pportune Cools [adidas. "iwj N. AVANTI FEMINA BBEKE - HASSELT 18-16 10e Internationale veldloop van Denderhoutem T N.iAVANTI LEBBEKE II - OVERPELT: 14-7 Bijzonder knap N. R.B. DENDERMONDEII - YMPIA AALST 5-16 lympia Aalst sterker 3' N.: R.B. DENDERMONDE I - AP. KORTRIJK 18-10 Heirman kreeg steun N. RCBÜCfl BUGGENHOUT - OOI-BIJGAARDEN 12-11 aar de eindronde N. MENEN - G.S.K. HAMME 6-9 CHAAKKLUB PION AALST reddy Van Hee neemt iding over an René Baeten sselt, in de Europese Beker verrassend doorgedrongen de kwartfinale, werd te Lebbeke door een erg opportu- M.L. Cools voor een voldongen feit gesteld. Kapitein ichil I- Cools scoorde inderdaad vijf maal vanop haar hterhoek en deze treffers hebben ontegensprekelijk de lans doen overhelmlen in het voordeel van een hardnek- spelende thuisploeg die kollektief wellicht de beste Vu| [oenprestatie bracht. Alle speelsters werkten inderdaad zonder hard, verdedigden opvallend hardnekkig en inden ook aanvallend dat zij nog wat anders kunnen in de break-out lopen. wed werd een bijzonder span de wedstrijd waarin nog pigment verweven zat nl. persoonlijk duel dat M. Den Borre uitvocht met Vennema. tevens trainster de nationale ploeg en dat lelijk in het voordeel van i jia werd beslecht. Vooral het doelpunt dat Van Den icrd c re skoorde na 40' zal zij tvloei lang napretjes beleven. Zij de bt 'Pte de bal af van Venne en ging er voor haar doen nel vandoor om het 12c iaa beekse doelpunt te scoren! het er spannend aan toe t is uit het scoreverloop op laken. Hasselt leidde na 9' 1-3 maar 10 later had Leb- langs Van Den Borre. t 2. St semans. Bleyaert en Cools Imj -3 van gemaakt. De bijzon- sterke Ceyssens bracht Handbal: Kris Biesemans skoorde drie mooie treffers legen Hasselt Hasselt echter terug (5-5) vooraleer Hermans en Bleyaert de 7-5 ruststand vast legden. Ook in de tweede helft gaven de ploegen geen ge schenken. Avanti nam welis waar een 11-7 voorsprong maar na driekwart wedstrijd bracht Louis Hasselt opnieuw gelijk (12-12). Bij een 15-14 stand 9' voor het einde zorgt Cools voor een nieuwe treffer en met nog 4' te spelen maakt zij er zelfs 18-15 van. Meteen is Lebbeke zeker van de over winning na een voor dames bijzonder hardnekkig betwiste wedstrijd. Avanti Femina Lebbeke: Van Langenhove. Van Den Borre 2, Bleyaert 6. Cools 5. Muy- laert 1, Callens. De Troetsel, Lissens. Biesemans 3. Her mans 1. K. Van Damme. EVA Dat Avanti Femina II enkel door een ongelukkige samen loop van omstandigheden naar de onderste regionen van de rangschikking was afgezakt bewezen zij zondag door het op de derde plaats gerangschikte Overpelt op een overtuigende manier te verslagen. Het door de overheve ling naar het eerste team van enkele basispionnen tijdens de laatste weken verzwakte Avanti II had zondag de rangen aangevuld met S. Van Den Bossche en M. Hoger- vorst en meteen de kern voldoende uitgebreid om «volop» te kunnen gaan. piepjonge R.B. Dender- nde werd vooral tijdens de I5-1U ste helft voor onoverkome- e| va e problemen gesteld. Het van ke Ölymp-ia Aalst leidde ,r g(30' met 2-10 maar een har- •fs gesprek van trainer Van put tijdens de rust zorgde jfers ervoor dat de jonge Dender- mondenaars tijdens de tweede helft heel wat beter mee speelden. R B. Dendermonde II: Van Hove, S. Cueppens 1, Hul- piau. Wauters 2, D'Haese 1, Van Cauwenberghe. Broot- haerts 1. Het resultaat liet niet op zich wachten. Na een vrij gelijkop- gaande eerste helft, waarin Lebbeke niettemin steeds een voorsprong had (3-1. 