Maandag 16 januari
Teater- en koncertuitjes: 13-20 januari
ca
fffflltl
|5|f|
Mlitllilii
BRT 1
NED 2
Schooltelevisie - 14.00 Kleding - 14 30 Ne
derlands - 15 00 Engels - 15 30 Biologie -
17.00 Vriend Agent - 17.25 Milieuspot -
17 30 Aardrijkskunde - 17.55 Nieuws -
18 00 Tik tak - 18 05 Merlina - 18 30 Ge
schiedenis van de kleine man - 19.00 Juke
box - 19 15 Extra Muros toerisme - 19 40
Mededolingen - 19.45 Nieuws - 20 10 De
weerman - 20 15 Mini mikro makro - 20 20
Met voorbedachte rade (3-delige misdaadse
rie) - 21.05 Benny Hill (humor) - 21.35
Uitzending door derden - 22.25 Nieuws en
weerbericht tot 22.45
BRT 2
NED 1
18.50 Teletekst voor iedereen - 19.00 Oude
adel. nieuwe rijken (komische serie) - 19 30
Tijdrover: lieve plantjes - 19.40 Mededelin
gen - 19 45 Nieuws - 20.10 Weerman - 20 15
Extra-tome (sportprogramma) - 22.05 Elek
tron live - 22.45
13 00 - 18.15 Nieuws - 18.25 Staatsloterij -
18 30 Sesamstraat - 18.45 Jeugdjournaal -
19.00 Nieuws - 19.12 De Smurfen - 19.37
Vijf tegen vijf (spelprogramma) - 20.02 Kon-
sumentenman - 21.02 Voetbal '80 (sport -
show) - 21.42 De onderste steen - 22 30 -
22 45 Nieuws - 22.50 Teleac tot 23.20
12 OO Teletekst - schooltelevisie - 14.00 De
dag en de nacht - 14.30 Nederlands - 15.25
Antieke talon en beschavingen tot 15 55 -
16.40 Onem - 16.55 Schooltelevisie - 17 20
Plein jeu (gevarieerd programma) - 19.05 Co
soir - 19.24 Tips voor de konsument - 19 30
Nieuws - 20.00 L'homme qui aimait les fem-
mes (dramatische komedie met Charles Den-
ner. Brigitte Fossey e.a.) - 23 15 Nieuws en
weerbericht tot 23.30
9 30 Nieuws - schooltelevisie - 10.00 - 10 30 -
11 00 Boek in beeld - 11 30 Boek in beeld -
13 00 Nieuws - schooltelevisie - 14.00 Horen,
zien en doen - 14.15 Engels basisonderwijs -
14.30 Schaak tot 15.00 - 16 00 Tineke -
18.25 Teleac - 18 55 De familie Knots - 19 20
Chinees variété - 19.25 De roze panter -
20 00 Nieuws - 20.28 Farce Majeure - 21 OO
De Citadel (serie) - 21 50 Hier en nu - 22 30
Kerk vandaag - 22.50 Hill Street Blues -
23.40 Nieuws en nieuws voor slechthoren
den tot 23 50
15.30 Teletekst - 17.35 Les roues de la
fortune (serie) - 18.30 Image-in - 19.00 Lun-
di-sports - lU 25 Totobenchten - 19 30
Nieuws - 20 00 Seniorama - 20.30 El Bochu
d'lagardere (toneelstuk 2" deel) - 22.10 Land-
bouwinformatie tot 22 40
RTL
La joie de lire - 17 00 Hit des clubs 17 10
Coffre-fort 84 - 17 15 L'heure familiale -
18.15 Le coffre-fort 84 - 18 20 Cuisinez avec
un grand chef - 18.35 Entre chiens et chats -
18 40 Clip et gane - 19.12 Coffre-fort 84 -
19.15 Nieuws - 19 53 Inspecteur Gadget -
20 00 Histoire du Vietnam - 21.OO Aveugle
que veux-tu' (serie)' - 22.30 La joie de lire -
22.35 Les potins de la comète - 22 40 Entre
TF 1
11 45 Bon jour - 12.00 RTL-Flash - 12 18
Betty Boop - 12.30 Nieuws - 12.45 La longue
chasse - 13.10 Entre chiens et chats - 13 20
11 30 TF-l vision plus - 12.00 Les rendez
vous d'Annik - 12 30 Atout coeur - 13.00
Nieuws - 13 45 Ces chers disparus - 14 00
