tellenaar Kamiel De Rauw: 1 n zijn kruis getast door milieufreaks Wat met de omleggingsweg te Lebbeke >as- en Steenbeek pnieuw aan de orde Schepen Jan de Ridder: Onderwijskosten drukken zonder kwaliteitsverlies Modernisering Dender gekonditioneerd door financiële lasten De Voorpost - 20.1.1984 - 17 me toelating verschaft het te fabriceren. Ik beschik trou wens over een erkenningsnum mer als fabrikant van fyti-far- maceutische produkten en pes ticiden, afgeleverd door het Ministerie van Landbouw en over een erkenningsnummer afgeleverd door het Ministerie van Volksgezondheid en van het Gezin, als erkend verkoper en gebruiker. Of ik over een uitbatingsver gunning beschik? Toen we hier in de zeventiger jaren gestart zijn, was Belle nog Belle. Ik heb me toen naar het gemeen tehuis begeven en de sekretaris gevraagd wat me te doen stond. Zonder enig dokument werd me toen de toelating ge geven. Van een onderzoek de commodo en incommodo was toen geen sprake. Nu, na zo veel jaren weiger ik nog iets te aanvaarden. Ik voel me sterk. Ook al word ik van diverse kanten aangevallen. O.a. door Raldes dat er precies een lolle- ke wil van maken. Maar ik herhaal het: alvorens ik ergens mijn snoet tussensteek, wil ik eerst weten wat er precies aan de knikker is. Bovendien heb ik een hekel aan mensen die altijd maar negatieve kritiek spuien en weigerachtig staan tegenover een positieve bena dering van de problemen. Pierre Van Rossem inderbellenaar Kamiel De Rauw is niet te spreken over Raldes (Regionaal Aktiekomitee Leefmilieu Dender en helde). In principe, vertrouwt hy ons toe, heb ik niets tegen die mensen. Ik vraag enkel dat ze zich allereerst terdege uden informeren, alvorens ze omtrent bepaalde problemen een standpunt bepalen en dit via persberichten allerhand wereld insturen. feite reageert Kamiel De Rauw op een artikel, verschenen in dit blad van 9 december jl., waarin we een overzicht ven van de Raldeswerking in Groot-Lebbeke. En o.a. aanstipten dat de vzw in de loop van januari 1983 bezwaar ntekende tijdens een onderzoek de commodo en incommodo, betreffende de (door K. De Rauw gevraagde) ichaffing van wegel nr. 30 te Denderbelle. Dit bezwaar, meldden we toen, werd later aangevuld. Tegelijk signaleerde toen een reliëfwyziging en de kapping van hoogstammige bomen. Te Denderbelle. Door K. De Rauw. jnslotte, citeerden we verder Raldes, werd minister Lenssens op de hoogte gebracht van het feit dat de firma De Rauw •n rattengifbedrijf exploiteert, zonder vergunning. Een onderzoek, voegden we er nog aan toe, zou thans aan de gang n of voor deze exploitatie wel een vergunning nodig is. reaktie van de Bellenaar. omkapping k, zegt Kamiel De Rauw er diept een dokument op uil .1 ladenkast, waarin we lezer t het Lebbeekse schepencol- ge op 13 december 1982 aan h. Kamiel De Rauw de rgunning verleent tot hel oien van 27 hpogstammige >men, staande... En begun- gde de verplichting oplegt ïuwe aanplantingen te ver- ihten. ie zijn ondertussen al lang gevoerd, beklemtoont de illenaar. Ik heb er trouwens eer aangeplant dan ik er af- :zaagd heb. Ik bezat dus de elating en in januari, of zelfs ter, tekent Raldes bezwaar Van vijgen na Pasen ge roken eliéfwijziging p zekere dag, zet hij een tweede repliek in, komt men mij hier vragen of men op een achterliggend terrein, dat be zaaid ligt met rootputten Kamiel De Rauw woont langs de Meerskant en mijn eigen dom is, betonblokken mag storten, afkomstig van herstel lingswerken aan de rijksweg Dendermonde-Brussel. Wer ken uitgevoerd te Lebbeke. Akkoord heb ik toen gezegd. Ge moogt dat doen. Maar ge moet ervoor zorgen dat op het einde van elke week het ter rein netjes genivelleerd wordt. Dat is ook telkens gebeurd. Er stond hier trouwens perma nent een bulldozer. Later, toen men hier in Belle op de Hoge Brug koliektoren