v 1 9 -. - 3 - 13.1.1984 - De Voorpost Aalst KREJA Open medewerkersraad van de aktiegroep Vrij op woensdag 18 anuari in Driesleutelstraat nr. 51. ledereen met suggesties, opmerkingen of initiatieven is er welkom. Op zaterdag 21 januari is er een bezoek aan het autosalon te Brussel gepland. Samenkomst aan Kreja te 13u. Deelname in de vervoerkosten: 150 fr. Vooraf inschrijven noodzakelijk. MIDDAGKONCERT In de BBL, Nieuwstraat 27, van 12.30 tot 13.20 u. middagkon- sert met violist Nico Baltussen en pianist Johan Lybeert met werken van Prokofieff, Beethoven en Franck. Toegangsprijs: 50 fr. Broodjes en koffie vóór en na. «IN LAATSTE INSTANTIE» Filmclub Kinova Zondag 22 januari om 15 uur in het sociaal centrum Immerzeeldreef jaarlijkse clubwedstrijd. Ingang vrij voor iedereen. Aperitiefkoncert in Netwerk Op zondag 15 januari in Netwerk het eerste aperitiefkoncert van het nieuwe seizoen. Om 11 uur speelt Marina Mevissen, saxofoon, werken van Daneels, Bozza, Sember-Collery, Bach en Kasprzyk. Inkom leden Netwerk 50 fr,, niet-leden 60 fr., kinderen beneden de 12 jaar 30 fr. Er is kinderopvang. Wandeling Vertrek om 13.30 uur aan het Trefcentrum, Driesleutelstraat te Aalst en samenkomst aan de abdij van Affligem (Bisschoppen- huis) om 14 uur op zaterdag 14 januari. Geleide natuurwande ling van Affligem naar Meldert via het Kravaalbos onder leiding van ondervoorzitter H. Van den Bossche. Afstand ongeveer 8 kilometer. Organizatie ATB de Natuurvrienden. Spreekbeurt Het Teater Ivonne Lex brengt op zaterdag 14 en zondag 15 In 't Apostelken in de Apostelstraat (Onze Lieve Vrouwplein) op januan in een regie van Ivonne Lex «In laatste instantie" in de dinsdag 17 januari om 20 uur: de hedendaagse problematiek feestzaal van het V.T.I., Vakschoolstraat. Toegangsprijs: 150 fr. van onze KMO tussen twee generaties door professor R. Vóórverkoop: 120 fr. Dillemans, KU Leuven. Organizatie CMBV Aalst-Mijlbeek. LAND VAN RIEM De Wielewaal Op maandag 16 januari te 20u in «Het land van Riem» Op zaterdag 14 en zondag 15 januari internationale waterwild burgemeester Uyttersprot en staatssekretaris P D'Hondt over tellingen Woensdag 18 januan om 20 uur bestuursverqaderinq aktuele problemen. bij een bestuurslid. NIEUWE MADELON Op zaterdag 14 januari te 20u Radio Katanga-party. Op zondag 15 te 20u Koffietafel van de Politieke Gevangenen. Op zaterdag 21 te 21 u T.D. van het St.-Vincentiusinstituut Gijzegem. Op donderdag 26 te 15u Koffietafel Vlaams Verbond Gepensio neerden. K.M.O.'s Spreekbeurt door Prof. R Dillemans, van K.U. Leuven op dinsdag 17 januari te 20u in 't Apostelken over «De hedendaag se problematiek van de K.M.O.». Organisatie: C.M.B.V. Mijl beek. ALGEMENE VERGADERING Algemene SP-ledenvergadering in de Kongreszaal van het Volkshuis, Houtmarkt, op vrijdag 13 januari te 20u. SHOWAVOND In de St.-Annazaal vandaag 13 januari show-avond met de Prinsenkamer. Organisatie: A.C.V. St.-Anna - 19 u. Nieuwjaarskoncert Op zondag 22 januari om 10.30 uur geeft de muziekmaatschap pij «Tot Heil des Volks» zijn jaarlijks Nieuwjaarskoncert in de feestzaal van het stadhuis te Aalst. Het zangkoor t Snoerke» verleent zijn medewerking aan deze manifestatie. Eerste Rode Kruiskursus voor de jeugd De jeugdafdeling van het Rode kruis Aalst organizeert een kursus «het helpertje» die start op 21 januari. Alle jongeren van 8 tot 15 jaar kunnen eraan deelnemen. De kursus wordt gegeven in de lokalen van het Rode Kruis, Dirk Martensstraat te Aalst (053/21.70.00) elke zaterdag van 9 tot 10 uur. Inschrijven tot 21 januari vanaf 8.30 uur of op volgende adressen: Walter Van den Berge, Dokkestraat 2 te