Raf Vervaet: vierde keer goede keer /ELDLOOP TE LOKEREN laf Vervaet wint voor eigen volk 7 imct h" Jongensveldloop te Sint-Niklaas Jaarlijkse veldloop voor heren te Hamme GROTE PRIJS VAN HAMME Oostvlaamse kampioenschappen V.T.L. Olympisch turnen te Gent ATLANTIS LEBBEKE - OLYMPIA ANOERLECHT 3-4 Nipte nederlaag Derde nieuwjaarskorrida te Nieuwkerken: De eerste drie van de Van Laere, Frans Van Schuylen en Frans Van Michem. (k) op het schavotje: Michel Raf Vervaet de kopman van atletiekvereniging Lokeren heeft zondag de kroon op het werk gezet door zijn zege te Lokeren. Raf is een late roeping in de atletiek. Voordien was hij aktief in het basketbal. Hij was 21 toen hij voor het eerst de spikes aantrok en van meetafaan mocht hij bij de goede middelmaat gerekend worden. Nu bij zijn vierde deelname had hij eindelijk de eerste prijs. Zijn trainingen houdt hij op een 100 a 120 km per week in samenwerking met trainer Achiel Van Hoo. Indien Raf over meer vrije tijd zou beschikken dan zou hij de dagelijkse trainingen van 1.30 u. per dag wel opdrijven, maar veel meer moeten het toch niet zijn want met het huidige schema gaat het goed. Afwachten nu wat het geeft voor de konfrontatie met de top die hij hoopt te ontmoeten te Bierbeek. Zijn vrouwtje Catharina die ook aan atletiek doet gaat alleen oefenen. Omdat zij werkloos is kan zij zich best een paar uurtjes vrijmaken. Wat de klub betreft hij voelt zich best thuis bij A V Lokeren, een vereniging die meer een grote familie is, met een bestuur dat werkt voor de atleten. Voorzitter Johan De Grande is iemand die men wil bij de atleten en waar men naar opkijkt. Lokeren heeft zowat een 150-tal atleten en allen spannen ze zich in om de klub enige naam te geven in ons atletiekwe- reldje. Bij de heren zijn er nog de gebroeders Vervaet Alex 23 en Dirk 22 die samen met Raf voor beste resultaten zorgden. Raf die de oudste is van acht kinderen heeft nog een zus die ook in het veldlopen naam maakte maar er voortijdig de brui aan gaf. De klub hoopt erop dal Leen ooit nog eens de spikes aanbindt, want haar eksploten op de kampioen schappen zou zij best nog wel eens kunnen overdoen. De atletiekklub kan er alleen maar wel bij varen. André Veldloop te Lokeren: Raf Vervaet, de winnaar bij de seniores, met naast hem zijn echtgenote Catharina Pauwels. (aa) De Voorpost - 20.1.1984 - 45 VELDLOPEN Op 22 januari '84 richt atle- B. Claus en B. De Keyser berghe (kad.), Ig. Claus - Gee- H. De Keyser (vet.), tiekklub Hamme zijn 17de gro- (sen.), G. Van Geyte-L. Peer- rinck en Van Praet (min.), Ste- Misschien wordt door één vai te Nationale veldloop voor linck en G. De Waele (schol.), veninck - Van Kerschaver - bovenvermelde atleten voor ei mannen in. P. Tassent en H. Van Cauwen- Fierens (pup.) en Bocklandt - gen volk een overwinning in d Deze veldloop staat open voor wacht gesleept, alle kategoriën atleten mannen De wedstrijden beginnen om 14.00 hr, cn gaan door op het Gemeentelijk Speelplein, Meu- lenbroek, Kleedkamers en prijsdeling: BVDI-Meulen- broekstraat. A.C. Hamme treedt aan met zjjn volledige ploeg atleten, gaande van pupillen tot vetera nen, met uitzondering van W. Willaert (geblesseerd). By de lokale klub wordt veel ver wacht van: Ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan richten de Vrije Technische Scholen te Sint- Niklaas een interschoolse jon gensveldloop in. Deze cross grijpt plaats op woensdag 25 januari, op de terreinen van V.T.S. II in de Breedstraat 194 te Sint-Ni- klaas. De veldloop bestaat uit acht ATLETIEK reeksen. Om 14 u. start de bekers uitgereikt aan de lee eerste reeks voor het derde jaar lingen van de scholen met lager onderwijs. Na de wed- beste totaaluitslag, stryd worden prachtige wissel- Op zondag 22 januari vanai 14 uur richt de plaatselijke atletiekklub AC Hamme. haar jaarlijkse veldloop in, op het gemeentelijk speel plein, Kaaiplein te Ham me. Deze Heren-veldloop staat open voor miniemen, pupillen, kadetten, scholie ren, juniores, seniores en veteranen. tiende nationale veldloop te Lokeren van A.V.L. is uitgegroeid tot een ware (riomftocht voor de plaatselijke vedette Raf Vervaet. By het ingaan van de laatste ronde was hij genaderd tot op een tiental meter van Van Leirsberghe die liep al aan de leiding van bij de start! en toen begon het Lokerse publiek zyn naam zo luid te 'ikanderen, dat hy als het ware naar voor geroepen werd, en hy liet Jan Van Leirsberghe gewoon ter plaatse. Voor een juichende menigte liep hij als eerste over de streep. «Het ras werkelijk een klop van de hamer zoals dat publiek daar begon te lawaaien» zuchtte e geklopte Jan. «Ineens voelde ik dat ik het niet meer haalde, en op dat ogenblik ging f me zomaar voorbij. Jammer!» I Veldloop te Lokeren: De start v I tweede zal worden, (aa) i de juniores, met helemaal links Geert Wiels van AC Zele, die Rik Vervaet wint bij de veteranen Het was al Vervaet wat de klok sloeg te Lokeren. Van bij de start al liep Rik aan de leiding, en zijn tempo was uiteindelijk te snel voor iedereen. De ene na de andere moesten zij afha ken, en zo liep hij zich naar de eerste plaats. Ereplaatsen wa ren er voor Jozef Van Damme uit Lebbeke (4e), nieuwkomer René Van Eetvelde van AC Hamme (5e) en Hektor De Keyser (6e). Frans Van der Hoeven (VS) die er voor de start weinig hoop op had, haalde een mooie 9e plaats, en vlak na hem finishte Louis Van Spitael uit Baasrode. Bij de jeugdreeksen zegevier den overal onze streekatleten. Bij de juniores werd Willy Van Herreweghe (VS) triomfator voor de Zeienaren Geert Wiels en Guy Veldeman. Bij de scholieren zagen we een beste Gino Van Geyte (Hamme) als winnaar, net voor zijn klubge- noot Luk Peerlinck. Derde werd Hans Reynaert (VS). Bij de kadetten waren de eer ste drie Peter Van der Hoeven (VS), Hans Van Cauwenber- ghe (AC Hamme) en Frankie Waegeman van dezelfde klub. Het was een knappe zege van Peter, die overigens weinig konkurrentie ondervond in Voor de klub van voorzitter Johan De Grande werd deze tiende veldloop een sukses over de hele lijn. Drie AVL- atleten bij de eerste tien. Raf 'Ncefs. Alex Vervaet,'eindigde imooi vijfde, en diens broer Dirk werd negende. Dirk kan echter normaal veel beter, hij is al enige tijd op de jukkel door een blessure. Dat belette hem een Hele tijd om mee te crossen. Nu is hij weer op de goeie weg, en wij den ken dat zijn prestaties snel cre scendo zullen gaan. Een knappe prestatie was het ook van Luk Van Hecke, die Mark Van