oeveel kansen oeten de Ajuinen eigenlijk el krijgen? Invallers namen weerwraak Een pluim voor Strobbe A Eddy De Malsche achter het elfmeterkanon... OOM-E. AALST 0-0 EENDRACHT ZELE-MENEN 2-1 ^Bevordering LEDE-BERGEN 1-1 (ü'IUionale Nationale AALSTERSE DOELMAN HORVAT GESCHORST DOOR KLUB V.W. HAMME-LAUWE 2-1 MARGINAALTJES mm PMIO de optiek van de strijd om behoud deed Eendracht st misschien wel een goeie i met dat puntje op Boom te kapen. Voor oefenmees- J.P. Borremans was dat te lig: De eerste helft verliep even- htig, maar gedurende het ede deel was Eendracht rtdurend in balbezit. Maar cies tijdens die periode van ral technisch overwicht, im weer het oud zeer naar n, nl. de afwerking. Teu- ;n Peeters (tweemaal) kwa- oog in oog met de Boomse Iman. maar zagen toch nog s om naast te schieten. Om geheel af te ronden: Aalst ft zyn hegemonie niet met Ipunten kunnen bekronen, ir dat is allang geen nieuws r.» an Wilderode stond in m tussen de Aalsterse pa- Horvat werd geweerd. De- disciplinaire maatregel werd lomen nadat hij bij een oe- partijtje te Denderleeuw uit logen had tegen zijn trainer, teken van zyn Zuidslavisch iperament misschien, of zit wrevel tussen hem en Borre- ns dieper? Maar Borremans Kt die maatregel wel ne- i. Een leraar hoeft zich de niet te laten lezen door een Ier, die de laatste tijd als het re vergeet dat hij beroeps- Iballer is. En zeker niet op een onbeschofte manier. Ge- illen kunnen uitgepraat den, maar niet uitgebruld, zal Horvat moeten verschij- voor de raad van beheer, ir ze zullen beslissen hoe het der moet met keeper njo. toor de afwezigheid van Ser- moest Borremans in »m weer een andere ploeg op veld sturen. Teuben werd Irale middenvelder, en in Van Kemseke voorstop- De Zeienaars hebben ondanks de afwezigheid van Jacobs en Cooreman en met een gegriepeerde trainer PfafF in hun laatste wedstrijd voor de winterstop geenszins ontgoocheld. Via een sterke tweede helft haalden zy een verdiende zege op een bezoekende ploeg die vooral rekende op zyn spitsenduo De Bevere-Bell om de thuisdefensie in moeilijkheden te brengen. Met een benijdenswaardige derde plaats in het klassement op twee punten van de herfstkampioen mag men bij de tricolores van een knappe heenronde gewagen en heeft de ploeg alle garanties voorhanden om ook na de eindejaarsfeesten op zyn elan te kunnen doorgaan. Met Michiels, de Ferrerre en Saey in de basis ging de fusie- ploeg een moeizame zege tege moet. Reeds in de eerste mi nuut kreeg De Bevere een schietkans toen hij ongedekt voor de Zeelse muit opdook. Eendracht replikeerde langs Bordui tot Saey op de 22ste minuut zonder sukses een voorzet op het hoofd van Pie- ters schilderde. De Zeelse druk met Michiels en De Fer rerre bij de akties betrokken resulteerde zich rond het half uur in de openingstreffer. Pfaff joeg de Ferrerre met een snel genomen vrijschop vooruit. De Grembergenaar drukte na een knappe solo af en be kroonde het lokale overwicht. Vlak voor rust joeg De Poorter een vrijschop van Campens met het hoofd net naast de rechterstaander. Het antwoord van de West vlamingen bleek slechts uitge steld wanneer De Bevere kort na de pauze de ploegen van dichtbij op gelijke hoogte bracht. Saey bleef op links knap voetballen en de voor Pfaff ingekomen Geens inte greerde zich uitstekend in de jagende thuisploeg. Het lokale gevaar kwam echter vanop rechts waar Jan Pieters met zijn typische doorbraken de Meense defensie kopbrekens bezorgde. De verdedigers von den er blijkbaar niets anders op dan de vervelende rechter spits ongestraft tegen de gras mat te trappen. Vooral bij de in houthakkersstijl uitgevoer de tackling van Van Heuverbe- ke schreeuwde de thuiskolonie terecht om de uitsluiting. Intussen had de als linksach ter debuterende Peersman een copybook-voorzet aan Bordui afgeleverd. Van den Hoecke wierp zich echter in de goede baan maar het onvoldoende weggewerkte schot werd door Messine paniekerig tegen de paal getrapt. Bijna een own goal, tot vijf minuten later Michiels op rechts doorging