Dendermondse wijk Lutterzele voert aktie tegen DDS plannen Dendermonde Serboswijk: de problemen stapelen zich oË Postkantoor van De Klinge overvallen Temsenaar sterft in woningbrand Inbraak bij juwelier in Sint-Niklaas Temsenaar verongelukt op E3 Bejaarde fietser uit De Klinge gedood Moet Sint-Niklase spoorwegpersoneel verhuizen Dendermonds schepencollege adviseert gunstig Verkiest de Wase Persklub andermaal een jaarfiguur? 4 - 13.1.1984 - De Voorpost Op 28 december riepen een aantal bewoners van de Dendermondse wijk Lutterzele een informatievergadering bijeen waarop de plannen werden uiteengezet die de Intercom munale DDS volgens hen poogt door te drukken: een zandwinning die op het industrieterrein Hoogveld is aangevraagd en een stortplaats type III. Na afloop van de vergadering werd besloten een bezwaarschrift over te maken aan het kollege van burgemeester en schepenen van de stad Dendermonde. De inhoud van dit bezwaarschrift luidt als volgt: «In aansluiting op het onder- handelen voor het stadsbe- rein een vluchtroute maken, zoek commodo et incommodo stifur. De ambachtszone zal vlug een betreffende een zandwinning De aflijning van de ontgin- verlaten beeld geven; de min- door de Interkommunale ningsput is niet heel duidelijk, ste weersverandering zal voor D.D.S. op het Industrieterrein Toch heeft men deze aflijning de bewoners van de wijk Lut- Hoogveld menen wij. inwo- en niet de aflijning van het terzele en omgeving reukhin- ners van Lutterzele en omge- terrein gebruikt als aanvraag- der, mist en nevel meebren- ving. volgende bezwaren te zone voor het openbaar onder- gen, gedurende vele jaren kunnen en moeten naar voor zoek, een perceel grond dat wordt lawaaihinder ons deel: te brengen: tegenstrijdigheden deel uitmaakt van de zand- pompen, bulldozers, vrachtwa- in het openbaar onderzoek, groeve paalt aan de industrie- gens; een ruime ratten- en genaamd commodo et incom- weg Hoogveld. Dit wil dus zeg- meeuwenkolonie gaat hier een modo; gehouden van 21 de- gen dat de bewoners tegenover interessant «ontginnings- en cember 1983 tot 4 januari de industrieweg ook moesten winningsgebied» krijgen. Wat 1984. aangeschreven worden bij de gaat er nog overblijven van In de aanvraagbrief van commodo et incommodo. Dit onze tuinen? D.D.S. daterende van 5 de- laatst is niet gebeurd. De aanleg van deze zand- cember en gericht aan de heer Om voormelde redenen vra- winning en stortplaats brengt Gouverneur alsook de brief gen wij dan ook dat het op onze veiligheid in gevaar: een van de heer Gouverneur date- heden aangevraagde openbaar opgedreven trafiek van zware rende 14 december gericht aan onderzoek als ongeldig zou be- vrachtwagens brengt de veilig- het stadsbestuur en de vergun- schouwd worden. Bovendien heid van fietsers, voetgangers ningsaanvraag van 6 december eisen wij. inwoners van Lutter- en voertuigen in gevaar; fiet- is er enkel sprake van een zele en omgeving, dat aan de sers: heel de wijk Lutterzele en zandwinning of zandgroeve. In Interkommunale D.D.S. dui- omgeving is arm aan fietspa- de plannen daarentegen, zowel delijk zou gesteld worden dat den; voetgangers; bepaalde ge- het inplantingsplan als het to- onmogelijk gevolg kan gege- deelten van de wijk Lutterzele pografisch plan is er sprake ven worden aan hun aanvraag en omgeving zijn arm aan van een zandwinning en een om zandwinning en stortplaats voetpaden; de wettelijke over stort type III. en wel om de volgende rede- steekplaatsen voor voetgan- Bij de opening van het nen: gers zijn miniem; de wegbekle- openbaar onderzoek op 21 de- het op heden geldig zijnde ding en wegligging maakt nu cember was het kadastraal uit- gewestplan bepaalt op Hoog- bepaalde straten van de wijk treksel met aanduiding en-afhj- veld een industriezone en geen Lutterzele en omgeving onvei- ning van de eigenaars