Begroting '84 met bonus in Lede SP-Hofstade met Standpunt opnieuw met «Driekoningenviering» Aalsters Feestkomitee Nieuwe treinregeling katastrofaal voor Erembodegem W-er De Poorter: onthouding UVillockx wil vervroegd brugpensioen in textiel verlengd zien Waterzuiveringsstation L Hofstade: Kink in de kabel? Ook te Moorsel «Hoger-Lager»-rage Driekoningenstoet start van Aalsters karnaval 2 - 13.1.1984 - De Voorpost feest, in 196' maal gevierd Nadat men met fakkels in stoet door de stadskern van Aalst was getrokken, gingen de echte karnavalisten zater dag feest vieren in de Sint-Annazaal. Niet minder dan 700 Vastelavondvierders waren aanwezig. Eindelijk snoof men weer eens de echte karnavalsfeer van vroeger. er al meteen en toen ex-pnns Johny enkele karnavaldeuntjes ten beste gaf, zat men volledig De 250.000 fr. die een gekende Aalsterse siroopfirma schonk, deed menig karnavalgroep naar de Sint-Annazaal komen. Ook moest hier geen toegangs geld worden betaald, zoals de dag voordien op het Drieko ningenfeest van het feestko- mitee. Met de FS Band was de sfeer goed. Hoogtepunt van de avond was het optreden van de prinsencaemere, waarbij elke prins zijn persoonlijk deuntje zong, de ene al wat beter dan de andere. Maar elk vogeltje zingt nu eenmaal zoals het ae- In «Volksmacht», weekblad van de Christelijke Arbei dersbeweging, van 6 januari 1984, lazen we volgend Erembodegems afdelingsnieuws waarmee de aktie wordt belicht die er door de christelijke arbeidersorganisaties wordt gevoerd tegen de geplande treinregeling te Erembo degem: Nieuwe treinregeling katastro faal Indien de voorgenomen trein regeling zonder weiziging wordt doorgevoerd, zullen de treinreizigers en vooral de pen delaars heel wat miserie, onge makken en tijdverlies moeten meemaken. Langs verschillende zijden werd reeds op de onveran twoorde schikkingen voor Erembodegem bij de bevoeg de diensten gewezen. Deze stappen hebben schijnbaar geen de miste baat bijge bracht. De aktie ingezet door de christelijke arbeidersorga nisaties (AC... C.V.C.C., k.a.v. en K.W.B.) zal door gevoerd worden tot er voor Erembodegem een aanvaard bare regeling komt. Dinsdag 20.12.1983 werd er een voorlichting gedaan bij al de reizigers en pendelaars door het uitdelen van een pamflet. Deze eerste aktie was een suk- ses. Nagenoeg een duizendtal reizigers steunden het initiatief (90 a 95 t.h.) De verantwoor delijken danken allen die zo spontaan gevolg gegeven heb ben door zich akkoord te ver klaren. De N.M.B.S., minister De Croo en ook de eerste minister Martens zullen op hun verant woordelijkheid gewezen wor den in deze aangelegenheid. Flagrante gebreken in de rege ling voor Erembodegem; geen rekening gehouden met het ploeg- en nachtwerk (in Brus sel, Gent en verder); de weinig rechtstreekse treinen naar Brussel-Zuid op de spitsuren; tijdverlies met de talrijke over stappen te Denderleeuw, slechtere verbinding naar Gent; overstappen te Aalst met lange wachttijd; verbin ding met de kust volledig ont redderd; gevaar voor overbe volkte treinen, enz. Gezien Erembodegem vol doende troeven in handen heeft om ook op het-inter- regionet te worden ingescha keld brengt voor de maat schappij geen onoverkomelij ke moeilijkheden mee zit de kans er in dat met ietwat goeie wil de zaak voor Erembode gem in orde komt. De initia tiefnemers zullen de treinreizi gers op de hoogte houden. De christelijke arbeidsorgani saties (A.C.V., C.V.C.C.. K.A.V. en K.W.B.) hebben ook een schrijven gericht aan het stadsbestuur van Aalst met het oog op het laten verwijde ren van de betonblokken in de tunnel aan het station. Het wordt hoog tijd dat die «stenen des aanstoots» worden afge broken, zodat men geen hin der meer heeft in de tunnel. bekt is. Ook van het gemeen- Voor de allereerste maal te tebestuur was er belangstelling Aalst, zagen we ook Prins van voor