smoelentrëkkers 41 Lebbeekse OCMW-begroting 1984 goedgekeurd Vereniging van Vlaamse Mandatarissen vergaderde te Zele! Buggenhout '83 versus Lebbeke '83: opvallende verschillen Volksunie Erpe-Mere kiest bestuur Volksunie Aalst kiest nieuw bestuur Kriskras doorheen de Lebbeekse raadszitting 12 - 27.1.1984 - De Voorpost Groot - Lebbeke Er moet dringend wat gedaan worden aan de identiteit van de gemeente Lebbeke. Althans aan de verspreiding ervan. Want hoewel wij dachten dat na diverse stenen wonderen van Uetbeka», een erebur ger die het zelfs bij Uncle Sam voor het zeggen heeft en een handbalclub die zijn publiciteit in rook ziet opgaan, ons aller Uetbeka op eenieders lippen zou liggen, moeten we onze mening daaromtrent toch wijzigen. Hoorden we vorige vrij dagmiddag immers niet, tij dens een vragenspelletje via BRT 2-radio, een kan didaat op de suggestie «Ze noemen ons de Dinante- zen», overtuigd Lebbeke antwoorden. Nu zal er ongetwijfeld wel reeds menige bus gevuld met Lebbeekse gepensio neerden of leden van vrou wenbonden van diverse pluimage, de stad aan de Maas bezocht hebben, maar ons gaan betitelen als «Dinantezen» Neen. Als ingezetenen van een gemeente die voor een stuk haar welvaart uit de lompen sorry voddenin- dustrie puurde, protes teren wij daartegen. Met klem. Ondertussen is Uetbeka opnieuw een kampioen rij ker. Kris De Ridder neen, niet de broer van Dirk; Dirk jogt, Kris is een atleet de polsstoksprin ger die de kampioenstitels met een verbazend gemak aan elkaar rijgt, wipte vori ge zondag, te Hoboken, over 4,80 m en werd hier mee VAL-indoorkampioen. Kris De Ridder, pas te- mg van een gecontesteer de Zuid-Afrikatrip, zou dat lazen we althans in een Brusselse krant ook be langstelling hebben voor het motorcrossen. Of het polsstokspringen en het motorcrossen een gepaste sportieve kombinatie vor men, laten we in het mid den. De eerste sneeuw zorgt altijd voor de nodige op- op z n smalst.... winamg. De jeugd loopt er dan steevast opgewonden bij en zelfs de volwasse nen worden dan bevangen door een haast onstuitbare drang met sneeuwballen te gaan gooien. Vorige zondagmiddag za gen we zelfs een onder pastoor, in clergy welis waar en naar ons weten doorgaans een bezadigd man, vlak na de hoogmis, in een sneeuwgevecht ver wikkeld raken. Of er nog andere geestelijken aan die batelledeelnamen? Neen. Wel verantwoordde E.H. Vermei ren zijn spiele rei achteraf met de bemer king: «Dat kriebelt toch, hé». En gelijk had hij. Lebbeke, althans het «Zwambershof» is onder tussen al wel fel bekend in kringen van de vrije radio zender Maeva. Vooral de d.j. Ferry Eden en nieuws lezer Hans Molenaar waar halen die mannen hun namen vandaan? weten precies waar het SK-voetballokaal geves tigd ligt. Vooral wanneer ze uitgenodigd worden op een dineetje, zoals dat vo rige week vrijdagavond het geval was, omdat de bazin toen jarig was, zijn ze met geen stokken van Leb beekse grond te verjagen. Wat er op het menu stond? Neen, geen garnalen. Wel een «alve kiek», werd ons gesignaleerd. In feite lang geen mis idee van die bazin, haar klanten uit te nodigen op een verjaarpartijtje. Café bazinnen gasthofbazin nen en stammineebazin- nen sluiten we geenszins uit kunnen er een voor beeld aan nemen. Van een gasthof ge sproken. In Gasthof Bier boom, sinds enige weken een oase van groen, wordt op vrijdag 3 febmari e.k. we vieren dan de H. Bla- sius te 20 u., de «Club 50» boven de doopvont gehouden. Neen, geen club van vijftigjarigen of een of ander literair ge nootschap, wel een club van dames en heren, die in het naar hun mening althans gezegende jaar 1950 het levenslicht za gen. En die allen, mits het eten van nog veel «bo- kes», elke week een «tik- keneikenen een. flinke portie gezondheid en ge luk, in de loop van het jaar 2000 vijftig worden. Iedereen