Jm in Sint-Niklaas, een snelweg? SÉlW Hachelijk avontuur van Aalsters leraar Jongelui schoppen herrie in Lebbeeks restaurant Sint-Niklaas ip zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30 januari voert de jninklijke toneelkring «Sint-Genesius» te 20.15 uur in de Dmijadsschouwburg het sprankelend blijspel «De tante van Char- Wif istelling 3 februari is in de zaal van de Bank Brussel Lambert, O. L. plein, de leerlingententoonstelling «Oriëtatie» van de lijke akademie voor schone kunsten te bezichtigen. Ope- .„-jren: op weekdagen van 9 tot 12.30 en van 14 tot 16.15 ^LrTbehalve 's zaterdags) en op zondagen van 10 tot 12.30 uur. gjftraflek, juwelen en beeldhouwwerken tentoon bt en met 12 februari is in het internationaal exlibriscentrum, jjtegentiestraat 65, een expositie te bezichtigen van leraars van Ie stedelijke akademie voor schone kunsten. Vooral grafisch __ierk, juwelen en beeldhouwwerken zijn te bezichtigen. Ope ningsuren: op weekdagen van 14 tot 17 uur en op zondagen van ERlO tot 13 uur en van 15 tot 18 uur. Avonden van de discotheek jp donderdag 9 februari spreekt de h. Frangois Truyts te 20 uur j de konferentiezaal van de Stedelijke Openbare Biblioteek, H. inplein, over «Claude Debussy, meester-schilder van de «nteraadszitting lp vrijdag 27 januari vergadert te 19 uur de gemeenteraad in de adszaal van het stadhuis. Op de agenda o.a. de definitieve .ststelling van het onteigeningsplan voor de Lepelhoekstraat, e aanlegging van een wervingsreserve voor adjunkt-kontro- eurs en tekenaars en het hervormingsplan van de N.M.B.S. met |n gevolgen voor de tewerkstelling. inteater 5 "zaterdag 28 januari treedt te 15 uur het poppenteater 5ke Penneke op in het stedelijk poppenteater, Regentie- concert Dp zondag 12 februari geeft de stedelijke muziekakademie te |1 uur een aperitiefkoncert in het auditorium van de school. X ftofstraat 35. ojtoonnementskoncert Op maandag 13 februari organiseert de stedelijke muziekaka- dewie le 20 uur een abonnementskoncert in de stadsschouw burg Dit vokaal koncert is integraal gewijd aan Johannes '"~Vns Ludenne Van Dijck en Marie-Thérèse Maesen bren- liederen en duetten. Deze worden afgewisseld met het in van het koor «Cantabile» uit Gent dat vooral zigeuner- iren brengt. i* Op dinsdag 31 januari treedt het Toneelgezelschap Ivonne Lex te 20 uur op in de stadsschouwburg. Opgevoerd wordt: «Clara, 'ert en Johannes». In deze collage van Ivonne Lex komen Tentoonstelling Tot en met 26 februari zijn in het Stedelijk museum, Zaman- straat 49, tekeningen van Gerard Hermans te bezichtigen. Voordracht Op vrijdag 3 februari spreekt te 20 uur de h. Claude Delbeke in de zaal van hotel De Spiegel, Stationsstraat 1, over de postgeschiedenis van Gent. Voor alle verdere inlichtingen: Tel.: 03/776.90.99. Theater Vlakaf In de jeugdklub Den Eglantier, Apostelstraat, vrijdagavond 27 januari première van theatergroep Vlakaf, om 20.30 u. Waarheen met de bouw? In hotel Serwir vrijdagavond 27 januari vanaf 20 u. hebben Paul Willemen van de Nationale Confederatie van het Bouwbedrijf en Edwin Jacobs het op uitnodiging van de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland over de