5-2), werd de rust bereikt met een 6- 4 score. Na de rust stopte Van Den Meersch, net als C. De Ridder tijdens de eerste helft, een 7-m worp. Zij deed dit twee minuten later nog eens over en Maes zorgde voor 8-4 na 37'. De thuisploeg over speelde nu de bezoekers en langs De Smedt en Segers werd het 12-4 vooraleer Over pelt nog eens kon scoren 7' voor het einde. Bijzonder knappe wedstrijd van het jeugdige team dat ongetwijfeld moet kunnen oprukken naar een plaats tussen de eerste vijf in de rangschikking. Avanti Femina Lebbeke II: J. s" Van Den Meersch en C. De Ridder. Bucqué, Van Den Bossche. M Hogervorst 1, Elskens. Walraevens. Anné, Maes 6. De Smedt 2. A. Segers Haulbal: A Sggers wor, 5 Avanti Femina 11 tegen EVA Overpelt or deze overwinning is Bug hout nu vrijwel zeker van plaats in de eindronde van iruit de promotie naar 2' :ling mogelijk is. werd nochtans geen ge- kkelijke zege voor de ploeg trainer Van Damme. Zon de gekwetste Bleyaert cnbe ek toch nog maar eens dat :npoi buco te veel kansen moet Swat [ren vooraleer er kan ge- Ibeknord worden. De bezoek- kwamen het eerst op nderi irsprong (0-2) maar L. Van imc kon de ploeg organi- n en met een 5-6 ruststand niets verloren. Langs San ders en Roman kwam Buggen- hout aan de leiding na 43' (9-8) maar Groot-Bijgaarden bleef aanklampen en er was een at tente doelvrouw Caluwaerts nodig om Robuco aan de lei ding te houden. Met nog 1' te spelen stonden de pfóegen ech ter opnieuw gelijk en het was die onverwachte De Croock die 20 seconden voor het einde het beslissende doelpunt scoorde voor Robuco. Robuco Buggenhout: II. Calu waerts 1, Roman 3, De Croock 2, Van Damme, Sanders 4. Verstappen, Verest 2. Pernel. Ros Beiaard speelde opnieuw met J. Heirman en het resul taat liet niet op zich wachten. De thuisploeg werd opvallend goed geleid door de wederop- tredende speelster-voorzitster die van het trio Van Der Jeught, Van Boven - Hofman de nodige steun kreeg om vooral tijdens de tweede helft afstand te nemen van de be zoeksters. Tijdens de eerste 20" lukte het nochtans niet zo bést bij de thuisploeg zodat Kortrijk kon aanklampen (4-4 na 18' en 5-4 2' later) Maar dan vond Heirman het blijk baar welletjes en samen met een hard werkende en ook vlot scorende Van Der Jeugt werd een voorsprong opgebouwd die bij de rust 10-5 bedroeg. Tijdens de tweede helft werd Van Der Jeught van dichtbij bewaakt maar nu kregen de hoekspeelsters Van Boven - Hofman de nodige ruimte om samen metb J. Heirman de voorsprong nog verder uit te bouwen (12-6 na 35' en 17-8 na 50'). Trainer J. Van Hout sprak van een collectief sterke prestatie van Dendermonde die de tite- lambities beslist nog niet opge borgen heeft. R.B. Dendermonde I: Van Ho ve, I. De Decker 1, H. Van Boven 3, H. Hofman 2, A. De Witte 1, M Broothaerts 2, Heirman 6, Van Der Jeught 3, Anseeuw. De tweede wedstrijd tellende voor de Cross-up werd ander maal een zege voor de Waal Vincent Rousseau die nu té Denderhoutem in de laatste 