smoelèntrékkers Dendermonde: aktuele problemen genoeg Dertiende klubkampioenschap van De Blauwe Reiger Kastel Hammenaar Marcel De Geest wint cyclocross Dendermonde wordt fietsvriendelijke stad 12 - 20.1.1984 - De Voorpost op zn smalst Niet alleen de DDS zandwinning zorgt voor beroering in Dendermonde. Er is ook nog het afsluiten van het Saske, de gemeentelijke jongensschool van Grembergen, om die maar te noemen. Het zijn problemen die de aandacht gaande houden van de Dendermondse beleidvoerders, zo werd ons meegedeeld op de maandelijkse persontmoeting met het college van burgemeester en schepen. De zandwinning We schreven vorige week al dat het schepencollege een gunstig advies heeft uitge bracht wat de DDS zandwin ning op het industrieterrein hoogveld betreft. Burgemees ter Cool schetste nog eens kort en bondig de voorgeschiedenis en zei ook dat de zandwinning voor de stad en voor DDS allicht een winst van 3 tot 4 miljoen elk zal opleveren. De zandwinning komt er op gron den van de stad: een terrein waarop men eertijds zinnens was een technisch centrum en een brandweerkazerne te bou wen. Maar die plannen moes ten wegens geldgebrek weer de ijskast in. De grond is weinig geschikt voor een industriëel 350 meter diep en 200 meter breed. Weliswaar had de NV Philips er een optie op. maar die werd nooit gelicht en later zag het bedrijf zelfs af van deze optie. Vandaar dat men de grond een nieuwe bestemming wil geven Op de raad van beheer van DDS werd het plan voorgelegd. De vertegenwoor digers van de stad Dender monde stemden voor. VU- raadslid Herman Burghgrave die hier in zijn funktie als pro vincieraadslid aanwezig is, wenste zich te onthouden om dat hij het dossier onvoldoen de kende. Ook alle andere be heerraadsleden waren voor. Het licht stond dus op groen. Maar toen kwam er tegenwind vanuit Lutterzele. De gemeen schap voelde zich bedreigd in haar eigenheid. Er kwam een volksvergadering waarop de stad slechts door een enkele persoon, de schepen van Leef milieu, mocht vertegenwoor digd zijn. De aktievoerders zweerden bij hoog en bij laag dat er wat verkeerd was, dat er tegenstrijdigheden zaten in het aanvraagdossier. In opdracht van de gouverneur werd er dan een onderzoek commodo et incommodo inge steld dat binnen een bepaalde tijd diende te gebeuren. Enke le bezwaarschriften kwamen binnen en die worden ook on derzocht. Vorige week kwam er dan een hoorzitting op het oud-gemeentehuis van Sint- Gillis waar heel wat vragen konden worden gesteld aan de DDS vertegenwoordigers en de afgevaardigden van de stad. Ondertussen heeft het sche pencollege zijn besluit kenbaar gemaakt: gunstig advies voor deze zandwinning, maar alleen dan wanneer aan acht voor waarden wordt voldaan: de zandwinningsput moet weer in zijn oorspronkelijke staat wor den teruggebracht, het terrein moet degelijk en veilig worden afgebakend en aan het oog van voorbijgangers worden ont trokken met een groene gor del; de opvulling mag alleen geschieden met inerte materia len; de aan- en afvoer moet gebeuren via de huidige indus trieweg of de nieuwe aan te leggen rijksweg; de watervoor ziening mag niet in gevaar wor den gebracht; de stabiliteit van de omliggende gebouwen en bedrijven moet gewaarborgd zijn en alle wettelijke bepalin gen op de stedebouw en ruim telijke ordening en volksge zondheid mogten strikt wor den nageleefd. Vraag is natuurlijk of men de ze zandwinningsput ooit gaat gevuld krijgen. Geen vrees daarvoor, zo werd gezegd. Men heeft al een klant. De oude brouwerij Beyaerd wordt gesloopt en al het puin zal naar de put worden gevoerd. Al