VLIERZELE - BAMBRUGGE1-2 Knap en spannend derby BEKE - BAZEL 0-1 etterende derby WAASMUNSTER - BAASRODE 2-0 Heidejongens helpen Stekene aan een riante leidersplaats 10 - STEKENE 1-4 Provinciale LTA MELSELE - ST-GILLIS-WAAS: 0-1 isten komen heel goed weg BURST - OKEGEM 3-0 Te zwaar vonnis OPSTAL - EXCELSIOR 1-1 Rijp voor een pandoering nny De Ruyte driemaal achter het kanon Dendermonds ploegafgevaardigde hardhandig aangepakt op Sint-Lievens-Houtem aangewaaid izing in de Ie - Sl.-Gillis: F.nkel met een fout op Pringels kon Svelta de aanval stoppen (Iv) Het is een zeer eigenaardige wedstrijd geworden. Okegem was het meest in bal bezit, doch Burst strafte met snedige counters de bezoekers zwaar af. Gedurende het eer ste kwartuur waren de beste kansen voor de thuisploeg. Burst wist reeds na tien minu ten de skore te openen. Het was Peter Caeyman die de openingstreffer lukte. Van dan af dacht iedereen dat Burst rustig op zijn elan zou door gaan, maar niets was minder waar. Okegem was de betere ploeg en Burst moest verdedi gen. Met de nodige moeite bereikte Burst de rust met een geringe voorsprong. In de tweede helft kende de wedstrijd enkele onaangename momenten. Nadat Geert Van Herreweghe de score had verdubbeld met een prachtig vluchtschot begon de scheidsrechter enkele num mertjes op te voeren. Hij floot, hij deelde boekingen uit, hij deed alles om de show te stelen, doch dit lukte de weinig geïnspireerde man niet. In eenzelfde fase, namelijk het nemen van een vrijschop, wer den liefst vier thuisspelers ge boekt: Luc De Tandt, Gratiën Fosselle, Caeyman en Ronny Van Aerde. De toeschouwers gingen begrijpelijk zeer driftig te keer. Op een uiterst zwaar veld ploegde Okegem voort om te rug in de wedstrijd te komen. Een fel opzittende Luc Lacroix dreigde wel meermaals, maar kon toch ook geen bressen meer slaan in een gesloten lo kale verdediging. Het waren zelfs de lokalen die het gevaarlijkst tegenprikten. Naar het eind van de wedstrijd toe werden De Clercq en Van Aerde vervangen door respek- tievelijk De Meu en Beeckman. Volle zekerheid omtrent de zege kwam er in de 86ste minuut. Luc De Tandt was ver doorgedrongen in de bezoekende verdediging. Zijn schot werd gestuil door de doelman maar de terugsprin gende bal kon vrij eenvoudig door Luc De Proost tegen het net gewerkt worden. Meteen een zwaar verdikt voor een moedig Okegem. De be zoekers waren het meest in balbezit geweest maar het counterende Burst was werke lijk zeer produktief. Toch een verdiende zege. G.D.T. Opstal - Excelsior: Wouters (O) knalt op doel (vh) Ie - St.-Gillis: Kapitein Eddy Franckaert r. n (Iv) een ruime belangstelling hebben beide buurploegen ndag een ware voetbalhappening van gemaakt. De 'loeg was zeer zeker het sterkst, maar faalde ook nu in de afwerking, terwijl Eendracht Bazel gedurende tyd de kat uit de boom keek en naar het einde toe met een verrassend doelpunt de overwinning veilig eerste helft dwongen de n van trainer Hermans sem doelkansen af met andere een kopbal van n op de staak, en een fan Verberckmocs dat in instantie door doelman werd geweerd. Ook Hamcrlinck stelde zich laals gevaarlijk aan had van zijn kant onge- het besluiten. Kortom hniek van de Kruibeke- was gewoonweg erg n als meest homogene overklasten ze de bezoe- t wegens een blessure van het veld gedragen kers die als het ware onbegrij pelijk overeind bleven. Na de rust keerde het spelbeeld en kwamen de geelblauwen meer in de match. De Kruibeke- naars raakten daarentegen wat uitgeblust en konden niet lan ger de wet dikteren. Klap op de vuurpijl was wel het Bazelse doelpunt op een tiental minu ten voor het einde. Een hoek schop werd onvoldoende weg gewerkt en Peter