Quand souffle le vent du nord (avonturen
film) - 15.45 L'art au monde des Tenebres -
16.40 C'est arrive a Hollywood - 17.00 Un
Francais peut en cacher un autre - 18 00 Le
neveu d'Amerique - 18.15 Le village dans les
nuages - 18.40 Varietoscope - 18.55 Nieuws
overzicht - 19.00 Meteo Première - 19.15
Gewestelijk nieuws - 19 40 Heu-reux
(sketches) - 20.00 Nieuws - 20 35 Le vent de
la plame (western met Burt Lancaster. Au
drey Hepburn e.a.) - 22.35 Etoiles et toües -
23 30 Nieuws
12 00 Nieuws en weerbericht - 12 08 L'aca-
demie des 9 - 12.45 Nieuws - 13 35 Les
amours romantiques - 13.50 Aujourd'hui la
vio 14.55 Dróles de dames - 15.45 Program-
ma-overzicht - 16 00 Apostrophes - 17 10
E K kunstschaatsen - 17 40 Récré A2 -"
18 30 C'est la vie en nieuws - 18.50 Des
chiffres et des lettres - 19.15 Gewestelijk
nieuws - 19.40 Le théaatre de Bouvard -
20 00 Nieuws - 20.35 Les trois mousquetai-
res (2» deel van een toneelstuk) - 22.05
Histoire8 courtes - 23 05 Nieuws tot 23.25
FR 3
17.00 Regionale programma's - 19 55 In
specteur Gadget - 20.05 Les jeux de 20
heures - 20.35 Fanny (dramatische komedie
met Raimu. Orane Demazis ca) - 22 40
Nieuws - 23.00 Thalassa - 23 45 Prelude a la
nuit tot 23.55
9.25 Scsarastrasse - 10.00 Nieuws - 10.03
Tennis - 11.10 Erkennen Sie die Melodie? -
11 55 Tagebuch - 12 10 Ein Land wie jedes
Andere? - 12 55 Persoverzicht - 13.00
Nieuws - 15 40 Videotext für alle - 16.00
Nieuws - 16.10 Die Montagsgeschichten -
17 10 John Law und die Zerplatzte Seifenbla-
se - 17 20 Die besucher - 17.50 Nieuws -
18.00 Hier und heute - 18.as Cliff Richard
Special - 19 00 Auf Achse - 20 00 Nieuws -
20 15 Smileys Leute - 21.15 So kann das
nicht Weitergehen (dokumentaire) - 22.00
Souvenirs, souvenirs - 22.30 Tagesthemen -
23 00 Bonas grosse Uebe (sociaal drama) -
0.25 Nieuws
10.00 Overname D-l - 15.57 ZDF - ihr pro-
gramm - 16 00 Nieuws - 16.04 Einführung
in das Erbrecht - 16 35 Der Vagabund -
17 00 Nieuws - 17 15 Tele-illustrierte - 17.50
Die Strassen von San Francisco - 18.57 ZDF -
ihr programm - 19.00 Nieuws - 19 30 Hel
mut Schmidt und der Rest der Welt - 20.15
Drillinge an Bord (boevenkomedie met Heinz
Erhard, Poter Cars ton e.a.) - 21 45 Heute-
journal - 22.05 Das verwindetc Land - 22.50
Verwirrung der Gefühle (tv-film) - 0 20
Nieuws
AALST
Bank Brussel Lambert, Nieuwstraat
27: middagkoncert door cellist Edmond
Carlief en gitarist Yves Storms met
komposities van Welssens, Rombert,
de Falla en Villa-Lobos, 18 januari,
12u30
Feestzaal Technisch Instituut, Vak
schoolstraat, toneel «In laatste instan
tie» van Claus Tinney door het Toneel
gezelschap Ivonne Lex, 14 en 15 ja
nuari, 20 uur
Marcelinoklub, Kapucijnenlaan 95:
jeugdfilm «De trouwe vagebond» van
Walt Disney, 15 januari, 14 üur
Netwerkcentrum, De Ridderstraat
28, jazzkoncert georganiseerd door de
Crozy Bol Jazz Club 14 januaro), ape-
ritiefkoncert met de saxofoon in de
belangstelling. Komposities van Da-
neels, Bozza, Sember-Collery en J.S.
