Ramp voor Van Cauter Voetballen met één oog naar het skorebord ANTWERP-SC LOKEREN 2-2 V. c c - BEVEREN-LUIK 2-0 Niets dan lof voor Julien Lodders na zijn daverend debuut tegen Luik Te lange dopjes? «Da kan nie» zegt Stany 30 - 20.1.1984 - De Voorpost C (le Nationale VOETBAL WAT GAAT MIJNHEER VAN DEN STOCK DAARVAN ZEGGEN? ANDERLECHT MOEST NU OOK DEFINITIEF DE (TITEL)ROL LOSSEN! Zowel SK Beveren als bezoeker FC Lu—k moesten Freethiel op met een erg vertimmerde ploeg. Leider Beveren toonde aan de op een Wase misstap beluste voetballiefhebbers dat zelfs het ontbreken van Heinz Schönberger geelblauw moeilijk uit evenwicht kan brengen. Ondanks het feit dat het met een noodploeg het veld in moest nam SK Beveren immers erg gemakkelijk afstand van Club Luik dat de heenronde nochtans als derde beste uitploeg (na Cercle Brugge en Beveren) kon afronden. Het werd voor de meer dan 7.000 toeschouwers op Freethiel zondagnamiddag trouwens een echte feestdag want via het elektronische skorebord mochten zij ook meemaken hoe rivaal Anderlecht de Guldensporenslag verloor en meteen achtte iedereen de kans op een nieuwe titel voor Beveren weer wat groter. De talrijke supporters die naar de Antwerpse Bosuil ge trokken waren, hebben het Lo keren uit het begin van de kom petitie aan het werk gezien. Vooral de eerste helft leek Ant werp werkelijk in de verdruk king gespeeld te zyn door een goed georganiseerd Sporting. De nieuwe veldbezetting van trainer Davidov^c bleek een goeie gok geweest te zijn. Uit blinkers by Lokeren waren vooral Rik Van Cauter, James Bett en Preben Larsen. Rik Van Cauter lag trouwens ook aan de basis van het eerste doelpunt dat Swat Vander Eist tegen de netten sjotte. Na een dik halfuur moest Rik helaas van het veld gedragen worden met een knieletsel, meer be paald een van die gevreesde meniscusscheuringen. Onder tussen weten wy dat hy al geopereerd is in Pellenberg, maar hij zal toch een kleine Beveren - Luik: Lodders op weg hei Luikse doel. (dw) Het ii.pas mijn tweede seizoen bij SK Beveren maar in hel Waasland voel ik me nu al meer thuis dan in Tessenderlo. Het is bij Beveren voor een Limburger trouwens niet zo moeilijk aarden met al die gouwgenoten hier. Theunis, Lambrichls, Stalmans, ze hebben me al allemaal geweldig geholpen. Natuurlijk heb ik het meeste steun gehad aan mijn vriend en vroegere ploegmaat Patrick Stalmans.» Zondag tegen Club Luik bewees Julien Lodders dat hij inderdaad goed ingeburgerd is in het Beverse voetbal. Julien Lodders speelde zijn eerste volledige wedstrijd met de basisploeg en maandagmorgen werd in alle kranten zijn prestatie hoog gekwoteerd. Voor de verdediger die in de zomer van 1982 van Looi Sport overkwam meteen de slap naar voetbalbekendheid? Mijn debuut in de eerste ploeg is erg goed meegevallen. !n de aanvangsminulen was ik er niet erg gerust in want mijnheer Braems had me op de mij niet zo vertrouwde middenveldplaats gezet. Vooral de aanwezigheid van vriend Stalmans heeft me geweldig gesterkt. Daarmee zijn we er natuurlijk nog niet. Schönberger, Creve en Theunis zijn er waarschijnlijk volgende week al weer bij en het is dan toch niet meer dan normaal dat Lodders weer uit de basisploeg verdwijnt. Maar zondag heb ik hel bestuur van de klub toch bewezen dat ze altijd op mij kunnen rekenen. Het is prettig als men in zo een wedstrijd zijn waarde kan bewijzen.» Het wordt voor Lodders dus nog even wachten vooraleer de poort naar het fanionteam definitief wordt opengeduwd. Zijn kontrakt loopt af, maar ladders wil niets liever dan in het Waasland blijven. De 21-jarige Julien trok als achtjarige voor het eerst voetbalschoenen aan en doorliep toen alle jeugdreeksen bij derdeklasser Looi Sport. Hij kwam 'erg jong in de kern onder leiding van trainer And ré Bollen en speelde op