Hilaire Liebaut: «Lokeren gelooft in eigen mogelijkheden^ Boek «Het Kulturele Leven te Temse van 1885 tot 1914» voorgesteld Aanbesteding aanlegsteiger in Temse voorzien in 1984 Eerste vijfjaarlijkse klassenwedstrijd «Schooljeugd en Streekpers» Dendermonds toeristisch bezit in gevaar Toerisme in Beveren: aantal bezoekers fors gestegen De Voorpost - 23.12.1983 - 7 waarf hurgc-' :r met kwa ten sv» iun zit erkloos nen. n aide de zee werklo )d uit c ten as van r Weil dat ti un g! 5shcids lapsgel i Dea e val. kost ig me, ttelijb admin;- ist vei 3P zijt rt. Wt oegd; litiatie 'ten de eersko rdt trbij dt belant moge- )it vet- ver vat alverlj- leid. d lx ngerei nd. dit van dt ■oorzii ïgeren even- ver de leggen latari» parits it Ter gelegenheid van negentig jaar Davidsfonds-Temse Zaterdag 17 december vond in de feestzaal van het gemeentehuis de officiële voorstelling plaats van het boek diet Kulturele Leven te Temse van 1885 tot 1914» van Toon Brijssinck, uitgegeven door het Davidsfonds-Temse aanleiding van zijn 90ste verjaardag. Dynamisch portret van de Durmestad voorgesteld Zowat 150 mensen woonden de voorstelling bij. Het pro gramma omvatte een wel komstwoord door Davids- fonds-voorzitter Armand De Decker, jubileumrede door Davidsfonds-gouwvoorzitter Walter Uyttenhoven een groet vanwege het gemeentebestuur door kuituurschepen Luc De Ryck, de eigenlijke voorstel ling van het boek door e.h. Fernand Van de Velde, een dankwoord door auteur Toon Brijssinck, een diamontage «Temse anno 1900» door Louis Huyben en een hulde door het Davidsfonds aan auteur Toon Brijssinck. Vanzelfsprekend was het boek tijdens deze avond verkrijgbaar. Na een welkomstwoord door plaatselijk voorzitter Armand De Decker belichtte gouw voorzitter Walter Uyttenhoven de rol van het Davidsfonds, waarbij hij verwees naar verle den en toekomst. Kuituurschepen Luc De Ryck stelde dat de belangstelling voor Temses verleden nooit zo levendig is geweest als thans. Heeft het verre verleden vrij wel altijd de aandacht getrok ken, dan is de interesse voor het nabije verleden (laatste honderd jaar) de jongste jaren aanzienlijk toegenomen. De schepen illustreerde deze toe name van belangstelling met een korte opsomming van pu- blikaties die de jongste jaren verschenen met (een deel van) deze periode tot onderwerp. Als laatste werk citeerde hij het eerder in 1983 verschenen boek «De Wereld van Edward Poppe» van e.h. Fernand Van De Velde, dat hij «een monu ment in de plaatselijke ge schiedschrijving» noemde. (Het boek dat vandaag voor gesteld wordt», aldus de sche pen, «is eveneens een monu ment!» Hij weidde dan uit over de kulturele rijkdom die deze periode voor Temse bevat en prees de inzet, de nauwgezet heid, de ruime kennis en voor al ook de voorliefde waarmee auteur Toon Brijssinck deze studie tot stand bracht. In naam van het gemeentebe- feliciteerde hij de auteur en dankte hij hem, omdat hij deze kultuurrijke periode op nieuw blootgelegd had en toe gankelijk had gemaakt. Te vens richtte hij gelukwensen tot het Davidsfonds, als uitge ver van het boek èn als jubile rende vereniging. Verwijzend naar het «monument» «De Wereld van Edward Poppe» van e.h. Fernand Van Dc Vel de, gaf schepen De Ryck dan het woord aan e.h. Fernand Van De Velde, die het voor woord tot het boek schreef en ook de eigenlijke voorstelling verzorgde. E.h. Van De Velde knoopte aan bij zijn kennismaking met Toon Brfjssinck. Toen hijzelf aan zijn boek over Poppe werkte, deed hij vaak (en nooit tevergeefs) een beroep op hem. Hij noemde hem «de schatgraver naar het kulturele leven rond de eeuwwende in Temse», wees op het hoge peil van die periode en konklu- deerde dat Antoon Brijssinck «de schatkamer van Toutanka- mon» heeft geopend. Nadat hij de wens had geop perd, dat de auteur ook de oorlogsperiode 1914-1918 zou onderzoeken, onderstreepte