GINETTE VAN DEN BOSSCHE uit de anonimiteit naar de subtop KATJA MERLIN: Achilles kwetsuur streep door eerste juniores seizoen! j? I Lebbekenaai l; te Essenbeel i - Halle Lokerse atleten in de kijker te Laarne Hammenaars te Leefdaal 10' NATIONALE VELDLOOP TE LOKEREN GRETA DE VIJLDER: een sportieve dame die een vermelding verdient! Damesveldloop te Zele Zeelse seniores de besten in teamverband Winterkampioenschap zone Oost-Vlaanderen De Zeelse atletiekklub werd voor de tiende editie van hun damescross door de weermaker in de steek gelaten. Een echt «hondeweer» zondagmiddag. De atleten waren wel op de afspraak maar de kassier keek maar sip. Hetgeen normaliter een lichtlopende omloop was werd nu een echt modderbad. Het entousiasme van de plaatselijke club blijft evenwel onaangetast. Voorzitter Dokter Hans Van Acker neemt dat dergelijke organisaties er nodig blijven om de atletiek populairder te maken. Volgens de voorzitter is de rekrutering momenteel één van de grootste problemen! Damesveldloop Zele: Bij de juniores liep Katja Merlin het grootste gedeelte voorop, met in haar spoor Merchiers, Loobuyck en Rodenbach. (gvw) Damesveldloop Zele de kadetten bleven de eerste honderden i Christiaens, later 14de, leidt de groep (gvw) «We hebben aan de basis drin gend nieuwe krachten nodig. Onze beste atleten zowel bij de jongens als de meisjes zitten in de oudere kategorieën. We ge ven ons rekenschap dat de at letiek niet zo populair is als bepaalde ploegsporten of an- Jere individuele disciplines. Het is daarenboven zoveel moeilijker om sponsors los te veken. Dat betekent dat we net financieel ook minder ge- nakkelijk hebben dan andere <lubs. We laten ons zeker niet ■ntmoedigen en doen verder. £en reorganisatie is zeker niet mmogelijk als dat de klub zou helpen». De juniores- en senioreswed- strijden werden met de meeste spanning tegemoet gezien. Bij de seniores keek men met ze- gehoop uit naar de prestaties van het trio Ginette Van den Bossche - Carine Van de Moortel - Lieve Van Cauteren. Met respektievelijk de 2e, 4e en 11e plaats wonnen ze de ploegenrangschikking met een straat voorsprong op het twee de geklasseerde Opwijk Een individuele zege zat er spijtig genoeg niet in. Ginette Van den Bossche behaalde de dichtste ereplaats en daar was ze persoonlijk heel tevreden mee. In de slotkilometer moest ze Martine Senesael, waarmee ze samen de wedstrijd had ge maakt, laten voorgaan. Na het kopduo werd het een kamp. tussen de twee atleten die aan een comeback bezig zijn: Ma lie Christine Christiaens en de lokale atlete Carine Van de Moortel. De Wase Marijke De Wilde eindigde vijfde voor Gerda De Ridder en Marleen Christiaens, die bij Vlierzele is aangesloten, maar haar loop baan bij A.C. Zele begon. Ze kwam in de slotkilometer sterk terug en vertelde na de wed strijd dat ze nog tot beter in staat is. Een richtinggever voor de toekomst. Eugeen De Kimpe. die wel met A.C. Zele als club brak, maar Carine Van de Moortel onder zijn hoede heeft, wees op de ongunstige omstandighe den waarin zijn beschermelin ge aan de start kwam Carine was de hele week ziek geweest en liep daags voordien een kontraktuele cross te Hoboken. Hij noemde het logisch dat ze niet tot de finish met de top meekon. Hij is er echter van