zestien jaar al in het eerste elftal. Toen kwamen er aanbiedingen van o.m. Club Brugge, Tongeren, Berin gen en Beveren. Beveren kreeg de voorkeur en Lodders heeft'hel zich nog niet beklaagd. Spelen bij de leiders, hel is toch wat. In het Waasland kreeg ik werk bij de vroegere sponsor van SK Beveren. En is het niet wonderlijk dat een jong speler bij Beveren toch voluit zijn kans krijgt. Voor Stalmans ging het allemaal heel snel. Er was natuurlijk de blessure en achteraf het vertrek van Patrick Schoofs waardoor Stalmans zijn volle kans kreeg. Ik moet daar toch nog even op wachten. Maar er werd me toch al verzekerd dat dat geduld tenslotte zal renderen. Ik vraag echt niet beter dan in het Waasland te blijven. Lodders is gelukkig dus en SK Beveren ook want na bijvoorbeeld Maes. Peeraer en vooral Hans Christiaens betekent de talentrijke Limburger een waardevolle wissel voor de voetbaltoekomst. (H.A.) De Waaslanders moesten het veld in zonder Theunis. zonder Creve en zonder Schönberger. Julien Lodders mocht voor het eerst in een kompetitiewedstrijd starten, terwijl ook de Pool Marek Kusto nog eens de volle negen tig minuten kon volmaken. Lodders, en ook Kusto deden het prima. Net als Görtz trou wens die misschien niet het schot van Creve in huis heeft maar zeker zo hard kan lopen. Luik inderdaad beter uit dan thuis, begon vrij aardig aan de wedstrijd maar de erg gesloten Beverse verdediging had toch geen problemen. En toen on verwacht en ook nog niet ver diend, rond het kwartier kwam Beveren op voorsprong Een snelle aanval vertrok bij Bae- cke, Görtz was het aflossings- punt en Erwin Albert kon zijn negende doelpunt van het sei zoen binnen duwen. Het leek allemaal zo een voudig. En Beveren ging toen ook altijd maar beter spelen. Martens werd maar net van een doelpunt gehouden en Luik kon alleen met een massa onbestrafte overtredingen de Wase druk wat indijken. Voor al Lodders was baas op het middenveld en met gewezen ploegmaat Stalmans, beiden kwamen vorig seizoen over van Looi Sport, brak hij elk initiatief van de Luikenaars. Aan de overzijde knakte ook Habrant enige Waaslanders, maar dat kon alleen maar om dat Delsemme zo laks bleef leiden. Het wekte de wrevel op van de supporters maar belette toch niet dat de druk van Be veren steeds maar groter werd. Toch was het bij rust nog altijd maar 1-0. Beveren had toen al meer verdiend. Na de pauze kregen we het zelfde spelbeeld. Beveren ging nog zwaarder drukken, had nu ook de stormwind in de rug, en nieuwe doelpunten konden niet uitblijven. Eerst was er een omhaal van Albert. Met wat meeval had de Duitse spits zondag een hattrick gemaakt. Daarna kwam Ronny Martens iets te kort om af te ronden. De Luikse doelman, kennelijk ook niet in zijn dagje, wist niet waar zijn kop stond. En zijn verdedigers stonden hoek schop na hoekschop toe, met dan ofwel Görtz ofwel Kusto aan dc hoekvlag, die voor nieuw gevaar zorgden. Rond het uur was er weer zo een hoekschop. Marek Kusto trapte feilloos naar het hoofd van Martens die leep doorkop-, te naar Albert. De Duitser lapte gemakkelijk zijn tiende goal binnen. In de daaropvol gende minuut was er voor Er- win Albert bijna toch nog dat derde doelpunt maar hij strui kelde bij de afwerking Voor Beveren was het erg makkelijk gegaan en het laat ste kwartier van de wedstrijd werd zelfs door het geel-blau- we gezelschap meer naar hel skorebord gekeken dan naar FC Luik. Dat Erwin Albert en Marek Kusto in die omstandig heden nog rcuzekansen misten wou niemand hen kwalijk SK Beveren won. Ander lecht verloor De grootste ri vaal voor de titel werd weer twee eenheden verder weg ge duwd. Én Scraing? Die lijken geen sportieve maar financiële punten te verliezen. Bij SK Beveren, waar men nu ook overtuigd is van de maturiteit van de bankzitter, krijgt