REAL TESTA LOKEREN - VOSSELARE 2-3 OVERZICHT NATIONALE KOMPETITIE Slecht weekend voor de Wase ploegen OVERZICHT PROVINCIALE KOMPETITIE LEEUWERIK LEDE - LEBBEKE NILCO 3-0 REAL TESTA LOKEREN - HAMME 2-3 SMASH INFO ADEC BAASRODE - NAZARETH 0-3 3W ATB ST. NIKLAAS - DE KLINGE 3-2 RAPID ST. NIKLAAS- VC SCHELLE 1-3 38 - 20.1.1984 - De Voorpost Setstanden: 14-15 - 15-13 - 6-15 - 15-11 - 10-15. Real Testa heeft de kans gemist zich los te werken uit de gevaarlijke zone. Door een overwinning op de bezoeker Vosselare was het mogelijk geweest op gelijke hoogte te komen. Beide ploegen speelden zich de ziel uit het lijf en streden om hun plaatsje in derde nationale. In de eerste set miste Lokeren In de vierde beurt spreidde 6/8 achterstand geplaatst. Op de deelzege, doordat Vossela- Real Testa een goed spel ten dat ogenblik is de wedstrijd re iets vuriger was in de aan- toon, en dankzij hun opslagen gekanteld in het nadeel van val. Via Mark De Geest, die en goede blokvorming wisten Real Testa, zodat ze nu in na een kwetsuur opnieuw werd ze de tegenstrever tot een belle nauwe schoentjes komen te opgenomen in de basisopstel- te dwingen. staan. ling was het mogelijk de ge- Tijdens de vijfde set kwam de De zo lang verhoopte overwin- geerde puntjes binnen te rij- betere blokvorming en aanval nine, die de redding kan bete ven. In de tweede set was het van de tegenstrever aan het kenen, is Lokeren eens te een evenwichtige partij en het licht Nadat Real Testa de meer ontglipt, is dankzij de kollektiviteil van bordjes op 6/3 hadden ge- Samenstelling Real Testa: Real Testa dat één deelzege bracht zag het er goed uit om Verstraeten Eddy, Raem- kon worden binnengehaald. te kunnen draaien met 8/3. donck A., De Kaé Leo, Van In de derde set bracht Vossela- Doch een paar missers van de den Berghe Patrick, Layez re weer zijn zware aanval in Lokerse boys in de opslag Danny, De Wilde D. en Layez stelling en dankzij Vervaet bracht een omkering in de si- Chris, werd het ploegspel van Loke- tuatie teweeg en ze werden ren ontredderd. met de kampwisseling op een Herentals 3 Temse 2 (11/15-15/13-15/8-12/15-15/ 3) Onze vertegenwoordiger in de eredivisie heeft zich na het pe- tanquespel van vorige week duchtig herpakt en zorgde bij titelkandidaat LJsboerke He rentals bijna voor de verras sing van het weekeinde. Onder impuls van Van De Velde en Flies werd de eerste set bin nengehaald. In de tjveede set werd een 11-13 voorsprong prijsgegeven. Het is een sterke «Stoelen» die een leeggespeeld Temse de genadeslag toe bracht. Een verdienstelijke wedstrijd van de Temsenaren. Ze moeten het enkel nu nog verwezenlijken dat de beste prestatie voor eigen publiek kan opgedist worden. Rapid St. Niklaas 1 Schelle 3 (15/12 - 4/15 - 6/15 - 8/15) Een totaal onverwacht verlies voor de Klaasjes, die als ze zo verder blijven boeren, hun ti- telambities wel in de kast kun nen opbergen. Het moreel dient terug opge vijzeld te worden. N(jlen 3 Sigivok 0 (15/9 - 15/8 - 15/5) Een geanticipeerde nederlaag, doch de schraal geoogste pun ten wijzen wel degelijk op een malaise in de schoot van de club. Of zijn de spelers met meer bij machte een vuist te maken? De wissels, aange bracht door coach Van Bunder aan de basis opstelling, brach ten geen betere resultaten. Legt men zich al neer bij de