PW-Lokeren (meer dan duizend leden) maakte balans op van één jaar oppositie Dit is een ezelsstamp, dokter, geen Sint-Niklaas geeft voorbeeld: recyclage afvalolie, een goede zaak A; in ezelsdracht! Guy Verhofstadt te gast PVV-Jongeren Aalst en de Vakbonden 6 - 23.12 1983 - De Voorpost Onder meer dan ruime belangstelling hield vorige week de PW-Lokeren haar jaarlijkse algemene vergadering. In zyn inleiding onderstreepte lokale PW-voorzitter Willy Van Wulpen het belang van deze algemene vergadering, niet alleen omdat PVV-voorzitter G. Verhofstadt als gastspreker aanwezig was, maar ook omdat op deze vergadering een balans opgemaakt werd van één jaar politieke aktie in de oppositie. Deze balans vond W. Van Wulpen zeker positief, niet in het minst omdat het ledenaantal opnieuw een rekordhoogte bereikte, zodat PW-Lokeren één van de grootste PW-afdelingen in Vlaanderen is geworden in verhouding met het bevol kingsaantal. De voorzitter huldigde in dit verband ook de 10 gemeenteraadsleden en de 3 OCMW-ledenr, die een hecht oppositieblok vormen. W. Van Wulpen legde ook de nadruk op de werkkracht en het sukses van de liberale sociale organisaties, die te Lokeren vooruitgang blijven boeken, mede door het efficiënte sociaal dienstbetoon. Tenslotte deed hij een oproep om zich nu reeds voor te bereiden op de deelname aan de «Dag van de Vrijheid» op 13 mei 1984 te Leuven. In hun jaarverslagen gaven Staf Lauwaert sekretans Rudi Htnderidu en Flatlideider Smf Uuwaert penningmeester Jtan-Pum heke,de n0 aah totstand_ Rossee/een gedetailleerd over- ko[m ïa« d(_ huidj cvp_ acht van één jaar PW-wer- SP.koaslitie die „eds ver voot king te Lokeren. de gemeenteraadsverkiezingen Sekretans Hendenckx legde va„ 1982 ,ussen beide partijen ondermeer estra de nadruk op b<.klonken was H|J was fc. de groet en de uitbouw van de a|d niel ma,s voor de L»1"™ PW-afdebng die ook dgrheidspartijen De CVP rag ,n 1983 bevestigd heeft dat volkdl g<.domineerd door haar meer dan duizend leden het ACV. die zelf niemand van ook dn aar hun vertrouwen ut dl! dee|gemeente Eksaarde in haar blijven stellen Er werden het schepenkollege wou daarenboven meer dan 70 opnemen nieuwe leden ingeschreven. Hij verweet de CVP-meerder- De SP-fraktie in de gemeen heid ook onverdraagzaamheid teraad vond de PW-fraktielei- bij het personeelsbeleid van de der nog maar een schaduw van stad en het OCMW, «een hou- Wat deze partij enkele jaren ding die door de SP slaafs nog was en een politieke for- gevolgd wordt». Penningmees- matie die zich volledig op ter Rosseel onderlijnde op zijn sleeptouw van de CVP laat beurt de stijgende werkings- nemen met weinig initiatief en kosten van de afdeling, waar- inzicht in het gemeentebeleid, door bepaalde besparingen s. Lauwaert zette ook «de dienden ingevoerd te worden. anti-PW-hetze» in het licht Door deze doortastende maat- die de huidige meerderheid de regelen blijft PW-Lokeren fi- laatste maanden zou hebben nancieel gezond en kan zij de gevoerd. Daarbij haalde hij komende jaren met een gerust nogal fel uit naar de Lokerse gemoed tegemoet treden. CVP die vooral het stads- en OCMW-personeel voortdu- Bestuursverkiezmgen ren(j jastjg ZOu vallen met par- Voorzitter Van Wulpen tijpolitieke intimidatie. Hij eis- dankte de ontslagnemende he- te dat het volledige gemeen- ren P. Trienpont en F. Wuy- tepersoneel met rust moet ge- lens voor hun jarenlange inzet laten worden omdat deze men en werkkracht. Met algemene sen in de eerste plaats naar hun stemmen werden vervolgens werk komen om zo goed mo- drie nieuwe komitéleden ver- gelijk hun funkties uit te oefe- kozen: Jacqueline De Volder, nen ten dienste van de hele Geert De Brauwer en Ronny bevolking en dat het niet op- De Keyzer. Waren uittredend gaat hen voortdurend politiek maar werden opnieuw verko- te willen beïnvloeden. De zen: Raf Audenaert, Willy