smoe fékkers Postzegelkring Dendria-Erembodegem bloeit! COLLEGEKLAP Kriskras doorheen de Buggenhoutse raadszitting E.H. Van Royen benoemd tot pastoor te Buggenhout-Opstal Collegeklap :.M 8 - 9 12.1983 - De Voorpost Groot - Lebbeke Sinds enige tijd geleden een haast totale windstilte is ingetreden in het Leb- beekse politieke wereldje zijn alle politici, achter de klassieke schermen, bezig met de voorberei ding van hun nieuwjaars brief? zijn de Lebbeek- se schhjvelaars verplicht hun nieuwsgaring in ande re departementen van het maatschappelijk leven te zoeken. In de kulturele sektor bvb. Meer bepaald dan in het amateurtoneel, dat de voorbije weken flink van zich liet horen, met opvoe ringen te Dendermonde (Suiker), Lebbeke (Och God...). Wieze (En waar de sterre...) en opnieuw te Lebbeke (Boeing-Boeing). In laatstgenoemd stuk, opgevoerd door de «Min nest raatse" toneelkring «Wij», werd flink wat «af- gezopen». Er gingen geen vijf minuten voorbij of één van de akteurs of aktrices begaf zich naar de scène- bar om zich een flinke geut vuurwater in te schenken. Precies Dallas-toestan den, merkte een toeschou wer zaterdagavond op. En gelijk had de man! Een geluk overigens dat die to neeldrankgelagen «fake» zijn. Bepaalde akteurs zouden er anders nogal gearrangeerdvanachter komen. «Poeppeloere- zat». Zonder twijfel. Toch bleek één der ak teurs, in casu Renaat Moeyersoon, aan het ein de van de opvoering, niet zo helder meer te denken. Want hij legde zijn perso nage toen woorden in de mond, die van Friedl, een rol gespeeld door Lucie Van Mulders, een regel rechte lesbienne maakte. Want hoorden we Renaat niet duidelijk tot Lucie zeg gen: «Jij had dus twee vrouwen tegelijk in je le ven!», waar Renaat missen is menselijk en aangegrepen door een tij delijke vlaag van ge slachtsverwarring had moeten zeggen: «Jij had dus twee mannen tegelijk in je leven!». Er werd op die verspre king niet eens gereageerd door het publiek. Daaren tegen hoorden we echter wel iemand uit het publiek, hardop verklaren«Pakt aan diksjonneir!» en «Sjokkelat ligt toch zwour op de moug, hé». En wat laatstgenoemde uitlating met het gebeuren op de scène te maken had, we ten we nog altijd niet. Scheerde de voorstel ling globaal gezien geen hoge toppen, aan de en- tourrage werd, duidelijk meer dan voorheen, flink wat aandacht besteed. Zo op z n smalst.... kon je je programma ko pen bij een vriendelijk hos- tesje en fungeerde een heuse steward als plaats aangever. Wat ons steeds mate loos heeft geïrriteerd is het feit dat het op het toneel een must blijkt te zijn, dat wanneer een of ander ak- teur een krant of tijdschrift leest, dat perse een ek- semplaar moet zijn in de taal. die gesproken wordt in het land waar de auteur zijn stuk situeert. Zo zagen we Eddy Van Langenhove in Boeing-Boeing een Franse krant ter hand ne men. Als «couleur locale» vinden we dat waardeloos, gezien het stuk toch Ne derlands gesproken wordt. Nieuws uit een andere Lebbeekse kring: Dirk De Ridder, een Vrede-lid zou tijdens de vergadering van maandagavond zijn ont slag gegeven hebben in de kring. Bepaalde kringen wor den blijkbaar gekenmerkt door een krisissfeer. De vaststelling als zou het voorbije massaspel de vriendschap onder de Leb beekse toneelmensen en - verenigingen, positief be ïnvloed hebben, is al lang voorbijgestreefd. Wie de natte vinger de Lebbeekse lucht insteekt, voelt in tegendeel dat er momen teel i.p.v. vriendschap eer der haatgevoelens ge koesterd worden, ledereen staat op de tippen van de tenen en wie het ook maar aandurft, eventjes die tip pen, die blinken van zelf genoegzaamheid, met een vleugje kritiek te beroeren, krijgt de vollevaak achter