in de grond stopte, heeft zich hetzelfde scenario afgespeeld. Vanzelfsprekend werd het re liëf gewijzigd. Als er een ka- mion aangevoerd werd en ik weet niet precies hoeveel hon derden kamions hier hun la ding kwamen storten ging dat reliëf van dat terrein na tuurlijk omhoog. Of ik daartoe een vergunning gevraagd heb? Ba neen-ik,. Om de eenvoudi ge reden dat wanneer de ge meente morgen twee of meer kamions nodig heeft, ze die opnieuw mogen komen halen. Dat terrein ligt ter hunner be schikking. Raldes heeft daar toen op ge reageerd en o.a. beweerd dat men niet langer in staat zou zijn de beek te kuisen. Ik heb toen bezoek gekregen van een afgevaardigde van de provincie en samen hebben we een kijk je genomen naar mijn «schan dalige werkzaamheden». Maar die meneer heeft zijn boekje vlug dichtgeklapt. De beek bbeke. Een pakhuis. Hier zou het moeten 'stinken' volgens bepaalde geruchten. Maar t riekt er niet eens kwalijk, (v) met meer kunnen reinigen! In de loop van de maand decem ber waren nog rijtwerken uit gevoerd en de baggerspecie lag precies op mijn eigendom ge deponeerd. Precies vanop mijn eigendom werd toen de beek gereinigd. Trouwens, wanneer die me neer toen eens aandachtig rondgekeken heeft, zal hij wel bemerkt hebben dat langs de loop van de beek diverse over tredingen begaan werden. Sommige stallen van woningen staan tegen de beek aan, ande ren hebben hun hoven afgeslo ten. de kantine van het ge meentelijk speelplein staat ook in overtreding. Waarom komt daartegen geen reaktie los. maar wel tegen mij In dit land van ons is toch iedereen gelijk voor de wet? Wegel nr. 30 Nadat die reliëfwijziging uitge voerd was, vervolgt Kamiel De Rauw zijn story, stelde ik vast dat sommige mensen uit de buurt nog altijd hun afval van peloezegras tot snoeieling, spruitstekken. beddezakken en een afgedankte frigo op mijn terrein kwamen storten. En dat zinde mij niet meer. Het perceel was mooi genivel leerd en het moest in die staat blijven. Dat «gestort» bleef echter aanslepen. Tot ik op zekere .dag van twee van die sluikstorters een foto genomen heb, die ik aan de Lebbeekse politie overhandigd heb. Om alle KWEDDELEN» te vermijden, besloot ik toen het terrein af te maken met beton nen platen en draad. En wat stelde ik toen vast? Dat de voetwegel nr. 30, die er vlak naast loopt, over een zekere afstand afgesloten was door een buurman van mij. Met het gevolg dat wanneer ook ik mijn eigendom zou afsluiten, geen mens nog langer gebruik zou kunnen maken van die wegel. Ik en mijn gebuur zijn toen samen bij mij thuis aan de tafel gaan zitten, hebben de zaak besproken en besloten bij de gemeente een verzoek tot af schaffing in te dienen. Omdat ik als zelfstandige makkelijker op het gemeentehuis terecht kon, formuleerde ik persoon lijk de aanvraag. Afgesproken werd de kosten van die af schaffing de aanvrager moet tenslotte, geloof ik, zowat 20 F per lopende meter betalen Lebbeke. De Rauw op de weg der ellende, (v) Lebbeke. Hij is ook een beetje filosoof, (v) te delen. modo en incommodo, dat op Bon. We spreken dus monde- 26 januari 1983 afgesloten ling af. Ik doe de aanvraag. Er wordt. Op de gemeente waren komt een onderzoek de com- toen in totaal zes klachten gearriveerd. En val niet van uw stoel. Maar weet ge wie er ook klacht geformuleerd had? Precies. Mijn gebuur met wie ik overeengekomen was de af schaffing aan te vragen. Ge moet toch maar durven, hé. Zelf in overtreding zijn, be twiste wegel (nr. 30) en boven dien wegel 31 deels afsluiten en dan nog klacht formuleren. Waar moet dat naartoe? Ik heb dat vanzelfsprekend niet zo gelaten. Ge ziet dat vanhier. Ge kent me toch een beetje. Op 14 februari was er al een brief op weg naar de gouverneur van de provincie, waarin ik al die klachten stuk voor stuk heb ontzenuwd. En een kopie van dat