hij de verdienste van Toon Brijssinck, die hij in drie pun ten samenvatte: - het boek bevat een nauw keurige inventaris van de kul turele aktiviteiten, waardoor de auteur een archivaris van onschatbare waarde mag ge noemd; - het werk biedt een dieper inzicht in de omvang en de betekenis van deze hoogkon- junktuur; - bij de evaluatie ontpopt de auteur zich als een filosoof in korte onopvallende zinnetjes, in uitvoeriger nabeschouwin gen en heldere besluiten. E.h. Van De Velde besloot zijn toespraak als volgt: «ik ben er zeker van dat Brijs- sincks studie een belangrijke bijdrage is tot de kennis van het kuituurpatrimonium van Temse en van Vlaanderen voor een periode die om ver keerde redenen zo verrassend vlug uit ons geheugen werd weggeduwd». Moge de grote kennis van het verleden en het onverholen heimwee ernaar van Antoon Brijssinck onze tijd tot bezinning brengen en het verlangen wekken naar een nieuwe kulturele bloei, die uit eigentijdse en innerlijke krach ten van ons volk geboren, Vlaanderen nieuwe toekomst schept». Na een korte pauze sprak au teur Toon Brijssinck een harte lijk dankwoord uit. Daarna ving de uitstekende dia-monta ge «Temse anno 1900» van Louis Huyben aan: jammer ge noeg kon zij, gezien het gevor derde uur, nog slechts gedeel telijk worden vertoond. De avond werd afgerond met een hulde door het Davidsfonds aan Toon Brijssinck en zijn echtgenote. Het boek Het boek wordt opgedragen aan de familie De Landtsheer, die haar uniek archief voor deze studie ter beschikking stelde. Er wordt aandacht besteed aan toneel- en muziekmaatschap pijen, vormings- en kuituurve renigingen, kunstenaars van formaat, kunstonderwijs, enz. Het boek omvat 244 pagina's en kost 300 frank. Het is ver krijgbaar bij de leden van het Davidsfonds, Lokeren, dinsdagavond. - Met brio, met stijl ook hebben de mensen van de Oostvlaamse toeristische federa tie én de Lokerse bewindslieden de presentatie van een themanummer (over de Durmestad) van het tijdschrift «Toerisme in Oost-Vlaanderen» tot een happening weten op te tillen. Zo'n voorstelling heeft op het eerste gezicht niks wereld- of Waaslandschokkends. Maar 't werd een belangrijk gebeuren, écht. Lokeren is er, zoals burge meester Liebaut rijkelijk en spontaan in de verf zette, de jongste decennia duchtig bovenop gekomen, na een tijd perk van veel miserie. De burgervader ziet in het toeristi sche themanummer een blyk van waardering voor de vele inspanningen die men zich in het recente verleden in Lokeren getroost heeft inzake groen en restauratiewer ken. De publikatie - aldus nog Hilaire Liebaut - is een aanzet tot waakzaamheid t.a.v. wat bestaat. Volop reno veert en rehabiliteert Lokeren zich, en de burgemeester hoopt dat de vernieuwing en verheffing die op gang werd gebracht in deze zo lang geïsoleerde stad ook in de toekomst moge bestendigd worden, de hele gemeenschap ten bate. op Lokeren is. Het toeristisch waardevolle wordt aangepre zen, dat spreekt vanzelf; hoofdbekommernis van de toeristische instanties was, promotie te voeren voor de architektonische rijkdom en de gulle groengordel. voor héél Lokeren als toeristische attrak- tiepool. Maar deze publikatie reikt verder, peilt dieper. «Lo keren van dorp tot stad» is een historische schets van Gontran Van Severen, Noël Kerckhaert gaat nóg verder in het verleden terug en Berten De Keyzer heeft het over de (sociaal)eko- nomische bloei en neergang in het hoofdstuk «Van vlas tot vilt». Die toelichtingen verle nen deze uitgavé een verras sende dimensie, je kan en mèg niet dc ogen sluiten \oor het leed dat doorstaan werd in al Tien jaar Dendermondse Perskring Naar aanleiding van zijn tienjarig bestaan in 1984 organizeert de Dendermondse Perskring voor de eerste maal een klassenwedstrijd waaraan de leerlingen van alle scholen uit Dendermonde, Lebbeke en Buggenhout