het AKV feest. Burge- Oost-Vlaanderen Luc I. verge- meester Uyttersprot, de sche- zeld van zijn adjudant Roger penen Vinck, Borms en De Berhman, kandidaat Ajuin- Pauw waren present. De prij- prins 1984. zenpot van 250.000 fr. werd Met de voorstelling van de onder de 37 aanwezige groe- kandidaten prins-kamaval, pen verdeeld, onder de vorm zijnde Stefaan Van Gijseg- van het verlenen van materiële hem, een ambulancier en de hulp. Vrig Tois kreeg de reeds gekende Rik De Saeger, hoofdprijs ter waarde van die vorig jaar reeds kandidaat 22.000 fr. en daarmee was de was, werd de strijd voor deze karnavalgroep van Erembode- fel begeerde titel voorgoed gem meer dan in haar nopjes, gestart. Wie we niet bemerkten tussen Op 11 februari is de grote dag: al dat gewoel, was keizer Ka- dan valt het verdikt, miel. Dat vonden we spijtig, (Ajoin) De bestuurskoalitie in Lede (Leedse Demokraten/VU) heeft de inwoners van Lede met een leuk prensentje bedacht: de lasten blijven op hetzelfde niveau als in 1983. De begroting sluit met een bonus van zowat 16 miljoen, wat gebruikt zal worden om een verantwoorde onkostenspreiding over een 5-jarenplanning uit te werken. Van de te verwachten «harde» oppositie t.g.v. het voorstellen van de begroting 1984 is niets in huis gekomen. De oppositie is duidelijk vleugellam en de enkele krampachtige tussenkomsten van fraktieleider Ruyssinck illustreerden'duidelijk op welk niveau binnen de oppositie het gemeentebeleid besproken wordt. Het werd een korte raadszit- personenbelasting, de opeen- en zoals hoger reeds vermeld, ting. In galop werden de pun- tiemen, enz. allemaal lasten blijven ook de belastingen op ten aangedaan. Punt één be- die op het peil van vorig jaar het niveau van 1983. trof het ontslag van politie- gehouden worden. Punt ne- De volgende jaren zal getracht kommissaris Van Hauwermci- gen, de begroting 1984, werd worden om de verwijlintresten ren, ontslag dat aan de verga- ingeleid door schepen van Fi- die zwaar wegen op het ge- dering ter kennisgeving voor- nanciën Maurice Minnebo. meentebudget, te drukken. Bij gelegd werd. Uiteraard volgde Net zoals de raadsleden kregen uitvoering van werken zal daarop de voordracht van een ook de persrtiensen een gede- strak rekening gehouden wor- kandidaat-opvolger in geheime tailleerde begroting, zodat zij den met prioriteiten, waarbij vergadering. Logischerwijze in de mogelijkheid waren het de verhouding noodzakeiijk- mag hierbij gedacht worden verloop van het debat gedoku- heid/onkosten streng afgewo- aan dhr. Schamphelaer die al menteerd te volgen. gen zal worden. De oppositie een hele poos adjunkt-kom- In zijn inleiding legde schepen had wel enkele bedenkingen missaris is en in die funktie de Minnebo uit waardoor het bij de prioriteitenlijst die voor taak van kommissaris Van komt dat Lede een bonus heeft de komende jaren opgemaakt Hauwermeiren uitoefende, en de belastingsdruk niet ver- werd. Vooral bij het prioritair Punt twee, de kennisname van zwaard zal worden. Vooreerst stellen van de Nonnebosstraat het jaarverslag 1983 dat netjes was er de aanpassing van vorig in Wanzele stelde de oppositie en verzorgd in boekvorm uit- jaar en het «vaderlijke» beheer vragen. gegeven werd, stelde geen pro- van de financiën wat zich o.a. De braakliggende gemeentelij- blemen. Punten drie en vier uitte in het beleid m.b.t. open- ke terreinen die in de «goeie hadden betrekking op de mo- bare werken: geen dure, groot- tijd» voorzien werden voor gelijkheid tot kapitaalverho- se werken maar werken op kulturele en sportinfrastruk- ging bij het Gemeentekrediet mensenmaat, mensvriendelij- tuur waren de oppositie een en de gelegenheid tot het af- ke werken. En vooral de uitbc- doorn in het oog, maar een sluiten van een renteloze le- taling door de overheid van de oplossing heeft zij ook niet ning die met deze