die tweede titel nu wel duidelijk vorm... Hugo Aerts twee maanden moeten wachten om nog op het veld te staan. Zeer jammer dat hij dat nu moet krijgen, juist op het ogen blik dat zijn konditie en elan in stijgende lyn gingen. Vander Eist was natuurlijk bly met zyn doelpunt, het was trouwens al een poosje gele den De wedstrijdleiding was verre van konsekwent, vooral op het moment dat Van Veir- deghem bijna het tweede doel punt maakte en brutaalweg ge stopt werd door Van der Vee- ren. Scheidsrechter Cokaiko -een man die niet overloopt van dapperheid - deed weer eens of zjjn neus bloedde. Een indirekt gevolg was dat in de tweede helft het doelpunt aan de andere kant viel, weer in een verdachte faze die veel aan bui tenspel deed denken. En toen Antwerp een tweede goal maakte dachten wij dat er geen eerlijkheid meer bestond in het spel, maar gelukkig zette Lar- MENEERKE WAUTERS. GE ZIET NU WEL DAT GE MIJ KREDIET HAD MOETEN GEVEN 0AVI00VIC WAS NIET WEINIG BLIJ IN EXTREMIS 1 PUNT T GAAN WEGHALEN BIJ ZUN EX-PLOEG(BAAS)! TE KUNNEN Beveren - Luik: Ofschoon fel gehinderd gaat Albert toch skoren. (dw) sen met het hoofd de siting extremis nog recht. Trainer Davidovic leek P tevreden over de prestati<jLa j zijn team, maar was tocht goocheld over de slechte i strijdleiding. Het is <x*m dikke strop voor hem dAD Rik Van Cauter weer uitï#" Wfj rekenden half en haalst een wederoptreden van Rjcht Somers in Antwerpen, masnvo|( bleek nog teveel gevraagdjLjm bestaat zelfs nog twijfel in band met de wedstrijd van F"1 dag tegen Standard. iruz traint wel al regelmatig n spelersgroep, en ook dueel, doch de konditie ij nog niet helemaal. Dat k tuurijjk vlug verandere wat De Schrijver betreft, di over leest u wat verder op A pagina. Beveren-Luik: Görtz van de bal gehouden, (dw) Nou, dacht ik vorige maandag, wuurvm niet eens aan Sporting-kinesist Stany Rogiers vragen hoe het zit mei de Lokerse geblesseerden, dan weien we direkt hoe laat het is. Een simpel telefoontje en Stany vond inderdaad een uurtje tijd in zijn overdruk programma. Ik kom uit de gutsende regen en ik sta nog wat uit te druppen, als de joviale Stany mij de hand reikt, met een blik van laat maar komen, die vragen». Het leek er even op dal Lokeren aan het einde van tfe ellende was met de herstellende Somers en De Schrijver, maar nu heeft Rik Van Cauter weer pech. Hoe komt dat nou, zo'n meniscusletsel? S.R Wel, een knie dat is een gewricht. En om zo een gewricht soepel te doen draaien zijn er aan iedere knie zo twee maanvormige spiertjes, de meniscussen. Je hebt er twee per knie dus, een binnen- en een buitenmeniscus, en zij dienen als het ware als schokdemper- om te vermijden dat de beenderen rechtstreeks tegen elkaar zouden schuren, want dal zou pas een helse pijn opleveren. Je ziet het direkt, een zeer belangrijk maar tamelijk kwetsbaar lichaamsdeel tje. Rik heeft nu een trap op de buitenmeniscus van de rechterknie gekregen, en dat zal hem wel een 6 d 8 weken buiten strijd zetten. Nu hoorde ik van een supporter zeggen dal ze bij Lokeren met te lange doppen onderaan de schoenen spelen. Daardoor zou de voet bij een zacht veld te diep in de grond doordringen. Als je je dan plotseling omdraait heb je 't al zitten, en vandaar dus al die meniscusletsels. Klopt daar wal van? S R.: Da's natuurlijk regelrechte onzin. Iedere wedstrijd worden die dopjes aangepast, en het is uiteindelijk de speler zelf die beslist hoe lang ze zullen zijn. Gemiddeld is dat zo'n zestien millimeter, maar Verheyen bijvoorbeeld wou altijd kleine dopjes, omdat hij daarmee beter over het gras kon scheren. Een verdediger daarentegen wil dan weer liever wat langer om wat steviger op het veld te staan, maar eigenlijk met boortorenszitten we nog niet in de grond te woelen, haha. Vergeet dal dus maar vlug. Overigens