Het konden er nog meer geweest zijn Hamer op de kop Gelijkspel was niet genoeg! AVANTI FEMINA LEBBEKE-NEERPELT 15-9 HANDBALKALENDER ESNEUX ST.-MICHEL - DBC AALST 68-57 B.D. LEBBEKE - G. NEERPELT: 18-18 IN DE RAND VAN LEBBEKE-NEERPELT SASJA II - H.B.C. DENDERMONDE 12-14 De minst zwakke won l 32 - 13.1.1984 - De Voorpost B.D. Lebbeke heeft tegen Neerpelt de kans gemist zich mee aan de leiding te nestelen. Door dit gelijkspel blijven de Limburgers inderdaad 2 punten vóór op Lebbeke en mede door het verlies van Sasja is het Hasselt, de grote favoriet op de titel, die nu medeleider wordt. Het is duidelijk dat dit gelijkspel niet voldoende is voor Eddy De Smedt en zijn ploeg die nu 4' blijven op 2 punten van het leidersduo en één punt achterstand tellen op Sasja, zodat er nog hard zal moeten gestreden worden om volgend seizoen Europees te kunnen spelen. De zege lag nochtans voor het grijpen want toen de volle 60' rond waren leidde Lebbeke met 18-17. Neerpelt diende echter-nog een vrij worp te ne men en de uitgekookte Wila- nowski maakte van een takti- sche blunder in de Lebbeekse muur gebruik om een tijdens de tweede helft schitterende doelman Vinck geen kans te laten. Inderdaad, de «kleine» A. Maes werd in de muur opgesteld terwijl de «grote» F. De Ridder op de bank zat en Wilanowski twijfelde natuur lijk niet om over Maes. die enkel de bal kon aanraken, in het kruis te besluiten. Meteen was het 18-18, op zichzelf geen onlogische uitslag maar Lebbe ke verloor hier toch een bij zonder kostbaar punt. In feite hebben een viertal fak- toren dit resultaat bepaald. In eerste instantie de prestatie van de blijkbaar onverslijtbare doelman Paesen die vooral Dirk Verhofstadt belette een normaal rendement te halen bij zijn doelpogingen. Dan het feit dat ook C. Vinck, de- op volger van Paesen in het doel van de nationale ploeg, tijdens de tweede helft een schitte rende prestatie lukte fin het Lebbeekse doel Maar het wellicht beslissende moment in de wedstrijd si tueerde zich rond de SO1 mi nuut. Boule d'Or leidde toen met 16-14 en een weer enorm hard werkende Comelis moest er toen uit voor 2'. Meteen kon Neerpelt toch gelijk stellen en ondanks het feit dat Lebbeke na 56' eerder gelukkig op nieuw 18-16 was voorgeraakt werd de zege toch nog uit han den gegeven, toen een 30-tal sekonden voor het einde, «mo- ter» De Smedt zat toen op de wisselbank, de thuisploeg zich liet betrappen op spelen op balbezit waardoor Neerpelt de beslissende vrijworp kon af dwingen. De wedstrijd was bijzonder traag op gang gekomen. Beide ploegen speelden in verdedi ging erg agressief en als er dan toch een worp tot bij de doel mannen raakte was zowel Mer- tens als Paesen paraat om het gevaar te keren. Na 6' dwong A. Maes dan een 7-m worp af waardoor Dirk Verhofstadt de score kon openen. Even voor het eerste kwartier rond was leidde Lebbeke met 4-1 en na 18' zorgde F. De Ridder nog voor 5-3. Tien minuten voor het einde van de eerste helft worstelde A. Maës zich vrij en Lebbeke leidde steeds met 6-4. Maar plotseling ging de thuis ploeg krasselen en 4' later leek Neerpelt in staat een beslissen de kloof te slagen. Onder im puls van een uitstekende Claes was het plots 6-9 geworden en hoewel E. De Smedt de sput terende Lebbeekse motor toen opnieuw op gang bracht werd het nog 7-11 vooraleer Dirk Verhofstadt, met een tweede «veldgoal» de 8-11 ruststand kon vastleggen. Na de rust met C. Vinck in het