeningen werden er h radjes gedraaid, de gymnastica werd alle tti gedaan in een nunra» i levensgrote hoepels a tegenstelling tussen oude nieuwe gym gaf de to® noot aan het geheel Na de kollektieve was de spanning te snifdai drie balkoefeningen Se leen turnen kwam aan i> maar ook heel wat danee bewegingen gekomfo met sprongen, kunst- eai werk. maakten de na tot een afwisselende, boeia en spetterende show. Dankzij alle leden turnklub De Greves dk een dynamisme dankzij een prima en medewerking van vdoa patisanten. dankzij eene siast publiek was deze show werkelijk af!' 3'Provinciale Burst heeft een belangrijke maar moeilijke overwinning behaald tegen Mere. Op een uiterst zwaar veld dienden bei de ploegen te strijden om de broodnodige punten En er werd gestreden. Soms zelfs te fel. Zo werd Hulsbosch in de 15de minuut uit het mod derbad gestuurd omdat hij wat te onstuimig omsprong met zijn lichaamskrachten. Voor Burst was dit echter een keer punt in de partij. Nadat men gedurende de aanvangsperiode de partij had beheerst, werd men nu door die numerieke minderheid op zijn beurt on der lichte druk gezet. Nog een maal waren de gastheren voor de rust echt gevaarlijk. Een kruispas van Ronny Van Acr- de werd door Geert Van Her- reweghe goed aangenomen, doch zijn doelpoging zoefde voorlangs naast. Merc van zijn kant kon gevat tegenprikken maar doelman Volckaert bleef attent. Zo bleef de brilscore bewaard tot aan de rust. Na de koffie werd de strijd nog heviger. Mere ging naar stig op zoek naar de eerste zege in het lopend seizoen maar werd wijselijk ver weg van het hok gehouden De bui- tenspelval werd nu veelvuldig gehanteerd. Op een counter van de lokalen kwam Burst zelfs onverwachts op voor sprong. Luc De Tandt nam enkele verdedigers te grazen en kreeg de bal bij Luc De Proost. Deze schoof gevat in Burst was duidelijk enorm te vreden en zou in het slotkwar- tier nog meer op behoud spe len. Van Cauter kreeg het wer kelijk op de heupen. Ook hij kon zich gaan aankleden na tweemaal geboekt te zijn. Zo bleven er nog tien minu ten te gaan met evenveel spe lers aan beide zijden Mere kwam net voor inrukken nog zeer dicht bij de gelijkmaker, doch de lobbal van Van der Haegen sloeg op de dcklat te pletter. Zo bleef een moedige thuisploeg verdiend overeind en werd daarvoor terecht be loond met twee matchpuntcn. (G.D.T.) De mannen van trainer Beylkens hadden zondag niet veel last om de rode lantaarn dragers uit Buggcnhout de baas te blijven. De oranje- blauwen konden van bij aan vang het initiatief nemen maar moesten nog vrij lang wachten eer er een openingstreffer viel. Die kwam er enkele minuten voor de pauze door toedoen van Danny Cockheyt. die daarbij drie tegenstrevers in de wind zette en in de verste hoek binnenkegelde. Gedurende de tweede perio de kwamen de gasten enkele keren de neus aan het venster steken zodat de Klingenaars het vooraan iets makkelijker kregen: Cockheyt kon bij een van deze gevaarlijke tegensto ten een tweede goaltje inprik- ken. Met deze dubbele achter stand verdween alle resterende weerstand van de Spartafor- matic en mocht SK doen waar het zin in had. Het werd dan uiteindelijk nog 4-0 na een knap doelpunt van Vaerewijck én een prima opportunistisch staaltje van Franckaert. (m.n.) I. Laaie I. F C. I 5 X.K Rondo gymnastica te Hamme: de opstelling de turn groep -De Gre\ narten. ;i En in feite was dit eerste verlies op verplaatsing best te vermijden omdat de spelers van trainer Hermans een handvol kansen naar de bliksem trapten en naar het einde toe de das werden omgedaan met een flodderdoelpunt. Langs de andere kant leek Red Star bijzonder sterk gemotiveerd en had met name in doelman Luk Van Moeseke en laatste man Kris Stevelinck twee pionnen in prima konditie. Vooral laatstgenoemde zet zich de jongste weken sterk door en is één van de steunpilaren waarop het hernieuwde vertrouwen van rood-geel rust. Ook in deze wedstrijd lag de grasmat niet in te beste staat, maar dat kon Jong Vlaanderen niet beletten een enorm sterke