Bach, 15 januari, 11 uur
Sint-Annazaal, grote Aalsterse
showavond met medewerking van de
Prinsenkamer van Aalst (13 januari, 19
uur). «Een evokatie van Nietsche's Za-
rathustra», een muzikaal filosofisch
koncept door het Baardegems vijf-
manskollektief Xantippe, 14 januari
om 20u30
Stadsfeestzaal, Vredeplein, toneel:
«Tot nut van 't algemeen» van Walter
Van den Broeck door Voor Taal en
Vrijheid, 14, 15, 16 januari, 20 uur.
ANTWERPEN
Arenbergschouwburg, Arenberg-
straat 28. vijfde studentenrevue door
de Antwerpse fakulteit voor genees
kunde Aesculapia (13 en 14 januari,
20ul5). Toneelvoorstelling door de
Aloude Hoofdrederijkerskamer De Vio
lieren (15 januari, 20 uur), optreden
van de Vlaamse Kameropera met «La
Cambiale di Matrimonio» (16 januari,
20ul5), Poppenspel «De Zigeunerko
ning» door Kiekeboe Pats (18 januari,
14u30), toneel «De dolste dag» van
Peter Turrini door Toneelgezelschap
Ivonne Lex (19 januari, 13u30), toneel
«Als ik de Lotto win...!?» van Ruud de
Ridder door het Echt Antwaarps Tea
ter (19.1 om 20ul5), koncert met Bou-
dewijn de Groot, 20 januari, 20ul5.
Augustijnertheater, IJzeren Waag 6:
toneel «Moordmarathon» van J. Lee
Thompson (14, 15 en 20 januari,
20ul5).
De Singel, Desguinlei 25: koncert
door het Nationaal Orkest van België
o.l.v. Frits Celis met hoornist André
Van Driessche in werk van Candael,
Strauss, Franck en Dukas (13 januari,
20u30). Rosas danst Rosas, door An
ne Teresa De Keersmaeker en groep
13 en 14 januari, 20u30), koncert door
het Beaux Arts Trio met kamermuziek
(19 januari, 20u30), koncert Pro Musi-
ca door het Kamerorkest Camerata
Classica o.l.v, Jerrold Rubenstein (19
januari, 20u30), koncert door het
Saxofoonorkest van Zwijndrecht o.l.v.
Edmond Proost (20 januari, 20 uur)
Fokkelteater, Mutsaertstraat 4. to
neel «De nacht van Suzy Bernstein»
van Bernard Farrell (12, 13, 14, 15, 19
en 20 januari, 20u30)
Het Appeltje, Lange Nieuwstraat
81. toneel «Het Interview» van Wim
van Wieringen door het Westvlaqms
Teater Antigone uit Kortrijk in regie
Bert De Wildeman met o.m. Diane de
Ghouy(13, 14 en 19 januari, 20u30, 15
januari, 15 uur)
Kolveniershof: wekelijkse middag-
koncerten 13 en 20 januah, 12u30)
Koningin Elisabethzaal, Koningin
Astridplein 26: optreden van het Ko
ninklijk Ballet van Vlaanderen o.l.v.