bakse lading. Alle Men- schen werden Brüder. Ver geet dat maar in Lebbeke. Sommigen staan daar eer der op het punt mekaar met huid en haar op te vreten. In de schoot van de SK, zo deed in het begin van de week het gerucht de ronde, zouden ook veran deringen op til zijn. Een trainingswissel zou in de lucht hangen, want trainer Tas zou niet langer de spe lers kunnen motiveren. Belachelijk, die redene ring, vertrouwde ons een vurig en tegelijk kompa- tieus supporter toe. Steeds maar die trainer te willen opzadelen met alle zonden Israels. Ze zouden liever één man van het bestuur op de schopstoel zetten. Dan was de zaak daar meteen geklaard. Wie die man in kwestie was, wilde de supporter ons echter niet verklappen. Insiders weten dat wel, voegde hij eraan toe. Van Baasrode naar den Opstal Nadat vaststond dat e.h. Van Pottelberge afscheid zou nemen van de Buggenhoutse parochie Opstal, werd nieuwsgierig uitgekeken naar wie hem als pastoor zou opvolgen. Vorige week zaterdag viel de beslissing. E.H. Hugo Van Royen. momenteel nog medepastoor te Baas rode. werd toen benoemd tot de nieuwe Opstalse ziele- herder. Zowel de afscheidnemende als de nieuwe Opstalse ziele- herder is een Waaslander. Hugo Van Royen werd op 30 januari 1933 te Sint-Niklaas geboren, liep er middelbare school aan het St.-Jozefscollege en kreeg zijn priesterop leiding aan het Klein Seminarie te Mariekerkc en aan het Groot-Seminarie te Gent. In de loop van 1958 een kwarteeuw geleden dus werd hij priester gewijd en toen reeds was hij interimaris in het St.-Niklase Klein-semina- rie als subregent. Achteraf verrichtte hij dezelfde taak in het O.L.Vrouw college te Oudenaarde. Aan het VTI van dezelfde Zuid- vlaamse stad was hij bovendien leraar godsdienst. In de loop van 1967 werd hij benoemd tot onderpastoor te Baasrode. Zestien jaar lang zou hij er blijven. O.a. als proost van verschillende organisaties als Chiro, Scouts. KU-Jongens en -Meisjes, CMBV. NVMC. KVLV en Landelijke Gilde. Vooral het sociale leven blijkt de nieuwe Opstalse pastoor dus aan te spreken. Op dat vlak zal hij in zijn nieuwe parochie overigens aan zijn trekken komen. «Den Opstal» leeft immers. Hoewel nog niet vaststaat wanneer precies E.H Van Royen zijn nieuwe taak zal opnemen, zal hij vermoedelijk in de loop van de komende januarimaand verwelkomd worden. Ondertussen neemt de Opstalse parochiale ge meenschap. tijdens het komend weckend, afscheid van E.H. Van Pottelberge. Na elke eucharistieviering is een (pvr) receptie voorzien. Dat ze in Lebbeke maar vlug de kerstboompjes in stalleren, opgesmukt met schitterende lampionne tjes, zodat de Lebbeke- naar in een vrediger sfeer terechtkomen. En dat allemaal terwijl een onderzoek naar de ak- tiviteiten van de OCMW's uilgewezen heeft dat Leb beke tot één van de armste gemeenten van het land behoort. Santé! Niet om te lachen. De omleidingsweg die met de Dendermondse- steenweg verbindt, via de Leo Duboisstraat, werd nog altijd niet van een straatnaam voorzien. In de schoot van het schepen kollege bestaan daarom trent blijkbaar verschillen de opvattingen. Eén van de schepenen suggereer de zelfs de naam King Fong Boulevardwaarbij hij boulevarddan een Engelsklinkende uitgang meegaf. Waar en wanneer hebben we die naam nog gehoord? Smoelentrekker Pers op visite bij Buggenhouts schepencollege Als we schepen voor de sport Mare Heymans mogen geloven en waarom zouden we dat met? zal er volgend jaar werk gemaakt worden van de buitenterreinen van de Buggenhoutse sporthal. De interkommunale Olympos bezit alle gronden en in de komende weken zal beslist worden, welke voorzieningen er zullén aangelegd worden. Vast staat alleszins de