500 meter het laken volledig naar zich toehaalde. Immers in de laatste klim naar de aan komst toe haalde hij er een sprint uit die hem enkele me ters voorsprong opleverde die hij niet meer afstond. Als eerste streekatleet krijgen we de Vlierzele atleet Willy Van Huylenbroeck die een 5e plaats veilig stelde na een paar ronden toen een paar atleten zich afzonderden. De plaatse lijke atleet Eddy De Pauw (zo- va) die zowat de wedstrijd ge maakt heeft moest in de laatste meters toezien hoe de werklo ze Rousseau naar de zege snel de. De Schot Miur was 2e en Eric De Beek moest met een 4e plaats vrede nemen. Vlier zele Sportief kwam goed uit deze wedstrijd want enkele Vlierzele atleten liepen zich in de kijker. Willy Goddaert nam de 16e plaats voor zijn reke ning nadat hij een hele cross lang zelf in de aanval was ge gaan. Raymond Van Paemel hield aan een 25ste plaats in deze uitslag vast en Danny Muylaert kreeg nog de 32ste prijs mee. Tussen deze Vlierzele atleten ook Raf Vervaet van AV Lo keren die ook goed uit het veld kwam en hier een 22e plaats bekleedde na een degelijk ver toon. Raf die ons in vorige wedstrijden reeds zijn klasse liet bewonderen mag nu weer fier terugblikken op de wed strijd te Denderhoutem. Geert Van Gooien knap in de B-reeks Atletiekklub Lebbeke heeft in de B-reeks voor een beste re sultaat gezorgd want twee atle ten in de eerste vijf dat is knap werk. Te Denderhoutem is het aan alle atleten niet toegestaan om in de A-reeks te starten daar voor is het ook een Cross-Cup. Er is een reeks waarin zowel de B-seniores als de veteranen van start gaan. Lebbeke kwam hier naar voor met Geert Van Gooien die van bij de start in de aanval ging gevolgd door zijn klubgenoot Kris Van Thienen. Van Goo ien veroverde een podium plaats en mocht na een sterk einde op de 2e plaats terug blikken. Naast hem op het po dium de Vlierzeelse atleet Pe ter Van Der Eist die knap derde werd. De andere Lebbe- kenaar Kris Van Thienen ein digde op de 5de plaats. Gilbert Maesschalck blijft aan de top Bij de veteranen blijft de Vlierzeelse atleet Gilbert Maesschalck aan de top. Ook te Denderhoutem was er geen kruid gewassen tegen deze ve teraan. Met soepele tred liep hij deze cross en schudde alle tegenstand ronde na ronde van zich af. Roger Van Lierde van dezelfde klub eindigde op de 4de plaats. Jozef Van Damme (Lebbeke) legde beslag op de 5e plaats. André Eeckemen (VS) was nog 6e en Wilfried Chiau (AC Aalst) werd nog knap 7e. Een beste wedstrijd mochten we ook optekenen voor Denderlander Maurits Bostaels die nog net binnen de toptien eindigde. Geert Wiels knap bij de juniores Geert Wiels van AC Zele blijft onze beste streekjunior nu werd hij 4e en op de 5e plaats kregen we Willy Van Herre- weghe (VS). Op de 19e plaats legde Dirk Van Verre (AC Lebbeke) beslag. Bart Meganck zege bij de scho lieren De eerste jaars scholier Bart Meganck heeft te Denderhou tem voor een overwinning ge zorgd. Hij was als enige streek- ateleet mee in de kopgroep en uiteindelijk wist hij zich los te werken en de zege op zijn naam te schrijven. Meganck is een van de regelmatige scho lieren van AC Aalst. Zondag te Denderhoutem was hij heer en meester op het bevroren parcours. Bij de kadetten viel er