Buytaert mocht ongehinderd inkoppen. Met deze nieuwe nederlaag is Kruibekc aan zijn derde ach tereenvolgende 1-0 verlies toe en dat tast natuurlijk in grote mate het zelfvertrouwen aan. Ook onze zegsman (erevoor zitter Armand Foubert) meen de dat de mindere periode vooral terug te brengen was op het probleem van de afwer king. In de beginmatchen vie len er immers doelpunten aan de lopende band en nu blijkt de ganse Voorlijn zonder kruit gevallen te zijn. Niettemin heeft Kruibeke volgens velen in de heenrondc reeds bewe zen bij de betere ploegen uit de reeks te behoren. En daar door is het objektief van eindi gen binnen de eerste vijf zekei haalbaar volgens de heei Foubert. M.N. Het is een mooie wedstrijd geworden. Voor de bezoekers was vooral de start denderend Zij waren technisch vaardiger en toonden zich meester over de situatie in het middenveld. Zonder een knap spelende doelman was de thuisploeg in het eerste kwartier al definitief verslagen geweest, doch het langverwachte doelpunt viel aan de overzijde. Tegen de gang van het spel in kon Mare Rcnncboog Vlierzele op voor sprong schieten. Bambrugge liet zich echter door dit doelpunt niet van de kook brengen. De doelpunten bleven wel achterwege al bleef Racing de gevaarlijkste ploeg tussen de lijnen. Was de eerste helft van goede kwaliteit, wel, de tweede schuif van de partij was van een nog hoger gehalte. Het spel was werkelijk oog strelend, al kunnen wij ons voorstellen dat de Bambrugse supporters er meer pret aan beleefden van de thuisaan- hang. Bambrugge plaatste Vlierzele onder druk en daar voor was veel lef en kunde nodig. In de 64e minuut was het dan eindelijk zover. Manu Janssens wandelde door de lo kale verdediging en plaatste ook doelman Van De Keere op het verkeerde been. Zo stond het 1-1. Dit was werkelijk een upper cut voor Vlierzele. De thuis ploeg zakte totaal ineen. Zo diende Dirk De Vriendt in de 72ste minuut aan de noodrem te trekken voor de doorgebro ken Yvan De Smedt. Bambrugge kreeg er terecht een strafschop voor. Doelman Van De Kerre onderstreepte zijn sterke prestatie door de strafschop te stoppen. Vlierzele herademde, maar niet voor lang, want de ver diende winning-goal kwam er in de 80ste minuut langs Erwin Verbraekel. Yvan de Smedt en André Van Den Bossche hadden de skore nog kunnen aandikken maar wrongen de aangeboden kan sen gewoon de nek om. Kort om. Bambrugge toonde in Vlierzele dat het stilaan naar een grote vorm toe groeide. Het was werkelijk een pracht- verrichting. De gekwetstenzaal loopt lang zamerhand leeg. Over drie we ken keren ook Peter De Vuyst en Frank Techel terug. Zo staat Bambrugge volledig klaar voor de tweede ronde. Dit is duidelijk gebleken na de partij contra Vlierzele. G.D.T. Door een verrassende 2-0 overwinning tegen tweede geklasseerde Baasrode heeft Sparta Waasmunster, zij het ongewild, de spanning blijkbaar voorgoed uit de titelstrijd weggenomen. Immers, halfweg de kompetitie staat Stekene Sportief daar nu zo maar eventjes 8 punten voor op de naaste belagers en we zien niet goed in hoe en door wie daar nog enige verandering in zal komen. Baasrode zou dat nog eventueel gekund hebben maar dan hadden de jongens van sekretaris Moens zeker niet mogen verliezen bij Waasmunster. En dat deden ze nu net wel. Bij de rust wees de score nog 0-0 na een frisse en montere eerste periode die voor beide elftallen enkele kansen ople- BBKll|iipiiip verde maar de spitsen bleven telkenmale in gebreke. Na de koffie trokken de Spar- tanen dan het laken naar zich V toe. Met enkele snelle uitval- langs Mohammed kwam men doelman Ringoot bedrei- gen en zo'n 10 minuten waren er gespeeld toen Vanbossche ^SjTft iHBBpfiPi in zijn eentje