degradatie? Lokeren 2 Vosselare 3 De wedstrijd van de gemiste kans. Hierover meer elders in onze rubriek. Vitesse Kruibeke 3 Wervik 0 De leider van derde B tegen de laagst geplaatste. Van een wedstrijd kon er amper sprake zijn en de beste gelegenheid voor Vitesse om de jongeren uit te proberen. Wervik viel veel te zwak uit. Pardaf Kruibeke 2 Hemiksem 3 (14/16 - 14/16 - 15/9 - 15/7 - 9/ 15) Deze spektakulaire wedstrijd liep slecht af voor de Pardaf jongens. Kruibeke kreeg telkens de set- ba! ir. handen, maar kon die niet benutten. Diep onder de indruk herpakten de jongens zich in de twee volgende sets, zodat een belle de beslissing moest brengen. Hierin liet Pardaf zich verrassen door het snelle spel op de hoeken van Hemiksem. Oxaco 3 Oltisj Bazel 1 Het element «verrassing» heeft blijkbaar in het nadeel van Bazel gespeeld bij hun ont moeting met de in degradatie- gevaar verkerende Antwer penaren. Tegen Oxaco die zich als leeuwen verdedigden kon Romain De Meester niets uit brengen om het tij te doen keren. VK Aalst 3 St. Ghislain 1 (15/9 - 9/15 - 15/10 - 15/8) Een rustig spelend Aalst pikte de eerste set via het fantastisch middenblok van De Schrijver. Een overmoedig VK liet via 3- 0 en te veel risiko's de Walen weglopen: 3-10 en 7-10. Uit eindelijk konden ze de kloof niet meer dichten. Ze hadden toen hun lesje geleerd en via het uitstekend spel en bloks van Wilfried Dooms en Ray mond De Gheyndt werd er niets meer aan het toeval over gelaten. Dankzij deze overwinning, sa men met het verlies van Sint- Amandsberg, komt VK Aalst een plaats innemen in de kop van de rangschikking. Merelbeke 3 J. Zele 1 (12/15 - 15/10 - 15/12 - 15/5) Juvenes kon de eerste set mee pikken door zijn snelle actie in het midden. Een behoorlijk spel, efficiënt zolang de tegen strever er geen blok tegenover plaatst. Door het lamleggen van de Zeelse aanval in 't mid den, zijn de puntjes in het Gentse gebleven. Een leider heeft het steeds zwaar te ver duren. Volleybal, Real Testa-Vosselare De Lokeraars hadden een sterke verdediging, (k) Volleybal, Real Trcta - Vosselare: Danny Loyez (L) klopt door het blok van Vosselaar (k) Setstanden: 15-5 /15-4 /15-6 3' provinciale C De voorziene toppers tussen twee en drie van derde provin ciale C, Lede en Lebbeke zijn op een flop uitgedraaid. Mede door het zeer zwak spelen van de Nilco boys werd flauw vol leybal geleverd. Coach Wilfried Doorns kon door spelerswisselingen geen verbetering brengen in het spel. Een sterk Lede verraste Lebbeke, dat zijn opslagbeurt zag mislukken bij gebrek aan onvoldoende opslagruimte. Bij Lebbeke verkeerde ieder een in een off-day, want 3/4 van hun recepties waren bar slecht. Door verraderlijke op slagen. Blokvorming en verde diging leek het wel een zeef met heel gëote gaten. Elk van de drie sets werd door Lede gewonnen en het plaatste Lebbeke telkenmale op 8-1 achterstand door een geva rieerd spel. De aanval van de Leeuwerik ken was efficiënter en op hun blok lieten ze de tegenstander zich te pletter slaan. Bij Lede vermelden we een prachtverrichting van Johan Korte. Met deze overwinning blijft Lede in de running voor promotie en werden de Lebbe- kenaren teruggewezen naar beneden Samenstelling Lede: Korte Jo han, Belaert, Nys, Triest L Delannoy, De Lantsheer, Ghesquiere. Samenstelling