IB X Ronny Westellnck: derde keer goede keer! DIRK HEIRWEG: Uitblinken in het voorseizoen DE1HZE - B.8. ZELE 45-55 turnen gouwkampioenschappen Katholieke Oostvlaamse voor turners te Kruibeke William Tackaert als kopman van kleine Reybrouckploeg Ronald Van Avermaet lonkt opnieuw naar het profpeleton 48 - 20.1.1984 - De Voorpost Bart Heirweg. (vh) Hamme: Supportersfeest WIELRENNEN Binnen twee maand begint de dan ook anders gaan indelen. Zeienaar aan zijn derde sei- De eerste koers (Omloop Het zoen bij de liefhebbers. Hij Volk) wil ik er staan. Ik heb beseft dat hij het in 1984 moet niet zoveel problemen om waarmaken. Er is geen weg vroeg in konditie te zijn. Vorig tussen. De eerste twee jaar in seizoen zette ik er vroeg drie de kategorie-van-de-waarheid overwinningen op een rij. Na waren zeker geen sukses. In die eerste ernstige konfronta- zijn debuutjaar kwam de 'kei- tie wil ik wat stoom aflaten, zer van de nieuwelingen' maar om te trachten in de periode tot twee overwinningen. De mei-juni de hoogste konditie- militaire dienst werd als ver- piek te bereiken. Dat is de tijd ontschuldiging achter de hand van de waarheid. De zes be- gehouden. In 1983 steeg het langrijkste wedstrijden worden aantal overwinningen wel tot rond dat tijdstip gereden. Ik negen, maar Ronny geeft toe moet er enkele keren kunnen dat hijzelf op 15 had gehoopt, bijzijn om aan een wielertoe- Hij steekt het niet onder stoe- komst te kunnen denken. Een len of banken dat de eerste overwinning zou welgekomen twee seizoenen niet het sukses zijn. Ik zal dan ook minder meebrachten dat hij zelf had wedstrijden rijden, maar mij verhoopt. meer toespitsen op die koer sen. waarmee ik bij de Hij steekt boordevol ambitie sportbestuurders in de gratie om in 1984 definitief door te kom. Vroeger volstond het als breken. «Ik word 21Dat bete- amateur vijf wedstrijden te kent dat ik volgend seizoen winnen en er lag een profkon- beroepsrenner kan worden. Ik trakt klaar. Nu moet men een moet dus wel bewijzen wat in klassieker winnen of kampioen mijn mars te hebben of ik mag van België worden om kans op een profkontrakt zonder meer promotie te hebben. Er wordt vergeten. Ik wil mijn seizoen veel strenger geselekteerd. Wielrennen: Ronny Westelinck uit Zele. (gvw) «Ik zal in de grote wedstrijden ook aan zelfvertrouwen moe ten winnen. Het is misschien een onzekerheid die komt om dat ik het nog niet echt heb waargemaakt. De ervaring ontbreekt en daar moet ik mij tegen wapenen. Ik wil me dit seizoen in de kijker fietsen» Ronny Westelinck was vorig seizoen een van die renners die uithaalde naar de ex-profs in de amateursrangen. We vroe gen zijn mening over de maat regel om aan die renners geen vergunning meer af te leveren. «Ik zie dat als een logische maatregel. Ik durf zeggen in dien ik eind vorig seizoen niet op het duo Ongena-Van Aver- maet was gestuit, ik dicht bij het objektief van 15 overwin ningen zou gekomen zijn. Ik moet er geen tekeningetje bij maken om te vertellen dat die mannen je serieus kunnen pes ten. Ik ben niet die renner die tot kompromissen wil over gaan Man tegen man wil ik altijd rijden, maar als er meer dere in dezelfde koers zitten dan kan je het wel vergeten. De meeste van die renners kennen de knepen van het vak en rijden om een franksken te verdienen. Ik ben voor de door de wielerbond genomen beslis sing». BENO Als de Zeelse beroepsrenner op zes jaar profleven terug- Van een blakende konditie trekt de Saflr-ploeg met een 8 De opdrachten zijn dus duide- blikt mag