schrijven belandde op het gemeen tehuis. Ik doe niets achter baks. Ik strijd met open vizier. Tijdens een gemeenteraadszit ting is toen besloten wegel nr. 30 niet af te schaffen. Fabrikatie van rattenvergif Wat de fabrikatie van ratten vergif betreft, besluit Kamiel De Rauw zijn betoog, waar mee Raldes ook bezig blijkt, kan ik u, voor elk produkt dat in de zaak vervaardigd wordt, een dokument voorleggen dat De gemeentelijke «omleidingsweg», aldus volksvertegenwoordiger-gemeenteraadslid lohun De Mol, vormt door zyn onnatuurlijke aanleg en de aansluiting op de ryksweg, lesiist geen schoolvoorbeeld van degelijkheid. Voorlopig wordt van deze weg dan ook nkel nuttig gebruik gemaakt voor de bestemming Aalst (Denderbelle-Wieze). leze weg is in feite geen omleggingsweg en het probleem waaraan hy een oplossing zou noeten geven de ontlasting van het centrum wordt zeker niet opgelost. Iet verbieden van het zware worden, opdat het doorgaand Het meest voor de hand lig- erkeer (+3,5 ton), lost het verkeer de onnatuurlijke aflei- gende is de natuurlijke afbui- fobleem maar voor een klein ding zou volgen. Vanuit ver- ging, via technische hulpmid- eel op. Daarom moeten drin- kecrstcchnisch standpunt zijn delen, meer «natuurlijk» te end maatregelen getroffen diverse oplossingen mogelijk, maken. M.i. moet de korte tijd De Lebbeekse volksvertegenwoordiger Johan De Mol bracht de problematiek omtrent geplande waterbeheersingswerken aan de Pas- en Steenbeek opnieuw ter sprake. Dit *d hij via het stellen van twee schriftelijke vragen - dd. 18 juli en 7 december 1983 - richt aan de h. Akkermans, gemeenschapsminister van ruimtelijke ordening, landin- chting en natuurbehoud. Nadat de minister op een Sks vragen van de Lebbeke- a. antwoordde dat in et ontwerp van de waterbc- ersingswerken in het oomgebied van de Pas- en senbeek, voorzien wordt in aanleg van een verbinding ssen dc Vondel- en Steen- ek, ten einde aldus een ge- slte van het water van de ondclbeek in de Denderbel- iroekpolder te kunnen lei- n en in 1975 bepaalde alter- ieven - enerzijds de volle- e normalisatie van de Von- beek en anderzijds de aflei- g van die beek naar de (laardebeek - om techni- stedebouwkundige en fi- itciële redenen, niet weer- uden werden, kwam de Lcb- kenaar ook aan de weet dat kosten van dc eigenlijke rbinding Vondelbeek-Steen- ck. in 1975. geraamd wer- l op zowat 4 miljoen frank kostprijs van dc nodige komende uitgravingen aan Steenbeek werd geraamd ongeveer anderhalf miljoen ink. De Landelijke Waterdicnst, woorddc dc minister toen k, heeft pas sinds enkele gen kennis gekregen van de Idschapsekologischc studie 'n opdracht van het Lcb- ekse gemeentebestuur door Rijksuniversiteit Gent werd maakt. Daarom is het mij gnict mogelijk te bepalen in everrc dc aanleg van de ver ding strijdig is met de aan- fclingcn van die studie. Minister Akkermans ant- lordde toen ook dat een af ding van dc Vondclbcek via ontworpen wegverbinding Bsscnbroek-Rijksweg 60 •cn alternatief gesuggereerd door Johan De Mol - zeker niet goedkoper noch efficiën ter zou zijn dan zijn eigen voorstellen. Dit wegens haar grote lengte, dc mogelijkheid dat nog een bijkomend gemaal zou moeten worden opgericht en de aanwezigheid van de rijksweg. Dc afwatering van de Vlassenbroekpolder zou er, naar zijn mening, aanzienlijk door bemoeilijkt worden. Het is tenslotte in eerste in stantie de taak van het Leb beekse gemeentebestuur, be sloot de minister, de eventuele wisseloplossingen te onder zoeken. Ekologische studie Uit de ekologische studie uitgevoerd door de RUG bleek dat de geplande verbin ding tussen Vondel- en Steen- beek een totale vernieling van Belle-Broek met zich zou brengen. Niet alleen de verbin ding tussen beide beken, aldus dc studie, leidt tot een land- schaps- en ekologische versto ring, maar