Lebbeke: Anne- mans P., Hendrickx D., Van Caeckenberge, Cassiman Ed dy, Keppens Geert, De Meyer, Van Den Abeele, Ren- neboog Philip, Burms G. Setstanden: 8-15 15-13 15-11 8-15 11-15 De wedstrijd tussen de middenmoters Lokeren II en Hamme is door Hamme gewonnen dankzij de inbreng van de 16-jarige Peter De Block. Deze jongeman gooide bij zijn debuut onmiddellijk hoge ogen. De eerste set werd glansrijk gewonnen door Hamme. In de tweede set liep Hamme van zijn tegenstrever weg via 0-8 en 1-10. Op dat ogenblik raak te het Hamse kaarsje opge brand. Zij konden praktisch geen enkel tegenpunt verhin deren en zo zag men de voor sprong teloor gaan. en verloor Hamme met 15-13. Onder impuls van de vroegere nationaal spelende Zaman R. en Burgelmans, waarop de ploeg volledig teert, kende de derde set eenzelfde scenario. In de vierde set herpakte Ham me zich en wist ze Real Testa tot een vijfde set te brengen. Deze vijfde set ging gelijk op 12-12 op dit moment zorgde de debutant Peter De Block voor de drie laatste punten: 11-15. Goeie ploeggeest bij Hamme in tegenstelling met Real Tes ta. die teren op twee spelers afkomstig van hun nationaal spelende ploeg. Samenstelling Hamme: De Blende Franky, De Roos Luc, Tassent Luc, Muys Wal ter, Meerman Pascale, Heir- man Kurt, De Block Peter. Samenstelling Lokeren: Zaman Roger (kapitein), Burgelmans Wim, De Wilde Jurgen. Lae- kcman Johan, Van Doorslare, Philip, Layez. EERSTE PROVINCIALE Steendorp-Geraardsbergen 3-0 Een leider van een reeks, die wil doorstoten naar de natio nale reeksen, mag zich geen slippertje veroorloven tegen de rode lantaarndrager. De Gevoc-jongens vielen merk baar te licht uit, zodat Steen dorp er een slachtpartij van gemaakt heeft. Kontakt Temse-Destelbergen: 3-2 Door zenuwachtig te spelen vergooide Destelbergen de eerste set (17-15). De twee volgende sets werden gemak kelijk binnengehaald met 7-15 en 8-15. In de vierde set werd tweemaal geel bovengehaald door de scheidsrechter. Tij dens de belle werd er gedraaid bij 6-8 maar door het slordig spel van de bezoekers liep Temse via 11-8 en 13-9 naar de overwinning. Kemzeke-Herzele: 3-2 Een spannende wedstrijd, waarin de leider de technisch betere ploeg was, maar de te rugvechtende tegenstander kon Kemzeke tot een vijfde set dwingen. In de laatste set liep Kemzeke uit naar 8-2 en 14-8 en op dat ogenblik deelde de scheidsrechter een rode kaart uit aan coach De Ridder van Herzelc. Dit had tot gevolg dat het 15' punt en de uiteindelijke overwinning naar de thuis ploeg ging. TWEEDE PROVINCIALE A Melsele-Lovendegem: 2-3 Om beurt een setje winnen. Medeleider Lovendcgem was opnieuw de val nabij, maar iri de vijfde set was de weerstand van Melsele gebroken. Een omgekeerd resultaat zou niet onverdiend geweest zijn. Wachtebeke-Nieuwkerken: 3-1 Een goeie start van de bezoe kers en ze wonnen ook ver diend de eerste set: 12-15. Van dan af bracht Wachtebeke or de in zijn regionen en gaf re pliek met een niet te stoppen aanval. Zo werden de volgen de sets binnengehaald: 15-12, 15-7, 15-8. Nieuwkerken komt in gevaar. Beveren-Stekene: 3-0 Beveren liet geen steekje val len tegen Stekene. Het ver wachte verweer langs de kant van Stekene bleef uit. Beveren blijft raakpunten vertonen met de top en Stekene kan zich niet wegwerken uit de gevaarlijke TWEEDE PROVINCIALE B Kangeroes Aalst-Deinze: 3-1 De zonder verweer zijnde tegenstander moest de twee eerste sets aan Aalst laten: 15-5 en 15-11. Enkel in de derde set klungelde Kangeroes zo hard in de receptie, dat van enige opbouw geen sprake kon zijn Zij gingen de boot in met 15-3. In de vierde set werd met drie invallers de tegenstander met 15-7 geklopt. Zelzate-St.