t f I 8 - 27.1.1984 - De Voorpost KL Toi fcle O.l.v. Herman Slagmulder zingt het Kamerkoor «Colla Voce-Wii bestaande uit leerlingen en oud-leerlingen van de Aalstersov* Muziekakademie, de Konventmis te 10 u. in de Affligems52 abdijkerk op zondag 29 januari. Dit met meerstemmige werker Brand Va Tentoonstelling '84 Jean-Pierre Gits, met atelier Rozenweg 23 te 9300 Aalst stelt tentoon in de Belfortkelder van zaterdag 28 januari tot en met zondag 5 februari. Gits' tentoonstelling '84 wordt ingeleid door Roland Dua en Rudolf Maes brengt poëzie. Netwerk Vandaag vrijdag 27 januari, morgen zaterdag 28, zondag 29 en maandag'31 telkens te 20.30 u. «Escapinade» door Tejater '80 in een regie van Anton Cogen. Toegangsprijs: 140 fr. 100 fr. voor CXI P, 60+ en leden Netwerk. Op zondag 29.01 kursus grime te 9 u. en op woensdag 1.02 kursus filosofie te 19.30 u. Vormgeving In Netwerk, De Ridderstraat, onder begeleiding van Marc Van Schandevijl op 11, 18 en 25 februari van 14 tot 18 u. overzicht 'an de verschillende technieken van vormgeving. Van de zelfgemaakte affiche met stift, inkt of verf over fotokopij en stencil naar de gedrukte vorm met steeds nadruk op het praktisch aspekt. Ook over uitnodigingen, folders en tijdschrif ten. Op 25.02 wordt door ieder deelnemer een zelf gekozen projekt uitgewerkt. Inschrijven vóór 1 februari door storting op nr. 001-0987137-44 van Netwerk, De Ridderstraat van het kursusgeld (350 fr.). Marktanimatie Een niet zo denderend krediet dat, mits handige aanpak toch heel wat mogelijkheden biedt werd uitgetrokken voor marktani matie. Een reeks aktiviteiten waar de Kultuurraad zich achter zet. Voorzitter Gilbert Claus vraagt dan ook aan alle geïnteres seerde verenigingen of ze bereid zijn aan dit initiatief mede te werken en eventueel te melden welke hun eigen specifieke inbreng kan zijn. Schrijven naar het sekretariaat van de Kulture- le Raad, Kattestraat 33, a.u.b. In de loop van februari zullen die verenigingen dan worden uitgenodigd op een werkvergadering. Kunst In de stad Op maandag 13 februari heeft E.H. Gossey het te 20 u. in 't Apostelken over «Hoe ervaar ik kunst in mijn stad?». Een organisatie van de C.M.B.V. Mijlbeek voor Alleenstaanden. Grijp je kans Dr. Saeys heeft het, georganiseerd door C.M.B.V. Mijlbeek, op woensdag 15 februari eveneens in «'t Apostelken» te 19.30 u. over «40-50-jarigen grijpt je kans». Narrenkruid Theater Lanseloet brengt op zaterdag 11 februari te 10 u. en op zondag 12 te 15 u. in de stadsschouwburg «Narrenkruid» van A.M.G. Schmidt. Toneel, zang en dans in een regie van Willy Van Boxtael. Kaarten via 053/21.64.74. Esperanto In de bovenzaal van de jeugdbiblioteek, Kattestraat 31, 2de verdieping, op dinsdag 31 januari te 20 u. «Wat brengt 1984» met jaarverslagen en voorbereiding van het Esperantokongres te Aalst op 31 augustus, 1 en 2 september. Organisatie: La Pioniro, esperantogroep Aalst en omgeving. The Int Aktiegroep Vnj vzw brengt in Kreja, 3-Sleutelstraat, op zaterdag 28 januari '84 «The Int» met «a special act». Zulks te 20 u. Inkom: 60 fr. CJP, TTT en voorverkoop 50 fr. Kuituur - Ontspanning - Sport - Informatie brengt op zaterdag 28 dezer in 't Apostelken