overtuigd dat Carine stilaan naar haar beste konditie van voor twee jaar groeit. Na de geboorte van haar kindje her nam ze te vroeg de training en later was ze wat ontmoedigd, zodat de comeback werd uitge steld. Bij de seniores keek men vol verwachting uit naar het her- optreden van Katja Merlin, die na de Wervik-zege met een achillespeesletsel uit de kom petitie verdween. Ze startte zoals het in haar karakter ligt. Van meet af aan op kop. Uit eindelijk moest ze de laatste honderden meters terrein prijsgeven op de atletes die momenteel op het beste van hun kunnen lopen en dat wa ren achtereenvolgens Tania Merchiers, Rita Loobuyck en Aline Rodenbach. Een zege kwam er dan toch voor AC Zele en die werd behaald door Sandra Coppie- ters bij de miniemen eerste reeks. Streekoverwinningen noteerden we ook voor Lieve De Troetsel van A.C. Baasro de bij de miniemen 1971 en voor de Hamsc pupil Anne- mieke De Keyser. Uitslagen Seniores 1. Martine Sennesael, 2. Gi nette Van den Bossche, 3. Ma rie Christine Christiaens, 4. Carine Van de Moortel, 5. Ma rijke De Wilde, 6. Gerda De Ridder, 7. Marleen Chris tiaens, 8. Rue De Wulf, 9. Sobilaire Van Praet, 10. Patri cia Van Hamme. Juniores 1. Tania Merchiers, 2. Rita Loobuyck, 3. Aline Roden bach. 4. Katja Merlin, 5. Els Van Holsbeeck. 6. Sonja Van Winghe. 7. Sabine Goossens, 8. Inge Van Hoecke, 9. Ingrid De Clercq, 10. Brigitte Necht. Veteranen 1. Godelieve Roggeman, 2. Andrea Van Bost, 3. Jeanine Schoupe. 4 Agnes Schelfaut. 5. Hermine Van Bellingen. 6. Madeleine Gillijns, 7. Juliette Van Damme. 8. Cecile Haute- keete. 9. Rosa Vermoesen. 10. Elza Van Uytfang. Scholieren (le reeks: 1968) 1. Greet Loobuyck, 2. Gerda Fo'ncke. 3. Linda Geldhof, 4. Hilde Van der Sypt, 5. Diané Van Winghe, 6. Christel Ceup- pens. 7 Veerle Abbeloos, 8, Patricia Magerman, 9. Corine De Vuyst, 10. Claudine Bauwens. Scholieren (2e reeks 1967) 1. Linda Bruggeman. 2 Caro line De Geyter, 3. Nicole Bocklandt. 4 Sabine Droesbe- ke. 5. Ann Vincke, 6. Petra De Cock. 7. Lieve Loobuyck, 8. Fanny Nils, 9. Andrea Van Nuffel, 10. Veerle Engels. Kadetten (le reeks 1970) 1. Cissy Immesoete, 2. Els Huyghe. 3. Sandra Van den Bogaert, 4 Sabine Van der Hoeven, 5. Veerle Van der Gucht, 6. Christel De Mey, 7. Katleen De Hertogh, 8. Carine Ceuppens, 9. Sabine Versluys! 10. Christine De Ruyck. Kadetten (2e reeks 1969) 1. Yolande De Nys, 2. Ann Mathijs, 3. Anja Buysse, 4. Mieke Arents, 5. Nadine Buysse, 6. Patricia Wittewron- gel. 7. Conny De Schouwer. 8. Martine Thomas, 9. Mia Van der Speeten, 10. Liesbeth De Ryck. Miniemen (le reeks 1972) 1. Sandra Coppieters, 2. Sabri- na Bayens. 3. Ann Heyvaert, 4 Gina Roosendans, 4. Anja De Clercq. 6. Kristien De Key ser, 7. Tessa De Candt, 8. Kristiene Dheer, 9 Katia Van Engel, 10. Inge De Clercq. Miniemen (2e reeks 1971) 1. Lieve De Troetsel, 2. Hilde Lievens, 3. Sandra De Nys, 4. Marleen Mertens, 5. Nancy Wyns, 6. Romy Van Moerze- ke, 7. Nathalie Droesbeke. 8. Nancy Goedertier, 9. Inge Verschueren. 10. Nele Van Ransbeeck. Pupillen (le reeks 1974) 1. Annemieke De Keyser, 2. Tessy Becaus. 3. Saskia De Donckcr. 4. Els Huygens. 