m "T 1 fff V NJSV aktief in 't Waasland Temse Sint-Tone komt om zijn lone in Puivelde De Voorpost - 13.1.1984-19 Sint-Niklaas ^^osl irdt Jan dep Swiize|en cartoonwedstrijd Indag 15 januari heeft te 10.30 u. in de verzusteringszaal M jet stadhuis de prijsuitreiking plaats van de fQto- en m s. Marjpwedstrijd. «Verkeerd verkeer». 9eld ionstelling lö januari tot 12 februari heeft in het internationaal iscentrum. Regentiestraat 65, de lerarententoonstellmg "lek - Juwelen Beeldhouwen» plaats, irdediging voor vrouwen jnde tien weken organiseert het Vrouwencentrum v.z.w. istraat 20, telkens op donderdagavond, een kursus in lediging voor vrouwen. {oefenavond iet 9eiterdag 14 januari geeft dansclub «Het Centrum», Grote omstir 40 te 20 uur, een dansoefenavond in de feestzaal, onder westv^j van de dansleraars de heer en mevr. Cremers. dag bndag 15 januari organiseert de Wase Ruilklub van 9 tot 12 jen ruildaq in zaal Renova, H. Heymanplein 7. over f bert jndno 15 januari organiseert v.z w. Karree te 10.45 u. in de ys-zaal van het stedelijk museum, Zamanstraat, een den van het Antwerps Blokfluit Koncert. Temse. De finale van de NCMV-kwis in zaal Roxy werd gewonnen door het Spiritteam Zele. Ter gelegenheid van de eindejaarsfeesten organtzeerde de Zee he middenstand een van Jef Vermeiren en Luc Verhulst. Op de foto ook voorzitter Jan Van Mele en sekretaris gratis tombola. Lucien Van Lersbergh uit Gent sleepte de hoofdprijs, 150.000 fr. in de Smet (dw) wacht. Hij kreeg het bedrag uit handen van voorzitter Frans Hofman, (gb) •elnamiddag bensdag 18 januari komt Gaston Van Camp te 14.30 u. illen voor de jeugd in de stedelijke openbare bibliotheek, jrik Heymanplein. voojJonderdag 19 januari voert het N.T.G. te 20 uur in de 'k be)Ssch0üwbur9 bet toneelwerk «Mevrouw Warrens Bedrijf» -p JGeorges-Bernard Shaw (1894) op. De regie is van Hugo den Berghe. mappen van klusjes thuis I0 u. i/rijdag 20 januari organiseert de K.W.B. van Kristus-Koning «He|9-30 u. in zaal «De Kring» een studiekring over het lappen van klusjes in huis. igd en muziek sted#aterdag 21 januari organiseert Jeugd en Muziek te 19.30 u. lonst^e stadsschouwburg een avond «Opera voor en door de ert, C)d». itis leren lezen en schrijven Urassenen kunnen tijdens de komende maanden gratis leren 16ja?n en schrijven. Voor verdere inlichtingen wende men zich )e 6^e v.z.w. Alfabetisering Waasland. Walburgstraat 71 (tel. 03/ jot 486.86). IC Ph'ncert 'rijdag 20 januari verzorgt de Duitse pianist Peter Schmal- te 20.30 u. een koncert in het auditorium van de stedelijke iekakademie. Op het programma: Sturmsonate van L. v. 'loven, Impromptus uit opus 90 van F. Schubert, Intermez- In A klein terts op. 118 van J. Brahms en de Prelude (Choral igue) van C. Franck. heel Ivrijdag 20 januari voeren Gaston Berghmans en Leo Martin 0 uur in de stadsschouwburg «Wanneer trouw je met mijn w» op, in een regie van Luc Bruyninckx. heel sex please» door De Goudbloem wordt opgevoerd in de touwburg pp 13, 14, 15 en 16 januari. De voorstelling van fevond vrijdag wordt door Culturele Centrale Boontje georga- serd. Om 20 uur. n Warrens Bedrijf» door het NTG op 19 januari om 20 h de schouwburg. Won en Leo in «Wanneer trouw je met mijn vrouw?» op 20 Lari om 20 u. in de schouwburg. fen beeld van een man» door KWB-toneelgroep De Klokken tors, op 21 en 29 januari om 19.30 u. in zaal Van Remoortel, indreef in Belsele. ■teer nog volgende produkties in de schouwburg: 23 januari, ^0 u„ Speedy Banana, absurd spektakel met muzikale 'ns; 28, 29 en 30 januari, «De Tante van Charley» door Sint- Jnesius (28 januari: jubileumvoorstelling Willy Geleyn); 31 uari, Toneelgezelschap Ivonne Lex met een kollage, «Clara, „n Johannes». Viziek ndag 1E lot mnci >0 ndag 15 januari optreden van het Antwerps Blokfluit Consort iet museum, om 10.45 u., in een organisatie van vzw Karree teer nog volgende muziekmanifestaties voor heel binnenkort: Duitse pianist Peter Schmalfuss op 20 januari om 20.30 u. in auditorium van de muziekakademie, het Westvlaams jdorkest met operafragmenten voor de jeugd op 21 januari 19.30 u. voor Jeugd en Muziek in de schouwburg; het ifomeorkest van de stad Sint-Niklaas verzorgt een promena- oncert op 22 januari om 15 u. in de schouwburg, het Trio van idunt speelt in de BBL, OLVrouwplein, kamermuziek op 25 lari om 12.30 u. 'B-OLVrouw tavond, vrijdag 13 januari, 20 u. in Huize de Meerleer, ivergadering van KWB-OLVrouw. Over o,m. de uitleen- ïst en gespreksavonden. Molukken tavond, vrijdag 13 januari, om 20 u. in de stadsbibliotheek, 'manplein, kleurenfilm met voordracht door Erich Van Gars- en Marc Tuerlinckx over De Molukken, «De geurige eilanden een Adat en de toekomst». De Vlaamse Explorateurs organi- tzdans paja organizeert vanaf 13 januari jazzdanslessen voor innelingen, elke vrijdag van 18.45 u. tot 19.45 u. in de edstraat 107. Onthou nu al dat de Clapajashow van dit jaar ltsvindt op 6 en 7 april. fnbockvrienden iet Dobocentrum naast de Don Boscokerk algemene verga- !ariVan de WaSe S,einbockvrienden om 19 u. op zaterdag 14 kantie voor de boeg ïdaag, vrijdag 13 januari, om 20 u. in de parochiezaal van aai toeristische dia-avond met voorlichting over de vakantie- ritra van Vakantiegenoegens. ppenkast jpentheater Driehoek 74 uit Avelgem is zaterdag 14 januari last in het exlibriscentrum, Regentiestraat om 15 u. ëzie op zondagmorgen ns Denissen spreekt over hedendaagse Italiaanse poëzie op anuari om 10.30 u. in het auditorium van de muziekakade- Hofstraat, in de cyclus «Poëzie op zondagmorgen», zinswandeling ,CriJ5 januari om 13.30 u. vertrekt Vakantiegenoegens aan uiidenhuis in Sint-Niklaas voor een wandeling in het Haar- en gelaatsverzorging Maandagavond 16 januari om 20 u. bijeenkomst door KAV- OLVrouw in Huize de Meerleer over «Haar- en gelaatsverzor ging». Sint-Antoon in Puivelde Dinsdag 17 januari om 9.30 u. plechtige misviering in de parochiekerk van Puivelde. Nadien worden de offergaven bij opbod verkocht aan de kerkdeur n.a.v. het naamfeest van Sint- Antoon. Gelukkig zijn Dinsdag 17 januari, Ons Heem in de Watermolenstraat 26 te Belsele, ochtendseminarie van de KAV over «Dat heet dan gelukkig zijn». Om 9 u. Genezen Dinsdag 17 januari, 20 u., in het Dobocentrum aan de Gladio- lenstraat praat Johan Hessels over natuurvoeding. Thema van de bijeenkomst van KAV-Don Bosco is «Andere geneeswijzen, ook waardevol?». Opvoeding