I I •c I I I •C Edmond De Kerpel (Buggenhout) is rekordhouder provinciale vermeldingen Zele-Huivelde houdt kampioenententoonstelling I (/oorbeschouwing seizoen 1984 Sewest Aalst - Dendermonde Opnieuw bekerkompetitie in Gewestelijke Bevordering Willy Smetrijns uit Aalst: Een kampioenenkolonie die van het toneel verdwijnt Klaverken zonder problemen Misschien nog een titel in 1984 voor Peter Dhanis uit Stekene Late beloning NEERLANDIA - APPELS 10-10 46 - 20.1.1984 - De Voorpost DUIVENSPORT Duivensport: Edmond De Kerpel wint nog maar eens een prijs, (c) Toen de familie De Kerpel om tot nu klasseerde Edmond niet otn uitgebreid over de kolonie beroepsredenen in 1974 van minder dan 125 duiven op de van De Kerpel uit te wijden, Ninove naar den Hooilaart te provinciale kampioenschappen dat doen we in de komende Buggenhout overwaaide, werd en werd in 1980 algemeen pro- weken wel eens. de basis van een ware kam- vinciaal kampioen. We willen alleen even melden pioenenstam gelegd. Van 1974 Het ligt niet in de bedoeling dat Edmond De Kerpel nu zondag, 22 januari om 15 uur in zaal Breughel te Beervelde de eerste ronde jonge duiven te koop aanbiedt, een pleiade jonge kampioentjes.in spe, dat is zeker. De Kerpel's kolonie is een voorbeeld van familiekweek. Als we naar de basis teruggaan wordt dat duidelijk. De grondslag is onmiskenbaar: de Benjamin van 1974 gekoppeld aan de De Bonte Brave duivin ook van 1974. De Benjamin, is een afstam meling van de Late Zero, die 8 eerste prijzen vloog en op zijn beurt een zoon was van de Blauwe Catrysse met de Pal- jasduivin ook al Catrysse- bloed. Drie kwart van De Kerpels stam komt uit dit koppel. Uiteraard heeft Edmond nog andere, volgens hem, gepaste bloedstromingen in gebracht. De kracht blijft in de stam, dat kan in ieder geval gezegd wor den. P. en zonen Boeman (Buggenhout), M. De Rijcke, Emiel Denys (Zulte), Alfons Verlee (Zele), Gilbert Van der Putten (Schoonaarde), Louis Dobbelaere (St. Amands- berg), Gerard Coppens (Eek- lo), Etienne De Meyer (Lem- beke). Van Hee (Wervik), De- norre (Deftinge). Honoré Props (Serskamp), zijn alle maal namen die wat betekenen in het duivenspel. En zo rond de Edmond zijn streefdoel suksesvol af: een ware kam pioenenkolonie opbouwen. BENO Zondagnamiddag 22 januari vanaf 14 uur wordt er in het lokaal van de duivenmaat- schappij Verbroedering te Ze le-Huivelde een kampioenen tentoonstelling gehouden. Om 15.30 uur heeft er dan een verkoop van jonge duiven en bons voor jonge duiven plaats ten voordele van de kampioen schappen 1984. Een pleiade kampioenen verle nen hun medewerking om er een sukses van te maken: Gas ton De Vijlder, André Van Avermaet, Alois Temmerman, Adolf Heirweg, Gustaaf Van Holewinckel, Van Winckel- Van Herreweghe, Trifon Omen, Maurits De Maes- KAATSEN In het gewest Aalst - Dender monde zijn er in de verschil lende kompetities 26 ploegen ingeschreven. Het gewestelijk bestuur beslist 3 reeksen te behouden, maar wel zoals vo rig seizoen de reeksen lagere 1 en 2 samen in één kampioen schap te laten betwisten. Samenstelling Hogere UI De samenstelling van Hogere III liga Vlaanderen ziet er als volgt uit: Appelterre, Adec Baasrode, Brussegem, Grimminge, Ham- me Zogge, Kastel. Meerbeke. Merchtem SV, Okegem Toe komst, Viane, Welle en Wieze Sportief. De speeldata voor Hogere III zijn: Schiftingen Beker