toestand in de bouwsektor. Tom Vamer Quartet In de Vienna Music Club is vrijdagavond 27 januari vanaf 21.30 u. het Amerikaanse Tom Vamer Quartet te gast. Tom Vamer (Franse hoorn) leidt het ensemble, verder zijn van de partij altsax Ed Jackson, bassist Ed Schutter en drummer Billy Hart. Walburgstraat 15. Hoorzitting verkeer en groen Schepen Mark Huys is te gast bij de Amedee Verbruggenkring in Sinaai die zaterdag 28 januari om 20 u. in het parochiehuis aan de Dries een hoorzitting over verkeersveiligheid, riolering en afwatering, groenvoorziening, enz. organizeert. Raadszitting Vanavond, vrijdag 27 januari, om 19 u. komt de Sint-Niklase gemeenteraad bijeen. Gepraat wordt o.m. over riool- en wegen- werken aan de Moerlandstraat, de aanleg van het nieuwe kerkhof, de nieuwe voetbaltribune van Sportkring, de hervor mingsplannen van de NMBS, etc. Enneke Penneke Het poppentheatergezelschap Enneke Penneke van Harry Deswarte is zaterdag 28 januari te gast in het stedelijk poppen theater, exlibriscentrum, Regentiestraat om 15 u. De tante van Charley Sint-Genesius vertolkt op 28, 29 en 30 januari om 20 u. in de schouwburg «De tante van Charley». Zaterdagavond wordt Willy Geleyn gehuldigd voor zijn 25-jarig toneeljubileum. Op woensdag 1 februari om 20 u. is er nog een voorstelling. Een beeld van een man KWB-toneelgroep De Klokkenlappers van Belsele brengt nog zondag 29 januari om 19.30 u. het stuk «Een beeld van een man», een blijspel, in een regie van Raymond Schrijvers. In zaal Van Remoortel te Belsele. Fuif ABW-kadetten Zaterdag 28 januari om 13.30 u. in de Truweelstraat 124 fuif van het jeugdatelier van de ABW-kadetten. Informatika Start van de initiatiecyclus informatika door vzw Omschakelen H in de stadsbibliotheek, Hendrik Heymanplein, op het getouw H gezet. Op maandagavond telkens, met begin op 30 januari om 19 u. Info, tel. 777.68.00. Wandelen Zondag 29 januari om 13.30 u. bijeenkomst aan het stadhuis I van Slnt-Niklaas voor een exkursie naar de Blokkersdijk op de Antwerpse Linkeroever. Wielewaal-Land van Waas-Zuid orga- H nizeert. Zondag 29 januari om 13.15 u. bijeenkomst aan het Gildenhuis, 'JÊM Heymanplein, voor een exkursie naar Nieuwdorp. Wandelklub }X Waasland organizeert. Nieuwdorp ligt bij Koewacht aan de Nederlandse grens. Fiets- en bromfietsplaten In Belsele kan je fiets- en bromfietsplaten bekomen donderdag H 2 februari van 9 tot 12 en van 13 tot 15 u. in het voormalige H gemeentehuis; in Sinaai op dezelfde uren op maandag 6 H februari in het voormalige gemeentehuis; en in Nieuwkerken op H dezelfde tijdstippen op woensdag 15 februari in het voormalige I gemeentehuis. Ook andere taksen kunnen dan betaald worden (belastingsaangiften). Dokters en tandartsen Voor hoogdringende gevallen kunt u tijdens de werkdagen op Dendermonde. Voorzitter Philips, jong en vooruitstre- uw eigen huisarts een beroep doen. Bij diens afwezigheid kunt u vend (vh) het nummer 777.60.60 bellen (24 op 24 u.