5. Els De Coster, 6. Ruth Van der Jeught, 7. Saskia Caudron, 8. Ingeborg De Brul, 9. Ma rianne Keirens, 10. Els Baeyens. Pupillen (2e reeks 1973) 1. Lisclottc Lammens, 2. Eve lyn Dhaese, 3. Cindy Van Driesschc, 4. Els De Jaegher, 5. Sandy Cornelissen, 6. Nancy De Gucht, 7. lis Christiaens, 8. Cindy Van den Borre. 9. Griet Klompen. 10. Amelia Van Hove. BENO De A.C. Zele seniore ts momenteel 24 jaar en doet van haar tiende jaar aan atletiek. Het was een meisje dat steeds weggestoken zat in het naamloze peleton. Ze voelde zich daar goed, want ze had geen ambitie om een grote vedette te worden. De atletieksport was voor haar gewoon een gezonde ontspanning. De laatste twee seizoenen steekt ze het hoofd op. Zowel op de loopbaan als in de veldloop wordt ze bij de uitblinkers vernoemd en zorgt ze regelmatig voor podiumplaatsen. Ze mist echter de lef om door te stoten naar het hoogste schavotje van het podium. Ze is en blijft bescheiden. Geen vedettenallures en die zal ze ook nooit krijgen. Ze verdedigt nog eerder de prestaties van haar klubgenoten of haar tegenstanders, dun die van haar zelf. Momenteel is Ginette Van den Bossche de nummer één van de Zeelse damesafdeling. In de jeugdrangen waren het hoofdzakelijk Bernadette Buysse. Marleen Christiaens. Carine Van de Moortel die de headlines haalden en Ginette moest wel opkijken naar haar klas rijker klubgenoten Voor haar eigen metamorfose van haar zelf, heeft ze alleszins een uitleg: 'Ik heb vroeger nooit ernstig getraind Dat kwam door de studies voor verpleegster, ik zat drie jaar in Gent op school. Momenteel tram ik regelmatig en op één rustdag na. doe ik dar dagelijks. Ik beschik nu over meer vrije tijd. Mijn beroep als verpleegster op de dienst intensieve zorgen in het A.Z te Gent is niet ideaal Het is zeer zwaar. Toen ik vorige zondag te Zele aanzette had ik na een nachtdienst amper vier uren geslapen. Ik vond hel dan ook logisch dat ik in de laatste honderden meiers iets te kort kwam. Ik pluk nu wel de vruchten van hei intensiever trainingsschema. Ik kan nu de krachten aanwenden, die ik als jeugdatlete niet heb verspeeld. Ik heb misschien meer reserves dan degenen die mij in de jeugdreeksen overtroffen. In feite lig ik daar niet van wakker. Atletiek is voor mij een hobby De Zeelse eerste jaars juniore Katja Merlin wordt met haar palmares als maatstaf, gekatalogeerd bij de beloften van ons nationaal atletiekwereldje. Ze behaalde reeds verschillende provinciale titels zowel op de baan als in het veld. Zij legde drie keer achtereenvolgens beslag op de provinciale veld- looptitel van de Rijksscholen. Ze behaalde een tweede plaats op het nationaal kampioenschap. Zij is provinciale 1500 m meter kampioene en behaalde zilver op de nationale 800 meter. De verwachtingen voor het winterseizoen 1983-84 waren hoog gespannen en niet ten onrechte. De aanhef was schitterend. Als debutante bij de juniores won ze een klassiekernl. de internationale veldloop te Wervik. De 17-jarige Zeelse hinde kreeg last aan de achillespees en rust was het enige heelmiddel. Katja die door de Zeelse sportraad beloond werd met de Zilveren Trofee voor Sportverdienste vatte vorige zondag de kompetitie opnieuw aan in de wedstrijd van haar eigen klub. Het werd een knappe vierde plaats Katja zeifis daar heel gelukkig mee -De grootste overwinning van mijn heroptreden is dat ik de wedstrijd zonder pijn heb uitgelopen. Ik ben op