SINT-PAUWELS - POLLARE 0-4 De toestand wordt bijna uitzichtloos W. Moorsel - Herdersem Op het goede pad OUDEGEM-HAASDONKr) BURST - DAMDRUGGE 0-1 Individualiteit kontra samenspel KEMZEKE - SVELTA MELSELE 2-1 Verdiende winst BERLARE - WAASMUNSTER 1-1 Gino De Wilde maakt oververdiende gelijkmaker Opdracht uitgevoerd! B.B. ZELE - BATAVO ST.-AMANDSBERG: 46-41 SI. GILLIS-WAAS - ST. GILLIS-DENDERMONDE 2-1 Blauwwit zet door MERE - SINT-ANTELINKS 1-0 Eerste keer, goeie keer beslist] Dat is alleszins een konstatatie die we na deze nieuwe overwinning kunnen maken. De Sportingformatie be houdt immers de leiding in de reeks en de ploeg lykt zich daarin goed te stellen. Zondag waren de spelers van oefenmeester Francois Daneel sterk in de kombinatie maar hadden toch alle moeite om de match naar hun hand te zetten. Er waren bij Sporting wel twee geschorsten Mark Yzewyn en Patrick Dullaert en één gekwetste. Eddy Franckaert. In hun plaats kwam de jonge Peter Janssens in de verdediging postvatten en trad ook Martin Van der Weecken terug aan na een slepende blessure. Zodoende schoof Pringels vanuit zijn backpositie terug naar het middenveld en kreeg Luk Bolssens ondanks de twyfel speelgelegenheid. In de eerste periode was ploeg was keeper Openeer Sporting uitdrukkelijk de beste paraat. en kon op de derde minuut Na de kampwisseling bijna on- reeds een prima doelkans op- middellijk sensatie omdat Luk getekend worden wanneer Bolssens in de fatale zone werd Pringels naar Dauwe legde, neergelegd. Mark Pringels maar Gunther juist naast duw- schoot de stafschop in maar de. Even nadien belandde een keeper Janssens dook het leder hoekschop bij De Beule maar weg. Toch moest de Wase diens kopbal werd in laatste druk wel sukses hebben. Na instantie gekeerd door gast- een uur raakte Kris De Cock doelman Janssens. Slechts spo- alleen door. schoof de bal in Tadisch kwamen de Dender- maar het slijk remde zodanig mondenaars in de wedstrijd en af dat de toegesnelde Luk Van dat dan bijna uitsluitend met Lierop makkelijk kon inschie- hun gevaarlijke spits De Gey- ten. Luk demonstreerde na- ter. Het was ook deze speler dien nog enkele keren zijn ver die op slag van rust een goeie beterende fórme en lag niet knal uit de voeten schudde, voor niets aan de basis van de maar gelukkig voor de thuis- tweede Wase treffer. In de 72ste minuut gaf hij (Van Lie rop dus) een knappe hoek schop, die door Pringels goed werd omgebogen tot bij De Beule. Dirks schot ging in de rechterbovenhoek binnen. Nog eventjes keerde de span ning terug wanneer de bezoe kers in de 87ste minuut milder den via De Geyter. maar meer dan een eerredder was het niet. Integendeel, invaller Luk Van den Bossche produceerde in de allerlaatste minuut nog een schitterend vluchtschot dat rakelings over ging. Sekretaris Karei Verschelden was na afloop natuurlijk best tevreden met de overwinning maar uitte toch zijn ontgoo cheling aangaande de matige belangstelling. Er waren inder daad slechts 120 betalenden en dat is toch bitter weinig voor een koploper in tweede pro vinciale. Niettemin meent de Sporting- sekretaris dat de blauwwitten aardig op weg zijn naar een dichte ereplaats, en denkt hij dat er volgende week op ver plaatsing naar Kerksken iets kan meegepikt worden. M.N. De eerste kompetitiewedstrijd van het nieuwe jaar is voor Mere meteen een sukses ge worden. Na een afmattende strijd op een zwaar veld kon het eindelijk zijn eerste zege van het lopende seizoen in de wacht