Erpe-Mere (053/77.11.99) of Mare D'Haese, Maanstraat 28 te Aalst. lasketbal BC Okapi Home In speelt volgende wedstrijden: zaterdag 14 nuari om 18.45 uur de beloften tegen Sint-Truiden en om 3.30 uur de eerste ploeg tegen Sint-Truiden. BC Aalst speelt zondag 15 januari om-13.30 uur in de sporthal enderdal een kompetitiewedstrijd en op zaterdag 13.30 uur pelen de kadetten in dezelfde sporthal tegen Lokeren. ;BC Erembodegem speelt op zondag 15 januari om 18.15 uur egen Gembas Knesselare in de sporthal Denderdal. fandbal andbalclub Sparta Aalst speelt in de sporthal Ten Rozen op aterdag 14 januari om 20 uur tegen Menen. oetbal 3C Eendracht Aalst speelt op zaterdag 14 januari volgende adstrijden: om 9 uur de juniores D tegen Erembodegem Jsbroek A) en om 10.30 uur de juniores C tegen Erembode- am (Osbroek A). Op zondag 15 januari om 10 uur provinciale niores A tegen Sint-Niklaas (Osbroek B), om 10 uur jje ovinciale juniores B tegen Sint-Niklaas (FFR) en om 15 uur de jrste ploeg tegen Berchem in het Pierre Cornelisstadion. Souper In het GOC, Hoogstraat 64-66 op vrijdag 20 januari om 20 uur mosselsouper. Graag op voorhand inschrijven. Organizatie: Gespreksen Onthaalcentrum. Tentoonstellingen Belfort: Rein Callebaut en Martine De Bruyne (tot 10 januari) Galerij S 65: skulpturen en tekeningen van Yoshishige Saito uit Tokio (Japan) Galerij Pieter Coecke: schilderijen, akwarellen, tekeningen en reliëfs van Herwig Van Holsbeeck (tot 17 januari), niet op woensdagnamiddag. Toneel Zaterdag 14 januari te 20 uur speelt Toneelkring «Voor Taal en Vrijheid» «Tot nut van 't algemeen» (W. Van den Broeck) in de Aalsterse Stadsschouwburg (ook op 15 en 16 januari) Zaterdag 14 januari ook te 20 uur, stellen de Catharinisten voor: Theater Ivonne Lex met «In laatste instantie» (Tinney) in de Feestzaal VTI, Vakschoolstraat (ook op 15 januari). Donderdag 19 januari, te 20.30 u. brengt Janus Groep «Vincent Van Gogh, Geen begrafenis in het koren» (R. Van Gijsegem) in de Stadsschouwburg (ook op 20,2122,27,28,29 januari). Zaterdag 21 januari, te 20 uur komt Tejater 80 met «e- Scapinade» (Molière) in Centrum Netwerk, De Ridderstraat (ook op 22, 27, 28, 29 en 30 januari). fr. prijzen, proeven uitgelezen wijnen. Inkom gratis. Woensdag 18 januari A.A.-groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Donderdag 19 januari Spreekdag burgemeester Uyttersprot: deze spreekdag wordt op 19 januari gehouden in het dienstcentrum Erembodegem, van 18 u. tot 19 u. (oud gemeentehuis). Sociaal dienstbetoon ACV Vanaf januari 1984 houdt de voorzitter van ACV Erembodegem, dhr. Jozef Lambrecht, elke eerste zondag van de maand tussen 10 u. en 12 u., zitdag op het ACV-bureel. Alle ACV-leden kunnen er terecht met hun problemen o.a. in verband met pensioen. K.A.V. aktief Op dinsdag 24 januari starten KAV-KWB met een danskursus. Deze kursus omvat 10 avonden en wordt gegeven in het Parochiehuis, iedere dinsdag te 20 uur. Op zondag 29 januari worden alle K.A.V. alleenstaanden van harte welkom geheten op een gezellige ontmoetingsnamiddag met ontspanning en wafelbak, te 14.30 u. in de Crypte. Kerstviering in de St. Amanduskerk Hierover vernamen we: «We kunnen de vieringen op Kerstmis in de St. Amanduskerk resumeren met één uitdrukking: een diepe ontmoeting van God met mensen! Zowel de fakkeltocht met gebedsteksten en aangepaste liederen met een aangroei end publiek als de viering zelf waren aangrijpend. Vooral de levende kerststal met een echt kerstekindeke heeft vele men sen aangegrepen. Het sobere kerstspel met herders, wijzen, Jozef en Maria op zoek naar een thuis, de choreografie rond geboren worden, de