Teater- en Koncertuitjes: 16-23 december
BRT 1
17.50 Teletekst voor iedereen - 18.00 Tik tak
- 18.05 Rondomons - 18.30 De geschiedenis
van de kleine man - 19 00 Juke-box - 19 05
Het vrije woord - 19 40 Mededelingen - 19.45
Nieuws - 20.10 De weerman - 20.15 Mim
mikro, makro - 20.10 Geschiedenis mijner
jeugd (zevendelige tv-reeks) - 21.05 De Ben
ny Hill show - 21.35 Ommekaar: aan andere
weg - 22.30 Nieuws en weerbericht tot 22.50
BRT 2
19 00 Tijdrover: doe-het-zelf: leiding geven -
19.15 Tegen de verwachting in - 19.40 Mede
delingen - 19.45 Nieuws - 20.10 De weerman
- 20.15 Extra-time (sportprogramma) - 22.05
Elektron live tot 22.45)
NED l
9.30 Nieuws - 10.00 Schooltelevisie - 13.00
Nieuws - 16 00 Tineke - 17.00 Feduco/Teleac
- 18.25 Teleac - 18.55 De gekke Gosha -
19.00 De familie Knots (jeugdserie) - 19.25
Wild-west op z'n best (komische serie) - 20.00
Nieuws - 20 28 Farce Majeure - 21.00 Opera
tie V-l - 21.50 Hier en nu 22.30 Kerk
vandaag - 22.55 Hill Street Blues (politiesei-
re) - 23.45 Nieuws en nieuws voor slechtho
renden tot 23.55
NED 2
13.00 - 18.15 Nieuws - 18.25 Staatsloterij -
18.30 Sesamstraat - 18.45 Jeugdjournaal -
19.00 Nieuws - 19.12 De Smurfen - 19.37
Vijf tegen vijf - 20.02 De konsumentenman -
21.02 Voetbal '80 (sportrubriek) - 21.42 On
derste steen - 22.30 Nieuws - 22.45 Den
Haag vandaag - 23.00 Nieuws - 23.05 Teleac
- tot 23.55
12.00 Teletekst - 17.15 Onem - plein jeu -
17.30 Lollipop - 18.10 Ma sorcière bien-
aimée - 18.20 Fitness-dance - 18.25 Aktuali-
teiten - 18.30 De titels van het nieuws - 18.32
De gasten van Arlette Vincent - 18.40 Micro-
défi - 18.55 Allo, plein jeu? - 19.05 Ce soir -
19.25 Tips voor de konsument - 19.30
Nieuws - 20.00 Mille milliards de dollars
(dramatische film met Patrick Dewaere,
Charles Denner, Jeanne Moreau e.a.) - 23.30
Nieuws tot 23.45
15.00 Teletekst - 18.15 Mathias Sandorf
(serie) - 19,00 Lundi-sports - 19.30 Nieuws -
20.00 Seniorama - 20 30 Brigitte di Glece
(waals toneelstuk) - 22.05 Landbouwinfor-
matie tot 22.35
11.45 Bon jour - 12.00 RTL-Flash - 12.18
Betty Boop - 12.45 Boomer - 13.10 Entre
chiens et chats - 13.15 La joie de lire - 17 00
Hit des clubs - 17.10 Coffre fort 84 - 17.15
L'heure familiale - 18.15 Coffre-fort 84 -
18.20 Le dernier mot - 18.35 Entre chiens et
chats - 18.40 Clip et gagne -19.12 Coffre-fort
84 - 19.15 Nieuws - 19.53 Inspecteur Gadget
- 20.00 Chips (feuilleton) - 21.00 L'homme
des hautes plaines (western met Clint East
wood, Verna Bloom, e.a - 22,45 La joie de
Ure - 22.50 Horoskoop - 22.55 Entre anus
11.30 TF-1 vision plus - 12.00 10/10 - 12.30
Atout coeiy - 13.00 Nieuws - 13.455 La
petite maison dans la prairie - 14.40 L'art au
monde des Tenebres - 15.40 Vivre en famiUe
- 16.50 Hommage Raimu (gevarieerd prq-
gramma) - 18.15 Le. village dans les nuages\
18.40 Deux Gourmands disent - 18.55
Nieuwsoverzicht - 19.00 Meteo première -
19.15 Gewestelijk nieuws - 19.35 La poupée
de sucre (muzikaal verhaal) - 20.00 Nieuws -
20.35 La cuisine des anges (komedie met
Humphrey Bogart, Joan Bennett, e.a.) -
22.25 Entr'acte - 22.30 L'art au monde des
Tenebres - 23 .20 Est-ce ainsi que les hommes
vivront? - 23.35 Nieuws - 23,50 Nocturne tot
23.55
12.00 Nieuws en weerbericht - 12.08 L'aca-
