,ï- JUVEMES ZELE WETTEREN 3-0 Terugronde uitstekend gestart Slappe tee OEINZE - ADEC BAASR0| SMASH INFO NATIONALE KOMPETITIE WAASMUNSTER - BUGGENH0UT: 3-1 PROVINCIALE KOMPETITIE SCHAAKKLUB PION AALST Baeten stevig aan de leiding 34 - 13.1.1984 - De Voorpost VOLLEYBAL Juvenes speelde een uitsteken de wedstrijd tegen een heel ander Wetteren als in de heen ronde. De wedstrijd was in zo verre belangrijk dat Juvenes het verloren vertrouwen moest trachten te herwinnen na de triestige vertoningen van verle den maand. Wetteren begon supergemotiveerd aan de match en wou weerwraak ne men na de vernedering in ei gen huis. Dit resulteerde al vlug in een 1-5 voorsprong. Zele naderde tot op 1 punt en ^leef op achtervolgen aange wezen Het verstandig geva- eerd spel van de 2elenaars ierp zijn vruchten af en Zele vam op voorsprong (13-10). ikele missers in de receptie ichten de stand op 13-13 en n Mark Comelis betrapt rd op een geleide aanval .-eg Wetteren zelfs de eerste ■bal. Op dit kruciaal moment :rd Bruno De Vijlder inge- ald en met de precisie die m kenmerkt werden de re- pties op een schoteltje bij de isseur gebracht. Tegen het ombinatiespel dat volgde, ad Wetteren geen verhaal teer. Mark Cornelis besloot e set met een ace-opslag. >e tweede set was van hetzelf- e gehalte, maar Juvenes nam nu zelf de teugels in handen en verwierf een ruime voorsprong (13-8). E. Zele kreeg setbal op 14-10 maar een paar overhaas te aanvallen konden de bezoe kers toelaten terug te komen tot 14-12. Johan Sijmoens stel de echter orde op zaken en het Juvenesblok liet zich niet meer verrassen. Gelukkig nog eens een gekon- centreerd Juvenes tijdens de derde set. Wetteren maakte wel de eerste punten maar Ju venes kwam spelenderwijs bij en liep uit tot 7-2. mede dank zij het puike blokwerk van Erik Moens en Geert Sij moens. Een bijzonder attente en beweeglijke verdediging liet Uap^n.^^bezMkende coadi jtl""""'' VLandegken ,W) door to blok De Decker-Bos kreeg het danig op de heupen en kreeg als nieuwjaarsge schenk een rode kaart aange boden. Van dan af kon Juve nes doen wat ze wilden en Filip D'Hooge op de hoofdaanval en Etienne Van Uytfang in verdediging konden zich her haaldelijk onderscheiden (14- 12). Een op het einde iets mindere koncentratie in de re ceptie, was de enige smet op de kollektieve prestatie in deze laatste set (15-4). (ajz) Adcc is de tweede helft van de kompetitie slecht begonnen. Tegen een slecht gerangschikt Deinze hebben de Baasrode naren een minderwaardige wedstrijd gespeeld, en gelaten hebben zij dan maar de neder laag aanvaard. Niets liet dat nochtans vermoe den, gezien de uitstekende midweekoefenwedstrijd. Adec startte trouwens met dezelfde basisopstelling Nobels - Meert - Lensens - Gielen - Breucke- laers - De Meersman. Een paar spelers waren trou wens niet volledig fit voor de wedstrijd (te weinig geslapen?) en dat zal het resultaat wel gedeeltelijk beïnvloed hebben Hoewel dit niet alles verklaart, want er was bovendien weinig initiatief en inzet tejïespeuren. Het verwondert dan ook nie mand dat de eerste set door een voortdurend dominerend Deinze vlot werd gewonnen met 15-7 (tussenstanden 6-0, 8-1 en 13-3 De tweede set liet het beste verhopen voor Adec: direkt hadden ze een 0-5 voorsprong. Zij speelden verder op een behoorlijk peil en wonnen met 11-15. Maar de derde set was een weerspiegeling van dei Deinze stond steeds me* sprong, en Adcc schel bij machte om hen centf repliek te geven Deu| ingebrachte Johan Ya-||l wenhove speelde een vj felijke set. maar kon toe* wijzigen aan het wedstrjP. loop (15-5). et Tot 13-12 in de vierde aut nog alles mogelijk, maaitn mak Adec moest uitcifei de overwinning laten a;F veel verdienstelijker Djr- Bij Adec vermelden vj graag de goeie prestatie Kris Meert. dy