STADSBERICHTEN Stedelijke Onthaalmoederdiens TWEEDEHANDS KOLENKACHELS Afscheid zusters rusthuis Baasrode KARNAVAL OUDEGEM MODEL GEVRAAGD Aflevering bewijzen van goed gedrag en zeden: 20 - 27.1.1984 - De Voorpost Wandelen in Slnaai Zondag 29 januari om 14 u. bijeenkomst aan Het Volk in Lokeren voor een wandeling naar het Keysershof en omgeving in Sinaai. Vakantiegenoegens organizeert. Bericht aan werkzoekenden Vrijstelling van gemeentelijke taks op de afgifte van administra tieve stukken. Voor zover de taks niet wettelijk gereglementeerd is, wordt vrijstelling verleend aan de gemeentebelastingen voor sommige bescheiden welke hiernagenoemde personen nodig hebben om voor een betrekking te solliciteren. De vrijstelling wordt verleend aan al dan niet uitkeringsgerech tigde werklozen, pas afgestudeerden, laatstejaarsstudenten, leerlingen van het laatste jaar secundair onderwijs en werkzoe kende personen van wie het enig inkomen het bestaansmini mum is. De belanghebbende personen zelf dienen het bewijs te leveren dat ze voor de vrijstelling in aanmerking komen en dat de bescheiden waarvoor ze de belastingvrijstelling vragen, bij het solliciteren nodig zijn. KWB Doorslaar Informatieavond: «Hoe sociaal zijn onze woningen?» Spreker is dhr, J.P. De Smet. Deze avond heeft plaats in de Parochiezaal van Doorslaar om 20 uur, op vrijdag 27 januari. KWB Heirbrug Dia-avond over Italië en Rome, in samenwerking met Vakantie genoegens, KAV en KWB-Centrum. Deze avond heeft plaats in de zaal van het parochiaal Centrum, Gentsesteenweg 1 te Lokeren op vrijdag 27 januari 1984 Begin om 17.30 u. Lokerse jazzclub Optreden van het beroemde Joe Newman quartet uit de USA in het lokaal van de club Oude Heirweg te Lokeren om 21 uur, op zaterdag, 28 januari 1984 KWB Heilig Hart Heiende Toneelvoorstelling door de Reinaertkring Daknam. Opgevoerd wordt: «Mijn schoonpapa is kolonel». Deze voorstelling vindt plaats in «De Zaal» om 19.30 u., op zondag 29 januari. J.V.L Centrum voor technische opleiding te Lokeren Voordrachtencyclus: de personal computer Het Centrum voor Technische Opleiding, gevestigd in de Sint- Laurentiusvakschool te Lokeren, richt een nieuwe voordracht in, ditmaal over de Personal Computer. Voordrachtgever is M. Gillis, van de 1MB Belgium. Informatica is zonder twijfel het grootste technologische avon tuur in deze tweede helft van de twintigste eeuw. In dertig jaar tijd hebben de logge en dure monsters uit de jaren 50 plaats moeten ruimen voor lichte, efficiënte en goedkope hedendaag se toestellen. De personel computer ligt in de lijn van die evolutie. Volwaardige computers werden ontworpen voor een brede waaier van toepassingsmogelijkheden. Naast een kort overzicht van de hardware wordt in de voor dracht verder ingegaan op de verschillende bestaande konfigu raties, hun mogelijkheden en toepassingen. Ook wordt verwe zen naar de software-pakketten die op dit ogenblik reeds ter beschikking zijn en wordt aangetoond dat men ook zonder specifieke informatica-opleiding gemakkelijk een personal com puter kan gebruiken. Ten slotte worden de recente ontwikke lingen in het vlak van de kommunikatie en netwerken even aangeraakt. Deze voordracht zal plaats hebben op zondag 29 januari 1984 om 10 uur, in de Sint-Laurentius Technische School, Prosper Thuysbaertlaan te Lokeren. De toegang is kosteloos. En een tekstbrochure is ter plaatse verkrijgbaar. Damiaanaktie Vanwege de «Damiaanaktie» ontvingen