vr B™ j(l. Aalst - Sint-Antelinks 2-0 joelpunten na de rust SK LOKEREN - STEKENE: 3-2 Stekene een straatje te licht TERHOUTEM - SK WICHELEN: 3-3 illijk gelijkspel jj MBER6EN - KRUIBEKE1-0 ||n doelpunt is twee fedstrijdpunten BAASRODE - OPSTAL: 0-0 Schitterende Werner Van Der Jeugt HOFSTADE - BAARDEGEM: 2-2 Aardig ballet op harde bodem SPORTIEVE HAPPENING TE ZELE ASAHI KWAI ZELE KAMPT OM VLAAMSE PLOEGTITEL erpe - oordegem: 0-1 Tegen alle logica in ipust-y.iybj-3l ■Provinciale Aalst heeft een harde gehad aan het laatst ge ëerde Sint-Antelinks. De Jen waren wel heer en iter gedurende de eerste Vooral in de middensek- van het veld slaagden zij te sollen met de bezoe- doch in de zone van de rheid liep het mis. De gast in slaagden er niet in om meesterschap te vertalen loelpunten. Het was wel half wonder te noemen dat :zoekers konden rusten ien brilskore. [de rust verliep het minder •f in de aanval. De kansen Ien beter benut. De bezoe- doelman diende zich eerste keer prijs te geven een schuine kopslag van pestel. S.K. Aalst had met- wind in de zeilen. Zij put- een sfeer van geruststelling de openingstreffer. De kombinaties vloeiden mooi in een en verder sukses kon zeker en vast niet lang meer uit blijven. In de 70ste minuut ondernam De Kinder een solo-aktie Hij zette iedereen in de wind en rondde keurig af. Een knap doelpunt dat uitsluitsel ver schafte over deze partij. De Ajuinen bleven op zoek gaan naar meer treffers. Doch de paal belette in de slotminuten dat de stand verder werd opge dreven. Verpcstel was de on gelukkige doelschutter Ver melden wij nog even dat Aalst door deze overwinning dichter aanschuift bij de rechtstreekse konkurrenten: Nieuwerkerken en Schellebelle. Het laatste woordje in het titeldebat lijkt dus nog niet gezegd. (G.D.T.) SK Aalst-St.-Antelinks: Speler-trainer Van Royen (A) kan met het hoofd wegwerken (per) Dinsdag had op SK Lokeren een algemene vergadering plaats waarbij ook al de spelers hun zegje konden doen over de slechte resultaten van de laatste weken. Waarschijnlijk als gevolg van dit duidelijk stellen van de pro blemen bij SK werd er zondag tegen rode lantaarn Straatje Stekene geen goeie wedstrijd gespeeld. De schrik om te ver liezen zat er duidelijk in. Op de 10' minuut verkeek keeper Braeckman zich op een zwak schot van een bezoekende aan valler en SK stond meteen 0-1 achter. Een kwartier later kon Mark Annaert een slechte te rugspeelbal onderscheppen en de bal terugleggen naar Erik Van De Wiele die alleen vooi een lege kooi geen moeite had om te skoren. Nog voor de rust klom SK Lokeren op voor sprong nadat dezelfde Van De Wiele met een precisievoorzet de inlopende Wilfried Joch- mans bereikte en deze de bal in de vlucht meenam en iii één tijd skoorde vanop het penal- typunt. De tweede helft was nauwe lijks begonnen toen door een slecht ontzetten van Erik De Fré Straatje Stekene op gelijke hoogte kon komen van de thuisploeg 2-2. SK liet het hier zeker niet bij en zette nog enkele mooie aan vallen op. Zo bereikte op de 70' minuut Jochmans een doorgebroken Van De Wiele die alleen voor de keeper de bal naast de doelman in de netten joeg. SK verdedigde van dan af zijn voorsprong en Straatje Steke ne was niet meer bij machte om nog een vuist te maken. De jongens van SK Lokeren bewezen met deze match dat ze genoeg in staat zijn om te voetballen, maar dat het hun nog ontbreekt aan een zekere hardheid, de wilskracht om scheve situaties alsnog recht te zetten, kwam nu wel tot uiting. Volgende zondag maakt SK zijn verste verplaatsing. En ze ker niét de gemakkelijkste! Al hoewel op Kieldrecht altijd al gewonnen werd. SK speelde tegen Sinaai en tegen huidig leider Moerbeke ook goed mee en daarom verwachten we dat het tegen Kieldrecht ook niet voor schut zal staan. De Ploeg: Braeckman. De Fré, Marchand, Van Puyvelde, Van Hoorde. Annaert, Schalckmans, Van De Voorde, Van Hoey, Van De Wiele, Jochmans. gdb op om ii ring ei er 1 het apt en fck een week verplichte rust thuiswedstrijd van vorige werd afgelast) reisde helen naar het vier plaat- I hoger gerangschikte Let- outem. de gebruikelijke studieron- moest het publiek