kapitaalsver- staatstoelagen. In 1984 is er achter de hand; Bij het hoofd hoging gepaard gaat. De vol- wat meer ruimte voor openba- stuk «gemeentelijke toelagen» gende punten behandelden de te werken, de toelagen aan aan verenigingen werd opposi- provinciale belastingen, de ge- verenigingen, bonden en raden tieleider Ruyssinck (CVP) in meentelijke belasting op de blijven op het niveau van 1983 verband met «Vlaamsgezind- Aalst. Het feestkomitee van het Driekoningenfeest. heid» (zelfs Happart kwam er bij te pas) in z'n hemd gezet door raadslid. Alice De Coen- sel (SP). De bespreking van de toelagen voor kulturele- en sportverenigingen bracht ook schepen Henderickx in stelling tegen raadslid Ruyssinck. Waarbij schepen Henderickx de diskussie schamper afsloot met de opmerking «als we Ruyssinck zi'n zin zouden ge ven». Met dit incident werd het hoofdstuk «begroting 1984» afgesloten en werd over gegaan tot stemming. De op positie stemde verdeeld en VU-raadslid De Poorter zorg de voor enige deining door zich te onthouden. Hij kreeg niet de gelegenheid om zijn onthouding te motiveren. De volgende punten betroffen verkavelingsplannen en vast stellingen van rooiplannen. Zo zal overgegaan worden tot her indeling van de bouwrijpe gronden tussen de wijk «Klei ne Kouter» en de Spoorstraat en zal de Spoorstraat zelf aan gepast worden. De Biestraat, Impse Dam, Smesweg en de Papegemse straten Blokstraat, Bovenstraat, Benedenstraat en Putbosstraat krijgen een defi nitief rooiplan. Ook de rooilijn van de Braktestraat werd op aanvraag van het aanpalendé" Wetteren vastgelegd. Op onze vraag waarom VU-raadslid De Poorter Luk zich onthield bij de stemming over de begroting, antwoordde hij het volgende. Hij vond het spijtig dat hij met in de mogelijkheid was gesteld om zijn onthouding in de vergade ring te motiveren. Vervolgens wou hij kwijt dat enkele VU- bestuursleden er op de hoogte van waren dat hij zich ging onthouden en waarom. Hij wou met zijn onthouding vooreerst protesteren tegen de manier waarop de begroting opgemaakt werd de raadsleden van de meerderheid werden voor een voldongen feit gesteld. Het begrotingsboekwas al gedrukt toen de raadsleden uitgenodigd werden om de begroting te bespreken. Ten tweede vond hij dat in de planning voor 1984 en volgende jaren Oordegem er maar bekaaid afkomt. Vooral het naar latere jaren verschuiven van werken aan de Speurtstraat vond hij onverantwoord. Ook wou hij zijn ongenoegen uilen over het niet besubsidië- ren van de erg aktieve verenigingen die ressorteren onder de vzw Kleine Kouter-, (Inmiddels werd vernomen dat binnen de meerderheid overeengekomen werd om betoela ging van de vzw Kleine Kouter op de eerstkomende begrotingswijziging te plaatsen). Het minimaal besubsidië- ren van hel aantrekkelijk initiatief van hel jaarlijks kerstge beuren op het Pastorijpleintje in Lede wou hij aanklagen. Die subsidies, vond hij, konden worden losgeweekt van het pakket dat voorzien werd voor o.a. de Leedse Kalveren (11.800 fr), de Hovaardige Boer (16.875), en het Hof der Prinsen (5.000) die volgens hem uit de ruif van het karnavalkomitee (300.000 fr) bevoorraad moeten worden. Hij vond het onverantwoord dat die karnavalverenigingen uil twee ruiven gespekt worden, rechtstreeks door betoela ging met gemeentelijke gelden en onrechtstreeks door het karnavalkomitee. De weersverwachting Wisselvallig en winderig In grote trekken komt er tot begin volgende week weinig of geen verandering in het heersende weer. Rcgengebie- den worden afgewisseld door opklaringen en perioden met winterse buien. Bij dit alles blijft er veel wind uit richtingen tussen zuidwest en west-noord-west. Vandaag vrijdag en ook zaterdag blijft er veel bewolking en zijn er periodes met regen. De middagtemperaturen schommelen daarbij rond de zes graden. Zondag vallen er buien, mogelijk met hagel of