De raadpleging 'ACW en politiek': ACV-Sint-Niklaas verwacht er veel van Vijf ACW-verdienstelijken gehuldigd te Hamme Guy Verhofstadt bij PW-Eksaarde Regionale ondersteuning van Zelfhulpgroepen ACV-Sint-Niklaas huldigde Robert Duymelinck CM-Sinaai wil een gemeente zonder slapeloosheid en stress Wase CVP en VU over regionale problemen ABW nieuwjaarsbrief aan de RVA Zevenhonderdduizend frank voor 11.11.11. in Sint-Niklaas Miljoenensubsidie voor sport in Sint-Niklaas CVP-Sint-Niklaas met nieuw bestuur 10 - 13.1.1984 - De Voorpost De Sint-Niklase ACV-afdeling hecht veel belang aan de raadpleging in de kristelijke arbeidersbeweging rond het politieke optreden van de organisatie. Dat bleek tijdens de jaarvergadering van het Sint-Niklase ACV. Zowel de nieuwe voorzitter André Verdonck als de stedelijke sekretaris Erik Van Goethem beklemtoonden dit thema. Lucien Stragier. nationale sekretaris van de LBC (Lande lijke Bedienden-Centrale) vroeg zich af op welke manier de kristelijke arbeidersbeweging haar macht moet uitoefe nen in de toekomst. Erik Van Goethem achtte zo n bezinning ook meer dan nodig. Het huidige politieke bewind (gesteund door arbeidersverte- genwoordigers) treft de werk nemers hard. Onder de mom van ekonomische krisis wil het bewind de sociale zekerheid afbreken en worden allerlei li berale fantasiën geen stro breed in de weg gelegd, zo stelde men. Zo'n toestand roept vragen en twijfels op over de impakt van een zo grote bevolkingsgroep als de arbeiders. Stragier meent dat de katolieke arbei dersbeweging zich moet afvra gen welke politieke keuze de beste is. de beste resultaten oplevert. De LBC-sekretaris stelde wel één voorwaarde: het mag geen politieke stem zijn die aan de kant staat zonder enige mogelijkheid tot be ïnvloeding. Afspraken naleven Lucien Stragier had niet veel lovende woorden over voor de CVP-PVV-regering en de on dernemers. «De ondernemers houden zich niet aan de afspraken. De werknemers leverden zwaar in. waardoor de ekonomische situatie van de bedrijven aan zienlijk verbeterde. De pa troons zien in de huidige eko nomische krisis echter het mid del om de vakbeweging geheel te liquideren, de syndikale macht te vernietigen.» meent Stragier. De LBC-sekretaris gaf toe dat het ontbreken van sociale ak koorden (met waarborgen voor tewerkstelling) en wat hij noemde de demagogische praktijken van de onderne mers, de syndikale macht in de bedrijven fel verzwakt hebben. Zo verzwakt, aldus Stragier, dat de arbeiders de overheid nodig hebben. Door wetten dienen de patroons aangepord te worden om hun afspraken inzake tewerkstelling na te komen. Stragier meent echter dat men Afgelopen vrijdag nam het ACV officieel afscheid van haar voorzitter te Sint-Niklaas. Robert Duymelinck. André Verdonck volgt hem op. Verdonck vervulde af sinds 31 januari 1983 het oridervoor- zitterschap en was aangeduid als opvolger voor Duyme linck. Robert Duymelinck is een breier-mechanikus. die 40 jaar ploegenarbeid in een kleine textielonderneming achter de rug heeft Geboren in 1922 kwam hij bij de kristelijke arbeidersbeweging terecht via de KAJ. In 1967 nam hij het voorzitterschap van de Sint-Niklase ACV-afdeling op zich. Robert Duymelinck werd al herhaalde malen gehuldigd door «het Gildenhuis». Een bewijs daarvan is dat hij in de beheerraad zetelt van het Gildenhuis. een erefunktie weggelegd voor mensen met grote verdiensten in de arbeidersbeweging. Duymelinck gaat nu met pensioen en de gelegenheidsre- denaar Julien Vergeylen arrondissementeel ACV- sekretaris hoopte dat Robert Duymelinck nog lang kan genieten van zijn interessesferen: fietsen, reizen, fotogra fie en het begeleiden als gids van Lourdes-reizigers. Nadien reikte de arrondissementeel sekretaris nog een aantal eretekens uit aan andere verdienstelijke