•c V Waalse defensie niet te verschalken Doggen blaffen niet meer EENDRACHT ZELE-UNION DOORNIK ZEELSE MARGIN AALTJES "V 75 Jaar Vigor Wuitens 0. CHARLEROI-JONG LEDE 0-1 VW HAMME - OLSE MERKSEM 2-0 (Bevordering Geert yercammen zal zijn debuut nimmer vergeten astho: 3 V 5CH00 32 - 20.1.1984 - De Voorpost VOETBAL 3" Nationale De thuisploeg heeft negentig minuten lang tevergeefs het initiatief genomen om een doelpunt te versieren. De Waalse defensie duidelijk gestart met volle ambitie een puntendeling weg te snoepen in de Elststraat, is uiteinde lijk in zijn betrachting gelukt. Een mager resultaat voor een wedstrijd waarin de kansen even schaars waren als de hoogtepunten. Trainer Toon Pfaff donder dagavond duidelijk in de pro blemen met het noodgedwon gen forfait van Filip Plaetinck wegens ribbreuk, opteerde voor Rudi Peersman om de geschorste De Brabander op de voorstoppersplaats te ver vangen. Op de Zeelse bank zaten slechts twee wisselspelers doordat het Eendrachtbestuur wegens financiële besparingen afzag van de verdere diensten die reservedoelman André De Decker gedurende dertien jaar aan de klub spendeerde. De wedstrijd zelf startte nochtans ambitievol met een unieke kans voor Jan Pieters. De Zeelse spits dook alleen voor Rommelaere op en trachtte hem met een lobbal te verrassen om zelf de laatste toets aan de bal te geven. Het opzet mislukte omdat de Waal se defensie tijdig terugkwam. Bij de enige gevaarlijke tegen stoot belandde een inzenden van Casas ei zo na op de voet van de toegesnelde Depret. De Zeienaars speelden een behoorlijke eerste helft, en zo liet de Ferrerre zich opmerken bij een vrijschop van Michiels. Pieters zou rond het halfuur op rechts komen dreigen maar de mooiste doelkans kreeg hij aangeboden na een pasklare voorzet van de Ferrerre. De kopstoot van de Zeienaar mis te trefkracht en meteen ver vloog de laatste hoop op een doelpunt dat de match een an dere wending kon bezorgen. Na de pauze zakte het spel peil toen Pieters steviger in de greep geraakte van Richard. De lokalen bleven druk uitoe fenen. echter zonder doelman Rommelaere eenmaal te be dreigen. Zij werden keurig op gevangen in de zone en met een Casas in de vuurlijn was het voor het thuisfront oppas sen geblazen. Kapitein Jacobs neutraliseerde de akties van deze vaardige Waal uitstekend maar op de 63ste minuut was er toch een attente Peersman nodig om Bette tijdig af te remmen. Spanning kwam er toch even in de slotfaze. Trainer Braem bracht Sambre in de ploeg en meteen kreeg Van Puyvelde het moeilijkste schot uit de wedstrijd te verteren. De reak- tie van de gastheren kwam er langs Michiels. Na een hoek schop haaide Eendrachts lin- kerhalf krachtig uit. Romme laere kon de kanjer met be hulp van de dwarsligger uit zijn doelvlak houden. Het bete kende meteen het einde van een weinig begeesterend duel waarin de thuisploeg doorlo pend het veldoverwicht had, maar opnieuw duidelijk een gebrek aan opportunisme liet blijken. Joost Arens Eendrachttrainer Toon Pfaff: «Wij hebben alles geprobeerd om te winnen» Vroeger dan verwacht was Toon Pfaff aan zijn heroptre den toe. Omzeggens zonder specifieke voorbereiding bleef hij negentig minuten op het terrein om zijn ploegmaats voluit steun te verlenen op zoek naar het winnende doel punt. De Zeelse trainer bleek na de wedstrijd niet helemaal ontevreden. Union Doornik had mij vorige week tegen Oudenaarde een zeer goede indruk gegeven. Ik wist dat het niet