en aan- ontginningszone. De door de lig bv. Lange Dijkstraat. De palende niet aanwezig. Op 27 Interkommunale D.D.S. aan- aanleg van de nieuwe spoor- december is dit plan in het gevraagde zandwinning en wegbrug in de nabijheid van desbetreffende dossier wel stortplaats is onverenigbaar het Fort heeft deze bezwaren aanwezig. -• voor het milieu: het grondwa- aangetoond; heel de omgeving Op het inplantingsplan is ter van de omliggende perce- wordt voor de naburige ouders de industriewegenis onjuist len zal in grote mate naar de-"'een nachtmerrie Immers een aangegeven. De aangeduide plaats van de zandwinning toe- put van 12 mater diepte bete zone is niet juist. Het grond- vloeien. De eigen waterwin- kent in de eerste plaats een plan dateert van rond 1960 ning van de nv Philips komt dodelijk aantrekkingspunt terwijl er plannen bestaan van daardoor in het gevaar, wat voor onze kinderen; de stort- 1980 waarop de industrieweg mogelijk nadelige gevolgen plaats zal dit evenzeer bete en ook de nv Philips is aange- voor de tewerkstelling in eigen kenen, geven. streek kan meebrengen. Ongeveer de helft van de de aanleg van een stort- zandwinning en het stortter- plaats is dodelijk voor het mi- rein is gelegen op eigendom lieu: reële kans voor bezoede- van de stad Dendermonde. Er ling en bevuiling van het bestaat geen gemeente- grondwater: het verspreiden raadsbesluit dat de Interkom- van niet-milieuvriendelijke munale D.D.S. toelaat om te geuren zal van het industrieter- Daar wij bewoners van Lutter- omgeving, op initiatief van en- zele en omgeving niet twijfelen kele mensen, een uitnodiging aan de vervulling van de kies- ontvangen voor een informa- beloften van de huidige be- tieavond die zou plaatsvinden stuursmeederheid (CVP-PVV) op woensdag 28 december in namelijk onder andere een mi- het Sint-Lutgardcentrum en lieuvriendelijk beleid, zal deze zou handelen over de aange- meerderheid niet nalaten om vraagde zandwinning en stort- via een gemeenteraadsbeslis- plaats type III. sing aan de Interkommunale Heel wat belangstelling voor D.D.S. duidelijk te stellen dat: dit initiatief vanwege de bewo- het huidig gewestplan behou- ners en ook van politieke zij den blijft en zal behouden blij- de. Onder meer schepen Van ven; de stad niet gunstig mag Gucht die leefmilieu onder beslissen op de aanvraag van haar bevoegdheid heeft was de Interkommunale D.D.S. present, evenals de voorzitter voor een zandwinning en een van de Dendermondse Raad stortplaats en het stadsbestuur voor het Leefmilieu en een gelet op haar kiesbeloften, het vertegenwoordiging van nv behoud van het huidige groen onder andere in de wijk Lut terzele maksimaal wil realize- ren Tot daar de brief die on dertekend is door een aantal bewoners van de wijk. Akties Deze brief betekent evenwel niet de eerste aktie van de wijkbewoners. Reeds op zater dag 24 december had er een aktie plaats. Die dag mochten Dendermonde. Met volle aandacht luisteren naar de toelichtingen die worden gege J Philips. Na een korte situatie- 0^ Ie t schets en een uiteenzetting Leefmilieu te zullen volgen.' starten van een handtekenin- nog dezelfde avond gestartP' door de initiatiefnemers van Uit de hoek van de nv Philips genaktie in Lutterzele en om- gedurende de volgende da/"™ deze avond van de mogelijke werd eveneens gewezen op de geving (ongeveer 700 handte- verder gezet Op vrijdag 6:om bezwaren die zij wel zagen te- voor deze firma schadelijke ge- keningen werden trouwens nuari trok dan een afvaag06 gen de aangevraagde zandwin- volgen van een eventuele aan- meegestuurd met het bezwaar- ging van de werkgroep ni" v' nmg en stortplaats type III, leg van een zandwinning en schrift aan het kollege van bur- Brussel om er het bezwa£rc: werd ruimte gelaten voor een stortplaats. Tot slot van de gemeester en schepenen) het schrift