demie des 9 - 12.45 Nieuws - 13.35 Les
amours romantiques - 13.50 Aujourd'hui la
vie - 14.55 La légende de James Adams et de
1'Ours Benjamin - 15 45 Programma-over
zicht - 16.00 Apostrophes - 17.10 La télévi-
sion des téléspectateurs - 17 40 Récré A2 -
18.30 C'est la vie en nieuws -. 18.50 Des
chiffres et des lettres - 19.10 D'accord, pas
d'accord - 19.15 GewesteUjk nieuws - 19.40
Le théatre de Bouvard - 20.00 Nieuws - 20.35
Le grand Echiquier (gevarieerd programma)
- 23.35 Nieuws
17.00 Regionale programma's - 19.50 In
specteur Gadget - 20.00 Les petits papiers de
Noël - 20.35 Le Guignolo (avonturenkomedie
met Jean-Paul Belmondo. Michel Galabru,
e.a.) - 22.20 Nieuws - 22 40 Thalassa - 23.25
Amours, amours - 23.40 Prélude la nuit
10.00 Nieuws - 10.03 Das Traumschiff -
11.05 Von Waschbaren und Staren - 11.55
So Ting es an - 12.55 Persoverzicht - 13.00
Nieuws - 13.15 Videotext fiir alle - 16.10
Nieuws - 16 15 Ich wollt' ich war - 17.50
Nieuws - 18.00 Hier und heute - 18.25 Sechs
richtige - 19.00 Auf Achse - 20.00 Nieuws -
20.15 Die goldenen Schuhe - 21.15 Prager
Notizen - 21.45 Fast wia im richtigen Leben
(Beierse humor) - 22.30 Tagesthemen - 23.00
Der Herbst der Familie Kohagayawa (Japans
sociaal drama) - 0.40 Nieuws
10.00 Overname D-l - 15.27 ZDF - ihr pro-
gramm - 15.30 Nieuws - 15.35 Kindertrau-
me aus Blech - 16.35 Die suche nach dem
Weihnnachtsstem - 17.00 Nieuws - 17.15
Tele-illustrierte - 17.50 Die Strassen von San
Francisco - 18.25 Die Strassen von San Fran
cisco (vervolg) - 18.57 ZDF - ihr programm -
19.00 Nieuws - 19.30 Hitparade im ZDF -
20.15 Aus forachung und technik - 21.00
Heute-journal - 21.20 Der Erfinder (tv-spel) -
22.55 Sieh mal an - 23.00 Zeugen des Jahr-
hunderts: Prof. Wilhelm Grewe - 0.00
Nieuws
BRT 1
NED 2
AALST
De Nieuwe Madeion, Grote Markt (053/
21.11,48): bluesavond (16 december - 20
uur) - debuutoptreden van de kersverse
jazzformatie So What (23 december - 20.30
uur).
Kreja, jeugdhuis Driesleutelstraat 51
(053/77.19.89): optreden van Subject (17
december).
Netwerkcenfrum, De Ridderstraat 28
(053/78.89.81): teater «Het Bos» door het
B.K.T. in regie van Luc De Smet (22 decem
ber - 20.30 uur).
Stadsschouwburg, Vredeplein,. «Een in
specteur vraagt belet» van J.B. Priestley
door de Koninklijke Aloude Rederijkskamer
Sint-Barbara Arbeid en Kunst in regie van
Roger Bolders (16, 18 en 19 december te 20
ANTWERPEN
Ankerruiteater, Ankerrui 38 (03/
233.10.69): «Tapes» van Buyle, Buys, Ren
nenberg en Van der Vennet door het Nieuw
Vlaams Teater in regie van Rafaël Vander-
meersschen (16, 17, 20 en 22 december te
21 uur).
Arenbergschouwburg, Arenbergstraat 28
(03/232.85.23): toneel «De dag dat de paus
ontvoerd werd» van Joao Bethencourt door
het Reizend Volksteater (16 en 17 decem
ber - 20.15 uur; 18 december - 15 uur) -
nieuwe verhalen van Dario Fo, «Obscene
Fabels» door Jan Decleir (18 december -
20.15 uur) - toneel «Als ik de lotto win...!»
door het Echt Antwaarps Teater (19, 20 en
21 december - 20.15 uur).
Centrum Bouckenborgh, Bredabaan 561
B (03/645.10.40): toneel «Hess» van M.
Burrell (16 december te 20.15 uur).
Cultureel Centrum Ter Rivieren, Frans
Messingstraat 36 (03/325.66.00): balletop
voering door Sirkus-0 (16 december te 20
uur).