gemakkelijk ging gaan om deze defensie in gebreke te vinden. Met Casas vooraan in de spits was hel steeds opletten om geen rake counter te inkasseren. Peersman en Jacobs kregen de opdracht om dit gevaar te neutraliseren. Het is ons uiteindelijk niet gelukt te skoren hoewel de ploeg zich terdege heeft ingezet. Het is nogmaals gebleken dat wij zo moeilijk skoren en wanneer er in een volledige match amper een schot vertrekt vanuit de middenlinie mag je het vergelen. De omstandigheden speelden ook in ons nadeel. In de eerste helft was het optornen tegen de wind en na de pauze kregen wij hem schuin over het veld. Reservedoelman André De Decker: «Ik laat elke vergoeding vallen in ruil voor een vrije transfer» Doelman De Decker liep er zondag maar beteuterd bij. Na dertien jaar dienst bij de Zeienaars de bons krijgen wegens besparingen gaf weinig aanleiding tot euforie. «Ik heb het bestuur zopas een voorstel gedaan om een vrije transfer los te krijgen op het einde van het seizoen. In ruil hiervoor wil ik het verdere seizoen volledig gratis komen trainen en spelen als het moet. Ik ben momenteel 34 jaar en kan best bij een andere klub terecht. Wanneer men mij niet meer nodig heeft zou ik graag op zoek gaan naar een klub voor het volgend seizoen. Dinsdag wordt de zaak met het bestuur uitgepraat. Hopelijk met goed gevolg. (A.J.Z.) VW Hamme - Merksem: Frank werd meer dan eens hard aangepakt door de Antwerpenaars, (k) Naar aanleiding van het 75- jarig bestaan van de Hamse voetbalklub Vigor-Wuitens is een boek op de markt geko men, dat vorige vrijdagavond op het gemeentehuis werd voor gesteld. Het boek werd samen gesteld door onze kollega Hugo De Looze. Vooraan vind je een voorwoord door burgemeester Louis Baert en voorzitter Hugo Peersman. Verder is het rijke lijk geïllustreerd met foto's. Het boek telt bijna 300 bladzijden en kost 700 fr. Het is te verkrij gen in de boekhandel Cultura (Slangstraat 51 te Hamme), bij André Lemmens (Schaubeke 17), bij de auteur zelf (Hugo De Looze, Stationsstraat 25) en bij André Vercauteren (Kan. De Meyerlaan 8) allen in Ham me. Het boek behandelt dus de geschiedenis van de klub van 1908 tot 1983. Een korte greep uit dit werk, leert ons dat Vigor kracht) op 2 mei i908 werd gesticht. De faam van de voetbalsport war nog niet goed doorgedrongen tot de kleinere gemeente, maar stilaan zou er toch enige be langstelling voor komen. De eerste wereldoorlog bracht de grote ommekeer. Vigor speelt niet langer in de Slangstraat, maar wel in de Damstraat, «tussen de stekkersbanen». De harde Duitse bezetting maakt de beoefening van de voetbal sport, evenwel onmogelijk tij dens de laatste oorlogsjaren. Vigor komt zonder terrein te zitten. Pas begin 1921 kan het een ander terrein in gebruik nemen. Dat lag waar zich nu de Guido Gezellelaan bevindt. In 1922 besluit Vigor om aan te sluiten bij de Belgische voetbal bond. Men speelt nu kompeti tievoetbal in de hoogste provin ciale afdeling. In 1926^ opent Vigor zijn nieuw terrein. Op dit terrein wordt nu nog gespeeld. De periode tussen de wereld oorlogen wordt gekenmerkt door de sterke invloed van de fabrikanten. Zij steunen de voetbalklub financieel. Het is dank zij hun vrijgevigheid dat Vigor een eigen terrein kan aankopen, dat ze verder in 1936 een zwembad kunnen openen en een jaartje later zelfs de voetbalklub F.C. Eendracht Waasmunster kunnen over- Op sportief vlak moet Vigor tot 1932 wachten vooraleer het kampioen