Eervol verlies Bestuurskrisis opgelost bij H.B.C. Dendermonde Verdere achteruitgang een halt toeroepen... BEKER VAN BELGIE - 16e FINALE Onbetwist meesterschap Cl. MECHELEN E.V. AALST 5) 18-26 Schiftingsronde BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Lokeren verrassend sterk H.C. LOKEREN 3) - AVANTI II2 SASJA-ROBUCO BUGGENHOUT Sj 30-17 Knappe eerste helft van Robuco Bijna in slaap gewiegd! s.k. grembergse - at. temse 3) 30 R.B.D Dav van HA L KERSTTORNOOI DER BASISSCHOLEN TE LEBBEKE GLS Waasmunster laureaat BRABO BENBERBELLE 3)- VITAL GENT 21-28 RIJWIELTOERISME IN OOST-VLAANDEREN AJAX LEBBEKE I - ROBUCO BUGGENHOUT II 31:24-15 36 - 23.12 1983 - De Voorpost HANDBAL In de l/16e finale van de Beker van België is E.V. Aalst, niet totaal onverwacht, erin geslaagd zich te plaatsen voor de volgende ronde ten nadele van Cl. Mechelen, de hekkensluiter in 's lands hoogste reeks. Niet totaal onverwacht omdat E.V. Aalst zich duidelijk in een periode van hoogkonjunktuur beweegt en hun tegen stander van zaterdag echt zwarte sneeuw ziet. Mechelen had zelfs moeite om een valabele ploeg op te stellen, enkele kernspelers waaronder Aalstenaar W. Bomon zijn ziek of geblesseerd en ook mentaal zit de ploeg aan de grond. Dit doet echter niets af aan de helft evenveel 'dstrijdcon verdiensten van E.V. Aalst dat centratie kan opbi gen als tij ook tegen een volledige Me- dens het eerste wedstrijdge- chelen zeker zijn kans had. deelte, had men van een ver- Zaterdag had Eendracht zelfs plettering van de eerste natio- de 5 doelpuntenvoorgift we- naler kunnen gewagen, gens reeksverschillen niet no- Mechelen lukte na 6' welis- dig om de Maneblussers uit te waar de openingstreffer maar schakelen. Integendeel, indier dat was dan ook het enige Eendracht tijdens de tweede doelpunt dat Aalst toestond tijdens het eerste kwartier. Eendracht startte dan met een recital van tegenaanvallen, pi- vot-werk en doelpunten uit de tweede lijn en met treffers van Van Malderen (2). Steemans. Mare Bayens en Eckart (3) werd het 1-12 na een geweldig eerste kwartier. Vijf minuten later leidde een knap Een dracht steeds met 11 doelpun ten voorsprong (3-14) en ook aan de rust bleven deze elf doelpunten verschil op het bord (6-17). De tweede helft bleef Aalst duidelijk meester over het wedstrijdgebeuren en ondanks de ploeg van trainer Wellekens wel enigszins het tempo liet zakken en de zaken nu veel rustiger aanpakte kon Meche len nooit de indruk geven nog te zullen terugslaan. Via 10-21 na 42' werd het 16-25 5' voor het einde en het was De Doncker die tijdens de laatste minuut de eindcijfers vast legde. Meteen is E.V. Aalst geplaatst voor de l/8e finale die natio naal wordt gespeeld. En nu maar hopen op een gunstige lottrekking. E.V. Aalst: Mertens en E. Van Malderen, G. Van Malderen 2, Meert, Eckaert 4, R. Bayens 3, Steemans 4. De Doncker 2, E. Verhaeven, R. Van Herreweghe 3. De Cock 1, M. Bayens 3. EVA De eerste wedstrijd in het ka der van de schiftingsronde van de Beker van Oost-Vlaande ren, bracht zowaar bijna een verrassing. H.C. Lokeren, nochtans zonder doelman Fl. D'Hanis en soldaat