is welkom. De enige voorwaarde tot toe treden bestaat erin in de loop van 1950 in Lebbeke geboren te zijn. Rond de activiteiten van deze «Club 50» heerst, voorlopig wel licht, nog de grootste ge heimzinnigheid. Wel mocht reeds geweten worden dat je van die club geen dood gewoon «lid» wordt, maar wel een «member». Is dat niet fraai? SK-Lebbeke nieuws. Ons kwam ter ore dat in de loop van vorig weekend, in een Lebbeekse midden standszaak, elf rouwban den gekocht werden. Be stemd voor SK Lebbeke, werd bij de aanschaf ge preciseerd. Hoe, waar en wanneer deze uiterlijke te kenen van rouw zullen ge bruikt worden, konden we niet te weten komen. Som migen beweren omdat Tar- zan-Johnny Weismuller overleden is. Maar dat klopt langs geen kanten. Wie deze rubriek aan dachtig leest, zal wel reeds gemerkt hebben dat on dergetekende je trekt smoelen of niet zijn lief de voor het Lebbeekse dialekt niet onder stoelen of banken steekt. Elke rechtgeaarde Lebbeke- naar zou overigens moe ten opkomen waar en wanneer het past natuurlijk voor zijn eigen moers taal. Tijdens de raadszittingen wordt meerdere of mindere mate algemeen Nederlands «geklapt». Toch betrapten we schepen Hiel vorige raadszitting op het gebruik van een typisch Zuidne derlands woord. De kui tuurschepen had het in zijn uiteenzetting nl. over «mo- sen» Nu ligt he; niet in mijn bedoeling de schepen te dikteren welke woorden hij moet gebruiken, maar toch hadden we graag het puur Lebbeekse woord moeësenvan zijn lippen horen glijden. Dat klinkt o.i. veel sensueler dan het eerder vlakke, nietszeg gende «mosen» «Moser, dat is zeker «gieê- ne moeëser». Hoor me dat klinken! Politici, dat is al lang geweten, geven eerder noodgedwongen hun on gelijk toe en zijn vaak als voor de dood, wanneer ze niet meteen een precies antwoord op een vraag weten te formuleren. Je hebt er die dan rond de klassieke pot beginnen te draaien. Burgemeester Moeyersoon pakt die pro blemen anders aan. Want toen raadslid Vlassenroot hem tijdens vorige raads zitting vroe& wat het «ver dagen van een verdiscon tering» nu eigenlijk inhield, antwoordde de burge meester gevat-leep, dat hij er niet zat om les te geven en dat het betrokken raadslid de preciese bete kenis maar in een boek had moeten opzoeken. Tijdens die Lebbeekse raadszittingen zie je soms vreemde dingen gebeuren. Zo verliet raadslid Arsène De Mol, tegelijk OCMW- voorzitster, precies op het moment dat de bespreking van de OCMW-begroting zou besproken worden, doodgemoedereerd de raadszitting. Voor zover ons bekend is, hoefde dat helemaal niet en kon de voorzitster rustig de vragen van de oppositie beantwoord hebben. In an dere gemeenten gebeurt dat wel, waarom kan dat in Lebbeke niet? Schepen van openbare werken André Tirez, ex- OCMW-voorzitter, maar in de huidige legislatuur niet eens meer lid van het OCMW, kon die klus dan opknappen. Een klus waarmee hij, naar eigen zeggen, opgezadeld zat. Schepen De Gucht liet tijdens die jongste raads zitting lang op zich wach ten. Een telefoontje van zijn sekretaresse, dixit bur gemeester Moeyersoon had zijn komst aangekon digd rond de klok van ne genen. Maar toen vanuit de Lebbeekse kerktoren negen forse slagen dreun den, was er van de sche pen van financiën nog geen spoor te bekennen. Even later vingen de aan wezigen sirenegeloei op en links en rechts begon men zich reeds af te vra gen of de schepen een zwaantjeseskorte gevor derd had. Maar dat bleek loos alarm. Pas rond de klok van kwart voor tien, verscheen de Euro-sche pen op het appel. Smoelentrekker Vergelijkende tabel Misschien heeft het geen enkele zin. Zien we bepaalde faktoren over het hoofd. Zijn dergelijke toestanden gewoon nret te vergelijken Maar opvallend leek het ons wel... Bevolkingscijfer Toen we het «Verslag over het beheer van de gemeentezaken