aanleg van één voetbalveld. De mogelijkheid van een tweede wordt zelfs overwogen. In het komende voorjaar worden in elk geval de nivelleringswerken gestart. Van enig BTK-projekt is bij de Buggenhoutse gemeentelijke overheid momenteel geen sprake meer. Van DAC (Derde Arbeidscircuit)-projektcn daarentegen wel. Zo zijn via dergelijk projekt drie milieuwerkers aan de slag. O.a. bij het onderhoud van grasbermen en het reinigen van greppels. Zowel in de sporthal als in de zwembaden zijn telkens twee DAC-krachten aktief. De gemeente heeft daarnaast ook elf tewerkgestelde werklozen in dienst. Wat het OCMW betreft lopen momenteel twee projekten te Buggenhout. Het ene voorziet in het onderhoud van de aanplantingen (dienstencentrum, rusthuis, flats Rijkswacht, huisjes voor bejaarden en kinderdagverblijf en tweede vormt de poetsdienst. In oktober jl. opende kunstschilder Tuur De Rijbel de tot galerij omgevormde polyvalente zaal in de gemeentelijke sporthalle. Naar schepen M. Heymans meedeelde, staat er voor de komende januarimaand een tweede expositie geprogrammeerd. Nog andere kunstenaars zouden interesse vertonen hun werken in de galerij tentoon te stellen. Feit is echter dat de galerij niet altijd beschikbaar is. Je kan een bal bvb niet laten doorgaan wanneer een expositie aan de gang is. Het ontwerp voor de bouw van 23 woningen in het Lentepark is af. Lentepark 3 zal in de loop van 1984 gerealiseerd worden. Het projekt voorziet het optrekken van in totaal vijftig woningen. De wegeniswerken kregen ook reeds de goedkeuring. Eerlang zal met de werken een aanvang genomen worden, Op het grondgebied van de gemeente Buggenhout zijn-momenteel een twintigtal grote bedrijven die meer dan 50 werknemers tewerkstellen, aktief. In totaal worden op de gemeente zowat 3.000 personen tewerkgesteld, twee derden ervan komen aan hun trekken in belangrijke ondernemingen. Naar de mening van burgemeester De Landtsheer zijn vele Buggenhoutse bedrijven over de problemen heen. van financiële zorgen is nog weinig sprake. Er tekent zich dus een gunstige kentering af. Relevant op het vlak van de bedrijvigheid te Buggenhout is het feit dat het industrieterrein Gendhof (Beukenstraat) voor 80% ingenomen is. Wat jammer genoeg, niet van alle industrieterreinen kan gezegd worden. Zowat twee jaar geleden werd een projekt voorgesteld voor het creëren van een ringlaan en een viaduct te Buggenhout. Schepen van openbare werken Paul Van Malderen deelde terzake mee. dat momenteel druk gewerkt wordt aan deze plannen, maar dat hij geenszins vermoedt dat deze plannen uitgewerkt door de NMBS zullen gerealiseerd worden. Ook de spoorwegen zitten immers in geldnood. Op 1 januari a.s. staat Adolf De Landtsheer vijfentwintig jaar aan het hoofd van de gemeente Buggenhout. Aan een viering wordt niet gedacht, de burgemeester zelf is er trouwens geen voorstander van. De volgende raadszitting zal plaatshebben op donderdag 22 december. Op het programma vermoedelijk de behandeling van de begroting 1984. Pierre Van Rossem boek aa kreeg (l\ Aalst. De postzegelklub van Erembodegem vierde feest (a) Postzegelkring Dendria-- Erembodegem heeft reden tot juichen... Zaterdag 3 december hebben heel wat klubleden, samen met vrienden en familieleden, deelgenomen aan het jaarlijks leden- en sympatisantenfeest van de klub, in hel Parochiehuis van Erembodegem: een goede gelegenheid om even een terugblik te werpen in het verleden en de plannen te smeden voor het nieuwe werkjaar. Het bestuur is tevreden over de voorbije klubwerking, en beslist alvast op de ingeslagen weg verder te gaan. plichting zich zelf is en alles in een aangename e zellige sfeer verloopt. Alle postzegelliefhebbers, van welke overtuiging ook (politie ke kleur kennen we niet) ziji ten zeerste welkom! En nu naar de 200.