Lenaerts, en met een pas herstelde T. Van Der Stappen, maakte het Avanti II bijzonder moeilijk. Tijdens de eerste helft vlotte het inderdaad helemaal met met de Lebbekenaars. Het ontbreken van J. Waumans werd sterk aangevoeld in ver dediging en hiervan maakte A. De Brouwer voortdurend ge bruik om de Avanti's defensie te teisteren. Ook in de aanval liet Lebbeke heel wat kansen liggen en een knap spelend Lokeren leidde via 8-4 na 10' en 12-10 na 20' steeds met 15- 12 aan de rust. In de tweede helft bleef Loke ren de bal lang rondspelen vooraleer af te drukken en het duurde tot de 45e minuut voor aleer Lebbeke voor het eerst kon gelijkstellen (20-20). Het werd nog 21-20 langs Beeckman maar B. Van Rans- beeck stelde opnieuw gelijk en 10' voor het einde leidde Avanti toch met 21-25. Loke ren, nochtans met amper één wisselspeler Verguit, De Smet en Van de Velde ontbraken wegens examens klapte toch niet in elkaar en met een 25-29 stand had Avanti II toch niet te veel ruimte gekregen van de eerste provincialer. H.C. Lokeren: K. Leeman Vermeiren 4. Bocklandt 3 D'Hanis 2, Beeckman 8, Brauwer 5, Van Der Step De Bruyne, J. De Smet. Avanti II: Verstraeten e Hove, B. Van Ransbeeck Agneessens 7, Hertsens, P Smedt 3, De Ketelbutto Vlassenroot, De Feyter 4, Den Broeck, De Nil 1. Dat de 3e klasser Robuco Buggenhout weinig of geen kans maakte om door te dringen tot de l/8e finale was duidelijk. Met een ver plaatsing naar de presti gieuze leiders van de Belgi sche kompetitie voor de boeg, kon Buggenhout en kel hopen op een eervol verweer. Dit is het ook geworden want tijdens een bijzonder sterke eerste helft werd het Sasja bij zonder lastig gemaakt Tijdens deze periode speelde Buggen hout bijzonder vlot en het duo Coppens-Brouillard lukte een opmerkelijke prestatie. Brouillard, beslist niet geïmpo neerd door de reputatie van de tegenstander, ging voluit en skoorde tegen een hoog per centage vijf prachtige treffers in die eerste helft. Dat Sasja respekt kreeg voor de prestatie van de Buggenhoutse kapitein was duidelijk te merken toen de Hobokenaars zelfs een mannetje plaatsten op «grote» Jean. Ook doelman Coppens speelde zich in de kijker De Buggenhoutse goalie deed Sas- ja-vedette A. Jacobs het «af front» aan vijf 7-m worpen onschadelijk te maken en te vens toonde de jonge doelman zich bijzonder attent tijdens gans die schitterende eerste helft. Buggenhout, gestart met een 0-5 voorgift wegens reeksver- schil, nam onmiddellijk het ini tiatief, Brouillard maakte er 1- 7 van en met treffers van op nieuw Brouillard en Van Der Borght leidde Robuco met 3-9 na 11'. Een verbouwereerd Sasja naderde dan tot 6-9 maar een meesterlijke Brouillard zorgde toch voor 6-10 na het eerste kwartier. Met nog 10' te spelen en een 8-11 stand werd Sasja nu duidelijk ongerust, pakte uit met vrij hard spel, maar kreeg nog geen vat op het verrassend sterk Buggen hout dat via de vijfde treffer van Brouillard de rust bereikte met een 10-12 voorsprong. Onmiddellijk na de rust ge beurde dan het onvermijdelij ke. Het sterke Sasja stelde on middellijk gelijk en na 35' leid de de thuisploeg via