c 5 f I f P WAX LEBBEKE - AP. KORTRIJK: 19-16 Zij kunnen het wel degelijk! ROBUCO BUGGENHQUT - E.V. AALST: 17-24 Knappe wedstrijden 01 ei EVERE - B.D. LEBBEKE 24-28 Moeilijker dan verwacht Interscholentornooi handbal BRflBO DENDERBELLE ll-H.C. LOKEREN 12-32 voor dames te Aalst S.P.W. MENEN-AVANTI LEBBEKE II28-17 Te fel gehandikapt Interscholentornooi handbal voor heren WAASMUNSTER VIT. GENT 212-13 BRABB DENDERBELLE-GROOT BIJGAARDEN II 2MB MECHELSE-S.K. GREMBERGSE 26-23 Kans verkeken 36- 20.1.1984 - De Voorpost HANDBAL Titelkandidaat Kortrijk werd door Ajax Lebbeke verslagen! Is in de eerste plaats E.V. Aalst hiermee gediend. Eendracht telt 4 punten voorsprong, voor Ajax is deze overwinning beslist hetgeen het nodig had om het verdwenen vertrouwen in eigen kunnen een stevige opkikker te geven. By Ajax herhaalt men de laatste maand steeds maar dat de titelpretenties definitief opgegeven zijn. Inderdaad, de huidige achterstand, mirakels uitgezonderd, laten niet meer toe ambities te koesteren maar na de wedstrijd tegen Kortrijk zal men bij de ploeg van trainer Van Geel toch beseffen dat de andere ploegen kwalitatief niet sterker zijn. Alleen mentaal was er iets misgelopen by de Lebbekenaars maar tegen Kortryk zag men opnieuw een wilskrachtig Ajax aan het werk dat kollektief streed voor de zege. Handbal: Robuco Buggenhout. (c) 3' nationale. Robuco heeft enkel tydens de eerste helft weerstand kunnen bieden aan een byzonder sterk Aalst dat na de nederlaag van Kortryk te Lebbeke nu met 4 punten voorsprong de rangschikking leidt. Het werd een knappe wedstryd in de koude Buggenhoutse sporthal waar het talrijk opgekomen publiek zich gelukkig kon aan opwarmen. Vooral tydens de eerste helft kregen de toeschouwers gelegenheid tot juichen. Tijdens deze periode zag men een sterk Buggenhout aan het werk dat het de leiders echt moeilijk maakte. passen werden onzuiver en de doel worpen onjuist en 10' voor het einde was de wedstrijd de finitief beslecht. Aalst leidde met 12-19 en Mare Bayens bleef zijn pivots aanspelen om dat de Buggenhoutse verdedi ging verplicht werd ver uit te stappen om het «gevaar» Ec- kart te bezweren. Tijdens de laatste 10' kon Robuco dan opnieuw gelijke tred houden met de bezoekers en dit dankzij de onverwachte effi ciëntie van Rombout die in deze periode plots drie mooie treffers lukte. Naar ons gevoel heeft Buggenhout gedaan wat in het vermogen lag, kende weliswaar enige tegenslag toen Brouillard gekwetst raakte maar de Aalsterse leidersploeg bewees nog maar eens dat er al heel veel zal moeten gebeuren wil men hen van de promotie afhouden. Robuco Buggenhout: R. Cop- pens J. Vermeir, Brouillard 1, Van Damme 1, J. Van Dam me 3, Van der Borght 3, Van Nuffel 3, Van Gucht 2, Rom bout 3, Moyersoon 1, De Proft. E.V. Aalst: Mertens E Van Malderen. G. Van Malderen NationaH 5, J. Meert, Eckart 7,1 Bayens 2, J. Steemans 3,1 Doncker 1, Verhaeven, Herreweghe, De Cock 4j Bayens 2. Reserven: ROBUCO BUGGENHOl E.V. AALST: 26-24 Erg attraktieve waarin de jonge De Mayerl mogelijkheden onderstre Deze 18-jarige Buggenl naar scoorde 12 doel| waarvan verschillende van] stekende makelij. Aalst