ckart werpt zijn ploeg op leidersplaats fortuna lokeren - knokke: 3-1 verdonderende eerste helft et als te Grivegnée •*5= l AALST - AP. KORTRIJK: 21-15 HET LAND VAN BEVEREN ROBUCO BBGGENHOBT - ANTWERP: 16-17 Zwaar, maar onverdiend RIVEGNEE - B.D. LEBBEKE: 11-19 Totale off-day C. HERSTAL - B.D. LEBBEKE: 17-25 1' PROVINCIALE BOKSEN TE SCH00NAARDE ROYAL LEBBEKE - PINGIE WELLE: 2-8 iMW*. treffen tussen de twee leiders uit 3' afdeling is uitgegroeid tot een knappe vertoning Cnrtlino larin E.V. Aalst de hoofdrol vertolkte. De Eendrachters, reeds van in de voormiddag rUriUilu rcameld, toonden zich zaterdag duidelijk de betere ploeg al dient gezegd dat Eckart de I» nisploeg op rozen zette met een opvallend sterk wcdstrydbegin. Het sukses van E.V. QQC^SKl Sll 13211 nOGBlOP list was gestoeld op een goed sluitende verdediging met een erg attente doelman 3 trtens en op een 2-4 aanvalsopstelling waarop de Kortrijkse coach Adamczyck slechts In deze ontmoeting stonden deze kan ongehinderd skoren Br het wedstrijdeinde toe enige vat kreeg. Ook het pivotwerk van het duo Steeman-De twee p|oegen tegen elkaar die 1-0. Nauwelijks één minuut la- «ck wierp vruchten af al vragen wij ons af wat coach Wellekens zou gedaan hebben normaal hetzelfde spelsysteem ter moet Sorgeloos zich toch «st Kortryk van bij het wedstrijdbegin een mannetje geplaatst hebben op het duo laten zien. nl. korte mandek- gewonnen geven op een per- tkart-M. Bavens. Wellicht wordt ons dat duidelijk by een volgende wedstryd al bleek king en spekuleren op snelle fekt uitgevoerde lobbal en de idal vanaf dat ogenblik Aalst het toch moeilijker kreeg. counters. Dat het voor de Lo- srand is 1-1 Fortuna is echter kerse derde nationaler er dan niet ontmoedigd door deze op- luidruchtigc Kortrijkse zag het er goed uit voor de voelende dat de zege hem niet vooral zou op aankomen de doffer en gaat driftig op zoek Pporterslegioen viel verras- knap spelende thuisploeg. meer kon ontsnappen, rea- vlugge Mark Nijs uit te spelen, naar de volle winst. Eerst id rap stil toen een gemoti- Ook in het begin van de twee- geerde echter door ook zijn was duidelijk. Nadat in de eer- wordt De Plus beloond voor «de Eckart tijdens de eerste de helft toonde Eendracht zich wisselspelers op het terrein te ste helft beide keepers heel een mooie aanval die helemaal evenveel keren scoorde en duidelijk de betere ploeg. Na- roepen en zowel doelman E. wat werk op te knappen had- achteraan begon en later kan «tens even later zijn eerste dat Steeman en De Cock er 14- Van Malderen als veteraan den en met name Jo Sorgeloos Nijs met een solo de ovcrwin- 1 worp stopte. Het werd nog 8 hadden van gemaakt zorgde Meert konden zich nog laten zich een paar keren in de kij- ning voor de Lokeraars bin der als Aalst langs Steemans Eckart-himself voor 16-8 na opmerken. Meteen is E.V. ker speelde, ging men rusten nenhalen. 'De Cock er 7-2 van maakte 40'. Kortrijk kon enkel nog via Aalst alleen leider geworden met een 0-0 stand. Daarna be- 3-1 blijft de stand, en dit is 'tons aangespeeld door diri- 7-m worpen scoren in totaal en als de Eendrachters elke gon Fortuna op zoek te gaan zeker verdiend te noemen voor "I M Baycns. Adamczyck negen waarvan er drie ge- week zouden spelen als zater- naar een doelpunt maar verder Fortuna, dat nu op de 10de «m toen zelf op het terrein stopt werden door doelman dag, is het niet mogelijk dat de dan enkele malen in de gaten plaats staat met evenveel pun- rust te brengen in zijn Mcrtens en 7' voor het ein- titel hen zou ontsnappen. te duiken, die dc bezoekende ten en op gelijke hoogte komt "(lediging maar Eckart be- de zorgde De Cock voor 18-12. E.V. Aalst: Mertens en E. Van verdediging liet. kwamen de van Knokke. 