-Gillis-Waas: 1-3 Van een verrassing gesproken De leider kloppen zodat de leiding wordt gedeeld. Maar het rechtstreekse voordeel voor Sigivok is dat ze de voor laatste plaats in de rangschik king kunnen verlaten ten nade le van Nieuwkerkc Een span nende strijd zal zich nog afspe len onder de ploegen die on deraan in de rangschikking bengelen, want de handhaving in 2' provinciale hangt ervan af. DERDE PROVINCIALE A Steendorp-Rapid St. Niklaas: 0-3 De B-ploeg van Steendorp kon niet optornen tegen de Klaas jes. Logische uitslag, de rang schikking weerspiegelt het ni veauverschil. Pardaf Kruibeke- W aasmunster: 1-3 Titelkandidaat Waasmunster liet de Pardafjongens geen schijn van kans. De enige ver- liesset is te wijten aan enige eksperimenten. Belsele-Berlare: 3-0 Belsele de leider in derde, kan het zich veroorloven geschen ken uit te delen terwijl ze alle kansen gaaf houden om te pfo- moveren. Berlare viel veel te licht uit om de leider te be dreigen. Kalken-Sinaai: 1-3 De topper van derde A bracht wat men had verwacht. Span ning en zenuwen! Deze wed strijd kon op gelijk welk ogen blik alle kanten uit. De groot ste verdienste is voor Sinaai, die de overwinning naar zich heeft toegehaald. Een dubbel tje op zijn kant. Buggenhout-Vitesse Kruibeke: 1-3 Ondanks het uitstekend spel van Jan De Decker konden de boskrappers de zege niet bin nenhalen. Vitesse ondervond meer tegenstand dan hun lief was. Verdiende overwinning van Kruibeke. DERDE PROVINCIALE C Ninove-Kuklos Aalst: 3-1 Kuklos Aalst kon enkel een setje gaan rapen op Ninove. dat meehielp door zijn onge- koncentreerd spel. Ongelijke strijd van kat en muis. Eine-Aaigem: 1-3 Aiax heeft zich één set laten verrassen, mede omdat de trai ner enkele anderen gelegen heid tol spelen wou geven. Soms prachtig volleybal van Aaigem. Leeuwerik Lede-Lebbeke Zie verder in onze rubriek. VIERDE PROVINCIALE Springbokken Zele-Kuhne Ze- Ie: 3-1 Deze Zeelse derby bracht de plaatselijke ploegen tegenover elkaar. De match werd afge sloten met een stand in het voordeel van Springbokken Zele waarmee Kuhne Zele in de Springbokken hun meerde re moesten erkennen. Ename-Lebbeke: 3-0 Een verrassend Ename heeft Lebbeke de nederlaag toege diend, die met neerhangende hoofden dienden terug te ke ren. Een overgang is onmoge lijk voor de Nilcoboys zolang Lebbeke één in derde provin ciale vertoefd. Erembodcgem-Aalgem: 3-1 Erembodegem heeft de Ajax- jongens met lege handen huis waarts gestuurd. Spannende wedstrijd voor vierde provin ciale. Inzet en spelijver wordt wel degelijk beloond. Temse-Oudegem: 2-3 Oudegem had het zeer moei lijk op VCTemse. Het was een dubbeltje op zijn kant. maar een goede blokvorming gaf in de vijfde set de doorslag. Kemzeke-J. Zele: 3-0 Titelkandidaat Kemzeke heeft het zwakke en jonge team van Juvenes iirde kortst mogelijke tijd terug huiswaarts gestuurd. Lede-Nieuwkerke: 0-3 Een wedstrijd onder de laagst geklasseerden