Dinsdag 17 januari, 20 u. in de Heistraat, Kristus Koningkerk (het zaaltje onder de kerk), gespreksavond van KAV-Kristus Koning over «Opvoeding van jongens en meisjes, gelijk of anders?» Vertellen voor de jeugd In de reeks vertelnamiddagen voor de jeugd is woensdag 18 januari om 14.30 u. Gaston Van Camp te gast in de vertelzaal van de stadsbibliotheek Heymanplein. Samenaankoop Woensdag 18 januari om 20 u. informatieavond van KWB H. Hartparochie over vormen van samenaankoop, io het KWB- lokaal. Luisteren naar kinderen Woensdag 18 januari om 20 u. in Ons Heem, Watermolenstraat in Belsele, gespreksavond van de KAV over «Luisteren naar kinderen». Koken voor mannen Donderdag 19 januari start KWB-Don Bosco met een serie «Koken voor mannen» onder leiding van Magda Cole. Energie besparen Donderdag 19 januari om 20 u, praktische school van KWB- Sint-Jozef in Ons Huis op Tereken. De heer Leebeeck heeft het over «Hoe thuis energie besparen?» Vredesdebat Vrijdag 20 januari organizeren de Wase Jonge Leeuwen een groot vredesdebat in de stadsbibliotheek, Heymanplein. Met Mark Heirman van Vaka, Paul Daels van het IJzerbedevaartko- mitee, Lieven Van Mele van de Vrede Nu Beweging en een officier van het Belgisch leger. Moderator is Wouter Vloebergh van onze redaktie. Over 't leger Vrijdag 20 januari om 20 u. in café De Graanmaat, Grote Markt, informatievergadering over militie georganizeerd door de Wase CVP-jongeren i.s.m. Milac. Jongeren en onmacht Zaterdag 21 januari in Den Eglantier, Apostelstraat, om 20 u. gespreksavond over «Jongeren en onmacht» door Jabbok. Men bezint zich over de waarden die de westerse mens vooropstelt. Hoorzitting in Sinaai Noteer nu al dat zaterdag 28 januari om 20 u. in het paro chiehuis aan de Dries in Sinaai schepen van openbare werken, groenbeleid en verkeer Mare Huys op uitnodiging van de Amedee Verbruggenkring komt praten over plaatselijke ver- keers- en groenproblemen. Men kan dan zijn grieven kenbaar maken aan de schepen. Dokters en tandartsen Als u dit weekend het centrale huisartsennummer 777.60.60 draait wordt u zaterdag automatisch verbonden met dokter van wacht Vrelust en zondag met dokter Vydt. De wachtdienst voor de tandartsen wordt op 14 en 15 januari verzorgd door R. Eyckerman, Belseledorp 39 in Belsele (voor heel het Waas land). Waasmunster Geboorten: De Bruycker Youri, Wichelen (Schel.), Bruinbekestraat 71, zoon van Mare De Bruycker en van Anne-Marie De Grauwe. Vandeneede Veronique, Wichelen (Schel.), Hoogstraat 78, dochter van Michel Vandeneede en van Marina Van den Steen. De Pauw Tom, Wichelen, Scheldebrugstraat 12, zoon van Danny De Pauw en varTLutgarde Fonteyn. Bert Stephanie, Wichelen, Margote 45, dochter van Etienne Bert en van Frieda De Knyf. Herssens Gerrit, Wichelen (Schel.), Dorp 10, zoon van Dirk Herssens en van Frida Bruyneel. De Smet Ellen, Wichelen, Brugstraat 6, dochter van Herman De Smet en van Juliette Dhollander. Vierlinck Ine, Wichelen (Schel.), Roelandtstraat 5/A, dochter van Eddy Vierlinck en van Margaretha Claes. De Rycke Isabel, Wichelen, Doornweg 148, dochter van Pros per De Rycke en van Magda De Paepe. Van de Weghe Jagienka, Wichelen, Statiestraat 45, dochter