de halve defensie van Baasrode voor schut zette en meteen raak trof. 4 minuten later was het diezelf- de Vanbossche die het lot van w de scheepsbouwers bezegelde JjÉI met een 2e doelpunt. JhL Hoe Baasrode ook nog aan- drong, echt gevaarlijke kansen kwamen er niet meer en het ■F' |Mr fllir zou nog zelfs Waasmunster ÉnV' jKggSfiL zijn dat nog enkele keren ge- I vaarlijk uit de hoek kwam 0§ir |l maar ditmaal hadden Vanbos- sche en vooral de dartele Ma- rokkaan Mohammed van Waasmunster minder geluk bij jpSpy de 'IHk Zondag neemt Baasrode het aan huis op tegen De Klinge en dat wordt zeker geen makkie. Waasmunster trekt naar Excel- sior Sint Niklaas met de stille H hoop de volle inzet weg te H halen uit de Sint-Niklase Hei- straat. Waasmunster - Baasrode: Een alerte doelman Ringoot (B) komt (VEL) goed tussenbeide (x) ^'Provinciale kregen een weinig entoesiaste Sveltatrainer Declercq aan de lijn. Hij vond immers Eendrac{lt °Pstal heeft op zijn een doelpuntenloos gelijkspel de juiste uitslag geweest zou zijn omdat de gasten met mTi" tegen Excelsior St.- e slechts twee kansen konden afdwingen in de hele match en daar onder andere het De JïntendS we'rfnaaf' Jssende doelpunt uit puurden. loopKin de beicfe kampen als l if. i c- l. ir een logische weergave be- eerste helft kon Sporting neer na een haltuur dan nog Declercq het voortdurende stempeld JiUis dan toch het beste Deckers uitviel met een spier- wijzigen in de ploeg. «Pol Dec- «Tijdens de eerste helft voer- aan zijn kant houden en scheuring was de thuisploeg al kers bijvoorbeeld heeft slechts den we meestal het offensief»» n De Cock en Van Lierop zo goed als verslagen. één volledige wedstrijd meege- aldus sekretaris Emiel Van gevaarlijke manne- Na de pauze vond Svelta de draaid en zal nu weer voor een Mol. «In die periode is Sint- de tegenstoten kracht nodige kracht niet meer om hele tijd langs de kant moeten Niklaas wel een paar keer ge- zetten. In de 15" minuut met sukses de punten te jagen, blijven. Verder is De Keers- vaarlijk geweest Wij hadden thuiskeeper Smits ietwat Integendeel, de gasten bleven maecker voor de komende vier geluk toen op een gegeven uit zijn doel en kwam de situatie meester met (het weken geschorst en kan Mark ogenblik de bal tegen het doel- schot van Chris Bols- moet gezegd) bijzonder veel Bosman wegens onregelmatig hout ketste Halfweg zijn we dal lot ieders overtredmgen waarlegen werken met altijd ingebrachl op voorsprong gekomen Dat in de netten ver- scheidsrechter Loem worden. Toch ben ik ervan was na een uitbraak van Luk het Svelta het an we,mg ondernam. overtuigd dat we al het goeds Van Muylders die voorzette met zitten en kwam nog Met een schamel puntje uit de van in het seizoenbegin na de „aar Danny Van Nteuwenho- keren goed voor het laatste vijf wedstrijden zitten winterstop kunnen bevestigen, ve. Die tikte met het hoofd Schoten van Storms de Melselenaars wel in een erg Want dat wij die paar weken binnen Keersmaecker beland- zwakke periode. Hoofdreden rust kunnen gebruiken, is heel Na dehervatting hebben we alle naast en wan- daarvoor is volgens trainer zeker!. e„ige tijd hel 'meesterschap van Excelsior St. Niklaas moe ten ondergaan. Wij hebben een paar keer kunnen uitbre ken langs Pascal De Ridder en Stefaan De Waegeneer. Een slordig weghappen vier minu ten voor het einde heeft tot de gelijkmaker geleid». Eendracht Opstal startte overi gens met drie kernspelers op de bank: Marino Spruyt, Mare Willems en Luc Vastenavondt. Twintig minuten voor het ein de werd Dirk Wouters vervan gen door Mare Willems. In de laatste minuten stond Mare Goossens zijn plaats af aan Luc Vastenavondt. Zondag reist Opstal naar Ber- lare, dat de laatste tijd opval lend goed speelt. Velen voor spellen een nederlaag voor Eendracht Opstal. E.D.M. leer is zondag tot gekomen dat de huidige nvoerders in derde E een sterker zijn dan hun itanders. 