persoonlijk te jjjP1 debat. Belangrijk in dit debat vergadering werd eveneens de aanschrijven van alle bij de overhandigen aan de hjot was zeker de verklaring van de verdere aktie tegen de aange- mogelijke besluitvorming be- Lenssens. gemeenschapsmiiT1 Dendermondse schepen voor vraagde zandwinning en stort- trokken politici; het aanschrij- ter bevoegd voor het LeeMoe leefmilieu waarin zij meedeel- plaats type II voorgesteld en ven van alle pers- en kommu- lieu. Waterbeleid en Ond?roe ae ter zake het standpunt van uitgewerkt. Als belangrijkste nikatiemedia. wijs. ferh de bewoners van Lutterzele en de Stedelijke Raad voor het punten kwamen naar voor: het De handtekeningenaktie werd pok jen lard De wijk Lutterzele telt op heden nog 32 «Groene plaat sen»; namelijk enerzijds het betrokken gebied en wat eraan grenst en anderzijds de «Els- bos». De ontginning van het betrokken gebied vormt wel licht een eerste stap; de onder grond van de aanpalende ge bieden is immers even rijk aan nuttige stoffen. Het verkave len van de wijk «Elsbos» en de aanleg van de stortplaats zal er voor zorgen dat rond 1990 Lut terzele als enige groene plek nog zijn 45 op 90 meter (voet- Vorige vrijdagnamiddag rond halfvier slaagden twee gemasker- za' hebben, de mannen erin. het postkantoor van de Wase grensgemeente j0r f stadsbestuur De Klinge van een geldsom van zowat 1,6 miljoen frank te werd reeds de mogelijkheid beroven naar voor gebracht de onmid- De overvallers droegen een blauw werkpak en een bivakmuts, de"'jke omgeving van het door Postmeester Lucien Boon werd met een pistool bedreigd, de Interkommunale D.D.S. bediende Maria De Ridder viel flauw. Het glas van het loket beoogde gebied op het gewest- werd aan diggelen geslagen, waarbij de postmeester gewond j? rekreatiezone aan te raakte. De deur naar de ruimte achter de loketten werd duid?n- Lo.n storlP'aats ,n de ingetrapt. Toen de gemaskerde mannen hun buit binnen hadden onmiddellijke omgeving van vluchtten ze, richting Nederlandse grens en verder. Een uur na deze rekreatiezone. maakt van de overval werd de vluchtauto, een Talbot, in Hulst teruggevon- deze rekreatiezone een dood den. Woensdagnacht was die wagen gestolen in Brussel. geboren kind De huidige politiek van de Vlaamse Deelregering gaat naar het sluiten van storten en het omvormen van braaklig gende industriegronden tot groene zone. Waarom gaat on ze stad nu een nieuwe stort plaats oprichten? De problemen in de Serboswijk dateren niet van vandaag. Reeds toen de wyk werd ners er tot de minder gegoede gebouwd hoorde men links en rechts zeggen dat «de paalwoningen» geen lang leven zou klasse. Vaak hebben de huur- zyn beschoren. De Dendermondse bouwmaatschappij Volkswelzijn stelde de apparte- ders nooit leren omgaan met menten beschikbaar aan een lage prijs. Het waren dan ook mensen met lage inkomens, het .mod®rn komfort dat hen gastarbeiders, alleenstaanden die er hun intrek namen, kortom de zwaksten van de i e?" maatschappij. Nu het minder goed gaat, zyn zy de eerste slachtoffers van de krisis. ^fain nfTack'er zbn Eu Werkloosheid alom. Kwam daarbij nog dat Volkswelzijn zich genoodzaakt zag een teit De inplanting van het aantal diensten door te rekenen aan de huurders, zodat de pryzen snel de hoogte buurthuis is reeds gekonkrcti- inklommen. Het arrondissementeel Welzijnsorganisatie Dendermonde werd met het zeerd. Na veel beloften maar probleem gekonfronteerd en was bereid met de bewoners naar een oplossing te zoeken, bet op de lange baan schuiven vanwege de bouwmaatschap- Eind vorig jaar werd door de de problemen in Serbos. De men, problemen inzake inte- pij, heeft hij zich direkt tot de werkgroep Serbos die deel uit- bevolking die in de 5 apparte- gratie van bepaalde groepen privaat-eigenaars gericht en maakt van het Overleg Maat- mentsgebouwen of de 195 