doel en Eddy De Smedt heel de tijd op het terrein, kreeg men een heel ander wedstrijd beeld. Het begint nochtans slecht voor Lebbeke als Ver- moesen een open kans op de lat werpt maar met een bijzon der strak tempo wordt Neer pelt nu duidelijk de pas afge sneden. Hoewel Paesen zich vooral ten overstaan van Dirk Verhofstadt bijzonder secuur blijft tonen, nadert Lebbeke stelselmatig en na 43' staan de ploegen gelijk (13-13). Bij een 14-14 score stopt een outstan ding spelende Vinck een 7m- worp van Wilanowski en Cor nells brengt na 47' Boule d'Or opnieuw op voorsprong met een bijzonder knap door het volledige team voorbereid 15c doelpunt. Vinck stopt opnieuw twee vrijwel gemaakte doel punten en Comelis brengt Lebbeke 16-14 voor 10' voor het einde. Cornelis moet kort daarna 2" straftijd uitzitten en hoe Lebbeke dan toch nog een puntje verloor vertelden wij reeds. B.D. Lebbeke: Mertens Vinck, K. Verhof stadt 2, D. Verhofstadt 9, Cor nelis 3, De Smedt, H Maes, A. Maes 3, Van Mol 1, De Pauw, Vermoesen, De Ridder. RESERVEN B.D. Lebbeke 20 Neerpelt 14 Erg sterke wedstrijd van twee ploegen die een hoog spelni- veau hadden. Na een gelijkop- gaande eerste helft (rust 9-6) besliste de Lebbeekse jeugd het pleit tijdens het laatste kwartier. B.D. Lebbeke: Vinck Van Hove, Van On- sem 4, De Ridder 6. H. De Smedt 2, E. De Smedt, Moo- nen. Van Ransbeeck 2, P. De Smedt 5, Agneessens 1, De Pauw. Handhal, BD Lebbeke-Neer pelt: een hard zwoegende Comelis wordt beloond met een doelpunt (k) Dameshandbal: Av. Femina-Neerpelt. Voor deze fout op Bleyaert krijgt Avanti een zevenmeter- worp toegekend (k) DAMESHANDBAL 3C Nationale: In de vooruitgeschoven wed strijd tegen Sasja II boekte H.B.C. Dendermonde een nieuwe zege die na de overwin ning tegen Antwerp, net voor de winterstop, opnieuw het puntensaldo omhoog drijft. Meteen kan H.B.C. nu tij delijk? opnieuw wat rusti ger ademhalen maar toch was zowel trainer L. Batselier als voorzitter Trienpont niet hele maal tevreden over de gelever de prestatie. Beiden spraken over een zwakke wedstrijd van beide ploegen waarin H.B.C. zich toch de sterkere toonde Het begon niet goed voor de Dendermondenaars die vrij vlug een 2-0 achterstand tel den. De 3-2-1 Sasja verdedi ging diende op een andere ma nier omzeild dan gepland en dit lukte, want na 18' had H.B.C. een 3-1 achterstand omgebogen in een 3-5-voor- sprong. Bij een 5-7 ruststand had een met een beperkte wis selbank aantredend Dender monde niettemin de krachten goed gedoseerd. Alhoewel Sasja. even in nume rieke meerderheid, kon gelijk stellen na 36' (8-8) was het De Bock die Dendermonde 9-12 voor bracht na 49'. Toch viel H.B.C. opnieuw stil waardoor Sasja totaal onverwacht kon gelijkstellen 6' voor het einde (12-12). Het wedstrijdd 7? werd dan nog bepaald s Ti nend. Dendermonde deed -4 puike wissel waardoor LI - Cauwenberghe er 12-13 <7 maakte maar er was toch j een puike doelman Man! nodig om Sasja te st«8' Met nog één minuut te a viel dan de beslissing tooi 8 Dendermondse duo Bat» P Trienpont met enkele Idi? 7' ke «één-tweetjes» de 5 verdediging omspeelde eo»Vl selier de 12-14 eindcijfers f legde. i H.B.C. Dendermonde: R Mannaert en Van Re y ghem. Trienpont, Batseik g P. De Swaef 2, L. Vanl y wenberghe 5. Hoorelbekt Boeck 5, Gyssels, St. Swaef. Bouteillc, Asaert. j RESERVEN: 8 SASJA 2 S H.B.C. DENDERMONDE 7 Het Dendermondse spek 8 tcntieel. met de aan de I gekwetste D. Gyssels 2 