la het gezellige feesten gedu- ende de jaarwisseling gaat nen opnieuw beginnen in de 'olleybalkompetitie. In het ;erste weekeinde van de terug- onde was dit duidelijk te mer ken, want sommige ploegen hadden af te rekenen met lome benen, zoals bijvoorbeeld onze vertegenwoordiger in Ere-divi- sie VC Temse, Vic Ernon, trai ner-coach kreeg het zo op de heupen dat uitlatingen over Petanque- en Pingpongbeoefe- naars niet uit de lucht waren TEMSE vond niet zijn draai mede doordat Bosserez een off-day meemaakte en veel te lang op het terrein verbleef. De wissel Bosserez met de linkshandige Van Neer bracht in de tweede spelbeurt enig .-nthousiasme in de zaal een 7- 5 in de eerste set. werd het 4-16 in de tweede set. De erde set was anti-propaganda oor onze sport en als zelfs iuy De Beer de ballen buiten eilt dan is de malaise volledig, .on Temse geen vuist maken mdat Ibis veel te sterk was? 'eze geflopte topper leverde lechts een schim van het ster- te geheel in de heenronde (7- 5, 14-16, 3-15). )e leider uit tweede nationale J. RAPID ST.-NIKLAAS leeft zijn verre verplaatsing .ot een goed einde gebracht (0- 3, 7-15, 12-15, 4-15). Het wal ste over Diksmuide heen en alleen in de tweede set was het aan de coach het spel van de tegenstrever te ontwrichten door spelerswisselingen, zodat Mare Linthout en de Maes- schalk meegewerkt hebben aan het binnenhalen van de tweede set: via 6-1 en 12-8 werd het uiteindelijk 12-15. Rode lantaarn SIGIVOK ST.- GILLIS-WAAS vermocht niets tegen medeleider Merksplas (0-3). Sigivok moet zich her pakken in de eerstvolgende wedstrijden zoniet is de duik naar derde onafwendbaar. In derde B moet VITESSE KRUIBEKE op bezoek bij het Antwerpse Antigoon 1-3. Was de verliesset een nieuwjaarsge schenk van de Croesboys aan de Antwerpse vrienden? REAL TESTA kon geen tegen stand bieden aan het beter ge rangschikte Bissegem, 3-1. Het gesprokkeld setje kan van goudwaarde zijn in de eindaf rekening. In vierde nationale A blijft BAZEL (zie foto) verbazen en het schudde Meerhout van zich af in de rangschikking. Met een koele 3-1 (13-15, 15-5, 15- 11, 15-3) werden de tegenstan ders terug huiswaarts gezon den. De wraak was zoet na de nederlaag van Oltisj in de heenronde op Meerhout. Het collectief sterkere Bazel ge raakte alleen in de eerste spel beurt even in de problemen. JUVENES ZELE blijft in vier de D aan de leiding door zijn overwinning tegen Wetteren 3- 0 (16-14, 15-13, 15-5). Het ver rassende jong Wetthra moest helemaal niet onderdoen voor de co. leiders. Met de hakken over de sloot heeft Zele de twee eerste sets binnen gere ven. Het gemotiveerd Wette ren knapte af na het onfortuin lijk verlies van de tweede set Er volgen nog zware dagen voor Juvenes om zich aan de top te kunnen handhaven VK. AALST zijn vorige Wcst- vlaamse verplaatsing indach tig, rukte daarentegen nu met zwaar geschut en op tijd uit. De 0-3 cijfers laten geen twijfel bestaan over de kracht van de manschappen van Paskicwiz. Heel goede wedstrijd van Wil- fried Dooms en Raymond De Gevndt. Volleybal, Waasmunster-Buggenhout Bas (B) lipt over het blok maar Rogiers (3) vangt de bal op Volleybal gelauwerd Colman Connie, van volleybal Real Testa Lokeren, werd ver kozen in de sporttak volleybal als laureate Huldiging van de laureate vindt plaats op zater dag 14 januari 1984 om 19.30 u in de feestzaal van het kultureel centrum, Kerkplein 1 te Lokeren. Bkeer van België 1/8 Finale De trekking van de 1/8 finale bij de heren: de Ereklasser VC Temse kreeg (2e) nationaler B) Diksmuide toegewezen. Bij de Dames ontvangt VC Temse de (3e) nationaler He rentals, momenteel op de eerste plaats. Wedstrijden grijpen plaats in het w.e. van 28/29 januari 1984. Diksmuide 2) - Temse VC Temse 2) - Heremals. Finale Belgische Volleybalbeker Rapid St.