I I Overzicht van de kompetitie 112 31 R.B. OENDERMONDE 3) - TV EXP. GENT: 7-18 David wint het niet altijd van Goliath! AVANTI FEMINA LEBBEKE, B.D. LEBBEKE EN E.V. AALST NAAR 1/8 FINALES BEKER VAN OOST-VLAANDEREN SCHIFTINGSRONDE E.V. AALST - G.S.K. HAMME 3) 23-3 HANDBALKALENDER Te groot niveauverschil BEKER VAN BELGIE - 16' FINALE E.V. AALST 3)-TONGEREN 15-21 Taaie Aalsterse weerstand k°1 °4"6- Wl6- MENEN - R.B. DENDERMONDE I119-9 'RA Splitsing volledig in Volleybalwereld Appels puik gestart INITIA HASSELT - ATLANTIS LEBBEKE 3-7 LEEUWERIK LEDE - SPORTIEF TEMSE: 69-63 2eman andt ian 8, r Step met. ïn e ibeeck ens, P lbuttei ter 4, 1. luyten ert 1, 1, ut 2, De Voorpost - 23.12.1983 - 37 R.B. Dendermonde mag niet en Hofman toch een flinke helemaal ontevreden zijn na indruk nalaten, deze nederlaag in de eerste In elk geval, er waren amper 7' wedstrijd van de Beker van gespeeld als Gent de 0-3 ach- Oost-Vlaanderen. Inderdaad, terstand reeds had opgehaald met Gent troffen zij een tegen- en met een 5-10 ruststand kon stander die gewoon sterker Dendermonde zich geen be was in alle onderdelen. Dit goochelingen meer maken Gent moet binnen korte tijd in Ook na de rust raakte de thuis- staat zijn plaats te nemen tus- ploeg maar niet aan skorekan- sen het kruim van het Vlaamse sen en als er zich dan toch dameshandbal. Met speelsters eentje voordeed was goalie als de linkshandige L. Boute, Verhoeven daar om ook de de atletische De Rycke en met beste worpen onschadelijk te een knappe doelvrouw L. Ver- maken. Net zoals in de eerste hoeven, die bijzonder goed de helft raakte Ros Beiaard ook tegenaanval kan op gang bren- tijdens de tweede 30' aan am- irploïg'Sn kal?GcDtStm- Boute"™»"Genfde "srore Dameshandbal, Dendermonde-Gm,. Eet, hardwerkende pivot B. Van Der Jeught wordt gestopt derdaad hoge toppen scheren, steeds maar hoger opdreef. Gentse verdediging (x) Enkel nog het taktisch stra- Nee, tegen dit Gent kon Den- mien op punt stellen en een dermonde niet optornen, topploeg is gemaakt. Wat kon R.B. Dendermonde: Ros Beiaard daar nu tegenover Van Hove, Heirman 1, De zetten. Veel wilskracht en toe- Decker, Van Der Jeught, wijding maar niet de echte Broothaerts 1, Hofman, De klasse, al dient gezegd dat jon- Witte, Van Boven 2. ge speelsters zoals Van Boven EVA De l/8e finales die, zowel by de heren als by de dames, ge speeld worden tydens het weekeinde 18/19 februari 1984, zijn nationaal voor de heren terwijl de dames nog een ronde landelijk spelen. Bij de heren plaatsten zich: Hasselt, Heus- den, Sasja, Ap. Kortrijk, Merksem, Neer pelt en de twee streekploegen B.D. Lebbeke en E.V. Aalst. Van Waalse zijde komen in het strydperk: Bey- ne, Evere, Flémalle, Angleur, H.C. Herstal, Grivegnée, Eu- pen en Unif Luik. De trekking is voorzien op 6 januari 1984. Bij de dames plaatsten volgen de Waalse ploegen zich reeds vpor de l/4e finales: Eupen, Flémalle, Jemeppe en Unif Luik. De vier Vlaamse kwartfi nalisten komen uit het achttal Tongeren, Sasja, Avanti Femi- na Lebbeke, Neerpelt, Hasselt, Houthalen, Setmar, Antwerp of Opglabbeek. EVA Schiftingsronde Beker van Oost-Vlaanderen Dames 23/12 te 18.30 u.: E.V. Aalst - Robuco Buggen- hout 1 3) 28/12 te 17.30 u. Heren 20/12 te 21.15 u. Robuco Buggenhout 1 - Ajax