kop vertrokken maar dit ligt in mijn aard Ik tracht altijd van bij de stand het tempo hoog te houden. Ik wist dat ik op het einde zou moeten afhaken. De andere meisjes hebben kompetitie en forme in de benen en ik heb nog niet kunnen trainen, dit is pas de tweede cross van hel seizoen. Ik zal nu op weerstand trainen en trachten de volgende maanden nog iets van het seizoen te redden. Er zijn nog twee wedstrijden voor de crosscup waarvoor ik ben aangeduid en dan komen nog het provinciaal- en het nationaal kampioenschap. Als ik de forme vind, zit er nog misschien wat in. Ik heb dan misschien nog reserves, die de anderen niet meer hebben BENO ERE-AFDELING Knokke Heist-Mistral 5-4 Alosta-Artevelde 5-4 Schorpioen-Patijntje 8-1 Verbroedering-Zelzate 7-2 Sap-Singei 5-4 1' AFDELING A Mistral-Sopec 3-6 Alosta-Artevelde 9-0 Schorpioen-Patij 7-2 Kortr.-Coninxdonck 8-1 Bevers-Heirnis 2-7 1* AFDELING B Mistral-Artevelde 7-2 Singel-Alosta 3-6 Zelzate-Gent 5-4 Verbroeder.-Schorp. 5-4 Coninxdonck-Apollo 2-7 2* AFDELING A Artevelde-Reynaert 5-4 Sopec-Alosta 2-7 Brugse-Schorpioen 7-2 Apollo-Boeing 6-3 Zelzate bye 3' AFDELING B Gent-Heirnis 5-4 Boeing Boeing-Apollo 4-5 Mistral-AIosta 6-3 RANGSCHIKKINGEN ERE-AFDELING Schorpioen 71 19 10 Verbroedering 56 34 8 Alosta 53 37 7 Mistral 46 44 6 Zelzate 46 44 6 Sap 47 43 4 Singel 37 53 4 Artevelde 40 Knokke Heist 26 Patijntje 28 1' AFDELING A Schorpioen 68 Artevelde 47 Alosta 52 Coninxdonck 50 Heirnis 46 Sopec 45 Kortrijk 50 Patijntje 33 Mistral 32 De Bevers 27 36 ft 24 Schorpioen Brugse Boeing Boeing Artevelde Apollo Reynaert Zelzate Sopec (Zelzate 1 wedstrijd mini 3' AFDELING B Mistral Apollo Alosta Meetjesland 30 BoeingBoeing 38. Reynaert Heirnis Gent 271 50 3 64 2 62 0 22 10 43 8 38 7 1' AFDELING B Schorpioen 67 23 8 Verbroedering 57 33 7 Mistral 53 37 7 Singel 49 41 6 Gent 48 42 6 Zelzate 44 46 6 Apollo 44 46 5 Alosta 41 49 4 Coninxdonck 23 67 1 Artevelde 24 66 0 2* AFDELING A Alosta 57 24 8 De veldlopers van AC L ke zijn te Essenbeek-Hal de slag geweest Bij del heeft Chris Van Thienei jongste verrichtingen nog in de verf gezet. Chris lo een prima verrichting o modderige omloop en ein op de 8' plaats. Peter De ter werd nog 23ste. Vet: Jozef Van Damme voelde best op dit zware parkoo legde beslag op een verdie lijke 4' plaats. Patrick De! eindigde bij de scholieren en Kadet Philippe Van T me nam de 8ste plaats zijn rekening. Bij de dames heeft Ghis Van Praet de 9* plaats i wacht gesleept na een g wedstrijd waarin zij enkel het einde toe meer te moe#'prijs geven. De kadetten Christel De en Patricia De Sacdeleet men met Anja Aclbrecht ren goed in de 1ste reeks wijl in de tweede serie P»: Van Der Zanden 15' wen! de jongsten was het N. Wijns die 5' werd en Nele Ransbeek die op de 10* p eindigde. (Al' In de veldloop te Laarne moes ten de atleten niet alleen tegen hun tegenstanders vechten, maar ook tegen de wind en de koude regen. Alex Vervaet hield dapper stand, en sleepte een achtste plaats uit de brand. Patrick Van de Walle was tot in de laatste kilometer mee met de koplopers, maar loste even voor het einde de rol. Hij behaalde toch nog een 14c plaats. Dirk Vervaet werd 24c. Bij de dames bonden er heel wat meer Lokersen de shoes aan. Katarina Pauwels, die het ook