en keihard voorzette. Jan Geens nam de bal op de slof en schoot krachtig in de rechterbeneden hoek. De bezoekers bleven drei gen en skoorden zelfs een tweede keer via De Bevere, die echter op buitenspel werd betrapt. In de slotfaze hing er een derde Zeelse treffer in de lucht. Saey onderschepte de bal in de bezoekende defensie en stormde op Van den Hoe cke af. De Meense doelman weerde het schot van de Een- drachtspits en voorkwam zwaardere cijfers. Joost Arens Menen raakte de vuist van hun doelman het leder vóór het hoofd van Pieters (x) Boom-Eendracht Aalst: Te Boom was Alain Van Kemseke dé steunpilaar van het herboren Eendracht (per) per. Dat Alain tijdens zijn twee weken rust nieuwe energie heeft opgedaan, was overdui delijk. Volgens Borremans was hy de beste man op het veld. Eendracht gaat nu een week rusten, en zal de trainingen hervatten op 28 december. Op 3 januari om 20 uur haspelt het een oefenwedstrijd af tegen FC Brugge en daarna op 8 januari pakt het de inhaalwedstrijd aan tegen Overpelt. Op dat ogen blik hoopt men Sergeant, De- roy en Dierickx te kunnen re- kupereren en een paar weken later verwacht men Rudy Ha- leydt, die met volle overgave werkt aan zyn terugkeer. (abl) Zele-Menen: de Ferrerre mist de kans om binnen te werken (x) Zele-Menen: Toon Pfaff schiet op doel (x) De Eendrachtdoelman Franjo Horvat verscheen voor de vierschaar namelijk het bestuur van Eendracht Aalst en wals het in de lijn van de verwachting lag werd de Zuidslaviër bedacht met een disciplinaire straf, Hij is derhalve geschorst tot en met de wedstrijd tegen Overpelt op 8 januari a.s. Een en ander heeft te maken met het onbetamelijk gedrag van Horvat tegenover oefenmeester I.P. Borremans. Deze laatste heeft lange tijd geduld kunnen opbrengen, naar tijdens de oefenwedstrijd op Denderleeuw liep het werkelijk de spuigaten uit. Van hem wordt verwacht dat hij lijn verontschuldigingen aanbiedt en dan blijft hij de vaste nan in het Eendrachtdoel. Ook Teuben zal hoogstwaarschijnlijk bij de aanvang van het nieuwe jaar de Eendrachtrangen verlaten. De Fries heeft reeds laten weten dat hij terug wil keren naar Nederland om tr zijn militaire dienst te vervullen. Dat houdt in dat zijn kontrakt moet herzien worden. Waarschijnlijk zal overkort hierover gepraat worden met de beheerraad van Club Brugge, die nog altijd het beschikkingsrecht over Teuben heeft. Het vertrek van Teuben te Aalst komt misschien wel wat onverwacht, maar treuren doet men er niet om vermits Tsjapko tot nog toe geen gensters sloeg in het Eendracht- leam en voor velen een ontgoocheling betekent. Men had werkelijk meer verwacht van die Nederlandse voetbalbe lofte. Haleydt is intussen begonnen met baloefeningen en als alles naar wens verloopt zal die hoogstwaarschijnlijk ge rechts klaar zijn tegen midden januari. Deroy, Sergeant en Dierickx kregen de raad mee van de geneesheren om tijdens ie winterstop flink te rusten om de oude letsels volledig te BOVEN AALST C BEWOLKING L METOPKLARINGEN DE AJUINTJES HERADEMEN WEER Jong Lede heeft een goeie wedstrijd gespeeld tegen Bergen. De bezoekers werden nochtans vokaal enorm bijgestaan. De Waaltjes hadden trompetten en trommels mee, want Bergen is nog volop in strijd voor de titel in derde nationale. Van dit laatste was er echter maar weinig te merken op Lede. De thuisploeg was doorlopend de betere ploeg, doch op het moment dat iedereen dacht dat de zege binnen was, viel er aan de overkant een straf schop. Zo behaalde Lede een kostbaar punt. De kans op behoud in derde nationale is dus nog reëel te noémen, des te meer omdat de groenhemden veel inzet en wilskracht aan de dag legden. Hamme-LauwePaniek voor het doel van de bezoekers (x) Hamme-Lauwe: Robby Smet (H) kan vlot een mannetje voorbij (x) V.W. Hamme heeft tegen het Westvlaamse Lauwe een nipte, maar ons inziens toch wel verdiende overwinning behaald. De thuisploeg had nochtans te maken met een tegenstrever die wel fors weerstand bood, maar op gebied van voetbal niet erg positief was ingesteld. Pas