Lebbeke II 3) 29/12 te 18.30 u.: Temse 5) - Ajax Lebbeke I 29/12 te 19.30 u. Ajax Lebbeke II - Sparta Aalst Het jonge en inderdaad over weinig schietkracht beschik kende G.S.K. Hamme botste te Aalst op een defensie die er een erezaak van maakte geen enkel doelpunt toe te staan. Tijdens de eerste helft speelde de thuisploeg volop de tegen aanval. onderschepte heel wat Hamse passen en leidde aan de rust met 14-3. Tijdens de twee de helft, M. Van Den Borre had haar speelsters opdracht gegeven niet meer in tegenaan val te lopen, bleef de Aalsterse verdediging onvermurwbaar voor de bezoekende aanval- sters maar Eendracht onder vond nu toch heel wat meer tegenstand om door de geslo ten Hamse verdediging te dringen. Skoorden voor Aalst: Cl. Si- mal 1, C. Simal 11, Wijnant 2, Bascour 4, Lievens 2, Buyl 1, M. Van Delsen 2. G.S.K. Hamme 3) - Avanti 30112 te 19 45 - I Femina Lebbeke II Robuco Buggenhout II - S.K. I 30112 te 18.30 u. Grembergse Dameshandbal, Dendermonde-Gent. Een mooie sprongworp van de veelbelovende Dendermondse Robuco Buggenhout I 3) - EVA Van Boven (x) inti Femina Lebbeke 11 VOLLEYBAL ichlii. Jc gel form« ccld :rkt cn 31 il IMI1' Wijne ageno gt als 'l.wni De 1/16 finales zorgden voor Klaasjes te beurt, een vrij weekend, zodat enkel j derde C ontvineen de Nil- ke haalden zaterdag hun slag in vierde nationale dén inhaal- L thuis legen leider Ibis Kortrijk, wedstrijd betwist diende te COD°ys Lmex 5 u- prachtig ver- achterstalliee wedstriid worden. De Pardafjongens we" van Van Beveren ,In ^zfi ni dankzii^hunVer' moesten na het bekeravontuur vierde B moest Hamavoc zijn zoaaI Z1J nu' "K Z1J nun over rSmbu^ oo bezoek hii P^ inhaalwedstrijd afhaspelen te- w!nln,n§- de leider verdringen in Limburg op bezoek bij Pit- Nieuwker- ZIJ het dan met een beter setge" zemburg. Niettegenstaande fen L?ae lantaarn weuwKer- verbeterde nres- hun tweede wedstriid on twee ken De Jongens van sekretans m aaeiaeLie verbeterde pres nun iweeae weastnja op twee Wa|ter M hebben het se- ,a,ie van de Purdufmeisjes, in- Énkél P='e0„ f Spannende blunder van coach Jules De SSIfS' S" de nodige heibel, die koncen- 'zie '°,t0 ®)- tratievcrlies en uiteindelijk set- vierde C, Idegem-Erem- verlies tot gevolg had: 8-15. °odegem en Lebbeke-Meer- Verdiende overwinning 1-3. beke eindigden allebei in vijf De terugkeer van Luc De sets en het was telkens de Leenheer zorgt voor meer sa- «hujsploeg die aan de winnen- menhang in de ploeg (zie foto). de band bleef, 3-2. Lebbeke II wou niet onderdoen voor het Bij de dames moesten de naast hen spelende A-team. Pardafmeisjcs partij geven te- gen de ongeslagen leider uit I dames in tweede A: Kortrijk. De beste wedstrijd oint-Niklaas-Maldegem2-3. van het seizoen. Enkel in de Prachtig verweer van de Libe- tweede set speelden de bezoc- "-meisjes dat tegen de leider kers zoals het een leider be- een P"chtig spel tentoon taamt. Kruibeke deelt nu de sPreidde Als ze op de ingesla- eerstc plaats dankzij een beter 8cn we®verder doen- dan 's de sctgcmiddelde. redding nabij. Sinda Sint-Niklaas verplaat- Jn Iweede B-, Evergcm-Ba ste zich naar het gevaarlijke ze': 2~3- Weinig spetterend Mortsel en kreeg er een 3-0 volleybal. Dit kon men ook aangesmeerd. Het is voor de verwachten van achteraan