tot de min. wachten op het eer- n loemenswaardige schot op s,t I: Van Houwermeiren van °i erhoutcm schoot echter aelen (e min.: een goed getrapte B rzet van Jaak Steeman be- het hoofd van Luc Roe- en de thuisdoelman was lagen: 0-1. spel ging op en af, de sploeg was het meest bij de zonder echt reëel gevaar wel. minuten voor de rust ver- de Wichelse portier zijn Van Houwermeiren was er iets vlugger bij de bal lij kon voorzetten naar de opgerukte midvoor. Het zou in doel verdwijnen, verdediger Mare Dael- speelde nu voor keeper en met de hand de bal over ffet. M trafschop werd mooi inge- ten: 1-1. en min. na de koffie zou de gastheren voor het op voorsprong geraken: een mooie aanval wera met een zwaar schot besloten, dat onhoudbaar op halve hoogte naast de paal tegen de netten sloeg: 2-1. De vreugde van Letterhoutem zou echter van korte duur zijn want zeven minuten later kwa men de bezoekers op gelijke hoogte; Etienne Heestermans trapte een vrijschop ditmaal op het hoofd van Verheuen, de geplaatste kopbal verdween prachtig in doel: 2-2 en alles was te herbeginnen. Het spel verwaterde echter snel, beide ploegen schenen vrede te nemen met een g( lijk- spel, al was het toch weer de thuisploeg die het meest bij de bal was. Op de 75ste minuut gebeurde er dan toch eindelijk wat: Et. Heestermans bereikte met een verre voorzet de slof van Ver heuen, die met een hard schot opnieuw raak trof en zo zijn ploeg opnieuw op voorsprong bracht. Vijf minuten voor affluiten kon de thuisploeg dan toch orde op zaken zetten door een derde maal doelman Scheer- lonck te grazen te nemen en zo de juiste 3-3 eindstand op het bord te brengen. DMG «RPi Sa Aalst-St.-Antelinks: Doelman D'Herde is sluitstuk en organisator van de Ajuinen (per) Doelman Marino Spruyt liep vorige week tijdens zyn dagelijkse bezigheden een verrekking op. Hij kon onmoge lijk postvatten in het doel van Eendracht Opstal. Trainer Georges De Parmentier was dus genoodzaakt om een beroep te doen op invaller Werner Van Der Jeugt. In Baasrode kreeg deze substituut niet overdreven veel werk op te knappen. Hetgeen hjj moest doen, was behoorlijk gedaan. Werner timde gepast by het uitkomen, was zelfzeker op de lijn en liet zich in de lucht nooit betrappen. Zo hoort uiteraard een doelman te zijn, ook al vertolkt hij binnen de klub maar een tweederangsrol. Wie gekozen wordt is de zaak van de oefenmeester die zelf beter weet dan wie ook wie voor die specifieke taak het best geschikt is. Trainer Georges De Parmentier is in dat opzicht een eerlyk man. Geen enkele oefenmeester wil zijn ploeg verzwakken door de voorkeur te geven aan voetballers met mindere kwaliteiten. SK Lokeren Stekene Cannaert (L) blijft liever op een veilige afstand van deze Stekense semi- karateka mc Hofstade en Baardegem hebben een zeer aardige derby geleverd onder moeilijke omstandigheden. Hofstade nam meteen het heft in handen en verplichtte Baardegem om toe te kijken hoe het de wet dikteerde. In de 15de minuut werd dit uitgedrukt door een doelpunt. Verleyen opende de stand met een strak schot. Voor Baardeeem gaf dit echter weer spannend maakte. De Coster Jan en aileman. en geen „„.le^nf iL gtg Na. de herneming bieek het de bal verdween in de ne,,en. zelfs zorgen voor een stevige repliek. Hofstade diende zijn overwicht gedeeltelijk af te staan. Doch bleef het zeker onze reeks is er in feite Johan Baert de strijd staken één ploeg die torenhoog ingevolge een spierlctsel, Ver- J J staopen nam toen zijn rol over. :n de anderen uitsteekt, e Stekene.» zegt voorzitter De opstelling van vorige weck [hgraeve van Grember- was immers niet behouden. Jef «Al de rest is aan mekaar Parewijck moest verstek ge: én pui aa8d Zowe' Grembergcn, ven. Christ Dierick nam zijn Autterzele, noem maar op. plaats in. een punt bij onze buren In de tweede helft hebben we ik uiteraard erg tevreden een offensief gevoerd. Wij Een puntendeling bui- hebben toen ook kansen afge- huis beschouw ik nog altijd dwongen en een paar keer de en overwinning». Kruibeekse doelman op de gen Kruibeke hebben we proef gesteld. Pas op tien mi- voortreffelijke prestatie nuten voor