Jeanne Brabants met «Les Rendez
vous», «La Cathédrale Engloutie»
«Een verloren Zoon» en «Rodeo» (13
januari, 20u30), koncert door de Filhar
monie van Vlaanderen o.l.v. Otar Ma-
ga met violist Thomas Zehetmair als
solist, werk van Smetana (Die Moldau),
Bruch (Vioolconcerto nr. 1 in g, opus
26) en Prokofieff (Simfonie nr. 5 in B),
opus 100) 17 januari, 20u30. Koncert
door het Nationaal Orkest van Belgie
o.l.v. Miltiades Caridis met cellist Fre
deric Lodeon als solist (19 januari
20u30)
Koninklijke Vlaamse Schouwburg,
Frankrijklei 3: opera «Cavalleria Rusti-
cana» van Pietro Mascagni en opera «I
Pagliacci» van Ruggiero Leoncavallo in
regie van Jo Dua en onder de muzikale
leiding van Nicholas Cleobury (14 en
20 januari, 19u30).
Marc Liebrechtcentrum, H. Kruis
straat 16, Mortsel, toneel «Damiaan»
door Alex Willequet (14 januari, 20
uur)
Meirteater, Meir 75: toneel «Turks
Bad» van Nell Dunn (13, 14, 16, 19 en
20 januari, 20u30; 15 januari 15u30 en
20u30).
Merksems Kamertheater, Terlinden-
hofstraat 204: toneel «Kwartet voor
Twee» van Michael Frayn (13, 14, 15,
19 en 20 januari, 20u30)
Noordtheater, Steenhouwersvest
16: toneel «De prijs» van Arthur Miller
(13, 14 en 15 januari, 20u30)
Poppenschouwburg Van Campen,
Lange Nieuwstraat 3: «De Schele in 't
Steen» van Van Campen (13, 14 en 20
januari, 20 uur; 15 januari, 15 uur)
Randstadteater, Hertstraat 2, Deur-
ne: «Tweemaal blokske rond» van
Murray Schisgal door het E.W.T.-ge
zelschap in regie van Leo Madder 13,
14, 16, 19 en 20 januari, 20u30; 15
januari 15 en 20u30)
Rubenshuis, Wapper 9: koncert ou
de muziek door het Alba Musica Kyo
uit Nederland met muziek uit de 15de
eeuw (15 januari, 16 uur)
Stadsschouwburg, Theaterplein I
(Koninklijke Nederlandse Schouwburg
en Koninklijk Jeugdteater): «De jaren
dertig van Arthur Miller door KNS in
regie van Martin van Zundert (13, 14,
16, 19 en 20 januari om 20 uur, 15
januari 15 uur); toneel «Adam in Bal
lingschap» van Joost van den Vondel
door het Publieksteater uit Amsterdam
in regie van Hans Croiset (18 januari,
20ul5), jeugdtoneel «De lege cel» van
René Swartenbroeckx door het K.J.T.
in regie van Marcel De Bie (13 en 20
januari, 19u30), kindertoneel «De ge
laarsde kat» van Alice Toen door het
K.J.T. in regie van Jan Verbist (14
januari, 10 en 15 uur, 15 januari en 18
januari 15 uur. Poppenspel voor kleu
ters «Dat eendje is me d'r eentje» door
Mieke Krik (Studio, 15 januari, 10u30),
aperitiefkoncert met hedendaagse mu
ziek door de groep Pentafoon (Foyer
15 januari, 11 uur)
Theater aan den Drink, Drink 12
toneel «Ik slaap wel in de logeerkamer»
van David Lawton door het E.W.T.-
gezelschap in regie van Walter Claes-
sens (13, 14, 15, 16, 19 en 20 januari,
20u30, Grote Zaal); toneel «De onder
gang van een idealist» van Amlin Gray
door het E.W.T. gezelschap in regie
van Dirk Vermiert op 13, 14 en 15
januari, 20u30
Theater Leguit, Leguit 15: «Jambo
ree» van en door Tom Lanoye (13, 14,
15, 18, 19 en 20 januari, 21 uur)
Theater Paljas, Filomenastraat 25:
«Brief van een man die nooit post
krijgt» van J. Pokorny (13 en 14 janua
ri, 20u30). Garcia Lorca programma
door Annemie Gils (19 en 20 januari,
20u30).