-Niklaas had 197 000 fr. geboden voor de inrichting van de finale van de Beker van België te St.-Niklaas. Doch het gewest Herentals (Antwerpen) reef de organisatie binnen met het hoogste bod, met name 202.941 fr. Dames VC. Avo Melsele wint klacht tegen scheidsrechter L. A erts Avo Melsele moet in 3B dames tijdens het WE van 28/29 janua ri een wedstrijd herspelen, na dat de provinciale klachten kommissie geoordeeld heeft dal er een scheidsrechterlijke ver gissing is gebeurd. De SR. had nagelaten de in de reglementen voorziene toss uit te voeren tus sen de vierde en de vijfde set. Logische uitspraak. Perikelen na de wedstrijd Berla- re - Schellebelle 3A H De incidenten, ontstaan tijdens de wedstrijd op 12.11.83 Berla- re-Schellebelle uitgelokt al of niet door de scheidsrechter, heeft zware gevolgen voor de Schellebelse ploeg De provin ciale klachtenkommissie heeft 3 spelers van Schellebelle voor waardelijk geschorst. Namelijk: Uyttenhove Joris voor 3 competitiewedstrijden Uyttenhove L. voor 9 competi tiewedstrijden, Parmentier A. voor 9 kompeti- liewedstrijden. De voorwaarde lijke straf blijft geldig tot 1.2.86. Ingeval van nieuwe klacht, gelijk van welke aard ook, wordt de uitspraak defini tief De klubkas zelf nJjt£ bedrag van 4.829 fr. torP van het onderzoek) fn gemaakt. ,nc sni Beker van Oost-Vlaandt^ finales: lag Een onschuldige hand hLc volgende lottrekking jfai de wedstrijden dienen m_ 29.1.84 betwist te wordt Heren: Rapid St.-Niklaas Temse 3) Vitesse Kruibeke - Apr, (+3) Mart. Belsele 4) - Va WS St.-Amandsberg dorp 1) NS St.-Amandsberg - Bt Denderhoutem Kruibeke Si.-Gillis-Waas - Herzelt VK Aalst - Moerbeke li- Bij de dames één uitschiet De twee Wase ploegen uk Nat. Sinda en Pardaf, i tegen elkaar uit. Stekene - Mod Lebbekt Oudegem 3) - Merelk Melle 1) - Kieldrecht Sinda St.-Niklaas Kruibeke ATB St.-Niklaas - terre. De wedstrijd Rumbac Waas- munster-Buggenhout in 3H.A bracht in de eerste set spette rende volleybal. Hierin lever den de Boskrabbers hun beste set van het seizoen. Toch moesten ze de duimen leggen met 15/13. niettegenstaande het uitstekend spel en de goeie geest op het terrein. In de tweede set overklaste Rumbac-Buggcnhout. zodat speler-trainer Theo Meersman oordeelde dat het moment ge komen was om Luc Rogiers speigelegenheid te geven. Hij wisselde Koen Thuysbaert, de ze wissel was geen verzwak king van het team. De opstel ling van de tweede set werd behouden in de derde en Waasmunster liep uit tot 10/5. Vanaf dit ogenblik lukte alles bij Buggenhout en door het toedoen van Jan De Decker, aanvallend aan 100%. werd de kloof gedicht en werd het uit eindelijk 13/15. In de vierde set werd opnieuw gestart met de basisopstelling en liet Rumbac hun tegenstre ver niet meer toe in de wed strijd te komen. Luc Emma nuel, fungerend als coach bij Buggenhout, heeft tevergeefs het tij proberen te doen keren. De rode lantaarndrager heelt zich, na de moeilijkheden in de schoot van de club, gelukkig herpakt en tracht via enkele overwinningen het verblijf in derde veilig te stellen De geest bij de spelers is goed en ze beredderen alles zelf. maar zal dat volstaan zonder een kundige leiding? Samenstelling van de ploeg (Rumbac-\V aasmunster) Theo Meersman (trainer), Paul Van Landeghem (kapi tein), Jan Thierens. Guy Lo- wie. Koen Thuysbaert, Rcné Moens, Luc Rogiers en Ben De Colvenaer (wissels). SCHAKEN In eerste provinciale moest ti telkandidaat KEMZEKE naar het zwak afgeschreven Heus- den. De uitslag 1-3 (14/16 - 15/ 11 - 10/15 - 2/15) laat blijken dat de Kemzekenaren hete hangijzers uit het vuur hebben gesleurd. Dat er intimidatie volleybal gespeeld werd blijkt uit de «gele kaart» van Jan Van Nuffel, wegens onsportief gedrag tegenover de tegenstre ver. De zege is alvast binnen! Al