hij op het eerste gezicht tevreden zyn. Hy werd het meermaals een diep- man sterke ploeg, waaronder lijk omlijnd. Ik hoop voor me- behaalde 42 overwinningen met daarbij nog een paar tepunt, wegens ziekte en ging de Zeienaar. naar de Ronde zelf om mijn steentje te kun- nationale baantitels. Dirk beschikt evenwel over voldoen- het voorseizoen naar de van de Middellandse Zee om nen bijdragen en zo de objek- toch een renner die elk jaa: daarna nog de Grote Prijs van tieven te helpen waarmaken», deeeliik werk levert en be- O CU/-! de zelfkennis om te beseffen, dat het orgelpunt eigenlijk vaantjes, nog ontbreekt. In zijn tweede profseizoen (zijn eerste Daf- seizoen) miste hij ei zo na de nationale trui, omdat in de Dirk wil in zijn zevende be- laatste kilometer zijn ploegmaats andere kleuren verde- roepsjaar een opgemerkt sei- digden. Dit is evenwel nostalgie uit vervlogen tyden. w "l~" Liever wil hij in de toekomst een mooie overwinning behalen, dan terug te denken aan wat voorbij is. Die sprekende zege staat voor rijs. Die optie werd genomen, 1984 vooraan op zijn verlang- maar wordt problematisch om- lijstje. Indien er tijdens het dat de ploeg deelneemt aan de voorseizoen wat zou mislopen, ronde van Spanje, dan zou de Zeienaar noB eens ,wseizoen speciaal aandnngen bij 7 - sportbestuurder Florent Van ^e Zeienaar houdt minder digheden aan het Belgische Vaerenbergh om hem in te prettige herinneringen over seizoen en de daaropvolgende schrijven voor Bordeaux-Pa- aan oefenkampen. In plaats klassiekers te beginnen, ver- Monaco te rijden. En de sei- zoenbegin rijden. Hij voelt dat. dit nodig is om te blijven ge nieten van een voorkeursbe handeling, in casu een jaarlijks profkontrakt. Het is voor de bazen daaren boven publicitair interessant om er in Gent - Gent bij te zijn. Om in optimale omstan- DAMESBASKET Tegen de tweede uit de rang- beetje liet afweten en maar De Bock. die vijf opeenvol- schikking een ploeg met tite- twee korven skoorden. Zowel gende korven scoorde en via iambities, die weliswaar ge- Marianne De Bock als het goe- 25-41 was de overwinning handikapt was door de afwe- de samenspel lagen aan de ba- binnen. zigheid van Van Belle (zwan- sis van een ommekeer (14-21). De ploeg is nu opgerukt naar ger) hebben de Zeelse meisjes Ruststand 17-23. het midden van de ranglijst, voor een knap resultaat In de tweede helft lukten de De kans echter om nog twee gezorgd. bezoeksters een 0-7 en 17-30 bijkomende punten te winnen Kathy Dooghe, die van week op de 7e minuut. tegen De Pinte is weer weg. tot week beter wordt zette Ze kregen dan nog een Deinze Zele kreeg in eerste aanleg haar ploeg onmiddellijk op het terugkeer te verwerken, zodat gelijk voor haar klacht, maar goede spoor (6-10 op de 7e op de 10e minuut met 25-32 op in beroep haalde De Pinte het minuut). De thuisploeg kon het bord moest gelet worden, pleit, zodat de wedstrijd niet replikeren omdat Zele het tus- Ze konden dan rekenen op een moet herspeeld worden, sen de 7e en 15e minuut een bijzonder produktieve bui van Onlangs nog stonden de turnkampioen- schappen van de Katholieke Oostvlaamse gouw op de kalender. Eerst'deze van de meisjes en de dag nadien werd al de aan dacht aan de jongens besteed. De presenta tie van deze turnkampioenschappen werd verzorgd in de sporthal Dulpop te Bazel- Kruibeke. De organisatie had dezelfde sa menstelling: het bestuur der Oostvlaamse gouw en de verantwoordelijken van de plaatselijke turnkring Eendracht Baart Kracht. Kruibeke. Zoals bij de meisjes