in de tweede helft kwam er wat meer vaart in de wedstrijd en drie doelpunten zorgden voor meer sfeer. Het laatste doelpunt was een elfmetertrap die door Eddy De Malsche werd omgezet. Bij Lauwe leek men weinig opgetogen over de beslissing van de spelleider. Trainer Jackie Stockman rende zelfs het veld op. Begeleid door de Hamse politie moest hy het nadien terug verlaten. Lauwe was fysiek wel sterk, men langs Frankie Vanhaecke. we thans samen de tweede De Westvlaamse ploeg paste In de voorbereiding had Rob- plaats. Over de voorbije eerste bovendien een mandekking bie Smet ruimschoots zijn ronde ben ik behoorlijk tevre- naar Duits model toe, en dat aandeel. den. We namen een goede maakte het voor Hamme wel Toen Lauwe uit een worsteling start. Daarna kregen we inge- erg moeilijk om het spel te voor doel de gelijkmaker tot volge gekwetste spelers, met maken. De kijkers werden er stand bracht, kregen we het wat moeilijkheden af te reke- uiteindclijk het slachtoffer nadien enige tijd moeilijk. Wij nen en verloren we punten, van. Zij kregen voetbal van hebben gereageerd met tegen- Het slippertje tegen Deinze zit laag allooi. aanvallen en uiteindelijk heb- mij nog het meest van al «Lauwe was wel krachtig in de ben wij nog de beste kansen dwars, duels» zegt speler-trainer Guy afgedwongen. Al bij al ben ik Tot 3 januari genieten de spe- Lammens. «Ik vertolkte de rol tevreden met het resultaat. De Iers van een volledige rust. van libero. Dat is een rol die verrichting bleef ondermaats, Daarna hervatten we de voor mij niet zo best ligt. Ik heb die maar goed voetbal kun je pas bereiding op de tweede ronde, funktie uitgevoerd omdat zich presenteren wanneer die inten- Op zaterdag 7 januari om anders een probleem had ge- tie ook bij de tegenstander 14u30 spelen we op ons veld steld. Noch Mare D'Hondt, aanwezig is. vriendschappelijk tegen twee- noch Eric Boone, andere even- Wij naderen thans tot op één de klasser F.C. Boom.» tuele vervangers, waren be- punt van leider Liedekerke dat E.D.M. schikbaar. In de tweede helft een steek liet vallen. Vermits hebben we voorsprong geno- ook Ekeren verloor bezetten Een knap beginnend Bergen slaagde erin Lede voor ern stige problemen te brengen in de aanvangsminuten. Een eer ste grote kans voor de bezoe kers kwam er in de derde mi nuut. Een overhaastige Godart knalde het leder tegen een groene rug op, na een slecht uitverdedigen bij de thuis ploeg. Even later vielen de bezoekers alweer aan. Beug-1, nies zond in terwijl hij echter beter zelf had besloten. De voorzet werd immers volledig gemist door Godart. Lede zat dus duidelijk in de greep van de bezoekers. Het duurde tot de twaalfde minuut vooraleer de thuis ploeg zelf kon dreigen. Roland De Winne kon vrij voortrek ken; hij deed dat zeer voortref felijk maar de aanstormende Mark Uyttenhove kwam centi meters te kort om suksesvol te kunnen besluiten. Bergen leek nu even de kluts kwijt door die lokale doelkans. Lede werd nu stilaan de betere ploeg. Echt doelgevaar bleef echter aan beide kanten uit. In de 23ste minuut volgde er dan een hard kontakt tussen Strobbe en De Greve. Het leek eerst zeer ern stig te zijn, doch de wankelen de De Greve kwam weer over eind. Even later volgde er een vrijschop voor Lede. Glenn Geeraerts stelde zich achter de bal. De kans werd echter door De Winne nipt over gekopt. Lede liet niet af. Een minuut later kreeg Uyttenhove een kans, doch besloot staalhard op doelman Jannacone. Ber gen voelde nattigheid en be sloot zich weer wat in te span nen in de aanval Een harde knal van Szlanecki zeilde nipt naast. Lede bleef eveneens de aan- valstrom roffelen. Dit leidde tot de openingstreffer. Rond het halfuur draaide een uitste kende Strobbe zich vrij op links. Hij bediende Geeraerts en Glenn liet dc kans niet onbenut. Hij knalde laag in; 1-0. Bergen reageerde scherp. In de 36ste minuut haakte Godart zich vrij in de fatale zone, hij besloot zoals het hoorde, maar Vijt redde schitterend. Zo be reikte Lede verdiend de rust met een 1-0 