dan niet dankzij de hulp van de scheidsrechter? vraagt Heusden zich af. HADES TEMSE - Wondel- gem: 3-1. Een normale uitslag, wedstrijd zonder inzet! Bar slechte partij van twee heel zwakke ploegen. De tegen stander kon enkel de punten op het bord brengen die Hades hen ten geschenke had gege ven. (15/6-13/15-15/3-15/5). In tweede A. ELVERSELE - Wachtebeke: 3-1 (15/7 - 9/15 - 15/10 - 15/13). Prachtige wedstrijd, met een behoorlijk peil. Technisch stonden beide ploegen gelijk en het was enkel door het snelle spel van Elversele dat Van Damme en Vermeulen in de vierde set een 7-11 achter stand konden omzetten in set winst. ST.-GILLIS-WA AS - MELSE LE: 1-3. Voor St.-Gillis een kans om opnieuw aansluiting te krijgen met de middenmo ters, doch de jongens uit Mel sele waren veel te sterk. Een ongeluk komt nooit alleen zul len de jongens van St.-Gillis denken Door de onverwachte overwinning van St.-Niklaas op Lovcndegem komen ze in een nog benardere situatie. STEKENE - Evergem: 3-0. De jongens uit Stekene deden een goede zaak door Evergem te kloppen, zodat ze voorlopig uit de onderste regionen wegge raakt zijn en hun onmiddellij ke konkurrent hebben bijge- beend. DE KLINGE - BEVEREN: 0-3. Een derby die Beveren in zijn voordeel beslechtte. Logische uitslag. Beveren mag geen steekje laten vallen, willen ze in de running blijven voor de titel ST.-NIKLAAS - Lovendegem: 3-1 (15/10 - 6/15 - 15/7 - 1577). Na enkele weken waarin hoofdzakelijk inhaalwedstrij den en uitgestelde partijen werden gespeeld, vatte men vorige week donderdag de te rugronde aan. In de eerste reek stonden de eerste vier van het klassement tegenover el kaar. Mare Ghysels weigerde tweemaal kordaat een remise- voorstel van René Baeten maar in zijn ijver om zijn ne derlaag van de week voordien egen Bernard De Wolf in de ergeethoek te spelen, miste i enkele keren de winnende mzetting. Uiteindelijk •est hij zelfs de duimen leg- Freddy Van Hee onder- ;epte met een overwinning :cn Remi Lumbourg dat hij te kloppen man in de eerste eks wordt. atrick De Mol boekte tegen iernard De Wolf een belang rijke zege, waardoor hij terug gfstand neemt van de onderste regionen van de rangschik king. Het duel tussen Frans De Smet en Dirk Ghysens werd afgebroken met een pluspion voor de zwartspelcr, die de partij waarschijnlijk tot winst zal kunnen voeren. Voor Mark Boterbergh is het kalf ons in ziens waarschijnlijk verdron ken. Enkel een bijna 100% score zou hem nog van de laatste twee plaatsen kunnen wegbrengen. Uitslagen: Ghysens - De Smet afgebr. De Mol-De Wolf 3-1 Ghysels - Baeten 1-3 Van Titelboom - Boterbergh 3-1 Van Hee - Limbourg 3-1 Stand: 1 Baeten 27 (11), 2. Van Hee 26 (10), 3. Limbourg en Ghy sels 22 (10). 5. De Wolf 21 (10). 6. Van Titelboom en De Mol 20 (10), 8. De Smet 15 (9), 9. Ghysens 14 (9), 10. Boter bergh 13 (11) In de tweede klasse stonden slechts twee partijen op het programma. Fcrnand Van Cauwenberge vergat eventjes dat zijn dame aangevallen stond en mocht toen opkra men In de afgebroken partij tussen Herman Sheppe en Fir- min Cherretté staat Herman wel een toren achter, maar door een combinatoire finesse wint hij minstens het dubbele terug. Stand: Dirk Inzé stevent recht naar de promotic in eerste klasse af. Voor de tweede prijs zal de strijd zich meer dan waar schijnlijk toespitsen tussen Herman Sneppe en Théo Van- dergoten met misschien in mindere mate Oscar Van den Houte. In de onderste regio nen van de tabel wordt het een duel op leven en dood tussen de twee nieuwelingen, t.t.z. Herman Van Lierde en Adolf Meyts. In de derde reeks komt er ook langzaam aan meer klaarheid. De koplopers Frank De Bac ker en Ludo De Coster namen vorige week een ronderust om aan de achtervolgers de gele genheid te geven iets dichterbij te kruipen. Opletten ook met Ponnet die er ondanks zijn 12' plaats heel wat beter voorstaat dan deze die hem voorafgaan in de klassering. Er wordt im mers een klassering opge maakt op basis van 15 gespeel de partijen en daarin zijn het de verliespuntcn die van tel zijn. Vermeldenswaars is zeker de overwinning van Erik Meule- man op onze toekomstige Ara bier Roland Putteman. Stand: 1. De Backer F. 34 (13), 2. De Coster 32 (13), 3. Boterbergh 31 (14), 4. De Bac ker M. 30(14)5 Hooft 29 (14) 6. Van Driessche 27 (14) 7 Meuleman 25 (12). 