van de reeks. De ontmoeting werd beslecht in het voordeel van het Wase Nieuwkerke. De beste heeft gewonnen. Lokeren-Hamme Zie verder in onze rubriek. OLYMPISCHE SPELEN TE LOS ANGELES ERS De reeks van deelnemende landen, die naar de Olympic sche titel «Volleybal» mogen dingen, zijn bekend 3'1'te worden onderverdeeld in 2 groepen. eze Groep 1: USA - Brazilië, Argentinië, Polen, Bulgarije iliev" Groep 2: USSR, Cuba, Canada, Japan, Egypte. jor EUROPESE JUNIORES KAMPIOENSCHAPPEN "„g De Europese juniores kampioenschappen vinden plaats iè op Frankrijk van 24.8.84 tot 3.9.84 jt <j. Om tot deze eindronde toegelaten te worden, moet mcfepel zich eerst kwalificeren. Daarom worden de Europcsjach landen ondergebracht in verscheidene groepen en Bij de jongens is het interessant deze kwalificatiewedstrijfcnd den te volgen aangezien 2 spelers van Vitesse Kruibel^ Croes - Vergauwen en Van Huffel (van Kemzeke) detj2*1 zullen uitmaken van de Belgische selektie. Belgie vvcrJend ingedeeld in groep 2 met ondere andere. )e tc Tsjechoslowakije, Nederland, Griekenland, Israël. Engcjerd land. De kwalificatiewedstrijden grijpen plaats in Griein kenland (Athene of Saloniki) van 2.5.84 tot 6.5.84 èrlie Bij de Belgische dames wordt de voorronde gespeeld iiL Z Finland, eveneens van 2.5 tot 6.5.84. e 1< Onze meisjes moeten Nederland, Finland en Engelamfctio bekampen en tegelijk overwinnen om een titel narlszc Frankrijk te bemachtigen. JEUGDKOMPETITIE Jongens beloften: Moerbeke - VK Aalst 0-3 Juniores: Rapid St.-Niklaas - Sinaai 3-0 VK Aalst - Nazareth 3-1 Scholieren: Eine-- Bazel 0-3 Hillegem - Juv. Zele 0-3 Kadetten: VK Aalst - Steenhuize 3-2 Meisjes Juniores: Waasmunster - Juv. Zele 3-1 laas lerz laas trijc sen fcge: iu d >ver ANCIAU: GESCHORST OF BEDANKT? Carla Anciau, speelster van de nationale ploeg en vac[ eerste klasse VC Temse. is door het bestuur geschorst -Lm of is het bedankt9 tot het einde van het seizoen Hc;j lijkt om een disciplinaire maatregel te gaan. Dat het al eet] tijdje rommelde tussen de Temsense meisjes en deztl vreemde eend in de bijt was een publiek geheim. Dcat vrouwenruzie zou ontstaan zijn, omdat sommige speelfelc sters kloegen geen passen of enkel slechte passen tifen. ontvangen van Carla. 'eK" Carla Anciau kan meteen uitzien naar een andere klub! f"5 gete REAL TESTA LOKEREN: COACH - SECRETARIS In c VOOR TWEE JAAR GESCHORST 2-12 Het duiveltje-doet-al R Thienpont, van volleybalclubt" Real Testa is door de nationale klachtencommissie Volley-ia1' bal wegens handtastelijkheden op de scheidsrechter (wed pjk strijdleider Zulte - Real Testa - Lokeren) geschorst in alle beg' functies voor twee jaar. Hij werd geschrapt van deP'0C fedcratielijst voor bovengenoemde duur en diengevolgcdan moet hij zijn aansluitingskaart inzenden. Er werd bcroepirijk aangetekend tegen deze beslissing. De heer Thienpondil gaat er wel mee akkoord dat hij verbod opgelegd krijgt t voor de funktie waarin hij de overtreding beging, maaifïl andere straffen üjken hem onlogisch Op dergelijke wijze word de klub ook getroffen. j, f Set D« Ani her De wedstrijd heeft nauwelijks 45 minuten geduurd, en dat zegt voldoende. Een foutloos en goed gekoncentreerd Naza reth heeft in de kortste tijd afgerekend met een 2wak Adcc. In alle spelonderdelen waren de bezoekers