De Singel, Desguinlei 25 (03/216.33.30):
balletoptreden van het Koninklijk Ballet van
Vlaanderen met «Les Rendez-Vous», «La
Cathédrale Engloutie», «De Verloren Zoon»
en «Rodeo» (16 en 17 december - 20.30
uur, 18 december - 15 uur) - koncert door de
Filharmonie van Vlaanderen o.l.v. André
Vandernoot m.m.v. soliste Edith Volckaert,
viool, met werk van Tsjaikovski en Beetho
ven (23 december - 20 uur).
Fakkelteater, Mutsaertstraat 4 (03/
232.14.69): toneel «De dienstnota» van
Vaclav Havel (16, 17, 18, 22 en 23 decem
ber - 20.30 uur).
Het Appeltje, Lange Nieuwstraat 81 (03/
234.30.50): toneel «De gebroken vrouw»
van Simonne de Beauvoir door Ivonne Lex
in regie van Frans Maas 16 erj 17 decem
ber - 20.30 uur; 18 december - 15 uur).
Het Klokhuis, Parochiaanstraat 4-4a (03/
234.30.50): toneel «De dolste dag» van
Peter Turrini door T.I.L. in regie van Ivonne
Lex (16 december te 20.30 uur) - «Bula
Sangoma», Afrikaanse en Middenameri-
kaanse perkussiemuziek (17 december te
20.30 uur) - «De Indische Waterlelies»,
sprookje van Koningin Fabiola in bewerking
en regie van Johan Rouffaer door T.I.L. (18
december te 15 uur).
Kolveniershof: wekelijkse middagkoncer-
ten (16 en 23 december - 12.30 uur).
Koningin Elisabethzaal, Koningin Astrid-
plein 26 (03/233.84.44): koncert door het
Filharmonisch Orkest van de B.R.T. onder
leiding van Uri Segal met m.v. de sopraan
Isabelle Gracisans (16 december - 20.30
uur) - promenadekoncert - kerstprogramma
door de Filharmonie van Vlaanderen o.l.v.
André Vandernoot 17 december - 15 uur) -
koncert door de Filharmonie van Vlaande
ren o.l.v. Avi Ostrowsky m.m.v. de cellist
Rostropovitch (19 december te 20.30 uur).
Koninklijke Vlaamse Opera, Frankrijklei 3
(03/233.66.85): operette «Die Lustige Wit-
we» van Franz Lehar o.l.v. Edmond Save-
niers in regie van André Leclair (16 en 17
december - 19.30 uur; 18 december - 15
uur) - opera «II Barbiere di Siviglia» van
Giacomo Rossini o.l.v. Gerhard Fackler en
in regie van Ronny Lauwers (23 december -
19.30 uur).
Meirteater, Meir 75 (03/232.14.69):
«Turks Bad» van Nell Dunn (16, 17, 19, 22
en 23 december te 20.30 uur; 18 december -
15.30 en 20.30 uur).
Merksems Kamerteater, Terlindenhof-
straat 204 (03/645.24.90 of 645.34.51):
«Kwartet voor twee» van Michael Frayn
(17, 22, en 23 december - 20.30 uur).
Noordteater, Steenhouwersvest 16 (03/
231.20.08): «De Prijs» van Arthur Miller (16,
17 en 19 december - 20.30 uur).
Poppenschouwburg Van Campen, Lange
Nieuwstraat 3 (03/651.99,11«De Schele
in 't Steen» van Van Campen (16, 17 en 23
december - 20 uur; 18 december te 15 uur).
Raamtheater, Hoogstraat 12 (03/
233.42.10): «Arme Cyrano» van Pavel Ko-
hout naar Edmond Rostand in regie van
Walter Tillemans (16, 17, 21, 22 en 23
december - 20.30 uur; 18 december - 15
Randstadteater, Hertstraat 2 (03/
236.16.36): «Tweemaal rond het park» van
Murray Schisgal door het E.W.T.-gezel-
schap in regie van Leo Madder (16, 17, 19,
22 en 23 december - 20.30 uur; 18 decem
ber - 15 en 20.30 uur).
Stadsschouwburg, Theaterplein 1 (K.N.S.