en Aantal huwelijken de toestand over het jaar 1983» van de gemeenten Buggenhout Aantal echtscheidingen en Lebbeke de inhoud althans met elkaar vergeleken. Samenstelling ad. bleek immers overduidelijk dat de bosgemeente ze telt personeel (onderwijs. percentsgewijs zowat 80% van het Lebbeekse inwonersaantal politie. OCMW en techn de gemeentelijke administratie met beduidend minder personeel pers. niet meegerekend) bemant, dan dit te Lebbeke het geval is. Wie hieraan mocht secretaris twijfelen, hoeft enkel onderstaande vergelijkende tabel te ontvanger raadplegen. bureauchef Verre van te gaan beweren dat het Lebbeekse administratief bestuurschef personeel met de vingers zit te draaien Buggenhout kan zijn onderbureauchef kader bijvoorbeeld niet volledig bezet hebben van enige opsteller klachten vanuit de Buggenhoutse bevolking, als zou ze op het gemeentehuis niet bediend worden comme-il-faut. hebben we evenmin weet Opvallend blijft in elk geval het grote verschil eerstaanwezend klerk tussen de beide buurgemeenten. Zelfs wanneer men rekening hoofdklerk houdt met het bevolkingsaantal. klerk Wellicht vloeien deze verschillen voort uit beslissingen die in de loop der jaren, in goeie en kwade tijden, genomen werden. En legt men in de ene gemeente al meer de nadruk op een bode-telefoniste gemeentelijke «werkverschaffingspolitiek» dan in de andere, dactylo terwijl de andere het dan weer zuiniger aandoet dan de ene. belastingen Ieder zijn meug. om zo te zeggen. Het behoort overigens tot de opcentiemen op rechten van elke inwoner van zowel Lebbeke als Buggenhout, onroerende voorheffing (31.12.83) 13.910 30 II. 17.17 zich daarover een eigen idee te vormen. Tijdens de jongste raadszitting keurden de gemeente raadsleden de oppositie onthield zich de OCMW- begroting 1984 goed. De gemeentelijke financiële tege moetkoming in deze begroting wordt geraamd op 27 miijoen 729. 558 fr. Kritiek op deze begroting werd geuit door raadslid Vlassenroot, die o.a. benadrukte dat uit de cijfers blijkt dat vanaf 1 april van dit jaar de verblijfsvergoeding opgetrokken wordt. Wat voor de bejaarden in het OCMW-tehuis een gemiddelde jaarlijkse verhoging mee brengt van 17.000 fr. drijfkracht personenbelasting nijverheidspersoneel huisvuil 500 F per ge zin zakken betalen 11 F hun inkomsten behc als zakgeld en wordt del prijs af. Dan nog lieven gemeentelijk aandeel oji ven, aldus het SP-raadsiufl de OCMW-inkomsten tel hogen via de bijdragen v. klemtoonde dat de hoogste in komensklasse de kostprijs van de warme maaltijden zou die- v. nen ,e betalen de gevraagde ^epas. to,, pnjs is niet eens kostendek- keod - verklaarde hl) dat de ™>\Van V»?°le VU-fraktie de begroting niet d5 vl'h°e">S negatief zou adviseren, maar wel graag zag rekening gehou den worden met de bemer kingen. In zijn repliek betoogde sche- -iar pen van openbare werken An- dré Tire, dat de OCMW-be- Wa' h" groting onder het voorgeschre ven 5% groeiritme blijft. De Dirk De Cock van zijn kant Poststraat, dat jaarlijks en>8e mogelijkheid daartoe, 'ïf* «nwinnnrf beklemtoonde dat bij het sa- 128.630 fr. huur vergt. aldus de schepen, was het op- enpapfren van menstellen van de begroting Dirk De Cock leverde verder trekken van de dagprijs. Die vnn„r ,-~h? inn geopteerd werd vóór makke- kritiek op het onoordeelkun- zal nu 12.850 fr. bedragen voor megr zou kosten lijkheidsoplossingcn: verho- dig inzetten van personeel, zo- een verblijf in de gemeen- ging van de dagprijs, verho- dat hun prestaties niet in aan- schap, 16.500 fr. voor een In vgl. dan met de kost vi ging van de buitendienst en merking komen voor terugbe- tweepersoonskamer en nog huidige gewestelijke ontf verkoop van gronden. Wat, taling door de mutualiteiten en geen 20.000 fr. voor een één- ger. De full-timer, kond! vroeg het VU-raadslid zich