superieur: een moeilijke opslag, nauw keurige receptie, gevarieerd aanvalsspel, sterk blok en een beweeglijke veldverdediging. Moet er nog zand zijn? Adec, met uitzondering van Kris Meert, kon tegen zoveel geweld niets doen. Ook Luk Breuckelaers, die niet i dagje was, scheen niet 1 machte om met de Nazaremf te konkurreren Een 2-6 in£tre eerste set werd nog gcrekun reerd door de opslagen tJP, Eddy Meersman, maar. van 7-7 was Nazareth wcrw^j niet meer te houden. Het 7-15. De tweede en derde gevan hetzelfde spelbeeld: immer voortjagend Ni en een zwalpend Adcc. dal het terrein gespeeld werd tweemaal 8-15. MDS Volleybal, Lokeren B - Hamme: Tassent (H) smasht legen Zaman en Laekeman aan. (k) 2' provinciale A Een wedstrijd die een makkie was, volgens de scheidsrech ter. want om beurten wonnen de ploegen hun set. De eerste was voor De Klingc met 8-15 en de tweede in het voordeel van ATB St. Niklaas 15-10. Zo ging het verder naar de derde set 5-15. In de vierde set was De Klinge op weg de set binnen tc halen, maar de spelverdeler wilde een slecht gespeelde bal ophalen en botste tegen een medespe ler aan Zonder een degelijke spelverdeler kunnen de aan vallers weinig uitrichten, en dat aspekt werd kennelijk uit gebuit door ATB. Het behaal de met 15-7 hun winst. In de vijfde set won ATB ge makkelijk met 15-4. mede door het uitblijven van de ge kwetste spelverdeler (lichte hersenschudding). De Klinge was de betere ploeg hoewel Sint Niklaas door het noodlot van de tegenstrever geholpen, de totaalzege naar zich toe haalde. Deze overwinning brengt de Klaasjes opnieuw in voeling met de andere'kandi daten voor derde .provinciale, zodat er nog een kans bestaat op behoud. Samenstelling ATB St. Niklaas: Heymnck K Dc Vos Guy. Dc Block. Dc Pauw. Hevnink Gerrit Volleybal, Rapid St.-Niklaas - Schelle Een mooie smash J Rooms, (dw) Setstanden: 15-12 - 4-15 - 6-15 - 8-15. Rapid St.-Niklaas heeft zich laten verrassen door een sta spelend Schelle, dat met schijnpenetratie en/of -infiltrl werkte. Een opdoffer van formaat voor het bestuur en de speld! die er totaal ondersteboven van z^n dat het een pil moest toestaan aan het achter hen gerangschikte ScheA dat toch reeds vier verloren wedstrijden op zijn afrei ning had. encj onderschat. De eerste set werd met winst In dc volgende sets liep Schfl afgesloten, 15/12, na steeds op telkenmale uit tot 0-10. aanjfl voorsprong gestaan te hebben, mocdigd door een massa Vanaf de tweede set werd de porters. Ten aanwezigheid vr spelopbouw van Rapid ontred- enkele St.-Niklazenaren ll derd door de aartsmoeilijke Rapid geen vuist meer mail opslagen van dc tegenstrever en het werd verpletterd tnctl met als uitblinker Jan Spille- 15 en 8-15. F makers. Een volledige off-day van fl De slechte receptie van Rapid pid, maar een slechte dagl ontredderde de spelopbouw. geen slecht jaar en jammfll zodat het blok van Schelle het helpt niet. gemakkelijk had met het af- Samenstelling Rapid St.-NI blokken van dc aanvallen van laas: Linthout en Van der Vrcken. Heyninck Kurt. Van de Vil Door teveel zelfvertrouwen ken Arnold. Linthout WilliaC heeft men de tegenstrever, met Dc Macsschalck. Bruggenufo zijn schijnpenetratie dc blok- Poppc. Muyldermans J«o vorming bij Rapid verhinder- Coach Dc Bracckeleer Ron

De Voorpost | 1984 | | pagina 38