langs een opportune De Til met 3-8 tot de Vuyst er ging mee bemoeien en rust wees het scorebord li Na 10' in de tweede helft nj te de thuisploeg op voorspJ (16-15) en via 21-21 wonC buco met 26-24 cijfers. I Aalst speelde ook de 16-jjf W. Ledegen zich in de kijff Skoorden: Buggenhout: f Vermeir 4, De Mayer n Vuyst 4, Merckx 2, Van i 2. Coeninckx 2. nni E.V. Aalst: Cooreman 8,P»I' Troch 8. Ledegen 4, AnJ Verhaeven 1. ^Uj j Handbal, Ajax Lebbeke-KortrijkDirk Huyck speelde een prima wedstrijd, (k) Het wedstrijdbegin viel noch tans erg falikant uit voor de thuisploeg die via 0-4 tot 1-5 achter raakte na 11* spelen. In tegenstelling met vorige wed strijden liet Ajax de armen echter niet zakken en onder impuls van een gemotiveerd spelende Dirk Huyck werd aan de achterstand geknaagd. Tien minuten voor de rust ging Dirk Huyck er op zijn eentje van door en bracht Ajax tot 6-7. Vier minuten later stelt Hen- drickx vanop de 7-m lijn vrij wel feilloos gelijk (7-7) en on danks Kortrijk opnieuw 7-10 voor raakt, blijft Ajax terug vechten zodat de rust aan breekt met een 9-10 score. On middellijk na de rust, met Die- rick i.p.v. De Bruyn in het Ajax doel, benut Ajax zijn numerieke meerderheid (10- 10) en nu wordt het een verbe ten strijd waarin Ajax er steeds in slaagt gelijk te stellen (11-11, 12-12, 13-13). Na 43' brengt Mare Huyck Ajax voor het eerst op voor sprong (14-13) en gedurende een vijftal minuten verbeten strijd met open maar niet benutte doelkansen langs bei de zijden, zorgt Hendrickx voor 15-13. Vanaf nu is het Ajax dat de leiding niet meer afstaat zodat 8' voor het einde het scorebord 17-14 aanwijst. Kortrijk nadert opnieuw tot 17-16 maar 2' voor het einde is het opnieuw Dirk Huyck nochtans duidelijk door' zijn krachten heen die scoort (18-16) en als M. Hendrickx er, in*numerieke meerderheid 19-16 van maakt is de Ajax zege veilig. Een Ajax zege die er precies op tijd kwam. Ajax Lebbeke: De Bruyn en Dierick, Van Geel, Wescmael, Quidé, Luypaert, Holbrecht, Van Biesen 1, M. Huyck 3, D. Huyck 5, De Batselier 3. Hen drickx 7. EVA Ex-Eendracht speler W. Van Der Borght kreeg de eer de stand te openen maar langs Eckart stelde Aalst onmiddel lijk gelijk. En zo ging het in feite de hele eerste helft, elk om beurten kwamen beide ploegen aan de leiding zonder dat iemand verder dA één doelpunt kon uitlopen. Niette min was er toen al een uitste kend spelende doelman Cop- pens nodig om het Aalsterse aanvalsgeweld te stoppen. Via 5-5 na 14' werd het 7-7 vijf minuten voor de rust. Van der Borght besloot toen een 7-m. worp op de deklat. Bij een 8-7 stand langs J. Van Damme stopte Coppens een 7-m-worp van Mare Bayens. Toch kwam Aalst nog gelijk toen tijdens de laatste minuut R. Bayens meer geluk kende vanaf de 7-m lijn. Ruststand 8-8. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte wijzigde het spelbeeld echter opvallend. Buggenhout vond geen tegenzet meer op het aanvalswerk van de Aalste- naars waarbij Eckart nu meer en meer op het voorplan kwam terwijl ook G. Van Malderen zich op zijn rechterhoek van zijn beste zijde toonde. Het werd 8-10 langs De Cock en Van Malderen en Buggenhout raakte nu toch wel overrom peld voor het tempo van de Aalstenaars die tevens uitpak ten met erg goed pivotwerk Na driekwart wedstrijd leidde Aalst met 12-17 en Eendracht domineerde nu meer en meer het wedstrijdverloop. Robuco bleef ijverig aanvallen maar de 1' nationale. Boule d'Or heeft het te Evere bepaald moeilyk gehad om het wedstrijdverloop in goede banen te houden. Inderdaad, de thuisploeg speelde erg gedecideerd en aangezien Lebbeke verre van volledig aantrad zag het er even naar uit dat de Brusselaars voor de verrassing konden zorgen. Verre van volledig dus, zonder Eddy De Smedt die verhinderd was wegens beroepsbezigheden maar die, zoals wij verleden week reeds schreven, het allemaal niet zo goed meer ziet zitten, zonder Luc Van Mol - studies - en zonder Verguit die blijkbaar definitief zyn Boule d'Or periode heeft afgesloten terwijl het «geval» Eddy De Vlieger zo vast zit als een muur. Voor Boule d'Or komt de kompetitiestop dus zeker niet onge legen. Handbal: EV Aalst, (c) Handbal, Ajax Lebbeke - Kortrijk: De Batselier skoort hier nog eens voor Ajax. (k) Het wedstrijdbegin verliep nochtans duidelijk in het voor deel van de Lebbekenaars. Het duurde wel tot de 6' mi nuut vooraleer A. Macs het eerste Boule d'Or doelpunt lukte maar na een kwartier spelen leidde Lebbeke met 4-7 en via 6-10 werd het 10-14 langs een efficiënt afwerkende Dirk Verhofstadt 3' voor de rust. Evere bleef echter hard nekkig aanklampen en langs hun knappe hoekspelcrs slaag den zij erin tot 13-15 te nade ren aan de rust. Evere bleef echter hardnekkig aanklampen en langs hun knappe hoekspe- lers slaagden zij erin tot 13-15 te naderen aan de rust. De tweede helft kende een bijzon der nerveus verloop. Langs beide zijden werden nogal wat twee-minuten-straffen uitge deeld en Lebbeke kon de thuisploeg gedurende het der de kwartier niet echt op ach terstand plaatsen. Onmiddellijk na de rust maak te K. Verhofstadt er wel 13-16 van maar langs Rathier en Mulder kon Evere steeds te rugkomen (15-16 na 35' en 20- 11 na 45') Het laatste wed strijdkwartier werd dus be paald spannend. Langs Dirk Verhofstadt raakte Lebbeke regelmatig enkele doelpunten vóór (21-23 22-24) maar steeds kon Evere naderen tot op één doelpuntje zodat 7' voor het einde het bord 24-25 aanwees. Evere speelde toen erg zenuwachtig en hiervan kon een verstandig spelend Lebbeke gebruik maken om tijdens de laatste 7' de wed strijd definitief te beslechten. Cornelis weer 5 treffers zorgde voor 24-26 en D. Ver hofstadt maakte er 24-27 van 5' voor het einde. Deze voor sprong werd nu erg goed be veiligd en het was H. Macs die één minuut voor het einde het 24-28 eindresultaat op het sco rebord plaatste. B.D. Lebbeke: M. Mertens C. Vinck, H. De Smet, K. Verhofstadt 6, Dirk Verhof stadt 10. F. Cornelis 5, A. Maes 4, H. Maes 1. Vcrmoe- sen. De Ridder 2, De Pauw. Van Onsem. Reserven: EVERE - B.D. LEBBEKE: fl 14-14 Lebbeke had met heel moeite een valabele ploeg kunnen vormen en ta j-,e slaagden zij er nog in een put eer je mee te pikken. Langs J. Vi r0, Onsem en H. De Smet r3ata^veri zij zelfs 2-6 voor na 14' en ^7' r een 5-8 ruststand zag het ibue zelfs