kristelijke werknemers. P.S. zich niet alleen op de politiek mag verlaten. «Dat zou een historische vergissing zijn». De getaande syndikale macht in de ondernemingen opkale fateren is een even dwingende opgave, en hier dient de vak beweging de hand in eigen boezem te steken, verklaarde Stragier. Kreativiteit en een nieuwe soli dariteit bij de arbeiders zijn vereisten. Streef niet zozeer naar loonsverhogingen maar tracht het reilen en zeilen in de onderneming mee te bepalen: het dienstbetoon moet op nieuw op punt worden gezet en een nieuwe solidariteit tussen werknemers is een na te stre ven doel. Een solidariteit waarbij de werkenden bereid zijn om iets op te geven om de werklozen een kans te geven. «Men moet de militanten in de bedrijven weer iets in handen stoppen waarmee ze- naar de werknemers kunnen stappen en de leden overtuigen dat ze nog iets hebben aan de vak bond». oordeelde Stragier. Aantonen dat men nog niet uitgehold is als vakbond lijkt de nationale LBC-sekretaris de eerste opdracht voor de vakbeweging. Het aktiviteitenverslag. voor gelezen door stedelijke ACV- sekretaris Erik Van Goethem, en de grote opkomst vorige vrijdag voor de jaarvergade ring sterkte Stragier in de over tuiging dat het ACV nog lang niet verslagen is. P.S. Vrijdagavond 6 januari kwamen talrijke ACVV-sympatisanten samen in zaal Den Bond, gelijks bewijzen door hu Kapellestraat 1 te Hamme, voor de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. Naast de gelukwensen te inzet. Sommigen krijgt voor 1984 en een terugblik over 1983 stond ook de voorstelling van de nieuwe voorzitters kans z'ch te l°nen via de van de afdeling Hamme en Moerzeke op het programma. Het hoogtepunt was evenwel de £mS- anderen hebben di huldiging van vijf verdienstelijke ACW-ers. Tussendoor bracht de Koninklijke Katholie- ^,er gekregen, zoals een ke Harmonie Kunst na Arbeid enkele zeer verzorgde uitvoeringen van marsen en p*" ^au^'en^erghe en gekende muzikale werken. De harmonie werd deze keer speciaal in de kijker gesteld. Zij veej in^s^ilte gedaan' T< vierde haar 75-jarig bestaan. Dit kwam in het programma duidelijk tot uiting. Hiermede van zijn toespraak wen werd de start gegeven van een feestprogramma dat in 1984 zal uitgewerkt worden. Voorzitters Omdat Louis Baert. burge meester en voorzitter van het ACW Hamme. en André De Ruysscher, schepen en voorzit ter van het ACW Moerzeke. ingevolge de statutaire regelen hun ontslag indienden, werden hun opvolgers en nieuwe voor zitters van het ACW Hamme en Moerzeke aan het publiek voorgesteld. Een politiek man daat en het voorzichtterschap van het ACW is immers onver enigbaar In Moerzeke wordt Karei Van Breda de nieuwe voorzitter. Tijdens zijn jeugd was hij reeds in Grcmbergen aktief als lid van de KAJ en de Chiro. Na zijn huwelijk vestig de hij zich in Moerzeke, waar hij zich aansloot bij de KWB. Eerst als wijkmeester, dan on dervoorzitter en tot slot voor zitter. Na 8 jaar moest hij ook, Hamme. Nieuwjaarsreceptie ACW. Burgemeester Baert. schepen De Ruysscher. raif °DaMom"!Sd0e'hH8ïfn C',a,ef Pe"US Van Cauwe"b"She Alois Verlongen werden gehuldigd. SidïïTAlo^Ve"°',^"''as"'^ns ziekte afwezig, (vh) 1 Sint-Niklaas. Vrijdagavond werden Sint-Niklaas (dw) heleboel syndikale eretekens uitgereikt n.a.v. de nieuwjaarsreceptie v zifter Moerzeke. Hij werd una- belangen van de arbeiders in stemmen op een kiezersaantal mem verkozen. In Hamme zijn gemeente te kunnen ver- van ongeveer 16.000. Louis men een zeer jonge dedigen ging hij in de politiek. Baert, aldus spreker Chris ACW-voorzitter. Chris Smet is Hij werd schepen in Moérze- Smet heeft steeds een helpen één van de jongste ACW-voor- ke jsja de fusie bleef hij dit de en stuwende rol gespeeld in zitters die er ooit in Hamme ambt vervullen in Hamme. ons