vroeg zich af of de geplande persoonskamer. Bedragen die de schepen nog aan, zalf verder af, met de villa Hof- indienstneming van een full- m>- geenszins aan de hoge het ekonomaat van het bej» mans, waarvoor jaarlijks time ontvanger wel verant- kant liggen. dentehuis voor zijn rekt» 180.000 fr. huurgeld betaald woord was. Daarnaast, vervolgde de sche- nemen, wordt en wat met gebouw in de Nadat het VU-raadslid nog be- Pen> blijven de bewoners 1/4 Pierre Van Rot Wat het in dienst nemew een full-time ontvangen treft, verwees André j naar een kosten-batenanl het gemeen- Het is de eerste maal dat, vol gens artikel 8 van de statuten, bestuursverkiezingen gehou den worden. Hierin wordt ook voorzien dat in elke afdeling minimum vijf leden moeten verkozen worden maar op voorwaarde dat men de helft van de uitgebrachte stemmen behaalt. Ook kunnen be stuursleden gekoöpteerd wor den met volwaardig stemrecht. In de fusiegemeente Erpe-Me re zijn drie afzonderlijke afde lingen en in de loop van janua ri werden oude bestuursleden herkozen en nieuwe kandida ten verkozen. De kandidaten lijst werd vooraf aan de leden schriftelijk medegedeeld en de opkomst was buiten verwach ting. Bovendien behaalden alle kandidaten zowel in de afde- Mere en Erpe, Burst- De Vereniging van Vlaamse Mandatarissen hield te Zele naar de gemeentelijke finan- raadszaal _.r een opgemerkte vormingsdag, waaraan niet minder dan ^ën en de werking van een tehuis, sprak VU-voorzitter Bambrugge-Aaigem en Eron- tweehonderd burgemeesters, schepenen, gemeente- en OCMW. Vic Anciaux de hoop uit dat degem-Ottergem-Vlekkem het OCMW-raadsleden deelnamen meer technische groepen, alle mandatarissen er zouden vereiste quorum en werden bij zoals openbare werken, de blijven naar streven om de no- het afsluiten van de stemver- In zijn welkomstwoord belicht- toekomst nog meer gestalte ge- ruimtelijke ordening en het dige vakkeniis en de onmisba- richtingen door volksvertegen- te burgemeester Jozef De ven aan de maatschappij leefmilieu, het kultuurbeleid, re kreativiteit aan de dag te woordiger Jan Caudron, afge- Bruyne, die als gastheer voor Direkteur van de WM Gil- het jeugd- en sportbeleid in leggen, om alzo de stempel te vaardigde van het arrondisse- deze grote delegatie fungeer- bert Van Overschelden sprak een gemeente, kregen meer kunnen drukken op het ge- ment, als verkozen bestuursle de, de taak die aan elke man- over de wisselende partijpatro- dan de verdiende belangstel- meentelijk levenskader van den uitgeroepen, dataris is opgedragen. Hij om- nen, waarbij elke mandataris hng. In de namiddag werd de het Vlaamse volk. Hij beklem- De taakverdeling zal op een schreef het als een plicht van zich op een positieve wijze, theorie getoetst aan de realiteit toonde dat men zich moet af- volgende vergadering gebeu- iedere mandataris, om niet al- aan deze evolutie moet kunnen en konden de deelnemers in zetten tegen een onmogelijke ren evenals andere aanwijzi- leen een zinvol en kreatief be- aanpassen. verscheidene groepen kennis samenleving, die op konflikten g'ngcn om tot het politiek kol- leid uit te stippelen, maar dat In verschillende werkgroepen maken met al hetgeen in Zele is gebouwd, zoals dit in Voe- lege toe te treden, het bijwo- iedere mandataris de stuwende werden referaten gehouden, °P gemeentelijk vlak werd ge- ren het geval is. De eis tot "en van arrondissementele kracht moest blijven om dit gevolgd door de nodige be- realiseerd. Uitgebreide bezoe- aftreden van Happart, werd vergaderingen e.d.m. beleid te zien verwezenlijken, sprekingen en suggesties Zo- ken ami het industriepark, met nogmaals krachtig onder- JV Vermits de gemeenten, de eer- was o.m. de taak van de burge- een bezoek aan een kunstve- streept en op algemeen ap- ste politie leefkring is, waar- meester, de