een avond «Aalst 1900». Dit met de New Orleans Train Jazz Band met o.a. Dixieland. Sociale (on)zekerheld Het Instituut voor Marxistische Vorming, IMAVO, brengt op vrijdag 27 januari in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35, dr. R. De Ridder over «sociale (on)zekerheid». Dr. De Ridder is een specialist in de sektor gezondheidszorg en sociale zekerheid, en auteur van kritische bijdragen omtrent de gezondheidszorg, de welzijnszorg en de sociale zekerheid. Hobbynamiddag Op maandag 6 februari om 14 uur in 't Apostelken «knippen en naaien van vilten spaarpotten» door mevrouw Van der Weeën. Organizatie CMBV Aalst-Mijlbeek. Kindermusical Op zaterdag 11 februari om 19 uur en zondag 12 februari om 15 uur in de stadsschouwburg op het Vredeplein opvoering van «Narrenkruid». Toegang voor volwassenen 100 fr. voor de jeugd 80 fr. Kaarten 053/21.64.74. Organizatie Teater Lanse loet. Esperanto In de zaal boven de jeugdbibliotheek in de Kattestraat 31 op dinsdag 31 januari om 20 uur: «Wat brengt het jaar 1984». Jaarverslagen en voorbereiding van het Esperantokongres te Aalst op 31 augustus en 1 en 2 september. Organizatie: La Pioniro, esperanto-groep Aalst en omgeving. Uitstap naar danswedstrijd Samenkomst bij G. Van der Eist, zaal «De Korenbloem» op de Grote Markt te Aalst met vertrek om 19.30 uur naar Antwerpen op zaterdag 25 februari voor een internationale danswedstnjd. Kostprijs 350 fr. voor leden en 450 fr. voor niet-leden. Vooraf en tijdig inschrijven bij Geert Talloen (053/78.59.33) of bij Herman Talloen (053/21.21.90) voor 4 februari. Organizatie VTB afde ling Aalst. Toneel In de parochiezaal Sint-Maarteninstituut, Moorselbaan op vrij dag 3, zaterdag 4, zondag 5 en maandag 6 februari telkens om 20 uur opvoering van «Uitvaart» door Hoger Op. Toegang 100 fr. Abonnees gratis. Organisatie: Toneelgilde Hoger Op. 19.30 uur. Tijdens de pauze: op de speelplaats van de «Colla Voce» Gemeenteschool: observeren van het firmament met tele scopen. Inkom gratis! Info-avond rond huisvesting, ingericht door K.A.V. en K.W.B. op dinsdag 21 februari om 20 uur in de Crypte. Sprekers zijn dhr. Eric Sonck en Eddy Cardon. Baardegem Herdersem «Koning Pele» Vandaag vrijdag 27 januari in het parochiaal centrum dia- en filmavond georganiseerd door het Patro-jeugdkomitee met te 18.30 u. «Koning Pele». Een ontspannende avond voor klein en groot. Inkom gratis. Patro-bal Prijzen van de tombola af te halen in de kantine van Patro Herdersem, elke woens- en zondag tot eind februari. Eerste prijs: 3449. Davldafonds Kleinkunstavond met het «Trio Cassiman» en M. Willems op zaterdag 28 januari in het Parochiaal Centrum. Kaarting In het Parochiaal Centrum kaarting v.d. Katholieke Bond van Gepensioneerden op dinsdag 31 januari. Bal C.V.P.