wordt. Het seizoen daarop speelt de Hamse ploeg in bevordering, doch zakt vrij wel onmiddellijk terug naar de hoogste provinciale afdeling. Vanaf 1935 mogen voetballers betaald worden. Het seizoen 1938-39 brengt Vigor eèn nieu we voetbaltitel. Gedurende de tweede wereldoorlog worden er slechts enkele kompetities afge handeld. Vigor wint het kam pioenschap in bevordering. Ge durende het seizoen 1943-44 is Vigor lang in strijd met S.K. Sint-Niklaas voor de kam pioenstitel in eerste afdeling. Uiteindelijk wint S.K. Sint-Ni- klaas. Deze ploeg stijgt naar hen? de afü '56-571 '.ring. 1 deproé M ig, wat ere-afdeling, destijds de ste voetbalafdeling in ons Na het seizoen 1951-52 de voetbalreeksen Vigor zakt naar derde afi Na hel seizoen 1956-5 Vigor naar bevordering.] seizoen 62-63 volgt de pr naar derde afdeling, tv, klub zich handhaaft tot dt\ midden 1972. Intussen zM Jonge Wuitens ontftaaiï J958 steekt deze van wal in derde pro vit het seizoen 1963-64 eerste titel. In 1968-69 de Jonge Wuitens kampioj 1 tweede provinciaal, maai jaar daarop eindigen zij laatste plaats in eerste pre ciaal. Daarna spelen de Ji Wuitens nog twee seizoen tweede provinciale. Midden 1972 fusioneren It en Jonge Wuitens tot Vjj Wuitens Ondertussen her gemeente de installaties va- gor overgenomen. De J| ploeg Vigor-Wuitens zakti rende twee opeenvolgenan zoenen, van derde natii naar eerste provinciale 1 voetbalseizoen 1978-79 ij Vigor-Wuitens de tweede m op in de eindrangschii) Hel seizoen daarop doe Hamse ploeg het even g doch via de affaire Den houtemkan de Hamse i terug in bevordering gaan len. Verder treft men in boek ook alle emdrangsi kingen aan evenals de i| strijduitslagen 1940. Freddy Jacobs, verdediger en kapitein bij Eendracht Zele. gb Na een kleine rustmaand aan het voetbalfront, heeft Jong Lede opnieuw een aardige start genomen. Net zoals by de aanhef van de kompetitie werd Olympic Charleroi door de groenhemden verslagen. Opnieuw gebeurde dit met een geringe zege, die echter van kapitaal belang kan zyn voor de stryd om het behoud. Vóór de wedstrijd was de sfeer in beide kampen uiterst gespannen te noemen. Beide teams hebben de punten zo broodnodig dat de belangen zo hoog lagen, dat het moeilijk een slechte wedstryd kon worden. Dat werd het niet, ook al traden Oosterlinck, Verstraeten en Van Impe voor Jong Lede ter gevraagd van zijn spelers tijdens de partij. Lede was in de eerste helft vrij behoudend aan het spelen. Ook het ver wachte Waalse geweld bleef uit. Zo haalde de eerste spel- periode nauwelijks een be hoorlijk peil. Beide doelman nen bleven omzeggens werk loos in de doelmont. Het ver wonderde dan ook niemand dat de rust werd ingegaan met een 0-0 stand. Er was dus nog niks gebeurd. In de tweede helft werd het echter een spektakelstuk van jewelste. Olympic probeerde vanuit een versterkte verdedi ging enkele aanvallen op te zetten, maar geraakte niet voorbij doelman Vijt. Hij red de alles, of kon op de hulp van beide doelpalen rekenen. Olympic kende dus de nodige tegenslag, doch Lede was sterk. Ook Lede kreeg enkele kan sen. Een wederoptredende Walraed trof het doelhout na een dik uur spelen. Lede voel de de zege in het bereik en bleef het zweet uit de poriën persen. Ondertussen was Dieltjens in het veld gekomen voor Uyttenhove. De trainer zette dus alles op de aanval. Het lukte warempel. Tien minuten voor inrukken kwam Dieltjens aardig vrij in de buurt van de hoekschopvlag. Zijn voorzet