duiding rond onvrede en hoop waren momenten om bij stil te staan. Het koor, de muziek op gitaar en op dwarsfluit hebben de ontmoeting vervolledigd. De wensen aan het slot door kinderen, jonge mensen en volwassenen waren naar ons hart gericht. Een daverend applaus voor de meer dan twintig koppige werkgroep, die alles tot in de puntjes verzorgde, het koor, de jonge mensen met omlijstende muzièk, de mensen die zorgen dat de kerk net en proper is en versierd met groen en bloemen» (Kerk en Leven - Erembodegem - 5 jan. 1984). Papierophaling te Erembodegem De papierophaling heeft plaats op 25 januari. Aalst. Vergezeld van zijn ouders trekt Freddy De BrouJi naar de kerk van Nieuwerkerken. (per) Baardegem GLASOPHALING Speciale ophaling van glas van tuinders en bloemisten op dinsdag 17 januari 's namiddags. WANDELEN MET V.T.B. Op zondag 29 januari bewandelen van het nieuw VTB- wandelpad over een afstand van 8 km. Vertrek aan de kerk te 14u. Wandelbeschrijving gratis bij 't vertrek. PAROCHIALE STATISTIEK In 1983 huwden er 15 koppels waarvan 2 van andere parochies. Er waren 38 plechtige kommunikanten, 23 jongens en 15 meisjes. Er waren 20 kerkelijke begrafenissen waarvan 2 van Herdersem ST.-ANTONIUSFEESTEN Op zaterdag 21 januari Dorpsbal georganiseerd door de Dorps raad. Op zondag 22 januari plechtige hoogmis, folkloristische stoet, pensenworp en gezellig samenzijn in alle zalen en café's van de gemeente. Ook groot kermis-T.D. in zaal «De Kletser» met Ed van den Deuvel's Sound Station vanaf 16.30 u. Organisatie: Sportvrienden Van zaterdag 21 tot en met maandag 23 januari. Tentoonstel ling in. het Parochiaal Centrum. Op maandag 23 januan «Moor- selse Mis» BELOTTINGEN Op zaterdag 14 januari te 20u. belotting van de Centrumvrien den in 't Parochiecentrum. Op dinsdag 17 januari in 't Parochiecentrum kaarting van de KB.G. KVLV Voordracht georganiseerd door KVLV op dinsdag 17 januari in 't Parochieaal Centrum. OMHALINGEN 6.559 fr. voor Kerkenbouw, 9.960 fr. voor Welzijnszorg, 34.850 i9.3( Kok Voetbalklub Eendracht Meldert, ten voordele van de jeugdpltyaai gen, eetfestijn. Op zaterdag van 18 tot 22 en op zondag iqlv 11.30 tot 14.30 en van 17 tot 21 u. „am ST.-ROCHUS Jaarlijks feest van de Broederschap van de H. Rochus Wer zaterdag 21.01 beginnend met een mis te 9.30 u. vd/njd afgestorven leden. infor plan Moorsel Kun WANDELEN Op zondag 15 januari bewandelen van het Moorsels V.TKath wandelpad. Afstand 9 Km. Vertrek op het Dorpsplein te Hgrati Deelname gratis. Wandelbeschrijving bij 't vertrek. E.H. PASTOOR DE PAUW De inhaling van de nieuwe pastoor De Pauw, tot in Smi Vrijd medepastoor op de parochie en momenteel pastoor te Idegetne! heeft plaats op zondag 29 januari. £0.3 Gezien de weerrisiko's zal er geen stoet zijn van aan de grer van de parochie. Beide muzieken zullen worden uitgenodigd c|CW op het Dorp te spelen vóór en na de eucharistieviering en if nieuwe herder met de gelovigen te begeleiden naar de Kloc zaal waar een receptie zal doorgaan. Roland Van Wassenhove wint 50.000 fr. Maandag werd de hoofdprijs overhandigd van de eindejaars i Berlare. De kaartersklub van de Bond der Kristelijke Gepensioneerden vierde zijn olleybal olleybalclub VK Erembodegem speelt op zaterdag 14 januari de sporthal Denderdal: om 16.15 uur de dames tegen Ename jaarkampioen. De titel ging naar Prosper Venent. (jj) n om 16.45 uur de heren tegen St. Ghislain. 