Vlaamse Kameropera, Pastorijstraat
23: opera «II maestro di cappella» van
Cimarosa en opera «La cambiale di
matrimonio» van Rossini (13 januari,
20u15)
o c f 5 .1 g 2 c E c
!S55c êLig'e
'5 o S S -ë jj
E
c
"3*11
ilillilS
i
f c s
BRT 1
BRT 2
NED 1
NED 2
Schooltelevisie - 14.00 Bij de dokter - 14.25
Milieuspot - 14.30 Aardrijkskunde - 15.00
Estetische opvoeding - 15.30 Sociale vor
ming - 17.00 Geschiedenis - 17.30 Frans -
17.55 Nieuws - 18.00 Tik tak - 18.05 Klein,
klein kleutertje - 18.20 Er was een keer
18.30 De Smurfen - 18.55 Silent Safari -
19.00 Kunst en kunst maken - 19.35 Kijk
uit! - 19 40 Mededelingen - 19.45 Nieuws -
20110 Kunst-zaken - 20.15 I Q -kwis - 20.45
Verover de aarde: autoplast - 21.35 Uitzen
ding door derden - 22 25 Nieuws en weerbe
richt tot 22 50
13.00 - 18.16 Nieuws - 18.20 Paspoort -
18.25 Paspoort - 13.30 Sesamstraat - 18 45
Jeugdjournaal - 19.00 Nieuws - 19.12 D'r
kan nog meer bij - 19 30 Het kleine huis
(familiereeks) - 20.20 Tijdsein - 20 50 Te
gast bij Gert en Hermien (muziekprogram
ma) - 21.15 David, een man naar Gods hart -
21.40 Omnibus - 23.30 - 22.45 Nieuws voor
slechthorenden tot 22.50
18.50 Teletekst voor iedereen - 19 00 Web
ster (komische serie) - 19.25 Tijdrover: doe-
het-zelf - 19 40 Mededelingen - 19 45 Nieuws
- 20.10 Kunst-zaken - 20 15 Het Rothko-
komplot (gedramatizeerde dokumentaire
met Andrea Levine. Pat Starr e.a) - 22.20
Technisch en wetenschappelijk Engels -
22.50 Handel en wandel tot 23.25
RTBF 1
12.OO Teletekst - schooltelevisie - 14 OO Hui
zen in de wereld - 14 30 Een dorp in Afrika -
14 45 Frans - 15.15 Biologie - 16 35 Onem -
16.50 Schooltelevisie - 17,20 Plein jeu (geva
rieerd programma) - 19 05 Ce soir - 19.25
Lotto-berichten - 19.30 Nieuws - 20.00 Con
tact - 20.05 Les oiseaux se cachent pour
mourir (serie met Riochard Chamberlain
Barbara Stanwyck e.a.) - 21.05 Videogram -
21.50 Salut l'artiste - 22.50 Nieuws -23.05
Tribune économique et sociale tot 23.15
RTBF 2
9.30 Nieuws - schooltelevisie - 10.00 Kinder-
teater - 13.00 Nieuws - 14 00 Feduco - 15 30
RVU wonen - 16.00 James Herriot - 16.50
Globetrotten (jeugdniagazine) - 17.10 Yakari
- teleac - 18.25 - 18 40 Engels voor beginners
- 18.55 Nils Holger8son - 19.20 Zeg 'ns AAA
(komische serie) - 20.00 Nieuws - 20 28
Reilly. meesterspion (serie) - 23.00 Kijk haar
- 21.20 Achter het nieuws - 22.00 Sonja op
dinsdag - 23.40 Nieuws en nieuws voor
slechthorenden tót 23.50
(tone
stuk t<
3 50)
RTL
11.45 Bon jour 12 OO RTL-fiash - 12.18
Betty Boop - 12.30 Nieuws - 12.45 La jonge
chasse - 13.10 Entre chiens et chats - 13.15
La joie de lire - 17 00 Hit des clubs - 17.10
Coffre-fort 84 - 17 15 Mannix - 18.15 Coffre-
fort 84 - 18.20 Cuisinez avec un grand chof -
18.35 Entre chiens et chats - 18.40 Clip et
gagne - 19.12 Coffre fort 84 - 19.15 Nieuws -
19.53 L'inspecteur Gadget - 20.00 L'homme
qui valait trois milliards (feuilleton) - 21 00
Le grand blond avec une chaussure noire
(komische sature met Pierre Richard. Ber
nard Blier e.a.) - 22.30 La joie de lire - 22.35
Les potins de la comète
TF 1
15.30 Teletekst 17.35 Les roue§ de la
fortune (serie) - 18.30 Image-in - 19.00 Tri