sneeuw en begin volgende week trekt een nieuwe regenzone over ons land. Nacht vorst van enige betekenis wordt er vooralsnog niet ver wacht. E.D.M De Sint-Niklase SP-volksvertegcnwoordiger Willockx zal heei binnenkort minister van tewerkstelling en arbeid Hansenne interpelleren over diens weigering om het vervroegd brugpen sioen vanaf 52 jaar voor vrouwen (texticlscktor) te verlengen. Het probleem komt overigens ter sprake tijdens de ministerraad van vandaag, vrijdag 13 januari. O^legem herdenkt Kan. Dr. Frans De Hovre Op zondag 17 juni 1984 zou Oudegcm normaal de 10O verjaardag hebben herdacht van de geboorte van de grote pedagoog kan, dr. Frans De HovreHet Justus de Harduwijngenootschap had deze herdenkings dag zo voor zien. Maar uitgerekend op die dag hebben de verkiezingen voor het Europees Parlement plaats, waarvoor een wette lijke verplichting bestaat en iedere kiesgerechtigde dus moet aan deelnemen. Het Justus de Harduwijngenoot schap acht het dus geraadzaam deze herdenking op een andere dag te organizeren. Men opteert voor zondag 24 juni. Mgr. L. De Hovre. hulpbisschop van Mechclcn- Brusscl zal dan voorgaan in een gekoncclcbrcerdc cucha- ristieviering in de kerk van Oudegcm. In het tweede nummer van de eerste jaargang van «Standpunt», een uitgave van SP-Hofstade, worden Hof- stadenaars in het zonnetje gezet en typisch Hofstaadse problemen behandeld. Onder het motto «de roos in de vuist» en «de vredesduif». Voorzitter William Troch ver heugt zich over de herstruktu- rering van de SP onder impuls van Bert Van Hoorick. over de werking van SVV en die van de SGB di'c haar 10-jarig be staan vierde en over het lid maatschap van de OCMW- raad en de gemeenteraad van Eddy Dierickx. momenteel fraktieleider bij het OCMW. Ook over het kiesresultaat van Willy Marckx. Oprichting van het partijlokaal met feestzaal in de Blektestraat was alvast een hoogtepunt in de werking. William Troch is tevens jaren lang afgevaardigde geweest van FC Wilskracht Hofstade en ook nu nog van FC Cammu. Wandel- en Fietspad De aanleg van een fiets- en wandelpad te Hofstade is zeer positief. In de winter zijn er wel problemen qua zichtbaar heid en veiligheid. SP-Hofsta de dringt dan ook aan op het plaatsen van openbare verlich ting langsheen dit pad. De ra ming zou 4,4 miljoen bedragen met kleine paaltjes met 45 m tussenafstand en 2 miljoen bij een tussenafstand van 100 in. Som met 60% toelaagbaar door de hogere overheid. Driekleurige verkeerslichten Dwarsen van de nieuwe rijks weg nr 60 is een gevaarlijke zaak. Aangedrongen wordt dan ook voor het plaatsen van driekleurige verkeerslichten op het kruispunt van de rijks weg met de Terbekenstraat, Voorstel dat in de verkeers- kommissie gunstig geadviseerd werd en ook door het kollege gesteund wordt. Geopteerd werd voor kontinu-werkende verkeerslichten tijdens de spitsuren en voor een systeem met elektrische voeler gekom- bineerd met een druktoetsen- systeem voor voetgangers en fietsers buiten de spitsuren. Het Bestuur der Wegen van Oost-Vlaandcren had bezwa ren zodat onderhandelingen noodzakelijk werden. Openbaar vervoer in Torens- veld? Komt er openbaar vervoer in de woonkern Torensveld waar veel jonge gezinnen wonen met schoolgaande kinderen? Momenteel kunnen bewoners er alleen gebruik maken van de weinig frekwent rijdende lijnbus Aalst-Lcde. Gevraagd werd dat deze woonkern zou bediend worden door stadsbus 702, Uit een enquête bleek dat ruim de halft van de bewoners van Torensveld dagelijks gebruik «Hoger-Lager» is blijkbaar een populair programma met Walter Capiau burgerrecht heeft verkregen en brt- lagen van de bevolking beroert. Niet alleen wegens t uitreiken van heel wat prijzen waaronder ook wagt maar ook wegens de dan toch vlotte manier van I presentator. Een spektakel dat zich op een voor iec bereikbaar niveau beweegt. De oudejaarsavondeditie