kunnen deelnemen. De bedoeling is namelijk om de leerlingen van de derde graad van het lager onderwijs en van het sekundair onderwijs nader in kontakt te brengen met het medium pers in het algemeen en streekpers in het biezonder. Deze klassenwedstrijd, die om de vijf jaar zal worden georganizeerd, staat onder de hoge bescherming van de heer Jan Lenssens, Gemeenschapsminister van Onderwijs en Leefmilieu. Ze richt zich meer in het biezonder tot de leerlingen van het vijfde en het zesde leerjaar van de lagere school (kategorie A) die gevraagd worden een verslag te schrijven over een gebeurtenis die deze leerlingen sterk heeft aangesproken, tot de leerlingen van de lagere graad van het sekundair onderwijs of eerste, tweede of derde jaar VSO die als opdracht meekrijgen een verslag te maken over een sociale, kulturele, politieke of sportieve gebeurtenis en tot de leerlingen van het hoger sekundair onderwijs of vierde, vijfde en zesde jaar VSO die een kritisch verslag over een gemeenteraadszitting of een interview met een streekgebonden figuur moeten schrijven. Al deze werken moeten per klas worden gemaakt. Ze moeten betrekking hebben op de gemeenten of deelgemeenten van Dendermonde. Lebbeke of Buggenhout en dit in een periode begrepen tussen 15 januari en 31 maart 1984. Ook de lengte van de ingezonden werken werd beperkt. Een deskundige jury, samengesteld uit mensen uit de literaire en de perswereld, zal de werken beoordelen. De plechtige prijsuitreiking van deze wedstrijd zal plaatsvinden op het stadhuis te Dendermonde, op zaterdag 2 juni 1984 om 15.00 uur tijdens een akademische zitting. Nu reeds kunnen we zeggen dat er heel wat prachtige prijzen ter beschikking zijn. Financiële instellingen, bedrijven en privé-personen hebben zich bereid verklaard voor dit prijzenpakket te zorgen. Ook de gemeenten Dendermonde. Lebbeke en Buggenhout hebben hun medewerking toegezegd. Mochten er nog firma's of privé-personen zijn die aan dit initiatief hun medewerking willen verlenen via het schenken van een prijs in natura of in speciën, dan kunnen zij steeds kontakt opnemen op het adres «Klassenwedstrijd Schooljeugd en Streekpers», Gaverstraat 50, te 9150-Dendermonde (052/21.61.30). De scholen zullen begin januari een uitvoerig reglement-en een inschrijvingsformulier toegestuurd krijgen. Lokeren toeristisch onder de loep. «Een Lokeren dat zich renoveert, zich optrekt», zei burgemeester liebaut dinsdagavond (arch) Minister Olivier bevestigt Lokeren in het focus van de Oostvlaamse toeristische fede ratie. Extra-editie van het tijd schrift «Toerisme in Oost- VlaanderenLokeren in de schijnwerper, omdat het over heel wat troeven beschikt. Ge deputeerde Jan Vallaeys had het over het grote aanbod aan sport en kuituur in de Durme stad, over de weelde van groen waarin Lokeren ademt, over de ekonomische groei sedert de toekenning van het markt- oktrooi door Karei V in 1555. Lokeren, een vat vol mogelijk heden, zei Vallaeys. Een vat vol verwezenlijkingen wellicht. Underdog Verwezenlijkingen? Natuur lijk werd heel wat gerealizeerd tijdens de jongste twintig jaar. De stad ging, gaat nog ten dele gebukt onder een zwaarbela den verleden, aldus Hilaire Liebaut. In de kontekst van de gelukkig voorbije miserie op sociaalekonomisch en kultu- reel vlak is de underdogmenta liteit van heel wat Lokeraars best te begrijpen. Maar in de twee decennia die nu achter ons liggen heeft zich een ware revolutie voorgedaan. Loke ren kon op spektakulaire wijze worden uitgebouwd. Liebaut stipt aan hoe net isolement van Lokeren in het (ook al) geïsoleerde Land van Waas kon doorbroken wor den, hoe de grenzen werden opengegooid door het op po ten zetten van een waaier aan infrastruktuur, hoe verenigin gen en adviesraden (én het gemeentebestuur) er het hun ne hebben toe bijgedragen op dat Lokeren lééft. Lokeren