werden ook de gouwkampioenschappen voor turners een uitstekende manifestatie. De publieke belangstelling was er evenredig en de individuele prestaties van de jongens konden daar als bemoedigend en bijzonder hoopgevend worden beschouwd. Een 11-tal klubs hadden voor deze gouw kampioenschappen ingeschreven: Reynaert Kemzeke. Jeroen Sint-Niklaas. Moed en Kracht Bazel, Turnkring Merelbeke. Sint- Joris Dendermonde. Vlug en Vroom Zele. Jong Waasland Melsele. Kracht en Geduld Sint-Niklaas. Kerels Waasmunster, Nut en Vermaak Buggenhout en de turnkring uit Sleidinge. Een 50-tal turners werden er onderverdeeld in vijf kategorieën. Het werd een uiterst spannende strijd voor de titels. Een zestal verschillende disciplines kregen de turners daar aangeboden en in de B-reeks der scholieren won Kris Warnier van Sint-Joris Dendermonde nogal duide lijk, de enige deelnemer van die turnkring trouwens bij de Oostvlaamse gouwkam pioenschappen. Overtuigende prestaties werden ook ge leverd door Wim Van Hese (Kerels Waas munster). Dirk Verschueren (Jeroen Sint- Niklaas). Wim De Colvenaer (Reynaert Kemzeke) en Danny Vaerendonck (Kerels Waasmunster). Meteen ook goed voor een titel in de overige reeksen. Dit waren dan de kampioenen van de Katolieke Oost vlaamse gouw op een rijtje: Scholieren B (jongens -12 jaar) 1. Kris Warnier. Dendermonde 40-35 2. Danny Leyssens, Bazel 38.40 3. Bruno Forcella. Sint-Niklaas 4. Michel V. Raemdonck. St -Niklaas 37.25 5. Filip V.D. Eynde. Sint-Niklaas 37.00 6. Johan Gysens, Zele 36.55 7. Christof Leleux. Sint-Niklaas 36.50 8. Steven Buytaert. Bazel 9 Stefan Verstraeten (Sint-Niklaas) 10. Bert Macs, Kemzeke 11 Stefan De Cock. Kemzeke 12. Robby Van Hoorde. Zele 13. Wim V.D. Velde, Zele 14. Dean Collewaert-, Zele 15. Stefaan Bracke, Zele 16. Jeroen Deploige, Merelbeke 17. Govert Deploige. Merelbeke 18. Pablo Piscador. Merelbeke 19. Iwen Van Melkebeke. Merelbeke Scholieren B: jongens -15 jaar 1. Wim Van Hese, Waasmunster 2. Kris Mans, Bazel 3. Frank Geerinck, Zele 4. Luk Van Haelst, K en G St.-Niklaas 5. Tom Pluym.J. Sint-Niklaas 6. Maarten Meuleman. Kemzeke 7. Dirk Coppieters. Zele 8. Dirk De Witte. Kemzeke 9. Kris Cleys.J. Waasland 10. Karl Van Puymbroeck, J. Waasland 11. Erik De Wit, Buggenhout 12. Mark Coppieters, Zele 13. Ilja Van Mol, Merelbeke 14. Ronny Viette. Zele 15. Pascal Maes, Kemzeke 16. Erik Windey.J. Waasland Scholieren A. jongens -15 jaar 1. Dirk Verschueren. J. St.-Niklaas 2. Amold Van Assche. Waasmunster 3. Jan Smet. St.-Niklaas 4. Luk Van Zeebroeck. Buggenhout Juniores jongens -18 jaar 1. Wim De Colvenaer. Kemzeke 2. Ivan D'Hondt. K en G, St.-Niklaas 3. Bart Willeman. Sleidinge 4. Geert De Witte. Kemzeke 5. Bart Troch. Zele 6. Mark Van de Velde. Zele 7. FilipVivile. Merelbeke Seniores, jongens +18 jaar 1Danny Vaerendonck, Waasmunster 2. Dirk Tempels. Waasmunster 3. Hendrik Hofman. Waasmunster LucienQmoy.Zele 5. Peter Slabbaert. Zele 6. Luk Blommaert. J. St -Niklaas 36.40 35 40 35.10 34.05 31.85 31.70 31.10 30.20 27.35 26.45 24.55 23.20 42.65 40.80 38.95 38.90 37.85 37.80 37.60 37.40 36.85 36.75 36.75 34.45 34.40 34.25 33.35 32.05 52.80 50.45 49.15 40.35 38.50 36.30 35.55 32.90 32.60 28.15 23.20 45.00 43.85 39.20 39.20 36.50 30.10 Roi.fji Van Laue hooriijk aan de bak komt. Ook in het voorbije seizoen was dat zo en dan was het erg verwon derlijk dat diezelfde William Tackaert tot net voor Kerstmis zonder werk zat, ja ontgoo cheld op zoek was naar een nieuwe sponsor. «Er is te lang onzekerheid ge weest omtrent mijn