met opnemen. Na een bewoj de ministers Eyskens, De eerste ronde bleven dan t 1 Croo, Claes en Schiltz ver- twee koppels in strijd. Ei f- breedde de belangstelling nog pauseren voor het trekken i op grote mate. een aantal prijzen van de to I Nu. zo makkelijk als toen werd bola ter gelegenheid van het te Moorsel niet om een eindejaarsaktie door schq i valabele prijs in de wacht te van middenstand Robert slepen. Pauw, zulks onder «deurw J Kaderend in de eindejaarsak- derstoczicht» van bcstuuiCfl tie van NCMW en CMBV van den uit Meldert en MoorselH de Faluintjesgemeentcn Baar- Na een verbeten lijf aan( degem, Meldert en Moorsel gevecht onder scheidsrecht^, werd verleden zaterdag met schap van de onvolprezen V. Walter Capiau himself een ter Capiau wonnen Gudull] «Hoger-Lager» gespeeld voor Tuurke het van Oscar en Si|_ een bomvolle zaal in de Moor- nc. De eindronde zou (J| selsc Katolieke Kring, bij gaan tussen Gudula cn B Gudule. waarbij Bart de eerste prijs Kandidaten werden door het, de wacht sleepte: een pracif' lot aangeduid: Oktaaf Ever- ge stereoketen en GudPt aert en dochter, Lucien Van kreeg een mooie wandklok' den Steen en dochter Claudia, Ook alle andere kandidaat Etienne de Bracht cn dochter werden op een geschenk jg.t Kathleen, Tuur Ghysscns cn dacht en supplementair «rt Gudula Vermoesen, Johan en driedaagse reis. heen en ta|eu Geert, twee neefjes van het naar Parijs. Te voet. Westvlaams echtpaar dat op de In een ontketende «Hoger-» zi beeldbuis de uitzending daar- ger»-sfeer werd de avond digs voor had verloren en tenslotte afgerond met een gezcEnc Bart cn Ann. danspartij. Alleen spijtig llris Walter Capiau liet zich assiste- via een gebrek aan koördinfldt ren door de dienstdoende Ma- deze festiviteit samenviel rysa Dina uit Meldert Heel het optreden van zan e» wat animo tijdens de eerste «Canticorum» in de St.-Mrysc schifting waarbij drie paren nuskerk. ust uit Meldert cn twee uit Moor- 9n sel het tegen elkaar moesten Bttl -1 W 3nc OCMW-raadslid Eddy Die- tieve rompslomp is zulks a 01 rickx verheugt er zich over dat zins een verheugend feit, 'n de Vlaamse Waterzuiverings- Minder verheugend zou maatschappij op haar raad van dat de regeringskommissi beheer beslist heeft de werken sen bij de Vlaamse Watcrf11 van het waterzuiveringsstation veringsmaatschappij nega te Hofstade-Aalst te gunnen advies zouden uitgebracht E aan de nv Jan De Nul. ben wegens administrat r Na maandenlange administra- fout. Er zou geen enkele slissing van het Kollege zou maken van openbaar ver- burgemeester en schept voer zo de mogelijkheid bc- noch van de gemeenteraad 1 staat. Deze gegevens werden Aalst als bouwheer getro overgemaakt aan de Nationale zijn waarbij kwestieus dot Maatschappij voor Buurt- werd overgedragen aan spoorwegen teneinde te ko- vzw. men tot een oplossing om het Het raadslid dat destijds openbaar vervoer dichter en deze materie intcrp<;ltë frekwenter bij Torensveld te kreeg dan ook graag een brengen. dclijk antwoord hicromtre LH mitee onder impuls van sche- voor entertainment en pen Gilbert Claus. Feest dat biance. dermate aan belangstelling Vóór- de karnavaltrein dol won dat van het belfort ver- heen de grote zaal trok. huisd werd naar de «Madeion» bij ook Dirk Martens op ei en zelfs naar de Keizershallen. luidruchtig bezoek werd Hutsepot smaakt Aalstenaars trakteerd had men reeds terl blijkbaar goed. Vooral als er ge in koor (mce)gezongen,l genoeg ajuin in verwerkt is. vogeltjesdans uitgetest en f Toch deinde ook deze aktivi- schunkeld waarbij een moj teil langzamerhand uit en toen Filippijnse haar beste beent de kaars op een laag pitje voorzette, «'t Is een chokoll' stond werd gewoon afgehaakt, te» zei ons de steeds spiritui Vier jaar terug tot Julien Frans Wauters die zich Vinck and his boys (and girls) redakteur van 'De AvoniS de draad terug