van Marc Van De Weghe en van Myriame Den Tandt. Vermasseh Kenny, Wichelen (Serskamp), Steenkouter 38, zoon van Patrick Vermassen en van Marie-Claire Burm Rasschaert Jochen, Wichelen (Serskamp), Dorpstraat 105, zoon van Eric Rasschaert en van Karine Everaert. Lapage Koen, Wichelen, Bornem 63/B, zoon van Marc Lepage en van Simonne Van Droogenbroeck. D'Hollander Glen, Wichelen (Schel.), Kloosterland 36, zoon van Rudy D'Hollander en van Lutgarde Goeyvaerts. De Bergé Katrijn, Wichelen, Nederkouter 25, dochter van Ronan De Bergé en van Lutgardis Aelterman. De Cooman Ken, Wichelen, Doornweg 53, zoon van Dirk De Cooman en van Carine Segers. Van Hauwermeiren Marijke, Wichelen, Strijp 46, dochter van Emilius Van Hauwermeiren en van Rita De Mol. Huwelijksafkondigingen: Van Der Stuyft Christiaan, Wetteren (Massemen), Brusselse steenweg 74 en Venneman Rosita, Wichelen (Serskamp), Smetledestraat 8. De Block Pieter, Buggenhout, Diepmeerstraat 41 en Van der Paelt Karine, Wichelen (Schel.), Ertbrugstraat 2. De Sutter Walter, Wichelen, Elsbrug 53, en Van Hauwe Karine, Dendermonde - Constabelstraat 1 Van Hecke Eddy en Goeyvaerts Beatrice, beiden wonende te Wichelen, (Schel.), Kloosterland 38. Huwelijken: Beelaert Frans, Lede, Ronkenburgstraat 11 en Roef Brigitte, Wichelen, Rimeir 65. De Nil Dirk, Wichelen, Bosveldstraat 4 en Spruyt Ginette, Wichelen, Margote 108. Overlijdens: Vereecken Laura, Wichelen, Paepestraat 10, echtgenote van Frederik Van den Bogaert, 63 jaar. Van den Bogaert Honorine, Wichelen (Serskamp), Galgenberg 11, weduwe van Angelus.Van Poeke, 65 jaar. De Raeve Juliana, Wichelen (Serskamp), Bergstraat 16, echt- genote van Oscar Haelterman, 79 jaar. Lanckman Sidonia, Wichelen (Serskamp), Biesakker, 5, wedu we van Adolphe D'Haese, 87 jaar. Cardon Marie, Wichelen, Margote 110, ongehuwd, 86 jaar. De Grauwe Elza, Wichelen (Schel.), Stationsstraat 74, weduwe van Carolus Rasschaert, 78 jaar. Roelandt Emile, Wichelen, Dreefstraat 27, echtgenoot van De Coster Alice, 73 jaar. De Bock Aloysius, Wichelen (Schel.), Bruinbekestraat 47, weduwnaar van Catharina De Paepe, 84 jaar. Vlaeminck Mathilde, Wichelen (Serskamp), Moleneed 29, we duwe van Isaac Van den Haegen, 77 jaar. Westerlinck Angèle, Wichelen, Margote 110, weduwe van Petrus Boeykens, 85 jaar. De Bruyne René, Wichelen, Elsbrug 28, ongehuwd, 69 jaar. Bosschaert Carolus, Wichelen (Schel.), Hekkergemstraat 97, echtgenoot van Marie-Louise D^ Vlieger, 66 jaar. Veracht Gustaaf, Wichelen (Schel.), Hekkergemstraat 51echt genoot van Julienne Stroobant, 79 jaar. Frulleux Frans, Wichelen, Statiestraat 40, echtgenoot van Simonne De Koker, 54 jaar. Zeer bescheiden begonnen is het NJSV (Nationalistisch Jongstudentenverbond) in zijn tweede werkingsjaar uitge groeid tot één van de meest aktieve Viaamsnationale verenigingen in het Waasland. De aktiviteiten die in 1983 werden ontplooid bewijzen dit op afdoende wijze. We sommen even de voornaamste op. KWB-familiefeest Tot 18 januari kunnen de leden van KWB nog inschrijven voor het familiefeest dat op zaterdag 28 januari om 18.30 u. plaatsvindt in het parochiehuis van Kemzeke. Half september nam het NJSV deel aan de geslaagde tentoon stelling «Op weg voor Vlaan deren». georganiseerd door de Gebroeders Van Raem- donckkring. Ook in september had het NJSV ook een stand op de Grote Markt te Sint- Niklaas tijdens de Dag van de Jeugd. Ondertussen werd ook de openingscantus van het nieuwe schooljaar gehouden. Tijdens de maand oktober hielden de NJSV-ers zich voor al bezig met het opknappen en het in een enigzins behoorlijke staat brengen van het nieuwe klubhuis. Bovendien hebben verscheidene NJSV-ers samen met de mensen van het Alter natief Vredeskomitee gehol pen aan de voorbereiding van de «alternatieve vredesbeto- ging» te Sint-Niklaas. Het spreekt vanzelf dat het NJSV ook deelnam aan deze beto ging. Verder waren er ook NJSV-ers aanwezig op de 11 november-aktie voor amnestie te Antwerpen en op de studen tenbetoging «Voor werk door zelfbestuur» te Leuven. In het eigen Waasland was het NJSV sterk vertegenwoordigd op de zangfeesten te Sint-Nik laas en te Temse. Op het zang feest van Temse was het onder impuls van de aanwezige NJSV-ers dat het door het ge meentebestuur gewraakte Zuidafrikaanse volkslied toch gezongen werd. In november had dan de officiële opening van jeugdklub De Vrijbuiter, Vasinostraat 10 te Sint-Niklaas plaats. De Vrijbuiter is het nieuwe verbondshuis van het NJSV en bovendien de eerste Vlaamsnationalistische jeugd klub in het Waasland. Om 1983 te besluiten trokken een 15-tal NJSV-ers in de kerstvakantie naar de Arden nen. Ondanks de barre weer somstandigheden brachten zij allen de driedaagse winter- tocht tot een goed einde. Wat gaat het NJSV doen in 1984? Buiten de deelname aan het Vlaams Nationaal Zang feest, het Studentenzangfeest en de Ijzerbedevaart, staan er nog verscheidene vormingsa vonden op het programma en wordt ook in *84 ljet element ontspanning niet vergeten (schaatsavond. cantus, bal enz...). Bovendien is jeugd klub De Vrijbuiter elke vrij dagavond geopend. Het spreekt vanzelf dat iedereen daar welkom is. NJSV kombineert immers vor ming en inzet met aktie en ontspanning. Geïnteresseer den in het NJSV kunnen zich steeds wenden tot lokaal De Vrijbuiter, Casinostr. 10 te Sint-Niklaas. G.P. te koop: NIEUWE AUTOBANDEN ALLE MATEN KORTINGEN - 30 tot - 50% Gratis montage - gratis uitbalanceren -1 ste keuze banden - laatste nieuwe profielen Adres: AUTO- EN BANDENHANDEL VAN BUYNDER J.P. Plezantstraat 324 A - SINT-NIKLAAS Tel. 03/777.59.22 Open van 9 tot 12 u. en van 13 tot 20 u. Zaterdag van 9 tot 12 u. en van 13 tot 16.30 u. 1/0020-QK-DC Tekenprijskamp Jos Hoste Zaterdag 14 januari vindt de prijsuitreiking plaats van de 22"" tekenwedstrijd voor de jeugd «Ereprijs Jos Hoste», die georga niseerd wordt door de oudleerlingenbond van de akademie en vaktekenschool. Dag, dokter Woensdag 18 januari om 20 uur organiseert KAV-Tielrode in het Gildenhuis aan de Kaaistraat een gespraksavond over «Dokter kunnen we er samen iets aan doen»?. Werkloosheid In het Volkshuis, C. Wautersstraat 14, donderdag 19 januari vanaf 14 u. informatienamiddag over belastingen op het dop geld en het plan Dehaene georganiseerd door het ABVV isbeurs lders International Travel Fair in de stadszalen aan het ion op 14 en 15 januari van 12 tot 20 u. De opbrengst gaat