licht is dat lang niet de enige klant. Gemeenteschool Grembergen Schepen Dierick deelde mee dat het nog lang niet zeker is dat men de school met Pasen van dit jaar in gebruik zal kun nen nemen zoals dat was voor zien Binnen de begroting van 1983 was de binnenafwerking voorzien en binnen deze van 1984 de buitenafwerking. Wat de kredieten voor de binnenaf werking aangaat, die hadden betrekking op de keuken, de schilderwerken en de andere binnenafwerking. Voor de keuken werd een aanbesteding uitgeschreven, maar niemand meldde zich. Men gaat nu langs verschillende kanalen proberen de aandacht van keu kenbouwers te vestigen op dit werk. De schilderwerken wer den ook in aanbesteding gege ven. Men had geraamd 1,3 tot 1.4 miljoen hieraan uit te ge ven. Men kreeg 14 aanbiedin gen en de laagste van ongeveer 700.000 fr. Het werk werd ook aan deze firma toegewezen. Wat de binnenafwerking be treft, ook daar zijn er proble men. Men had de kosten ge raamd op 3,5 miljoen frank, maar het enige bod dat men kreeg meldde een bedrag van 7.5 miljoen. De stad kon daar onmogelijk op ingaan. Het gevolg is dat twee van de drie aanbestedingen niet kon den gegund worden en dat daardoor het tijdschema van de afwerking flink door elkaar wordt gehaspeld. Het Saske En dan is er het Saske. Het bruggetje over het Dender mondse Sas werd voor alle ver keer gesloten. Dat was nu niet bepaald naar de zin van de vele scholieren en hun ouders. Wat kon de oorzaak zijn? Was het Saske versleten, vormde de brug een gevaar of paste men gewoon een reeds lang uitge vaardigd en vergeten verbod toe waarin bepaald wordt dat het Saske verboden doorgang is voor iedereen. Het stadsbe stuur heeft in elk geval alle middelen aangewend om in de eerste plaats de ware oorzaak en aanleiding van deze sluiting te weten en in de tweede plaats om het Saske opnieuw ge opend te krijgen. Zo zijn er ook besprekingen met Me vrouw Kreps. hoofd-ingenieur direkteur van de Dienst voor Waterwegen waarvan men wil bekomen dat het plan voor versterking van het sas dat klaar ligt. ook wordt uitge voerd. zodat het opnieuw kan worden opengesteld voor voet gangers en fietsers, die op die wijze opnieuw het toch wel drukke stadscentrum kunnen ontwijken. Dossier Baasrode opgelost Het reeds lang aanslepende dossier over de beveiliging te gen wateroverlast te Baasrode is ondertussen ook goedge keurd. De kaaimuur zal wor den opgetrokken in het cen trum van Baasrode tot Sigma plan. Dat is verheugend nieuws. Maar het houdt ook in dat een vijftal huizen zullen moeten gesloopt worden. De eigenaars en de bewoners van deze huizen werden daar reeds een hele tijd geleden van in kennis gesteld en hebben in middels reeds hun huizen yer- la ten. Eens Baasrode achter de rug, heeft men in Dendermonde nog twee zwakke schakels: de Franse Kraag te Grembergen en de Sint-Onolfsdijk te Den dermonde zelf. Wat die laatste betreft", ook daar zal gewerkt worden. In 1984 wordt in drie fasen de versterking van de dijk aangevat. Eerst het deel van de kapel naar Appels veer, dan van de kapel naar de nieu we Dender en tenslotte van de Nieuwe Dender naar de brug toe. Goed nieuws: thuisverpleging voor zieke kinderen Van schepen voor het gezin Therese Van Gucht vernamen we tenslotte ook dat er vanaf 1 februari zal gestart worden met een thuisopvang voor zie ke kinderen. Vier kinderver zorgsters zullen deze taak op zich nemen. Zij staan in Peu- terland ter beschikking om de oproepen te beantwoorden. Het is de bedoeling dat in een eerste fase de kinderen van 0 tot 6 jaar in aanmerking ko men voor deze dienstverle ning. Later