De PW-fraktieleider besloot zijn Landtsheer, Roger De Lang- toespraak met erop te wijzen he, Edward De Wiest, Karei «dat het ontbindingsproces van Jacob, Floribert Schaetsaert en de Lokerse CVP nu ingezet Willy Van Wulpen. Zo was het was door de definitieve af- partijkomité van 27 leden weer scheuring van raadslid dr. L. volledig en zal op de eerstvol- Dierick (CVP)». Daardoor gende partijvergadering over- wordt de CVP-fraktie herleid gegaan worden tot de verkie- tot 14 zetels waardoor de kloof zing van het dagelijks bestuur, met de Lokerse liberalen nog verkleint. Die hebben immers Huldiging 10 zetels in de gemeenteraad. Uit de handen van PW- Bovendien vond S. Lauwaert voorzitter G. Verhofstadt ont- dat de huidige oppositierol van ving Paul Van der Poorten, de PVV een versterkende in- voorzitter van de PW-gepen- vloed gehad heeft op het libe- sioneerden en jarenlang partij- rale verenigingsleven. Hij ein- militant, de erkentelijkheids- digde met de volgende woor- medaille van de PW. De den; «Wij weten dat de Loker zichtbaar ontroerde feesteling se CVP nu al jaren achteruit- werd daarna, samen met zijn gaat. maar dat de Lokerse Iibe- echtgenote, door zijn vele ralen nog maar aan het begin vrienden in de bloemen gezet van hun definitieve uitbouw voor zijn onbaatzuchtige inzet, begonnen zijn.» Georges Anthuenis Volksvertegenwoordiger Anthuenis had het vooral over de liberale werking in het ar rondissement Sint-Niklaas, die de laatste jaren enorm is ver beterd, vooral door de opbouw van liberale strukturen. De PVV-federatie werd onder lei ding van federaal voorzitter E. Dierinck nieuw leven ingebla zen door de organisatie van studiebijeenkomsten om de problemen van het arrondisse ment beter te leren kennen en er passende oplossingen te kunnen aan geven. Terzelfder- tijd werden de verschillende PVV-afdelingen uit het Waas land dichter bij elkaar ge bracht en gemeenschappelijke akties gepland en uitgevoerd. Toch legde de volksverte genwoordiger extra de nadruk op het tewerkstellingspro- bleem in het arrondissement. Reeds vóór de ekonomische krisis was de Wase werkloos heid boven het nationaal ge middelde uitgestegen. De slui ting van het Sint-Niklase me taalverwerkende bedrijf No- bels-Peelman was daarbij de klap op de vuurpijl. Georges Anthuenis betoogde dat be- heersfouten ongetwijfeld dit faillissement in de hand heb ben gewerkt, maar dat nu heel de problematiek van Nobels- Peelman weer in de kring van politiek opbod was terecht ge komen omdat sommige CVP- en SP-parlementairen de ganse affaire met beide handen heb ben aangegrepen om er politie ke munt uit te slaan. «Daarom wordt nu een nieuw metaalver werkend bedrijf beloofd, maar men vergeet erbij te vertellen dat het de sociale organisaties van CVP en SP zijn geweest die het voorgestelde bedrijfs plan, dat weliswaar in de af vloeiing van een grote groep personeel voorzag, uiteindelijk hebben gekelderd, waardoor heel het bedrijf over de kop ging Volgens volksvertegen woordiger Anthuenis is het veel realistischer, niet de wens droom van een nieuw metaal- verwekend bedrijf achterna te hollen, maar ervoor te zorgen dat een gunstig klimaat ont staat voor nieuwe kapitaalver schaffers.» De volksvertegen woordiger deed daarom een beroep op PW-voorzitter Verhofstadt om ervoor te zor gen dat de ekonomische her opleving zeker niet aan het Waasland zou voorbijgaan. Guy Verhofstadt De PW-voorzitter herin nerde eraan dat het nu twee jaar geleden was, dat de huidi ge regering gevormd werd, en er dus een balans kan gemaakt worden van het PW-werk in de regering. Men heeft nu een regering die werkt en die be slissingen neemt, en zij het met volmachten, het land op een efficiënte wijze bestuurt. Daardoor is er een belangrijke verbetering opgetreden: de konkurrentiekracht van de on dernemingen is fel verbeterd, de investeringen