v.d. Liga 8.4.1984 Appelterre - Viane - Welle Meerbeke - Grimminge - Okegem Hamme Zogge - Brussegem - Baasrode Wieze - Merchtem SV - Kastel 15.4.1984 Viane - Appelterre - Welle Grimminge - Meerbeke - Okegem Brussegem - Hamme Zogge - Baasrode Merchtem - Wieze - Kastel 22.4.1984 Welle - Viane - Appelterre Okegem - Grimminge Meerbeke Baasrode - Brussegem - Ham me Zogge Kastel - Merchtem - Wieze Beker van België met de ploe gen uit hogere III werd als volgt samengesteld, de speel- datum is 12.5.1984. Meerbeke - Appelterre Welle - Merchtem SV Wieze - Viane Kastel - Hamme Zogge Grimminge - Baasrode Adec Okegem - Brussegem Kampioenschap Hogere UI 29 april (aanvang kompetitie) 1,6. 13,20, 27, 31 mei. 3, 10, 11, 17, 24 juni. 1, 8, 22. 29 juli. 5, 12, 15, 19 en 26 augustus. 2 september. Reservespeeldagen zijn 5.5, 19/5, 16/6, 28/7 en 25/8. Tevens richt de Liga Vlaande ren op 7 juli 1984 een vierlan- dentornooi in, België zal ver tegenwoordigd worden uit spe lers van Hogere III. Op het schrijven gericht naar alle clubs uit de Liga Vlaande ren stelden een 5-tal klubs hun kandidatuur. Bij lottrekking werd de inrichting toegewezen (in volgorde) aan Ronsc Pin- guins - Geraardsbergen, Brus segem en Tollembeek. Propagandalutte Bekerfinale Hogere III Deze finale zal plaatsvinden in het gewest Aalst - Dender monde op 16.5.1984. Be stuurslid Van Den Evnde zal de nodige kontakten leggen voor deze inrichting. Het zou gebeuren dat de plaats Londerzeel is, maar hierover later meer. In Gewestelijke Bevordering komen 12 ploegen uit in kom petitie: Baasrode VA, Terjo den, Erembodegem Hoke, Herdersem, Opstal, Dender belle, Puurs, Zele Lois, Moor- sel Steven en Nieuwkomers Zele Durmen, Hamme SK en Kerksken. In Lagere I komen 7 ploegen uit: Welleweg, Nieuwerker- ken, Gijzegem. Hamme St. Anna, Willebroek, Opdorp en Baardegem. In Lagere 2 komen dan volgen de 7 ploegen uit: Opwijk FM Shoe. Flinstones Haaltert. Bie- zerdzoenen Niel, Wieze, Aalst Herleving, Opwijk St. Pauwels en Kastel. Gewestelijke bevordering: De datum van het kampioenschap is ais volgt vooropgesteld: 22/4 - 23/4 - 29/4 - 1/5 - 6/5 - 13/ 5 - 20/5 - 27/5 - 31/5 - 3/6 - 10/6 - 17/6 - 24/6 -1/7 - 877 -15/7 - 29/ 7 - 5/8 -12/8 -15/8 -19/8 - 26/8. En zal terug een bekerkompe titie ingericht worden, als voorbereiding voor het sei zoen. Er zullen vier reeksen van drie ploegen worden ge vormd. De vooropgesteldes- peeldata zijn 1 april, 8 april, 15 april 1984. De samenstelling van de ver schillende groepen zal getrok ken worden tijdens de kalen dervergadering (21.1.1984). Kalendervergadering: De ka lendervergadering zal door gaan op zaterdag 21.1.1984 en dit op de volgende uren, 14 u Gewestelijke Bevordering. 15 u. Lagere 1 2. Bekerkompetitie Gewestelijke Bevordering: De halve finales van deze bekerkompetitie zul len respektievelijk doorgaan op zaterdag 12.5.1984 en zater dag 26.5.1984. De finale zal doorgaan op 11 juni 1984 (Pinkstermaandag). De inrich ting van deze bekerfinale zal toegekend worden door mid del van aanbesteding. Alle klubs komen hiervoor in aan merking. Kompetitie Lagere 1 2 De speeldagen voor het sei zoen 1984 zijn als volgt voorge steld: April: 1, 8, 15, 22, 23, 29. Mei: 1, 6,13, 20, 27, 31. Juni: 3, 10, 11, 17. 