Het wordt werkelijk menens Berchem kreeg nog de beste kansen Eendracht Aalst minder naïef op Harelbeke AALST - BERCHEM 2-2 J.P. BORREMANS: «Teveel doelpunten bij stille fazen» (Bevordering Luk Schuddinck hervat over vier weken de trainingen T(2 WINTERSLAG-SK SINT-NIKLAAS 1-3 De Voorpost - 20.1.1984 - 31 {Aalst - Berchem: Het eerste doelpunt van Aalst komt van Johan Dierickx, die een terugspeelbal in stouwen knalt, (per) Aalst - Berchem: Doelman van Limbergen (B) werkt een loeier van Van Limbergen in tkschop. (per) ie wedstrijd tapvol voor •rmits al dri 'artier MAAR GIJ KENT NOG ALTIJD NIETS VAN VOETBAL! KIJKERS, DIT IS DAN 1 DE MINST SLECHTE PLOEG VAN TWEEDE KLASSE!... Zoals U hierboven kan aflezen en waarschijnlijk reeds voldoende heeft vernomen langs de andere media hebben de mannen van trainer Leon Noliet zaterdagavond een byzonder grote stap gezet naar het kampioenschap in deze kompetitie. Dat was zelfs door de meest fervente Sportkringaanhangers niet voorspeld, maar wie vóór de wedstryd trainer en spelers sprak, kon zien dat het vertrouwen bijzonder groot was. In het elftal was er één afwezige, vergeleken met de bekerploeg van vorige week: Fred Truyens zat inderdaad geplaagd met een gebroken teen en de ploegleiding achtte het dan ook raadzaam om (invaller?) Peter Van Wambeke in het middenveld uit te spelen. situW/la/f - Berchem: De Berchemse doelman bokst de bal weg van boven Milko De Rijck, Muylaert en enkele verdedigers, (per) toch: chtei ook i ha^alst-Berchem eindigde op een 2-2 gelykspel en hiermee kregen beide ploegen waarop ze ht hadden. Voor de thuisploeg was het meepikken van de halve inzet blijkbaar oldoende. Het publiek had in feite meer verwacht in deze vierpuntenwedstrijd, maar indelijk kan onderstreept worden dat Eendracht nog vën een ramp werd gespaard its én Buyst in de eerste helft én Van den Bergh in de tweede helft een paar ekansen lieten liggen. Aalst - Berchem: Muvlaert (10) draait rond Van den Bcrgli (7) v (per) startte niettemin voor de 3.000 kijkers al drie keer werd ge- voordat het eerste rond was. Bij de eer- treffer had Aalst wel wat twee keer schoot Van tegen de paal Nadien echter tot uitdrukking •at de thuisploeg te ongekon- ccntreerd speelt op zogenaam de stilstaande fazen. De eerste keer stond Van Wocrkum to taal onbewaakt in de zone van de waarheid op een ingooi van Meurs en ook kon Willy Eisen, volgens insiders toch wel een specialist in het vak. een vrije trap over de muur jagen en skoren. Horvat ging bij deze horen van een deel van de Aalsterse spionkop omdat hij Van Kemseke net voor het einde van de eerste helft had vervangen door Rudy Haleydt, terug na een maandenlange af wezigheid. Wij persoonlijk vonden het een weinig psycho logische zet van de Aalsterse coach, die na de wedstrijd ver klaarde dat hij Haleydt in de wedstrijd had gebracht om het middenveld te versterken en zo nog voor de kampwisseling op gelijke hoogte te geraken. Om nog even op Haleydt terug te komen: in feite was zijn terugkeer slechts gepland voor het begin van de maand fe bruari. De Gijzegemenaar speelde in het reserveteam ruim 75 minuten rond en skoorde twee doelpunten. Hij ondervond geen hinder meer van zijn oude blessure. Oefen- meester Borremans aarzelde dan ook niet om hem weer in de kern op tc nemen. Natuur lijk moet hij nu zijn kadans weervinden, maar dat kan maar door hem voluit aan de SINT-NIKLAAS NAM IN WINTERSLAG EEN SERIEUZE OPTIE OP DE TITEL!... Het spelkoncept van geel- blauw was aan de Noordlaan zo klaar als wat: een versterkte verdediging met nauwelijks drie middenvelders en natuur lijk tweeling Vandenhende-Si- moen bestendig op de loer. Dat veroorzaakte natuurlijk een Winterslagdruk die er mocht zijn. Echt goeie pogin gen kwamen er niet uit zodat er pas op de vijftiende minuut enige emotie was. Simoen speelde op dat moment im mers Peter Van Wambeke aan, maar de Zeienaar wou het iets te mooi doen en schoot tegen keeper De Bruyne aan. Als direkte reaktie zette Thieu Denier een knappe aktie op met Davids. De voorzet vanop links werd door Willy Geurts goed ingeschoten qp doelman Tervoort, de rebound kwam in het bezit van de En gelsman Norrie, maar die