cc BASKETBAL er op het einde door SPORTIEF TEMSE-BATAVO 71-84 Gemakkelijke kansen gemist BBC EREMBODEGEM - LOKEREN 73-66 Erembodegem kwam AALST JOVENTOS 63-84 BBC BEVEREN-WEZENVRIENDEN 80-78 Op de valreep pestkop Juvenilis BASKETBALKALENDER BBC BAZEL-BBC MELSELE120-76 Klasseverschil spreekt Wie wordt sportlaureaat te Aalst? HOGER OF GEHT- WERE 0171-63 Geen afstands schutters DEINZE-SINT-NIKLASE 73-64 Enkel grote jongens op peil Aurora Zele - Erembodegem: 78-41 NSPOLÉOX Erembodegem kreeg het in zijn eerste wedstrijd van '84 niet onder de markt. De bezoekers pakten uit met een box and one op Marcoen waardoor één van de lokale steunpi laren efficient uitgeschakeld werd. De Mangeleer en Praet probeerden zo goed en zo kwaad als zij konden dit euvel weg te werken (rust 30-26). In de tweede helft liep er iets «Het was voor Erembodegem mis met de Erembodegemse een moeilijke overwinning. De start waardoor de gasten ge- Box and one van Lokeren op makkelijk konden uitlopen tot Marcoen had volledig zijn uit- 44-54. werking. Gelukkig hadden wij Door de inbreng van Cobbaert Praet en Demangeleer die zijn en de come back van het duo taak overnamen. In de tweede Triest Marcoen konden de helft was vooral de inbreng van gastheren hun achterstand Cobbaert doorslaggevend», al- goedmaken (55-55). dus de sekretaris. In de eerste verlenging wou Hij kon nog een andere heuge- zowel Erembodegem als Loke- lijke boodschap meedelen, ren het laken naar zijn kant «De Wolf heeft zijn eerste trekken (62-62). wedstrijd bij de reserven volle- Uiteindelijk bundelden de dig doorstaan. Wij allen kon thuisploeg alle krachten en den konstateren dat zijn shot slaagde er in 7 punten te ma- nog steeds in orde is, hij kwam ken. toen was het hek van de zelfs als topskorer uit de strijd, dam. Dit is vast en zeker een riem BBC Erembodegem: Marcoen onder het hart. Want na een 16, Demangeleer 8, Triest 12, lange periode van inaktiviteit Praet 17, Cobbaert 10, Nevens is het normaal dat je fysiek 10, aangetast is, dit constateert De Lokeren: Gerloo 20, Vaulent Wolf ook. Wij gaan proberen 7, De Nil 14, Vion 6, Daen 3, hem geleidelijk weer in te Van Boven 2, Van De Vijver schakelen in de eerste ploeg, 14. zodat dit ook op punt staat. Na uitkristallisatie van de wed- zeker niet overhaast te werk strijd moet iedereen toegeven gaan, want dit is voor alle dat er 2 evenwaardige ploegen partijen nadelig', op het basketplein stonden. NR Een goed spelende thuis ploeg, weliswaar zonder Aert- geerts, ging resoluut zijn kans. Na 14-14 moest Batavo onder vinden dat Sportief wanneer men er zin in heeft de besten aankan. Het bleef gelijkop- gaand tot 24-72 (15') moment waarop de thuisploeg enkele kansen om de hals wrong en aldus op 33-41-rustcijfers werd gedrukt door Meirsschaut-Van de Sijpt. De jonge Buytaert had echter al getoond dat er wat in hem schuilt en samen met Van Damme trok hij op achtervolging. Na 50-57 (10') dacht men dat Temse kon winnen want twee maal na elkaar naderde de thuisploeg tot op 4 punten. De Groe miste echter vier inlopers terwijl ook Vael-Gorrebeeck onder de ring misten. Bij Bata vo stond nu topschutter Meirs- schaut achter het kanon en onder zijn mokerslagen ging Sportief dan toch ten onder. Goede wedstrijd van de thuis ploeg waar meer in kon geze ten hebben moest er gekon- centreerder afgewerkt gewor den zijn. PuntenSportief Temse: De Groep 22, Van Damme 16, Buytaert 16. Vael 12, Gorre- beeck M. 2. Van Britsom 2. Batavo: Van de Sijpt 21, Tallieu 14, Meirsschaut 38, Van de Putte 