stijgen, en de vroegere negatieve handels- en betalingsbalans wordt stilaan in evenwicht gebracht. Aldus Verhofstadt. Lokerse Gemeenteraad Op maandag 19 december waren de vroede vaderen van Lokeren nog eens samengekomen in de zaal van de Torenstraat om de laatste besluiten en voorstellen ter zitting voor te leggen. Een Bijzonder Plan van Aan leg voorziet in de doorsteek van de Tuinwijk naar de Dak- namstraat. een verkaveling aan de Van Duysestraat, een wandelpad Ter Beuken, een openbaar park «Ueberg». PW-raadslid Lauwaert ge waagde van een dreiging van onteigening die voor de bewo ners van de Brouwerijstraat in de lucht zou hangen, maar bur gemeester Liebaut wees op het van hogerhand verplicht ka rakter van de rooilijn. Bij de stemming onthield de opposi tie zich. Al de andere voorstel len van B P A 's werden door alle partijen goedgekeurd, waarbij VU-raadslid Water schoot erop wees dat er veel fouten gemaakt worden in de administratie. Hij had immers weer een procedurefout ont dekt, en nu moest die weer rechtgezet worden. Burge meester Liebaut herhaalde zijn standpunt van vorige zitting dat het muggezifterij was om door een onnozel tekenfoutje aangaande één vierkante centi meter grond de hele procedure te doen herhalen. De eerste keer had het al 68.000 frank gekost, zei hij, en nu? Toch vond Waterschoot dat de wet ten er zijn om gerespekteerd te worden Door een uitzonderlijke pro- motie-aktie konden de stede lijke diensten de hand leggen op 3 elektronische schrijfma chines voor de prijs van één (ca. 50.000 fr.). wat op korte én lange termijn een kleine besparing is. Voorts werd toe lating gegeven tot het overdra gen van industriegronden van Unisalco aan I.C.C. gezien de fusie. Over het verdagen van de eindcjaarstoelage van het personeel tot juni 1984 kwam er van verschillende oppositie leden protest, maar dhr. Lie baut stelde dat er geen andere mogelijkheid was. Het ging tenslotte om een financiële last van 15 miljoen, alles samenge- rekend. Over de vakature voor een nieuwe hulptekenaar had dhr. Waterschoot zijn beden kingen. Eerst spreekt men over personeelsinkrimpingen en nu komt er weer een aan werving. De burgemeester wees erop dat het ging over een vervangingsaanwerving en dat er dit jaar al zeer veel personeel op natuurlijke wijze «afgevloeid» was. Dhr. Water schoot stemde vanuit zijn op tiek dat de staat moet gerund worden als een privé-bedrijf alleen tegen. Toen kwam onafhankelijk (vroeger CVP) raadslid dokter Dierick over de pinnen met een interpellatie in verband met het ontstaan van omvang rijke eksploitatiekosten van de kliniek. Het saneringsplan van de staat waarin de dokters een bijdrage (22,5%) zouden beta len voor het gebruiken van de infrastruktuur, vond hij onre delijk. Er werden volgens hem blunders begaan in het beheer en in de aanwerving van kom- petente krachten. Hij ziet niet in waarom het medisch perso neel daarvan het slachtoffer zou moeten zijn. In Lokeren zit men nu nog in de loop grachten voor jaren, besloot hij. Hierop rees heel wat protest van de koalitic. Vooreerst toonde SP-schepen Bussens met cijfers aan dat Lokeren er kwa financies helemaal niet slecht vanaf kwam als je de situatie vergelijkt met de om liggende gemeenten en steden. Het oorspronkelijk begrotings tekort voor 1983 van 20,2 mil joen werd zelfs teruggebracht tot 13,2 miljoen, en voor 1984 tot 11,6 miljoen. CVP-raadslid De Clercq verweet dhr. Die rick dat het hem enkel om geld te doen was, en burgemeester Liebaut vond het een schande om deze aantijgingen te moe ten horen van een man wiens statuut hem eigenlijk niel toe laat om in de gemeenteraad te KOOPJES VOOR INVENTARIS: 6 Tuinbouwtractors van 18 tot 33 PK -40% 18 Grondwerktuigen van 10 tot 21 PK -40% 5 Hydraulische houtklievers -30% 3 Houtzagen met blad doorsnede 50 en 60 cm -50% 2 Hydraulische zuigers voor