opnam. -aan onze zijde had geschal Verder waren ook afgevaar- bij gebrek aan «kameraden* digden van heel wat karnaval- Uiteraard moesten prins 1 groepen aanwezig en uiteraard Balou, keizer voor het levi een hele pleiade prinsen. Kamiel en een aantal ex-pil' Driekoningenfeest of om het sen van Simon D'Hondt even welke andere festiviteit «Prinsenkamer» het podiJ staat te Aalst steevast in het op. Prins Balou, nam er. F teken van karnaval. Gelukkig een jaar over karnaval» kwamen toevallig rond mid- Aalst te hebben geregeerd! dernacht een hele reeks konin- scheid van zijn onderdanref De prinsenhoed werd een w j gedraaide nachtpot, de pljeo men scheen hij reeds l;Vu kwijt en de scepter stelde ijni ter beschikking van Juliaga: Ook ex-prins Jempi deedLn' zaal meezingen doch meer si ses boekte ex-prins Johnny jaa Cooman die zich als een w$Ur charmezanger ontpopte enen eigentijdse song «Dikke End mi» moest bisseren mits dye: één vaatje bier als supplemefg. oo Voor een pompierskommaji dant die «alleen met bire- spuit» geen probleem Keiie Kamiel Sergant deelde htfor wat speldeprikken links aal rechts uit op de aanwezige ttrir leidslieden op de hem eigfur; spirituele wijze alvoraan «Oilsjt Karnaval te laten ven' ren» en Piet Moreels peroreffln de op magistrale wijze op hees origineel thema «Oiljst. 'jan gen samen met de H. Familie van de chalens» wat hem edjn met het Kindje in een «kinjes- staande ovatie opleverde. Bdn koesj» van Penne om de toen voorzitter van het Fcêstkorfon reeds luidruchtige aanwezigen tee Frans Wauters bctokkettuu er aan te herinneren dat het de gevoelige snaar met ziiec eigenlijk de dag van de Konin- «woensdag van karnavijlas gen was al bleek in het belfort waarin zich blijkbaar een htlati eerder dat de start er gegeven stel aanwezigen herkenden len werd van de karnavalviering de karn^valeske esbattemt-eir 1984. ten. Voor het Feestkomit®f De zowat 100 betalende en niettegenstaande de verdeetn i ook de andere vierders deden heid die er schijnbaar dan tcJe zich terdege te goed aan de ZOu heersen een aantal biter i «Oiljsterse hoesjepot» begoten opzettelijk afwezig alv#p met liters gerstenat In de prijs een positief punt in de werkiten begrepen terwijl Mare De al bereikte de stemming in,wei Cock (trompet en zanger) en zaal lang niet het niveau vfen Jef D'Haese (orgel) zorgden «de tijd van toen». J0e 3ur Ia a Aalst. Boival en Gentlemens op het AKV Driekoningenfeest. «Aalst kan blijkbaar het feesten niet laten», zei schepen Juliaan Vinck, voorzitter van het Feestkomitee en samen met Isabella, gastheer en -vrouw bij de Driekoningenvie ring verleden vrijdag in de benedenzaal van het oudste schepenhuis der Nederlanden. Veel te mooi voor dergelij ke esbattementen. Uitgedost in groot feeskomitee-ornaat, met de grote en grootse grijze spiksplinternieuwe cha- peau-buse van het Feestkomitee, ontvingen Juliaan en Isabella ik schreef bijna Albrecht en Isabella de genodigden, zelf eveneens meestal «verkleed». Burgemeester Uyttersprot en schepenen De Maght, Borms, De Pauw en Van Vaerenbergh waren in burger. Gewoon. «Politici hebben het niet nodig een 'visoje' te dragen», zei Keizer Kamiel Sergant, ander maal steengoed. De opkomst van de feestkomiteeleden was niet zo denderend. Samen 9. Twee gewoon als waarnemer namens de SP- en de VU- fraktie. Ja, ook in het Feestko- miee heeft men het over (poli tieke) frakties en zit men in de meerderheid of in de minder heid. In de positie of in de oppositie «Het comité des fê- tes» evolueerde tot een comité de guerre», zei een spuiter van op het podium. Innerlijke ver deeldheid waarbij konstruktief werken lang geen makkie wordt. Toch blijft ondervoor zitter Albert Cornand met de kornuiten waarover hij be schikt er het beste van maken. Zoals nu het Driekoningen- in 1960 voor de eerste door het Feestko-

De Voorpost | 1984 | | pagina 2