-wachtdienst). Vanaf zaterdagnamiddag 28 januari om 12 u. kunt u ook terecht bij tandarts De Baerdemaecker in Melsele (tel. 775.50.84) als u If |p||iplf P-lfllflftlltPlfYhflPlf problemen met de tanden hebt (zaterdag en zondag tot 19 u.). •WvlH®™»» I j HIIIIUImAIIUBI» Een aantal inwoners uit de Kleibeke, Vlyminckxhoek, de Mispel- straat en de Weynstraat zijn van oordeel dat het trajekt Vlyminckxhoek-Kleibeke (de uitvalsweg naar Stekene-Hulst) een soort snelweg is geworden. In een petitie sturen ze erop aan dat aan het kruispunt met de Mispelstraat verkeerslichten zouden worden geplaatst. Het verzoekschrift wordt weldra aan het stadsbestuur voorgelegd en het is duidelijk dat men zoveel mogelijk buurtbewoners wil sensibilizeren om de petitie te ondertekenen. In dit verband nog vindt vrijdag 3 februari om 20 uur in café Het Oud Gelaag aan de Kleibeke 94 een vergadering plaats, waar verslag zal worden uitgebracht over de aktie. (wv) Temse Clara, Robert en Johannes Dinsdagavond 31 januari om 20 u. is het Toneelgezelschap Ivonne Lex te gast in de schouwburg. Een kollage dagboekfrag menten, brieven, geschriften en komposities voor het klavier KWB-Tielrode van Robert Schumann, Clara Wieck en Johannes Brahms. Zwemmen met ABW-kadetten Zaterdag 28 januari van 14 tot 17 u. gaan de ABW-kadette zwemmen. Om 14 u. wordt aan het Volkshuis verzameld. Toeristische avonden Vrijdag 27 januari om 20 u. in feestzaal Het Volk organizeei Vakantiegenoegens een avond over Elbigalp, Saas en Retie M.m.v. Ultra Montes. Maandag 30 januari organiseert Foto- Diakring Flash eet voordrachtavond over Egypte, om 19.30 u. in het Volkshuis, C Wautersstraat. Nog maandag 31 januari organiseren ATB-De Natuurvriender een dia- en filmavond over sneeuwvakantie- en weekend ir Engeland, met A. Groenwals en W. Homikx, in feestzaa Hinderdael. ■Niklaas, Pastoor Stepmanlaan 32 (grens Haasdonk). 1 Fcfrudertt Martens en Philomène Geirlandt zijn zestig jaar getrouwd. Dit uit Sint-Laureins afkomstige diamanten laar heeft twee kinderen, negen kleinkinderen en vijf ingi thterkleinkinderen (Iv) fit-Niklaas, Brugsken 158. Jozef Vergouwen en Espe- nce De Wilde zijn zestig jaar getrouwd. Ze hebben twee tderen, drie kleinkinderen en vier achterkleinkinderen 15 Ul tt-Niklaas. De kursus «Natuur-in-zicht» is van start lojegaan in het kollege. Het Centrum voor Natuurbescher- ingsedukatie nam het initiatief. Dit zijn Willy Van mpu, CVN-voorzitter, en begeleider Etienne De Meule- ter (lv) Best of Three Zaterdagavond 28 januari optreden van Bot of te Best of Three in vzw Karree, Moleken 2. Met Mare Trommelmans (Sint- Niklaas), Geert Vandenhende (Sint-Niklaas) en Koen Sinnesael (Wevelgem). Zij brengen sfeervolle luistermuziek, al helt de stijl over naar het folkgenre. Bergsporters Zaterdagnamiddag om 14 u. (28 januari) wordt de Vlaamse Bergsportvereniging ontvangen op het stadhuis. Volgende week een bericht daarover. Bij KWB en KAV KWB-Sinaai organizeert vrijdag 27 januari om 19.30 u. in het parochiehuis de maandelijkse kaartavond. Op dezelfde plaats en op hetzelfde tijdstip (vanaf 19 u.) KAV-bijeenkomst over «Leven en omgaan met ziekte en lijden». KWB-Belse!e organizeert zaterdag 28 januari een ontspan ningsavond in het èparochiecentrum, vanaf 19.30 u. Nog zaterdag maakt KWB-Kristus Koning vanaf 14 u. een Schelde- wandeling naar Weert in Klein-Brabant; bijeenkomst aan de