we volgende berichtge ving: «Het toneelstuk «Damiaan» is voor U zeker geen onbekende meer. Via artikels en aankondigingen in kranten, radio, t.v. en verenigingsleven werd het stuk reeds uitvoerig voorgesteld en aanbevolen. Dankzij de medewerking van vele plaatselijke verenigingen en groepen zijn we erin geslaagd reeds meer dan zeventig voorstellingen in Vlaanderen te organizeren. De voorstelling te Lokeren gaat door op vrijdag 17 februari 1984 om 20 uur in het stedelijk kultureel centrum, Torenstraat 1. Kaarten zijn verkrijgbaar aan 200 fr. en 150 fr. voor groepen en verenigingen vanaf 10 personen, derde leeftijd en jongeren van 21 jaar,. De kaarten zijn te verkrijgen op volgende adressen: Kultureel Centrum, Torenstraat 1 te Lokeren (48.28.05) Boekhandel Unicum, Kerkstraat 8 te Lokeren (48.20.62) VZW. Honingraat, Familie Tas, Nijsstraat 37 te Lokeren (48.43.19) Familie Van Lierde, Dr. Vannestestraat 6 te Lokeren (48.27.48) St. Theresiacollege, Eksaardedorp 17 te Lokeren-Eksaarde (46.81.50) De inrichters verwachten stellig dat de voorstelling te Lokeredn, evenals in de andere plaatsen, een groot sukses wordt. J.V.L Stedelijke jeugdraad van Lokeren: opvang van jongeren Als jongere word je gekonfronteerd met vragen en probleem punten in het alledaagse leven (thuis, op school, op het werk, in de vrije tijd...). Niet overal kan je hiermee terecht. Er zijn zoveel personen en diensten die je slechts voor die vraag of dat probleem helpen. Om deze redenen vinden we het vanuit de Stedelijke Jeugdraad noodzakelijk een werkgroep op te richten rond «opvang der Jongeren». Deze werkgroep kan informatie en vorming geven aan de jongeren op weg naar een zelfstandi ger leven in deze komplekse maatschappij. Zij kan nagaan op welk vlak nog vragen en hulp kunnen beantwoord worden. Zij kan in aktie schieten om vergaderingen aan te brengen in de opvang der jongeren te Lokeren Wij willen dit aspekt van het jongerenleven, opvang van jongeren ook te Lokeren even in de verf zetten. Daarom nodigt de stedelijke jeugdraad alle geïnteresseerde jongeren uit op haar open algemene vergadering Deze gaat door op dinsdag 31 januari om 20 uur In de konferentlezaal van het Kultureel Centrum, Kerkplein te Lokeren. Via een spel wordt het thema «Opvang van Jongeren» uitgewerkt, ledereen heeft daarna de gelegenheid eigen vragen en probleempunten voor te leggen. De Stedelijke Jeugdraad hoopt een groot aantal jongeren te ontmoeten op genoemde datum, dinsdag 31 januari. Wie meer informatie omtrent deze avond wil, kan steeds terecht op het secretariaat van de Stedelijke Jeugdraad, Torenstraat 1 te Lokeren. J.V.L L Op 28 januari is het weer verzamelen geblazen in de Lokerse Jazzklub aan de Oude Heirbaan. Dan komt namelijk de Jamaïcaanse jazztrompettist Sonny Grey naar de klub om eens in de sfeer van de Jamaïcaanse Bopmusic te brengen. Allen daarheen, want het wordt zeker de moeite waard! Zaterdag om 20 uur in het kultureel centrum voert het amateur theatergezelschap De Goudenbloem uit Sint-Niklaas het stuk «No sex please» op. De weken die daarop volgen zal er telkens een stuk opgevoerd worden door een andere groep. Wij gaan in ieder geval kijken In het raam van de stlckersaktle van de Lokerse midden stand publiceren wij de namen van de winnaars van deze week: Mw en dhr. Majelijna C., Antwerpsesteenweg 62. Mw en dhr. Roets-Van Rysselberghe, Spoele 29. Mw en dhr. D'Hont B., Rode Kruisstraat 4 W1. Mw