'eer elk gevaar door een Nu pas werd er een pannetje Malderen, G. Van Malderen Lokerse aanvallers niet. «uwe treffer 10'voor de rust geplaatst op het dominerende 1, Meert 1, Eckart 7. R. Tot op de 35'na corner Mark üe P'ocg: 4). Aalst bleef met snelle duo M. Bayens-Eckart en toen Bayens 2, J Steeman 4, De Nijs de bal toegespeeld krijgt Jo Sorgeloos, Mark Nijs, Kurt "allen en gedecideerd ver- viel het op dat het enigszins Doncker 1, E. Verhaeven, R. en de achterlijn afdribbelt, zijn Strobbe, Danny Coene, Bert %n de situatie meester en ging rommelen bij de thuis- Van Herrcweghc, De Cock 3, teruggelegde bal bereikt ideaal De Nil, Etienne Dc Plus. «een 12-8 skore bij de rust ploeg. Coach Wcllckcns, aan- M. Bayens 2. EVA de vrijstaande Kurt Strobbe en (gdb) Zaalvoetbal: Pingie Welle foto Piet Hermans) D&LDe Kers-FC Zil. WASIBP-BEGAVO VK Maret.-KCD 2-2 FC St. Elis.-B. Keuk. B 7-5 SVS Bev. 1-VK 78 3-2 Ucova Rein.-FC St. Mich. 4-3 Roll. Arnar.-Sp/Sp. Meers. 6-1 B. Keuk. B-ZV 't Pavil. 8-3 B. Keuk. A-FC Wembl. B 2-4 ADS Vleesw.-FC Halfw. Keuk. Cant 1-Keuk. Cant 2 9-6 Col RMS Bev.-FC Wem. A 1-6 Pion. ZVC-ZVC Laar 5-2 9. B. Keuk. A Rangschikking Reeks 1 Reeks 3 1. KCD 2. Bcgavo 1. J. Edclw. 6 5 0 1 11 3. Parochieh. 2. Halfweg 6 4 11 9 4. Smoutp. 3. K. Cant I 6 4 2 0 8 5. Maretak 4. ADS 7 3 3 1 7 6. Zilleb: 5. Wemb, A 6 2 2 2 6 7. SVSA 6. Wemb. B 7 3 4 0 6 8. Was. 7. K. Cant II 6 2 4 0 4 9. De Kers 8. Col RMS 6 14 1 3 10. 'tPavilj, UB VUUipUSl IU. li. I Royal heeft zijn 2de opeenvol- ling met vorige week was doel- gende nederlaag opgelopen, man Eddy De Clercq in goede Het verloor zaterdag met zwa- doen. re cijfers van leider Pingie Coach Pierre Florijn vond dat Welle. de wedstrijdskore even goed Aan de rust stond men al 2-6 in andersom kon zijn, maar zijn het krijt, na doelpunten van leerlingen hadden geen geluk De Winter (2x), Van Schelver- bij de afwerking, gem (2x) en D'haese (2x). Vrijdag 16.12.83 gaat Royal op Voor Royal skoorden Stijn bezoek bij DB Aalst, waar er Mannaert en Jan Brusselmans. normaal toch punten zouden In de 2de periode probeerde moeten gehaald worden. Royal wel terug te komen, Royal speelde met: Eddy De maar een homogener Welle Clercq, Andy Florijn, Jan skoordc nog 2 keer langs Brusselmans, Danny De Rid- D'haese en De Winter der, Geert Moens. Stijn Man- MÏGoossTn, SÏÏÊSt SfcEflÏÏE" e" kaP'" L""><f°'° ter gespeeld, maar had onkans (at) bij het besluiten. In tegenstel- een zege in de uitgestelde wedstrijd tegen Grivegnée sloot B.D. Lebbeke de mronde af. Een balans opmaken van deze eerste elf wedstrijden is niet zo moeilijk, iilc d'Or verloor zonder verontschuldiging in Neerpelt, leed zonder Dirk Verhofstadt minieme nederlaag op Sasja en speelde gelijk in eigen zaal tegen Hasselt. Met een rde plaats op amper 2 punten van de leiders mag Lebbeke zeker niet ontevreden zijn het verlies op Sasja moet dan nog als een toevallig, maar spijtig iets, beschouwd rden. Dat Lebbeke tussen de grote vier zeker niet misstaat, bewijzen volgende cijfers. 