wedstrijdaanhcf af te dwingen Vooral Danny Haemerlinck wierp zich toen op als bijzon der beweeglijke speler en dwong aan de tiende minuut doelman Van Moeseke tot een formidabele redding. Even la ter werd een doelpunt van Ha- mcrlinck zelfs afgekeurd voor een voorafgaande fout en na goed samenspel met Van Nim- men schoot Danny nogmaals goed in maar alweer was de Red Star-doelman op zijn qui- vivc. Inmiddels verloren de Haasdonkenaars voorstopper Karei De Bculc met een spier- verrekking en werd Patrick Rocts ingebracht. Op de voor- stoppcrplaats kwam Mark Vcrhclst postvatten terwijl Pa trick dus in het middenveld terechtkwam Na een halfuur was de snee er wat af bij Jong Vlaanderen en kon de thuisploeg nog voor de rust twee goeie kansen voorleggen. Een hoekschop van De Rop werd door Vandcr Jeught ingekopt en doelman Verstraeten redde in extremis: vervolgens kwam Roets een voetje tekort om goed te be sluiten en was er nog een vrij schop van Stevelinck waarbij Bosman goed doorkoptc Jo- han De Rop lepelde de bal in en daar waar de Kruibckekee- per gepasseerd was. sprong een gastback bij op de lijn. Ook in de tweede helft kwam Red Star het eerst in aktie wanneer Van Moeseke ver uittrapte. Fons Bosman schoof tot bij de gocdgcvolgdc Stccnsscns en diens schot werd prachtig gepareerd door Ver straeten. Nadien ging het spel keurig heen en weer waarbij laatste man Stevelinck zich meer maals in de kijker speelde en onder andere een bal van de lijn wegkuiste. Dat was nadat Van der Aa goed op links doorraakte, inzond tot bij Ha- merlinck en doelman Van Moeseke door diens schot werd uitgespeeld. Naar het einde toe viel de duisternis zienderogen in en leek ieder een zich met een gelijkspel te verzoenen wanneer trainer Piessens Lieven Verhelst uit haalde voor Eddy Maes Zoals bekend is hij een bijzonder wispelturig speler die op de raarste momenten goed speelt en dan weer sterk terucvalt. Ook zondag redde hij de wed strijd voor zijn elftal. Luk Van der Jeught ging namelijk goed langs het lijntje, schoot keurig in naast de paal maar doelman Verstraeten sloeg de bal terug in het veld. Juist in de voeten van Maes die zodoende geen enkele moeite had om in te schuiven. In de lokale gelederen was men na de afloop natuurlijk in de zevende hemel en boogt men niet voor niets op de ze ven uit acht die men in de jongste weken op de plank bracht. De melkfabrieksmanncn hebben het er zondag keurig vanaf gebracht en mochten lange tijd de volle inzet in de pocket weten. Eendracht Ba zel bleef echter tot in de slot minuten waken en kwam in extremis nog langszij. Deze gewestelijke derby werd ondanks de moeilijke omstandigheden van zwaar terrein en invallende duisternis nog een behoorlijke vertoning waarbij beide ploegen vooral offensief aantraden. Dat betekende allemaal wel een licht overwicht voor de thuisploeg in de eerste helft, wat ook in de skore werd uit gedrukt met een schamel doel punt. Van Rcmoortcre kon in de 15de minuut een prima «We kunnen overigens te gen een stootje want ondanks de vele blessures en de komen de schorsingen kunnen wc nog een best valabel elftal op de been brengen Tevens stipt sekretaris Wilsscns aan dat men in de laatste vier wedstrij den slechts twee doelpunten tegenkreeg. De nieuwe taktick van wat behoudender te spelen en toe Ie slaan waar dat kan werpt dus duidelijk vruchten af. Bij de Kruihckcnarcn sprak trainer Hermans zijn duidelij ke teleurstelling uit over het onvermogen vooraan, maar wees er niettemin op dat Red voorzet van Verdoodt in doel binnenknallen met een magni fiek vluchtschot. Doelman Troch werd ook nadien meer maals aan de tand gevoeld maar kon de averij tot dat ene doelpunt beperken. In de tweede helft raakte Eendracht van lieverlede terug in zijn normale doen en heerste van uit een goed gestoffeerd mid denveld. Kansen waren even wel schaars, maar het moet zijn dat thuiskeeper D'Haen enig medelijden had. Hij loste in de voorlaatste minuut een makkelijke bal en dat was voor Erik De Dijcker een uitgele zen mogelijkheid om het even wicht te herstellen. (M.N.) Star Haasdonk duidelijk onder zijn waarde staat genoteerd in de rangschikking en zich bin nen de kortste keren zal her pakken. Volgende weck moet Krui- bcke in Grcmbcrgen een en ander rechtzetten en reist Haasdonk naar het naburige Bazel: daar speelt een zekere Luk Catthoir en naar men ver neemt doet die er alles aan om zondag tegen zijn oud-ploeg er bij te lopen. In de Stcpmans- laan 'loopt men niet voor niets op een puntje. (M.N.) In de H.I.L O.