24. Juli: 1,8, 15, 29. Augustus: 5, 12, 15, 19, 26. Provinciale eindronden Deze zullen met heen- en te rugwedstrijden gespeeld wor den in de maand september 1984. Tot daar beste kaatsliefheb- bers, een voorafbeschouwing voor het seizoen 1984. Binnen kort meer over de kalenders en de ambities van onze streek- ploegen. A.T. schalck, Eduard De SmeUf Hubert Temmerman, FranswW Block, Koen De Leenheer, f_ - bert Gijsens, Eugeen Bami Carlos De Schepper, Gilbï" Temmerman, Cyriel Driessche, Gilbert Dhet"ou Spaerkeer-De Rop, Leop<iff()01 Van Lembergen. ®aar BE»*»k' meei een met Aiki «har Als de 74 streng geselekteerde duiven van Willy Smetrijns op 29 januari 1984 vanaf 15 uur te Mechelen onder de hamer gaan. betekent dit zeker een aderlating voor de duivensport in het Aalsterse. In 1977 verhuisde Willy van Aalst naar Hofstade en vorig jaar gebeurde het omgekeerde. In die tussenperiode heeft Smetrijns zowel op de snelheidsvluchten (Noyon) als de halve fond, stukken gemaakt. Het ging niet zonder inspan ningen. In Willy's visie betekende dit serieus investeren Hij haalde de duiven bij de kolonies die de absolute toppers waren. Het fundament van zijn kweekhok was zo gestruk- tureerd dat de resultaten niet achterwege konden blijven. Hij was omnipresent. Hij rijfde de autovluchten aan elkaar en won de miezen tot 1000 alsof het om een vingerknip ging- Het loont dan ook de moeite om de bloedstromingen waarmee hij lukte in herinnering te brengen: provinciaal kampioen Hok Octaaf Brondeel (Schellebelle); de gebroe ders Santens (Oudenaarde) via André Brantegem (Lede), Alfons Van Driessche-hok Riddershof (Hamme St.-Anna). Roger De Geyter (Lede), J. en M De Vadder (Haaltert), Raoul De Jonckheere (Aalst), Raoul en zoon Galle (Sers kamp), Raoul en zn Verstraete (Oostakker), gebroeders De Smet (Semmerzake), Kamiel De Vos (Vlissegem). Die rassen gekruist met zijn eigen wonderstam, zoals hij die zo graag noemde, was de aanloop van een ketting van suksessen. Naast een kollektief zeer goede vliegploeg, had Willy zoals elkeen uitschieters, die weinigen op een ganse loopbaan kunnen kweken. Vooraleer we even de sterke vliegers in de kijker zetten, moeten we stellen dat hij over echte kweek- moedertjes van duivinnetjes beschikt: de Argenton kweek- duivin, het Juweeltje, zuster van de Imbrechtsde -mooie Santensduivin, zuster superstar, het Goudklompje, is een halfzuster van de -1000provinciaal kampioen van het hok Octaaf Brondeel, het -crackje-, een rechtstreekse De Vadder. Willy Smetrijns beschikte over een relatief jonge vliegploeg. De oudste vlieger dateert van 1977. Dit had te maken met zijn comeback te Hofstade. De 34177 of de 2000», is een produkt uit het -Kousken», een zuivere Catrysse Moere via Camiel De Vos. Die duif won van 1978 tot 1982 uit Noyon 2 keer tot 2000, 12 keer tot 1000 en 6 maal tot 500. De -superstar of de 226179», werd in 1980 kampioen van tweede provinciale. Het is een zoon uit de -oude zwarte» van Raoul en zn Verstraete uit Oostakker en de moeder een De Geyter duivin uit de lijn van de 19.000. Won als jaarling vier eerste prijzen, 4 x 2e en 6 miezen tot 1000, 4 tot 500. De -stuntman of 141177», is een zoon uit de Aerts x een Schatteman duivin. Een duiver die van 1978 tot L982 van Noyon, tot St.