is het lang geleden dat we nog een meniscusgeval hadden. Dat dateert van de tijd van Johnny Velkeneers. Zijn Somers en De Schrijver nu o.k.? S.R.Ronny Somers is zo goed als 100 procent in orde. Als hij zondag nog niet meespeelt, dan toch wel naar alle waarschijnlijkheid in de bekerwedstrijd tegen Gent. Wat Maurits De Schrijver betreft, dat is ingewikkelder. De breuk is natuurlijk hersteld, maar er is een vlies gescheurd rond de onderbeenspier, en dat kan nu pas herstellen. Laten wij dat spontaan genezen, dan duurt dat nog maanden, maar wat Maurits nu gaat doen is zich dinsdag laten opereren om dat vlies vast te hechten. Zo zal hij binnen de twee maand terug kunnen lopen, er zit gewoon niks anders op. Heeft Sporting Lokeren buitengewoon veel pech gehad? S.R.Andere klubs hebben ook wel gewonden gehad, kijk maar eens naar Anderlecht met Hofkens, Gudjohnsen, Frimann en Olsen. Er wordt trouwens ook veel meer gespeeld dan vroeger, en vermoeidheid verhoogt de kans op blessures. Maar veel overbelastingsletsels, d.i. blessures van spieren en pezen, hebben we niet, want daar heb ik een speciaal trainingsprogramma voor ontworpen dat wel zijn vruchten afwerpt. Wat wij wel hebben is pech op het gebied van de echt zware blessures. Kijk nu weer met Rik Van Cauter. Als kleine jongen heb ik nog meegemaakt dat zelfs de zwaarste ongelukken op het voetbalveld in een mum van tijd werden tenietgedaan door «de man met de wonderspons». Nu zie ik gediplomeerde kinesisten als volwaardig lid van een voetbalteam. Wat doet nu eigenlijk zo iemand? S.R.: Tja, met dc wonderspons kunnen we tegenwoordig niet veel meer doen, dat was een zuiver psychologische kwestie. Als je je planten wil besproeien voer je toch ook geen regendans uit. maar je neemt gewoon een gieter. Het is nu wel zo dat met de professionalisering veel meer van de voetballers gevergd wordt. Onze laak bestaat erin de geblesseerde speler terug in optimale konditie te brengen door enerzijds, massage en anderzijds revalidalieoefenin- gen. In feiie blijft zo'n speler bij ons onder behandeling tot hij weer 100% is. Je hebt zelf nog gevoetbald S.R.: Jaja, ik heb nog bij Lokeren gespeeld onder.u Novak, weet je nog wel. Het jaar nadien ben ik nac Boom gegaan, en daarna naar Eendracht Zele. onderhand kreeg ik hel zo druk met mijn praktijk dat ik éi van de twee moest laten vallen, want ik deed geen w beiden nog goed. De kinesistenpraktijk is overgeblevei hoewel ik nog wel regelmatig op een balletje sjot bij c minivoetbalploeg Real Mini. Dat is natuurlijk pure liefheb berij. Ik heb gehoord datje bezig bent een boek te schrijven S.R. Wel, het is geschreven. Op dit ogenblik wacht ik op I de proefdrukken. Het zal Stretching bij voetballers» heiei en het geeft een inzicht in de lenigmakende oefeningen voo voetballers uiteraard, maar ook voor andere sportlui of I amateurs. Ik heb daarvoor heel wal research gedaan. Zo Ui eb ik ontdekt dat voetballers zowat de stijfste atleten van I alle sportlui zijn, en dat komt omdat hun spieren korter zijn dan de doorsnee-sportman. Vandaar dus al die spierletsels. 1 In dat boek staan dus ook allerlei oefeningen om dit I beenspieren een beetje te verlengen. Heb jij nog een tip voor de beginnende voetballer? S.R.: Het belangrijkste is gewoon de gezondheid, i roken, niet drinken, gezond voedsel, groenten,... je: verzorgen, want anders hou je het niet lang vol. Die verhalen van heldenprestaties na een fles whisky, dal it F gewoon fantasie. Maar bovenal een gezonde nachtrust. Zorg dat je goed uitgeslapen bent, ga dus niet te laat n bed! Bij deze stille wenk neem ik afscheid. Je ziet het, alles wal I je groofje je altijd gezegd heeft, is nu toch waar! Stany Rogiers. toen hij nog zelf voor Sporting Lokeren balde, (arch)

De Voorpost | 1984 | | pagina 30