in baandwedstrijden voor al van lange afstanden moet hebben, haalde een 12' plaats. Ingeborg Pauwels moest de kopgroep iets vroeger laten gaan en eindigde 24'. De derde Lokerse atlete werd Marina De Borger. Zij neemt het veld lopen er zomaar bij, hoewel zij in feite een sprintster is Dat zien we dan ook aan de maniar waarop ze in de laatste rechte lijn de atletes achter zich liet en zo nog 40= werd. Cyrilla De Baere (47) en Nicole Kelen (48) sloten de rij. Bij de juniores viel de aëhtste plaats van Inge Van Hoeck op. Karin Puimege en Chantal De Gucht waren nog 15' en 19'. Bij de veteranen onthouden wc de namen van Celeste Van Branden (12') en Lena Egger- mont (13*). Ilse Van Hoecke en Heidi Van Der Jeugt ein digden 19* en 21' bij de scholie ren, Veerle Van Der Gucht 5' bij de kadetten. Bij de jong sten haalden Katja Van Engel, Ruth Van Der Jeugt en Inge borg De Brul een ereplaats De Hamsc atleten waren te Leefdaal aan de start en heb ben het in alle kategorieën schitterend gedaan. Bij de se niores was Bennu Claus van bij het startschot in strijd voor ccn podiumplaats. Uiteindelijk werd het een prima derde plaats. Bart De Keyser en Ru dy Van Geert waren met de goede trein mee en werden 91 en 11'. Wim De Keyser deed nog beter bij de juniores waar hij een 2' plaats haalde, hier was Patrick De Smedt nog 4' Ook bij de scholieren mochten de atleten op het podium, want het was Gino Van Geyte die hier de tweede plaats haalde. Ghislain De Waele en Rudy De Clercq waren 4* en 5' in deze kategorie. Ook een beste wedstrijd van Peter Tassent die 3' werd bij de kadetten, en een zege daar zorgde Ignace Claus voor bij de miniemen. André Zondag 15 januari organi seert Atletiekvereniging lx>- keren zijn 10" nationale veldloop voor alle katego rieën, van pupillen tot vete ranen. De wedstrijden star ten vanaf 14.30 u. Er is een prijs voor iedere atleet die de omloop volle dig uitloopt. Een prima om loop is het alleszins, dus er staat de sportliefhebbers een leuke namiddag te wachten. De bestuursleden van AVL hopen op een mas sale toeloop, en dat zou de gebroeders Vervaet beslist stimuleren om voor eigen volk een reuzeprestatie te leveren. (andré) In de sport tellen vaak alleen de prestaties. De kopmannen de blikvangers, over hen wordt er gesproken of geschren Als medium voor het brengen van regionaal nieuws past ons misschien om eens rouwmoedig op de borst te kloppet mm We willen daar iets aan doen en een atlete, een zuimU liejhebster-in-de-hoogste-graad, eens in de kijker zetter* Vorige zondag tijdens de senioreswedslrijd te Zele, mertom we het Heikantse meisje Greta De Vijlder op. Ze heeft aspiraties om een vroege prijs te halen. Nee, het is om te doen om enkele overtollige kilootjes kt Ze brengt daarvoor heel veel moed op. Van b ze de laatste. Het deen haar niet. Ze trotseert h blikken van cynische spotters, die denken mt jij aan begonnenZe versaagt niet en geeft niet op. Te Zele waren er 49 seniores die de eindstreep bereikten Greta was de allerlaatste. Gedubbeld, maar moedig en K haar durf en haar doorzettingsvermogen stellen wij haart voorbeeld voor de liefhebberssporters. j 8£'en 36 - 13.1.1984 - De Voorpost ATLETIEK PETANQUE Uitslagen van de tiende speelweek 08.1.1984

De Voorpost | 1984 | | pagina 36