kaprioleerde in het doel van een verbauwe- rcerde Calbert. Lede zat dus op rozen. De laatste tien minuten wer den echter lange minuten. Nog voor het einde van de partij geblazen werd, sloeg de vlam 1 nogmaals in de pan toen de I scheidsrechter een strafschop I gaf aan de lokalen! Vijt kon de I penalty echter stoppen en Fer- rera was daarmee duidelijk zeer ongelukkig. Lede heeft De genodigden luisterden geïnteresseerd naar een toelichting bij het boek van Hugo De Looze ef dus verdiend stand gehouden de Hamse voetbalklub. (vh) na veel kunst- en vliegwerk. De terugkeer van Walraed, en de gevraagde discipline in de spelersgroep door trainer j Christiaens schijnen stilaan hun vruchten af te werpen. Lede sprokkelde zo twee kapi- tale puntjes buitenshuis en lijkt de goede weg ingeslagen te hebben. Volgende week wacht er alweer een zware kar wei. De leidersploeg uit Nino- ve zakt immers af naar Lede. Een Oostvlaams derby dat ve len zal aanspreken. Doelpunt: 80' Dieltjens 0-1 De ploegen Charleroi: Calbert, Vervoort, Guerra, E. Thibaut, Devigne, Ferrera, Dullier (30' Zorzan), Primi, Mayanga (68' N'Singi), Carpentier, P. Thibaut. Jong Lede: Vijt, D. Geeraerts, De Rijck, Droessaert, G De Winne, R. De Winnc, Strob- be, Uyttenhove (65' Diel tjens), Eeckhoudt, Geeraerts G., Walraed. Voorzitter Peelers stelt het boek «75 jaar Vigor Wuitens» voor aan het Hamse publiek. Uiterst rt ziet u de schrijver Hugo De Looze zitten, (vh) afwerken, bereiken we in de vierde klasse de top.» Stel je in de plaats van een jonge voetballer. Je treedt aan als wisselspeler en voor het eerst in je loopbaan mag je in de loop van de wedstrijd het veld oprennen. Er zyn 68 minuten voorby, en de stand is nog steeds 0-0. Twee minuten later maak je de openingstreffer en zo ben je de man van de match. Hoe voel je je op dat ogenblik? Geert Vercammen, twintig jaar, gaf ons het antwoord: «Ik beleef nu het gelukkigste moment van myn voetballoopbaan. Zo 'n intrede». Nee, daar had ik zelfs niet eens durven van dromen. Nu wil ik zelf dat doelpunt minimaliseren: ik bevond me zowat by een hoek van het doelgebied. De bal had net de dwarsligger 'gezoend', alvorens ik hem voor de voet kreeg. Ik ga er zomaar direkt een 'vlam' opgeven, dat flitste mij door het hoofd. En ja De overwinning tegen Olse 'oen Vanhaccke de bezoeken- hij verschillende doelpunten Merksem heeft de vierdeklas- de keeper dribbelde, maar de kunnen maken. Indien wc in ser mee aan de leiding ge- unieke kans niet te baat nam. de komende weken beter kun- bracht, maar hoewel Hamme Trainer Guy Lammens was te- kansen te over kreeg, heeft het vreden over de verrichting: moeten knokken om de tegen- «Wij zijn ontegensprekelijk als stander tot de knieval te dwin- de verdiende winnaar uit de KnaPPe Bruno Mann gen. De bezoekers waren vol arena gekomen. Die zege had Eén van de uitblinkers bij Vi- vertrouwen aan de opdracht nog ruimer kunnen zijn; zeker gor was Bruno Marin. Als ver- begonnen. Dat was geen ver- tien keer kregen we gelegen- dediger liet hij zich op geen rassing. vermits ze nu al der- heid om te skoren. Bij de rust enkele flater betrappen. Bo- tien weken ongeslagen waren, kon de wedstrijd gespeeld zijn, vendicn schoot hij vaak onver- Toch werd doelman Johan De maar pech hebben we wel ge- wacht uit de startblokken om Wilde zelden bedreigd. Met de had. Het feit alleen al dat wc een gevaarlijke aanval te lan- 2-0 nederlaag zijn de Antwer- vier keer het doelhout