de doel punten uit tegenaanval met 16- 12. Het klasseverschil werd nu duidelijk maar toch bleef Ro buco in de wedstrijd. Langs Van Damme op de linkerhoek en een hard werkende Van Nuffel bleef het 18-14 na 40' vooraleer Robuco het wed strijdritme niet meer aankon. Via 24-17 na 50' werd de 30-17 eindscore bereikt. Toch een knappe prestatie van Buggenhout dat wellicht de cij fers nog had kunnen beperken als het tempo had gedrukt. R B. D hclemaa deze n< wedstrij Oost-VI met Gei stander was in Gent ui' staat zij sen het damesh als de 1 de atlet: een kna hoeven, tegenaa gen, on ke ploe derdaac Enkel mien o topploe Ros Bei zetten, wijding klasse, i ge spee J. Brouillard Robuco Maar op balbezit spelen ligt nu eenmaal niet in de aard van de Buggenhoutse spelers. Robuco Buggenhout: Coppens J. Vermeir, J. Brouillard 7, M. De Proft, J. Van Damme, Van Der Borght 1, Van Nuffel 2, De Vuyst, Van Damme, Van Gucht, Rombout 1, Moersoon 1. EVA Opschoon de 30-18 uitslag een overdonderend meesterschap van de thuisploeg laat At. Temse: W. Van Buyteo veronderstellen, zag het er na driekwart wedstrijd lang niet zo rooskleurig uit voor de Buytaert 9, E. Buytaert 1. thuisploeg. Temse, met een uitstekende doelman M. Van Buyten en de krachtige Dirk Buyten W., Heirbaut 1. Buytaert, was tot 19-17 genaderd en by de thuisploeg was het toen al een tijdje aan het cauteren f Schelfout 2, rommelen. Tijdens het wedstrijdbegin had G.S.K. nochtans een goede in druk gelaten. Na amper 3' was de 0-3 achterstand reeds weg gewerkt (4-4) en na 10' leidde de thuisploeg met 7-4. Wellicht nam G.S.K. de zaken toen wat te gemakkelijk zodat Temse steeds langs D. Buytaert, 7-7 gelijk kwam en bij de rust wees het skorebord toch amper 12-9 aan. Onmiddellijk na de rust een nieuw Grembergs offen sief (18-13) maar toen viel het opnieuw stil en een wilskrach tig Temse naderde opnieuw tot 19-17 een kwartier voor het einde. G.S.K., het gevaar plots besef fend, begon pas toen echt goed te spelen en het resultaat liet niet op zich wachten. In een ruk werd het 29-17 en het ge handicapte Temse kwam er nu echt niet meer aan te pas. Nog te vermelden dat Hans Van Haute zich kwetste aan de pink en later bleek dat de vinger gebroken was zodat dit enige weken onbeschikbaarheid be tekent voor de Grembergse Handbal, Grembergen-Temse: Dirk Buytaert. de topskoorder van Temse volgt aandachtig Schiftm Schepper Beker v Oost-V l Dames 23/12 te E.V. A hout 11 28/12 te G.S.K. 30112 te K. Aangezien het niet onze gewoonte is de «vuile was» van een club buiten te hangen naar ons gevoel heeft dat geen enkele nieuwswaarde en meestal worden de proble men wel opgelost hebben wij tot nu toe gezwegen over de malaise die er heerste bij H.B.C. Dendermonde. Nu de problemen opgelost zijn en alles op zijn pootjes is terecht gekomen is de sensatie er weliswaar «af», maar kunnen wij ons beperken tot de reële feiten. Reeds enige tijd wisten wij dat bij H.B.C. Dendermonde niet alles gesmeerd liep. Zowel spelers, trainer als bestuursle den hadden ons van deze pro blemen op de hoogte gebracht. Enkele weken geleden, na de wedstrijd tegen