'olleybalclub VK Varo speelt in de sporthal Denderbal op andere parochies en er werden 18 kinderen gedoopt waarvan 2 fr, voor de verwarming van de kerk. van buiten Baardegem. ondag 15 januari om 10 uur tegen Woluwe Stars. /olleybalclub UFO 78 Aalst speelt in de stedelijke gymzaal op aterdag 14 januari om 16 uur tegen KWB Baasrode. BOUWFEESTEN De opbrengst bedroeg 99.320 fr. Ze diende voor verlichting, verwarming, sanitair en keuken. Berlare. Het bestuur van de middenstandsvereniging Ieders Belang hield op zaterdm)e i 7 januari de trekking van zijn eindejaarstombola. (jj) Wie WI)Z tie van de middenstandsvereniging van Overmere en UitbergM6' Deze prijs, ter waarde van 50.000 fr werd gewonnen Cgv NIEUWJAARSWENSEN Roland Van Wassenhove uit de Kattebroekstraat 21 te Overr°v Van Pater D.nya Coorenran, BP 2 Cyan ffi ft 35^X5^23^1^5* «en nok ha, nummer 44? 7&. koala laiUu Wi|k,n go'ed .kek Ci|y 02-01" in de Philippines en van ontwikkelingshelper Hilaire "-"J- Y Yankooobons dac In het kader van VMVA worden op woensdag 11 januari in de Vanaf 1984 kunnen de lokalen worden verhuurd waarmede dan Lambrecht, Apdo, Postal 19-619 03910 Mexico D.F in Mexico. Uti^9 -Ko. sporthal Ten Rozen om 18 en om 19 uur bekerwedstrijden hopelijk het onderhoud zal kunnen worden bekostigd, gespeeld. Hartpatiënten hebben je nodig Voor de open hartoperaties voor de week van 16 tot 20 januari Franse grens bij een 1200 ha groot bos. Welpen van 7 tot 16 .zijn nodig: 27 boedgevers 0+. 18 bloedgevers A+ en 9 augustus en kapoenen vertrekken een paar dagen later en allen bloedgevers B+ nodig. Zoniet kunnen de operaties niet worden komen samen terug. Jongverkenners en verkenners willen weg uitgevoerd. Telefonisch kontakt opnemen op het nummer 053/ van 25 juli tot 4 augustus naar Hockay. 21.47.07. van 9 uur tot 17 uur. Van verleden jaar is er nog 25.293 fr in kas wat de kampprijs 1984 zal drukken. kunnen omgezet worden bij de deelnemers aan de eindejai22u STATISTIEK aktie van «Volg de Ster» en dit tot 29 februari. Maurits^ u r,-, u lB 1QQO, ac Bruycker bood aan de winnaar niet alleen de aankoopbons «£9 In 1983 »erden 37 kinderen gedoopt (27 in 1982 en 46 00k aen k|eim w 00k hee| wa| nola6lDe nonnrmH Mfl\ Pr u/aron 9fl hnwp ukan 11 71 on 31 hfinratfimssfin A KAMPEN Welpen en Kapoenen gaan naar Bon-Secours aan de Belgisch- gevormd (40). Er waren 28 huwelijken (17) en 31 begrafenissen (30) DE TOREN aanwezig waren Vergadering kuituurkring Berlare Op donderdag 19 januari komt de kuituurkring van Berlarteu Simultaan schaken door «De Toren» in café St.-Antonius op vergadering bijeen. Deze heeft plaats in de sporthal en ieder» zaterdag 14 januari te 19 u. TENTOONSTELLING is er om 20 00 uur welkom. Op de dagorde staat het verslag de werking, een verslag en planning van de nieuwe aktivite i van werkgroepen en verenigingen en allerlei. De vóóropening van de tentoonstelling «Plaatselijke kunste- u »«00_j_„ii„_q naars- in het Parochiaal Centrum gaat door op vrijdag 20 Toneelbond H. Maagdcollege januari te 20u met schepen Chris Borms als inleider. Erembodegem Vrijdag 13 januari Werkgroep Parochiefeesten O.L.V. Hemelvaart (groep Pro- MOSSELFESTIJN paganda en financiën), vergadering te 20 uur in de bovenzaal Mosselfestijn georganiseerd door het ouderkomitee van de Vriendt. van het Parochiehuis. Nieuwe medewerkers steeds welkom! Zwemmen met gans het gezin, samen met K.A.V. en K.W.B.: Op de zondagen 19 en 26 februari voert de toneelbond van Heilig Maagdcollege in de zaal van het parochiehuis bekende stuk «Boeing boeing» op in een regie van Dirk Kloosterschool op zaterdag 14 januari vanaf 17u en op zondag 15 van 12 tot 15u en verder vanaf 17u. Er is tevens een menu Waar In het nieuw Aalsters zwembad, Aelbrechtlaan. Wan- m0, sloofv|eeSi (rieten of brood. prjjS: 200 fr. Kinderen: 100 fr. neer? Vanaf 13 januari, elke vrijdagavond