(Jan Van der Borght)« In het maandelijks klubblad, 17e jaargang, december 1983, van deze aktieve postze gelklub, lezen we volgend «Woordje van de voorzitter»: «In de maand november moch ten we, voor de eerste keer sinds het bestaan van Dendria, ons 150e lid inschrijven nl, de heer Oscar Rottiers uit Erem bodegem, dit onder het peter- schap van onze kollega Rudy Verleysen. Alhowel het niet in onze bedoeling ligt een rekord aantal leden te halen, is het toch een verheugende vaststel ling voor leden en bestuur dat onze klub uitgegroeid is tot een grote en één van de meest aktieve postzegelkringen in de streek en zelfs daarbuiten. Be wijs daarvan is het groot aantal leden, ongeveer de helft, die niet woonachtig zijn te Erem bodegem. De groei is vooral te danken, in de eerste plaats aan de trouw en het aktief meewer ken van al onze oud-leden aan onze klubaktiviteiten. Ook aan al die mensen die zich de laat ste jaren hebben laten aanslui ten en in onze klub gebleven zijn en tenslotte ook (zonder aan eigen lof te willen doen) aan het wakkere bestuur dat zich toch naar mijn mening, sterk inzet om van alles het beste te willen maken. Opvallend is ook de zeer be vredigende opkomst (de eigen lijke termometer van de klub) van onze leden op de veertien daagse vergaderingen. Toch zou ik van de gelegen heid gebruik willen maken om de leden die zich nauwelijks of niet vertonen aan te sporen om ook eens «binnen te wippen», zeker nu de winterperiode voor de boeg staat en u de zondagmorgen niet goed weet wat gedaan. U zult er ons en ongetwijfeld uzelf, een groot genoegen mee doen! Al bij al Postzegelkring Den dria-Erembodegem is een ver eniging waar alles goed draait, waar men zonder enige ver- Belangstellenden die graag van dichtbij kennis willen maken met «Dendria-Erembodegem» noteren alvast nog volgende vefgaderingsdata met alle nor male aktiviteiten, tijdens de maand december 1983: zondag 11 december van 9.30 u tot 12 u in de Crypte onder de O.L.Vrouw Hemel vaartkerk: zondag 25 december van 9.30 tot 12 u in het Paro chiehuis. Dan heeft nog als extraatje de grote jaarlijkse kersttombola plaats. Fijn als jij er bij bent DB, Wand sent» en en kulti bloemie: hebben, politiek van Bel: Per tant Toch, bevrient de en W vanzelfs stoppen maar t bieden. Met Remoor 'n kon lem tocl de Vlaandc 1815). I vene, louter I beetje ii i» stadhuis Bruin h Sint-l geloof h staat w< de Raki ook di Lebbeekse schepencollege ontmoette de pers In gemeentelijke overheidsdienst OCMW uitgezonderd lopen momenteel een vijftal B.T.K. (Bijzonder Tijdelijk Kader) en D.A.C. (Derde Arbeidscircuitj-projekten. Via een gemengd BTK-projekt zijn één maatschappelijk assistent en één opstellar aktief. Aan de verbetering van hef leefmilieu werken een tuinbouwer A2 en drie handlangers, in het gemeentelijke onderwijs is een regentes L.O. aan de slag. Al deze projekten lopen tot eind mei 1984. In het Derde Arbeidscircuit lopen te Lebbeke momenteel twee projekten. die van stapel liepen op 16 november jl. Aan het leefmilieu dokteren één werkleider A3 en vier handlangers. Voor het onderhoud en herstel van gemeentewegen worden vijf handlangers ingezet Wat het gemeentelijke zwembad betreft staat ook een projekt op stapel. Naar we konden vernemen zou aan het kinderdagverblijf 't Kwakkeltje», opgezet in de schoot van het OCMW. met BTK-krachten, op 15 maart 1984 een definitief eind gemaakt worden. Zo te zien zal de Omleidingsweg (Brusselsesteenweg-Dendermondsestecnweg. via de Leo Duboisstraat) nog niet zo meteen van een definitieve naam voorzien worden