E.V. Aalst, had de lont het kruitvat be reikt. Voorzitter Moortgat zag het helemaal niet meer zitten en dreigde met ontslag, sekre- taris Van Kerckhoven die we gens beroepsredenen naar Ne derland verhuist, kon zijn taak willens-nillens niet meer ver der zetten, trainer-speler Trienpont moest wegens fami liale omstandigheden zijn taak van trainer overdragen aan Luc Batselier, de resultaten bleven uit en in de spelers groep roerde wat Een be stuursvergadering verliep alles behalve sereen en H.B.C. Dendermonde was theoretisch op sterven na dood. Het ontslaggevend bestuur kwam nog eens samen, de op lossing bleef uit en het Provin ciaal komitee zegde toe mee te zullen werken om de club drij vend te houden indien nodig. Want H. Tienpont had toen het roer in handen genomen en samen met enkele anderen trachtte hij de klub nieuwe levenskansen te bicden. Hij vond enkele mensen bereid om mee te werken en op de alge mene vergadering van vrijdag 16 december, werd een nieuw bestuur gevormd. Er werd een taakverdeling gedaan waar door iedereen zijn verantwoor delijkheid wist en waarmee niemand overbelast kon wor- Trienpont nam het initiatief den. Alleen het voorzitter- (arch.) om HBC Dendermonde te redden Door op een overtuigende manier (14-2) de finale te winnen van B.L..O. Buggenhout sleepte de G.L.S. Waasmunster voor de tweede opeenvolgende maal de eindoverwin ning in de wacht van dit steeds maar sterker bezette tornooi. Zelfs m de schiftingswed strijden werd heftig gestreden inzoverre dat de latere winnaars met slechts één doelpuntje het «grote» Hemaco Dendermonde achter zich konden houden. Voldoende echter om naar de finale door te stolen tegen het verrassende B L O, Buggenhout, dal een paar sterke individualiteiten bezat. Deze werden echter goed aan banden gelegd door kapitein Ternest en C en tesamen met collec tief aanvalsspeI werd eerder gemakkelijk de overwinning behaald G.L.S. Waasmunster: Staelens Stefaan, Ter- nest Koen, Thierens Stijn, Taelman Chris, De Groote Wouter. Desseaux Christophe. Vermeulen Stefan, De Grave Tom, Loier Koen. Begeleiding: Mees Henry, De Vlieger Eddy. De wedstrijden G.L.S. Waasmunster - K.B.S. Dendermonde: 7-3 Taelman 2, Ternest 1, De Groote 2, Ver meulen 2. G.L.S. Waasmunster - Hemaco Dender monde: 7-6 Taelman 1, Ternest 2, De Groote 2, Ver meulen 2. G.L.S. Waasmunster - R.B.S. Lebbeke 2:11- Taelman 3, Ternest 3. Thierens 1, De Groo te 2. Desseaux 2. Finale: G.L.S. Waasmunster - B.L.O. Bug genhout: 14-2 Taelman 5, Ternest I. De Groote 3. Ver meulen 1. Dessaux 4 Poule A Hemaco Lebbeke - RBS St. -Gillis 4-4 RBS Lebbeke I - BLO Buggenhout 0-12 Hemaco Lebbeke - BI.O Buggenhout 4-4 RBS Lebbeke 1 - RBS St. Gillis 4-9 Hemaco Lebbeke - RBS Lebbeke 2 2-2 RBS St. Gillis - BLO Buggenhout 6-9 Poule B RBS Dendermonde - GLS Waasmunster 3-7 Hemaco Dendermonde - RBS Lebbeke 2 12-4 RBS Dendermonde - RBS Lebbeke 2 2-5 Hemaco Dendermonde - GLS Waasmun ster 6-7 RBS Dendermonde - Hemaco Dendermon de 4-11 RBS Lebbeke 2 - GLS Waasmunster 4-11 3' en 4' plaats: RBS Sl. -Gillis-Hemaco Denderm. 2-10 Finale BLO Buggenh. - GLS Waasm. 