slepen. Het werd een nipte maar zeer belangrijke overwinning. In de strijd tegen de degradatie heeft Mere een stap in de goede richting gezet. Na de nederlaag tegen Sint- Antelinks (2-1) tijdens een re cente inhaalwedstrijd, heeft Mere dus zeer vlug weerwraak kunnen nemen voor de onge rechtigheid toen. Het liep ech ter niet van een leien dakje, al was Mere gedurende de eerste helft duidelijk de beste ploeg. Sint-Antelinks had het door gaans moeilijk om het ritme van de lokalen te volgen. Toch kon Mere geen afstand nemen van zijn belager. De brilskore aan de rust was aldus vrij ver wonderlijk. Na de rust wijzigde het spcl- beeld nauwelijks. Mere bleef de beste ploeg en Sint-Ante links bleef loeren op de tegen aanval. Die countermogelijk heden waren echter zo schaars dat doelman Lauwereys waar schijnlijk kou heeft gevat. Zijn kollega aan de overzijde had echter zijn handen vol om Me re van de openingstreffer te houden. Het geduld van de lokalen werd echter lang op de proef gesteld. Slechts in de laatste minuut kon Mere verdiend op voorsprong klimmen. Het was Van der Haegen die via een keurige vrijschop de lokale hartjes rapper deed kloppen. Zo behaalden de lokalen een oververdiende zege, alhoewel het weer duidelijk bleek dat Mere nog problemen heeft met het afwerken. (G.D.T.) Oudegem-Haasdonk: spektakulaire redding van de Oudegemse doelman, die bijna i verdronken was (jj) op tegen Heikant in eigen huis, en daarbij is het natuurlijk noodzakelijk de puntjes thuis te houden. Indien we deze vierpuntenmatch verliezen moeten we nog louter op enke le wonderen rekenen om de degradatie te ontlopen.» M.N. Geelzwart maakte zondag dus zoals uit de cijfers mag blijken, een weinig briljante beurt tegen een niet zo hoog gewaardeerde tegenstander. Herleving kon als ekskuus wel de afwezigheid van twee voorname pionnen inroepen, Rudy Potyka en Ronny De Keersmaecker waren inder daad allebei geschorst en zo moest Willy Daneel voor de zoveelste keer naar reservemateriaal grijpen. Dat werden dan Mark Smet en Mark Raes, twee jongens die evenmin volledig fit waren en aan het kompetitieritme □iet gewend zijn. In de wedstrijd zelf liep het aanvankelijk niet onaardig voor de thuisploeg, Stefaan Van Puyvelde lukte zelfs een doelpunt, maar dat feest ging niet door omdat er even voor dien een fout was gebeurd op de doelwachter. De direkte tegenaanval had wel sukses en dat kwam omdat Guy Samson zich wat verkeek op een weg- botsende bal. Met deze mini male achterstand wou Herle ving nog proberen wat kon, maar liep het vooraleer de rust intrad nog één keer tegen een counter op. Na de rust gaf de thuisploeg een uitgespeelde indruk en werd het door een strafschop op definitief verlies gezet. Een vierde doelpunt langs Dupont maakte de skore wel erg zwaar maar was grotendeels toe te schrijven aan de falende verde diging Deze zware neerlaag ten spijt blijft voorzitter Rog geman in zijn mannen vertrou wen stellen. «De goeie geest in de spelers groep blijft frappant en sterkt ons in de overtuiging dat we in de komende weken nog enkele punten kunnen buitmaken. Volgende week nemen we het Sint-Pauwels-PollareDe bezoekers waren de sterkslen i aanval (dw) Deze wedstrijd werd aangevangen op een zeer zwaar, en drassig veld. Beide ploegen speelden zeer voorzichtig, want noch bij W. Moorsel noch bij SK. gaat het de laatste tijd voor de wind. De tweeëntwintig spelers trachtten er dan ook iets van de maken op deze grasmat. W.M. kan wel enkele malen ongehinderd door de mazen gevaar scheppen maar een at- glippen en W. Moorsel op ro- tente doelman verijdelde elke zen zetten: 2-1. Na de rust was doelkans. Ook aan de overzij- het spelbeeld dermate gezakt de was het oppassen geblazen dat men nog moeilijk over want ook de S.K.