03/231.07.50) en (KJ.T. 03/233.35.25):
«Op Marode» van Jan Christiaens en Anton
Peters door K.N.S. in regie van Anton Peters
(16, 17, 19 en 23 december - 20 uur; 18
december - 15 uur; 22 december - 14.30 en
20 uur) - «Onder Ons» van René Verheezen
door het Westvlaams Teater Antigone uit
Kortrijk in regie van Marcel De Stoop (20
december - 20.15 uur) - «En nu naar bed»,
musical van Annie M.G. Schmidt en Harry
Bannïnk door het KJ.T. in regie van Jan
Verbist (16 december - 19.30 uur) - «De
lege cel» van René Swartenbroeckx door
het KJ.T. in regie van Marcel De Bie (23
december - 19.30 uur) - «De man van
koekebrood» van David Wood door het
K.J.T. in regie van Jan Verbist (17 december
- 10 en 15 uur; 18 en 21 december -p 15
uur) - aperitiefkoncert door het Merksems
Vokaal Kwartet met kerstliederen (Foyer -
18 december - 11 uur).
Theater aan den Drink, Drink 12 (03/
236.16.36): «Ik slaap wel in de logeerka
mer» van David Lawton door het E.W.T.-
gezelschap in regie van Walter Claessens
(Grote Zaal - 16, 17, 18, 19, 22 en 23
december - 20.30 uur) - «De ondergang van
een idealist» van Amlin Gray door het
E.W.T.-gezelschap in regie van Dirk Ver
miert (Kleine Zaal - 16, 17, 18, 19, 22 en 23
december te 20.38 uur).
Theater Leguit, Leguit 15 (03/233.56.78):
«Vader was bij de weerstand» door De
Zwarte Komedie (16, 17, 18, 21, 22 en .23
december - 21 uur).
Theater Paljas, Filomenastraat 25 (03/
218.65.56): kursief programma «Als liefde
het antwoord is, wilt u de vraag dan nog
eens herhalen?» door Anne Mie Gils en
Gerd de Ley in regie van Leo Haelterman
16 en 17 december te 20.30 'uur).
Vlaamse Kameropera, Pastorijstraat 23
(03/235.20.27): «II maestro di Capella» van
Cimarosa en «La cambiale di matrimonio»
van Rossini (18 december - 20 15 uur).
Zaal Nok, Leningstraat 26 (03/
481 76.99): «Elektra» van Euripides (16 en
17 december te 20.30 uur).
BAARDEGEM
Sint-Margaretakerk: kerstkoncert door
het Malufikwartet en ensemble Les Ennemis
Confus (28 december te 20.30 uur).
BEVEREN
Kasteel Cortewalle: koncert door het koor
Thesaurus Musicus o.l.v. Kamiel Coore-
mans 17 december te 20 uur).
BORNEM
Cultureel Centrum Ter Dilft, Sint-Amand-
sesteenweg 41-43 (03/889.34.83): café-
chantant met het zigeuner-jazzorkest de
Piotto's (den Boomgaard - 16 december te
20.30 uur) - filmvoorstelling «The Shining»
van Stanley Kubrick met o.m. Jack Nichol
son en Shelley Duvall 17 en 22 december -
20 uur - den Boomgaard) - koncert door de
Koninklijke Harmonie Concordia et Amicitia
i.s.m. het Gemengd Koor der Bornemse
Muziekakademie en het Gemengd Koor
Verbroedering uit Mariekerke 18 december
- 19 uur) - toneel «De Moeder van David S.»
van Yvonne Keuls in regie van René Verreth
door het M.M.T. (den Boomgaard - 20
december te 20 uur) - filmvoorstelling
Young Doctors in Love» van Garry Mars
hall (den Boomgaard - 23 december - 20
uur).
BRUSSEL
Ancienne Belgique, Anspachlaan 114
(02/512.59.86): Closing Time Party met
o.m. Réserve, Michel O'dell, The Man Trap
(16 december - 21 uur) - «Gent-Wevelgem»,
«poëzieprogramma» door Tom Lanoye (18
december - 21 uur).
Astoria, Koningsstraat 103: aperitiefkon
cert door het strijkkwartet Quator Cordes
Bella Arte en klarinettist Marcel Ancion met
komposities van Mozart 18 december te 11
uur).
Beursschouwburg, August Ortlstraat 22
(02/511.25,25): teater «Kopzeer aan die
Waanzee» door Jim van der Woude (16
december te 20.30 uur) - kinderzondag met
koncert door Percussion 82 voor Jeugd en
Muziek (18 december - 15 uur) - danspro-
gramma door de Gunther Kranner Dans
groep (22 en 23 december te 20 uur).