2-14 ScheidsrechtersMaes Hedwig. Van Rans beeck Bart, Van Den Broeck Kristiaan. Tafelofftcieel: Van Hove Willy EVA schap bleef onbezet. H. Trien pont zal ad-interim t .o v. de V.H.V. deze funktic bekleden maar in werkelijkheid wordt de club geleid door het trio Trienpont-Batselier en Jo Quisquater Deze laatste zal zich terugtrek ken indien hij binnenkort te rug mag spelen. Zijn gratiever zoek werd door het uitvoerend komitee overgemaakt aan de beroepskommissie. Sekretaris wordt J. Rosseel, die in de toekomst niet meer zal aantreden als scheidsrech ter en penningmeester wordt H. Van Damme. oud-doelman van Dendermonde en beroeps halve financieel een kenner. Trainer is L. Batselier, wed strijdsecretaris B. Vermeir, terreinafgevaardigdc D. Ver- heyden. materiaalmeester P. De Swaef. kassa L. Van Der Jcught en H Van Damme en H Trienpont zelf verzorgt de public-relations. L. Vcrhae- vert is volkomen nieuw in de handbalwereld maarzorgde reeds voor heel wat goede ideën als kersvers bestuurslid. Met deze nieuwe ploeg zal H.B.C. Dendermonde nu trachten het behoud te verze keren en de overwinning tegen Antwerp indachtig, een haal baar doel. EVA spelmakei S.K. Grembergen: Vermae- sen, H. Van Haute 3, Segers 8. Rasmussen 3. Dauwe 4, P. Impens, T. Van Haute 1. Krogstrup 8. Anné 1. Brabo Denderbelle, opnieuw met enkele jongere spelers, heeft zich flink uit de slag ge trokken tegen het sterke Vital Gent. Heuvinck, de Brabo- aanvaller, startte de wedstrijd maar «zakte» opnieuw door de zwakke knie en ook W. Van Lembcrgen denkt nog niet aan wederoptreden na zijn enkel blessure. Brabo roeit dus met de voorhanden zijnde riemen, en alles samen genomen deden zij het niet slecht. Vooral kwa verdediging mag de thuisploeg op een goeie prestatie terug blikken maar toch kon niet vermeden worden dat Gent na 10' op gelijke hoogte kwam (4- u' en 'x' 4) en met een 8-13 ruststand kon Denderbelle zich geen be goochelingen meer maken. Na 40' wees het scorebord 11- 18 aan maar een wilskrachtig Brabo slaagde erin langs Thol- lcnbcck en P. De Smedt de schade te beperken. Via 15-23 na 50' werd de 21-28 eindstand bereikt. Brabo Denderbelle: D. Van- Goethem. Van Keer 2. Dan Van Goethem 3, R. De Smedt 1. P De Smedt 5. Verpoest, Heuvinck, Van Den Steen 1, Thollenbeek 5, Dclannoyc balbetwisting tussen Dauwe en Heirbaut (x) Handbal, Grembergen-Temse: Impens grijpt naar de bal. n «Duizend frank heeft weer waarde gekregen en ook in het richters voortaan dc ket Van Rooyen, Van der Poor- rywieltoerisme laat de krisis zich voelen. Vooral de hebben hun organisatie tc verplichte dubbele verzekering blyft een hoge kost. Daar- ,cn rÜt,cn volgens of dc col om heb ik in Brussel voorgesteld de rijwieltoeristen alleen £c'of dc. vnjcstart-formii tijdens officiële organisaties van de BWB nog te laten u""." Jjievoorbee,j! driehoek worden gewerkt dekken door de BW B-verzekering. Daarbuiten en daar dric steden als st*r(. cn gebeuren precies de meeste ongevallen, kan men het met komstplaats Twee ori een persoonlijke verzekering alleen wel redden». Een van tics vallen onmiddellijk op de opgemerkte toelichtingen van provinciaal