ge- Klaasjes de hoogste tijd. zo- k'assecrde ploegen. Enkel de niet wenkt de provinciale afde- vijfde set was er spanning te ling. bespeuren. Nadat de thuis- i P'oeg eerst twee setballen in In tweede A heren provin- handen had, won Bazel de ze- c,aal werden Iwcc wedslrudcn „uwenooriog mc, betwist in het teken van de degradatie. Nieuwkerken-Mcl- Sint-Niklaas-Hades Temse: sele: 0-3 (6/15, 15/17, 15/17). In 0-3. Rechtvaardige uitslag. De nen tweemaal in de week en de minder dan een uur versloeg Sindameisjes konden er niets verstandhouding is opperbest. Melsele zijn tegenstander, zo- beters van terecht brengen. In dat de wedstrijd niet veel om vierde B. Berlarc-Sint-Niklaas. het lijf had. In de tweede set 3-0. Berlare hield de buit in kon Nieuwkerken met een 13/5 eigen huis en sloeg de Sinda- voorsprong het niet waarma- meisjes terug. Zo blijven 2e in ken, Melsele was sneller en het zog van de leider. Temse- beter in de verdediging. Hamme: 3-0. Logische over- een heel andere wending bij de Sint-Niklaas-Sint-Gillis: 3-2 winning voor Temse. In vierde aanvang van de wedstrijd. (15/11, 16/14,9/15, 15/17, 15/ C: Denderlioutem-Aalst Bij Hamme werd in de twee eerste 13). Als rode lantaarn moest eventuele overwinning van de sets met een parallellopend ATB winnen om een kans op Aalsterse meisjes kwamen die scenario onmiddellijk op een redding te behouden. In de op gelijke hoogte van leider 8-0 achterstand geplaatst, zon- tweede set haalde ATB een 3/ Dendcrhoutem. Aalst is nog der dat er 11 achterstand op en in de niet rijp voor promovering. I">" vijfde set werd er gedraaid met Derde nationale B dames: een 3/8 achterstand en via 13/ Pardaf Kruibeke-Ibis Kortrijk gens was dat ze het hoofd koel 13 viel de overwinning aan de 3-1 (15/11. 5/15, 15/10. 15/3). hielden en telkenmale met vol le moed de achtervolging in zetten. Puntje per puntje werd er gescoord en kwam men dichterbij en via 14/10 werd het telkens 14/16. Oef! De der de set. nu waren de thuisspe- lers zodanig aangeslagen van De meisjes van Pardaf Kruibe- tegen titelkandidaat kon hun niet van de wijs brengen. De ongeklopte leider kon enkel een vuist maken in de 2de set. Nadien begingen de Westvla mingen flaters in de opslag en recepties zodat het spel werd ontwricht en verder setwinst uitbleef. De Pardafmeisjes hebben een volleybaldemon stratie gegeven en brachten al zo de top in derde nationale weer bij elkaar, zodat Stekene meesnoept van deze uitslag. Feestvreugde in de kringen van Pardaf. Nieuwkerken-Hamme 0-3 (14/16, 14/16, 2/15). Voor de Hamse ploeg van sekretaris Walter Muys is dit het tweede seizoen in de officiële kompeti tie. Voordien speelden ze uit sluitend in een liefhebbers- kompetitie. De klub wordt ge traind, door Etienne D'Eere. die zijn vrije tijd heeft opgeof ferd tot het behalen van een trainersdiploma, uitgereikt door BLOSO. De spelers trai- Hanvoc diende in vierde provinciale B de uitgestelde wedstrijd van het weekende 3.4/12 te spelen bij de rode lantaarndrager. Wat een ge makkelijk klusje leek, kreeg i enig verweer kon gesproken worden. Een verdienste voor de Hamse jon- Tongeren, samen met lands kampioen Avanti Femina Leb beke leider in 's lands hoogste reeks, is door E.V. Aalst lange tijd onder druk gezet maar won