-verkozenen Op zaterdag 4 februari Bal van gemeenteraadsleden Paul Studeman, Eddy Cockuyt en ex-burgemeester Antoine Muylaert in het Parochiaal Centrum met D.J. George Best. Eerste dans 21.30 u. Groot brandalarm op de wijk Goosenbroeck te Meldert verlette ms zondagavond. Drie wagens van de Aalsterse brandweer en li 19 van personenwagens reden huilend door de besneeuwd he straten naar de woning van Roger Van de Wijngaerde. Gelukte Bu was het «maar» een schouwbrand en was alle paniek gauikei verdwenen. km N.C.M.V. r Winnaar van de tombola t.g.v. de eindejaarsaktie Baardegenf Meldert-Moorsel werd Paul Kindermans-Peirlinck, HuizekemV straat 26. De check van 20.000 fr. werd hem ten hu» overhandigd door schepen Robert De Pauw, voorzitters Raai Beek en Jozef V.d. Steen, sekretaris Lucien Vermoesen agp bestuurslid Denis Nuelant. Vo Op 15 Op FC Moorsel Ba Op Aanrijding Th. K.V.LV. Op dinsdag 31 januari te 19 u. kookles in de parochiale zaal. Op het menu: «Lams- en schapevlees». Wandelen Op zondag 29 dezer bewandelen v.h. V.T.B.-wandelpad over een afstand van 8 km. Vertrek aan de kerk te 14 u. «Vóór-dat-de-bom-valt» TD in de parochiale zaal op zondag 12 februari. Erembodegem Op woensdag 1 februari te 19.30 u. kursus filosofie. Op zaterdag 4 februari te 15 u. animatie voor kinderen van 6 tot 12 jaar door Theater Stekelbees: «Omer de Merde». Toegang 70 fr. Scholen en groepen 50 fr. Organisatie: «De Weide v.z.w.» Op zaterdag 4 februari te 21 u. «The Retro Jazz Group». Toegang: 200 fr. Voorverkoop 150 fr. Organisatie: Crazy Boll Jazz Club Aalst. Verkiezing Prins karnaval Op zaterdag 11 februari vanaf 19.00 uur heeft in de Keizershal- en te Aalst de verkiezing van prins karnaval plaats. Kandidaten xunnen zich nog laten inschrijven tot 24 januari op het adres Sekretariaat van het Stedelijk Feestkomitee, Keizerlijk Plein 21 te Aalst. Hartpatiënten hebben je nodig Voor de open hartoperaties van de week van 30 januari tot 3 februari zijn nodig: 9 bloedgevers 0+, 18 bloedgevers A+ en 9 bloedgevers 0-. Zoniet kunnen de operaties niet worden uitgevoerd. Telefoneren naar het nummer 053/21.47.07 van 9 u. tot 17 u. Dia's In 't Apostelken op donderdag 2 februari om 20 uur diareportage over de Zwalmstreek. Georganizeerd door CMBV Aalst-Mijl- beek. Spreekbeurt In 't Apostelken op maandag 13 februari om 20 uur «hoe ervaar ik kunst in mijn stad» door e.h. Gossey. Organizatie CMBV Aalst-Mijlbeek-Alleenstaanden. In 't Apostelken op woensdag 15 februari om 19.30 uur «40-50 jarige grijp je kans» door dr. Saeys. Organizatie CMBV Aalst- Mijlbeek. Vrijdag 27 januari A capellakoor Termuren: Koorfeest te 19 uur in de Crypte. Koormis op zaterdag 28 januari te 18 uur in de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk. Het A Capellakoor Termuren brengt een eerste opvoering van de driestemmige mis van Perosi Gezinsviering St.-Amanduskerk: als voorbereiding voor de gezinsviering van 12 februari komt de werkgroep van de St.- Amanduskerk samen in de bovenzaal van het Parochiehuis. Nieuwe medewerkers steeds welkom! Zwemmen met K.A.V. en K.W.B. van 19 tot 20 uur in het nieuwe zwembad - 40 fr. per beurt. Zwemlessen: 500 fr. per persoon. Zaterdag 28 januari Inwijding nieuw agentschap «Gemeentekrediet» Geraardsber- gesteenweg 109 te Erembodegem-Terjoden, te 11 uur. Zondag 29 januari Bloedlnzamellng: van 9 uur tot 11.45 uur in de Crypte. Organisatie: Nationaal Verbond der Vrije Bloedtransfusiedien sten van België en de Vriendenkring Erembodegem. V.K.S.J.: samenkomst voor alle leden te 14 uur in het V.K.S.J. lokaal in de Gaston de Schepperstraat te Erembodegem. K.S.A.