inspraak en parti- zeispinnerij, aan het zuive- plaus onthaald. Alleen in een staat borg voor een efficiënt mee de burger geregeld te ma- cipatie van de burger, het te- nngsstation, aan de sportakko- sfeer van verdraagzaamheid en beleid, was het besluit van de ken heeft, vermits de gemeen- werkstellingsbeleid zeer goed mor*ües,of J|et OCMW pluralisme, gekoppeld aan een VU-voorzitter in het kader van ten bijgevolg het dichtst bij de gevolgde secties, maar toch H.okken °e aandacht. beleid in volle openbaarheid de Vlaamse Mandatarissen te basis staan, zullen zij in de ging de meeste belangstelling Tijdens de slottoespraak in de en in voortdurende dialoog Zele. met de betrokken inwoners, BENÓ In lokaal «Het Gulden Vlies», Esplanade 13, werd onder grote belangstelling een nieuwe bestuursploeg voor de V.U.-afdeling verkozen. Hierbij dan de leden met hun Julien Librecht vorming; Gus- funtktie: taaf Slagmulder, ledenwer- Kamiel Boel, voorzitter, Luc king; Jan Caudron, abonne- De Vos, ondervoorzitter; Mar- menten en verder bestuursle- velle Tanck-De Ganck, sekre- den Dries Muylaert, Willy Al- taris; Arseen Carlier, penning- loo, Danny Dcnaeyer en Willy meester; Herman Van Lae- Van Mossevelde. them en Luc De Vos, propa- Het bestendig sekretanaat is ganda; Michel Van Brempt, en gevestigd Pontstraat 27. Het is Frans Roggeman organisatie; elke werkdag open tijdens de Mare Willems, jongerenwer- kantooruren, king; Gilbert Huylebroeck en LH Lebbeke. Ook de mannen lieten het zich smaken (v) De nieuwe Ford Fiesta XR2 serie en het chassis ondergaan verenigt alle verbeteringen die die in het biezonder zijn pro- de onlangs gewijzigde Fiesta fiel van kleine sportieve sedan serie kenmerkt. Hij heeft daar- met hoge prestaties ver- bij enkele speciale wijzigingen sterken, aan de mechaniek, de karros- Voor het begin van de zitting werd één minuut stilte in acht genomen ter nagedachtei van de enkele tijd gelegen overleden ex-schepen Clement Van Weyenberg. Het dringend vervoer met de ambulancewagen 900 wordt, op verzoek van het Ministerie van Volksgezondheid en van het Gezin, vanaf 1 januari 1984 duurder. Per prestatie wordt als vaste som 690 F aangerekend. Dit voor elke verplaatsing, heen en terug, tot een afstand van 10 km. Vanaf de 11de km wordt 70 F per km (voorheen 40 F) aangerekend, vanaf de 21ste km 50 F per km (tevoren 30 F). Het belastingreglement op de afgifte van gemeentelijke administratieve bescheiden werd aangepast. Vrijstelling van belasting wordt verleend op stukken afgegeven aan werklozen, pas afgestudeerden, laatstejaarsstudenten, leerlingen van het laatste jaar secundair onder wijs en werkzoekenden voor wie het bestaansminimum het enige inkomen vormt. De dokumenten moeten vanzelfsprekend dienen voor het solliciteren naar een betrekking. De belanghebbenden moeten bovendien zelf het bewijs leveren dat ze voor de vrijstelling in aanmerking komen en dat de bescheiden, waarvoor ze de vrijstelling vragen, bij het solliciteren vereist zijn. Willy Van Vossole, die tijdens de bespreking van de begroting om deze aanpassing verzocht had, sprak zijn tevredenheid uit over de beslissing en verzocht het college er de grootst mogelijke ruchtbaarheid aan te geven. Karei Uyttersprot sprak ook in die zin en vroeg bovendien het reglement met de nodige soepelheid toe te passen. Doen we, antwoordde het college. De geplande woonwijk 't Roth kwam ook ter sprake. Schepen Hiel schetste de lange weg die het dossier, dat in 1978 geopend werd, met de raadsbeslissing een sociale woonwijk op te richten tussen de Heizijdestraat, de Langestraat en 'n Naeyerswal, reeds afgelegd heeft. De schepen voor sociale zaken had het zelfs over een «kruiweg» in dat verband. Tussen de Nationale Landmaatschappij, die als bouwheer fungeert en de diensten van StcdebouwJ| zouden vandaag de dag nog altijd meningsverschillen bestaan. Een akkoord zou welp gesloten zijn wat betreft de bouw van 30 woningen. 