ook de geplande werken in Belle-Broek aan dc Pas- en Steenbeek, zijn vanuit ckologisch standpunt totaal te verwerpen. In zijn antwoord op een tweede reeks vragen van de Lebbeekse volksvertegen woordiger. zag de minister geen enkele reden om die konklusic niet te aanvaarden. In dc studie werden ook twee alternatieven geformu leerd. Het eerste zou dc aanleg zowel van een verbinding tus sen dc Vondel- en Steenbeek als van dc ontworpen dijk overbodig maken; volgens het tweede alternatief zou enkel dc aanleg van dc dijk verval len. Andere mogelijke alterna tieven, aldus de minister, wor den thans door de ontwerper bestudeerd. Mocht uit het on derzoek blijken dat geen enke le van die wisseloplossingen voldoening kan schenken, zou ik er geen bezwaar tegen heb ben dat uw voorstel - afleiding Vondelbeek via de wegverbin ding Vlassenbroek-Rijksweg 60 - aan een grondig onder zoek zou onderworpen wor den. Voor dat onderzoek, ver volgt de h. Akkermans, zou het gemeentebestuur uiteraard een beroep kunnen doen op de medewerking van de Landelij ke Waterdienst. Alleszins hoopgevend, beklemtoont Jo han De Mol. dat men in minis teriële kringen niet langer meer zo afwijzend staat tegen ons alternatief. Alternatief dat ons gesuggereerd werd door de h. Jan Stcenhaut van het Ko- mitee Pas- en Stecnbcck. In het geheel niet akkoord is de Lebbeekse volksvertegen woordiger echter met de minis ter, wanneer laatstgenoemde beweert dat het Lebbeekse ge meentebestuur, geassisteerd door dc ontwerper en door de RUG, initiatieven terzake moet nemen. Dc gemeente, aldus Johan De Mol, beschikt noch over de gezaghebbende bevoegdheid noch over de technische moge lijkheden om dit pioblccm op te lossen Mij lijkt het eerder een taak van de Landelijke Waterdicnst. Maar daarmee is de minister het niet eens. Ik neem mij in elk geval voor, besluit Johan Dc Mol, dc pro blematiek van dc Pas- en Steenbeek, op het gemeen telijk vlak opnieuw ter sprake te brengen. Pikrkk Van Rosskm die men nodig heeft om door heen het centrum te komen, verlengd worden. Dit kan o.a. door het verlengen van de wachttijd aan de verkeerslich ten Leo Duboisstraat-Brussel- sesteenweg. Het verlengen van de tijdsduur van de wachttijd richting centrum is m.i. moei lijk realiseerbaar, omdat dit zou leiden tot een totaal blok keren van het verkeer Men kan wel de tijdsduur om uit het centrum te geraken, drastisch verhogen, wat mogelijk is voor beide aansluitingen Uiteraard moet de tijdsduur van de ver keerslichten, kruispunt Omlei- dingsweg-Leo Duboisstraat aangepast worden. Het lijkt mij verder absoluut noodzakelijk, vervolgt de Leb beekse volksvertegenwoordi ger. dat terug over het statuut van de rijksweg en de gemeen telijke omleggingsweg gepraat wordt. Het was logischer ge weest dat dit bij dc aanleg van de omleidingsweg was ge beurd. Zodoende had men het huidige misbaksel kunnen voorkomen. In deze optiek is het noodzakelijk dat recht streekse aansluitingen van ge bouwen op dc omleidingsweg wordt voorkomen. Tevens moet in de mate van het moge lijke, bij de aanleg van de nieuwe rioleringen, het pro fiel, de wegbedekking, wegin- dcling enz. in functie van deze nieuwe verkeersstruktuur ge- koncipieerd worden. Uit een gesprek van Johan Dc Mol met de h. Casteels, hoofd- ingenieur-direkteur van Brug gen en Wegen, blijkt dat niet tegenstaande dc reeds geno men beslissingen er op gericht zijn om de gemeentelijke om leidingsweg in deze verbinding Brussel-Dendermonde in te lassen, er op dit ogenblik geen verdere onderhandelingen meer gevoerd worden om de weg in het rijkswegennct op te Daaruit besluit de volksverte genwoordiger dat dringend een gesprek op gang gebracht moet worden tussen de ge meente en de dienst Bruggen en Wegen. Over de omlei dingsweg. In de schoot van dc verkeerskommissie. voegt hij eraan