Ere- gemeentearchivaris Jozef Dauwe heeft ooit voorgesteld deze weg «Bisschop Van de Veldelaan» te noemen. Dit om de in 1795. ais natuurlijk kind. te Lebbeke geboren Jacob Olivier Van de yeldc, te eren, die later tot de orde der Jezuïeten toetrad cn her zelfs tot bisschop van Chicago en Natchez bracht. Maar over Jefs voorstel bleek niet iedereen het eens. En andere namen o.a. deze van Flor Hofmans werden naar voren geschoven. Omdat de weg buiten de woonzone ligt de twee huizen die er voor de aanleg van de weg reeds stonden, liggen nog altijd aan de Motbaan oordeelt het college een definitieve naamgeving overigens niet zo dringend. Het dossier dat de aanleg van een groen- en speelzone in de buurt van de Wilgenstraat vlak achter de Stationsstraat dan behandelt, zit op dit ogenblik ergens op een dienst, waar zal beslist worden over een eventuele subsidiëring. Van enige principiële belofte van toelage is dus nog geen sprake. Rekening houdend met het beperkt investeringsvermogen waarover de gemeente momenteel beschikt zowat 14 miljoen, wat het eigen deel betreft en het feit dat deze groen- en speelzone niet tot de hoogdringende realisaties behoort, zien we de omgeving van de Wilgenstraat niet zo direct van uitzicht veranderen. 1 Lebbeke. Het zwembad van Lebbeke (c) Financieschepcn Karei De Gucht deelde mee dat de gemeentebegroting 1984 op 29 december e.k. zal behandeld worden in de gemeenteraad Het wordt in elk geval een sluitende begroting, aldus de schepen. Gewacht wordt ondertussen nog altijd op de goedkeuring, door de hogere overheid, van de begrotingswijziging 1983. Lebbeke. De atletiekpiste (c) Vlak achter de gemeentelijke openbare bibliotheek is het uitzicht wel veranderd. Daar werd een voorheen braakliggend perceel grond omgevormd tot een keurige parkeerplaats. Op de aanbesteding van de 21 woningen die zullen opgetrokken worden in de wijk 't Rot, kwamen' 13 ondernemers af. Het verslag van de aanbesteding moet echter nog goedgekeurd worden door de beheerraad van de bouwmaatschappij. Van Stedebouw Brussel werd ondertussen een schrijven ontvangen, waarin aangestipt wordt dat over de wegenontsluiting via de Klakbaan nog moet gepraat wórden. Schepen Hiel deelde ook mee dat de woningen 2.2 2.3 miljoen zullen kosten. Het aanbod kan van 21 tot 30 woningen uitgebreid worden. Uit een energierapport, opgesteld door de Dendarmondse firma ESSA. in samenwerking met het studiebureau SWB, met de Lebbeekse sporthal als onderwerp, blijken een aantal dringende herstellingen noodzakelijk. O.a, van de kondensatiebattcrijen. de dakrand en de regeleenhedcn van de verwarmingsinstallalie. Hiermee zou een bedrag van 150.000 Ir. gemoeid zijn. Om energie te besparen zou verder moeten overgegaan worden lol de kompartimcntcring van het gebouw (uitgave geschat op 220.000 fr,). zouden de gevelwan- den moeten aangepast worden (140.000 fr,). zou men best de douche-installaties aanpassen om waterverspilling tegen te gaan (wat een investering zou vergen van 800.000 fr.) en zou het zwembadwater moeten afgedekt worden met folie (kost 400,000 fr.) Van de provinciale overheid ontving de gemeente een schrijven waarin gevraagd wordt dat de gemeente de schade zou signaleren, aangericht tijdens de stormnacht van twee weken geleden. De Landbouwkommissie had op dat vlak reeds vergaderd cn signaleerde dat twee Lebbeekse serristen belangrijke stormschade opgelopen hebben Eén van de betrokken bedrijven werd voor driekwart vernield, serres werden gewoon omgekwakt. de planten vernield, zodat de serrist twee jaar lang de inkomsten van deze aanplantingen zal moeten derven. In een tweede bedrijf werd een rolserre vernield. Het college zal