Koninklijk Circus, Onderrichtstraat (02/
218.20.15 of K.M.S. 02/219.63.41): we-
reldkreatie «Messe pour le temps futur»
door het Ballet van de XXe eeuw in koreo-
17 50 Teletekst voor iedereen - 18.00 Tik tak
- 18.05 Klein, klein kleutertje - 18.20 Er was
een keer. - 18.30 Internationale arbeiders-
solidariteit - 19.00 Tijdrover: lieve plantjes -
19.10 Kijk uit!" - 19.15 Uitzending door
derden - 19.40 Mededelingen - 19.45 Nieuws
- 20 10 Kunst-zaken - 20.15 I.Q.-kwis -
20.45 Een wereld - 21 35 Prooivogel (vierde
lige thrillerreeks) - 22.25 Nieuws en u
richt tot 22.50
BRT 2
19.00 De uilen - 19.25 Uit en thuis: West-
Vlaanderen: de Westkust - 19.35 Kijk uit! -
19.40 Mededelingen - 19 45 Nieuws - 20.10
Kunst-zaken - 20.15 De andere vrouw (tragi
komische film met Franceses De Sapio, Fan-
tu Mengasha e.a.) - 21.45 Open school tech
nisch en wetenschappelijk Engels - 22 15
Handel en wandel tot 22.40
NED 1
9.30 Nieuws - 10 30 Schooltelevisie tot 11.00
- 13.00 Nieuws - Schooltelevisie - 14.00
Ghandi - 14.30 Schrijver op school - 15.30
RVU vormgeving... en kleding - 16 00 Weih-
nachtsoratorium tot 17.15 - Teleac - 18.25
Engels voor beginners - 18.40 Engels voor
beginners - 18.55 Nils Holgersson - 19.20
Zeg 'ns AAA - 20.00 Nieuws - 20.28 Philip
Marlowe, privé-detective (serie van 5 verha
len) - 21.20 Achter het nieuws speciaal -
21.45 Sonja op dinsdag - 22.45 Kijk haar -
23.25 Nieuws en nieuws voor slechthoren
den tot 23.35
13.00 Nieuws - 18.15 Nieuws - paspoort -
18.20 De Joegoslaven - 18.25 De Italianen -
18.30 Sesamstraat - 18.45 Jeugdjournaal -
19.00 Nieuws - 19.12 D'r kan nog meer bij -
19.30 Doelenkoncert 1983 (Kerstkoncert
vanuit De Doelen te Rotterdam) - 21.00 Tijd
sein - 21.35 Tenslotte - 21.40 Omnibus -
22.30 Nieuws - 22.45 Den H:
23.00 Nieuws tot 23.05
12.00 Teletekst - 17.15 Onem - plein jeu -
17.30 Lollipop - 18.05 Een liedje - 18.10 Ma
sorcière bien-aimée - 18.20 Fitness-dance -
18.25 Aktualiteiten - 18.30 De titels van het
nieuws - 18.32 De gasten van Arlette Vin
cent - 18 40 Micro-défi - 18.50 Allo, plein
jeu? - 19.05 Ce soir - 19.25 Konsumententips
- 19.30 Nieuws - 20.00 Contacts - 20.05
Marco Polo (seire) - 21.00 Videogram (varié
téprogramma) - 21.45 Salut l'artiste - 22.35
Nieuws tot 22.50
15.30 Teletekst - 18.10 Mathias Sandorf -
19.00 Maquettes volantes - 19.30 Nieuws -
20.00 Les grandes maladies kanker - 21.00
Huit clos (toneelstuk tot 22 50)
11.45 Bon jour - 12.00 RTL-Flash - 12.18
Betty Boop - 12.30 Nieuws - 12.45 Boomer -
13.10 Entre chiens et chats - 13.15 La joie de
lire - 17.00 Hit des clubs - 17.10 Coffre-fort
84 - 17.15 Mannix - 18.15 Coffre-fort 84 -
18.20 Le dernier mot - 18.35 Entre chiens et
chats - 18 40 Clip et gagne -19.12 Coffre-fort
84 - 19.15 Nieuws - 19.53 L'inspecteur gad
get - 20.00 L'homme qui val&it trois mil
liards - 21.00 A vous de choisir (filmkeuze
programma). Little big man (western) met
Dustin Hoffman, Faye Dunaway e.a. of Les
loups de haute mer (aktiefilm) met Roger
Moore, James Mason, Anthony Perkins e.a.)