bune économique et sociale - 19.30 Nieuws -
20.00 II n'y a pas d'idéal - 20.55 L'echange
A2
17.00 Regionale programma's - 19 55 In
specteur Gadget - 20 05 Les jeux de 20
heures - 20 35 La derniere seance - 20.50 El
Perdido (western met Kirk Douglas. Rock
Hudson e.a.) - 22.40 La derniere seance -
23 00 Nieuws - 23 20 Le peuple accuse O'Ha
ra (politiefilm met Spencer Tracy. John Ho-
diak e.a.) - 0.45 La dernière seance tot 0.50
ARÖ 1
11 30 TF-l vision plus - 12 00 Le rendez
vous d'Annik - 12 30 Atout coeur - 13 00
Nieuws - 13 45 Portes ouvertes - 14.05 Jo
Gaillard (feuilleton) - 14 55 Trésor des cine
matheques - 15.50 C'est arrivé Hollywood -
16.15 Le forum du mardi - 17.50 TV service -
18.00 Le neveu d'Amerique - 18.15 Le village
dans les nuages - 18.40 Varietoscope - 18 55
Nieuwsoverzicht - 19.00 Meteo première -
19.15 Gewestelijk nieuws - 19 40 Les petits
dróles - 20.00 Nieuws - 20.30 D'accord, pas
d'accord - 20.35 Les mardis de l'information
- 21.40 Vagabondages - 23.10 Nieuws
9 25 Sesamstrasse - 10.00 Nieuws - 10.03 So
kann das nicht weitergehen - 10.50 Drillui-
gen an Bord - 12 10 Helmit Schmidt und der
Rest der Welt - 12 55 Persoverzicht - 13.00
Nieuws - 15.40 Videotext für alle - 16 00
Nieuws - 16 10 Das bisschen allein sein -
16.55 Spass am Dienstag - 17.50 Nieuws -
18 00 Hier und heute - 18 25 Sag das noch
mal Darling - 19.00 Falcon Crest - 20 OO
Nieuws - 20.15 Die Montagsmaler - 21 00
Panorama - 21 45 Dallas (serie) - 22.30 Ta
gesthemen - 23.00 Die Bachmeier-story
0.00 Nieuws
ZDF
10.30 A2 antiope - 11.15 Teletekst - 12.00
Nieuws en weerbericht - 12.08 L'academie
des 9 - 12.45 Nieuws - 13.35 Les amours
romantiques - 13 50 Aujourd'hui la vie -
14.55 Dróles de dames - 15.45 La chasse aux
trésors - 16.50 Entre vous - 17.45 Récré A2 -
18.30 C'est la vie en nieuws - 18.50 Des
chiffres et des lettres - 19 15 Ge westelijk
nieuws - 19.40 Le théatre de Bouvard - 20.00
Nieuws - 20.30 D'accord. pas d'accord -
20.40 Petrole! Petrole! (komedie met Jean-
Pierre Marielle. Bernard Blier e.a.) - 22.10
Lire c'est vivre - 23.05 Nieuws
10.00 Overname D-l - 15.57 ZDF - ihr pro
gramm - 15 00 Nieuws 16 04 Mosaik
16 35 Peppino - 17.00 Nieuws - 17.15 Tele-
illustrierte - 17.50 Waldheimat - 18.20 Mein
name ist Hase - 18.57 ZDF - ihr programm -
19.00 Nieuws - 19.30 Die Violette mütze
Morgen sind wir endlich Reich (boevenko-
medie met Simone Rethelm. Frithjof Vierock
e.a.) - 20,56 Jagdszenen in Hollywood -
21 15 Wiso - 21.45 Heute-journal - 22.05
Verdacht (thriller met Cary Grant. Joan
Fontaine e.a.) - 23.40 Nieuws
BEVEREN
Kasteel Cortewalle: koncert inge
richt door de Piet Stautkring, het Cle
ment Quatacker Kwartet vertolkt werk
van Beethoven, Samuel en Dvorak (20
januari, 20 uur)
BORNEM
Cultureel Centrum Ter Dilft, Sint-
Amandsesteenweg 41-43: filmvoor
stelling «Sophie's Choice» van Alan
Pakula met o.m. Meryl Streep (14 en
19 januari, 20 uur, den Boomgaard),
kindervoorstelling «De Tovertrommei»
door Pepijn (14 januari, 14 uur, den
Boomgaard), demonstratieavond, kur-
sus bouwen en bespelen van synthesi
zers (17 januari, 20 uur), avantgarde-
koncert door violist Walter Lievens (20
januari» 20 uur, den Boomgaard).