rooskleurig uit voor |strij Moonen en C°. Ook na de t*Var kon de voorsprong lange «voo behouden worden want ti0p was slechts tijdens de laatsyc minuten dat. Evere op genvals hoogte raakte. leid B.D. Lebbeke speelde mct:jR0r Vcrmeiren en C. Vinck. *prc Van Onsem 8. H. De Smetfe.a E. Parijs 1, Moonen. J. VLCr< Biesen. M. Moyersoen. f Coppens. Provinciale 4C Nationale. Eigenlijk niet on verwacht moest leider Avanti II de punten bij konkurrent Menen laten. Niet onverwacht omdat de ploeg erg gehandi kapt naar West-Vlaanderen moest reizen. Reeds van tevo ren was geweten dat het duo J. Waumans-P. De Smedt we gens een ski-stage niet van de partij kon zijn en tevens was trainer-speler L. De Nil met een been in het gips uit winter- verlof teruggekeerd. Alsof de ze handikap nog niet voldoen de was meldde C. Agneessens zich grieperig bij het vertrek en moest M. Moyersoon mee naar Evere om het uitgedunde spelerspotentieel van de Boule d'Or reserven te vervolle digen. Neem daarbij nog dat de Eddy De Vlieger-periode bij Avanti II definitief afgesloten lijkt en U begrijpt dat het jonge Leb beke bijzonder weinig kans maakte tegen het vooral fysiek sterke Menen Van bij het wedstrijdbegin bleek reeds wat werd gevreesd, de Avanti de fensie gaf blijk van een opval lend gebrek aan organisatie en hoewel doelman Verstraeten zich weerde als het klassieke duiveltje werd Lebbeke on middellijk op achterstand ge plaatst (2-0 na 3' en 5-2 na 10'). Langs Bart Van Ransbeeck na derde Lebbeke weliswaar nog tot 5-4 na een kwartier spelen maar 5' later wees het bord 10- 4 aan. Het werd nog 11-8 langs diezelfde Van Ransbeeck maar met een 14-8 ruststand kon Lebbeke zich geen begooche lingen meer maken. Toen Menen tijdens het begin van de tweede helft er 18-9 van maakte brak de veer volledig bij de bezoekers. Langs De Feyter werd er nog sporadisch tegengeskoord maar aangezien de grieperige Agneessens niet aan doelpunten toe kwam stond niets de zege van Menen nog in de weg. Via 21-10 na 40' werd het 26-13 10' voor het einde zodat een 28-17 neder laag het lot werd van de lijden de leiders die nu bijgebeend worden door hun overwin naars. Avanti Lebbeke II: F. Ver straeten W Van Hove. B. Van Ransbeeck 9, Agnees sens, Hertsens 1, De Ketelbut- ter. De Feyter 6, Van Den Broeck 1, Vlassenroot. Op woensdag 15 februari 1984 Geboren in 1967 en vroeger. wordt voor de 7e maal een Vooraf inschreven is noodza- interscholentornooi handbal kelijk teneinde een goed wed- voor dames ingericht door het strijdverloop te verkrijgen. Stedelijk Sportkomitee. Uiterste inschrijvingsdatum De wedstrijden zullen plaats- dinsdag 31 januari 1984. vinden in de Stedelijke sporthal Voor meer inlichtingen kunt u Ten Rozen vanaf 13.30 u. zich wenden tot: Alle scholen van groot en klein Sportdienst Aalst kunnen hiervoor in- Stadhuis schrijven: Grote Markt 3 2 (categorieën zijn voorzien: 9300 Aalst. Geboren in 1971, 1970, 1969 en Tel. 053/77.11.11 (toestel 282). 1968. Brabo II maakte uiteraard Skoorden voor Brabo: Ver- Voor Lokeren: Bockland® geen kans tegen het sterk spe- pocst 3, Taminau 1, Van Goet- Becckman 7, De Brouwt® lende Lokeren dat aan de rust hem 3, Goeman 3, Van Der Lenaerts 5, A. D'Hanis2.