jaarlijks Rerum Novarum- zijn geweest. Burgemeester LoUjs Baert was eveneens een feest, op ons gezellig samen- Baert noemde hem «een zoon KAJ-er met hart en ziel vanaf zijn op jaarmarktdag, op deze van Den Bond», want Chris zjjn prille jeugd. Als zoon van jaarlijkse nieuwjaarsreceptie zijn ouders waren ook ACW- een blokmaker kende hij vlug en vooral bij de bouw van deze de problemen van de arbei- zaal Den Bond. De burgemeester wees erop ders. Op 18-jarige leeftijd Burgemeester dat deze beide voorzitters hun werd hij voorzitter van de KAJ Het was de burgemeester zelf taak niet kunnen VO brengen en nadien nrnnaeandkt vnnr u j j j 7onder de „oo oii» naaien propagandist voor die het woord deed namens ACW leden verbond Dendermondc. zjjn gehuldigde vrienden. «Wij rtcw-ieaen. Door zjjn opéénvolgende ta- hebben getracht om onze Huldebetoon ken als bediende van het CM, plicht te doen. Het ACW is Na de nieuwjaarstoespraak plaatselijk ACV-sekretaris, een grote familie. Wij moeten van deken Botterman, werden gewestelijk propagandist van zorgen voor onze opvolging vijf verdienstelijke ACW-le- Hout en Bouw-St.-Niklaas en binnen deze beweging.» Hij den gehuldigd: Petrus De 13 jaar ACW-voorzitter in dankte de ZEH Deken en zijn Graef, Petrus Van CauWen- Hamme, leerden duizenden pastoors evenals vele anderen berghe, Alois Vertongen en de mensen hem kennen. Hiervan die zich inzetten voor het beide uittredende ACW-voor- werden de bewijzen geleverd ACW. De dienstbaarheid is zitters, André De Ruysscher tijdens de voorlaatste en laat- onze kracht en dit uit zich niet en Louis Baert. Moderator ste gemeenteraadsverkiezin- jn woorden maar in daden. Ik Chris Smet prees hen om het gen. Meer dan 5000 voorkeur- ben blij dat vele leden dit da- getoonde plichtsbesef voor hun christelijke beweging Petrus Van Cauwenbcrghe was aktief in het KWB-centrum en in de afdeling van de H. Fami- iBBKBÊjÊÊW^SSê^t^ lie als wijkmeester en bc Hamme en Moerzeke eei de vaart. Wereldsolidariteit De ACW-afdelingen wil jaar het projekt «Werc dariteit» steunen. De art willen zich inzetten vo ruim één miljoen «colleg de Derde Wereld voor1 arbeid niet een kwestie leven maar van te ovcrli Daarom is informatie nen over de ginds heet toestanden belangrijk. Binnen dat kader wordi van aktiviteiten binnen d schillende deeltakken wacht. Vrijdagavond werd reeds mede gestart. Er were Thaitiaanse film vertoot een Wcreldwinkelstand richt. De opbrengst hiervi men met de lotenverkoop den aan«Wereldsolidarite schonken. Slapeloosheid en stress, je hoort er bijna dagelijks over. «Ik heb weer geen oog dicht gedaan vannacht». Weet jij ook niet meer wat je eerst moet doen? Bibbert hij ook als hij naar de grote baas moet? Rookt zij ook meer dan een pakje per dag?... Wie kan het nog. ontspannen leven in deze maatschappij? We weten niet wat we eerst «moeten» doen. We liggen er zelfs 's nachts van wakker. We kunnen niet meer slapen en gaan doodmoe de dag tege moet. En als we het echt niet meer aankunnen, slikken we maar een kalmeermiddeltje of iets stimulerends en 's avonds nemen we dan maar een slaap pilletje. Er is toch altijd wel zoiets te vinden in ons apo- theckkastje «Eentje kan toch geen kwaad», zeggen ze. maar kunnen we uiteindelijk nog wel slapen zonder pilletje? Kunnen we ons nog goed voe len zonder «iets» te nemen? Is ontspannen leven dan geen kwestie van levensstijl? Je kan er zelf wat aan doen Omdat een heleboel mensen lijden aan slapeloosheid en stress zette CM-Sinaai een ge- zondheidsprojekt «Slapeloos heid en stress» op Door betere informatie krijgen we inzicht in slapeloosheid en stress. Men ruimt de fabeltjes uit de weg en weten precies wat de oorzaken van onze moeilijkheden zijn. Een ge neesheer brengt deze informa tie en kan ook op vragen ant woorden. Maar we gaan meer doen dan luisteren en praten: samen met een kinesist(e) oe fenen we ontspanningsoefenin gen in, zodat we ons straks heel wat beter voelen en alle pilletjes kunnen weggooien. Praktisch De drie sessies van dit gezond- heidsopvoedingsprojekt «Sla peloosheid en stress» vinden plaats op drie opeenvolgende dinsdagen. 