kontrakt- verlenging bij Euro-Splendor. Ik moest bij De Kimpe inleve ren maar dat kon ik ook begrij pen. De krisis had trouwens vorig jaar al enkele ploegen tot opdoeken gedwongen. De re sultaten in onze ploeg waren niet geworden wat de sponsor ervan had verwacht. De situa tie met Eddy Planckaert zat daar natuurlijk voor een stuk tussen. Maar de ploegleider hield het bij beloften. Een kontrakt zag ik niet. Ik werd aan het lijntje gehouden tot zowat alle andere ploegen vol zet waren. En daar stond ik toen. «Tackaert stond echter niet alleen. In de streek waren ook De Nul. Schoonjans en Van der Helst bievoorbeeld werkloos. Samen met nog een aantal andere kollega's pro beerden ze samen een sponsor te vinden maar dat bracht ook geen aarde aan de dijk. Ta ckaert. vorig jaar toch ook nog goed voor een derde plaats in de Trofee-Clicteur, leek het moeilijk te krijgen een zesde jaar als prof te starten. «Ik kreeg al met heel wat tegenslagen af te rekenen, ziekte en blessures, kwam als jong renner bij De Bruyne waar het aanvankelijk wel leek te klikken, maar waar ik ach teraf toch ettelijke verwijten Wielrennen: De Zeelse prof Dirk Heirweg is ambitieus voor dit moest slikken. Maar de voor- Er geldt in het wielerpeloton een algemene regel dat er Tackaert trouwens ook niet cT" voor sentiment geen plaats is. Winnen, uitblinken of er gehoopt maar werk voor toch regelmatig bijzyn is een must om het als renner waar ''j^1 ,och gegarandeerd. te kunnen maken. Pech of ziekte kunnen natuurlijk de „et,-We,L a d"3 - "1 van Guido en Wilfned Re* beste overvallen maar dat klaaglied mag toch met te lang rouck die ook Godimus Mli duren of het verliest al zyn waarde. Een harde sport, dat jan van Ende. Dernies. Etf wielrennen. veldt. Martin en Dirk. Dura? en Van Lancker onder kon» feld de duisterste uit mijn wie- trakt plaatsten. Wilfried Rewi lerkarrière. Zonder werk zit- brouck, vorig jaar ook mi ten, en dan werd er nog be- Fangio - Tonisteiner op 1! toren staan te springen maar weert dat ik een te hoog loon weg. wordt ploegleider. N zou eisen. Gewoon belache- wordt het Cicli Fangio - Vuro lijk. Zelfs met het minimum Ecoturbo - Mavic en blijft h« zou ik al tevreden zijn ge- mogelijk dat er nog een spoot weest». sor bijkomt. Het programmat Tenslotte kwam alles voor de Begin februari nagr het Fransf Zeienaar net voor kerst toch zuiden voor een drietal wed nog in orde. Het werd een strijden en dan de Belgischt|n grote wielergroep. Daar had voorjaarsklassiekers, de naliet Dat weet ook William Ta ckaert. Niet direkt een figuur voor wie de wedstrijdorganisa- seizoen. (gvw) zoenstart is gegeven. «Ik be haalde voor Safir vorig seizoen het hoogst aantal overwinnin gen met tien palmen. Ik voel toch aan dat men stilaan min der belang aan die zeges gaat hechten. De heer Moens was tevreden maar voegde eraan toe, dat hij toch meende dat ik nog meer kan. Ik zag dit als een vingerwijzing en wil dan ook in die zin werken. Als kopmannen krijgen Pollentier en Luc Colijn de bescherming. Op een goeie twee maand tijd Van Holen. Van Haerens en de laatste twee van de kom- ikzelf worden dan zogenaamd petitieperiode won de Ham- vanuit de tweede linie uitge- menaar nog 13 wedstrijden bij stuurd. Persoonlijk prefereer de amateurs. Hij was werkelijk ik die situatie, eerst voor de de beste bij de liefhebbers in kopman werken De huidige die periode; er was geen kruid wielersport is zodanig geëvo- gewassen tegen de op een gro- lueerd. dat een team niet mag te konditie drijvende Van vallen