- 23.15 La joie de lire - 23.20 Horoskoop
11.30 TF-l vision plus - 12.00 10/10 - 12.30
Atout ooeur - 13.00 Nieuws - 13.45 Portes
ouvertes - 14.05 La petite maison dans la
prairie - 14.55 Clowns et acrobates - 15.20 Le
forum du mardi - 16.30 L'assasinat du père
Noël (fantaisistische film) - 18.15 Le village
dans les images- 18.40 Deux Gourmands
disent - 18.55 Nieuwsoverzicht - 19 00 Meteo
première - 19.15 Gewestelijk nieuws - 19.35
La poupée de sucre - 19.50 Regards feutres -
20 00 Nieuws - 20.35 Monsieur Masure (to
neelstuk) - 22.35 Entr'acte - 22.40 L'art du
monde des Tenebres - 23.30 Est-ce ainsi que
les hommes vivront9 - 23.45 Nieuws - 0.00
Nocturne tot 0.05
10.30 A2 antiope - 11.15 A2 antiope - 12,00
Nieuws - 13.35 Les amours romantiques -
13.50 Aujourd'hui la vie - 14.55 La legende
de James Adams et de l'Ours Benjamin -
15.45 Chantez-le moi - 17.05 Entre vous -
17.45 Récré A2 - 18.30 C'est la We en nieuws
- 18.50 Des chiffres et des lettres - 19.15
GewesteUjk nieuws - 19.40 Le théatre de
Bouvard - 20.00 Nieuws - 20.40 MayerUng
(historisch drama met Catherine Deneuve.
Omar Sharif e.a.) - 22.45 Lire c'est vivre -
23.35 Nieuws
grafie van Maurice Béjart en op religieuze
en populaire muziek van vijf kontinenten en
met gedichten van Dom Helder Camara
(16, 17, 20, 21, 22 en 23 december - 20.30
uur; 18 december te 15 uur).
Koninklijke Muntschouwburg, Prinsen
straat (02/219.63.41): muzikale ontmoeting
met violist Z Kowalski, contrabassist M.
Aerts, klarinettist R. Dils, fagottist M. Tana-
ka, trompettist Fl. di Fabio, trombonist Fr
De Backer, perkussionist D. Delmotte en
dirigent S. Cambreling in «L'Histoire du
Soldat» van Stravinsky en «Lleanto per
Ignacio Sanchez Meijas» van Cambreling
(16 december - 12.30 uur) - opera «La
Bohème» van Puccini in regie van Claus
Helmut Drese en o.l.v. John Nelson (16, 17,
20, 21, 22 en 23 december - 20 uur; 18
december te 15 uur).
Koninklijke Vlaamse Schouwburg, Laken-
sestraat 146 (02/219.49.44): «Een vlo in het
oor» van Georges Feydeau in regie van
Nand Buyl (16, 17, 21, 22 en 23 december -
20 uur; 18 december te 15 uur).
Nieuwe Workshop, Oude Graanmarkt 5
(02/512.43.24); viedeoperformances van
Ulay en Ambramovic (16 december te
20.30 uur).
Paleis voor Schone Kunsten (02/
511.56.08): koncert door de Filharmonie
van Vlaanderen en cellist Rostropovitch 18
december - 20.30 uur) - pianorecital door
Frederic Gevers met de «Choraal-preludes»
van J.S. Bach en de «Kerstboom-suite» van
Liszt (20 december - 12 40 uur) - koncertop-
treden door Jofroi (20, 21, 22 en 23 decem
ber - 20.30 uur) - koncert met werken van
Mendelssohn en Sjostakovitsj door cellist
Roel Dieltiens en pianist Robert Groslot (22
december te 12,30 uur).
BUGGENHOUT
Kasteel van het Jongenstehuis, Opdorp:
toneel «Rita... op school» van William Rus
sell door Nora Tilley en Tuur De Weert van
het Mechels Miniatuur Teater in regie van
Jaak Van Assche (23 december - 20 uur).
DENDERMONDE
Honky Tonk Bunker, Leopold II laan.
Bastion V: jazzkoncert door de Harry Strut
ters Hot Rhythm Orchestra uit Engeland (17
december - 21 uur).
Onze-Lieve-Vrouwekerk: Unicef-kerst-
koncert met 16e en 17e eeuwse kerstliede
ren door het ensemble Pandora o.l.v. Philip
pe Malfait) Maria-, advents- en kerstliede
ren door het Sint-Jozefskoor o.l.v. Mark
Goossens; organist Marcel Defleur en mez
zo-sopraan Chris Pée (22 december).
Sint-Egidiuskerk (Sint-Gillis-Binnen):
kerstkoncert door het Dendermonds Koper-
ensemble Religioso en de Sint-Gregoriusgil-
de o.l.v. Marcel Defleur, ook met organist
Luc Vidael en Christina Guirlande; het ^ge
heel staat o.l.v. Luc Van den Broeck (16
december te 20 uur).
Zaal Uilenspiegel: toneel «De muizevol»
van Agatha Christie door T.K.G. Verbroe
dering uit Grembeïgen 16 december te 20
uur).