beperkt om de wedstrijd 3 vierend ic kunnen afsi 1 Na een 6-4 ruststand ncm 4 wel nog 8-9 maar toen h H.B.C Scoorden: Bouteille 4, Gyssels 3. As 2. Toch wel een beetje tegen de verwachtingen in, werd Neerpelt geen enkele kans gelaten door Avanti Femina dat eigenlijk de kans op een nog meer afgetekende zege niet benutte. Inderdaad, tijdens een bijzonder sterke eerste helft liet Lebbeke nog een viertal doelkansen onbenut. Goalie Van Langenhove, weer uitstekend, lanceerde steeds voortreffelijk de tegenaanval maar de spitsen o.a. de snelle Hermans maakten niet steeds gebruik van de geschapen kansen. Het wedstrijdbegin verliep nochtans vry gelijkopgaand. Na 4' opende Neerpelt de te kleine 8-3 voorsprong. nieuw Bleyaert. zorgen voor stand maar met treffers langs Tijdens de tweede helft ontke- 14-6 en meteen was de zege Bicscmans, Van Den Borre en tende Neerpelt dan een offen- definitief binnen. Het was goa- Muylaert werd het toch 3-2 na sief dat gelukkig voor Lebbeke lie Van Langenhove die vanaf 9'. Bicsemans zorgde zelfs opgevangen wordt door doel- de 7-m-lijn de 15-9 eindstand voor 4-2 na het eerste kwartier vrouw Van Langenhove. De vastlegde. Meteen bewees en de net uit skiverlof teruggc- Limburgers skoorden slechts Avanti Femina dat het met een keerde Cools was pas op het eenmaal (8-4 na 37') want de jaartje verlengen van de Belgi- terrein als zij er 6-2 van maak- Lebbeekse verdediging met sche titel zeker geen utopie is. te 8' voor de rust. Tijdens de Van Den Borre en Van Dam- Avanti Femina Lebbeke: Van daaropvolgende minuten liet me als steunpilaren, bijt goed Langenhove 1, Biesemans 4, Lebbeke echter de kans liggen van zich af. Als K. Van Dam- Van Den Borre 1, Hermans, op een overdonderende voor- me met een prachtige worp er Cools 2, Bleyaert 5, Van Dam- sprong. Er werden minstens 4 9-4 van maakte (na 43'!) luwde me 1, Callcns, De Troetsel, open kansen niet benut zodat het Neerpeltse offensief en Muylaert 1. de rust aanbrak met een ge- Lissens en de hardwerkende EVA ruststellendc maar, het wed- Bleyaert zorgden voor 11-6 10' strijdverloop in acht genomen, voor het einde Cools en op- se-A vanti Femina Lebbeke 2 3' Afdeling Zond. 15.1 te 15.30 uur: Robu- co Buggenhout-R.B. Dender monde Zond. 15.1 te 10.30 uur: Me- Zond. 15.1 te 14.15 u.: Brabo nen-Olympia Aalst Denderbelle 2-H.C. Lokeren Zat. 16.1 te 18 uur: G.S.K. 7 U t?t» ou Zond 15 1 'e 15 45 Brabo Hamme-Robuco Buggenhout 2 on 5.1 te 18 uur: Robuco Denderbelle-Groot Bijgaarden Beker van Oost-Vlaanderen Dameshandbal, Av. Femina-Neerpelt: de snelle Hermans jtggen ou-L. V. Aalst 2 Zond. 15.1Avanti Lebbeke 2 er toch niet in om tegen Neerpelt een doelpunt aan 7ö-r Zond. 15.1 te 19 uur: Al. Tem- 31-H.B.C. Dendermonde se-S. K. Grembergse 2 HEREN 1' Nationale Zond. 15.1 te 17 uur: Evere- B.D. Lebbeke Provinciaal Zat. 14.1 te 16 uur: Waasmun- Zat. 14.1 te 20.15 Lebbeke-Ap. Kortrijk 4' Afdeling Zat. 14.1 te 20.15 uur Sparta Aalst-D B. Zwijnaarde Zat. 14 1 te 20.30 uur Mechel- se-S.K. Grembergse Zond. 15.1 te 18 uur: Menen- A vanti Lebbeke 2 DAMES 1' Nationale Zond. 15.1 te 18.45 uur: Evere- Avanti Femina Lebbeke 2' Afdeling Zond. 15.1 te 12.45 u. Haacht- lc nationale. 