BRUSSEL
Ancienne Belgique,. Anspachlaan
1 14: fuif Raval (14 januari, 21 uur)
Beursschouwburg, August Orts-
straat 22: toneel «Gat in je kop» door
de Mannen van den Dam (14 januari,
20u30). Teater «Van dageraad tot
middernacht» van Georg Kaiser door
het B.K.T in regie van Luc De Smet
(17, 18, 19 en 20 januari, 20u30).
Kompilatietape «Vlaamse Videokunst
1983» in de videotheek (18 januari,
20u30), «Culturen als buren» (akade-
mische zitting, 20 januari 18 uur),
kinderzondag met «Prinses Alena»
door Toneelgroep Wederzijds (15 ja
nuari, 15 uur. Oude Graanmarkt 5)
Gotische Zaal van het Stadhuis,
Grote Markt: koncert door violist Au-
gustin Leon-Ara en pianiste en presen
tatrice Marie-Paule Cantarella die de
«Sonate nr. 2 in la groot» van Bach, de
«Sonate nr. 1 in re groot» van Beetho
ven en de «Sonate nr. I in sol groot»
van Brahms uitvoeren (20 januari,
20u30)
Koninklijke Muntschouwburg, Prin
senstraat: muzikale ontmoeting met
harpiste Susanne Mildonian, fluitist
Carlos Bruneel en Georges Longrée,
altviolist, die komposities spelen van
Claude Debussy (13 januari, 12u30),
Recital door bariton Hakan Hagegard,
begeleid door pianist Thomas Schu-
back, die «Die Winterreise» van Schu
bert vertolkt (15 januari, 20 uur) inlei
ding op de opera «Pelleas et Mélissan-
de» van DebusSy door Sylvain Cambre-
ling, André Deivaux, Gerard Mortier en
Michel Vittoz 16 januari, 19u30), ope
ra «Pelléas et Mélissande» van Debus
sy in regie van André Deivaux (17 en
20 januari 20 uur), muzikale ontmoe
ting met harpiste Chantal Grégoire en
het Bella Arte Kwartet, die Danses
sacrées et profanes van Debussy, «Sé
rie» van Tournier en «Imprompu» van
Fauré vertolken (19 januari, 12u30),
muzikale ontmoeting met bariton Phi
lippe Bohée, begeleid aan de piano
door David Miller, die liederen vertolkt
van Duparc, Debussy en Ravel (20
januari, 12u30)
Koninklijke Vlaamse Schouwburg,
Lakensestraat 146, «Zomer» van Ed
ward Bond door K.V.S. in regie van
Senne Rouffaer (13, 14, 17, 18, 19 en
20 januari, 20 uur; 15 januari, 15 uur).
Paleis voor Schone Kunsten: koncert
door het Beaux Arts Trio met «Trio in
G, Opus 65» van J.-N. Hummel, «Trio
in g, opus 3» van E. Chausson en «Trio
in'7 Bes, opus 97 - Aartshertog» van L.