Kring in de Heistraat om 13.40 u. Dinsdag 31 januari bij KWB-Nieuwkerken om 20 u. in de Katholieke Kring gespreksavond over «Samen leven kan je leren». Nog dinsdag bij KAV-Belsele Valk vanaf 9 u. in Ons Heem, Watermolenstraat, ochtendseminarie rond «Blij dat jij er bent». Dinsdag organizeert KAV-Sinaai om 14 u. in de zaal van de Paters aan het Wijnveld een vergadering over «Geloof, gezin en samenleving». KAV-Belsele Centrum nodigt uit voor een bijeenkomst in het parochiecentrum over «Hoe kan ik mijn kind helpen, goed te slapen» vanaf 19.45 u. Hugo De Ridder Dinsdag 31 januari spreekt Hugo De Ridder, journalist bij De Standaard, over «De keien van de Wetstraat» of hoe de Belgische politiek de laatste jaren reilt en zeilt. Davidsfonds- Sint-Niklaas organizeert. In het Centrum, Grote Markt, om 20 u. De nieuwe huurwet Zaterdag 28 januari om 10 u. organizeert ACW-Sint-Niklaas in de grote bovenzaal van het Gildenhuis een infovoormiddag over de nieuwe huurwetgeving. De sociale bouwpolltlek Maandag 30 januari in 't Wiel, Parkstraat, algemene ledenver gadering van CVP-Sint-Niklaas rond de sociale bouwpolitiek in de stad. Om 20 u. Kaas en wijn Zaterdag 28 januari vanaf 18.31 u. in het Natuurvriendenhuis Heidebloem te Waasmunster vijfde kaas- en wijnavond van de wandel- en kampeergroep van ATB De Natuurvrienden Sint- Niklaas. El Salvador Vrijdag 27 januari om 20 u. in de stadsbibliotheek, Heyman plein, projektie van de film «El Camina de la Libertad» over het dagelijkse leven in de bevrijde gebieden van El Salvador en de volksbeweging Poder Popular. Het El Salvadorkomité organi zeert. Nog poppenkast Woensdag 1 februari om 14.30 u. brengt poppentheater Oeke- doeleken in eigen theater, exlibriscentrum in de Regentiestraat, een voorstelling. Forumfilm Woensdaa 1 februari om 20.15 u. in zaal Select. Parklaan. In het Gildenhuis van Tielrode vindt zaterdag 28 januari vanat 19.30 u. een familiefeest plaats van KWB-Tielrode. Wandelen In Buitenland Zondag 29 januari organizeert Fotoklub Temse een fotowande ling in Buitenland. Bijeenkomst aan de oprit van de Scheldebruc om 14 u. Aperitiefkoncert Zondag 29 januari om 11 u. aperitiefkoncert in de gemeentelijke feestzaal, v.z.w. Veldstraat organizeert, te gast zijn P. De Clerck, J. Van Goethem, P. Van Loey en W. Osselaer, verenigd in een blokfluitkwartet. Poppenspel Zondag 29 januari om 14 u. in de gemeentelijke schouwburg jaarlijkse voorstelling voor de jeugd, georganizeerd door Pats Poppenspel. Wachtdienst dokters Op 28 en 29 januari kunnen de inwoners van Temse, Tielrode en Steendorp dr. Eeckhout kontakteren voor dringende geval len. Bel naar 771.23.78 ga naar de Gentstraat 89 in Tielrode. Wie in Elversele woont moet bij dr. De Prost, Belseledorp 126, Belsele. Tel. 772.40.25 gaan aankloppen. Onze weersverwachting Nog geen echte winter in zicht Er komt in het heersende weertype maar weinig verande ring en een vriesperiode van enige betekenis is nog niet in zicht. Dat zegt de halfmaandelijkse voorspelling van de Amerikaanse weercomputer en die reikt tot 15 februari. Ook onze eigen weerkundige diensten voorspellen geen echt winterweer. Van belang de komende dagen is een depressie die zich over de Britse eilanden uitstrekt en zich opvallend naar het zuiden van de Noordzee verplaatst. Zij zendt tot en met zondag maritieme lucht naar ons land, waarin naast opklaringen ook enkele buien voorkomen. Bij een matige en af en toe krachtige wind uit het westen tot noord-westen wordt het 's middags een graad of vijf. 