tractors -50% 2 Tractors YANMAR 18 en 24 PK -30% Ploegen, schoffelploegen, eggen, aanaardploegen enz... voor grondwerktuigen en tractors -40% ZICH WENDEN: AGRI HOBBY CULTURE 41 Rue de la Bourse 7060 STREPY-BRACQVEGNIES - Tél. 064/55.35.93 51/112-DC Arrondissementeel voorzitter PW-Jongeren Michel De Gols heeft het in bijgaande persme dedeling over het misbruik dat vakbonden zouden maken van de zeer zwakke situatie van werklozen om hun ledenbe stand uit te breiden. «Het Arrondissementeel Be stuur van de PW-Jongeren Aalst, wenst na afloop van haar vergadering van 2 decem- De PW-voorzitter behan delde in eerste instantie de uitdaging van de werkloos heid. Terwijl de werkloosheid in 1981 steeg met 70.000 een heden, in 1982 met 44.000, in 1983 met 25.000 wijst een stu die van de OESO uit dat er in 1984 nog slechts 8.000 nieuwe werklozen zouden bijkomen. Dat bewijst volgens hem dat de liberale regeringspolitiek op dit vlak de werkloosheid quasi tot staan heeft gebracht en nu eindelijk kan begonnen wor den met het terugdringen. Daarom moet verder ingegre pen worden op de oorzaken van de werkloosheid. Daarom zijn er belangrijke maatrege len nodig met op de eerste plaats de ontvetting van de openbare financiën. Er moe ten minder overheidsambtena ren komen (nu 892.000) door natuurlijke afvloeiing, moeten nu slecht beheerde overheids taken geprivatiseerd worden, moeten een aantal overheids- monopolies doorbroken wor den door het invoeren van het konkurrentieprincipe en moet de ekonomische en dikwijls subjektieve subsidiëringspoli- tiek afgebouwd worden. Aldus de PW-voorzitter. De tweede grote uitdaging ziet de PW-voorzitter in de sociale zekerheid. Volgens hem durven velen de waarheid niet onder de ogen zien. Toch doen zich daar krisissen voor. Er is bij de sociale zekerheid een financiële krisis die ervoor zorgt dat, niettegenstaande men steeds meer bijdragen vraagt, men steeds meer tekor ten heeft. Er is bovendien een sociale krisis, want ondanks het feit dat men jaarlijks bij de 1000 miljard uitgeeft, moeten hele bevolkingsgroepen met een onvoldoende bestaansmi nimum voortleven. Tenslotte is er ook een generaticknsis omdat nu al vaststaat dat in het jaar 2000 de huidige sociale vergoedingen niet meer zullen kunnen uitbetaald worden als vandaag geen grondige hervor ming wordt doorgevoerd. Vol gens G. Verhofstadt werden reeds 20 tot 30 jaar geleden zware fouten gemaakt omdat men toen heeft nagelaten de gelden van de sociale zeker heid te beleggen en reserves aan te leggen. Daarom moet vandaag gekozen worden voor een grondige hervorming met verbeelding in plaats van te blijven vasthouden aan een systeem van voortdurende bij- drageverhogingen. In die kon tekst verdedigde de PW- voorzitter het PW-plan over de hervorming van de sociale zekerheid. Als derde grote uitdaging ziet PW-voorzitter Verhof stadt het bevrijdend maken van de ekonomische struktu ren omdat alles veel te veel gereglementeerd is en wordt. 7jO moet een kleine KMO, vooraleer die wil starten, niet minder dan 76 formaliteiten vervullen. Volgens hem is er teveel overgereglementeerd, fout gereglementeerd, naïef gereglementeerd en «modege- reglementeerd». Containers voor de selektieve ophaling van glas vormen al een paar jaar een vertrouwd straatbeeld. Bovendien, en dat is dan toch de bedoeling, wordt er erg veel glas aan zo'n container toevertrouwd. Cijfers van de ophaling in Beveren en deelgemeenten bevestigen dat overduidelijk. Nog niet zo vertrouwd in de straat zijn containers voor de selektieve ophaling van afvalolie, een produkt dat b(j de afvoer naar het buitenmilieu een ernstige bedreiging vormt voor de kwaliteit van het leefmilieu. Het blijft immers niet enkel bij waterverontreiniging, ook de bodem en lucht worden aangetast. In Sint-Niklaas en deelgemeen ten werden, wat het Waasland betreft, de eerste contai