8 Nys 25 (13) 9. Hocbeke 25 (14). 10. Baeyens 24 (13) 11. Torrekens 23 (13) 12. Ponnet 22 (9). Rest ons nog aan iedereen prettige eindejaarsfeesten toe te wensen en dat de jaarwisse ling een heilzame invloed op uw schaakprestatics zou hebben. De verrassing van formaat dit weekeinde. De rode lantaarn licht de koploper een beentje De entoesiast thuisspelcndc ploeg zorgde voor rotaties en bar moeilijke opslagen, zodat de tegenstrever de fouten op stapelde in receptie en opbouw. IN TWEEDE B KANGEROES AALST moest met lege handen terugkeren uit Appelterre: 3-0. Na de ommekeer vóór de jaar wisseling een opdoffer voor de ajuinen. Deinze - BAASRODE: 3-1 (15/ 7-11/3- 15/5-15/12). Baasro de nam deze uitwedstrijd veel te licht op. Enkel in de vierde set was er enige motivatie. Tot 10-10 kon Adec gelijke tred houden fin dan was het kaarsje van Adec opgebrand. IN DERDE A, werd de derby SINAAI - ST.-PAUWELS be twist. die verliep in het voor deel van de thuisploeg. 3-1 (11/ 15 - 15/10 - 15/5 - 15/2). Het overspeelde St.-Pauwels kon enkel in de eerste set Si- naai bedreigen. Een lome wed strijd. naarmate de wedstrijd vorderde, draaide de aanvals- machinc. Hans Van Loocke, op volle toeren $n van enig blok langs de zijde van St.- Pauwels kon men niet spreken, (zie foto's) SCHELLEBELLE - BELSE LE: 0-3. Belsele hield zijn kan sen gaaf en liet zich niet verras sen. Schellebelle kon niet op tornen tegen de overmacht. ST.-NIKLAAS - KALKEN: 2- 3. Met de vierde plaats als inzet konden de Rapid jongens het niet klaren tegen Kalken. Spannende wedstrijd tot op het einde. WAASMUNSTER - BUGGEN HOUT: 3-1 (15/13-15/4- 13/15 - 15/5). Buggenhout bewees niet tot de zwakste broertjes van de reeks te behoren. 21c horen niet op die plaats in de huidige rangschikking. Zie verslag elders in dit blad. BERLARE - PARDAF KRUI BEKE: 3-0. De tweede ploeg van Pardaf zal nu wel als een degradatiekandidaat be schouwd mogen worden. Bcr- lare komt door deze overwin ning definitief weg uit de geva renzone. In vier B: ZELE - BERLARE: Volleybal, Bazel-MeerhoutDe Meester tilt de hal over het Meerhoutse blok (k) Volleybal, Sinaai-Sint-Pauwels: Hertegonne (S. 23) verrast de verdediging (k) 1-3. Berlare zet met deze over winning de terugronde goed in. Zele vermocht niets in deze zwakke wedstrijd. HOFSTADE - TEMSE 3-0. Hofstade heeft een prachtige wedstrijd geleverd tegen de tweede ploeg van Temse, die zoals clubgenoten uit crc-divi- sic, ook dachten dat het een knikkcrwedstrijd betrof. DERDE C KUKLOS AALST - LEDE: 0-3 (7/15 - 8/15 - 13/15). Mcdeleider Lede moest dit weekeinde naar het Aalstersc Kuklos. momenteel vertoe vend in de onderste regionen van derde provinciale. Deze wedstrijd had weinig om het lijf en de spanning was ver te zoeken. De door Aalst ge stoorde punten werden gro tendeels gemaakt door het koncentraticverlies van Lede. veroorzaakt door het povere spel van de tegenstrever. Van spelverdeling en. enige aanval was niets te bespeuren, zodat Lede gemakkelijk naar de overwinning wandelde en de plaats aan de top veilig stelde. SAMENSTELLING LEDE: Korte. Belaert. Nys, Triest L., Triest M.. Delannoy. De Lantsheer. Ghcsquièrc. Volleybal, Sinaai-Sinl-Pauwels: Vercamme (S) skoort (k)

De Voorpost | 1984 | | pagina 34