4. Callebaut 2, De Grijze 5. (wega) De Voorpost - 13.1 1984 - 31 tegen Aalst» bleek voor de Zottegemenaars de opdracht van 1984. Hierdoor konden zij zich een ontrukken aan de steeds naderende Oudenaardse (slechts 2 punten achter), een voltallig team slaagden de Torenjongens er om de bezoekers van hun voetstuk te duwen (rust de pauze bleven de lokalen zwak. Nochtans leek het dat het tij zou keren in de inuut van de tweede helft, arriveerden de Ajuinen punten van Juventus. toedoen van Karmeliet Van Den Daele E. konden gasten zonder kleerscheu- toch doorstoten en bij het de zegen als een nieuwjaarskado in ont nemen! 4-11. Heyvaert 6-8. De 12-6. Thijs 2-2. Van 4-2, Van Den Bekaert 8-0, Dupont 3-1, De Pauw 0-2, Van De Keere 4-5, Van Daele P. 2-6, De Paepe 8- 2, Van Daele E. 10-12. Karme liet 6-11. Volgens sekretaris Van Ney- ghem blijft basket, net als het weer, onvoorspelbaar... «De jongens waren in prima conditie. Zij hoopten de tradi tie van voor de winterstop te kunnen voortzetten. Maar het viel anders uit, deze wedstrijd is weerom een sprekend bewijs dat basket een echt gokspel blijft. Niemand is 100% zeker dat hij de eindoverwinning be haald door zijn topkonditie al leen. Geluk speelt volgens mij een doorslaggevende rol. Ju ventus had in De Troyer, de gevaarlijke man gezien. Wou daarom geen enkel risico ne men en gaf hem een chaperon. De Zottegemse jongen bleek echter het troetelkind van het scheidsrechtersduo Herre- mans-Coppens te zijn zodat ze hem in het wilde weg lieten basketten De scheidsrechters zagen zijn-fouten herhaaldelijk door de vingers tot grote ont steltenis van het publiek. Voor De Troyer echter waren beide heren minder mals, ja zelfs volledig het tegenoverge stelde. Het minste wat ie deed werd beschouwd als uiterst verdacht en aangerekend als een fout. Luc kreeg het daardoor danig op de heupen, nam zelf het recht in eigen handen, met de gekende gevolgen». NR Wezenvrienden kwam ge motiveerd aan de start en lukte langs De Naeyer heel vlug 6- 9.. Beveren van zijn kant zocht het in de aanval langs Van Loo en dit bracht wel punten mee maar de achterstand van de thuisploeg bleef op het bord. Tussenstanden als 17-20, 25-31 en rust 37-40 bewijzen hoe moeilijk Beveren het had met Garcia en zijn kornuiten. De tweede helft bleef de thuisploeg in eigen kunnen ge loven en streed moedig verder. Wezenvrienden geraakte in foutenlast en kon tot 69-72 (15') de koord houden. Toen viel De Naeyer uit en verloor Wezenvrienden met hem het reboundoverwicht. Van Loo- Deyaert gingen nu hun kans en in een adembenemend slot won de Beverse ploeg ver diend omdat het steeds in ei gen mogelijkheden bleef geloven. Punten: Beveren: Deyaert 13, Van Loo 22, Viroux 14, Van Dosselaer 16, De Brucker 14, Zonnekijn 0. Wezenvrienden: Van der Putten 11, Garcia 18, Ro- meyns 14, Denaeyer 29, De Vos 4, Buyl 2. (wega) HEREN 2' Afdeling: Okapi Aalst - St.-»Truiden 3' Afdeling A: B. C. Zele - Union St.-Gillis Oxaco - Osiris Denderleeuw 4' Afdeling A: Strombeek - Wasocub Wofts- munster Sparta Laarne - Panters Baasrode Scheldejeugd - Middelkerke Desselgem - Hermes St.-Ni klaas (14.1) 1' Provinciaal mannen: Were Di St.-Niklaas - Moerzke (14.1) St. Niklase-Akron Ronse Vovka Oudenaarde - Beveren (14.1) Hemaco Dendermonde-The Tower Aalst (14.1) Wezenvr.-Dendermonde (14.1) 2' Provinciaal A: Eksaarde-Melsele (14.1) Vlierzele-Melle Erpe Mere-Erembodegem Lede - Bazel (14.1) Lokeren - Sp. Temse 3' Provinciaal B: Oost akker 111 - Bolas Grem- bergen Modu Bertino St.