-Erembout: samenkomst voor leeuwkes, jong-knapen en knapen te 14 uur in het K.S.A.-heem, Bredestraat, Erembo degem Programma: banronde en speurtocht. K.A.V.-alleenstaanden: te 14.30 uur in de Crypte: gezellige namiddag met onstpanning en wafelbak. Maandag 30 januari N.W.K.: raadpleging N.W.K. te 14 uur in de Crypte. J.K.V.L.V.: filmavond, te 20 uur in de Crypte. Catechisten eerste jaar: samenkomst te 20 uur in de boven zaal van het Parochiehuis. K.W.B. Schaakklub: iedere laatste maandag van de maanden januari, februari, maart en april organiseert K.W.B.-Erembode- gem een «schaak-avondje» onder leiding van dhr. Herman De Munter, telkens te 20 uur in het Parochiehuis. Voor verdere informatie: dhr. Jos De Sloover, A. Van De Maelestraat 60, of dhr. Achiel Van Autreve, Gaston De Schep perstraat 64. K.A.V.-tumen: een nieuwe tumreeks is gestart op 9 januari van 14 tot 15 uur en van 19 tot 20 uur. Doe je ook mee? Prijs: leden 420 fr., niet-leden 540 fr. Dinsdag 31 januari K.A.V. en K.W.B.-danskursus: op 24 januari startte een danskursus. Gedurende tien dinsdagavonden kan je de meest voorkomende klassieke dansen aanleren, telkens te 20 uur in het Parochiehuis, ledereen welkom! Woensdag 1 februari A.A.-groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Catechisten tweede jaar: samenkomst te 20 uur in de Crypte. Donderdag 2 februari K.W.B.: bestuursvergadering te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Belangrijke aktiviteiten tijdens de maand februari Miel Cools komt naar Erembodegem! Zaterdag 11 februari brengt Miel Cools een avondje kleinkunst in het Paarochiehuis. De liedjesavond start te 20 uur. Hij brengt een nieuw program ma met oude liedjes: «De beduimelde»; «Boer Bavo», «Houden van...» en een aantal gloednieuwe liedjes. Inkom 120 fr. Organisatie: Davidsfonds Erembodegem-Centrum. Op reis door het heelal! vrijdag 17 februari programmeert V.T.B.-V.A.V.-Erembodegem een zeer interessante voordracht avond die volledig in het teken staat van sterrenkunde en ruimtevaart in het oudgemeentehuis te Erembodegem. De voordracht wordt gegeven door Kern Sirius-Aalst. Aanvana Meldert Parochiale staat In 1983 werden er 22 doopsels toegediend, 12 huwelijken aangegaan en vielen er 24 overlijdens te betreuren. Zaal Skolland zal voortaan ook beschikbaar zijn voor rouwmaal tijden. ACV-CM Jaarlijkse ACV-CM-feestavond in zaal «bij Herman» Dorp, op zaterdag 11 februari te 20 u. Etentje, toespraak door verbonds- sekretaris Piet Van Tittelboom en gezellig samenzijn met disco bar en tombola. Deelname per persoon 150 fr. Inschrijven uiterlijk op 4 februari. In de Hollestraat was er een aanrijding waarin de wagens val5 Peter De Rijcke en Godelieve De Petter, beiden uit MoorsaPP betrokken waren. Peter De Rijcke liep verwondingen op. 10 plo Inhuldiging Pastoor De Pauw Te 14.50 u. aankomst op zondag 29 januari van Pastoor «Op gevolg op het Dorpsplein opgewacht door de Fanfare «Dfvrii Jonge Garde», een delegatie van het Kollege van burgemeesa20 en schepenen, de Kerkraad en belangstellenden. La Opstappen naar de St.-Martinuskerk. Aan de ingang speelt any Kon. Harmonie St.