ge lóóft nu in zichzelf, ook op toeristisch gebied. «Als je ziet met welke lef sommige Waalse gemeenten als toeristische cen tra uitpakken en je konstateert wat ze in vergelijking tot Loke ren maar te bieden hebben...», zo situeerde Liebaut de aan trekkelijkheid van de Durme stad in Belgisch perspektief, En Lokeren - aldus Liebaut - staat nog te trappelen van on geduld om de beleidslijn ver der te trekken: zie de Heir- brugmolen die op restauratie wacht, een opknapbeurt waar voor de overheid tien miljoen aan subsidiëring had uitgetrok ken maar de centen (en dë interest...) blijven achterwege. Van vlas tot vilt Het boeiende, het nuttige aan dit themanummer is dat het niet zomaar een loflitanie De inspanningen die het gemeentebestuur van Temse momenteel levert voor de herwaardering van het toerisme zijn genoegzaam bekend. Denken we maar aan de voorzie ne herstellingswerken aan De Watermolen (die tot toeris tisch centrum dient uit te groeien), de samenstelling van de inventaris van de grote en kleine toeristische aantrek kelijkheden, het op punt stellen van een toeristisch circuit voor de dagtoerist, de herstrukturcring van de VVV en de oprichting van zes speciale Werkgroepen (promotie en propaganda, manifestaties, hostessen, inventarisatie, ho reca, wandel- en fietspaden), de uitgave van de Gids 1984 die volledig gewijd is aan het toerisme, enz. De afwezigheid van de aanleg steiger op de Wilfordkaai (waardoor boten onmogelijk kunnen aanleggen), is één van hindernissen die nog moeten overwonnen worden bij het op punt stellen van het toeristisch circuit. Eerder dit jaar hadden burge meester Désiré Van Riet en Toerismeschcpen Luc De Ryck reeds kontakt met Flan- dria, met het doel opnieuw te kunnen aanknopen met de destijds erg suksesvolle traditie van de toeristische rondvaar ten. De besprekingen liepen weliswaar van een leien dakje, maar de afwezigheid van de aanlegsteiger verdaagde nood gedwongen de uitvoering van het initiatief. Het gemeentebestuur bleef niet bij de pakken zitten, en meer bepaald burgemeester Désiré Van Riet drong er net als in 1982 opnieuw bij minister Olivier (openbare werken) op aan, opdat de rea lisatie van de beloofde aanleg steiger zou bespoedigd worden. Lang heeft de burgemeester niet op een antwoord hoeven te wachten. Op 15 december ontving het gemeentebestuur een ministe rieel schrijven met deze inhoud: «In aansluiting aan mijn aan schrijving van 30 april 1982 met nr. ZS. 32-5190 556, heb ik de eer u te laten weten dat voor de bouw van een nieuwe aanleg steiger aan de Kleine Kaai te Temse door de Dienst der Zee- schelde een oplossing uitge werkt wordt voor een weg- neembare vlotsteiger. Gelet op de tijwerking is het nodig te werken met een vlot- pont, bijhorende geleidingswer- ken, en een scharnierende toe- gangsbrug. Het vaarwater be vindt zich ter hoogte van Temse zeer kort bij de kaai. Vanop de scheepswerf Boel varen gere geld grote schepen af naar zee. Groot-Dendermonde telt enkele toeristisch-belangrijke wandelpaden, waarvan veelvuldig gebruik wordt gemaakt door talrijke liefhebbers-wandelaars. Een der belangrijkste en mooiste is het V.T.B.-Justus-de-Harduwijnwandelpad, geopend in 1962, gaande van Oudegem. aan de kerk, over Mespelare en Gijzegem (kerk en kasteelhoeve) terug naar Oudegem, over een afstand van 9 km. Door een aangelande eigenaar werd bij het Stadsbestuur een aanvraag ingediend om een gedeelte van het pad gekadastreerd als voetweg nr. 13 af te sluiten voor eigen gebruik! Ons bestuur heeft daartegen bezwaar ingediend om volgende redenen: 1. door die afsluiting zou het wandelpad onderbroken worden en verdwijnen; 2. het gedeelte vanaf de Kerkstraat te Gijzegem naar de weiden en de wijk Scheutlage, Dorp en Hoge Weg (Mespelarestraat) te Mespelare. en verder langs de Zijpestraat, Ouburg, Varenbergstraat, Oude Baan en Oude Heirbaan te Oudegem, is een deel van de oorspronkelijke Romeinse Heirbaan van Hulst naar Doeai en heeft dus historisch belang. 