-zaal aan de Watersportbaan stond verle den zondag het VTL-kriterium op het programma. Ploegen uit de provincies Oost- en Wcst- Vlaanderen. Limburg. Ant werpen en Vlaams-Brabant: kwamen hiervoor samen Daarmee werd het aantal deel nemers ook gevoelig opgedre ven. Turnkring Rust Roest heeft de prestaties van bij de Oostvlaamse kampioenschap pen echter niet helemaal kun nen overdoen. Alleen Fanny D'Hooghe en Johan Van Stcclant werden primus in hun reeks. Dichte ereplaatsen wa ren er evenwel voor Marie- Paule Thiebaut en Chris Muyl- dermans Ook Guy Muyzcn- winckel van WBK Dender- monde eindigde mooi derde Voor hun klubgenotcn werden dan ook nog behoorlijke pres taties opgetekend. Technische uitslagen: Kritcrium VTL (meisjes) Reeks 2: 9 deelnemers 2. Marie-Paulc Thiebaut Rust- Rocst. 32.20: 6. Hcrlindc Vcr- schucrcn. Melscle. 30.75. Reeks 3: 4 deelneemsters klas se A 14 jaar I. Fannv D'Hooghe. 30.50. Rust-Rocst Si.-Niklaas: 27 dccln. klasse B -14 jaar 5. Pascalc Van Rocy. 30.60. Rust-Rocst: 18. Carine Vandc- wallc. 27.95. Rust-Rocst St. Niklaas Reeks 4. 41 dccln. 25. Christel De Cock. 30.10: 26. Natasja Mocns: 29.80: 27. Sandra Van Ocvelen. 29.75: 30. Inge De Cock: 29 20. Rust- Rocst Sint-Nikluus. Reeks 5: 49 dccln. 26. Marijke Van Stcclandt. 31.80 (Rust-Roesl) Jongens Klasse A: 30 dccln. 1. Johan Van Steelant. 31.30. Rust Roest: 8 Bart Janssens. 28.50; 15. David Eist. 27.60: 25. Nico Van Daele; 25.50 Klasse C: 36 deeln. 3. Guy Muyzenwinckcl 39.80. WBK Dendermonde: 4. Chris Muyldermans. 39.40. Rust- Roest: 9. Jan Van Akolew 37.80: 14. Hubert Van leven (9 en 14) WBK Dctdr monde: 26. Filip Van Rw 33.60 Rust Roest: 32. fc Speelman. 31.40. RuslRoe* Roger Van lx" Voor de turnliefhebbers wordt de komende zóndag wo belangrijk. Dan worden immers de individuele kampioen- schappen voor jongens en heren geprogrammeerd van het I Katoliek Waas Turnverbond De organisatie daan» wordt waargenomen door de turnkring Kracht en Gedt» uit Sint-Niklaas. Het is trouwens in de sporthal De Wrw Molen van de Wasc hoofdplaats, dat deze voornoen)* kampioenschappen zullen betwist worden. Vanaf M* wordt er aangevangen en een bezoek loont daar alles® de moeite... roger van laeitl «De Bi fen gevla «Hen st daiame huidige W. Dol) positieve reeds wil pelt ma sfate er geval he daan dat geladen Het l «aar zij voteeprr tel Ma moet m in hoevi lies ree 5jkt w< war da MINIEMEN AJAX B - WAASMUNSTER B 14-5 Knappe eerste helft van beide ploegen Waasmunster kon uitlopen tot 0-3. maar keeper Desscaux kon niet verhinderen dat de thuisploeg langskwam bij rust (5-5). Nadien zou Ajax elke fout afstraffen met snelle tegenaanvallen en de nog jon ge gasten vonden de kracht niet meer om tc rcplikcrcn. Ajax: Buytacrt. Van Oudcn- hocvc I. Joos. De Busschere 5. Said 4. Christiaens. Bogaerts. Parewijck 4. Waasmunster: Desscaux S. Rousseau 2. Van Bauwcl. De Grave W.. De Grave T.. Ter nest. Roels 2. Desscaux CDe Grootc. Dclcstrc I. Rentmees ters. Mettepei AJAX A - W AASMINSTO A 24-2 Pracht wedstrijd van de 'O® ploeg die een veel te l,J3 spelend Waasmunster een te handballes gaf. Stevigge® ten in verdediging kon AP rustig de tegenaanval lancet» Voorwaar een dom*» van sterk en sein 0 handbal. Ajax: Mocns. Bosman Cooreman 5. VerhcydcnM» rewijck 3. Cleymans 3. De Busschere. Waasmunster: Van Ba»» Desscaux. Van De 3 Leums. Verdunnen. fm® Van Damme 2. lïutté. R°» Ternest. Mctlcpcnningen EVi De Aakt-t rond»! ingcvfi lijk n Eerst Ovcrj ze uit len di •over balbo gen e kanm schee Ijc o

De Voorpost | 1983 | | pagina 34