STADSBERICHTEN SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER Algemene offerteaanvraag KARNAVAL 1984 Dendermondse persprijzen 1983 De Voorpost - 23.12.1983 - 19 Eindejaarsaktie te Berlare Naar jaarlijkse gewoonte is er bij de eindejaarsfeesten te Berlare bij de middenstandsgroepering «Ieders Belang» ook een eindejaarsaktie. Per aankoop van 100 fr. krijgt men bij de aangesloten handelaars een lot. Er zijn voor liefst 250.000 fr. aan prijzen in natura aankoopbons voorzien. De eerste prijs is goed voor 30.000 fr. en om het leed een beetje te leningen voor wie net naast het winnende nummer zou vallen, heeft het bestuur een troostprijs van 1.000 fr. voorzien. Verder Jzijn er 20.000 fr., tweemaal 10.000 fr., tweemaal 5.000 fr. en I, driehonderdmaal 500 fr. en evenveel keer 200 fr. te winnen. De trekking van de tombola heeft plaats op zaterdag 7 januari in de I raadszaal van het gemeentehuis van Berlare. Tijdens de weekends trekt er ook een kerstman door de straten die omslagen schenkt aan de winkelende bezoekers. KLJ variété I Op kerstdag organizeert de KLJ van Berlare zijn jaarlijkse variété in de zaal van het parochiehuis. De avond start om 19 uur. Het is de 17e keer dat een dergelijke manifestatie wordt lorganizeerd. Men heeft nu uitgekeken naar een nieuwe ■mule, waarbij een beroep werd gedaan op de verschillende rrlaarse wijken om in een spelprogramma tegen elkaar uit te imen. Verder is er ook koreografie, dans, wimpelen en toneel. 'ielertoeristenclub WTC Schuitjesvrienden In café De Halve Maan in de Turfputstraat te Berlare werd een nieuwe wielertoeristenklub opgericht. Voorzitter is Eddy De Kinder, ondervoorzitter Dirk Van Linter. De club gaat officieel van start op zondag 4 maart. bij di Winterwandeltocht aan het Donkmeer Maandag 26 december organizeert de Wandelsportvereniging uit Wetteren een «Winterwandeltocht aan het Donkmeer». Afstand 4, 10 en 20 kilometer. Er zijn vrije starten tussen 12.30 en 15.00 uur. Inschrijvingen en vertrek aan de Bareldonkkapel. De omlopen zullen goed aangeduid zijn en gaan langs goed bewandelbare wegen. Alle deelnemers zijn verzekerd. Na afloop krijgen ze een brevet of een medaille. Berlaarse kuituurkring Woensdag 28 december brengt de Berlaarse Kuituurkring een bezoek aan de kerncentrale van Doel. Vertrek aan de kerk van Berlare om 17.30 uur te Overmere om 17.45 uur. Op dinsdag 27 december is er in de oude school om 20.00 uur een kontaktver- gadering voor verzamelaars van postzegels en munten uit Overmere, Berlare en Uitbergen. Initiatiefnemers zijn André Vergeylen en Lucien Maes. Jongeren zagen niet De Overmeerse jeugdclub «Jongeren Zagen Niet» houden op 24 en 25 december een eindejaarsaktie. Er worden dan Kerstliederen gezongen en kaarsen verkocht, onder meer aan de kerk van Overmere. Op vrijdag 30 december organizeert het jeugdhuis een oudejaarsavond met verrassingen. Er is ook gelegenheid voor een eindejaarsmenu. Eindejaarsaktie NVMC Uitbergen Bij de middenstandsvereniging NCMV Overmere en Uitbergen wordt er een eindejaarsaktie georganizeerd. Bij elke aankoop van 100 fr. krijgt men vier loten. Er zijn in totaal 250.000 fr. aan prijzen in de vorm van waardebons. De hoofdprijs bedraagt 50.000 fr. De trekking heeft plaats op maandag 2 januari om 19 uur in het café De Boerekrijg op het Dorpsplein te Overmere. Duivententoonsteliing Zondag 25 december van 9.30 u. tot 12.00 uur stellen de Overmeerse duivenliefhebbers Paul Symortier en Albert De Messemaecker hun duiven tentoon in het lokaal De Kroon te Overmere. Berlare. De KU van Lokeren Heirbrug was op dropping in de Berlaarse Gratiebossen Bedare De duivenmelkers van De Toekomst hielden hun jaarlijks souper (jj) Het eindpunt was café de Halve Maan te Berlare, waar ze het best fijn vonden na deze nachttocht. (jj) 0 öènderM0 DENDERMONPE 2" jaargang - nr. 48 Beveren ZATERDAG 24 DECEMBER 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, ingericht door K.W.B.