1266 geskoorde doelpunten komt Lebbeke duidelyk beter te voorschijn dan de drie nnenten en wat de toegestane treffers betreft (185) kan enkel Hasselt (158) betere jofsbrieven voorleggen. Meteen is het duidelijk dat de terugronde bijzonder unend belooft te worden. Boule d'Or moet, wat de rechtstreekse konkurrenten reft, nog enkel de verplaatsing naar Hasselt maken en krijgt zowel Sasja als Neerpelt bezoek. Ook Beyne en Olse Merksem, zowat beschouwd als ploegen die voor een rassing kunnen zorgen, komen naar Lebbeke. Het komt er dus op aan zich vooral niet aten verrassen door een der zogenaamde mindere goden en zoals Lebbeke de zaken te ivegnée aanpakte, ziet het er naar uit dat dit niet zo snel zal gebeuren. laad, met een opportune :in K. Verhofstadt en een irplaatsing steeds uitste- doelman C. Vinck, Grivegnée zowat in de nieling gespeeld. Niette- staande Dirk Verhofstadt bij het wedstrijdbegin zijn sieke «rugzak» meekreeg, de een bijzonder sterk spe- ILebbeke na 13' reeds met een stevige Lebbeekse (lediging zorgde ervoor dat eerste helft afgesloten werd een 4-12-skore. Grivegnée de eerste 30' amper één t, al geskoord. Tijdens de jede helft, de wedstrijd was eigenlijk al gespeeld, ging wel wat minder vlot. De idediging speelde minder uncentreerd en ook aanval- lend werd de prestatie van de eerste helft niet meer bena derd. Zoals het meermaals voorkomt in dit soort wedstrij den, werd er nu nogal ontspan nen gespeeld wat resulteerde in heel wat balverlies waardoor Grivegnée gelijke tred kon houden met de bezoekers die aan de ganse spelersgroep speelgelegenheid gaf. Via 5-14 na 40' en 8-16 na 50' werd de 11-19 eindscore bereikt. B.D. Lebbeke: Vinck Mer tens. D Verhofstadt 5. Corne lls 3, H. Maes I. A Maes. De Smedt, K. Verhofstadt 7, De Pauw, Vermoesen. J. Van Onsem 1, Van Mol 2. r D r> FVA Koen Verhofstadt van B.D. Lebbeke (archief) Handbal, Robuco - Antwerp: De Bruyn kómt te laat om Van Nuffel het skoren te beletten (x) Robuco-coach V. De Donder resumeerde de wedstrijd: «Wij kunnen beter zeggen dat Buggenhout verloor, niet dat Antwerp ze won». Daarmee wou hij niets afdoen aan de verdienste van de bezoekers maar wees ons op de totale off-day van zijn ploeg waarbij enkel doelman Coppens en het duo P. Vermeir-J. Van Damme niet teleurstelde. Alleen al tijdens de eerste helft miste Robuco 11 open doelkansen en ook tjjdens het tweede wedstrijdgedeelte ging het festival van gemiste kansen verder. En ondanks alles was de nederlaag nog te vermijden geweest want nadat een 13-15 achterstand was uitgegroeid tot 13-17 door een te zenuwachtig gedoe, naderde Buggenhout opnieuw tot 16-17 waarna nog maar eens enkele kansen werden verkwanseld. Zou het dan toch waar zijn dat het speelse moeilyk uit de Robuco rangen te krijgen is? Men nam het ons enigszins kwalijk dat wij niet ongenuanceerd positief schreven na de zege te Hechtel maar ook toen viel ons de weinig professionele ingesteldheid op by Buggen hout en als het dan eens niet zo vlot gaat gebeuren er zaken als verleden zaterdag. Het is natuurlijk jammer dat door deze nederlaag de aansluiting met de top van de rangschikking verloren gaat maar als men beseft dat Buggenhout van ver moest terugkomen dit seizoen en dat vrywel iedereen het er over eens is dat het spelerspoten- tieel kwalitatief goed is mag er ook geen drama gemaakt worden van deze tegenslag. Het wedstrijdverloop zag er ongeveer als volgt uit: na een gelijkopgaand begin (3-3) Robuco Buggenhout: Coppens J. Vermeir. J. Van Damme