-spitsen na- voetbal kon spreken, mede men doelman Van Eeckhoven doordat het veld in een ware duchtig op de korrel Na een modderpoel herschapen was. goed kwartier mocht W.M. Wilskracht Moorsel had in het een eerste maal viktorie kraai- eerste halfuur pech. Bij enkele en, wanneer grote blunder in schaarse doelpogingen werd er de Herdersemse verdediging, op de paal geschoten, en enke- De Valck de doelman het na- Ie afstandschoten sloegen ook kijken gaf en zijn ploeg op 1-0 te pletter op de dwarsligger, kon brengen. Een kwartier voor inrukken Na deze afstraffing kwam kregen de Wilskracht-spelers S.K.H. meer en meer zijn werkelijk de domper op het woordje meepraten in het de- hoofd, wanneer De Wolf bat, en de Wilskracht verdedi- (SK.H) nog uit een worsteling ging kreeg het soms hard te voor doel de bal tegen de net- verduren. Zo ook rond het ten kon duwen en alszo een halfuur bij een ware belegering puntje in de wacht sleepte voor op hun doel werd een toch wel Herdersem. te licht toegestane strafschop Rekening houdend met de ter geblazen en Hendrickx reintoestand mogen wij toch (S.K.H.) kon de stand in even- gewagen van een faire wed- wicht brengen. (1-1). strijd en een toch logische pun- Wat niemand nog verwachtte tendeling 2-2. In beide kampen voor de rust kwam er dan toch werd er hardnekkig gestreden, nog. Ceuppens (W.M een Beide teams hebben de punten van de betere, zoniet de beste trouwens broodnodig, man op dit zware veld, kon (W.M.) Oudegem-Haasdonk. een wedstrijd in de pletsende regen (jj) In de bijdrage van vorige week koesterde de Oudegemse trainer Walter Bauwcns goeie verwachtingen. Tegen Red Star Haasdonk is gebleken dat SK Oudegem inderdaad in staat is om doelpunten te maken. «Wij hebben doorlopend de wedstrijd gedomineerd.» ver klaart onze waarnemer ter plaatse. Wel vormde het zware veld een handikap om er dege lijk voetbal op te produceren. In de eerste helft hebben we wel kansen afgedwongen, maar doelpunten kwamen er niet. Pas na de rust zijn we op volle toeren beginnen draaien. Vrij vroeg kwamen we op voorsprong langs Eddy Van Ransbeeck. Het vertrouwen in de ploeg steeg zienderogen. Een kwartier later verdubbel de Mark Rombaut de cijfers. De overwinning was toen zo goed als een zekerheid. Van de kant van de bezoekers was maar weinig initiatief te ver wachten. Onze defensie hield zich trouwens gemakkelijk overeind. Wij bleven voortdurend het doelgebied bestoken, maar toch moesten we wachten tot net voor het einde van de match op een derde doelpunt. Dat kwam uit een strafschop na een overtreding op Eddy Van Ransbeeck. Dirk Braecke zette de elfmetertrap om. Al les samengeteld mogen we op een knappe wedstrijd terug blikken Wij beogen in ieder In deze derby die ondanks de moeilijke omstandigheden op een knap niveau werd gespeeld, had de thuisploeg in de eerste helft de bovenhand. Al vroeg in de eerste helft bereidde de jonge Jean-Pierre Boon een goeie kans voor door twee tegenstrevers te omspelen en aan Gerrot Stremersch door te geven. Deze laatste liet keeper Smits het nakijken, en zo was het al vlug 1-0. Met deze voorsprong op zak bleven de Klauwaerts naar ver der sukses jagen, maar dat kon niet verhinderen