uiteindelijk verdiend na een aantrekkelijke wedstrijd. M. Van Den Borre, de Aal sterse trainer-coach, wist na tuurlijk goed welk vlees zij in de kuip had en plaatste haar pionnetjes in funktie van de tegenstanders. Met sukses, kan gezegd worden, want Ton geren raakte tijdens de eerste helft moeilijk uit de Aalsterse omknelling los. Het duurde uiteraard tot de 25c minuut vooraleer de eersteklassers de 3-0 voorgift hadden opge haald, want Bascour had de voorsprong onmiddellijk tot 4- 0 uitgediept en C. Simal en Wijnant hadden gezorgd voor een 9-5 skore na 18' spelen. Tongeren bleek echter fysiek bijzonder sterk, naderde tot 9-8 9' voor de rust maar met een nieuwe treffer zorgde Wij nant toch nog voor 10-8 even later. De druk van de bezoe kers werd echter steeds groter en 5' voor de rust kon Tonge ren via twee 7-m-worpen voor het eerst gelijkstellen en met nog 1' te spelen in de eerste helft, moest Eendracht voor het eerst de leiding afstaan (rust 10-11). Onmiddellijk na de rust zag het er naar uit dat Tongeren de thuisploeg ging verpletteren. In amper 4' tijd werd het 1Ö-I4 maar een knap spelend Een dracht wou niet plooien. Langs Wijnant en Coen opmerke lijke tweede helft bleef Aalst aanklampen en na drie kwart wedstrijd wees het bord 12-15 aan. Toen moest Een dracht toch afhalen en goelie I. Van Den Borre tijdens de tweede helft ingekomen voor kollega De Backer kon on mogelijk vermijden dat Tonge ren toen aan een beslissende voorsprong ging bouwen. Het werd 12-17 en het was enkel M. Coen die nog zou skoren voor een verdienstelijke thuis ploeg. E.V. Aalst: De Backer en Van Den Borre. C. Simal 3. Coen 4. Bascour 2. Wijnant 3, Mathys. Cl. Simal. Buyl, Van Maideren, Van Del sen. Lievens. Volleybal Nieuwkerken-Hamavoc: Peter De Cock en Alain Sax (N) blokken af (x) 3' AFDELING Het jonge R.B. Dendermonde II betaalt nog steeds leergeld maar nu reeds wordt het dui delijk dat L. Van Der Jeught en C° later de vruchten zullen plukken van de investering in de jeugd. Speelsters als D'Haese en vooral Ch. Wau- ters zijn inderdaad een wissel op de toekomst. Te Menen speelden de Den dermondse meisjes nochtans een zwakke eerste helft. Er werd veel balverlies geleden en Menen skoorde regelmatig uit tegenaanval ondanks de goede prestatie van goalie Van Hove. Aan de rust was het dan ook 10-2 geworden. Tijdens de tweede helft kreeg Ros Bei aard echter meer vat op het wedstrijdgebeuren. skoorde regelmatig, en enkel het onbe nut laten van twee 7-m-worpen maakte dat de tweede helft niet met een gelijke stand ein digde. R.B. Dendermonde II: Van Hove, Van Boven 2. Van Cauwenberghe 2. Goubert 1. Ceuppens, D'Haese 1. Wau- ters 2, S. Ceuppens I. Ma- thysen. EVA T Volleybal. Nieuwkerken-Hamavoc: De Nieuwkerkse met kracht door het Hamse blok (x) deze tegenslag dat ze geen en kel verweer of motivatie kon den opbrengen: 2/15. Samenstelling van de ploeg Hamme: De Blender Franky. De Roos Luc. Tassent Luc, Meeman Pascale, Muys Walter en Heirman Kurt. Volleybal. Pitzemburg-Pardaf Kruibeke: Een knappe smash v Jan Roman (dw) Voor het seizoen 84-85 is een naar de AIF regionale kompe- hoogste tijd dat er op alle gebied nieuwe indeling van de nationa- titie. een eerlijke verdeelsleutel toege- le kompetitie op punt gezet. De Wat