hoopt men zich ook te kunnen richten naar de kinderen van 6 tot 12 jaar. Tjjdens het voorbije weekend organizeerde de vogelver eniging De Blauwe Reiger uit Kastel haar 13' klubkam pioenschap, dat gepaard ging met een tentoonstelling van de siervogels van hun leden in de zaal De Wijngaard te Kastel. Zaterdag werd de tentoonstel ling officieel geopend in aan wezigheid van schepen van de Casteele en talrijke bestuursle den van de Blauwe Reiger. Nadat de voorzitter van de Blauwe Reiger, Omer Van Lo keren, de schepen had verwel komd en gewezen had op de verbetering van de kwaliteit van de vogels tegenover vorig jaar, feliciteerde schepen Van de Casteele de voorzitter, de bestuursleden en de leden van deze vogelvereniging voor hun mooie tentoonstelling. «Die renvrienden zijn mensenvrien den. Het is de taak van uw bestuur dit op de eerste plaats toe te passen. Een hobby is belangrijk. Wij steunen dan ook als gemeentebestuur voor al het verenigingsleven.» De schepen vond ook dat er heel wat dames in de uitslag te vinden waren. «Hierdoor moet de kompetitie wel veel harder zijn. Deze hobby wordt zo doende een gezinshobby. Wie een prijs gewonnen heeft zal er zeker gelukkig mee zijn, voor de anderen moet het een sti mulans zijn om volgend jaar beter te presteren. Voor som migen is het een leerschool.» De schepen drukte de wens uit dat de Kastelse club nog vele jaren in stijgende lijn haar clubkampioenschap zou mo gen houden. Hierna overhan digde hij namens het gemeen tebestuur een aandenken aan de voorzitter en verklaarde de tentoonstelling voor geopend. Onder het drinken van een glaasje wijn werden de uitsla- 12. De Clippeleir André 449 p. 13. Van den Eede Andréa 449 p. 14. Van Riet Helena 448 p 15. Vlassenroot Cesar 446 p Kleine en middelgrote Euro pese: De Wilde Walter Vetkleurige kanaries: De Roos Achiel Gepigmenteerde kanaries: De Hamme. Het bestuur van de vogelvereniging «De Blauwe Reiger», (vh) gen bekend gemaakt: 26 deel nemers. 255 vogels. Klubkam- pioen: Van Duysen Marcel. 1Van Duysen Marcel 458 p. 2. Wauters Donny 457 p. 3. De Roos Achiel 455 p. 4. Van Havermaet Ar- mand 455 p. 5. Van Boven Lodewijk 455 p. 6. Biesheuvel Trynie 453 p. 7. Aubroeck Dirk 453 p. 8. De Wael Karine 452 p. 9. Van Lokeren Omer 451 p. 10. De Wilde Walter 451 p 11. De Clercq René 449 p. Klas A eigen kweek 1983: Sijs. Barmsijs en Europese ka narie: Wauters Donny Putter, kneu en goudvink: Wauters Donny Vinken: Van Duysen Marcel Groenvinken: Van Havermaet Armand Kwartels: Wauters Donny Vetkleurige kanaries: Van Ha vermaet Armand Gepigmenteerde kanaries: Van Lokeren Omer Postuurkanaries: Van Duysen Marcel Klas B: Roos Achiel Klas C: Sijs, barmsijs en Europese ka narie: De Wael Karine Vink. kneu. keep en rietgors: Van Duysen Marcel Goudvink, putter en geelgors: Van Duysen Marcel Merel, lijster en spreeuw: Van Boven Lodewijk Gepigmenteerde kanaries: Van Boven Lodewijk Vetkleurige kanaries: De Roos Achiel Postuurkanaries: De Clercq René Kruisingen met kanarie: Au broeck Dirk Kruisingen zonder kanarie: Aubroeck Dirk Alle exoten: Biesheuvel Trynie Kleine kwartels: Van den Ee de Endréa Grote kwartels: Van Boven Lodewijk Kleine parkieten: Van Riet Helena Grote parkieten: De Clercq René 5 Beste Europese vogels: Van Duysen Marcel (bd| Groot - Lebbeke Het zesde nummer van de Jeugdkranthet Leb- beekse infomagazine voor jongerenis van de pers. Wie jong is en wat wil, schiete zich meteen naar kranten- of boekenwinkel om zich een eksemplaar aan te schaffen. Zich abonneren kan ook. a De redaktie ziet de toe komst van de krant niet zo rooskleurig in, want lezen