HAMME-MOERZEKE
Zaal De Vier Gekroonden (052/47.11.73
of 47.31.52): blijspel in drie bedrijven «Boe
renbedrog» von Emiel Claus door de toneel
groep De Bolhoeden (17 december te 18.30
GENT
Arcaschouwburg Sint-Widostraat 3 (091/
25 18.60): «Leonce en Lena» van Georg
Büchner in regie van Pol Dehert (16, 17, 20,
21 en 22 december - 20 uur) - «Christmas
Carol» van Charles Dickens door Teater
Malpertuis met Anton Cogen in regie van Jo
Gevers (19 december - 20 uur) - «De Boot»
door Het Speelteater (23 december - 19.30
Congrescentrum (res. 091/12.77.80):
kerstkoncert van het Festival van Vlaande
ren met de Filharmonie van Vlaanderen
o.l.v. Avi Ostrowsky mm.v. Eliane Rodri-
gues, laureate van de Koningin Elisabeth-
wedstrijd voor piano; op het programma
«Ouverture Leonore III» en «Concerto voor
klavier en orkest nr. 5» van Beethoven en
«Simfonie nr. 1van Brahms (22 december
- 20.30 uur).
Controverse, Burggravenlaan '87 (091/
21.95,37): «Adam in ballingschap» van
Joost Van den Vondel in regie van Mark
Verstraete 16, 17, 20, 21 en 22 december -
20 uur) - «Lanseloet van Denemarken», een
abel spel in regie van Lucas de Bruycker 18
en 19 december te 20 uur).
Gents Amusements Teater, Frans Van
Rijhovenlaan 121 (091/82.50.63): «Kaarten
op tafel» van Donald Coburn in een Gentse
versie van Eddy Daese (16, 17, en 23
december - 20 uur).
Hoste-Sabbattini, Burgstraat 24 (091/
25.25.15): «Moereloere blaast 1983 uit!»,
humoristisch Gents kabaret (16 en 17 de
cember - 20.30 uur).
Koninklijke Nederlandse Schouwburg,
Sint-Baafsplein 17 (091/25.32.08): «Mada
me Warrens Broodwinning» van George
Bernard Shaw door het N T.G. in regie van
Hugo Van den Berghe (16, 17, 19, 20, 22 en
17.00 Regionale programma's - 19.50 In
specteur Gadget - 20.00 Les petits papiers de
Noèl - 20.30 D'accord. pas d'accord - 20.35
Demière Seance - 20 50 Le septième voyage
de Sindbad (fantasiefilm met Kerwin Ma
thews, Kathryn Grant e.a.) - 22.15 La der-
nière seance - 22.40 Nieuws - 23.00 La
charge de la brigade légère (avonturenreeks
met Eroll Flynn. Olivia de Havilland e.a.) -
1.00 Prélude a la nuit tot 1.05
10.00 Nieuws - 10.03 Die goldenen Schuhe
11.00 Umschau - 11.20 Der Erfinder - 12.55
Persoverzicht - 13.00 Nieuws - 13.15 Video
text für alle - 15.40 Nieuws - 15.45 Patient
geheilt - die kasse zahlt nicht -16.30 English
einkaufen - 17.20 W.K. skiën - 17.50 Nieuws
- 18.00 Hier und heute - 18.25 Sag das noch
mal. Darling - 19.00 Falcon Crest (serie) -
20.00 Nieuws - 20.15 Alles oder nichts -
21.00 Panorama - 21.45 Dallas (serie) - 22.30
Tagesthemen - 23.00 Johann Sebastian Bach
- 0.35 Nieuws
10.00 Nieuws - 10.05 Mit dem Grundgesetz
untem Arm - 10.50 Ich schwöre dass ich als
gerechter Richter - 13 00 Overname D-l -
15.57 ZDF - ihr programm - 16.00 Nieuws -
16.04 Mosaik - 16.35 Mandara - 17.00
Nieuws - 17.15 Tele-illustrierte - 17.50 Alles
mit musik - 18.20 Mein name ist Hase -
18.57 ZDF - ihr programm - 19.00 Nieuws -
19.30 Verkehrsgericht - 21.00 Heute-jour-
nal - 21.20 Stilles alter - 22.15 Die Tauben
(tv-film met Herbert Steinmetz Hans Joa
chim Krietsch e.a.) - 23 50 Nieuws
23 december - 20 uur; 18 december te 15
uur) - initiatienamiddag poppenteater door
Taptoe in de N.T.G.-repetitiezaal (18 de
cember te 15 uur).
Koninklijke Opera, Schouwburgstraat 3
(091/25.24.25): opera «Death in Venice»
van Benjamin Britten o.l.v. Frits Celis en in
regie van Anthony Besch (17 december -
19.30 uur) - operette «Die Lustige Witwe»
van Franz Lehar o.l.v. Edmond Saveniers en
in regie van André Leclair (23 december -
19.30 uur).