op onze ceren. penaars er relatief goedkoop weg vonden. Vooraf had ik Bruno Marin is een sobere vanafgekomen, wanneer je al- gesteld dat we de openings- voetballer die gunstig evo- leen al rekening houdt met die match van de terugronde niet lueert en op weg is om een keren dat de bal het doelhout mochten verliezen. Voorna- uitstekende tweede ronde te raakte Vier keer in totaal! melijk omdat de afscheiding realizeren. Na afloop vroegen Voeg daarbij de kansen die met Olse Merksem maar één we zijn mening over de wed- vooral Frankie Vanhaecke en punt bedroeg. Door de zege strijd: ook Eddy De Malsche voor de komen we thans mee aan de «Ik vond het in het begin een voet kregen, én je raakt bijna leiding, en dat is geen slechte moeilijke opgave, maar dat zaak.» hoor, het onwaarschynlyke gebeurde: een doelpunt! Met wat minder geluk had dc b een flink eind dc straat kunnen opvliegen. Maar meestal moet je by een doelpunt geit hebben.» IÉ Geert Vercammen is niet ingegaan op de uitnodiging om dat doelpunt na de wedstrijdH een zee van uitbundigheid te gaan vieren. «Dat kon ik my echt niet veroorloven. DenkW niet dat ik geen kollegiale gevoelens heb. Er stonden mij echter belangryke dingen! wachten. Een eksamen aan de universiteit. Ik studeer namelijk rechten in Antwerpen,! daar kan niemand in mijn plaats verschynen. De studies genieten nog altijd de voorkei» een diploma bemachtigen is mijn belangrykste streefdoel. Tijd voor vieringen en <fil- meer komen er later nog genoeg.». dc volgende weken even sterk Ik train zwaar voor iedere blijven. Over mijn eigen kon- wedstrijd, en dat begint nu ditic mag ik zeker niet klagen, vruchten af te werpen.» Ik vond dat ik op het einde van Of er dit seizoen een titel in de eerste ronde al goed begon zit? te spelen, maar daarvoor was «We mogen zeker niet te vroeg ik nog niet honderd procent, roepen» zegt Bruno Marin «De kans zit er wel dik t tenminste wanneer we de ij di gende weken zo blijven vocti k' spelen. Ik zou het alles» kj graag meemaken.» u E.DJ" aan een dubbel cijfer Kansen kreeg V.W. Hamme Op onze opmerking dat Fran- ten overvloede. Frankie Van- wisten wc eigenlijk vooraf. Tij dens het eerste kwartier heb- haecke werd er haast wanho pig door. De werklustige voet- kie Vanhaecke toch heel wat ben we goed gespeeld. Daarna gelegenheden onbenut liet, zijn wc wat gaan zwalpen Achteraf bekeken vind ik dat i behoorlijke prestatie kregen we van trainer Lam- baller had pech bij het beslui- mens het volgende antwoord: ten. Pas twintig minuten voor «Naar mijn mening heeft Fran- hebben geleverd. Zeker in de het eindsignaal verscheen het kie af te rekenen gehad met tweede helft. Een verdiende bevrijdende doelpunt (gete- ccn grote dosis onkans. Toch overwinning is het zeker VW Hamme - Merksem: Vanhaecke (H) schuift de bal voorbij Aerts. (k) kend Geert Vercammen) op mag jc niet uit het oog verlie- het bord. Enkele minuten later zen dat hij ontzettend hard nam Eddy De Malsche met heeft gewerkt. Voortdurend een tweede treffer alle onze- heeft hij de Mcrksemse defen- kerheid weg. Nummer drie sic voor problemen geplaatst, zweefde daarna in de lucht Met een tikkeltje meeval had vast geworden. Bovendien mag jc niet vergeten dat Ver bustel en Lammens geschorst waren. Deze zege betekent toch een flinke start van dc tweede ronde. Ik hoop dat we VW Hamme - Merksem: Aerts (M) grijpt de bal voor de neus van de aanstormende Baert. (k)

De Voorpost | 1984 | | pagina 32