-Boonwijk, aan de Gasthuisstraat 106 te St.-Gillis. Tot 12.00 u. 18.30 u Concertuitvoering door K.F. De Ware Belgen, tijdens Kerst- avondmis, in de kerk te Oudegem. 19.00 u. PI. Eucharistieviering opgeluisterd door het gemengd koor De Denderkantorij in de parochiekerk St.-Gillis-Binnen. 20.00 u. Kunstconcert in de feestzaal van het oud-gemeentehuis te St.- Gillis, georganiseerd door de Soc. Cult. v. Vlaamse Liberale Vrouwen. Kerstwake en PI. Eucharistieviering t.g.v. Kerstnacht 23.30 uur: St.-Margaretakerk Grembergen: St. Margaretakoor Koperensemble Religioso 23.30 uur: O.L. Vrouwekerk: St.-Gregoriusgilde O.-L. Vrouwekoor 23.40 uur: St.-Jozefskerk St.-Jozefskoor 24.00 u.: Parochiekerk Oudegem De Denderkantorij 24.00 u.: Kerk O.-L.-Vrouw-Zwijveke: Zwijvekekoor 24.00 u.: Kerk Appels St. Apolloniakoor Jeugdkoor Jeko 24.00 u.: St. Lutgartkerk Lütterzele: St.-Lutgartkoor 24.00 u.: Kerk St. Gillis-Buiten: St. Gregoriuskoor ZONDAG 25 DECEMBER Plechtige Eucharistieviering t.g.v. Kerstmis 10.00 u Kerk Mespelare: Jeugdkoor Jeko 10.00 u.: Parochiekerk Oudegem: De Denderkantorij 10.30 uur: St.-Margaretakerk Grambergen: St.-Margaretakoor Koperensemble Religioso 10.30 uur: Kerk St.-Gillis-Buiten St. Gregoriuskoor 11.00 u.: St.-Jozefskerk: St. Jozefskoor 11.00 u.: Kerk Appels: St.-Apolloniakoor 11.00 u.: O.-L.-Vrouwekerk: St, Gregoriusgilde Resurrexikoor i toneel, ingericht door S.V.V.- Toneel Maandag 26 december om 20 u. speelt Kamer Edelweiss Toneelgroep voor de tweede maal «De Kattinnen» van Valentin Chorell in regie van Reinhilde Demets. Kaarten tegen 120 fr gratis te nummeren bij W. Mertens, Grote Markt 30, tel. 03/ 775.80.38. Ook 1 uur vóór de vertoning in het Gildenhuis. Filmvoorstelling Jonge Kerk De nieuwe Beverse afdeling van Jonge Kerk organiseert met tweede kerstdag, op 26 december dus, een filmvoorstelling in de zaal van het Jeugdheem te Beveren. Op de rol staat een meesterwerk, rijk aan inhoud en betekenis. De titel «Jonathan Livingston Seagull» zegt u wellicht reeds meer. Een prachtfilm met muziek van Neil Diamond. Aanvang te 19 u. Doppersatelier In januari 1984 starten te Beveren een aantal nieuwe ateliers voor doppers. Een greep uit het mooie aanbod: handwerk op maandagmiddag (Rigi), elektriciteit (scoutslokaal); Frans voor beginners op dinsdagnamiddag (Rigi); Engels op donderdag voormiddag (gemeentehuis); sport op donderdagvoormiddag in de Melseelse sporthal enz. De deelnemingsprijs bedraagt 100 fr. Inschrijven bij de Gemeentelijke jeugddienst, Dorpstraat 24, te 2790 Kieldrecht, tel. 03/773.40.99. Miceiornrn Houders van meetwerktuigen Het ministerieel besluit van y welke door toedoen van het 7.11.1978 legt de verplichting n De Kleine Rest aan de Kloosterstraat 47 te Beveren is een stadsbestuur nog geen aangif- op alle in het economisch ver klein winkeltje ingericht waar tweedehandse kleding en wereld- te-formulier hebben bekomen keer gebruikte meetwerktui- winkelprodukten worden aangeboden ten voordele van de WOrden dringend verzocht zich gen aan te geven, voor zover Beverse missionarissen. Openingsuren: dinsdag van 9 tot 12.30 jn verbinding te stellen met de deze werktuigen aan de herijk u. (tijdens de markturen) en zaterdag van 14 tot 17 uur. dienst secretariaat, stadsbe- of technische kontrole zijn on- stuur, administratief centrum, derworpen. Franz Courtensstraat 11 te In de periode tussen twee tel- Dendermonde (tel. 052/ lingen moet de ijkplichtige 22.08.00) teneinde nog tijdig spontaan en binnen een ter een aangifte te kunnen in- mijn van één maand aangifte vullen. doen bij de Metroiogische IJkverplichtig is de persoon die Dienst van