stand. Bergen begon de tweede helft met Didier Save in de opstelling. De Greve bleef in de kleedkamers achter. In de 50ste minuut geraakte Vijt ge kwetst. Invallersdoelman Ver- geylen kwam van de bank los maar zijn moeite zou tever geefs blijken. De kranige Vijt krabbelde recht en kon weer post vatten in het doel. Hij werd echter niet gespaard: Rombaut nam hem zwaar op de korrel. Bergen bleef be stendig komen maar de slordi ge afwerking zorgde ervoor dat Lede in weinig problemen ver keerde. De partij werd grim miger. Rond het uur duwde de nij dige André Geeraerts naar de invallersbank. Hij werd te recht uitgesloten door scheids rechter Dupont, Bergen moest nu verder met tien spelers. Voor Lede ging het nu een stuk makkelijker. De bedrijvi ge Strobbe loodste zijn ploeg- makkers paar de kooi van de bezoekers waar Jannacone weinig tijd kreeg om de natuur te bewonderen. Bergen coun terde echter gevat. Zo legde Verbist eens staalhard aan. maar Vijt gooide zich uitste kend in de schietbaan. In de 75ste minuut haakte Droesaert Beugnies neer in de fatale zo ne. De scheidsrechter aarzelde niet en wees naar dc stip. In het daaropvolgend protest werd Oosterlinck uitgesloten, terwijl de strafschop keurig werd omgezet door Rombaut. Zo kwam de balans weer volledig in evenwicht Beide ploegen tekenden een doel punt aan terwijl ze eveneens beiden tien strijders in het veld hadden. Aan de stand veran derde er in ieder geval niets meer. Zo kende deze sensatio nele partij een logische uitslag. Ondanks de wrevel van het Zeelse bestuur omtrent de insinuaties aangaande het in vraag gestelde trainerschap van Toon Pfaff was de stemming opperbest na deze zesde zege. Voor de gegriepeerde Zeelse trainer noodgedwongen aan een vervanging toe aan de rust was de overwinning bijzon der welkom: Het is geen gemakkelijke wedstrijd geworden, zeker omdat wij toch enkele titularissen moesten missen. De vervangers hebben het er uitstekend vanaf gebracht. De Oscar van de wedstrijd geef ik graag aan John Christiaens voor zijn werkkracht en aanvallende impulsen, waardoor Jan Pieters op rechts voor de nodige uitbraken kon zorgen. De Brabander heeft uitstekend weerstand geboden aan de hoge en verre voorzetten waarmee Menen zijn gestalterijke spitsen wou bereiken. We zijn nu aan een welverdiende rust toe. Een onderbreking die voor enkelen net op tijd kwam. Benjamin Saey: «Het had normaal 3-1 moeten worden» Voor linksbuiten Saey was de komst van Menen een uitstekende gelegenheid om zijn geboden speelkans met een goede prestatie te verrechtvaardigen. Het fluitkoncert bij zijn vervanging op acht minuten voor het einde van de wedstrijd was het beste bewijs dat zijn optreden in de smaak was gevallen, hoewel trainer Pfaff na de match verkondigde dat het hier om een taktische omwisseling ging. Met André Maes als vervanger speelde de Eendrachttrainer op veilig heid Saey van zijn kant jammerde om zijn gemiste kans toen hij negen minuten voor tijd dicht bij een doelpunt kwam. «In eerste instantie ducht ik de doelmun te dribbelen maar besloot dan toch direkt aan te leggen. De bal stuitte op de Meense keeper zodat de kans op een goal de mist inging. Het was een moeilijke wedstrijd waarin John Christiaens de geschorste kapitein Jacobs met sukses verving. Ook Pieters vond ik uitstekend na de rust. Dirk de Ferrerre: «Met nog een man voor mij moest ik doorgaan» Dirk de Ferrerre negentig minuten lang zien knokken voor de zege was reeds een verrassing op zichzelf na een lange periode van inaktiviteit wegens aanslepende letsels: Met een bijzonder fraai doelpunt na een suksesvolle soloren was de prestatie ditmaal af. «Ik mag echt niet wanhopen, het blijft enkel afwachten of deze kentering definitief is. Op die aangespeelde vrijschop mocht ik echt niet aarzelen. Met nog een verdediger in mijn loopvlak zag ik de kans schoon. Ik heb het erop gewaagd en toen doelman Van den Hoecke zich ook op het verkeerde been bevond was het schol meteen goed voor een doelpunt. (ajz)

De Voorpost | 1983 | | pagina 31