het einde maakte erd» gaat Burghracvc we een doelpunt langs Chris er. «Alleen tijdens het Dierickx. Globaal bekeken lc halfuur moesten we het ben ik tevreden met de ver- terschap van de Waaslan- richting. Vooral onze verdedi- ondergaan. Die hebben ging wist zich goed te kwijten verschillende kansen af- van haar taak. Kruibeke heeft rongen, maar niet benut, overigens op mij wel een gun- is natuurlijk hun pro- stigc indruk gelaten. Ik vind m- het een goeie ploeg. Verberck- zijn in de eerste periode moes in de middenlinie is zo- keer gevaarlijk geweest, wat de centrale figuur in dat was langs Verstappen. Hij Waaslands elftal», vertrokken als wisselspe- Na een kwartier moest E.D.M. Eendracht Opstal boekt de jongste weken behoorlijke re sultaten en levert opvallende verrichtingen. Dat was ook in Baasrode het geval. «Het punt hebben we geenszins gestolen» verduidelijkt sekretaris Emiel Van Mol. «De puntendeling lijkt mij lo gisch. alhoewel wij eventueel wel aanspraak hadden kunnen maken op een overwinning. Wij kregen trouwens de betere kansen. In dc eerste helft brak Pascal De Ridder uit. Hij ver scheen in de rechthoek, maar kon ingevolge de drassige bo dem de bal niet voldoende on der kontrole krijgen. In de tweede helft wenkte er een kans voor Dirk De Maer- schalck. Hij besloot op doel man Gino Ringoot. Op dat ogenblik waren er nog tien minutön te gaan in de wed strijd. Volgens mij heeft Baas rode taktisch gefaald. De thuisploeg voetbalde te stereo tiep om werkelijk voor een spervuur te zorgen. In ieder geval, ik ben tevreden met het winstpunt. Het gaat ons de jongste weken behoorlijk voor de wind. Indien we zo verder doen zullen we beslist vooraan eindigen in dc rangschikking. Het komt er thans op aan om zondag tegen Excelsior St.- Niklaas niet te verliezen. Typische derby Bij Baasrode vindt men de puntendeling eveneens een lo gisch resultaat. «Het is naar mijn gevoelen de juiste weergave» zegt sekreta ris Alfons Moens. «Tijdens de eerste helft was Opstal licht in Werner Van Der Jeugt (Opstaj) de meerderheid. Na de hervat ting namen wij het initiatief. In die periode dwongen we een paar kansen af, en ketste een bal tegen de paal. Gino Rin goot heeft op het laatst wel een doelpunt verhinderd. Maar dat is nu eenmaal zijn taak als doelman. Op het einde hebben we nog twee vervangingen doorgevoerd. Chris De Cock en Karei Baro werden vervan gen door Jean Paul Aerts en Arthur Gerlo». Nu zondag reist Baasrode naar Waasmunster. In principe moeten de scheepsbouwers be kwaam zijn om punten te win nen. Het elftal blijft meer dan waarschijnlijk ongewijzigd. Alleen Wim Moens is onzeker. Op het bevroren veld liep hij een letsel op aan de knie E.D.M. spelbeeld wel omgekeerd te Baardegem kreeg waar voor zijn. Het was nu Baardegem waarvoor het gewerkt had. dat het meest in balbezit ver- Hofstade van zijn kant zou keerde en er voor zorgde dat weer eens hard van leer trek- niet onpeviarliik Rond het d°elman Strinckx voortdurend ken in het slotkwartier. In de hSuur leek de oartii beslecht aan de klaP werd gehouden, dolle slotminuten knalde zij Rodf'„rtoet Gelukkig voor de gelen ver- nog .weemaal legen de paal. keerde hij in uitstekende kon- Het waren Verleyen en Roels, ditie. Toch moest hij nog een- en zij keken sip na deze pech. maal te plooien onder het Dc stand veranderde niet meer Baardegcmsc geweld en het werd een logische pun- ln de 75ste minuut verraste tendeling. G.D.T. schop de lokale voorsprong. Baardegem bleef echter van zich afbijten en slaagde erin om nog voor rusten een aan- .luitingstrcffer te maken. Het m ue m nuui ^rrastc was De Cosier die de partij ««draaiende .ooraet van Op zaterdag 10 december staat te Zele de sport centraal. Om 18 uur heeft in de raadszaal van hel gemeentehuis een spotieve plechtigheid plaats. De Sportraad in samenwerking met het gemeentebestuur en sportakern Zele speelt St.