we niet op blz. 2 van het jongste nummer: PS Wees niet ongerust. Indien uw abonnementsgeld reeds betaald is en de Jeugdkrant, bij gebrek aan abonnementen, niet meer wordt uitgegeven, dan krijgt u uw geld terug. Op ons erewoord». Doemden ken en jongeren. Ze horen o.i. niet samen a In het januarinummer van de «Jeugdkrant» o.a. bijdragen over de 11.11.11 -aktie, waarvoor het te Lebbeke vijf voor twaalf blijkt te zijn. over de Horde van Lietbeka», zoals iemand laatst ver keerdelijk uitsprak, over het VKL (Vredeskomitee Lebbeke) en een interview met E. H. Paul De Baere. Proost. a Van het Vredeskomitee Lebbeke gesproken. Willy Van Vossole stelde tijdens de begrotingsraadszitting voor, dat de gemeente aan dit komitee 3 F per inwoner zou toekennen. 1 F voor de beweging zelf, 1 F voor het Oostenen 1 F voor het «Westen», lichtte het raadslid toe Maar zijn voorstel genoot enkel de steun van de oppositie. Het is niet de taak van een gemeente een vredesbe weging te subsidiëren, zei een stem uit de meerder heid. a Wat de gemeentelijke toelagen betreft fakulta- tieve uitgaven worden ze ook wel genoemd werd in de begroting een bedrag van 5.670.296 F inge schreven. Van 1 miljoen aan premies voor het bou wen van woningen en 450.000 F toelage aan Bl- VRO (Belgian Indian Villa ge Reconstruction Organi sation, een ontwikke- lingsprojekt gestimuleerd door pater Windey uit Bug- genhout) hoogste subsi dies tot 1.050 F toelage aan het Beschermkomitee van de gevangenis te Den dermonde en 3.500 F toe lage voor de dierenbe scherming als laagste sub sidiebedragen. a Goed nieuws voor de volwassenen die een kur- sus volgen aan de Ge meentelijke Muziekschool. Aan het hoge kursusgetd. opgelegd door minister Lenssens 1500 F als we ons niet vergissen zou een mouw gepast worden. Wie de mouw zou aanpas sen en welk model, werd niet medegedeeld. a Kritiek werd er ook ge formuleerd aan het adres van de juryleden die de examens van de Gemeen telijke Muziekschool door hun aanwezigheid opluis teren. Voor mijn part mo gen de vergoedingen van die dames en heren beslist afgeschaft worden, meen de raadslid Vlassenroot Dat lijkt me gewoon profi- tariaat in een tijd dat ieder de mond vol heeft van be perking van de kumulatie. Zwijg, repliceerde een an der, nu is het nog klein bier, vergeleken bij vroe ger. Toen moesten die ju ryleden nog gevoed wor den ook. Met spijs en drank. a Om de kosten van de openbare verlichting te drukken, zal bij de elektrici teitsmaatschappij aange drongen worden de onder houdsbeurten het ver wisselen van lampen o.a. minder frekwent te laten uitvoeren. a a Mochten er Lebbeke- naars zijn die de voorbije weken of maanden last hebben van gevoelens van zwaarmoedigheid, lood in de benen, overladen maag kortom zich gebukt voe len gaan onder een zware last die Lebbekenaars hoeven niet meteen op doktersconsult te gaan. Die symptomen zijn ge woon het gevolg van het feit dat de schuldenlast per inwoner te Lebbeke, ge- evolueerdis van 10.000 tot 20.000 F. Geen paniek dus, niemand ontkomt eraan! a In de begroting '84 wor den investeringen voorzien met het oog het energie verbruik in het Lebbeekse sportkompleks terug te schroeven. Tot de even tuele investeringen beho ren o.a. het herstellen van de losgekomen dakbedek king, de regeling van de verwarmingsinstallatie, de kompartimentering van het gebouw, het dichten van de gevelwanden van de zwembadhall, het verbete ren van de huidige dou cheinstallatie. het opsplit sen van de verwarmingsin stallatie in de kleedka mers, het afdekken van het zwembad, het jaarlijks af stellen en onderhouden van