voorzitter dc kalender 1984 «De Parri Roger Bondue op de provinciale vergadering vorige week ccn 200 kilometer lange t« Ie Gent. van de Trekvogels Haaltcd Robuco Buggenhout II. met dc Trofee Karei Van WiM M Dc Proft. G. Moycrsoons dac|c> 225 kilometer oven cn G. De Vuyst als spelers die Het wielcrtoerisme gaat verder dan veertig in dc kou staan. In zwaar, parkoers dat nageno regelmatig in het fanion-team achteruit. En ook in dc onmid- 1983 waren er nog 21 seicktic- dezelfde wegwijzer volgt als optreden, verdedigde zich dcllijkc toekomst voorziet men proeven. 21 organisaties die klassieke Ronde van Vlaaixi voortreffelijk tegen Ajax Leb- een geweldige teruggang van met de grootste dcclnainccij- ren voor beroepsrenners. C bckc dat niettemin ccn rustig het aantal wielertoeristen. Cij- fers gingen lopen. Dat wekt merkelijk is ook dat het nar meesterschap tentoon spreid- fers? In 1982 in Oost-Vlaande- ontevredenheid bij dc andc- naai brevet over 100 kiloma de. Tijdens de eerste helft kon ren nog 630 laureaten voor dc ren. En uiteindelijk kan niet georganiseerd wordt do de thuisploeg moeilijk ccn zeven proeven, in 1983 nog iedereen een selcktieprocf op- Trekvogels Haaltcrt volgt kloof slagen (rust 10-8) maar in maar 482 renners in het selek- zetten. Met het aantal van dit dc vrijestart-formule. Hett de tweede helft zou Ajax voor- tiecircuit. Bij het begin van jaar zaten we aan het maksi- zocn 19^4 moet het seiztf al langs het trio Dirk Huyck. zijn tweede seizoen als voorzit- mum. Het systeem bevoor- van de waarheid worden. M E. De Batselier en M. Hen- ter. vorig jaar volgde hij Hilai- rechte de gevestigde waarden dc hierboven vermelde vera drickx, de kloof steeds verder rc Van Acker op, wil Roger cn nieuwe, jonge klubs kregen dcringcn wil men de teruggai uitdiepen. Bondue het rijwicltocrisine praktisch geen kans. Hun or- van het wielcrtoerisme Ajax Lebbeke: Dc Bruyn cn ccn andere richting uitsturen, ganisaties kregen een klein halt toeroepen. En. als laaW Dierickx. Quidé. De Batselier Er komen twee duidelijke ver- deelnamccijfer Vandaar. misschien wel beste rcmflS 5. M. Huyck 1. Hendrickx 8. andcringen op provinciaal Het systeem van de selektic- wil men eindelijk ook de nu Van Geel, Van Biesen 1. Dirk vlak. Eerst wil men breken proeven wordt dus afgeschaft scn aan de basis eens inspfl Huyck 7, Luypaert 1. Hol- met het systeem van de selek- en voor 1984 komen alle orga- gCVcn in het beleid. N brecht 1. lieproeven «Dat dateert nog nisatics vermeld op dc provin- bijna verdronken Robuco Buggenhout II: Ver- uit de periode dat in onze pro- cialc kalender in aanmerking wordt het tijd dal men de cammcn, Machans 2, Coon- vincie maar een handvol klubs voor het provinciaal kam- bij de horens vat... inckx M. Dc Proft 1, Moyer- waren. Iedereen kreeg toen pioenschap. Iedereen is nu gc- soous 2, Merckx, Verbelen, voldoende renners aan de lijkgestcld. Een tweede Dc Jitter, De Vuyst 5, Van start. Nu. met 63 Oostvlaamse verandering op provinciaal Keer 2, Dc Mayer. klubs. blijven er altijd meer vlak is dc bepaling dat de in- Volle Jan R

De Voorpost | 1983 | | pagina 36