-Cecilia en is er een verwelkoming nl- overhandigen van de sleutel van de kerk door burgemeeste^ Uyttersprot. 1 Te 15 u. aanstellingsmis door Deken Constant De Vos. Tijden Zl de mis omhaling voor een geschenk voor Pastoor De Pau* In Offerstoet door gehandikapten en leden der jeugdbewegingen zit' Na de mis optocht naar het klooster waar door de Pastoor e* Er receptie wordt aangeboden waarbij iedereen is uitgenodigd. 1 de optocht in volgorde vlaggen van verenigingen, Kon. Harm>; 2. nie, Pastoor en prominenten, Chiro en KLJ, leden van veren» 3 gen, Fanfare Jonge Garde. Maandag 30 te 19 u. draagt pastoor een dankmis op in de St.-Martinuskerk en zaterdag i februari in de Stevenkapel. Jaarfeest ACW Berlare Zaterdag 28 januari heeft in de zaal van het parochiehuis het jaarlijkse nieuwjaarsfeest van het ACW plaats. Het begint om 20.00 uur. Het ACW ziet hierin een ideale gelegenheid om de samenwerking tussen de verschillende deeltakken te stimuleren en eventueel te verbeteren. Samen beter en goedkoper De Berlaarse KWB afdeling organizeert op vrijdag 3 februari in de zaal van het parochiehuis om 19.30 uur een info-avond met als tema «samen beter en goedkoper». Men wil onderzoeken hoe men samen in groothandelsprijzen goedkopere aankopen kan doen. Het aktiedossier zal worden geleid door gewestleider A. De Smet. Ook is er die avond een ontspanningsgedeelte met kaarten, biljart en bakschieten. Ophaaldienst grof huisvuil Maandag 30 januari is er in de deelgemeente Overmere en de wijk Donk ophaling van het groot huisvuil. Ophaaldienst oud papier De ophaaldienst van oud papier zal in de deelgemeente Berlare plaatshebben op woensdag 1 februari. Vergadering voor munt- en postzegelverzamelaars Dinsdag 31 januari heeft er in het oude schoolgebouw te Berlare (Dorp 101) een vergadering plaats voor verzamelaars van oude munten en postzegels Het initiatief gaat uit van André Vergey- len en Lucien Maes. Aanvang om 20.00 uur. Vergadering Heemkundige Kring Overmere Donderdag 2 februari houdt de Overmeerse Heemkundige Kring een vergadering in het vroegere gemeentehuis van Overmere. Aanvang om 20.00 uur. Op de agenda: verslag van de werking in 1983. Ook de rekeningen en de ledenlijsten worden voorgelegd. Verder staat er een voordracht door R. Poelman, redaktiesekretaris van het Verbond voor Heemkunde in Oost-Vlaanderen, op het programma. Het tema van de lezing is: «De beul en zijn lugubere werkzaamheden». Week van de soldaat Van 5 tot 12 februari wordt er door Milac Berlare de week van de soldaat gehouden. Bij deze gelegenheid is er in de sporthal een minivoetbaltomooi waaraan de leerlingen van alle Berlaarse scholen (5* en 6* leerjaar) kunnen deelnemen. Vissersclub Eendenkooivrienden Zondag 29 januari om 10.30 uur opent vissersclub «Eenden kooi» een vergadering in het lokaal. Op de agenda een bespreking over het komende visseizoen. Hengelclub «De Donkvissers» Zaterdag 11 februari om 15.00 uur is er een algemene ledenvergadering voor de hengelclub «De Donkvissers» in het lokaal café Tot straks. Op de agenda; het voorstellen van viswedstrijden op het Donkmeer. Dat zou zijn elke vierde zaterdag van de maand tussen 14.30 en 17.00 uur, met uitzondering voor de maand juni (dan wordt het de derde