de verwarmingsketels en het jaarlijks kontroleren van de installatie en de energiefaktuur door een studiebureau. Een hele bo terham. Met flink wat a Toe te juichen dat men besparingen plant. Daar naast mag echter niet uit het oog verloren worden dat wie een zwembad wil exploiteren, ook voor per soneel moet zorgen, In eerste instantie een redder of redster. Het geslacht speelt geen rol. Althans niet voor ons. Niet ieder een zwemt immers als Ca- rine Verbauwen of Mark Spitz. En moeten toestan den als deze welke zich in de loop van vorige week manifesteerde men be schikte toen te Lebbeke op zekere dag wel over een zwembad, ook over water, maar niet over een redder vermeden worden. Die dag kon men de cirque sluiten. m Verder valt er over het bad niets negatiefs te zeg gen. Het werd vorige week zelfs gebruikt door Sabine Pauwels. Om te oefenen. Die Lebbeekse oefenston- de moet deze Belgische certitude voor Los A best bevallen zijn, want kele dagen later verb de ze het Belgisch ra over de 400 m wisselt op naam van één van vrouwelijke Verbauwi a Nu we toch de s; toer opgezeild zijn, gend bericht. SK zou van plan zijn A en terrein te omnngen met men. En vroeg daartoe vies aan het Lebbei Groenkomitee. Bepa leden van dit komitee, de hoogte van de nog penibele situatie tva «'n SK» verkeert, st voor in de doelen c struikgewas aan te p ten, kwestie van g doelpunten meer te kasseren. Maar alras b dat de SK-dirigenten der een windscherm op oog hadden. Populier, adviseerde toen Groenkomitee. Die kunn veel wind opvangen. a a Nog verheugend j nieuws. Vier jeugdspe^_ van SK Lebbeke slaagi erin door te dringen tot provinciale selektietei voor voetballers van 12 14 en van 14 tot 16 Vorige woensdag nog ren Geert, Patrick en han Vinck van t lentrijk voetbatbroederi gesproken en Didier Munck, aan de slag op fi veld van eerste provin. Ier FC Heimis, om hun paciteiten streren. a a Natuurfreaks wandeladepten zien lede ogen aan dat het Di derbelse Broek, meer meer ingepalmd door jonge snaken, die op de binnendijken en n gen hun cross mach' komen testen Menig geitje zou zich daar al ei, aap geschrokken hebben De veldwachter zal nu v de aktiviteiten van de jongelui op hun op de hoogte gesteld tt den. De man van de kan ze dan op de ti achternazitten. a Goed nieuws voor o, de bewoners van de I chelstraat en de B. ft Donderstraat. In dei straat zal de Groenpkx je weet wel, the «greè beretsvan minister Len sens groen (hoe ook anders) aanpunting» verrichten. a En tenslotte een a deel bericht. De Regie 0 Posterijen deelt mee c «met ingangvan 4 bruari a s het Lebbeek postkantoor langs Astridplein, ook op dag. van 10 tot geopend zal zijn. Smoelenlrekk Hamme. De kampioenen samen met hel bestuur, (vh) In Hamme werd op zondag 15 januari, op het gemeentelijk speelplein een cyclocross geor- ganizeerd voor renners aange sloten bij de Vlaamse Wielrij- dersbond. Er waren twee kate- goriccn. De deelnemers aan de reeks boven de 40 jaar, gingen van start te 14 uur. Hiervoor was het uiteindelijk Marcel Straetmans uit Pamel. die het haalde voor Raymond Buylc en Leon Hondt. De eerste Hammenaar in die reeks was Philips Alfons. Hij legde be slag op de 9" plaats. Om 15.30 u. vertrokken dan de 28 deel- Uitstekend nieuws dus voor de vele honderden kinderen waarschijn|ijk in 1984 een gepland. Moleneinde Sch die dagelijks met de fiets van en naar school rijden. Maar volledig nieuw fietspad krij- aarde. Vrankrijks ook goed nieuws voor de andere fietsers die zich nu niet gCn. De vernieuwing zal tevens Schoonaardc en Migro) langer met halsbrekende toeren temidden van het