toe. heb ik dit bij elke gelegenheid bepleit. Uit dc al daar gevoerde gesprekken bleek duidelijk dat de bereid heid, die o.a. vertolkt werd door de burgemeester, aanwe zig was. Hoopgevend in elk geval. Voor de Dender ziet de toekomst er allerminst bemoedi gend uit. De overheid heeft wel konkrete plannen voor de modernisering van de Dender van Geraardsbergen tot Dendermonde via Ninove en Aalst doch de nodige finan ciële middelen ontbreken. Zelfs by het stellen van priori teiten wordt men wegens onzekerheid van de financiëring afgeremd. ekonomisch mogelijk schans- op vilbeluiken. korven gebruikt. Ook wordt heel wat beton gebruikt vooral in de panden waar afvoer ge beurt via zijsloten. Gelijktijdig stelt zich het probleem van het jaagpad. Oeverversterkingen Op veel plaatsen zijn de wer ken voor oeverversterking reeds aangevat en zelfs soms afgewerkt. Aan de basis ligt de overweging dat het vak Erem- bodegem-Dendermonde zou worden afgewerkt voor sche pen tot 1350 ton. De daarvoor nodige drie miljard is enkel beschikbaar op middellange termijn. Voor onderhoud en herstelling is thans de omge ving van de Tragel te Hofstade aan de beurt samenvallend met de geplande werken voor de waterzuivering. Naar Erembo- degem toe wordt jaarlijks een krediet uitgetrokken van 20 miljoen voor verbetering van de oevers en op de rechteroe ver tussen het veer van Idegem en de brug Schendelbeke - On- kcrzele en tussen de brug van Zandbergen en de sluis in Ide gem werken in uitvoering zijn. Ook in de zone Grimminge, Overboelare en Geraardsber gen zijn werken toegewezen. Om tegemoet te komen aan de wensen van Raldes worden waar enigszins technisch en Lozingen Liefst tien fabrieken lozen mo menteel in de Dender. Vier er van hebben een eigen water zuiveringsstation: Upal Ge raardsbergen, Fabelta Ninove. Amylum Aalst en de Verenig de papier- en kartonfabrieken te Oudegem. Dat van Ninove was wel wegens technische moeilijkheden een tijd lang buiten gebruik. Voor alle fabrieken zijn wette lijke lozingsvergunningen af geleverd uitgezonderd Anima- lia Denderleeuw dat verwijst naar een vroegere wetgeving Zuiveringsstations Twee zijn er gepland in de zone Geraardsbergen. één aan de Wellemeersen te Dender leeuw. Te Aalst werkt men aan de koliektoren en komt een zuiveringsstation te Hofstade en ook te Dendermonde start ten reeds werken voor koliek toren. Volgens minister Lenssens is het Denderwater de laatste tien jaar er niet op verbeterd tenzij plaatselijk als bvb te Aalst wegens de inspanningen van Amylum. De Dender houdt alleszins de aandacht van de overheid gaande doch de centen ont breken. LH Buggenhout De Buggenhoutse onderwijsschepen Jan De Ridder wil de inspanningen die de voorbije jaren geleverd werden om de onderwijskosten te drukken, zonder echter afbreuk te doen aan de kwaliteit van het onderricht, ook in de loop van 1984 verder zetten. Pierre Van Rossem Als principe blijft dus gelden dat iedere onderwijstak, zich zelf, via de staatstoelagen. zo veel mogelijk dient te bedrui pen. Deze optie houdt in dat vanwege direkties en leerkrachten van de diverse scholen, een bijzondere in spanning zal gevraagd worden om met beperkte middelen kwalitatief op peil te blijven Inspanningen die kunnen gaan van persoonlijke inzet tot het nemen van initiatieven, die de vroegere toelagen dienen te kompenseren. Lager onderwijs Waar het gemeentebestuur, al dus schepen De Ridder, de voorbije jaren een ernstige fi nanciële inspanning heeft moe ten leveren om het leerlingen vervoer in stand te houden, hoopt het in de loop van 1984, door toepassing van dc wet van 15 juli 1983 houdende op richting van een Nationale Dienst voor Leerlingenvervoer aan deze problematiek een gunstige oplossing te kunnen geven. Op pedagogisch vlak blijft on ze lagere school een vooraan staande rol