's Nachts daalt het kwik tot tegen het vriespunt. Eind zondag of begin maandag zal er een nieuwe neerslagzone over ons land trekken. Intussen bouwt zich boven Rusland een koude anti cycloon op. Deze zal in de loop van volgende week zeer koude lucht tot over Polen zenden. Eind volgende week moet wel in het oog worden gehouden of deze lucht al dan niet tot ons land zal doordringen. E.D.M. Waasmunster Ballonwedstrijd Zondag 29 januari start om 13 u. een ballonwedstrijd op het terrein langs de Oude Weg in Waasmunster. Info tel. 779.70.94. Bevolkingsaantal stijgt te Waasmunster Op 28 december 1983 telde Waasmunster 8.631 inwoners, wat een groei van 74 eenheden is tegenover 1982. De natuurlijke aangroei bedroeg 36 eenheden na 106 geboorten (116 in 1982) en 70 overlijdens (79 in 1982). De inwijking was groter dan de uitwijking 351 mannen en 361 vrouwen wat een totaal is van 712. Tegenover 290 mannen en 290 vrouwen in 1982. Er waren 54 huwelijken 49 in 1982 en vijf echtscheidingen in 1983 7 in 1982. Bungalow uitgebrand te Waasmunster Maandag kort na de middag is brand uitgebroken in de bungalow die aan Sousbeekstraat 10 wijk Ruiter bewoond wordt door Daniel Ketels. De ganse inboedel en de woning brandde uit tijdens een echte sneeuwstorm. Mede daardoor kwam de ter hulp geroepen brandweer van Waasmunster later dan normaal ter plaatse. Men had vooral met gladde wegen af te rekenen. De schade wordt op verschillende miljoenen franken geraamd. De oorzaak van de brand kon nog niet worden vastgesteld. Drie jongeren, vermoedelijk vernielzucht koelde in geen ge- afkomstig uit het Brusselse, val. Integendeel. Ze vemiel- zijn vorige dinsdagnacht naar den stoelen, gooiden asbakken Lebbeke afgezakt met het dui- door de gelagzaal om uiteinde- delijk inzicht om amok te ma- lijk het etalageraam te vernie- ken en ravage aan te richten, len. Intussen was de rijkswacht Rond één uur stapten ze af in van het gebeuren op de hoogte het café-restaurant Zwambers- gebracht. Toen die arriveerde hof aan de O.L. Vrouwstraat te hadden de herrieschoppers net Lebbeke. Er bevonden zich op even de benen genomen. Tot dat ogenblik nog heel wat nu toe is er nog geen spoor mensen in de gelagzaal. Blijk- gevonden. Duidelijk bleek baar hebben de jongelui het achteraf dat de jongelui ge- tijdstip afgewacht tot wanneer woon waren afgezakt om her- de laatste klant de deur uit rie te schoppen en dat het café- was. Toen zijn ze de uitbaters restaurant Zwambershof haast beginnen uitschelden. Ééntje per toeval hun voorkeur ge waagde het zelfs zich achter de noot. Het blijkt dat ze nooit toonbank te begeven en de eerder de zaak hadden betre- waardin op een boksstool te den. Het Zwanibershof te Leb- trakteren. Hierop rende de uit- beke, lokaal van de eerste pro bater naar de bovenverdieping vincialer SK en andere waar