nu beslissen een beroep te doen op het Rampenfonds. En de eventuele dossiers de klassieke weg laten gaan: provincie, ministerie. Lebbekcnaars die tijdens de stormnacht belangrijke schade opgelopen hebben hun gebom _-n althans kunnen hiervan nog aangifte doen op het gemeentehuis tot 15 december. Ingevolge een begrotingswijziging die de Opstalse kerkfabriek doorvoerde, werd het gemeentelijk aandeel in deze kerkfabriek van 183.000 tot 111.00(1 F teruggebracht De bespreking van de begrotingen 1984 van de kerkfabrieken Opstal en Briel brachten overigens aan het licht, dat ook- in die middens aan besparen gedacht wordt. De gemeentelijke aandelen in de begrotingen bedragen, wat de Briel betreft 87.109 F en voor den Opstal 175.000 F. Het huishoudelijk reglement voor het pas geopende kinderdagverblijf «Pagadderken» werd unaniem goedgekeurd. Gembcller Eric Gorus vond het reglement wel een ietsje aan de strenge kant wanneer ouders hun kinderen na 19 u. sluitingstijd komen ophalen en daarvoor «beboet» worden met 200 F per halfuur. Wat dan wanneer de ouders heirkracht kunnen inbrengen? aldus het oppositielid. Discipline is van belang bij het runnen van degelijk kinderdagverblijf, antwoordde de burgemeester, hoewel ik'er vast van overtuigd ben dat het reglement met de nodige soepelheid zal toegepast worden. Op 19 oktober j.l. besliste de Raad van Beheer van het Gemeentekrediet aan een buitengewone algemene vergadering voor te stellen het kapitaal van de maatschappij op te voeren van 700 naar 3.500 miljoen frank. Dit in het kader van de zgn.. wet Cooreman-De Clerq, die tot doel heeft de investeringen van de ondernemingen te stimuleren en hun financiële structuur te verbeteren. De gemeente Buggenhout is thans houder van 48 aandelen van 10.000 F en schreef nu in voor 192 aandelen van 10.000 F. d.i. voor een bedrag van 1.920.000 F. Dit gebeurt via het aangaan van een renteloze lening. Freddy De Bisschop stelde voor deze verhoging met eigen middelen te financieren, maar zijn voorstel werd niet aanvaard door de meerderheid. Principieel werd besloten voor BUSO een pennebank en een langgatboormachine aan te kopen In de begroting staat hiervoor een bedrag van 400.000 F genoteerd. Vanaf 1 september 1983 wordt de toelage voor prestaties van personen die ermee belast zijn de gehandicapten die een inrichting, een afdeling of een instituut voor buitengewoon onderwijs bezoeken, tijdens het gemeenschappelijk vervoer der leerlingen te helpen en te bewaken, als volgt vastgesteld: 130 F per prestatie van maximum één uur. 195 F voor een prestatie waarvan de duur één uur overtreft cn 325 F voor prestatie van minimum 2u3() minuten in de kernen voor gemeenschappelijk vervoer (BLO. BUSO en Blijdorp). De begrotingswijzigingen 1983 van het OCMW werden zonder enige vorm van diskussie. bovendien met eenparigheid van stemmen, goedgekeurd. Na deze wijziging vertoont de begroting nog een overschot van 47.0(H) F (tevoren 533.0(H) F). Vooral de- uitgaven voor het rusthuis zijn sterk de hoogte ingegaan, anderzijds zijn echter ook de kostgelden gestegen cn puurt men hieruit hogere inkomsten. Pierre Van Rossem Waas Ier gesl van het '^bock. A de Sint- de uitgi feestza; Over d :n staat en in die undelinj lij mijn één stre an V meerde 'an D uchtig i uteurs: lus hel un «doe ieldc mi ijn «eer :erd ver Ach ja aans vc e VVV lat de jc jk bena Is het or en vooi tocht zie alc bela laar dc cheep v rondcrlij boel en vergt irctccrd. «wierok aterdag lout ni neent tr WV. Het b( n werd oit Zoi en kraa ad het v Ier ging chreven vorden. I oerisme. Ie «autei twijgen. ;wieke 1 leen te s c proev ecensie Pikkend Jèrcn f in 't La

De Voorpost | 1983 | | pagina 8