14. 21 en 28 februa ri, telkens om 20 u., en dit in de konferentiezaal van het pa rochiecentrum. Dries 70 te Sinaai. Omdat het aantal deelnemers beperkt is, is het wel nodig om vooraf in te schrijven. Dat kan bij Firmin Scghers op het plaatselijk CM-sckretariaat. Dries 70 te Sinaai. Als bijdrage in de onkosten voor de drie avonden betaal je 100 fr. Petrus De Graef zette zich in bij de KAJ en later als wijk meester bij de KWB. Hij was gedurende 26 jaar verantwoor delijke voor het Lourdesko- mitee. Alois Vertongen die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, was aktief als wijkmeester, maar ook bij de bond van de gepensioneerden en in het CM liet hij zich opmerken. Sche pen De Ruysscher, was in zijn jeugd een KAJ-leider. Nadien werd hij voorzitter van de KAJ in het verbond Dendermonde Deze taak vervulde hij ook bij de KWB-Moerzeke. Om de ,4» f Volgende week berichten we in De Voorpost over hoe enerzijds de CVP van 't Land van Waas en anderzijds de Volksunie tegen een aantal aktuele. veelal regionale problemen aankijken Beide partijen beleggen begin vol gende week een persontomoeting. Hamme. Nieuwjaarsreceptie ACW'. Zaal Den Bond was tot in de nok gevuld, (vhn De solidariteitsaktie 11.11.11 met de derde wereld, mocht dit jaar weer rekenen op de sympathie van de Sint-Niklase bevolking. De rekordop- brengst van vorig jaar (571.146 fr.) werd met 168.321 fr. over troffen In totaal werd 739.000 fr rondgehaald voor het pro jekt 1008 in Equador, Latijns- Amerika. Daar zal een garage- school kunnen ingericht wor den voor de Indianengemeen- schappen van Rio Bamba. Die worden zo onafhankelijk van de woekerpraktijken van de hoofdstad. Het laat die men sen ook toe. in hun eigen streek en kuituur te blijven leven De informatie-avond en de tentoonstelling over Indiaans- Amcrika kenden een grote be langstelling Daarnaast waren er de fiets- en autozoektoëht in Nieuwkerken (totale op brengst: 79.616 fr.. d.i. 15.890 fr meer dan in *82) en de Latijnsamerikaanse maaltijd in Sinaai (93.967 fr.. d.i. 46.142 fr. méér dan vorig jaar!). Sint-Niklaas en Beisele boek ten meer dan 561.000 fr. Daar bij dienen nog een aantal over schrijvingen gevoegd (in totaal 97.750 fr.). Vele mensen verzochten om een attest voor de aftrek van belastingen. Die bewijzen zul len door het N.C.O.S. in Brus sel waarschijnlijk in maart '84 bezorgd worden Het 11.11.11 ,-komitee wil van deze gelegenheid gebruik ma ken om alle medewerkers en de sympathiserende bevolking van harte te danken. Na een start in 1983 die zelfs door de meest kritische gees ten alleen maar overtuigend geslaagd kan worden ge noemd. blijft de ABW-werk- lozenwerking in 1984 bepaald niet werkloos toezien hoe deze regering ook in het Orwell-jaar blijft besparen op de rug van de sociaal-zwakkeren om haar cadeau-politiek aan het groot kapitaal verder te ki inen zetten. Het motto «Het goede begin is het halve werk» indachtig, werd metean op de eerste werkdag van het niéuwe jaar een goed georganiseerde aktie gevoerd aan de stempellokalen van Groot-Dendermonde In een alternatieve nieuwjaars brief werd het totale gebrek aan tewerkstellingspolitiek van de regering aan de kaak ge steld. De ABVV-werklozen- werking wijst erop dat in Bel gië anno 1984 met 508.000 werklozen zijn. zoals de rege ring het maar al te graag wil laten uitschijnen, maar wel 708.000. Dit verschil van 200.000 wordt gevormd door de 28.000 tewerkgestelde werklozen, de 13.000 BTK- ers. de 