de bedoelde meet- renpr iiimpinp IM Rl IR A AN PIFT meetwerktuigen gebruikt om werktuigen die hij in gebruik KtRbT JUMPING IN niJBAAN Piti metingen uit te voeren in het neemt alsmede van alle meet- Op maandag 26 december heeft er in Rijbaan Piet opnieuw een economisch verkeer die ten werktuigen waarvan hij het ge- Kerstjumping plaats. Die vangt al aan om 10.00 uur. Door G. doel hebben de hoeveelheid bruik in het economisch ver- Eeckhout werd er een parcours uitgezet en de jury bestaat uit van enjg g0ed of de hoegroot- keer heeft opgeschort. Het niet de heren Van der Haegen en Daem. Er zijn zeven proeven, heid van een dienst te bepalen naleven van deze verplichtin- of metingen uit te voeren voor gen tot aangifte is een inbreuk 11.00 u.: St.-Lutgartkerk Lütterzele' St.-Lutgartkoor 15.00 u.. Kerstfeest met kinderanimatie e Grambergen in zaal Ros Beiaard. MAANDAG 26 DECEMBER 10.00 u.: Kerstjumping in «Rijbaan Piet» 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Johan De Mol, ingericht door vzw 't Vestje, in het ontmoetingscentrum, Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12 uur. 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12 uur. 15.00 u. Kerstconcert gebracht door het Zwijvekekoor, in samenwerking met Freya uit Zele, 't Karrekietje uit Lede en een instrumententaai ensemble, in de St. Martinuskerk te Lede. 15.00 u.: Kerstfeest met koffietafel, sketches en tombola, ingericht door de VI. Vrouwenkring Grambergen in zaal Uilenspiegel. 17.00 u. Concert voor Ziekenzorg Serskamp, opgeluisterd door Jeugd koor Jeko Appels. 17.00 uur: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 uur. 20.00 u.: Cursus Yoga: 3e les, ingericht door S.V.V.-Dendermonde in de Bond Moyson, Noordlaan 21 20.00 u.: Kerstconcert gebracht door het Zwijvekekoor, in samenwer king met Freya uit Zele, 't Karrekietje uit Lede en een instrumentaal ensemble, in het stadhuis te Dendermonde. DINSDAG 27 DECEMBER Cursus: Gent beter leren kennen in volle Kerstweek De cursus loopt op 27, 28 en 29 december van 9.30 uur tot 17.30 uur. 's Avonds is er voldoende gelegenheid tot kontakt. Er kan voor logies en kinderopvang gezorgd worden. Inlichtingen: Oostvlaamse Volkshogeschool o.a.v. Stichting-Lodewijk de Raet, Nederkouter 111 - 9000 Gent. Tel.: 091/24.22.65 13.30 uur: Vormingscursus: Leren spreken en omgaan met elkaar, ingericht door K.A.V.-Grembergen in het Parochiaal Centrum. OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN VAN DENDERMONDE 3 januari 1984, te 11 uur, in de vergaderzaal van het O.C.M.W., Sas 36, te Dendermonde, .opening van de offertes voor het leveren van: Voedingswaren (kruidenierswaren, vlees, en vleeswa ren, zuivelprodukten, dranken, enz.). Brandstoffen (mazout en lichte stookolie: circa 500.000 I.) Het bijzonder lastenboek ligt ter inzage op het secretariaat van het O.C.M.W., 2' bureel, Sas 36 te Dendermonde (Tel.; 052/21.55.81, toestel 192). Het kan bekomen worden na storting van 100 fr. per lastenboek op prk. 000-0025471-57 van het O.C.M.W. Dendermonde. De inschrijvingen moeten, onder aangetekende omslag, besteld worden aan het O.C.M.W., Sas 36 te 9330 Dendermonde, uiterlijk op 31 december 1983. Zij mogen ook ter zitting afgegeven worden vóór de opening der inschrijvingen. WOENSDAG 28 DECEMBER 14.00 u Voorstelling door poppentheater Magie Gent, voor K.A.V.- K.W.B.-Baasrode in zaal Scaldis. 