be- binnen deze leefgemeenschap, werd er een huisje gehuurd schappelijk Werk Dendermon- schikbare flats bevolkte kende de opvang van kinderen en aan de R. Ramlotstraat 59. De de een nota samen gesteld over huisvestings- en huurproble- specifiek gastarbeiderskinde- inrichting ervan is momenteel ren, onderwijsproblemen, aan de gang en op 3 januari jeugdkriminaliteit, verwaarlo- werd het huis officieel open zing, enz. gesteld voor de buurtbewo- ners. Het is geen stereotiep Van kwaad naar erger buurthuis-café, wel een ont- AWD startte er met een buurt- moetingsplaats waar men de werking en Alain De Backer buurtwerker kan ontmoeten of begon als buurtwerker met zijn zijn vertegenwoordiger. Een aktie. Hij maakte zich ver- ruimte waar de administratie trouwd met de poblemen die van het buurtwerk is onderge- veelvuldig waren en werd stil- bracht en waar ruimtes zijn aan de bemiddelaar tussen de voorzien om te vergaderen, bevolking van de Serbosstraat Met al de verenigingen die ak en Volkswelzijn. tief zijn in de buurt werd kon- «pe problemen stapelen cr takt opgenomen. Het projekt zich op. En wat meer is, ze werd aan hun lcidingevende worden steeds, groter. Het ei- personen langs persoonlijk genlijke probleem is dat men kontakt voorgelicht. Al de ver in de Serbosstraat liever de enigingen die enigszins repre- minder kapitaal krachtigen ziet sentatief zijn in de wijk hebben verdwijnen. En die verlaten de hun medewerking aan het pro- wijk ook, omdat ze de huur- jekl toegezegd. Ook werd de prijzen niet meer kunnen beta- parochiale overheid aange- len. Dat komt omdat er veel sproken en zonder voorbe- werklozcn zijn, gastarbeiders, houd zegdc de heer Pierre De alleenstaanden die moeten le- Vos zijn medewerking toe. De ven van een uitkering. Mo- buurtbewoners zelf werden op menteel staan er 56 apparte- de hoogtc gebraclu van het In de nacht van woensdag op donderdag vorige week heeft de 73-jarige Temsenaar Jozef Vcrcauieren het leven verloren, bij een lelie brand die de woning van de alleenwonende man teisterde en die ook de inboedel vernielde. Automobilist Marcel Phillipaert bemerkte dat het huis aan de Blindstraat in lichterlaaie stond en probeerde nog binnen te geraken. Wat vanwege de felle hitte niet lukte. De buren verwittigden de brandweer. De pompiers stonden echter voor een onoverkomelijke taak. Nadat het vuur geluwd was vond men het verkoolde lichaam van Jozef <»Vercauteren in de Jeefkamer. Miljoenenbuil In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken bij juwelier Willy Heyman aan de Casinostraat in Sint-Niklaas. Rond drie uur slaagden twee mannen erin, door een gat in het metalen rolluik het pand binnen te dringen. Ze hadden die opening gemaakt met een betonschaar. Daarna sloegen zc de uitstalramen stuk. Juwelen ter. waarde van wel vier miljoen werden ontvreemd. Juwelier Heyman besefte te laat wat zijn zaak overkomen was. De dieven waren al verdwenen toen hij ging kijken wat er aan de hand was. Een auto stond om de hoek geparkeerd, en daarin vluchtten de twee kerels weg. Dinsdagmorgen even na 4 u. is ter hoogte van Sint-Niklaas op de E3 een Nederlandse vrachtwagen tegen een strooiwagen van openbare werken, bestuurd door Willem Van Rompu uit Lokeren, aangebotst. De chauffeurs van beide rijtuigen waren vrijwel ongedeerd. Kort na dit ongeval reed de personenauto bestuurd door Theofiel De Rycke uit de Veerstraat 7 in Temse in op de vrachtwagen, die dwars over het rijvak stond. De 49-jarige Temsenaar werd nagenoeg op slag gedood. Donderdag vorige week werd de 77-jarige fietser René Blinde man in de Hulststraat in De Klinge aangpreden door een auto. De chauffeur van die personenauto vervolgde gewoon zijn weg. hoewel de fietser ten gronde was gevallen cn met Moeten een aantal Sint-Niklase (Wase) treinbestuurders, -kondukteurs en hun gezinnen