4, Audenacrt 2. Hcirman 9. Esncux maakte een ontstuimi- Martens 10. Laportc 4. De ge rush naar de eindzege waar- Moor 10. é&S tegen Aalst niets kon inbren- Het enige wat woordvoerder t gen. Rust 42-23 De Swaef na verloop van de In de laatste 20'probeerden de wedstrijd kon uitbrengen was: ajuinen via een zoncdruk de «Onbegrijpelijk». pil iets te vergulden, maar te- De Aalsterse meisjes hadden vergeefs. niks te bieden, zij voerden een basket in crazystijl op». Dameshandbal, AV Femina-Neerpelt: opnieuw is Biesemans de Neerpeltse verdediging 11 Gyselinck 4, Van Den Bossch NR HANDBAL Handbal. BD Lebbeke-Neerpelt: Vermoesen stopt de Limburger Van Herck (k) Een erg teleurgestelde trainer Eddy De Smedt was na de wedstrijd bijzonder karig met zijn kommentaar. Toch wilde hij kwijt dat het nu moeilijk wordt de titel nog te viseren. Het hoofddoel wordt nu het beha len van een plaats die recht geeft op een Europees biljet. De Lebbeekse trainer-spe ler zegde ook nog dat zijn spelers gemoti veerd blijven ondanks zekere kritieken. Persoonlijk vraagt hij zich echter af of het nog allemaal de moeite loont en in zijn teleurstelling voegde hij eraan toe er mis schien volgend seizoen mee te stoppen, zowel als speler en als trainer. Voor Avanti, en het handbal in het algemeen, hopelijk een uitspraak ingegeven door een niet te verbergen teleurstelling. Nog enkele uitspraken van Lebbeekse spelers na de wedstrijd: Een sarkastische Dirk Verhofstadt: «Ik heb een puntje gewonnen voor Neerpelt. Dat was lang geleden». André Maes: «Mijn kleine gestalte bleek tegen Neerpelt een zware handikap. Net zoals enkele jaren geleden in de testwed strijd om de titel skoorde Neerpelt het beslissende doelpunt door boven mijn ar men te werpen. Toen was het J. Schuer- mans, nu was het Wilanowski. M. Mertens: «Naar het einde van de eerste helft zag ik met enige onrust de doelworpen in mijn richting vertrekken. Dit is nooit een goed teken maar eigenlijk had ik zulke ontwikkeling verwacht. Nu komt het er op aan volgend seizoen Europees te kunnen spelen, de titel is nu wellicht een utopie, hoewel ik ons enkel nog te Hasselt punten zie verspelen. Hedwig Maes: Bleef gans de wedstrijd op de wisselbank en bleef ook na de wedstrijd enkel toeschouwer in de gesprekken. Dat de Neerpeltse supporters hun ploeg met alle middelen steunen is niet nieuw. Maar zaterdag zorgden zij toch voor eën primeur door een groepje dat zich ging opstellen achter de Lebbeekse wisselbank en van bij het begin Eddy De Smedt op de korrel nam met uitroepen als: «Blijf zitten, ge kent er toch niets van, enz...» Diezelfde Neerpeltse supporters ge droegen zich na de wedstrijd al evenmin sportief. Na het laatste fluitsignaal storm den zij het terrein op, vielen de scheidsrech ter aan en in een mum van tijd was er een heel gevecht aan de gang waarin de Leb beekse spelers zich uiteraard niet mengden. De Lebbeekse voorzitter E. Moonen liet toen zien nog niets van zijn vroegere viriliteit te hebben ingeboet. Toch blijven wij ons afvragen wat die Limburgse supporters bezielde. Neerpelt kwam toch met een gelukkig gelijkspel weg! Het schijnt dat men «de T.V.» nog niet zo vlug een wedstrijd van Boule d'Or Leb beke zal zien opnemen Dit zots wat te maken hebben met de sigaretten-sponsor, al vragen wij ons af of er ook andere ekstra- sportieve redenen hierin een rol spelen. EVA Handbal, BD Lebbeke-Neerpelt: Vinck mept een zevenmeterworp van Wilanowski uit zijn kooi. Even leek Lebbeke gewonnen (k) Handbal, BD Lebbeke-Neerpelt: Het duel tussen de twee»Ê sche internationalen Paesen (N) en Dirk Verhofstadt (L) meestal in het voordeel van de Lebbekenaar (k)

De Voorpost | 1984 | | pagina 32