11 000 mensen in het Derde Arbeidscircuit. de 35.000 stagiairs en de 113.000 bruggepensioneerden. Over tuigende cijfers, die er he laas niet om liegen! De ABVV-wcrklozenwerking herinnert in haar «nieuwjaars brief» verder ook aan de rol die de RVA zou moeten spe len op de arbeidsmarkt. In plaats van de werklozen ook effektief van werk te voorzien, wordt echter meer tijd besteed aan «het pesten van de men sen» (sic). Ook dit is maar al te vaak een droeve waarheid! Wc herinneren er tot slot nog even aan dat iadereen die ge ïnteresseerd is in de ABVV- werklozenwerking best kon- takt opneemt met het ABVV. Dijkstraat 59 te Dendermondc (tel.: 22.13.30). Ter gelegenheid van de jaarlijkse Sint-Ceciliafcesten te Eksaarde in zaal Ons Vermaak aan de Bautschoot sprak P. Celi, voorzitter van de PVV-kern Eksaarde, de geno digden toe. HU had het over het belang van het liberale verenigingsleven te Eksaarde, de groei van de liberale vak- en ziekenbond en de stijging van het ledenaantal. Tenslotte werden een tiental trouwe medewerkers in de bloemen gezet in aanwezigheid van volksvertegenwoordi ger Anthuenis en verschillende Lokerse liberale gemeente- raads- en OCMW-leden. Vervolgens sprak PVV-voor- zijn tot nummers, alle per- zittcr G. Verhofstadt een erg soonlijk initiatief is verboden opgemerkte nieuwjaarsrede en het moet worden overgela- uit. ten aan een alles overheersend Hij betoogde dat niettegen- staatsapparaat waarbij alle staande 1984 allerminst onder persoonlijke vrijheid wordt een goed gesternte was gestart aan banden gelegd, door bomaanslagen en rampen Volgens Verhofstadt is derge- allerhande. men zich toch niet lijke maatscbappijvorm gcluk- mag laten meeslepen door een kig nog niet in onze samenle- verregaand pessimisme en de- ving mogelijk, alhoewel die- faitisme. Hij verwees daarbij zelfde staat en dikwijls bijna naar het nieuwsoverzicht 1983 onopgemerkt een steeds grote- uitgezonden door de BR T. re greep krijgt op het privéle- waar men de indruk opdeed ven van de burger die nu ook dat 1983 één van de slechtste al vanaf de geboorte tot zijn jaren uit dc geschiedenis is dood voortdurend begeleid en geweest. Hij haalde daarbij beschermd wordt. De liberale ook het boek 1984 van George voorzitter vond dat vooral de Orwell aan. waar in het ver- liberalen zich blijvend moeten haal de mensen gedegradeerd afzetten tegen deze groeiende staatsbemoeiingen, tegen de logge administratie en het im mobilisme Door deze liberale strijdvaardigheid kan de vrij heid en de waardigheid van de burger gevrijwaard worden. Bovendien hebben recente stu dies in 22 geïndustrialiseerde landen uitgewezen dat België goed op weg is zijn ekonomie dynamisch en konkurrentieel te maken, iets wat alleen maar de werkgelegenheid kan ten goede komen. Diezelfde stu dies hebben ook aangetoond dat indien de reeds afgebouw de staatstussenkomsten nog verder selektief worden ver minderd. nog betere resultaten zouden geboekt worden, want volgens Verhofstadt is België één van de meest gekollekti- veerde landen in de Westerse wereld Niet alleen moet deze vrijwa ring van onze vrijheid volgens de PW-voorzitter op Belgisch vlak gebeuren, maar moet ook op Europees vlak een halt toe geroepen worden aan dc «Eu- rokratie». het Europa van de boekhouders waardoor alle in itiatieven steeds worden omgezet in metjes en kompensatiri wordt alle vrij i durend gedood door kende reglementeringc verplichtingen, daar liberalen willen komen ij Europa waar men 2 lemmcringen kan werk) ondernemen. Nu n getoond, dat indien i werkelijk vrij Europa a stand brengen al hondr zenden nieuwe arbcidsp' zouden kunnen worden. Daarom mag rt ger stilgestaan worden I mislukking van dc Eu/ topkonferentie van Af maar moet resoluut stapt worden naar de van een werkelijk vrij los van een logge en reglementeerde burea Anders mist Europa ook België de strijd welvaart op wereldvlak, om zullen de liberalen extra inzetten voor dc se verkiezingen van 1 1984. zo zei Verhofstadt Gemeenschapsminister van kuituur Karei Poma heeft aan ge meenteraadslid en voormalig senator (PVV) Rcné D'Hacycr van Sint-Niklaas laten weten dat binnen het voorziene begro tingskrediet voor 1983 een bctoclagingsbcdrag van 7.563.