eerlang gaan verhuizen? In de betrokken kringen is de vrees groot, dat n.a.v. de hervorming van de personentreindienst op 3 juni e.k. het aantal treinen dat vanuit Sint-Niklaas bemand wordt zal inkrimpen. Een deel van het personeel zou dan naar verre oorden moeten verhuizen. CVP-senator Ferdinand De Bondt heeft de minister van verkeer en de hoogste spoorwegdirekteur met klem ge vraagd erover te waken dat volgende treindiensten door het Sint-Niklase rijdende personeel verzorgd zouden worden: alle forenzentreinen die vanuit Sint-Niklaas ver trekken; een deel van de Intercity Kortrijk-Antwerpen hetzij Oostende-Roosendaal de volledige Interregiolijn Sint-Niklaas - Leuven, wan neer deze elektrisch van start gaat omstreeks 1 januari 1985; tenslotte, maar niet 't minst, de Interregiolijn Brussel - Lokeren waarvan CVP-senator De Bondt eist en zal blijven eisen dat zij tot Sint-Niklaas verlengd wordt. Zodoende zou het Sint-Niklase personeelsbestand op peil blijven. Deze maatregelen zijn overigens tevens in het belang van de gebruikers. j,In 1 vlak '*880 opstarten van het projekt enp. kwam al vlug een eerste buiriet' vergadering die druk werd l?n gewoond. Op deze vergas ring werd algemene informal6"1 omtrent de buurtwerking vc strekt, maar werd meer ni* geluisterd naar de grieven wa' de bewoners zelf. pfv.( Pas werd gestart met stuurgroep die naast een bas c werker of hulpverlener van ipras plaatse ook deskundigen oiTas vat en die zo snel als het oFer maar mogelijk is ook de buui8err bewoners zal opnemen zod£rar ze het projekt zelf in hand; kunnen nemen. De werkgro^foc migranten die binnen de. stuurgroep aktief is, startte middels reeds haar aktivitf tens/ Eerlang volgen nog 1 werkgroepen huisvesting en 1 leenstaanden. Inmiddels staat men al zov?j-jC dat er een dialoog met de voa zitter van Volkswelzijn j3? gang is gekomen. Op verzoeBjj van de buurtbewoners heeft i 3 buurtwerker een gesprek had met voorzitter Bomhai 1 Een andere aktie is dat menh - de vrederechter gaat bemidfr len om voor de buurtbewaw een zo gunstig mo0«ii)klT) lossing te bekomen voot i huurproblemen. Men zou to j 2 voorbeeld biezonder vcrheig zijn mocht men kunnen beb men dat de schulden zoudt gespreid worden over een li gcre periode en dat de inter* ten zouden worden kwijtg scholden. Het Dendermondse schepencollege heeft zijn unanieme goedkeuring gehecht aan de zandwinning op het industrieterrein Hoogveld te Dendermonde Maar niet zonder meer. Mocht het ooit zover komen, dan zal aan acht strenge voorwaarden moeten voldaan. Die zijn: 1. De zandwlnningsput dient, konform het gewestplan, in zijn oorspronkelijke staat teruggebracht; 2. Het terrein dient volledig afgesloten te worden met een vaste afsluiting van 2 meter hoogte en omzoomd met een groene gordel van snelgroeiende struiken, planten en/of bomen; 3. De opvulling mag enkel geschieden met inerte materialen toegelaten volgens het dekreet voor opvullingen van type 3. Uitzondering gemaakt voor punt 4 van het artikel 2 van genoemd dekreet; 4. De zandwinning dient met natte opgraving te gebeuren; 5. De aan- en afvoer dient te gebeuren langsheen de huidige industrieweg en/of de nieuwe rijksweg; 6. De watervoorziening van de omliggende gebouwen, terreinen, partikulieren en bedrij ven dient gewaarborgd te blijven; 7. De nodige voorzorgsmaatregelen dienen genomen om de stabiliteit van de omliggende gebouwen cn bedrijven te waarborgen; 8. Alle wettelijke bepalingen op de stedebouw, de ruimtelijke ordening en volksgezond heid, dienen strikt nageleefd te worden. Vorige week donderdagmorgen gebeurde een dodelijk ongeval aan het klaverblad van de verwondingen naar de Sin.