20.00 u Gezellig onderonsje In de club om het voorbije fotojaar te vieren, door de Fotografische Kring In de Stedelijke Nijverheidsschool. VRIJDAG 30 DECEMBER 9.00 u.: Sociaal dlenstebetoon door minister Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 11 uur. 20.00 u Kerstconcert gebracht door het Zwijvekekoor, in samenwer king met Freya uit Zele, 't Karrekietje uit Lede en een instrumentaal ensemble, in het gemeentehuis te Zele. MINISTERIE VAN ECONOMISCHE ZAKEN METROLOGISCHE DIENST AANGIFTE VAN MEETWERKTUIGEN GEBRUIKT IN HET ECONOMISCH VERKEER EN ONOERWORPEN AAN IJKING V.V.V. Dienst voor Toerisme Dendermonde Driekoningenwedstrijd Zaterdag 7 januari 1984 De Vereniging voor Vreemdelingenverkeer en Toerisme van Dendermonde organiseerd op zaterdag 7 januari ter gelegen heid van de eindejaarsfeesten een Driekoningenwedstrijd. Deze wedstrijd staat open voor iedereen (zowel kinderen, als volwassenen). Categorie A: voor groepen van 3 tot 4 personen Categorie B: voor groepen van 5 tot 15 personen. Op 5 plaatsen in de stad zullen de deelnemers zich aanbieden bij een jury en er een driekoningen-, kerst- of eindejaarslied zingen. De jury zetelt: aan de Kerk van St-Gillis-Binnen (Brusselsestraat) aan de Werf (hall Generale Bankmaatschappij) aan het standbeeld van Pr. Van Duyse (Fr. Courtensstraat) in het Aymonshof, Gentsesteenweg op de Grote Markt. De groepen worden beoordeeld naar: 1de originaliteit 2. de presentatie 3. de muzikale waarde De controlekaarten worden gratis afgehaald tussen 11 en 12 uur of tussen 15 en 16 uur in het onthaalbureel van de V.V.V. (stadhuis) Tussen 16 en 18 uur bieden de groepan zich in een willekeurige volgorde bij de 5 vaste jury's aan. Deze stempelen telkens de controlekaart af. De laatste plaats waar de groepen optreden is de Grote Markt. Tussen 18 en 19 uur worden de deelnemers uitgenodigd op een typische broodmaaltijd in het Stadhuis. Te 19 uur ontvangen al de deelnemers in de raadzaal van he Stadhuis een prijs. De deelnemende groepen komen naar de prijsuitreiking it Driekoningenkledij. Laat de sterre draaien... Dendermonde FAKKELTOCHT VAKA-Dendermonde roept de bevolking op om deel te nemen aan de fakkeltocht voor de vrede, vrijdag 23 december 1983 om 18.30 u. Vertrek Markt Dendermonde. De slogans zijn: - Geen nieuwe atoomwapens in België, noch in enig ander Europees land - Neen aan de Pershing II, Cruise en Neutronenbom - Ontmanteling van de SS-20 - Ontmanteling van alle bestaande kernwapens - Voor een kernwapenvrij Europa - Zelfstandige en aktieve vredespolitiek van België - Verenigde Staten en Sovjet-Unie: bevries de nukleaire wapenwedloop - Vrede door en voor ontwikkeling Fakkels zullen te koop zijn. Eerstdaags zullen leden van het Dendermonds Karnaval- comité en de Stedelijke Prinsencaemere hun jaarlijkse omhalingen aanvangen voor Karnaval 1984 in onze stad. Wij danken U bij voorbaat voor Uw milde giften. de berekening van heffingen op de bepalingen van de wet en restituties. van 16.6.1970 en van de De aandacht wordt in het bij- reglementen genomen tot uit zonder gevestigd op de land- voering ervan en wordt ge en tuinbouwers, de leurhande- straft, ingevolge art. 26 van laars, handelaars in kolen en deze wet, met een geldboete Ten einde een brede waaier de kans gegund persoonlijk in veevoeders welke meet- van 26 tot 2,500 fr. (vermenig- van kandidaten te bekomen, toestellen gebruiken in het vuldigd met 60). wordt aan de lokale organiza- economisch verkeer. hun kandidatuur voor te leg gen voor de Dendermondse ties en individuele kandidaten persprijzen 1983. De Dendermondse Perskring ZITDAGEN MAATSCHAPPELIJKE ASSISTENTE 1984 (JANUARI TOT EN MET JUNI) St. Gillis Woensdag Oudegem-Appels Woensdag Grambergen Donderdag Baasrode Vrijdag 10 januari 11 januari 4 januari 12 januari 13 januari 24 januari 25 januari 18 januari 26 januari 27 januari 7 februari 8 februari 1 februari 9 februari 10 februari 21 februari 22 februari 15 februari 23 februari 24 februari 6 maart 7 maart 29 februari 8 maart 9 maart 20 maart 21 maart 14 maart 22 maart 23 maart 3 april 4 april 28 maart 5 april 6 april 17 april 18 april 11 april 19 april 20 april 2 mei 25 april 3 mei 4 mei 15 mei 16 mei 9 mei 17 mei 18 mei 29 mei 30 mei 23 mei 1 juni 12 juni 13 juni 6 juni 14 juni 15 juni 26 juni 27 juni 20 juni 28 juni 29 juni Dendermonde. Rudy Peeters uit de Breestraat 65 haalde St.