(MX) miljoen frank zal vastgelegd worden voor de aanleg van open- luchtsportvcldcn in dc Wase hoofdstad. - Rcné D'Hacycr en zijn kollega Frans Dc Cocycre (eveneens PVV) hadden bij minister Poma aangedrongen op subsidiering voor sportakkomodatic in de deelgemeenten, met name voor opcnluchtsportvcldcn in Sinaai. Hun tussenkomst heeft dus vruchten afgeworpen. Als antwoord op de bekommernis van de Vlaamse Deelre- gering en de Wereldgezondheidsorganisatie (W.G.O.) naar lokale ondersteuningssystemen voor zelfhulpgroe pen, werd vanuit het Arrondissementeel Welzijnsorganis- me Dendermonde (A.W.D.) een projekt «Zelfhulpgroe pen» gestart. Ondersteuning en zelfhulp groepen kan dc zelfredzaam heid van deze groepen en hun leden bevorderen en een even wichtig samengaan met profes sionele hulp bewerkstelligen. In oktober 1983 werd gestart met het inventariseren van de bestaande zclfhulpinitiatievcn. dit om een overzicht te verwer ven van wat er in het arrondis sement bestaat en om naar de behoeften van dc groepen te peilen. Vrij vlug werd duidelijk dat binnen het arrondissement dc nood aan bekendmaking van de zelfhulpgroepen, bestaande binnen en buiten de regio, le vendig is. Als belangrijkste doelstelling op korte termijn ziet A.W.D. dan ook het proberen tege moetkomen aan deze be hoefte. Als vorm van bekendmaking wordt een kennismakingsbro chure samengesteld waarin dc zelfhulpgroepen zichzelf voor stellen. De Dcndcrmondsc initiatieven worden er uitgebreid in be schreven, evenals de groepen die een kontaktpersoon binnen het arrondissement hebben Van dc zelfhulpgroepen die geen afdeling of kontaktper soon in dc regio hebben, wordt enkel een adres opgenomen. Om dc bekendmaking naar dc professionele hulpverlening en naar het breder publiek te op timaliseren richt A.W.D. in samewerking met het Stadsbe stuur van Dendermonde een Info-bcurs rond «Zelfhulp», in. Deze beurs vindt plaats op het Stadhuis te Dendermonde. Dc beurs wordt geopend op vrij dag 20 januari om 19 u. door dhr. R. Van Dyck, voorzitter A.W.D. en dhr A. Cool, bur gemeester Stad Dender mondc. Ook op zaterdag 21 januari van 10 u. tot 17 u. kunnen alle belanghebbenden en geïnte resseerden de beurs bezoeken. Een 40-tal groepen verlenen hun medewerking aan het ge beuren en zullen er aanwezig zijn met een info-stand. Dc kennismakingsbrochure wordt ter gelegenheid van de beurs voorgesteld en ver spreid. A.W.D hoopt op een grote opkomst! Bert De Cock is de nieuwe voorzitter van de Sint-Nikl CVP-afdcling. Hij volgt Jan Van Wijck op. die onlangs arrondissementeel CVP-voorzittcr werd uitverkozen. I go Dc Meester is ondervoorzitter, mandaat dat hij dj met Bernadette Wicmecrsch-Mullcr Het sekretafj wordt waargenomen door Constant Corveleyn en Pi^ De Wilde Ward Vergauwcn blijft penningmeester In het Sint-Niklase CVP-bureau hebben nog zitting:! voorzitters van de sektics Bclsclc (Etiennc De Cuyfl Nieuwkerken (Van Beeck). Sinaai (Van Loo) en S Niklaas (Mön Dc Veltcr). de vertegenwoordigers var standen (boeren: A. Boon. middenstanders: Paul V donck, arbeiders: E. Straetmans). Guy Van den Bral namens de CVP-jongeren en burgemeester Dc Vidts f dc schepenen van CVP-strekking. Vorige donderdagavond hield de CVP-afdeling Sint-Ij laad een nieuwjaarsreceptie, waarop het woord gevfl werd door Bert De Cock. Guy Van den Branden c De Vidts.

De Voorpost | 1984 | | pagina 10