Minardschouwburg, Walpoortstraat 15
(091/25.18.73): «Wij, warme dutsen» van
en met Romain Deconinck (17 december -
19.30 uur;' 18 december te 16 en te 19.30
uur),
Teater Arena, Ooievaarstraat 62 (091/
26.33.08): «The Rocky Horror Show» van
Richard O'Brien in regie van Jaak Van de
Velde (16, 17, 21, 22 en 23 december te
20.15 uur).
Teater Vertikaal, Huidevetterskaai 40
(091/25 40.61): «Mama» van Louisette
Dussault door Suzanne Juchtmans in regie
van Paul Juchtmans (16, 17, 21, 22 en 23
december - 20.30 uur; 18 december - 15
uur).
Vooruit, Sint-Pietersnieuwstraat. «Teken
film» door Teater Stekelbees (Balzaal - 18
december te 15 uur).
KEMZEKE
Parochiecentrum, Molenstraat: «Het Ge
zin Van Paemel» van Cyriel Buyssé door
toneelgezelschap 't Kelderken in regie van
Luc Samson (16 december te 20 uur).
LEDE
Cultureel Centrum: Kerstkoncert door het
Vokaal Ensemble «Colla Voce» o.l.v. Her
man Slagmulder met geestelijke liederen,
motetten, koralen, kerstliederen van Vitto-
ria, Praetonius, Hassler, Haydn, Schubert,
Benoit en Mores (17 december).
Zaal Volkskring, Kasteeldreef: volks spel
«Zwijg, kleinen» van Fitzgerald Kusz in
bewerking van Nolle Versijp door de Leedse
toneelgroep Vreugd in Deugd in regie van
G.M. Van der Gucht (16 december te 20
uur).
MECHELEN
Mechels Miniatuur Teater, Hanswijk
straat 63 (Grote zaal) en Oude Brussel
straat 10 (Kleine zaal) (015/42.25.44): «De
rekening van het kind» van Walter Van den
Broeck in regie van Jaak Van Assche 16,
17, 18 en 23 december - 20.15 uur; 22
december te 13.30 uur; GZ) - «Huwelijksles
sen», komedie door de K.T. De Dijlezonen
(16, 17, en 18 december te 20.15 uur; KZ).
Mechels Stadspoppenteoter, Minderbroe
dersgang 1-3 (015/21.80.24 of 20.02.00):
«Tijl in het cirkus Pimpelpom van Louis
Contryn (17 en 18 december - 15 uur) -
«Het Jungleboek» van Louis Contryn naar
Rudyard Kipling (21 december -' 15 uur)
OVERMERE
Meisjesschool, Schoolstraat (091/
67.65.11): komedie «De twee maagden»
door de toneelvereniging Panta Rhei in regie
van Luc Vernimmen (17 december te 20
uur).
SINT-NIKLAAS
Don Boscokerk: tweedelig kerstkoncert
van de Jonge Kamer Waasland met: werk
van Hoydn, Van Hulse en Schütz door het
Koninklijk Gemengd Koor Sint-Gregoriusgild
o.l.v. Robert Hellemond; nadien .een piano
recital door Pierre Alain Volondat, winnaar
van de Koningin Elisabethwedstrijd voor
piano 1983, met werk van Chopin, Debussy,
Ravel en Liszt (18 december te 20.30 uur).
Jeugdklub Het Centrum, Grote Markt 40:
gitaaravond in het auditorium met Jean-
Pierre Smet en Erwin Verdonck die renais
sance-, barok-, romantische en 20e eeuwse
gitaarmuziek vertolken 16 december te 20
uur).
Muziekakademie: muzieknamiddag in
kerstsfeer 17 december).
Stadsschouwburg: operette «Eine Nacht
in Venedig» van Johan Strauss door het
Belcantogezelschap van Sint-Niklaas (17
december te 14 30 en 20 uur) - toneel «De
moeder van David S.» van Yvonne Keuls
door het M.M.T. in regie van René Verreth
19 december, te 20 uur).
Vienna Music Club, Walburgstraat 15:
jazz met het Yvonne De Kok Mary
Hehuat Trio (17 december) - koncert met
avantgarde-pianomuziek van Borah Berg
man (21 december te 21.30 uur telkens).
5TEKENE
Gildenhuis (Bovenzaal): aperitiefkoncert
door het kamerensemble Da Capo uit Ever-
gem o.l.v. Philippe Stepman met werk van
Telemann, Corelli, Haendel en Charpentier,
Mozart en Prokofief (18 december - 10.30
uur).
WICHELEN
Sint-Gertrudiskerk: kerstkoncert door The
Jeggpap New Orleans Jazzband die een
programma brengen van negro-spirituals en
gospelsongs 17 december te 20.30 uur).
L.