dat Svelta goed pareerde rond het half uur. Bij een verre voorzet ging Kemzeke doelman Aendenhof onder de bal door en kopte Van Strydonck nog tegen de lat. Aan de overzijde speelde Guido Dullaert, die doorgaans weinig ruimte kreeg, goed de afweer De vrijstaande Stremersch zag nog een kans om een grandio ze doelkans naar de bliksem te helpen Niet getreurd echter, vóór de pauze tekende Alain Van Doorsselaer nog een tweede doelpunt aan na corner van De Maeyer. In de tweede periode bleef de lokale formatie be- Wat zowat het klapstuk van derde provinciale D moest worden, is tenslotte geëindigd in een modderduel waarin de spelers omgetoverd werden in onherkenbare slijkduivels Het verhaal van de wedstrijd zelf is vrij kort. Voetballen op derge lijk veld is onmogelijk. Voor de scheidsrechter leverde de staat van het veld echter geen enkel probleem op. Een sterk gehavend Burst moest dus op tomen tegen een Bambruggc dat bijzonder sterk op dreef was gedurende de laatste weken. De spelers hadden alle moeite van de wereld om de bal in beweging te houden. Enkel op de zijflanken van het veld was normaal spel mogelijk. Het zou dus zeker een abnormale wedstrijd worden. Bambrugge stendig de betere en waren de bezoekers nauwelijks in staat om de achtervolging in te zet ten. Toch krabbelden de Mel- selcnaars eventjes terug met een kopbaldoclpunt van Mare Van Stnjdonck. Naar het ein de toe kreeg roodzwart nog enkele goeie kansen maar zo wel Stremersch als Dullaert misten van een niet. M.N. BASKETBAL was in de aanvangsfase de ge vaarlijkste ploeg. Burst weer de zich voortreffelijk. Doch konden de lokalen niet verhin deren dat de bezoekers rond het halfuur op voorsprong klommen. Het klikte niet goed met de buitenspclval bij de gastheren, daar nam André Van den Bossche dankbaar ge bruik van om Racing op voor sprong te knallen. Burst rea geerde vrij vlug op dit doel punt Nog voor de rust kreeg Luc De Proost een doelpunt aangeboden van Geert Van Herreweghe, doch eerstge noemde legde de bal terug in plaats van zelf te besluiten. Bambrugge kon dus rusten bij een geringe voorsprong die ze ker kon gewettigd worden. Na de rust voerde Burst de druk op. Bambruggc kwam er nu zelden aan te pas. Veel tegenslag en vooral ook puik werk van doelman Sergeant zorgden er echter voor dat Burst de gelijkmaker niet kon afdwingen. Deze zou alvast verdiend zijn geweest. Het was echter Bambruggc die de twee punten uit de modder sleepte. Hun kollektieve prestatie van de bezoekers heeft het dus ge haald op de individuele num mertjes van enkele lokale spe lers. die zich nogal eens durven te verstrikken in eigen benen. Na affluiten werd Luk Erauw beschouwd als de verdienste lijkste voetballer uit dit mod- dcrballet. (G.D.T.) geval de tweede plaats irecju algemene rangschikking. kan immers nooit weten da'j na een eventuele eindrond^,, aanmerking komen om te moveren. Voor het zoveijCV£ moeten we er voor zorgenKpi we geen punten prijsgevenLjc zondag krijgen we Bazel—m bezoek Logischerwijze den dat opnieuw twee puiiri moeten worden.» Hl' Wij vermelden nog di Oudegemse pennin^""Ï2l slechts honaerarwintig gangskaurtcn telde voor wedstrijd. Dat is bitter wet*11 maar toch was men daan» 1 Oudegem tevreden, gczieiper erbarmelijke weersomstaotrt heden, die vele voetballieA^w bers in de huiskamer hielde Van bij de start hield de heideploeg voortdurend acht spelers in de verdediging. Voor een biezonder offensief Berlare was het haast onmogelijk om