Der Hoeven (VS) naar de vierde plaats terug drong. Ook de Denderlander André Van den Abbeele mag pronken met zijn zesde plaats. Nog binnen de top-tien eindig den Mark Van de Voorde (Baasrode) en de Waaslander Rcné De Boom, die achtste en tiende werden. Ereplaatsen waren er verder nog voor de Dcnderlanders Luk Taminau (12) en Benny Smekens (13), Waaslander Lieven Van Eyo- de (15), Lokeraar Wim Mou- ton (18) en Baasrodenaar Luk Vereecken (20). Een vermel ding waard zijn ook nog Jos Van den Bossche (AC Op wijk), Theofiel De Grave (ACW), Roland Adriaenssehs (AVLO), Rudy Van de Velde (VS), Dirk De Maesschalck (AVLO), Filip Buyle (VS), Willy Buyst (Baasrode), Eddy De Ridder (Lebbeke), Luk Van de Voorde (Baasrode), Freddy De Boeck (EA) en Geert De Borger (AVLO). zijn kategorie 70. In de reeks geboren 1969 ging de overwinning naar Marnix De Mey van AC Lebbeke. Ste fan Verdonck (Volharding Be- veren) eindigde tweede en Fi lip Van Damme (Lebbeke) derde. In de eerste serie miniemen won Geert Philips (Lebbeke), en in de tweede serie Patrick Van Praet (AC Hamme) die de beker kreeg. Bij de aller jongsten waren Sven Lam- bricht (Zele) en Chris Ceup- pens (Baasrode) de primussen. (aa.) Derde nieuwjaarskorrida te Nieuwkerken: Er was ook een jogging die veel sukses had. (k) Een week na de gouwkampioenschappen tumbling van de Vlaamse Turnliga werden vorige zondag deze van het olympisch tur nen aangesneden. Meer bepaald in één der H.I.L.O.-zalen aan de Watersportbaan te Gent. Zoals gewoonlijk onder een vrij aanzienlijke publieke belangstelling. Voor deze gouwkampioenschappen olympisch turnen waren zowel de meisjes als de jon gens ingeschreven. In de verschillende kate- gorieën werd het daar een boeiende strijd. Bijzonder opvallende prestaties werden er door de vertegenwoordiging van Rust Roest uit Sint-Niklaas geleverd. Kampioen in hun reeks werden alleszins de turnsters Marijke Van Steenlandt, Kristel De Cock, Pascale Van Roey en Marie-Paule Thibaut. Voor deze laatste werd het meteen al de derde titel op provinciaal niveau. Reeds een uitstekend seizoen trouwens voor Marie- Paule Thiébaut die in begin van februari ook zal deelnemen aan de turnkampioen- schappen van de V.T.L. Daarvoor werd de puntenkwotering te Gent voldoende. Daar toegekend volgens de normen van de Fédé- ralion Internationale Gymnastique en deze kwalifikatie, werd er ook afgedwongen door Pascale Van Roey van Rust Roest bint-Niklaas en Saskia Mortier (OTM Gent), Een vijftal turners van Rust Roest heb ben zich voor die nakende VTL-kampioen- schappen ook kunnen klasseren: Johan Van Meenlandt, Bert Janssens, Chris Muyldcr mans, Yvan Van Wauwe en Patrick Van Leuven. Johan Van Steenlandt cn Chris Muyldcrmans werden daar te Gent trou wens ook rcekskampioen. Ook Werken Baart Kracht uit Dendermonde haalde met Guy Muyzewinkel een kampioenentitel. En sa"1en "iet Gery Christiaens en Jan Van Akoleyen heeft deze turnkring nu al drie vertegenwoordigers op de kampioenschap pen der Vlaamse Turnliga, straks in fe bruari. MEISJES Beloften B 1. Marijke Van Steenlandt (Rust Roest Sint-Niklaas) 2| 2. .Barbara Van Dyck (OTM Gent) 18,60 Meisjes -12 jaar 1. Kristel De Cock (R.R, Sint-Niklaas) 23.90 2. Leen Embo (OTM Gent) 20.80 3. Katleen Persijn (OTM Gent) 19,15 4. NatasjaMoens(RR Sint-Niklaas) 16,10 Meisjes -15 jaar 1. Pascale Van Roey (RR St.