3. die weg, slechts voor een kort gedeelte een voetweg, maar langs beide richtingen rijbanen, is de enige verbindingsweg tussen de deelgemeenten Oudegem en Mespelare, langswaar de schoolkinderen van Mespelare ongehinderd de scholen te Oudegem of naar Dendermonde kunnen bereiken, terwijl ook de gewone voetgangers daarvan ruimschoots gebruik maken, waar zij anders een omweg van enkele kilometers langs de grote baan naar Aalst moeten volgen Wij hopen dat het Stadsbestuur met deze bezwaren, samen met alle andere die ingediend zijn, zal rekening houden. Binnen het afvaargabarit van die schepen mogen er uiteraard geen vaste konslruktiès aange bracht worden. Vandaar dat de vlotpont als wegneembaar is ontworpen. De toegangsbrug moet om diezelfde reden ook als een uitneembaar element worden opgevat. Omtrent dit laatste aspekt van de steiger wordt momenteel nog studiewerk verricht. De in voorontwerp getekende brug valt te zwaar uit. Er wordt daarom gedacht aan een brug in aluminium, waarvoor aan het Bruggenbureau de bereke ning gevraagd wordt. Ik heb evenwel de formele op dracht begeven de betrokken werken alleszins in 1984 aan te besteden.» De Beverse dienst voor toerisme, gevestigd in het gemeentehuis van de deelgemeente Vrasene, organiseert al sinds een paar jaar uitstappen naar het Linkeroever- gebied en bezienswaardigheden in de fusiegemeente. Hoewel de belangstelling voor dit initiatief blijft toene men, is er toch een verschuiving in de keuze. Linkeroever en een dagtrip naar bezienswaardigheden in Beveren kennen een spektakulaire toename. Voor ëen bezoek aan Doel en het kasteel Cortewalle wordt een förse terugval genoteerd. Maar Hugo Piqueur, hoofd van de dienst toerisme, voegt er onmiddellijk aan toe dat dit zeker niet betekent dat die plaatsen minder bezocht worden. Enkel het aantal bezoekers zou dalen. Bovendien vertelt Piqueur dat zowel Cortewalle als Doel ook tijdens de dagtrips worden bezocht. Toename Het totaal aantal bezoekers is toegenomen met veertig procent, terwijl het aantal bezoekende groepen gestegen is van 78 in 1982 tot 117 het afgelopen jaar. Linkeroever en de dagtrip Beveren skoren, zoals al even aangestipt, erg hoog. In vergelijking met 1982 is de belangstelling voor de Wase Scheldeoever ruim verdubbeld. Vorig jaar werden 9 groepen rondgeleid, in totaal goed voor 414 personen. Dit jaar kon men 31 groepen verwelkomen, in totaal 1.222 bezoekers. Omgerekend in procenten geeft dat een stij ging met 195. De dagtrip naar Beveren dan. In 1982 goed voor 471 personen, afgelopen jaar is dat opgelopen tot 1,264 of plus 168 procent. Een weliswaar kleinere stijging voor de leeruitstappen: vorig jaar 2.380 scholieren en leraars op bezoek, dit jaar 2.674 12 procent). De bezoeken dan aan het kasteel Cortewalle. In 1982 goed voor elf groepen of 701 bezoekers. Afgelopen jaar slechts drie groepen minder maar meteen bijna een halvering van het aantal bezoekers: 366. De daling van 48 procent geeft dus ergens een vertekend beeld. Datzelfde geldt ook voor Doel, dorp dat in 1982 vier groepen op bezoek kreeg, goed voor 180 bezoekers. Dit jaar noteerde men drie groepen, slechts goed voor 71 bezoekers. Meteen een daling met 60 procent. De uiteindelijke balans leert ons dat het totaal aantal bezoekers van 4.146 (1982) is opgelopen tot 5.798, of een stijging met 40 procent. L.V.B. die eeuwen, voor de proble men in de textielséktor. voor de felle strijd ter ontsluiting van deze stad (die pakweg honderdvijftig jaar geleden méér inwoners had dan Sint- Niklaas). Een dynamisch portret van een dynamische stad. Zo hoort het. Kunst en kuituur, sportmogelijkheden ook. Lo keren als monumentenstad (zie ook de publikatie «Waar devol