Vermeir. Brouillard 3, raakte Buggenhout eerst 3-6 Van Damme 1. De Proft. Van achter na 22' en aangezien n Der Borght 4, Van Nuffel 5, de gemiste doelkansen bleef Van Gucht, Moyersoon 1, De opstapelen werd het 5-9 aan de Vuyst. rust. Ondanks 6-11 na 37' kon Robuco gelijk maken (12-12) 11' voor het einde maar balver lies zorgde ervoor dat Antwerp steeds maar bleef «groeien» waardoor het 13-15 werd 5' RESERVEN: ROBUCO BUGGENHOUT - ANTWERP: 15-13 Knappe overwinning van de thuisploeg die naast een goed voor het einde. Een pressing P*?ttKnde doelman J Ver- meir kon rpkcnpn nn npf trin bracht de bezoekers De Bruyn nog in moeilijkhe den maar toen naast Handbal: E. V. Aalst 11 kan enkel nog door Lokeren bedreigd worden voor de titel in 1' provinciale (per) kon rekenen op het trio Coninckx, De Mayer. Macha- ris om Antwerp op afstand te 3 open houden- gemist Buggenhout: J. Vermeir. Ma- ,7 charis 3, De Sitter, Coninckx won Antwerp met 16-1/ on- danks non knanno nreslalio 1, M«ckx, CeulemBns Verbe- Ien 1Cassiman 1De Vuyst 4, Van Keer 1, De Mayer 4. EVA danks een knappe prestatie van Robuco doelman R. Coppens. zoals enkele dagen eerder Grivegnée. speelde Lebbe- bijzonder sterke eerste maar kon tijdens het ede wedstrijdgedeelte niet :r dezelfde wedstrijdkon- tratie opbrengen waardoor ihuisplocg tijdens de laatste gelijke tred kon houden, waren nochtans de Walen verrassend uitpakten tïj- ide eerste minuten en met leidden vooraleer de eerste aren gespeeld. Boule d'Or ie echter onmiddellijk orde zaken en nadat Vermoesen A. Maes hadden gelijkge- d kwam de Lebbeekse trein initief op gang. Herstal [d gewoon verpulverd door ute d'Or dat wat de teugels ^vieren nadat er 2-8 op het nrriiord stond na het eerste artier. Lebbeke was in die ïiode veel sneller en dit uitte vooral door het onder- eppen van de bal gevolgd m pijlsnelle tegenaanvallen, leen 7-15 ruststand kon de idstrijd eigenlijk reeds afge- len worden maar het regle- nt wil nu eenmaal dat er 60' rden gespeeld. zoals het gewoonlijk in zulk irl wedstrijden gebeurt, de icde helft had nog weinig ihet lijf. Boule d'Or ging nu idelijk minder gekoncen- treerd spelen, leed meer bal verlies en was duidelijk minder effectief in de afwerking. De acht doelpunten voorsprong van de eerste helft werden vrij wel steeds behouden (12-20 na 40' en 14-22 na 52') en het was Dirk Verhofstadt weer goed voor 10 treffers die de 18-25 eindscore vastlegde. In iéder geval, met deze over winning omzeilde Lebbeke weer een van die klippen die voor onverwacht puntenverlies kunnen zorgen. Ook nog op merkelijk dat Fr. De Ridder, verleden seizoen toch zowat een vaste waarde in het eerste team, de geboden kans met beide handen greep, een goede prestatie lukte en 4 maal scoorde. B.D. Lebbeke: Vinck en Mer tens, K. Verhofstadt 3. Dirk Verhofstadt 10. Cornells 5, Vermoesen 1. A. Maes 2. H. Maes, E. De Smedt, Van Mol, Dc Pauw. De Ridder 4. RESERVEN: H.C. HERSTAL - B.D. LEBBEKE II: 15-16 Knappe zege van B.D. Lebbe ke die nog in het gedrang kwam toen een 2' uitsluiting even voor het einde niet geno teerd was door de wedstrijd secretaris en Herstal met één speler te veel op het terrein er F. De Ridder skoorde viermaal tegen Herstal (archief) 16-16 van maakte. De scheids rechter werd hier opmerkzaam op gemaakt, het doelpunt werd geannuleerd en de klok teruggezet. Lebbeke behield zijn 15-16 voorsprong tot het einde maar de verhitte discus