ae sociale werken van de serviceklub Kiwanis Waasland, or hengelaars ,c lff®rSk'ut) De S,er zet bet n'euwe seizoen in met een o; vergadering op 15 januari om 10 u. in chalet De q toren en turners RraQ9J5.'anuarl om 14 u* op de 'seinen van de VTS-II aan e Breedstraat optreden van het Dholdateam met trialdemon- voor Temse Tielröde geneesheren Se vanafr9l6.3P0 T** 660 tumdemon" 06 Karnavaldata Data van de karnavalvieringen in groot-Temse: Steendorp op 3 maart, Tielrode op 4 maart, Elversele 11 maart en Temse zelf op 24 maart. Geneesheer van wacht "°S< de nachtdienst voo, geneesheren 9 en Steendorp verzorgr' - - Temse, tel.: 771.06.13, Aalst. Op kamer 29 in het Erembodegemse rusthuis schrijft de heer Van den Steen zijn levensboek (per) Sint-Antoon, «Sint-Tunnis» zegt men ook. of Sint- Tone. Patroon van slagers, bakkers en boeren, van handschoenmakers en porseleinmakers. mandenvlechters. scheepstimmerlieden, riemensnijders en kamslagers. Op 17 januari is "t zijn feestdag. Sint-Antoon zou in staat zijn, ziekten als 't koud vuur de pest en 7 Teunisvier te helpen genezen. Destijds werden varkens geslacht ten voordele van de armen die door één van de ziekten waren aangetast. Antoon. «varkenspa troon». wordt doorgaans in gezelschap van een zwijn afgebeeld. Aan sommige kerkdeuren worden op zijn naamdag varkenskoppen verkocht ter vrijwaring van het vee. Sint-Antoon in "t Land van Waas. In Moerbeke. Nieuw- kerken. Verrebroek leeft de volksdevotie nog enigszins, maar vooral in Waasmunster en Puivelde is de heilige populair. Waasmunster, december 1626. Omdat de dochter van Philips van der Haeghen, gehuwd met Maria de Nevc. op wonderbaarlijke wijze genas van 't vliegende vier in de rechterarm werd op de Rode een kapel ter ere van Sint- Antonius opgericht. Voor *t Antoniusvier of om daarvan te genezen placht men de vierde zondag van september op bedevaart naar Waasmunster te komen. Puivelde. In dit gehucht van Belsele gaat de verering met zekerheid terug tot 1607. Sint-Job. Sint-Hubertus en Sint-Antonius, die drie heiligen worden in Puivelde op handen gedragen. Het oude bedevaartsbeeld van Tone met z'n varken komt uit het. patrimonium van de*oude Sint-Jobskapel. Bij dit beeld worden elk jaar de offerga ven in natura gelegd, de boeren komen voorspraak af smeken tegen ziekten. Puivelde. dinsdag 17 januari. Om 9u30 is jjet plechtige mis met homilie voor de bedevaarders en de overleden bedevaarders, opgeluisterd door de basisschool van Pui velde. Na de mis wordt de reliek vereerd en worden «gedachtenissen» (tekeningen van Guido Vergauwen. ge dicht door Bert Péleman) uitgereikt. Er is «gewijd water» beschikbaar. Bij de kerkdeur volgt dan hef 'Breughel- feesf: de offergaven in natura (varkenskoppen, vlees, biggen, enz.) worden verkocht aan de bedevaarders. En dan, dan wordt menige frisse pint gedronken. Boerenker mis in Puivelde. zo kan je *t wel noemen. In de namiddag volgt nog een schieting op liggende wip. Zondag 22 januari volgt een extraatje in Puivelde: naviering. met mis om 9u30 (opgeluisterd door de Sint- Jobzangertjes) en een gelijkaardig programma als op 17 januari. <wv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 19