en dhr. Van Herreweghe E., Bautschoot 127, 9108 Eksaarde. Mw en dhr Stevens M.T., Groenselstraat 44, 9170 Waasmunster. Mw en dhr Baetens R., Kouterwegel 15. Vakantiegenoegens en KWB-Slnaal organiseren Keysershofwandeling Op zondag 29 januari: de vertrekplaats van de wandeling, die begint om 14.30 uur en ongevear 2 30 uur lang is. is langs verschillende wegen te bereiken. Vanuit Lokeren, richting Karrestraat, Hulstbaan waar links de kasseiweg (Leestraat) tot aan de splitsing (Leebrugstraat). Hier rechts tot aan het eerste kruispunt waar dan links (de Keyserstraat) wordt gevolgd tot aan de vaart. Ofwel langs Eksaarde dorp, richting Sinaai tot aan de Moer- Dendermonde. Alle aandacht van de aanwezigen voor de j> De Natuurvrienden (vh) vaart, waar men dan het bruggetje t.o.v. het Keysershof te voet moet overgaan. Ofwel vanuit Sinaai aan de dries, richting Eksaarde (Sinaai dorp Zwaanaarde en Keyserstraat). Na deze winterwandeling hebben de deelnemers de gelegen heid een warme drank of een hartversterker te gebruiken in hoger vermelde gerestaureerde hoeve. De wandeling gaat langs zanderige wegen, boeredreven en aangezien het winterperiode is kunnen moeilijk duwwagentjes mee en zijn laarzen zeker aan te raden. Informatie bij: Willy Baecker, Hooimanstraat 62 te Sinaai, tel.: 03/772.53.11, Luc Heyens, Dries 40 te Sinaai. of Edmond Van de Sompel, Nijsstraat 22 te Lokeren, tel.: 091/48.51.06 Wandelen Zondag 29 januan start om 14 u. aan de kerk in Hellestraat een wandeltocht van Vakantiegenoegens. Acht km wordt gewan deld doorheen Stekene. Zondag 29 januari om 13.30 u verzamelt Wielewaal-Land-van- Waas-Noord aan domein De Wal in Kemzeke Men onderneemt een tocht naar Groot-Eiland in de buurt van Hulst. fr£NDERN\° j van de ATB Dendermonde. Kamer van piet hermans) Bij KWB en KAV KWB-Stekene OLVrouw organizeert zaterdag 28 januari in zaal t Helleken een kaartavond; diezelfde avond houdt KWB- Stekene zijn bal (met tombola). Landelijke Gilde Zaterdag 28 januari houdt de Stekense Landelijke Gilde het traditionele jaarfeest in het Gildenhuis, Dorpsstraat. Om 9.30 u. eucharistieviering voor de overleden leden, daarna algemene vergadering en vertoning van een korte film gevolgd door toelichting over de storm verzekering, daarna gelegenheid tot kaarten. Vanaf 20 uur is er een grootse feestmaaltijd met daarna gezellig samenzijn en dansen. Turnen met KVLV De KVLV-dames zijn op post in de turnzaal van de jongens school, Kerkstraat te Stekene voor een volgende les: van 20 u. tot 21 u., gegeven door kinesist. Van den Berg op dinsdag 31 januari 1984. Problemen met kinderen De KVLV-afdeling spreekt over problemen met kinderen, op maandag 30 januari om 19.30 u. in het Gildenhuis. Biologisch tuinieren Het Werk van de Volkstuinen organiseert een vergadering op zondag 29 januari om 9.30 u. Ingenieur Van der Heyden spreekt over «Zin en onzin van het biologisch tuinieren». Koophandel. Met veel aandacht werd de les gevolgd (j Planten verzorgen De Verbruikersklub van de BGJG organiseert dinsdi januari een klubavond met als onderwerp: «Verzoi onderhouden van kamerplaten». Na de uiteenzetting aan de hand van dia's door de «fc Puimeige, gelegenheid tot het stellen van vragen. Vanaf 19.30 u. in lokaal Schuttershof, Kerkstraat te Stekelig 37972-106 u Eerste minister Wilfried Martens te gast bij CVP-Lokeren Naar aanleiding van haar nieuwjaarsviering verwelkompds Christelijke Volkspartij afdeling