- Maarten en Kerstman samen door een lange waslijst trofeeën en erkenningen van sportver- dienste uit te delen aan indivi duele sportters en sportvereni gingen. die zich zowel op het vlak van prestaties als fair-play lieten opmerken in het voorbije sportseizoen. Sportakern Zele kombineert die plechtigheid met haar traditionele sport avond door middel van een gevarieerd programma, van kwis over interviews tot daad werkelijke demonstralies van diverse sporttakken. Een en ander begint om 20 uur in sporthal V.H.V.D., Lan- geakker te Zele, en kreeg de naam van sportieve happe ning» mee. De voetballers Jac- ky Munaron Anderlechten Maurice De Schijver (S.C. Lo keren) zullen als eregasten aan- G err it De Pauw (Grembergcn) Nationale titelhouder Asahi Kwai Zele is mee in de running om in 1' afdeling dc Vlaamse ploegtitcl binnen te halen. Na twee van dc drie kompctiticda- gen staat Zele op een gedeelde eerste plaats samen met Hoog lede en Sam. Ronse, maar met een wedstrijd minder ge speeld. De finaleontmoeting heeft plaats op zondag 11 december vanaf 13 uur in de Zcclse dojo van Sporthal V.H.V.D. te Zele. Dc titelverdediger moet nog vier keer op dc tatami tegen Hcrzclc, Koersel, Yawarakai Antwerpen en eeuwige rivaal Samoerai Ronse Op het eerste gezicht niet zo'n moeilijk programma. Dc eind- kamp tegen Ronse daargela ten, maar die is belangrijk voor de twee klubs. Naast Zele moet Ronse nog kampen tegen Lummen en Ya warakai. De eindwedstrijden van derde afdeling staan dezelfde dag op het programma en daar zijn nog drie strcckklubs betrok ken in de strijd om de titel. Op kop staat St.-Niklaas dat onge slagen bleef uit zes wedstrij den. Op de tweede plaats vol gen Hamme en Aalst met één nederlaag. Er staat nog een konfrontatie Hamme - Aalst op de ról en Hamme doet ook nog tegen Ecklo. Aalst staat nog tegen over J.K. Gent. dat mee op de tweede plaats staat. Hamme heeft als tweede kamp nog Ecklo te bekampen. Leider St.-Niklasc moet tegen tweede geklasseerde Gent en tegen Lebbeke op dc tatami. heno wezig zijn. Het hoogtepunt van de avond is een demonstratie torbal, dat wordt gespeeld door visueel ge- handikapten. Twee ploegen die respectievelijk in I' en 2' natio nale uitkomen en waartoe ook Zeienaar Paul De Vriendt be hoort, een man die al voor twee jaar laureaat van sportverdien- ste was. Het loont de moeite om te zien hoe deze visueel minder- validen zich zonder naijver in zetten op basis van goede ver standhouding en samenwer king. Er is een optreden van het jazzballet St.-Lutgardis en de Zeelse turners. Judoclub Asahi Kwai Zele, kampioen van Bel gië, toont op de tatami zijn mogelijkheden en powerlifter en zilveren medaille Hugo De Grauwe, laat de aanwezigen kennismaken met deze minder gekende discipline. Er is nog veel meer, maar om dat allemaal te weten kom je beter op zaterdag 10 december naar sporthal V. H. V. D. BENO Hofstade-Baardegem: Roels trapt hard maar naast de bal (per) Hofstade-Baardegem: Dc Coster heeft schrik van het keiharde schot van Verheylen (per) Wat Erpe zondag beleefd heeft tegen Oordegem zal het allicht niet zo vlug vergeten, Erpe, een,.ploeg uit de hoogste regio- nene van de klassering, domi neerde Oordegem gedurende de volledige wedstrijd. Toch werd er verloren. Nog maar eens een bewijs van hoe een balletje rollen kan in dc voet balsport. Erpe, voortdurend in balbezit, verplichtte Oorde gem te loeren op de counter. De bezoekers toonden zich meteen sterk in het hanteren van dit wapen. Doelman Her- vé Goossens loste het leder en een goed gevolgde aanvaller duwde de bal tegen het lokale net. Dit gebeurde op een volle dig moeiteloze manier. Rüst- stand: 0-1. In de tweede helft verliep de wedstrijd volgens eenzelfde scenario. Erpe trok alle regi sters open en stortte alles tn de aanval. Oordegem kon slechts met mondjesmaat nog eens ge vaarlijk komen opduiken Wat de lokalen ook maar onderna men. een gaatje konden ze niet vinden in de stugge bezoeken de verdediging. Ook de doel man gooide roet in het eten. Zelfs dc scheidsrechter zorgde ervoor dat Erpe niet meer langszij kwam. Hij ontzegde Erpe een strafschop waarop het volgens velen zeker recht had. Onbegrijpelijk, maar waar. Oordegem hield stand. Erpe verloor twee kostbare punten. De ontgoocheling was daarom ook zeer groot bij de lokalen. Men diende zich ech ter niets te verwijten G.D.T.

De Voorpost | 1983 | | pagina 31