spelen bij dc uit werking van het projekt «Ver nieuwd Lager Onderwijs» (VLO). De laatste jaren heeft de school, in samenwerking met de «Vereniging van de Belgische steden en gemeen ten» en met de interkommuna- le DDS een belangrijke rol gespeeld, bij de tot standko- ming van het Gewestelijk VLO-projekt. Wat de gemengde afdeling Op- dorp betreft is de vernieuw bouw in een definitief stadium getreden. Het voorontwerp werd goedgekeurd. Ondertus sen werd het schoolhuis als refter voor de leerlingen in gebruik genomen. Voor het. geheel der werken werd voor opgesteld dat de bestaande ge bouwen maximaal zouden worden benut en de nieuw bouw zo ekonomich mogelijk zou worden opgevat. Bijzonder lager onderwys Bij de aanvraag van het schooljaar 1983-"84 werd een lichte achteruitgang van het leerlingenaantal vastgesteld. Dit verschijnsel is het gevolg van de algemene daling van het leerlingenaantal in het la ger onderwijs. Er kan inder daad vastgesteld worden dat leerlingen die normaal voor het BLO bestemd zouden zijn, terwille van het op peil houden van de eigen effectieven, niet naar het BLO verwezen wor den. De noodzakelijke uitbreiding van de bestaande gebouwen kan nog niet gerealiseerd wor den, omwille van het uitblijven van de «Rationalisatie- en Pro- grammatieregeling» voor het BLO, regeling die de tussen komst van het waarborgfonds voor het Fonds van de scholen gebouwen conditioneert. Het leerlingenvervoer ge schiedt in samenwerking met het MPI Blijdorp en wordt georganiseerd door de dienst leerlingenvervoer van het Mi nisterie van Onderwijs. Het brengt voor het gemeentebe stuur geen financiëring gevol gen mee. Buitengewoon Secundair Onderwijs Met ingang van het schooljaar 1983-'84 werd het vijfde leer jaar opgericht zodat hiermee de BUSO-school volledig is uitgebouwd tot de drievoorzie ne afdelingen: bouwwerken, houtbewerking, gezins- en nij verheidstechnieken. De door het gemeentebestuur aangekochte eigendom in de Bovendonkstraat wordt verder afgewerkt, naargelang de fi nanciële mogelijkheden. Het voornaamste probleem blijft het beschikken over de nodige ruimten voor werkplaatsen. Daar ook voor deze onderwijs tak een «Rationalisatie- en Programatiercgeling» ont breekt en bijgevolg dc mate riële uitrusting zoveel mogelijk met eigen financiële middelen dient te geschieden, zal de ver dere afwerking op min of meer langere termijn dienen onder nomen. Verwacht wordt dat in de toekomst het aantal leerlin gen zich nog zal uitbreiden. Aangestipt kan tenslotte wor den dat de Buggenhoutse BU SO-school vanwege het «Fonds voor Vakopleiding in dc Bouwnijverheid» een we zenlijke materiële steun ont vangt. Taai- en Handelsleergangen Het blijft onze bekommernis, aldus schepen De Ridder, de cursussen zoveel mogelijk aan te passen aan de noden en de evolutie van de moderne eco nomie. Aldus is de kursus Spaans tot bloei gekomen en werd met veel bijval een kur sus «Informatica» opgericht. Het invoeren van een school geld en de tussenkomst in de leerboeken heeft geen opval lend nadeel aan het aantal leerlingen berokkend. Het feit van de leerlingen een financië le inspanning te vragen heeft trouwens de motiviatie in de hand gewerkt. Gemeentelijke Muziekschool Niettegenstaande financiële bijdrage van de leerlingen, cursusgeld en een bijdrage voor het gebruik van de mu ziekinstrumenten, vergt de werking van de muziekschool een financiële inspanning van het gemeentebestuur. Positief is echter dat de kwaliteit van het onderricht in stijgende lijn gaat. Op dit ogenblik bevolken 450 leerlingen 900 kursisten de diverse disciplines. Pierre Van Rossem Op donderdag 19 januari wordt in dc Ebcs-Expo aan de Mechelsesteenwea 271 te Ant werpen de tentoonstelling «Communicatie» geopend. Mi nister Dc Croo houdt er de openingstoespraak

De Voorpost | 1984 | | pagina 17