geen zege voor de atleten uit het Voorpost-gebied wel een twee de plaats in de eerste categorie dat is atleten geboren in 1970. Pascal Poelman (EA) werd hier tweede en Philippe Van Nuffel (AC Lebbeke) nam de 8ste plaats. In de tweede serie werd het Marnix De Mey (Lebbeke) die de zege op zijn naam schreef. Wim Van Langenhove (Leb beke) eindigde als 7e en Mar nix Demey (Lebb.) veroverde een podiumplaats. Ben Vonck (VS) eindigde als 9de. In de lste reeks ging de tweede plaats naar Pascal Poelman (EA). Filip Van Nuffel (AC Lebbeke) legde beslag op de 8ste plaats. Philips en de Frenne de beste by de miniemen Bij de miniemen ging de zeg* in de beide reeksen naar streekatleten. In de oudste k;>- tegorie was het Lebbekena; Geert Philips die probleemlor-s naar de bloemen greep. Kri Cattoir (Vlierzele) mocht oo: op een beste wedstrijd terug blikken en eindigde op eei verdienstelijke 5e plaats. Yves Van Herrewcghe van dezelfde klub eindigde nog net op de 10e plaats. In de jongste reeks was het De Frenne (Vlierzele) die de zege op zijn naam schreef. Andy De Tobel (AC Lebbeke) mocht mee op het podium als derde. Steven Tevels (AC Lebbeke) mocht mee op het podium als derde. Steven Tevels (AC Lebbeke) eindigde ook in de kop als 5e werd hij opgete kend. Bij de pupillen behaalden een podiumplaats: Gunther Lanckman (EA) die in de tweede serie op de 2e plaats beslag legde, 3e werd Johan Vermeiren AC Lebbeke. In de eerste kategorie der jongste atleten was er een 2e plaats voor Steven Cooremans (AC Lebbeke). terwijl Rein- hard Beerens (VS) hier de der de plaats kreeg toegewezen. Het klubklassement gaf vol gend resultaat. Seniores: 3e VS, kadetten: 3e Lebb.. scho lieren: 8e VS, juniores: 4e VS - Algemene rangschikking 4e Vlierzele Sportief. (a.a.) Veldloop te Denderhoutemde start van de seniores S.K. Hamme, volgens trai- r J. Van Hout voor de eerste al over al zijn spelers be- ikkend dit seizoen, boekte o verdiende zege tegen Me- Na een aarzelende eerste i ït (rust 2-2) groeide het ver in luwen bij Hamme toen Van Na tmclryck de bezoeksters op lira voorsprong bracht. Het werd uiteindelijk een 6-9 zege voor het verdienstelijke Hamme dat de laatste paar weken bewees er sterk op vooruit te gaan. Scoorden: Van Hemelryck 6, S. Van Haver 1. Pauwels 1. M. De Smedt 1. EVA SCHAKEN 3. Ilemh Vinei De wielrenners van de streek van Berlare houden wekelijks sporttrainingen onder ae teiaing van Gino De Wilde (jj) IFrans De Smet bespaarde "tddy Van Hee sportief een [plaatsing naar ons lokaal. afgebroken partij, die ■idclijk beter voor Freddy knd. werd door Frans telefo- pch opgegeven. Bernard De Wolf blijft fiend en tegenstander verba- In een stelling die mis- n wel moeilijk maar zeker j niet verloren stond, vcr- Mdcrde Mark Bolerbergh Jl volle toren. Franqois Van Weiboom moest tegen Remi nbourg het lot van de sterk- ■pndergaan. Patrick De Mol Ti blijkbaar minder goed op oogtc van'de laatste theo- Jische ontwikkelingen in zijn Biefde drakenvariant dan zijn ltslagen van de inhaalronde: an Hee-De Smet 3-1 e Wolf-Boterbergh 3-1 Titelboom-Limbourg 1-3 •cMol-Ghysels 1-3 Stand Freddy Van Hee neemt de lei derspositie van René Baeten over. maar kan nog worden ingehaald door Mare Ghyscls en/of Bernard De Wolf» 1. Van Hcc: 2. Baeten; 3. Ghysels en De Wolf; 5. Lim- bourg; 6. De Smet; 7. Van Tittelboom; 8. Ghysens en De Mol; 10. Boterbcrgh. 