drukke een hogere beveiliging met Schoonaarde. De uitvo autoverkeer moeten begeven. Het zal evenwel pas. prima zich brengen, aangezien het ervan staat in hei vijfjart worden wanneer ooi; de fietsende schoolgaande jeugd fietspad hoger zal komen te van de technische dienst beseft dat ze deel uitmaakt van het grote geheel dat men ''88en dan de rijweg. De rij- sc reven voor J&?r. «verkeer, heef. senoemd en dal rich binnen da. geheel ctw»«P» pUn. Di. ptan b een noo ook moeten gedragen volgens de voorgeschreven regels. b00rdsteen en een watergrep- wil men in aanmerking k< In elk geval, de stad Dender- langs de rechterkant tussen de pel. Tussen Oudegem-ccntrum voor een betoelaging. Hi monde heeft zich sterk ge- Zogse Baan en Grembergen- en Gijzegem langs de rijksweg ook dat er gewerkt word maakt om in de komende wc- centrum. Verder staat op het 60 wordt het bestaande fiets- gcn's een plan waarin de ken. maanden en jaren, de programma het aanleggen van pad volledig hersteld. Men paden op elkaar aansl fietser beter te gaan be- een nieuwe bushalte ter hoogte hoopt dit werk ook dit jaar te Dus niet een stuk in Gre schermen. van de Vijfbunderstraat (waar kunnen uitvoeren. Het ligt in gen. een ander in Baasro Schepen van openbare werken zopas een woning werd ge- de bedoeling later dit fietspad een volgende in Mesp Maurits Dierick legt het zo uit: sloopt). Dan wat de rijkswc- eveneens te ontdubbelen. Vandaar dat eerst Schooi wat de rijksweg 60 betreft, gen betreft. De rijksweg 60 Wat de gemeentewegen be- de aan de beurt komt, daar werden de werken reeds tussen de sporthal van Appels treft zijn volgende ontwerpen daar is de nood aanbesteed op 17 november en het station van Oudegem inzake aanleg van fietspaden groot, van vorig jaar en ze werden voor de prijs van 3.2 miljoen frank toegewezen aan de NV Beton Wegenbouw. Vermoe delijk wordt een aanvang ge nomen met de werken in de maand maart of april van dit jaar. Veel zal hier afhangen van de weersomstandigheden Men gaat niet alleen het be staande fietspad tussen Grem bergen en Hamme herstellen, men gaat het ook ontdubbe len. Dat houdt in dat men een nieuw fietspad zal aanleggen Franse journalisten op «bierbezoek» te Buggenhout nemers in de kategoric A. ren ners jonger dan 40 jaar Aan deze reeks namen heel wat Hammcnaars deel. Eén van de plaatselijken wist beslag te leg gen op de eerste plaats. Marcel De Geest, die reeds tal van ereplaatsen dit seizoen heeft bijeengefietst, werd winnaar. Patrick Vandcwijs werd twee de en Michel Van Holsbeek derde. Uitslag: Hamme (V.W.B - Cat. A) - 28 din.: 1. Marcel De Geest (Hamme). 2. Patrick Vande- wijs, 3. Michel Van Holsbeek, 4. Freddy Van Durme, 5. Johnny De Winne. Categorie B - 24 din.: I Mar cel Straetmans (Pamel). 2. Raymond Buvlc, 3. Leon Dhondt. 4. Freddy Van der Cruysscn, 5. André Ver- meersch. Journalisten worden soms uitgenodigd voor bizarre bezigheden. Zo kreeg een groep Fra penneridders de idee om doorheen het bicrland bij uitstek, België dus. een rondreis i maken en een aantal brouwerijen te bezoeken. De Belgische Dienst voor Toerisme' Parijs zou zich over de trip ontfermen. Zo verzeilde de groep in België en werd dag na dag vertoefd in een of andere brouwer waar uiteraard ook geproefd werd van het heerlijke vocht. Vorige week waren dc hert journalisten in Buggenhout op bezoek waar ze werden ontvangen in Brouwerij Bostcclsi er uiteraard zich verdiepten in het schenken en vooral drinken van een Pauwel Kwak H< schijnt dat ze uiterst tevreden waren van de ontvangst die Hugo Bosteels hen aanbood.

De Voorpost | 1984 | | pagina 12