de muur te slopen. In ieder geval had Berlare meer verdiend dan een puntendeling. Dat althans is de mening van speler-trainer Chris Gabriels: «Van bij de start hebben we alle aanvalsregistcrs openge trokken. Zonder ophouden hebben we gedrukt op hun defensie. Uileindelijk resul teerde dat in een doelpunt, maar dat werd dan nog door dc spelleider afgekeurd. Voor mij was dat een onbegrijpelijke beslissing. De faze deed zich als volgt voor. Kris Van der Mcersch breekt uit. hij schiet naar doel, waar de bal op een halve meter voor dc lijn in de modder blijft haperen. Hierop rent Lieven D'Hollandcr. ge flankeerd door een Waas- munsterse verdediger, naar de bal. Onze speler trapt uitein delijk de bal binnen. Buiten spel fluit dc spelleider. Dat leek me onbegrijpelijk. Ook voor onze spelers betekende die beslissing een verrassing. Kort daarop werden we ge counterd toen Marc Van Buv- ten een vrije trap binncnkogel- dc. Je kunt best denken dat dc stemming in de kleedkamer tij dens dc rust allesbehalve uit stekend was. Toch hebben we in de tweede helft gunstig op de «uitdaging» gereageerd, en zijn gediscipli neerd gaan voetballen. Wij hebben bestendig de bezoe kers bestookt, maar dat bracht geen doelpunten op. Uitd lijk zijn we dan dankzij strafschop op gelijke hc gekomen. De overat werd begaan op Rudy B en dc elfmetertrap werd Gino De Wilde omgezet, dien hebben we getracht 0» winninggoal tot stand ted gen. maar die bleef lettel en figuurlijk in dc zitten. Grosso modo ben ik over de verrichting, punt meer had er ingezeten. Waasmun zeer goedkoop vi komen 1' Provinciale.- In de eerste helft had de thuisploeg doorlopend de leiding op het bord. Ringoir, vol verse zuurstof, terug van sneeuwvakantie, liep goed van stapel en samen met De Bock, werd er tussen de 5e minuut 10-4 en de 15e 18-9 winst gehaald. Dat de bezoeksters aan de rust een 26-14 achterstand telden hadden ze grotendeels aan zichzelf te wijten. Ze kwamen in de eerste 20 minuten niet verder dan 4 op 2 vrijworpen tegen 4 op 11 voor Zele. In de tweede helft gaven de missers optekenen. Batavo •i. thuismcisjcs de indruk het ver- putte er moed uit en Vincke gs schl' v"dcr uit ,e diepen- 30- zette de lokale verdediging 14 op dc 2e minuut. Zele lag voor moeilijke problemen. - toen plots overhoop met de hetgeen tot veel fouten aanlci- Kemzeke-Melsele: Een efficiënt georganiseerde verdediging ving afwring cn |jcl een negatieve ding gaf Via een 0-13 werd het de Melseelse aanvallen rustig op (dw) reeks van 13 opeenvolgende 30-27 aan de 7e minuut. Coach De Vriese moest maneuvreren konden via lokaal balverlies de om zijn ploeg opnieuw in de verliescijfers beperkt worden, goede plooi te krijgen. Lieve Hermans nam haar verant- Punten: woordelijkheid en lukte twee B.B. Zele: Van der Kelen 0-0. korven. Vermcire 2-9. Dc Block 0-0, De Bock 7-7. Dhooghc 0-0, Vermeirc vanop de vleugel Westerlinck 0-0. Ost 2-0. Her- toonde haar preciesheid, zodat mans 4-4. Ringoir 11-0. dc thuisploeg met een 12-0 Batavo St.-Amandsbcrg: replikeerdc en aan dc 11e mi- Vincke 3-16. Van Rcnterghcm nuut opnieuw een veilige mar- 2-0. Vcrdegcm 0-2. De Rijcke ge had met 42-27. De Gentse 3-3. Nijs 0-0. Vcrnimmcn 4-2 meisjes presstcn maar hadden cn Saclens 2-4. daar oorspronkelijk weinig BENO succes mee. In de slotminuten Gino De Wilde, de beste man bij SK Berlare. trapte de simp tegen de netten (arch.) 28 - 13.1.1984 - De Voorpost (2'Provinciale (^•Provinciale

De Voorpost | 1984 | | pagina 28