Lokeren, eerste minister Wfr o Martens. Deze viering heeft plaats op dinsdag 31 januari om 19.30 u. in de zaal Torenstraat te Lokeren De minister zal, naast volksvertegenwoordiger Miet Smet of - toespraak houden over de recente politieke ontwikkelingen jou Het geheel wordt opgeluisterd door Daniël David (piano) erted koor Jubilate. Alle CVP-sympathisanten en geïnteresseaW! zijn van harte welkom op deze manifestatie. Na de v«wr( worden alle aanwezigen uitgenodigd op de receptie die pv heeft in de bar van het Kultureel Centrum in aanwezigheidF® de eerste minister. 'ot DENDERMONDE 3* Jaargang - nr. 4 TIEN JAAR DENDERMONDSE PERSKRING VIJFJAARLIJKSE WEDSTRIJD «SCHOOLJEUGD EN STREEKPERS» Naar aanleiding van het 10-jarig bestaan van de Dendermondse perskring wordt voor het eerst een klassenwedstrijd «SCHOOL JEUGD en STREEKPERS» georganiseerd. Doel is de schooljeugd uit Dendermonde, Buggenhout en Lebbeke in contact te brengen met het medium pers in het algemeen en de streekpers in het bijzonder De scholen die inmiddels het reglement samen met een inschrijvingsformulier ontvingen dienen voor deze wedstrijd in te schrijven vóór 1 februari 1984 op volgend adres: «Klassen- wedstrijd Schooljeugd en Streekpers» Gaverstraat 50. 9150 Dendermonde. De prijsuitreiking vindt plaats op zaterdag 2 juni om 15 u. tijdens een academische zitting n.a.v. 10 jaar persknng in het stadhuis van Dendermonde. O.C.M.W. DENDERMONDE Zeer dringend gevraagd voor de sociale dienst van het OCMW in goede staat Tel. 21.92.07 (tijdens de werkuren) Met deze wedstrijd zijn prachtige prijzen te winnen waaronder klasreizen, sport- en didactisch materiaal, boekenpakketten enz... Hiervoor kan men rekenen op de medewerking van het stadsbestuur van Dendermonde, de gemeentebesturen van Lebbeke en Buggenhout evenals volgende firma's en instellingen: ASLK, Wolters Leuven, Artis-Historia, Desso- tapijten, Intercom, BAC, Uitgeverij De Garve-Brugge, Kredietbank, Adec Sport - Baasrode. Uitgeverij De Goede Pers Averbode, IJsboerke Tielen, Delhaize - Dendermon de, Generale Bank, Firma De Saert, Uitgeverij De Sikkel Malle, Uitgeverij Standaard Antwerpen. Een zeer bijzondere steun verleent de Koninklijke Maat schappij voor Dierkunde - De Antwerpse Zoo. Op 28 januari 1984 viert het O.C.M.W. Dendermonde het afscheid van de zusters van de St. Vincentius-orde- Beveren. Gedurende 52 jaren hebben zij zich ingezet voor het wel en wee van onze bevolking. Om 9.30 uur is er een plechtige eucharistieviering, aangeboden door de parochiegemeenschap van Baasro de, in de St. Ursmaruskerk te Baasrode Deze eucharis tieviering wordt opgeluisterd door het parochiekoor. Alle inwoners zijn hartelijk uitgenodigd. Deze wedstrijd waarvoor de deelnemende klassen een verslag over één of andere gebeurtenis die tussen 15 januari en 31 maart plaats vindt in Dendermonde, Lebbeke en Buggenhout moeten schrijven staat onder de hoge bescherming van ge meenschapsminister Jan Lenssens. De jury is samengesteld uit mensen uit de literaire en perswereld. Instellingen, bedrijven of privé-personen die aan dit initia tief willen meewerken via het schenken van een prijs in natura of speciën kunnen kontakt opnemen met- «Klas senwedstrijd Schooljeugd en Streekpers», Gaverstraat 50, 9150 Dendermonde. Eerstdaags zullen leden van het kamavalkomitee «De Orde der Filosofen» zich bij U thuis aanbieden met steunkaarten, met de tekst «Wij steunen Oudegem karna val 1984». Daar