-Denis, Dourdan, Chateauroux, Argenton en Limoges kopprijzen vloog. Die duif won 2 keer tot 2000, 14 keer tot 1000 en 6 keer tot 500. De -Wonderbakker» of -228/78», een rechtstreeks duiver van J en M. De Vadder uit Haaltert. Een stervlieger met een bijzonder palmares met 18 miezen tot 1000 en 8 tot 500 als bewijs van zijn vliegkracht. Het -Tombeurke of 234179». De autovluchtwinnaar van Duivensport Willy Smetrijns bekijkt aandachtig een van zijJÈ kampioenen (gvw) 1981 tegen 1300 duiven. Het is een zoon uit de Stuntman, ook al een autovlucht winnaar. Die duiver won van 1980 tot 1982 een keer tot 1000, viermaal lot 500 en 1 maal tot 200. De -Braven Imbrechtsof de -261/79een zoon uil de Imbrechts van Alfons Van Driessche Hamme St.-Anna. Een vlieger die van 1980 tot 1982 eveneens 4 keer tot 1000 won en 3 keer tot 500. Dit was een greep uit de kampioenenstam van Willy Smetrijns. De liefhebbers die graag een exemplaar willen, moeten op 29 januari om 15 uur present zijn in het lokaal BOD, Veemarkt te Mechelen. Als sluitstuk van zijn mooie duivencarrière wilden we de stam Smetrijns nog één keer in de kijker zetten. KRACHTBAL Tweede afdeling: Exc. Beitem Klaverken 18 MOTORCROSS De 19-jarige Peter Dhanis uit Stekene wil er best nog een titel bijnemen voor het volgen de seizoen. Reeds tweemaal mocht hij de kampioenentrui omgorden en nummer drie kan dit seizoen een werkelijkheid worden. Samen met nog enke le andere krakken maakt hij deel uil van het mototeam uit Wachtebeke «Samen Sterk» dat nu vijftien jaar bestaat en dat al behoorlijk wat beste prestaties liet noteren. Naast Peter is er ook nog Lieven De Vijlder, 22 jaar, die ook al aan twee kampioenentitels toe is. Verder hebben we nog Jan Verhaegen, een van de regel- matigste renners, de 15 jarige Leslie Van Puyvelde. een van de beloften uit de motorwe reld, en ten slotte de nieuwe aanwinst Johan Scheele een ex Europees kampioen bij de inters. Dit team zal het kunnen waar maken want voor het komende seizoen 84 werden hun elk twee machines ter beschikking Sportnamiddag in VTS St.-Niklaas. Trialpiloten in aktie (dw) gesteld door de sponsors Stac- lens-Vervaet - Castor-Meta- fam. De piloten worden niet alleen met materieel geholpen maar hebben ook een prima begelei ding. Als trainer hebben ze Ko Dieleman, de gewezen doel man van Gantoise, en als me- kanicien Arthur Baeten, een tweetal dat mens en machine in de beste voorwaarden aan de start van een wedstrijd kan krijgen. 1984 zal dan voor het team Staelens - Vervaet een bijzon der jaar worden want dit jaar zijn ze 15 jaar jong en voor deze gelegenheid werden spe ciale wedstrijden georgani seerd. Op 4 maart krijgen we te Stekene een eerste wedstrijd en op 27 mei in Axel en ten slotte op 23 september te Wachtebeke de jubileumwcd- strijd. Het wordt een wedstrijd met buitenlandse piloten: hier voor werden reeds kontakten gelegd met piloten uit Duits land, Zwitserland en Neder land en een speciale tribune- wagen zal worden opgesteld Alvast een datum om tc ont houden Voorzitter Willy Apers en ere-voorzitler advo- kaat Rijckacrt. samen met sc- kretaris Gustaaf De Clercq en penningmeester Valère De Vijlder en de overige be stuursleden. willen er iets groots van maken Krachtbalklub Klaverken Bug genhout kende nooit proble men tegen de westvlaamsc ploeg. Langs beide zijden werd er erg nonchalant gespeeld. Tientallen malen belandde de bal buiten het terrein. De groen-zwarten kregen meerde re vrijworpen tegen, doch de verdediging was feilloos. Twaalf maal mocht Beitem vanaf