-Niklaas (14.1) Buggenhout - Grembergen (14.1) Maldegem - Cibo Zele Tissac II - Rubac Rupelmonde Erpe Mere 111 - Melle Vogel- hoek DAMES: 1' Afdeling DBC Aalst - Eikenlo Eeklo 3' Afdeling: Pfaff Beveren - Legia Gent (14.1) I' Provinciaal Dein ze - Zele 2' Provinciaal Akron Ronse - Aurora Zele Lokeren - Hansbeke Erembodegem - Gem bas Melsele, zonder Laureys (vingerkwetsuur) werd de eer ste helft al op achterstand ge speeld. De jonge De Cauwer trad wel weder op na voetver stuiking maar Polfliet werd re gelmatig in de wind gezet door Dirckx die met een 5 op 6 zijn ploeg naar 51-36 rustcijfers stuwde. Onnauwkeurige af werking en heel veel balverlies bracht Melsele na 78-52 (10') dan voorgoed op de dool. Van Renterghem had een reuze- dag, Becquet mikte alles bin nen en Dirckx zette zijn knal- prestatie dan volledig in de verf met nog enkele knappe goals. Melsele beleefde een over rompeling want beide ploegen brachten nu hun invallers in het veld en naar het einde toe werd Bazel dan een klasse ster ker Becquct lukte het 100ste punt en zorgde voor de verde re aftakeling van de bezoekers. Bazel bewees dat het een reu zetalent in de rangen heeft dat op oordeelkundige wijze ge leid, een stap naar eerste pro vinciale kan wagen. Punten: Bazel: Dirckx 16, Becquet 26, Toté 11, Meire 12, Verschooren 10, Van Damme 10, Borghgraef 8, De Ben 3, Van Renterghem 24. MelseleVan Puymbroeck 1, Staut 18, Van Goethem 12, Polfliet 4, De Cauwer 20, Smet 2, De Schepper 4, Lippeveld 2. Van Brande 2, Willems 13. Hoger Op blijkt voor Were Di een moeilijk te nemen hin dernis te zijn. Vorig seizoen werd het een zege met één punt en deze keer ging de kopploeg ten onder tegen een goed georganiseerde thuis ploeg. De eerste helft toonde Were Di wel zijn taktisch uitgekiend aanvalsspel maar na 11-12 (10de minuut) kon Luk Aerts niet rekenen op zijn ploeg maats om vanop afstand raak te werpen. Coach Moorthamer probeerde elke zet maar nie mand kon na 23-23 (15de min.) de Gentse ploeg op achter stand plaatsen. De 30-29 rust stand werd door Hoger Op onmiddellijk omgebogen tot 43-35 (5') en van dan af zaten de Waaslanders in de pro blemen. Er werd geknokt voor elke bal maar Van Neste bleek on der de borden de sterkste. On danks zijn 4 fouten bleef hij op het terrein en wanneer Were Di van 50-39 (10de minuut) terugkwam tot 56-51 (15de mi nuut) waren het de thuisspe- lers die zich moesten reppen. De ingevallen Bizet bleek ech ter de beslissing te brengen bij 60-57 (17de min.) toen hij de press van Were Di afstrafte met twee inlopers. Verdiende zege van Hoger Op tegen Were Di dat de kans mist om samen met Vovka en Juventus aan de leiding te komen. Punten: Hoger Op: Van Neste 8-9, De Meyer 11-10, Droesbeke 2-1, Verheye 6-6. Alluyn 2-6, Bizet 1-9. Were Di: Vercauteren 4-0, De Brant 2-0, Marin 2-10. Aerts Luk 13-20. Aerts W. 6-2, Van Hasscl 2-0, De Pauw 0-2. (wega) Op vrijdag 20 januari te 20 u in de feestzaal van het stadhuis gaat een feestavond door ter gelegenheid van de 24ste aan duiding van de sportlaureaten van de stad Aalst. Na een inleiding door onder voorzitter van het stedelijk Sportkomitec Willy Coen wor den Lucicn Van Impe en Lom- me Driessens geïnterviewd door Louis De Pclsmaeker over «De Wielersport Nu». Vervolgens worden trofeecn van sportinaand en interscho- lcnwcdstrijden 1983 uitgereikt en wordt hulde gebracht aan verdienstelijke leden van sportverenigingen Voor de titel van sportlaureaat zijn er volgende kandidaatstel lingen 1. Per klub of ploeg - kompeti- ticsport: Atletiek: Veteranen Ko ninklijke Atletiekclub Een dracht Aalst Basketball: D.B.C. Aalst Bowling. B.C Alloo Judo: Judoclub Moorsel Petanque: Petanqueclub Alosta Tafeltennis: T.T.K. Ons Huis. Baardegem Voetbal: Prcmmiemen K.S.C, Eendracht Aalst - Scholieren S.C. Wilskracht Hofstade 2. Individueel - Kompetitie- sport: Atletiek: Franqois Cornelis van Joggingclub 25 - 100; Dirk Ledegen van de Koninklijke Atletiekclub Eendracht Aalst. Karate: Jean-Pierre Meert van Aalst Karateclub Pistoolschieten: Sonja Vetten- burg, aangesloten bij de S.R.U.G. Tafeltennis: Hubert Van Lan- genhovê van T.T.K. Ons Huis Twirling: Gerda Cami van de Faluintjes Twirlers Moorsel Wielrennen; Ronny Scheer- linck aangesloten bij de V.V.W.F. - Werner Van der Fraenen van K.S.C. Dender streek Zwemmen: Murielle Permcn- tier van K.Z.N.A, 3. Individueel of klub - Re- kreaticsport: Hondenafrichting: Hugo Fie- Wandelen: W.S.V. De Kadees Wielertoerisme: Marcel Cleemput, Rcmi De Thaye. Marcel Fieremans. Volgt dan de proklamatie van de sportlaureaten 1983 met overhandiging van brevetten en herinneringen aan de overi ge kandidaten waaraan sche pen voor de sport Gilbert Bourlon afsluit. De toegang tot deze feesta vond is kosteloos. LH Op 25 februari van 10 u. tot 17 u. wordt in Brussel een Idceönbeurs rond het kultuur- beleid in onze gemeenten ge houden. De beurs heeft plaats in het Ufsal Gebouw, Vrij heidslaan 17 te Koekelberg en voor meer informatie kan men terecht bij de Stichting Lode- wijk De Racdt, Liedtsstraat 27-29 te 1030 Schaarbeek. (02/ 241.88.33) of bij De Wakkere Burger (02/241.16.87). De moeilijk te maneuvreren thuisploeg ging de eerste tien minuten als een schicht uit de startblokken. Via 9-4 werden de Klaaskens na 11 minuten op achterstand geplaatst 21-8 en deze kloof bleek onoverbrug baar. Willaert toonde wel zijn klasse en stimuleerde de jonge Govaert tot een goede presta tie maar de 45-28 rustcijfers lieten duidelijk blijken dat nie mand van de bezoekers zijn afstandsworp bij de hand had. De tweede helft bleef Dein- zc de beste ploeg met spelver deler De Muyter als gevaarlij ke klant. Kollektief werd de voorsprong verdedigd en hoe Willaert bij 61-46 (9de min.) ook beukte, zijn goed spel werd met een technische tout afgeremd zodat de Klaaskens niet meer in aanmerking kwa men voor de zege. De scheids rechters blunderden dan nog in het nadeel va.; de bezoekers zodat Deinze gemakkelijk de punten kon thuishouden. Punten Deinze: De Muyter J 11-6, Christiaens 10-6. De Poortere 3-6, De Bruyne Filip 12-4. Van de Vijle 5-2. De Bacre 6-2. De Gelder 0-2. SNBC: De Poortere 2-6. Vanderlinden 2-4. Van Uyt- fange 2-0. Willaert 10-13. Go vaert 8-5. Sauviller Guy 2-0. Sauviller Martin 2-8. (wega) Een wedstrijd zonder veel spanning omdat de Zeelse meisjes zich van bij het begin de betere ploeg toonde Tot de 4' minuut hield Erembodegem gelijke tred (6-6), daarna kwam Aurora voor en bouwde via 16-11 over 28-11. het ver schil aan de rust uit tot 38-15. Pletinck en De Lintdecker hadden een ruim aandeel in deze gang van zaken. In de tweede helft kon de Zeelse ploeg zich de weelde veroorlo ven om ook de wisselspelers ruime speclkans te geven en daar namen Mcrckx en Cal- laert gretig gebruik van. De Graeve en Caéscns toonden in .de laatste 20 minuten hun tref zekerheid. maar toch werden er door de ploeg nog te veel gemakkelijke kansen gemist. Punten: De Vuyst 4-2. De Luyck 6-6. De Lintdecker 14- 8. Pletinck 10-2. De Graeve 0- 8. Callaert 8-2. Merckx 0-4. Caesens 4-8 Beno

De Voorpost | 1984 | | pagina 31