de opbrengst integraal ten goede komt aan de kamavalstoet, durven wij U vragen deze mensen gunstig te onthalen. Stad Dendermonde De jaarlijkse werelddag voor de melaatsen gaat nu op 28-29 januari 1984. Hoewel deze actie uitgaat van de Damiaanactie, reikt zij toch veel verder en is uitgegroeid tot een wereldomvat tende bewustwording en samenwerking, vooral op medisch vlak. De krachtlijnen van deze actie worden door de Damiaanactie in een vijfpunten «Vlinder-Manifest» samengevat. De lezing ervan kan zeker worden aanbevolen. De Werelddag werd in ons land in 1954 gelanceerd door de advokaat der Melaatsen, Raoul Follereau. Sinsdien groeide, over de ganse wereld, een solidariteitsgevoel met de armsten der armen. Damiaanaktie staat niet alleen. In de ons omringende landen zijn soortgelijke organisaties aktief waarmee goede kontakten gelegd zijn; zo wordt de leprastrijd op wereldwijde schaal degelijk geordendkontakten gelegd zijn; zo wordt de leprastrijd op wereldwijde schaal degelijk geordend en georganiseerd. In ons eigen land gebeurt enorm veel... Via allerlei akties in scholen, gemeenten, parochies... lukte de Damiaanaktie erin het nodige geld samen te krijgen om de projekten financieel te steunen. Maar ook de universiteiten en het Tropisch Instituut werken mee. Het wetenschappelijk onderzoek, nodig om te komen tot betere bestrijdingsmiddelen, komt intens aan bod in Belgische Instellingen. In zittingen van het Schepenkoliege en van de Raadscommisie werd hieraan de nodige aandacht besteed. Reeds velen werken mee. ieder op zijn niveau, met de Damiaanaktie. Blijf niet ten achter en zorg er mee voor dat het vlindermanifest geen dode letter blijft. Koninklijke Academie voor Schone Kunsten - Dijkstraat 91 9330 DENDERMONDE Zich aanbieden op dinsdag, woensdag, vrijdag tussen 18.00 en 20.00 u. Zaterdagvoormiddag tuss. 9.00 en 11.00 u. Deze bewijzen worden afgeleverd door de politie diensten, elke werkdag van 9 tot 12 u. en van 14 tot B7 u. Buiten deze genoemde uren is het onnodig zich nan te bieden. SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDERto Op o, Jtoh ZATERDAG 28 JANUARI 10.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in zaal Volks Appels. Tot 10.30 u. 10.30 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger K De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in zaal Volks' Oudegem. Tot 11.00 u. 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger l De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in café Voor Allervtai Gillislaan 131 te St.-Glllis. Tot 12.00 u. 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, ing_ door K.W.B.-Boonwijk, aan de Gasthuisstraat 106 te St.-Gillis. Tot! u. T 12.00 u Jaarlijkse Statutaire vergadering door de OudheidkuJ Kring in Den Ommeganck, Grote Markt te Dendermonde 13.00 u Algemene ledenvergadering met goedkeuring jaarprog ma en feestmaaltijd, door S.V.V.-Dendermonde in de Bond k' Noordlaan 21 20.00 u Gezellig samenzijn voor het ganse gezin, ingericht# K.W.B.-Keur in de Parochiezaal. 20.00 u.: Kwlsavond ingericht door A.T.B. De Natuurvrienden In loAnt Voor Allen, St.-Gillislaan 131 te St.-Glllis. ZONDAG 29 JANUARI 10.00 u.: Algemene vergadering en inschrijving nieuwe leden, d W.T.C. Morgenstond in lokaal Herleving, Potiaulaan 4 te St.-Gillis. L 13.30 u Gelelde wandeling naar Buggenhout o.l.v. Th. De cAó Ingericht door A T B De Natuurvrienden Op Vertrek: lokaal Voor Allen, St.