Van Beethoven (18 januari, 20u30),
Koncert door het Nationaal Orkest van
België o.l.v. Miltiades Caridis met De
Notenkraker, opus 71a, balletsuite,
Variaties op een rococotema, opus 33
voor cello en orkest, Italiaans Capric
cio, opus 45 en Ouverture 1812, opus
49 van Peter Tsjaikovsky met cellist
Fréderic Lodeon als solist (20 januari,
20u30)
BUGGENHOUT
Gemeentelijke Sporthal, Vierhuizen:
aperitiefkoncert van de Gemeentelijke
Muziekschool door sopraan Aukje
Mostert, sopraan Josepha Pée, mezzo
sopraan Chris Pée, alt Mieke Trimbos
en het Strijkorkest uit Schilde met het
Ghespeel uit Brasschaat, o.l.v. Hugo
Van de Velde; op het programma werk
van Haendel, Perqolesi. Mozart en
Grieg 15 januari, 1 I uur)
Zaal Madeion, Dries, Opdorp: «In
laatste instantie» van Claus Tinney
door het Toneelgezelschap Ivonne Lex
(20 januari, 20 uur)
DENDERMONDE
Feestzaal Vrij Technisch Instituut,
Em van Winckellaon 6: koncert voor
Jeugd en Muziek door het gitaarduo
Giuliani die komposities vertolken van
de renaissance tot vandaag 17 janua
ri, 19u30)
Honky Tonk Jazzclub, Leopold II
laan, Bastion V. Jazzkoncert door Ro
sa King and Upside Down 14 januari,
21 uur)
GENT
Akademische Raadszaal, Volder-
stroat 9: Anton van Wilderode spreekt
en leest over en uit eigen werk (17
januari, 12u30)
Arcaschouwburg, Sint-Widostraat
3: toneel «Starkadd» van Alfred He-
genscheidt in regie van Herman Gillis
en Pol Dehert (13, 14, 18, 19 en 20
januari 20 uur), «Apologie van Socra
tes» met Julien Schoenaerts (16 janua
ri, 20 uur)
Controverse, Burggravenlaan 87
abel spel «Lanseloet van Denemar
ken» in regie van Lucas De Bruycker
(18, 19 en 20 januari)
Gents Amusements Teater, Frans
Van Rijhovenlaan 121: toneel «Kaar
ten op tafel» van Donald Coburn in
Gentse versie en regie van Eddy Daese
met Rik Vanderheyden en Rosa Gein-
ger (13 en 14 januari, 20 uur; 15
januari, 15 uur)
Hoste Sabbattini Teater, Burgstraat
24 Gents Kabaret «Moereloere blaast
1983 uit» (13 en 14 januari, 20u30).
Koninklijke Opera, Schouwburg
straat 3: opera «Andrea Chénier» van
Umberto Giordano in regie van An
Roos en o.l.v. Gerhard Fackler (13 en
19 januari, 19u30; 15 januari, 15 uur).
Minardsèhouwburg, Walpoortstraat
15. toneel «Wij, arme dutsen» van en
met Romain Deconinck (14 januari,
19u30, 15 januari, 16 en 19u30)
Koninklijke Nederlandse Schouw
burg: NTG Gent, Sint-Boofsplein 17:
toneel «Oom Wanja» van Anton Tsje-
chov door NTG in regie vin Jean-Pierre
De Decker (14, 16, 19 en 20 januari, 20
uur, 15 januari, 15 uur), «Thomas zit te
dromen in de klas» door Teater Taptoe
(repetitiezaal, 15 januari, 15 uur)
Teater Vertikaal, Huidevetterskoai
40: toneel «Mama» van Louisette Dus-
sault door Suzanne Juchtmans, in regie
van Paul Juchtmans (13 en 14 januari,
20u30)
Vooruit, Balzaal, Smt-Pietersnieuw-
straat: kinderfilm met Teater Stekel-
bees (15 januari, 15 uur)
HAMME
't Vremd Zaolken, De Ring 65 «Ik
vieze vent», marionettenvoorstelling
voor volwassenen door het Turnhoutse
poppenteater Propop (13 januari 20
uur)
LEBBEKE
Jeugdklub 't Toreken, Pastoor De
Buckstraat 1 optreden van Pol (van
Mossevelde) en Co 14 januari, 20 uur)