-Niklaas) 27.55 2. Carina Vandewalle (RR Sint-Niklaas) 23.45 3. Sandra Van OevelcnfRR Sint-Niklaas) 21,50 Meisjes +15 jaar 1. Marie-Paule Thiébaut (RR Sint-Niklaas) 29.80 2. Injc Salm (OTM Gent) 26.10 3. Fanny D'Hooghe (RR Sint-Niklaas) 25.75 JONGENS Beloften 1. Johan Van Steenlandt (RR Sint-Niklaas) 44.65 2. Bert Janssens (RR Sint-Niklaas) 42.70 3. Luk Marijssen (OTM Gent) 34.95 Jongeren 1. Chris Muyldcrmans (RR Sint-Niklaas) 46.55 2. Patrick Silighem (De Pinte) 42.10 3. Bert Speleman(RR Sint-Niklaas) 38.60 4. Dicgo Dhacn (RR Sint-Niklaas) 36.10 Juniores A 1. K. De Coninck (De Pinte) 32,35 2. Hans Van Meirvenne (RR Sint-Niklaas) 31.55 3. Rossel (P.E.W.) 29.45 Juniores B 1. Guy Muyzenwinkcl(WBK Dendermonde) 32.75 Seniores B 1, Jean-Luk Morris (P.E.W.) 34.55 2 Yvan Van Wauwc (RR Sint-Niklaas) 34.45 3. Patrick Van Leuven (RR Sint-Niklaas) 34.00 Seniores A 1. Grétry Christiaens (PEW) 55.6O 2. Marco Vandcnbcrghe (PEW) 50,50 Snelle start let startschot klonk en direkt javen de atleten het volle pond. Een lange sliert ont stond en enkele atleten zon derden zich af: Raf en Alex Vervaet, Jan Van Leirsberghe, Luk Van Hecke, André Van den Abbeele en Mark Van de Voorde. Na een paar ronden werd onder druk van Jan en Raf de schifting nog verder doorgevoerd, en enkel de Ze ienaar Van Hecke zou nog een hele tijd bij het vedettenduo kunnen blijven. Maar in de laatste ronden moest hij toch afhaken, Toen begon eigenlijk het duel om de zege. Van Leirsberghe alleen weggesprongen, maar Vervaet ging driftig in de achtervolging, en iedere ronde verkleinde zijn achterstand. De afloop weet u al, en het gelukkigst van alle Lokerse supporters was zijn vrouwtje, Catharina Pauwcis, die zelf net a's haar man bij AVL aange sloten is, en eveneens een pri ma veldloopster blijkt te zijn. Veldloop te Lokeren: Rik Vervaet won bij de veteranen, (aa) De atletiekklub hoopt op een driehonderdtal deelne mers. Een gedeelte van het parkoers werd uitgestip peld in het Meulenbroek- kompleks. Alle Hamse at leten zullen hieraan deelne men. Sommigen onder hen worden bij de favorieten gerekend. Vooral zal Hek tor De Keyser bij de vete ranen de te kloppen man zijn. AC Hamme verwacht U. (BD) Derde nieuwjaarskorrida te Nieuwkerken: De eerste drie van de dames waren Anita Van den Abeele, An Van den Abeele en Krista Van Hove. KORFBAL r~ koffie zou Olympia Ander- Voor Atlantis Lebbeke werd lecht nog verder doordrukken het treffen tegen Olympia een en uiteindelijk de winning korf nederlaag, zij het met de klein- maken. Van Hauwermeircn ste cijfers. Met een tikkeltje trof tweemaal raak voor Leb- geluk had het duel Lebbeke beke en Lisette Van Praet kon zeker een punt kunnen opleve- nog milderen, maar de vierde ren. Het werd een evenwichti- korf die de gelijke stand op het ge wedstrijd waarbij beide bord zou brengen kwam er ploegen om beurten konden niet. Net als vorige weck tegen doelen. Was bij de rust de Hoevenen werd dus met een stand nog in evenwicht, na de doelpunt verschil verloren. TURNEN Derde nieuw/aarskorrida te Nieuwkerken Start van de dames, (kt

De Voorpost | 1984 | | pagina 45