zijn de konsekwenties past wordt want wat hebben onze volleybalkompetitie is geregio- voor onze Vlaamse, nationaal en Vlaamse klubs aan een eigen naliseerd in twee zones: V.I.V. provinciaal spelende ploegen? kompetitie als deze klubs de kans voor de nederlandstalige vereni- In de huidige kompetitievorm wordt ontnomen te stijgen naar gingen en A.I.F. voor de frans- waren de stijgers naar de hoog- eerste afdeling talige. ste afdeling sedert mensenheug- Het dekreet van het ministerie Het overkoepelend orgaan, nis uitsluitend Vlaamse klubs. van kuituur heeft het volleybal- genaamd BVBV is samengesteld Zie ere-divisie: 12 Vlaamse vere- wereldje volledig overhoop ge uit evenveel VIV- als AlF-leden nigingen in eerste afdeling, 9 haald met als struikelblok het (waar blijft de juiste verdeelsleu- Vlaamse en 3 Waalse verenigin- tweetalig Brabant, waar eertijds tel?). Het beheert de kompetitie gen. Met het nieuwe systeem franstaligen en nederlandstali- van ere-divisie en eerste afde- krijgt het Al F elk seizoen «ze- gen onderling wedstrijden be ling, waar Vlaamse en Waalse ker» een nieuwe Waalse klub in twistten. De Brabantse splitsing verenigingen spelen en die be- eerste afdeling en zodoende ver- werd als proefballonnetje opge staan uit 12 ploegen, zowel da- liezen de Vlamingen elk seizoen laten en diende als voorbeeld ah herenafdelingen. De tin slijger. h„ ,oelom„e huidige II', III' en IV' afdelin- Tenslotte leveren we een bij- de hogere afdelingen gen zouden worden venangen droge van 75% aan het in kom- Provinciaal spelende klubs, door een regionale Vlaamse petitie spelend Volleybalgedeelte maak tijdig de rekening, want VlV-kompetitie. Onderverdeeld van België. Waarom lieten de het is niet omdat de kampioensti- m een I', twee II' en drie III' vertegenwoordigers onze tel u ontglipt is, dat er geen kans afdelingen zou ze bestaan uit 12 sportieve kracht halveren? Wie meer bestaat om te stijgen, aan ploegen in elke reeks Opgepast, heeft er nu winst uitgehaald, het gezien de opengekomen plaatsen want hierin spelen alleen potentieel sterke VIV of het aangevuld moeten worden in de Vlaamse verenigingen. De zwakke A1F? Moeten kompro- hogere afdelingen en reeksen, franstalige klubs uit de huidige missen steeds ten nadele vallen afdelingen worden overgeheveld van Noord-België? Het wordt de De Appelse korfbalklub kende een puike start. Zondag werd het een zege over de hele lijn. De Seniores wonnen van Boomse met 4-2 en de juniores waren de beste met nog meer uitgesproken cijfers 6-3, Ook de reserven lieten niets aan het toeval over en haalden de puntjes binnen met klinken de 7-2-cijfers. Het seniores- achttal kende een mindere start en weldra stonden ze met 0-1 op achterstand. Bij de rust wezen de bordjes 1-1, Nadien vlotte het beter bij Appels en door toedoen van Franky Ver- meir. Dirk Duym en Edwin Borms kon Appels de zege halen met 4-2. Bij de reserven ging het ook vlot, hier stonden Chris en Ru dy Van Der Steen achter het kanon. Bij de dames was het Marijcke Van Cauwenberghe die raak trof en ook Noél Ver straten kon de voorsprong nog aandikken. Alles bij elkaar een beste zondag voor de Ap pelse korfbalklub. GROEN WIT - APPELS 10-14 Zondag speelde Appels op Burgerhout tegen Groen-Wit en kende daar