kon zich geen weg meer banen tus sen een woud van benen. De thuisploeg raakte door het ilit- blijven van sukses wat moede loos en Sportkring zette zich door. Vijf minuten voor rust raak ten de leiders ook op voor sprong. Denier verspeelde de bal aan Van Wambeke (overi gens knap spelend) en Peter stuurde Danny Vandenhende gepast uit. De rechterspits schoof gezwind voorbij zijn persoonlijke boezemvriend Bruninckx en zette goed voor tot in het centrum. Daar knik te Simoen gepast in, zodat het leder via het lichaam van Hou- ben in de netten viel. Natuurlijk een bijzonder goed moment om op winst te komen, en dat werd ook in de tweede helft bevestigd door het bijzonder goed gestoffeer de middenveld waarin het trio Van Wambeke-Noë (en voor- al)-Luk Bevers meer en meer aan bod kwam. De lokalen wilden met de wind in de rug gauw op gelijke hoogte ko men, maar liepen in de 49ste minuut al tegen een fantasti sche counter aan. Alweer Van Wambeke fraai door op links, een overlangse pas naar Van denhende en deze twijfelt geen sekonde om in te duwen. Nu was er vanzelfsprekend geen houden meer aan de Wase nummer twaalf die zoveel als hij wou zijn tegenstanders dol de en een konstante bedreiging was voor de heroptredende Winterslagdoelman De Bruyne. Geelblauw bleef de wet dik- teren en haalde de punten defi nitief naar zijn kant toe een goed kwartier voor tijd. Danny Vandenhende ontweek keurig enkele Limburgse voeten en schotelde Simoen een makke lijk doelpunt voor. De gedood verfde favoriet voor de titel in tweede werd zodoende in de prak gespeeld door een bijzon der sterk gemotiveerd Waas elftal. Daar kon de eerredden- de treffer van Kuypers niet veel meer aan veranderen. Na deze bijzonder sterke prestatie heeft SK Sint-Niklaas een ruime voorsprong van vier punten op de tweede. Racing Jet, en zelfs zes ten opzichte van het trio Hasselt-Winterslag en Racing Mechelen. De vol gende dagen staat alles in het teken van de grote thriller van woensdagavond 25 januari, de kwartfinale voor de beker te gen SK Beveren. Maar verge ten we eerst en vooral de vol gende kompetitiebeurt niet van zaterdag aanstaande (af trap om 20 uur). Deze gaat weliswaar tegen staartploeg FC Boom, maar uit de voor gaande jaren weten we maar goed genoeg dat deze geweste lijke derby's steevast op het scherp van de snee worden betwist en dat de Klaaskens hiervan slechts moeizaam aan puntjes raken. Voor het elftal zelf blijken de helden van Win terslag allen paraat te zijn, zo dat er op papier althans weinig kan mis gaan. Of toch, Harry De Roos? laten deel- kompetitie nemen. Milko Derijck van zijn kant bevestigde weer zijn kwalitei ten. Hij had geen zwakke mo menten. zijn prestaties gaan crescendo en hij heeft enorm «-„j veel lef, zodat ie gerost mo- Aalst staa zondag aanstaande voor de zware gen stellen dat hij tot nu toe de "'twedstryd op Harelbeke. Het is duidelijk dat de Een- beste aanwinst is van het jaar drachters voor de derde opeenvolgende maal een vierpun- voor E. Aalst tenwedstryd voor de boeg hebben. Is die wedstrijd Tot slot willen we nog vermei- belangryk omwille van het puntengewin, dan is hy o.i. den dat Sergeant, die eigenlijk nog van grotere waarde op psychologisch vlak. Eendracht voor de wedstrijd tegen heeft inderdaad punten nodig, niet alleen om de positie Berchem al was aangekondigd, achteraan op de rangtabel te verbeteren, maar tevens om hoogstwaarschijnlijk tegen het geschokt vertrouwen te herstellen. Harelbeke zondag a s. van de partij zal zijn. Zijn blessure Het rommelt in de Een- rechts de pedalen verloren, in werd in de loop van vorige drachtgelederen. Dan willen plaats van de huidige situatie week met laserstralen behan- we hiermee niet bedoelen dat rustig te bekijken en te analy- deld en thans evolueert alles de kampgeest van het team seren. In ieder geval moet trai- gunstig. zelf is aangetast, maar veeleer ner Borremans andere takti- A. Block dat bepaalde leden van de be- sche plannen gaan uitwerken. heerraad m paniek zijn ge- Het ligt voor de hand dat hij raakt. Men heeft links en naar een ander spelpatroon dient over te schakelen en het moet uit zijn met naar gelijk welke wisseloplossingen te