ners geplaatst waarin de bevolking ook afvalolie kan deponeren. Een lovenswaardig initiatief dat zeker navol ging zal krijgen. Ook de milieudienst van Beveren infor meert zich momenteel over het initiatief. Over de mogelijke milieube lasting iets meer in deze bij drage. Waterverontreiniging Het is bekend dat door de aanwezigheid van afvalolie in rioolwaterzuiveringsinstalla ties de biologische werking, belangrijk voor het reinigend vermogen van het water, ern stig wordt ontregeld en zelfs uitgeschakeld. Milieuvervui ling spreekt het individu niet zelden aan wanneer men er zelf min of meer rechtstreeks bij wordt betrokken. En dat is zeker het geval wanneer de drinkwatervoorziening ter sprake komt. Het is immers een uitgemaakte zaak dat ge ringe frakties olie het drinkwa ter vrijwel onbruikbaar ma ken. In een bijdrage in het tijdschrift Milieurama geeft men als voorbeeld de ongunsti ge smaakbeïnvloeding die kan veroorzaakt worden door zeer kleine koncentraties minerale olie. Enkele milligram afval olie in een liter water geven reeds aanleiding tot klachten, m.a.w. één liter olie maakt 100.000 liter water onbruik baar voor konsumptie. Verder is het ook niet uitgesloten dat olieverbindingen bij opname in het menselijk lichaam kan ker kunnen verwekken. Het zijn vooral de bijmengsels van olie zoals zwavel, stikstofver bindingen en fenolen die ge vaar inhouden voor het drinkwater. Alle gevaren die kunnen optreden bij de berei ding van drinkwater uit grond water gelden ook voor drinkwater bereid uit veront reinigd oppervlaktewater. Wat de bodem- en luchtveront reiniging betreft, kunnen we kort zijn. Bij uitstorting of lo zing zal afvalolie zijn rol spelen in het stromingssysteem van lucht en water doorheen de bodem. De struktuur van de bodem is bepalend voor het feit of de olie al dan niet de grondwaterlaag kan bereiken. Ongekontroleerde verbran ding van afgewerkte olie leidt tot luchtverontreiniging ten ge volge van hoge koncentraties zwaveldioxide, askomponen- ten en toxische zware metalen. Selektieve ophaling In het kader van de organisatie van selektieve ophaling van materialen dient men in eerste plaats oog te hebben voor die bestanddelen van produkten, die als afval problemen schep pen voor het leefmilieu. Zo'n produkt is afvalolie, die op allerlei manieren het milieu belast. De laatste jaren vindt steeds meer afvalolie via de riolering zijn weg naar de toch al zwaar belaste waterlopen. Volgens Milieurama kan aan deze onhoudbare toestand via een planmatige aanpak een einde worden gesteld. Doel Als we ervan uitgaan dat onge veer 750.000 Belgen hun mo torolie zelf verversen en reke ning houdend met het feit dat 5 10 liter afvalolie per wagen per jaar niet overdreven zijn, komt men tot de slotsom dat per jaar meerdere miljoenen liter afvalolie in de riool of in de bodem verdwijnen. Cijfers die in feite geen verdere kom- mentaar behoeven en overdui delijk maken dat aan deze mi- lieuvijandigc handelwijze paal en perk moet worden gesteld. Het staatssekretariaat voor leefmilieu heeft een inzamel systeem uitgedokterd. Om dat systeem goed te kunnen laten funktioneren blijft gemeen telijk initiatief onontbeerlijk. Het zijn in de eerste plaats de gemeenten zelf die schikkin gen moeten treffen ten einde de mogelijkheid te overwegen, afvalolie-inleveringscontainers te plaatsen Bovendien kan voor de gemeenten het inza melen van afvalolie een bron van inkomsten betekenen daar voor één liter afvalolie, afhan kelijk van de vervuilingsgraad en samenstelling, 2 a 4 frank wordt geboden. Hiervoor die nen echter de nodige kontak ten gelegd met de erkende op halers van afvalolie De opha ler mag dan op zijn beurt de afvalolie slechts afgeven aan een bewerker die in het bezit is van een vergunning. Belang stellende gemeentebesturen kunnen voor meer informatie ber 1983. met klem te proles* ren tegen de situatie waur IV ZÊI nagenoeg 500.