van 19 u. tot 20 u. Prijs, kinderen en volwassenen 40 fr. per persoon - per beurt met lidkaart K.A.V. of K.W.B. De verplaatsing naar het zwem bad geschiedt met eigen vervoer. Zwemlessen, 500 fr. per verjovina, persoon. Deze prijs geldt totdat de deelnemer kan zwemmen. paroCh,aal Centrum PARTNERKEUZE Landelijke Gilde en KVLV brengen een voordracht over «Part- op dinsdag 17 januari te 20u in het Zaterdag 14 januari K.W.B.: Wijkmeestersvergadering te 19 uur in de Crypte. N.W.K.: Raadpleging N.W.K. te 14 uur in de Crypte. Kerstfeest: kerstfeest catechisten eerste jaar- te 19 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Werkgroep Parochiehuls Cafétaria: vergadering werkgroep te 20 u. in de Crypte. Maandag 16 januari Werkgroep Sociaal Dienstbetoon en onthaal: vergadering te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.A.V. turnen: op maandag 9 januari startte een turnreeks. Namiddagreeks: van 14 u. tot 15 u. Avondreeks: van 19 u. tot 20 Prijs voor 12 lessen: leden 420 F. Niet-leden: 540 F. Waar? Sporthal Denderdal Erembodegem. Nadere informatie: tijdens de turnlessen (iedere maandag) of bij de K.A.V. bestuursleden. Dinsdag 17 januari Milac Berlare Ter gelegenheid van de week van de soldaat van 5 toll februari organizeert Milac Berlare een minivoetbaltornooi 1 jeugdploegen van de Berlaarse scholen. De leerlingen v vijfde en zesde leerjaar komen in aanmerking. Bij Kumiuchi Berlare De Berlaarse judoklub «Kumiuchi» organizeert op 22 jam de zaal van het parochiehuis zijn jaarlijks T Dansantfeest. Op 17 februari is er een gezellig samenzijn in de Feestzar Dreef» in de Kerkhofdreef te Berlare. ledereen is er welkr Behaalden hun vijfde Kuy of gele gordel: Katrien Van Meldert MARIA MEDIATRIX In de abdij in de Affligemdreef op maandag 16 januari bijbel- Éëckën" Johan Van Hauwe, Ann Praet, Filip Bogaert. avond «de eucharistie als viering van onze verzoening» te 20u Moerman, Jo Dierickx, Robby Uitersprot en David Moerm# 7 Patricia De Backer behaalde haar vierde Kuy of oranje gort Pierre De Leenheer behaalde zijn eerste dan of zwarte gort met Pater Traets s.j., docent aan K.U. Leuven. PAROCHIECENTRUM Ontvangen U dit weekend Albert en Alma Van Langenhove. BLOED GEVEN Bij heemkundige kring Overmere De Overmeerse Heemkundige kring publiceerde in zijn num 4 van hun Heemkundig tijdschrift ook de ledenlijsten. Vakantie 1984 show: Toerisme, mode. sportmateriaal en 200 fr. Een meenemertje. Op dinsdag 17 januari van 18.30 tot 20.30 u. bij Herman, zaal onthouden we dat er 22 steunende leden zijn, 44 besct «Ons Huis». Dorp 1. Organisatie: Rode Kruis. de leden en 259 gewone leden, wat het totaal brengt op leden. «EEN VLO IN HET OOR» Voorzitter Dany De Block schrijft dat hij in het nummer Op zaterdag 18 februari naar K.V S.-Brussel voor een opvoe- maart 1984 de geschiedenis van de Overmeerse «Boerentrf ring van «Een vlo in het oor» in een regie van Nand Buyl. Start (stoomtram 1891-1944) zal behandelen aan 't Parochiecentrum te 19u. Prijs: reis, ticket en reservatie. Volgens de statuten moet een algemene vergadering var Aalst E.h. Freddy De Brouwer tijdens zijn e parochiekerk van Nieuwerkerken. (per) Duitse wijnen worden U gepresenteerd in een «totaal» show. de Afspraak: dinsdag 17 januari om 19.30 u. in het Parochiehuis. EETFESTIJN Opgelet: speciale prijsaanbiedingen, gratis tombola met 25.000 Op zaterdag 21 en zondag 22 januari e.k. in de kantien van Overmere. kring worden gehouden op de eerste donderdag van fetxi Deze zal dan ook plaatshebben op donderdag 2 februari te 20 uur in de raadzaal van het voormalige gemeentehuis»

De Voorpost | 1984 | | pagina 16