zoeken. men kan natuurlijk maar roeien met de riemen die men heeft en wie de ogen open houdt zal het niet ontgaan zijn dat in de huidige Eendracht- formatie een paar spelbepalen- de pionnen ontbreken. Dat ge mis aan talent kan maar opge vangen worden door iedere wedstrijd met «karakter» aan te pakken, zonder lukraak te gaan voetballen, maar met veel overleg in alle gelederen. In deze kontekst hebben we achter de schermen vernomen dat op Harelbeke met een an dere opstelling zal uitgepakt worden. Wellicht verschijnt eindelijk Sergeant in de ploeg Berchem. maar zijn schot is te fazc niet helemaal vrijuit ver mits hij helemaal op de ver keerde plaats stond. De Zuidslaviër heeft zich in de tweede helft wel kunnen her pakken toen hij tweemaal Van den Bergh halt toeriep toen die gevaarlijk uitbrak. Trainer Borremans kreeg bij de rust een fluitjeskoncert tc Oefenmees ter Borremans war na de wedstrijd Aalst- Berchem niet helemaal tevreden over de prestaties van zijn mannen. Ik heb me hees geschreeuwd vanop de bank om de bal heter in de ploeg te houden, maar uiteindelijk werd die om de haverklap te onbezonnen in het doelgebied van de tegenstander gekatapulteerd. Er was dus te weinig kohesie in het team. Bovendien blijven we op de zogenaamde stilstaande fazen teveel goals inkasseren. Dat wordt nochtans allemaal per- fekt ingestudeerd op training, maar uiteindelijk valt het tijdens de wedstrijd helemaal falikant uit. Niettemin kan ik over een logische uitslag spreken omwille al van het feit dat Berchem de beste kansen wist af te dwingen en dal kompenseert dan ons sterker veldoverwicht. Persoonlijk vind ik Van Woerkum en Van den Bergh twee uitstekende spitsen. Ze staan technisch op een hoog niveau en kunnen snel uit hun startblokken schieten. In eigen kamp bevestigde de jonge Derijck opnieuw, had Peeters het heel wat moeilijker dan tijdens de vorige wedstrijden, en ben ik blij weer beroep te kunnen doen op de routine van Rudy Haleydt na een maandenlange afwe zigheid. Voor de rest zal het hard knokken blijven tijdens de terugronde. Dat ligt er nu al vingerdik op. (abl) Georges Heylens. ex-trainer van Eendracht Aalst, werd uitgeroepen tot trainer van het jaar. (per) als midden-midden en zal ach- «covering» heet moet dringend teraan naar een andere opstel- bijgeschaafd worden, ling overgeschakeld worden. Vooral het spelonderdeel dat De overwinning tegen Olse Merksem heeft VW Hammc mee aan de leiding gebracht. Die positie wil de vierdeklasser handhaven Daarom wil hij ook op Verbroedering Den- derhoutcm overeind blijven, alhoewel er daar te knokken zal vallen. «Denderhoutem is een ploeg die punten nodig heeft om uit de degradatiezone te blijven. Aaq geschenken hoeven wc ons niet te verwachten.» meent veldtrainer Eddy Maes. «Ik opteer voor een punt. Dat wil niet zeggen dat we ons zullen ingraven Dat zou tegen de principes zijn van Guy Lammens. Wat de opstelling betreft stellen er zich niet al te veel problemen. Dirk Verbus tel en Guy Lammens komen na hun schorsing opnieuw in het veld. Onzekerheid bestaat er over Omer'Van Praet. Hij zat deze week met een gezwol len enkel, ingevolge een bloed uitstorting. Hij nam niet deel aan de trainingen. Ik vermoed echter dat hij tegen zondag paraat zal zijn. In dat geval verhuizen Erik Boonc en Peter Baert naar de invallersbank.» De toestand van Luk Schud dinck evolueert gunstig. Hij onderging vorige week een heelkundige ingreep aan de meniscus Aanvankelijk was dat ingrijpen pas voorzien voor volgende maand. De meniscus werd niet weggenomen maar een klein afgescheurd deeltje werd verwijderd. Verder bleek dat de gewrichtsbanden licht jes waren geforceerd, zodat er voor de Hamse voetballer toch verscheidene weken van inak- tiviteit aan verbonden zijn. Daar het om geen al te zware medische ingreep gaat. zal de herstelperiode niet zo heel lang zijn. Schuddinck zou. al thans volgens dr Martens, over een viertal weken de trai ningen mogen hervatten. Als alles meezit zou men hem be gin maart tussen de lijnen mo gen begroeten In de harde strijd voor de titel zou dat een niet te miskennen steun bete kenen. (E.D.M.) VOETBAL Nationale

De Voorpost | 1984 | | pagina 31