2' klasse In de tweede reeks stond slechts één inhaalpartij op het programma. De wedstrijd tus sen Firmin Cheretté en Dirk Inzé eindigde in een gelijkspel. Grote verrassing is echter dat Herman Van Cotthcm er dit seizoen mee ophoudt Door beroepsbezigheden kan hij nog onvoldoende tijd vrijmaken voor het schaken. Stand In overeenstemming met arti kel 6 van het intern reglement, dat bepaalt dat spelers die het tornooi voortijdig stopzetten en minder dan een volledige heenronde gespeeld hebben uit de klassering worden geno men. hieronder een nieuw klassement waarbij de reeds gespeelde partijen van Her man geannuleerd worden. 1. Vandergoten en Inzé. 3. Sneppe. Meyts en De Valck; 6. Van Cauwenberghe en Van den Houte; 8. Cherretté; 9. Van Lierde. 3' klasse Spelers uit de eerste en tweede reeks die tijdens de inhaalron de vrij waren beproefden don derdagavond hun geluk in de derde reeks. Leider Ludo De Coster bewees door een gelijk spel met Oscar Van den Houte dat hij zeker zijn mannetje zou kunnen staan in dc tweede reeks. Nieuweling Wim De Ridder leverde echter de pres tatie van dc avond. Hoeve- naeghel lachte reeds in zijn vuistje toen hij vernam dat hij het moest opnemen tegen een twaalfjarige. Na nog geen half uur spelen mocht hij echter de boeken sluiten. Zoals vorige week beloofd hieronder dc uit slagen van de vorige speeldag met een volledige klassering. Uitslagen Mcyts-V.d. Bossche 1-3 Dc Smet-Vandergoten 3-1 De Valck-Dc Munter 3-1 De Coster-V.d.Houte Torrckcns-Dc Backer F Hooft-V. Driesschc Mculcman-Hocbekc Nys-Ponnct De Ridder W - Hoevcnacghcl Ncvcns-Dc Ridder R. Baeycns-Dc Backer M. Botcrbcrgh-Yu Wai Kong Malthys-Picters Ponnel-Jacobs Dc Cremcr-V Tittelboom E. Stand na 7 speeldagen 1Dc Coster Dc Backer F. 3. Van Dricssche 4. Nys 5. Bacycns 6. Hooft Mculcman 8 Boterbcrgh 9. Dc Backer M Torrckens 11. Hocbckc Dc Crcntcr 13. Way Kong Yu 14. Van Tittelboom E. 15. Jacobs 16. Ponnct Hocbcck F. 18. Meersman 19. Weverberg Pielcrs 21. MatthijsF. 22. Ghyscls 23. Van Titclhoom F. Van den Borre De Munter 27 Nevens 28. Dc Ridder W, Dc Ridder R. Van den Bossche De Smet De Valck 35. Hocvenacghcl 3 36. Van den Houte 2 37. Van Ermcn 2 38. Vandergoten Van Haudt Meyts 1 Per gespeelde partij kunnen drie punten verdiend worden. In geval van een overwinning ontvangt men drie punten, voor een remise twee punten en voor een nederlaag 1 punt. De persoon die niet aanwezig was ontvangt geen punten, (V.K.M.) Veldloop te Denderhoutem: Erik De Beek liep lange tijd aan de leiding Zondag (telkens aftrap te 10.00 u.) 1' Afd. Bccnhouwerkcn-Siera II Volksunie-Gcywa 10.15 u, Desfo-VK Fan 9.45 u, Sparta li-Slachthuis Bondgalm 11-Unitcd Drie Linden 11-Car Center Wijnveld II-Dc Cock 1000 Appels II is vrij. 2" Afd. Wcpogro-Rodc Duivels 10.15 u. Ankcrlicht-Klub 65 Hcmelacr II-Oostberg Bonapartc-Ccntrumvricndcn Saniccntral-Mctallo's Ruitcrshocvc is vrij Post is vrij. Veldloop te Denderhoutem. Helemaal in het begin loopt Rousseau al eens voorop, als het te tonen hoe hel gaat aflopen De Voorpost - 9.12.1983 - 37 DAMESHANDBAL VELDLOPEN

De Voorpost | 1983 | | pagina 37