sies waren niet gemakkelijk te stoppen. Ruststand 7-5.. B.D. Lebbeke: J. Vermeiren, F. De Ridder 4, Van Onsem 3, De Pauw 1, H. De Smet 1, E. Parijs 4. E. De Smedt 3. EVA TWEE LEIDERS Nu ook in de provinciale reeks de heenronde zowat achter de rug is blijft de algemene favo riet E.V. Aalst II aan de lei ding samen met het verras sende Lokeren. Lokeren ver loor weliswaar van Temse maar klopte tot eenieders ver bazing E.V. Aalst I! in eigen zaal. Meteen staan beide clubs samen aan de leiding en het zou best kunnen dat de beslis sing slechts valt op 18 maart '84 als Aalst naar Lokeren gaat. Of werpt Brabo Dender belle nog ergens roet in het eten. DE WEDSTRIJDEN Gent Il-Waasmunster: 17-14 Een verrassend sterk Gent heeft vooral dank zij een bete re fysiek en de schietkracht van het duo Minne-Van Den Abbeele Waasmunster tijdens de tweede helft van de over winning kunnen afhouden. Tij dens de eerste 30' was Waas munster nochtans steeds aan de leiding. Langs een opportu ne Verlé en een kordate doel man De Gusseme konden de Waaslanders de rust bereiken met een 7-8 score. Gent kon via tegenaanvallen dan een 11- 9 voorsprong bewerken en een leegge.sneeld Waasmunster kon niet meer reageren. Scoorden voor Waasmunster: Van Begelen 1. Van Sinnaye 2, Gyssels 4, Verlé 7. E.V. Aalst II-S.K. Grember- gen II: 35-5 Tegen een nog maar eens on volledig G.S.K. II maakte lei der E.V. Aalst II er een doel- tjeskerir.is van. Aan dc rust leidde de thuisploeg reeds met 15-2 en ondanks P. Impens in het Grembergse doel zich bij zonder knap verdedigde werd het uiteindelijk 35-5 in deze ongelijke strijd. E.V. Aalst II: Van Pottelber- ghe en Coen. De Letter 3. Vinck 4, Corthals 11, De Gendt 1. D'Hondt 11, Van Herreweghe 1, Arijs 3, Van Eeckhaut 1. D. Van Herre weghe. G.S.K. II: P. Impens. T. Van Haute 3, Dauwe 1, Smet 1, Anné. Rangschikking 1. Aalst 2. Temse 3. Denderbelle I 4. Lokeren 5. Wemmei 6. Gent 2 7. DonBosco2 8. Groot Bijgaarden 9. G.S.K. 2 10. Waasmunster 11. Denderbelle 2 Rangschikking onafhankelijke ploegen 1. Aalst 5 8 2. Lokeren 5 8 3. Temse 5 6 4. Denderbelle 1 5 4 5. Wemmei 5 4 6. Waasmunster 5 0 BOKSEN 11 20 10 15 10 14 9 12 10 12 10 10 10 9 9 8 11 4 10 4 10 2 Op zaterdag, 17 december 1983 om 20 uur wordt er in Zaal Mikeno, Schoonaarde- baan, Dorp te Schoonaarde door matchmaker Willy Bayens een internationale lief hebbersmeeting met tien kam pen georganiseerd. De organi satie is in handen van Boxing club Temse en organisator Ronny Van Overschelde. De bij Boxingclub Temse aan gesloten amateurs, die opge leid worden door Wiily Baeyens zullen er tussen de touwen klimmen en dit zijn in de eerste plaats Pascal Stoop (64 kg), Taufik (57 kg). Larbi Maalem (62 kg). Yvan Go- vaert (70 kg). Bob De Rijck (59 kg). Alain Brondeel (61 kg), Jean Pierre De Rijck (63 kg), Eric Bauwelinck (74 kg) en Geert De Baere (48 kg). Naast de B.C. Temse boksers, nemen volgende clubs deel aan deze interessante internationa le liefhebbersmeeting: Bredase Ring (Nederland), B.C. Zele, B.C. Turnhout. Brugsene Ring. B.C. Elsene. B.C. Mui zen. B.C. Lauwe en Liberty Ronse. De weging heeft plaats om 18 uur in Zaal Mikeno. De organisatoren hielden de toegangsprijzen, met 300 F. 250 F en 100 F voor kinderen laag. om de bokssport in de streek te propageren. BENO ZAALVOETBAL ndbal: E. V. Aalst won de topper tegen Ap. Kortrijk en wordt nu alleen leider (archief)

De Voorpost | 1983 | | pagina 35