of staan met één kop- Avermaet. Tegenstand duldde man. Er blijven genoeg gele- hij niet en door de jonge ama- genheden om zich in de kijker teurs werd hij wel met een te fietsen. De druk en de stress scheef oog bekeken Maar niet te mogen falen is dan ook vriend en tegenstander moes- minder groot. ten toegeven: Die Van Aver- Ik heb tijdens de dode periode ntaet is tot heel wat in staat, minder op piste gereden. Al leen de Gentse zesdaagse, waar ik met Wiggings goed reed. Er kwamen minder aan biedingen. Ik nam een aktieve rustperiode. De reserves wer den aangevuld en ondertussen deed ik spierversterkende oe feningen. Samen met Luk Co- lijn en William Tackaert trai- ^ijn zeer kort verblijf in de nen we dagelijks 100 kilome- profpioeg van Florent Van ter. Ik wil geen achterstand Vaerenbergh was voor hem hebben als we op 31 januari cen absolute tegenvaller. Hij bije maanden waren ongetwij- tjl1 Wielrennen: William Tackaert. Ronald had geen ambitie om nog beroepsrenner te worden. Hij wilde het wielrennen als een gezonde ontspannings- vorm gaan beschouwen en er nog wat plezier uithalen. aan de groepstrainingen begin- kloeg over het gemis z nen. Wekelijks enkele kc'cn vang en vertrouwen en verloor Aalst-Knokke is 200 km en dat er a||e ambjtie bij. die over- MEROBEKf SCKLKSTREOf is de aanloop naar de echte voorbereiding sloeg in ontgoocheling, toen hij de fiets aan de wilgen hing. De verwachtingen staan hoog cen paar maan(jen begon gespannen in de ploeg. We zijn nonai(j cchter opnieuw te trai- sterker geworden zowel kwali- nen maar Misschien om tatief als kwantitatief en dat aj je reageren of omdat hij moet verzilverd worden met |oc|1 dje racefjets njet kon mjs. prestaties. Sportbestuurder ^ijn trainingsmaats stimu- Florent Van Vaerenbergh |eertJen hem om opnieuw een streeft vijftig ploegoverwinnin- vergunning als liefhebber te gen na en sponsor Moens ligt vragen. Het resultaat was zoals gebrand op een klassieke zege. hierboven aangehaald zeer Het levende water Wielrennen: Ronald Van Avermaet uit Hamme heeft opnieuw zcn profantbities. (gvw) nale wedstrijden- en kleinere rittenkoersen in htfPc buitenland. Met renners a#c Dernies en Muilen moeten toch voor wat overwinning»' kunnen zorgen. En wellicht kent men vooral op Willig Tackaert. Ik wil dit jaar iwf" ontgoochelen. Het wordt m»p schien zelfs mijn laatste kanji^ knap. K «Ik ben ten zeerste 0 cheld over de maatregel aan ex-profs geen liefhebbeip,, vergunning meer af tc levertfch Ik noem dit gewoonweg i&n mand zijn hobby afnemen. BWgij jonge liefhebbers hebben l»|(n naar mijn mening verkeflij, voor. Als ze ons zien als defggg nen die hun opgang afremmëE^ hebben ze het verkeerd Wfp Indien ze tegen die ex- roepsrenners. die 1 den, niet kunnen winnen, mogen ze hun eigen toekot bij de profs wel vergeten. 8 maatregel is genomen. Ik mij te goed om niet meen koersen. Ik nam daarom nC gedwongen de draad opni op en tracht een profkonl af te dwingen. Ik heb g< hoop dat ik opgenomen in de formatie van Berten Vlierberghe. als die er k( Er is een mondelinge overt komst. Ik heb goede hoop het lukt. Het zou een pl zijn waar ik me beter thuisvoelen dan dit bij het geval was. Ik heb het trouwen van de sportbcst der en de daadwerkelik»- steun nodig.' In dcrgelijtur ploeg kan ik de ambities realiOii seren. die eind vorig scizw#® zijn ontstaan door de sukses®e ke liefhebberskampawNj waarin ik ervaarde dat ik vnPri uit de liefhebbersrangen ZCW* geen konkurrentic moet ee BEtf(

De Voorpost | 1984 | | pagina 48