(XX) burga W WI (werklozen), waaronder met dan 200.000 jongeren, kwa verplicht zijn zich te laten sy» dikeren, met of tegen hun zit teneinde tijdig hun werkloos heidsuitkering te bekomen. De vakbonden kunnen aids misbruik maken van de va zwakke situatie van de werklo zen om hun ledenbestand uiti breiden. Deze toestand is te wijten ai het slecht funktioneren van Nationale Hulpkas voor Werl lozen en aan het feit dat erkende syndikatcn hun ge rechtigde leden werkloosheid! uitkeringen (gemccnschapsgd den) kunnen uitbetalen. Des dienstverlening van de val bonden aan hun leden kosté gemeenschap, evenredig het aantal werklozen, ettelijb miljarden per jaar aan admió stratiekosten. Van een overheidsdienst vet wachten wij dat hij op ziji minst goed funktioneert. verwachten van de bevoegd: minister dan ook enig initiatkj ter zake. (Waarom zitten vakbonden in het beheerste mitee?). De PVV-Jongeren zijn vcrooi waardigd te moeten vaststel len. dat geen einde wordt ge steld aan praktijken waarbij di vakbonden financieel belant hebben bij een zo groot moge lijk aantal werklozen. Dit ver klaart allicht de ronselijver vi de bonden bij de schoolveri ters. Dit financieel belang doet elk geval ernstige vragen rijzet omtrent de oprechtheid vakbondsvoorstcllen en 6 ernst van hun inzet om daad werkelijk oplossingen te vindt voor de grote werkloosheid. Het Arrondissementcel te stuur van de PVV-Jongera Aalst eist dan ook met aat drang een regeringsinitiatiei om een einde te stellen aa deze onduldbare toestand, dx tevens een aantasting i vrijheid van de burger! De arrondissementele voorzit ter van de PVV-Jongerea Michel De Gols. kreeg even- eens de opdracht hierover dc nodige kontakten te leggen met de nationale mandataris sen. om hiervoor een parle mentair initiatief werken» Zaterdi gemeen «Het K Toon B naar at Zowat de vooi ramma ;omstwi fonds-vc Decker, Davidsf- Walter vanwegi door ki Ryck, ling vai Fernanc dankwo Brijssin ■Temse Huyber Davidsf Brijssin was h< avond Na eer plaatsel De Di voorzin de rol waarbij den en Kultuui stelde voor T. levendi Heeft I wel alt: bonder aanzier schepei name terecht bij. Lcefmilieukam pagne. Jozef II straat 36-38 1040 Brussel. Telefoon 217.37.01. L.V.B. blikatic verscht deze f Als la; bet eei boek Poppe. De Vel ment schied: .Het 1 gestelc pen, ment!» de kul period prees heid. c al ook auteur studie naam Stuur i en dai deze I nieuw ganke vens tot he ver va rende naar Werel van e. de, g; het w Van I ook c verzoi E.h. aan b Mii zetelen. Dhr. Lauwaert (PW) hekelde het feit dat sinds dhr. Dierick de ezelsstamp (sic) van zijn partij gekregen had, hem steeds maar het zwaard van Damocles (namelijk de onver enigbaarheid tussen zijn funk- tie bij het OCMW en zijn ambt als gemeenteraadslid) boven het hoofd gehouden werd. Toen ontaarde het debat in ruzie en gekrakeel. Van hem persoonlijk mocht dhr. Dierick hier nog 6 jaar zijn, oordeelde de burgemeester. Maar hij moet zich onthouden van der gelijke uitspraken. Dhr. Die rick vond dat de burgemeester dan ook 6 jaar geleden niet had mogen dulden dat dc re gels van onverenigbaarheid ge schonden waren, enzovoort. Lebbeke. Op het kerstfeest van de PVV vrouwen kwamen ook een massa kinderen goeiedag zeggen aan de kerstman. Sc) Er waren nog enkele vragen, ondermeer van raadslid Ghel- dof (PVV) en de laatkomer Anthuenis (PW) over de pre mie van de brandweerlieden, maar dat was al uitgelegd voor dien bij de bespreking van het uitstel van betaling van dc ein dejaarspremies. Tóen was de open zitting ge daan, en dc «serieuze» zaken konden nu besproken worden achter gesloten deuren in de geheime zitting. We hebben het in onze demokratie toch nog niet zo verschrikkelijk ver Dendermonde. De kerstman was op bezoek bij de PVV Jongeren, (c) gebracht.

De Voorpost | 1983 | | pagina 6