Lokeren», 1977. van de WV-Lokeren i.s.m. archiva ris Vedastus Verstegen en architekt Roger Van Dries- sche), Lokeren en z'n levens ader, de Durme. Kerckhaert en De Keyzer brengen een voortreffelijke analyse. Direk- teur De Moor van de Oost vlaamse toeristische federatie zegt ter afronding, dat toeris tisch Lokeren een niet te on derschatten rol te spelen heeft, want «meer dan ooit is voor diegenen, die toeristische ver antwoordelijkheid dragen, de tijd aangebroken om er vastbe raden tegen aan te gaan. in het volle besef dat een florerend toerisme zijn nuttige weerslag heeft op ekonomie, tewerk stelling, inkomen en be steding». Men heeft het ten volle begrepen bij de Oost vlaamse toeristische instanties, en het Lokerse stadsbestuur zal - te oordelen toch naar wat burgemeester Liebaut zei. dinsdag - ferm aan de toeristi sche én sociaalekonomische kar duwen. Want beide aspek- ten zijn heel nauw met elkaar verbonden. Mecenaat Wie wat over de aktuele rijkdom en het verleden van Lokeren aan de weet wil ko men kan, als hij heel diep graven wil, bij o.m. pater Ve dastus Verstegen, de stads archivaris, terecht. Anthony Demey heeft in z'n vorige week gepresenteerde boek «Tien eeuwen bouwkunst in 't Land van Waas» ook aan Lo keren heel wat aandacht be steed. Er zijn verder de publi- katies van de vzw Durme, er is de op ruime schaal (15.000 exemplaren) verspreide «Toe ristische gids» (van zowat een jaar geleden). Er is ook «Waardevol Lokeren»,' een uitgave die in 1977 dank zij het mecenaat van Roger Van der Eecken tot stand kon komen. Ook met het oog op de reali satie van deze, nieuwe en rijk geschakeerde toeristische blauwdruk van de provincie en de VW-Oost-Vlaanderen kon men terugvallen op het mece naat. Op het sponsorship ei genlijk, want Ebes was graag bereid een handje toe te ste ken. Dat resulteerde in niet alleen een gul gelayoute en knap geïllustreerde uitgave, bovendien biedt Ebes i.s.m. Aero-Survey in Sint-Niklaas een unieke luchtfoto aan, als bijlage. De prijs voor dit the manummer van vijftig bladzij den (formaat 21 x 27,5 cm) is heel schappelijk: 130 frank voor wie niet geabonneerd is op de periodiek Het tijdschrift «Toerisme in Oost-Vlaanderen» moest, van wege de krisis. wel enigermate worden afgeslankt, maar in houdelijk boet het niet aan kwaliteit in. Voor de jaargang '84 worden vier seizoengebon den nummers aangeboden, plus een extra-uitgave die over het Oostvlaamse bos handelt. Egn jaarabonnement kost 350 frank, bestel bij de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaan- deren. Koningin Maria-Hen- drikaplein 64 in 9000 Gent. Lokeren kreeg dus extra aandacht van de federatie, het verdient die interesse trouwens zéér. In het verleden bracht de toeristische organisatie al the manummers over o.m. gastro nomie. beiaarden en rekrea- tiegebieden in Oost-Vlaande- ren Voor de illustraties van het Lokerse nummer kon men putten uit het stadsarchief (V, Verstegen), uit de atlas der buurtwegen, uit nog ander ma teriaal. Mevrouw Julienne Van Acker van de VVV-Lokeren, toerismeschcpen Theo De Meyer natuurlijk, zij en vele anderen droegen bij tot het gehalte van deze publikatie. De oplage van de uitgave be draagt 4.250 exemplaren, dc poster (luchtfoto) werd op 4.850 exemplaren gedrukt Député Vallaeys hoopt dat deze publikatie een stimulans moge betekenen tot de intense uitbouw van Lokeren als toe ristische pleisterplaats. De Lo kerse burgemeester had daar. zoals al geschreven, beslist oren naar. Stad en provincie op dezelfde golflengte dus. Men wil Lokeren graag verder laten openbloeien als toffe woonstad, men gunt de stad van harte haar twintig jaar ge leden op gang gebrachte ex pansie. Wouter VLOEBERGH Zele. Remi De Vriese, die meer dan 40 jaar de voorbeeldi ge vaandrig was van de Zeelse brandweer nam afscheid, (gb)

De Voorpost | 1983 | | pagina 7