-Gillis een snoek van 6 kilogram boven uit de Durme te Lokeren. Grembergen (v) Baasrode Oudegem Appels: van 10.30 u. tot 12.30 u. Schoonaarde van 9 tot 10 u ware speeltuin, (c) Men kan bij haar terecht voor: - pensioenaanvragen inlichtingen - militievergoeding - tegemoetkoming minder-validen "r premies (stedelijke en nationale) ormatie kent jaarlijks twee prijzen toe: een voor socio-kulturele en een voor sportaktiviteiten. De kandidaten moeten inwoners zijn van Groot-Dendermonde, of er gewoond hebben, en of tijdens het jaar 1983 een pres tatie hebben geleverd ten bate van de stad. Het is de bedoe ling stille werkers in het dag licht te stellen, of iemand te belonen die zich biezonder verdienstelijk heeft gemaakt ten bate van de gemeen schap, of prestaties heeft gele verd die regionale of nationale weerklank hebben gevonden. Het mag echter niet om een beroeps- of betaalde funktie gaan. De kandidaturen moeten schriftelijk vóór 10 januari 1984 toekomen op het adres van voorzitter Arthur Block, St. Rochusstraat 4, te 9330 Den dermonde. De bijgevoegde motivatie moet ongeveer één getypte bladzijde beslaan. Namens de Perskring Elndelaarsfeesten - Brandbeveiliging In de Inrichtingen die toegankellik zijn voor het publiek Tijdens de eindejaarsfeesten zijn de brandrisico's veel groter dan gedurende de overige tijd van het jaar. Deze verhoging van het brandrisico is te wijten enerzijds aan het gebruik van allerhande versieringen en anderzijds aan de grotere concen tratie van mensen in de inrichtingen toegankelijk voor publiek. Wij mogen de catastrofale branden, die de jongste jaren in dergelijke omstandigheden zijn uitgebroken niet vergeten. Hiermede wens ik de aandacht van eenieder te vestigen op enkele eenvoudige maatregelen die in dergelijke inrichtingen moeten genomen worden: 1. In de gangen, op de trappen en overlopen mag zich geen enkel voorwerp bevinden dat het verkeer van mensen hindert. De deuren geplaatst in de evacuatiewegen mogen in geen geval vergrendeld zijn; 2. De uitgangen en vluchtwegen moeten worden aangeduid door middel van veiligheidstekens overeenkomstig artikel 54 quinquies van het Algemeen Reglement voor de arbeidsbe scherming; 3. Enkel elektrische verlichting is toegelaten; dit geldt tevens voor de feestverlichting; 4. De feestversieringen moeten uit moeilijk ontvlambare mate rialen vervaardigd ziin Om die reden is het gebruik van pa), er, watten en celluloid sterk af te raden; 5. Alle droge takken moeten verwijderd worden onderaan de kerstbomen; zij zijn in een bak met vochtig zand geplaatst; 6. In lokalen waar mag gerookt worden, moeten passende asbakken in voldoende aantal voorhanden zijn; 7. Alle toestellen en hiermee worden de waarschuwings-, meldings-, alarmerings- en brandbestrijdingstoestellen be doeld die ingeval van brand worden gebruikt, moeten in goede staat zijn en de plaats moet duidelijk worden aange geven; 8. Het personeel moet voorgelicht worden over de in geval van brand te nemen maatregelen en over het gebruik van de beschikbare blustoestellen; 9. In geval van brand moet de brandweer onmiddellijk worden gealarmeerd. Daartoe moet het oproepnummer 900 op elk telefoontoestel vermeld staan. De bovenvermelde brandpreventiebepalingen zijn slechts een voudige maatregelen die gemakkelijk en snel genomen kunnen worden, In bepaalde gevallen zuilen deze bepalingen aange vuld moeten worden met strengere eisen in funktie van de aanwezigheid van bepaalde specifieke gevaren. Deze maatre gelen doen immers in generlei mate afbreuk aan de bestaande reglementeringen ter zake.

De Voorpost | 1983 | | pagina 19