'ij worden de doelpunten ergeten, hoewel eerlijk gezegd worden dat de jfers wat overdreven begin kwam het meeste van de Kallonaars, was keeper Vandcwiele pinken. Naderhand be de bezoekers tot dric- >c in het zijnet en kende pelcr Justing De Schep- )k pech wanneer hij te- paal aanschoot in de 26" ct halfuur kwam dé Ste- docltjesmachine dan in bedrijf nadat Freddy Socthem met een goeie inny De Ruyte afzondcr- deze hoog in de touwen De thuisploeg bleef in bij de pakken zitten utseldc via Franky De Schepper een knappe aktie in mekaar, die door Arcati in het zijnet werd verlengd. Even voor de rust kwam een hoek schop van Alain Verdoodt ook goed voor Stekenedocl maar Edilbert Saman bezwoer dit gevaar op kordate wijze. Na de pauze bleef de wedstrijd het volgen waard met bij de lokalen vooral Verleyen en Van Strijdonck als hardwer kende middenvelders. Op de vijftigste minuut drukte De Ruyter nogmaals goed af en zag zijn vluchtschot langs keeper D'Haene in doel gaan. Toch krabbelde Kallo terug in de stand. Van Strijdonck werd immers door Mcrckx neerge haald en de toegekende straf schop werd door Erwin Van Rocyen klasrijk omgezet. De volgende aanval werd afge rond door Dirk De Paradé met een vliegende kopbal maar keeper Vandewicle pakte keu rig. Nadien was het alweer de beurt aan de «messenvcchtcrs» om vernietigend uit te halen. Patrick De Boom zette De Ruyter weer aan het lopen en Danny kon net voor de ver baasde doelman D'Haene in schuiven. Dat impliceerde meteen een echte hattrick voor de soms wispelturige aanvaller van Stekene, die zich de jong ste weken sterk doorzet als invaller van Mark Van Stap pen en steevast zijn goaltje aantekent. Zondag waren er dat zelfs drie. Nog was met een 1-3 stand de Stekense doeltjeshongcr niet gestild want in de 72c minuut kreeg Vereecken de bal na een goeie kombinatie tussen De Boom en Merckx. Mare pas seerde met een schitterende schuiver de Kallodoelman voor de vierde keer. Nader hand was er nog gevaar via Mark Rotthier en bedreigde aan de overzijde Sportiefinval- ler Michelet nogmaals de loka le defensie. De stand van zaken is nu wel erg rooskleurig voor de geel- wittcn met niet minder dan acht punten voorsprong op eerste achtervolger Baasrode. Toch is men er aan de Stadion- straat van overtuigd dat de zegereeks eens zal onderbro ken worden, maar meent men niet zonder reden dat indien de ploeg gespaard blijft van bles sures de rush naar de titel suksesvol kan worden afge rond. M.N. Waasmunster - Baasrode: Van Keer (W) omzeilt knap de verdediging (x) Ploegafgevaardigde Roger naar de zin van de vader van nissen na de wedstrijd KAVD- Buyle van KAV Dcndermonde voetballer Luc Janssens. Die Houtem. Spelleider Verniers woonde vorige zondag de wed- schold de h. Buyle uit en greep werd op weg naar de kleedka- strijd Borsbeke-St.-Licvens- hem tot twee keer toe hij de mer in het aangezicht gespuwd. Die n«cmde de naam Her- seizoen. In Dendernionde maar wel degelijk Luc Janssens Houtem by. De aanwezigheid keel. Waarschijnlijk had de a- Een afgevaardigde van Houtem man Janssens. Hij werd inmid- wordt door sommigen gezegd moet geweest zijn die de spellei- van het Dendcrmondse he- gressivitcit van vader Janssens moest aan de scheidsrechter de de's door hct sportkomitee ge- dat het niet Herman Janssens der belaagde, stuurslid was blijkbaar niet wat te maken met de gebeurte- naam opgeven van de dader. s°borst tot het einde van het (voor hen totaal onbekend)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29