hij een geweer vandaan sportverenigingen, is een ge haalde. Hij loste een waar- waardeerde zaak die door even schuwingsschot in de lucht, gewaardeerde mensen wordt Het trio had onmiddellijk door uitgebaat, dat het om losse flodders ging, (e.d.m.) die werden afgevuurd. Hun meppen op het hoofd doch toen de door het tumult ge wekte konsul de alarminstalla tie in werking bracht namen de dieven hals over kop de vlucht zonder dat ze enige buit had den kunnen meenemen. E.H. Heyde werd voor de verwon- DouwKaiupcu dingen aan het hoofd en de i shock overgebracht naar het 1 ziekenhui*; v:»n He Riilnke Hrv-h te .er via jeugd- ter plekke. E.H. Valère Heyde, leraar J)"ongen^ee'CStraat nisch^'fiKtituu? te^Aaist over- E H Heyde 'S namelijk Toen in de nacht van verleden ziekenhuis van de Bijloke doch kwam tijdens het vóorbiie schoolpastoor in «Jongens- zaterdag op zondag gemasker- mocht na verzorging huis weckend een hacheliik avon dorP>> waar hij tijdens zijn de bandieten rond 3.30 u. in de waarts. Hij is terug in dienst tuur te Drongen Zois zowat ieu8d zelf vertoefde en waar V"a van de konsul binnen- als leraar maar houdt er naast elk weekend wac hii tr oa«t hii hij nu elk weekend aktief is. drongen belandden ze in de een hese stem en een gat in het kollega De Baere konsul van H|j zelf is een late roePing en !"aaPkamer van E.H. Heyde. hoofd een trieste souvenir aan Tulnesrë te Gent, in diens wch banden met Tunesië kPwaLn Deze kreeg een paar rake over. De Voorpost - 27.1.1984-21 itreden van De Strangers te Lokeren isteld zaterdag 18 februari aangaande zou de Lokerse jeugdbewe- ig KSJ (KSA-VKSJ) een optreden organiseren met «De rangers». optreden zal echter niet kunnen doorgaan wegens een itige ziekte van Stranger John De Wilde (de smoelentrekker de bende), waardoor hij 3 4 maanden niet mag optreden, it optreden wordt zeker verschoven naar een latere datum imenteel nog niet gekend omdat men nog niet weet wanneer in terug mag optreden). reeds kaarten gekocht heeft kan deze terug inruilen, liefst het verkooppunt waar men ze gekocht heeft! J had eerst nog gedacht aan een vervangprogramma, maar 1 /jazien de korte tijdspanne waarin alles nog moest geregeld Kirden met andere artiesten (praktisch iedereen was al bezet) tas dit niet haalbaar. (SJ wil dan ook zijn verontschuldigingen aanbieden en zal adereen zeker op de hoogte houden van een nieuw optreden dagjan «De Strangers» in de Lokerse Stadsfeestzaal. 9* J.V.L Sint-Niklaas. Op uitnodiging van de Katholieke Gilde-KVHU hield Dirk Symoens spreekbeurt over Japan in de stadsbibliotheek. De belangstelling lag, dinsdagavond, de lage kant (dw) m ipi Belsele. De ploeg die de film «Zo leeft Belsele '83» voor Ziekenzorg projekteerde in het parochiale centrum. U herkent Kamiel De Deene, Alfons Smet, Gery Smet en Robert Van Wiele (lv) zowal muziek als spel aan bod. locn worat vooral ae Kijxer gericht op virtuose Silvia Traey die aan het klavier twaalf werken van Robert Schumann vertolkt. forumfilm «The French Lieutenant's Woman», een Victoriaans liefdesverhaal met moderne variant, bewerkt door Harold Pinter. De Katholieke Filmliga organizeert.

De Voorpost | 1984 | | pagina 21