21 ervan werden trouwens recdi! aanbesteed (32.500.000 fr.). De gemeente besliste nu tijdens haar zitting van vorige week donderdagavond geenfl wijzigingen te brengen aan het in het Gewestplan voorziene woonuitbreidingsgebied. Dusl het aandringen terzake, door Stedebouw. te negeren. Wat betekent dat niet geraakt zalfl worden aan de tuinen van de bewoners van de IJzerwegstraat, dat het voetbalterrein dat etfl momenteel ligt, onaangeroerd blijft en dat evenmin een vinger uitgestoken wordt naar hetn groen langs Nayerswal. Raadslid Vlassenroot noemde het dossier onvolledig en stelde voor het agendapunt te *1 verdagen. Johan De Mol van zijn kant had het in zijn kritiek o.a. over een degelijke! verkeerstechnische aanpak van de Roth-problematiek en vroeg zich af waarom deP bestaande, elders in Lebbeke gesitueerde woonuitbreidingsgebieden, niet verder aange-I0 boord werden. I*- Onze keuze, repliceerde schepen Hiel, viel indertijd op 't Roth, omdat we meenden dat eeafl verdere uitbreiding van de «nieuwe woonwijk Opwijkse straat» Veilig Wonen lfl Uitbreiding Veilig Wonen en DDS een soort ghettovorming in de hand zou werken. Eol dat wilden we ten allen koste vermijden. Al bij al blijven we nog gekonfronteerd met twee problemen, besloot schepen Hiel. Er ifl allereerst de struktuur van het wegennet en verder een kleine verkaveling langsheen dell Klakbaan. Bij de stemming onthielden zich zowel SP als VU Tot slot van de openbare zitting informeerde raadslid Van Vossole naar de stand v zaken omtrent de columbaria en asverstrooiingsweiden op de Lebbeekse begraafplaatsen. I Het SP-raadslid memoreerde de wet van juli 1971 op de dodenbezorging en stipte aan danj de begraafplaatsen van Lebbeke-centrum en Wieze aan de wettelijke bcschikkingeA voldoen Aldaar zijn zowel nissen als een strooiweide voorhanden. De begraafplaats vaM Denderbelle daarentegen voldoet geenszins aan de wettelijke voorschriften. Een columbafl rium is nog steeds niet opgericht en het bestaande grasperk kan bezwaarlijk als cetfl strooiweide worden bestempeld. Wanneer en hoe, had Willy Van Vossole graag vernomen, zal het gemeentebestuur del Denderbellese begraafplaats overeenkomstig de wettelijke bepalingen uitrusten? En vro< hij zich verder af, is het gemeentebestuur bereid de columbaria en strooiweiden van ce aangepaste en funktionele aanduiding te voorzien? Burgemeester Moeyersoon stipte aan dat er weinig belangstelling bestaat voor de reed bestaande columbaria te Lebbeke en Wieze. Heeft het dan nog zin er een bij te bouwen vroeg hij zich af. Vooral nu een wetsvoorstel ingediend werd dat zou voorzien dat wannee per gemeente, één begraafplaats met een columbarium en een strooiweide uitgerust is, d3l voldoet. Aan de andere kant begreep Moyersoons het feit dat sommige Bellenaars zich gediskrimi neerd voelen. Daarom, zei hij, zullen we de RVA aanspreken en vragen of ze met haai herscholingsploeg een columbarium kan bouwen. De vraag van Willy Van Vossole of de gemeente Lebbeke de bedoeling heeft toe te trede# tot de Interkommunale voor Oprichting van een Crematorium Oost-Vlaanderen, leidde de diskussie enigszins op de filosofische toer. Van «gelovige» zijde werd o.a. de hoge kost van het toetreden 1,8 miljoen zou die bedragen aangehaald en een vrijzinnige stem zei dat er voor de kerkfabrieken altijd geld voorhanden is Daartoe gesommeerd door Karei Uyttersprot vertolkte Karei De Gucht het standpunt v een vrijzinnige liberaal. Persoonlijk voel ik heel veel voor een toetreden tot dicl interkommunale, aldus de schepen van financiën, maar de financiële toestand van del gemeente laat dat voorlopig niet toe. Pierre Van Rossemf

De Voorpost | 1984 | | pagina 12