-He'enakhniek in Sint-Gillis werd £3 in Sint-Niklaas. Een BMW reed te pletter tegen een eleklriciteitspaal. Bfiurster won^ngX zijn ge- overgebracht. Maandag deze week overleed de bejaarde Klinge- Stmonne Van Impe uit Haaltert kwam om hel levenhaar echtgenoot en twee zoontjes bouwd met slechte materialen werden zwaar gekwetst. Het ongeval werd mee door de ijzel veroorzaakt (Iv) en daarbij behoren de bewo- menten leeg» Alain De Backer heeft kunnen vaststellen dat de bewoners van Serbos zelf weinig gemoti veerd zijn om de eigen woon- cn leefomstandigheden te ver beteren. De zelfredzaamheid of het vermogen om zelf pro blemen aan te pakken en te zoeken naar oplossingen is niet zo groot, noch op individueel vlak, noch op kollektief vlak. Een aantal van deze proble men hebben gemeenschappe lijke strukturcle oorzaken. Andere problemen zijn dan weer sterker gebonden aan specifieke individuele oor zaken. Buurthuis Rekening houdend met dc si tuatie in de Serbos, de veel heid aan strukturcle proble men. dc beperkingen die van uit de individuele hulpverle ning worden aangevoeld om Waasmunster. De Kunstkring Waasmunster opende et oplossingsgericht tc werken en tentoonstelling van juwelen en grafiek, (vc) de zeer geringe participatie- of aktiebereidheid van de bewo ners zelf, pleit het opbouw werk voor een aanpak die en dicht bij de bevolking staat en meteen ook een integraal ka rakter vertoont. De meest aangewezen formule leek een buurtwerking met buurthuis en buurtwerker. In het begin stond Volkswelzijn weigerachtig tegenover dit ini tiatief. Het leek modlijk te zijn om een appartement ter beschikking tc stellen. Uitein delijk kreeg men gehoor bij een prive-persoon. AWD kon zijn buurtwerking starten. De hoofdbedoeling van de buurtwerking is het scheppen van mogelijkheden opdat de bewoners (in dit geval de be woners van de Serbos) inzicht zouden krijgen in de eigen si tuatie cn de wijze waarop zij die kunnen beïnvloeden om op die manier in een latere fase zelf de inrichting en be stemming van hun omgeving te kunnen bepalen. Dc zelf werkzaamheid staat dus cen traal. Maar daarvoor is dan ook een vertrouwensrelatie met de buurtbewoners essen tieel. In de Serboswijk zijn er heel wat problemen: de staat van de gebouwen is er erbarmelijk, dc mensen betalen er lïikse prij- voor krotwoningen in de naar aan de gevolgen van zijn blessures. Zaterdag 21 januari a.s. is de Wase Persklub tijdens haat algemene ledenvergadering die gehouden wordt in hel café Stad Nantes, Grote Markt te Sint-Niklaas (hel stemlokaal van het gezelschap) alweer toe aan de verkie zing van een Wase jaarfiguur. Het is nu wellicht bekend dat de regionale journalisten met dit initiatief een Waas- lander willen huldigen die zich «in het voorafgaande jaat op een algemeen of welbepaald terrein verdienstelijk maakte, voor het Waasland in het algemeen of een deel ervan». De titel van «Wase jaarfiguur» kan ook worden toegekend aan een instelling of groepering die in de soetf pays aktief is. Uitzonderlijk, zo stipuleerde men vroegei al, kan de titel ook postuum worden toegekend. Tot mijn grote vreugde wil de organizatie geen kandidatu- ren die zouden berusten op louter sportieve prestaties in| ,.t' aanmerking nemen. De sportterrcur slaat via de media alp u hard genoeg toe. Onlangs kregen dc leden van de klub een formulier in dc bus waarop zij hün kandidaten (drie) voot de verkiezing kunnen noteren. Nummer één krijgt vijf. nummer twee drie en nummer drie één punt mee. Hel dagelijks bestuur cijfert hieruit een sclcktie van ten minste vijf kandidaten die zij kort voor de verkiezing vrij zal geven. Naar mijn bescheiden mening zijn er dit jaar twee mogelijkheden: ofwel besluit men dat dit jaar niemand in aanmerking komt'voor de titel (maar dat wordt zeker cc» moeilijke beslissing) ofwel kaptiveert Maurits Coppieten de harten der perslui. «Ter bekroning van een karricre> zo komt dan naast zijn naam te staan. Let u maar op! (Idbl Fin r Ac! I Na die

De Voorpost | 1984 | | pagina 4