ï al met 5-15 leidde. Poten 1, De Lannov 1. Der Stappen 1, Verguit l.fi Bruyne 1, P. Vermeiren2.1 lc Provinciale. Waasmunster dat, met de inbreng van het duo Bruyninckx-Van Cauwenberghe, duidelijk aan verjonging toe is. werd tijdens de eerste helft toch wel overspeeld door Gent, dat de rust bereikte met een 3-7. Tijdens het tweede wedstrijdgedeeltc tapte de thuisploeg uit een heel ander vaatje en nu werden de bezoekers onder druk geplaatst. Waasmunster leek op weg naar de zege maar wanneer zij in numerieke meerderheid enkele keren op balverlies werden betrapt, werd dit hen fataal. Het verjongde Waasmunster verloor uiteindelijk met het kleinste verschil. Skoorden: Bruyninckx 4, Van Cauwenberghe 4, Piqueur 1, Gyssels 1, Ouintelier 2. lc Provinciale. Wij weten niet of de inbreng van trainer J. De Proft nu reeds iets met dit resultaat te maken heeft maar iedereen was het erover eens dat Brabo tegen Groot-Bij gaarden een van zijn betere wedstrijden speelde. Met een jong team speelde Brabo op vallend knap en na een eerder .aarzelend begin leidde Den derbelle met 5-3 na" 18'. Erg positief was dat daarna zowat iedereen zijn doelpuntje aan bracht en via 9-4 werd de 10-4 ruststand bereikt. Ook tijdens het tweede wed strijdgedeelte bleef Brabo meester over de Vlaams-Bra banders en na driekwart wed strijd kon de zege als veilig beschouwd worden (14-8). Brabo Denderbelle: Van Goet- hem, P. De Smet 3. D. Van Goethcm 4, R. De Smedt 3, Vinck 3, Van Keer 1, Thollem- beek 4, Van Den Steen 2, Op woensdag 8 februari 1984 scholieren: geboren in 1967 en richt het Stedelfjk Sportcomité 1966 voor de 17e maal een interscho- De wedstrijden zullen door- lentornooi handbal in voor he- gaan in de Stedelijke Sporthal- ren en dit vanaf 13 u. 'en Ten Rozen en Denderdal. Vooraf inschrijven is noodza- Alle scholen van groot en klein kelijk teneinde een goed wed- Aalst kunnen iaschrijven: strijdverloop te verkrijgen. Volgende 3 categorieën zijn Uiterste inschrijvingsdatum: voorzien: woensdag 25.1.1984. miniemen: geboren in 1972, Voor meer informatie: 1971 en 1970 Sportdienst, Stadhuis, Grote kadetten: geboredn in 1969 en Markt 3, 9300 Aalst. Tel. 053/ 1968 77.11.11 (toestel 282). 4' Nationale. S.K. Gremberg- had G.S.K. nog steeds een 5- se, steeds zonder de gekwetste doelpuntenvoorsprong. Hans Van Haute, heeft zater- Toen ging de G.S.K. verdedi- dag de kans verkeken om aan- ging echter totaal de boot in, sluiting met de top van de verwaarloosde uit te stappen rangschikking te krijgen. Nu op de Mechelse schutters en zowel Kortrijk als Avanti II doelman Vermaesen kon on- puntenloos bleven leed ook mogelijk de Mechelse tcrug- G.S.K. een totaal onverwachte keer tegenhouden. Zou het nederlaag tegen Mechelse Ge- dan toch waar zijn dat de durende driekwart van de wed- Grembergse kern de volle 60' strijd leidde Krogstrup en C° nog moeilijk aankan? en ongeveer 15'voor het einde EVA Handbal, Waasmunster - Gent 2: Bruyninckx debuteert bij Waasmunster met een doelpunt (kt Has Handbal: De ploeg van Waasmunster kreeg een nieuwe uitrusting, (k)

De Voorpost | 1984 | | pagina 36