-Gillislaan 131, St.-Glllis fa, MAANDAG 30 JANUARI 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Johcttr Mol, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te DendermËL, Tol 12T» u "J1 11.00 u. Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart Dei180 ingericht door vzw 1 Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermondlt 12.00 u. 101 17.00 u Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens. - Op Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 u. te 2 20.00 u.: 3* Cursus Yoga: 6* les, ingericht door S.V.V -DendemxxWot de Bond Moyson, Noordlaan 21 20 00 u Voordracht en debat -Hoe vroeggeboorte kan vooriaC worden- ingericht door K.A.V.-St.-Gillis-center in zaal Gildenhuis kl Gillis. DINSDAG 31 JANUARI 10.00 u Reis naar Brussel met bezoek aan de Senaat e namiddag bezoek aan het museum, door de Socio-culturele vi Vlaamse Liberale Vrouwen. 14 00 uHandwerk- en hobbynamiddag, met demo handverzorging door Juf. M. Blot, voor de hobbyclub 5' B.G.J.G., in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis. Tot 17 30 u WOENSDAG 1 FEBRUARI 19 00 u Handvaardigheid In de naattechnlek: 3* les, ii K A.V.-Keur in zaal 't Klokske 20.00 u.: Voordracht: J.KAV. Emancipatie: Droom of v ingericht door K.A.V.-Schoonaarde in het gemeentehuis te S 20.30 u Videoproductie: «Het stenen wonder van Lietbeka» i voorbereidingen door F. Heuninck, ingericht door de Fotografischs in de Sted. Nijverheidsschool. DONDERDAG 2 FEBRUARI Sin. 13.45 u Filmvoorstelling «On Golden Pond- met o.a. Henry FciPru Katherine Hepburn, Jane Fonda, in cinema Belgica, ten voordekje/, Teledienst, Vlasmarkt 29 te Dendermonde. Tel. 21.51.35. Ook om 20.00 u. 14,00 u.: Voordracht en debat «Tussen gisteren en morgen» i door K.V.L.V.-Oudegem in de parochiezaal. 19.00 u Reeks van 13 lessen: zelf verstellen en modisch a ingericht door K.A.V.-Baasrode in Huize Cardijn ledereen welkom. 1 Ook op 9, 16 en 23 februari. 19.00 u PI. Eucharistieviering t.g.v. Lichtmis, opgeluisterd d St.-Lutgartkoor in de St.-Lutgartkerk, Spoorwegstraat 20,00 u.: Gespreksavond: De kristelijke arbeidersbeweging e politiek, ingericht door K.W.B.-Dendermonde-centrum In de Marl ale VRIJDAG 3 FEBRUARI 9 00 u.: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, I Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 11.00 u. 10.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger K De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in de Bond Moyfl Dendermonde. Tot 12.00 u. 19.30 u Gespreksavond «Arbeidsherverdeling», ingericht door K* BoonwIJk, in het Parochiaal centrum «Boonwijt». 20.00 u Gouwdansavond van Oost-Vlaanderen, voor alle grol leden en liefhebbers van volksdans, Ingericht door V.V K B.-Reynj het Kalleke Steptheater. 20.00 u.: Gespreksavond «A.C W. en de politiek- ingericht door K.i Grembergen in het parochiaal centrum. Bent U als buitenhuiswerkende ouders op zo< naar een opvang voor uw kindje(s) van 0 tot 3 jaafj in uw onmiddellijke omgeving, vraag (vrijblijvend! inlichtingen bij de Verantwoordelijke van de DienS Onthaalgezinnen van Dendermonde, Mevr. Verj vliet-De Mol. Adres kantoor: Blauwe Steenstraat 1, 9330 I dermonde. Tel. nr. 052/21.32.80. De verantwoordelijke is te bereiken op kantoor: Op maandag, woensdag en donderdag van 8.45 u| tot 12.30 u. 1 Op dinsdag en vrijdag van 13.30 u. tot 17.15 u. P Elke derde vrijdag van de maand van 13.30 u ttf 18.30 u. I

De Voorpost | 1984 | | pagina 20