een blitzstart waardoor de bezoekers dade lijk voorop stonden. Na 10 min. wezen de bordjes 1-4 en bij de rust was het reeds 3-6. Na de koffie ontketende Groen-Wit een offensief dat hen een paar korven opleverde maar Appels liet niet begaan Ann Schuddinck kwam weer op de proppen en schakelde de sterspeelster van Groen-Wit uit, waardoor de thuisploeg het initiatief aan Appels moest laten. Toen de bordjes 8-9 we zen begonnen de Appels spe lers Frankie Vermeir, Dirk Duym, Edwin Borms en de talentvolle Wim De Wilde aan het kanon te staan, de eindcij fers werden vlug vastgelegd. Toch was dit de wedstrijd van Ann Schuddinck, die in alle duels de betere was. De reserven van Appels kon- KORFBAL den het niet waarmaken en moesten met 7-5 verliescijfers naar de kleedkamer. JUNIORES: BORNEM - APPELS 4-8 De juniores blijven ook op het zegepad. Nu werd te Hoboken de maat genomen van Bornem dat met 4-8 werd verslagen. De ploeg van Bornem getraind door oud internationaal Her man Cloet kon in de eerste helft gelijke tred houden met de bezoekers uit Appels, maar na de rust liep Blauw-Wit ver der uit en F Van Heck en D Van Royen bezegelden het lot van Bornem. De C-ploeg ten slotte haalde het van Rapid Gent met 4-6 cijfers na een beste wedstrijd, (a.a.) Het werd nu een veel betere wedstrijd dan vorige zondag tegen Turnhout, een partij die met 3-5 cijfers werd verloren. Tegen Hasselt waren er enkele veranderingen uitgevoerd, en met sukses. Bij de rust wezen de bordjes 3-2 en kon de wed strijd nog alle kanten uit. Toch stond het toen reeds vast dat de omwisseling van de spelers een goeie zet was. Mariette Van Praet met Marije Dierick en Lieven Macsschalck samen met Hubert Van Hauwermei- ren vormden een goed geheel. Dal mag nu ook gezegd wor den van Lisette Van Praet en Els Maesschalck die met Ro ger Van Ingclghem en Pierre Verhaevert speelden. Voor de rust was het Mariette Van Praet die tweemaal de weg naar de korf vond en Hubert Van Hauwermeiren dikte aan, In de tweede speelhelft was het nogmaals Mariette Van Praet die voor twee doelpunten zorg de. Els Maesschalck. een van de beste jongeren, deed haar duit in het zakje en ook Roger Ingelghem mikte raak; 3-7. Een prima resultaat. Voor zondag staat een wedstrijd te gen Hoevenen op het pro gramma, een ploeg die al twee maal het onderspit heeft moe ten delven. Daaruit mogen we opmaken dat er iets kan inzit ten voor Atlantis, (a.a.) Het huidige basketbalseizoen is voor Sportief Temse zeker het meest zwarte uit hun ge schiedenis. Achtereenvolgens hingen Van Bruyssel en Van Laeken hun shoes aan de haak, werd Mare Gorrebeeck geopereerd en pas weken bui ten strijd. De match tegen Le de ging in dezelfde lijn verder. Nu was De Groep afwezig we gens ziekte en bleef Aertgeerts onvindbaar. Met dit beperkt potentieel heeft Sportief er dan toch nog het beste van gemaakt. Met zeven spelers voor twee wed strijden bleef Sportief tot 18-19 bij de zaak en kon via 30-24 toch de skore beperkt houden tot 44-33 rustcijfers. Dan was evenwel de kous af want fysiek zaten de scheepsbouwers er door. Na 52-38 lieten zij de thuisploeg een 17-2 maken zo dat bij 69-39 het debScle volle dig was. Wij duimen voor de moedige Sportief-bestuursle- den (wega)

De Voorpost | 1983 | | pagina 37