de vrijworplijn een laat ste worp nemen, slechts een maal werd een doelpunt aan getekend. De bezoekers liepen uit tot 1-10. Op dat moment verlengde De Maerschalck een verre worp van Vertonghen met een rug worp. Beitem kon alleen maar toezien. De Maerschalck zette in totaal drie rugworpen om en bracht zo enig animo in de wedstrijd - eindstand 4-18. Door het verlies van Asse- broeck, blijft enkele Heist mee strijden voor de titel. Zondag komt het steeds gevreesde Edegem op bezoek. Reserven: Exc. Beitem 11 Klaverken 18 Een voortreffelijk spelende Dirk Segers zette de wedstrijd naar zijn hand. Beitem werd overtroffen door zijn verre of wel harde en geplaatste ballen. Koen Van Malderen mocht hierbij afwerken en volgde hierbij het boekje. Eindstand: 11-18. Derde afdeling: Klaverken A 18 Ertvelde 14 Een erg zwakke eerste helft van de thuisploeg werd afge straft met een ruststand van 8- 9. Niettegenstaande het wind- nadeel vlotte het in de tweede helft beter en werden de wed- strijdpunten op het Klaverken gehouden. Skoorden: Hedwig Goedgezelschap 13, Meers- manCLouis 5. Derde afdeling: Klaverken B 1 Tcmsc A 29 Een onvoltallige Buggenhout- sc ploeg had niets in te bren gen tegen de leiders. Duidelij ke eindcijfers 1-29. Dames: Klaverken Aalter B De Buggcnhoutse dames ten hun titclren verder en wo> nen natuurlijk met 32-4. Wedstrijden voor zondag januari 9u. Klavcrken-Edegcm lOu. Klaverken-Edegem llu. Klaverken-Edegem lOu. Temsc B-Klavcrken KORFBAL De wedstrijd Neerlandia - Ap pels werd een spannende partij waarbij Appels tot de laatste sekonde moest blijven vechten om via Edwin Borms een ge lijkspel op het bord te prikken. In de eerste helft ging het vrij goed voor Appels, dat Neer landia op achterstand speelde dankzij korven van Ann Schuddinck, Frankie Vcrmeir en Wim De Wilde. Frankie had ons al van bij het begin laten zien dat hij in beste doen was en Wim De Wilde was zoals steeds ongrijpbaar voor zijn tegenstander. Enkele minutén voor de rust werd Wim De Wilde dan ge wond en hij moest noodged wongen het terrein verlaten. Hij werd vervangen door Dany Van Den Steen. Bij de rust stond Appels nog afgescheiden aan dc leiding met 5-7. maar dan begon Neerlandia heftig aan dc boom te schudden en dc bezoekers staken ADDels Sportnamiddag in VTS St.-Niklaas: Er waren wedstrijden in turnen, motorrijden en trial, (dw) voorbij. Frankie Vermeir hin| echter dc bordjes evenwicht. Neerlandia kwam voorsprong en toen waren reeds in blessure tijd toen E win Borms met een splijtend demarrage zijn tegenstanden grazen nam en dc bal in korf deponeerde. Het was ef sublieme beweging die vrid en tegenstander deed rech veren. De korven. Ann Schuddincl? Wim De Wilde 2. EdÉ Borms 2, Dirk Duym 2. Fra kie Vcrmeir 2. RESERVEN: Neerlandia Appels Dc reserven speelden een bj te wedstrijd maar moesten M zien hoe Neerlandia op vol sprong kwam. Appels nuj talrijke open kansen maar i leen de korven tellen Dam» Dc Rouck en Rudy Van E Steen zorgden voor be korven. JUNIORES: Neerlandia Appels Dc Appclsc juniores die onj slagen waren kregen hun e stc nederlaag toegediend d<| Neerlandia, dat nu nog steA zonder nederlaag in deze kofli petitie staat. Appels miste dl strafworpen en enkele inlop| zodat wc bezwaarlijk van et goeie wedstrijd mogen ken. De ene korf kwam er v Frank Van Hecke.

De Voorpost | 1984 | | pagina 46