zaterdag van de maand). Voor de kampioens- en koningstitel komen acht wedstrijden in aanmerking en beide titels kunnen niet door een en dezelfde persoon worden gewonnen. Berlare. Een gal in de Scheldedijk bedoeld om n van de binnendijk, leidde bijna tot an overstroming. Gelukkig kon alles nog tijdig worden hersteld (jj) 11 julivlering Op dinsdag 7 februari plant de kuituurkring van Berlare iné| vergaderzaal van de sporthal een nieuwe vergadering omMj de 11 juliviering. De verschillende verenigingen kregen van* ge de kuituurkring inmiddels een voorstel toegestuurd voor» feest: in de voormiddag een eucharistieviering met vendel*», fanfare, koren enz in elke parochie; om 11.00 uur akademische zitting op de Briel of in de sporthal te Berlare. In 4 namiddag in elke kern een eigen programma met volksspel»' Vlaamse kermis. Een rondtrekkend toneelgezelschap zal ovetj een wagenspel opvoeren. Om 14.00 uur in de sporthal open van een info-beurs waarop elke vereniging zichzelf zal kunra' voorstellen. Rond 20.00 uur de slottoespraak. Nieuw kunstatelier aan het Donkmeer j| Zaterdag 28 januari wordt er aan het Donkmeer een niajl kunstatelier geopend onder de naam «Penseeltje». Men zaljl voornamelijk werken van de Donkse schilder Dany Verscheu» kunnen zien. F Hulp aan Erltrese weeskinderen Onder het impuls van de schepen voor sociale werken, Verheyden, wordt er op zaterdag 28 januari in de vergader van de sporthal te Berlare om 14.00 uur een vergac" gehouden met het doel in groot-Berlare aktiegroepen te vc die zich zullen inzetten voor het ophalen van oud speelgt schoolgerief, gezelschapsspelen en sportmateriaal. Dat alles bestemd voor de schoolkinderen (wezen) uit Eritrea, waar cf! de opbrengst van de 11.11.11 -aktie van 1983 naartoe ging. Dendermonde. De leerlingen van de school van Moorsel brachten een bezoek aan "De Lebbeke. Sneeuwpret (v) Voorpost(v) Bezoek afgelast De voor 27 januari voorziene ontvangst op kasteel Cortews t.g.v. het bezoek van een Nederlandse school uit Kerkrade a het Anna Piersinstituut gaat niet door, meldt het gemeentet stuur. Bij KWB en KAV Vrijdagavond 27 januari Lourdesavond met film door t Huygens in de bovenzaal van de Katholieke Kring om 20 u., KWB-OLVrouwparochie organizeert. Nog vrijdagavond orgl zeert KWB-Verrebroek om 20 u. in Het Centrum een avond v kaart- en damliefhebbers. Zaterdagavond 28 januari om 19.30 u. kan je bij KWB-Ki café Bonte Os gaan kaarten. Maandagavond 30 januari vi 20.30 u. organizeert KAV-Beveren Centrum een bijeenkc rond «Ziekte en gezondheid bij kinderen» in Sint-Jan Evan list, Gaverland. En woensdag 1 februari start KAV-Bevei Centrum om 9 u. met een eerste van acht voormiddagbije komsten in het ochtendseminarie «Leren samen praten omgaan met elkaar». Tandarts-wachtdienst Zaterdag 28 januari (12-19 u.) en zondag 29 januari (9-12 14-19 u.) is tandarts De Baerdemaecker in Melsele na telefo sche afspraak bereikbaar: tel. 775 50.84. Dat geldt voor heell Waasland. Vakantiecentrum In het parochiecentrum in Vrasene vrijdag 27 januari om 19J u. voorlichtingsavond over de vakantiecentra in België wl Vakantiegenoegens een vinger in de pap heeft.

De Voorpost | 1984 | | pagina 18